Nintendo umanjio očekivanja

poruka: 52
|
čitano: 4.582
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nintendo umanjio očekivanja".
15 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
xvx kaže...
toxic kaže...
xvx kaže...
toxic kaže...

koga briga za BF3 i slične igra na nintendu? pa mi koji ga imamo nismo ga kupili da igramo razno razne fpsove na njemu nego zbog određenih igara...

Pa očito one koji ga zbog toga nisu kupili, a takvih je očito puno.

 

Krasno je da si ti zadovoljan konzolom, ali umjesto 70-100 mil. koliko se obično

u životnom ciklusu proda konzola, Wii U će biti prodan u svega 15-tak mil.

primjeraka, a to je nedovoljna baza za zaradu i Nintendu će se nažalost

dogoditi Sega Dreamcast slučaj.

 

Jesi siguran u ovu tvrdnju? A što je sa 3dsom? koji je najprodavaniji od svega živoga i neživoga.. jbte nintedno ko da samo ima wii u..

 

Vidjet ces pomamu za konzolom sada kada cijena bude jos niza i kada izade modifikacija

3ds se još dobro prodaje, ali i ta je prodaja bitno lošija od DS-a (cca 13 mil naprema 25 milijuna primjeraka DS-a godišnje u najboljim danima). Njega istina ubijaju mobiteli, a ne hardverski jača, ali bitno nezgrapnija i nepraktičnija Vita.

 

Istina, nije sve u grafici, za obiteljske zabave nitko ne može zamijeniti Wii sa 4 kontrolera, ali Wii U nema tu draž (ustalom 2013 se više prodalo onim mini Wii-a od Wii U) i Nintendo mora izbaciti novu konzolu ako ne želi postati samo proizvođać softwarea.

ma za koga i šta? pa ionako svi pate na ps4 i xbox one zbog hw-a

 

niti wii nije izasao sa bog zna kakvim hw-m van .. pa su ga svi kupovali jer je bilo drugacije vrijeme i doba.. sad svi sve znaju i samo im je bitan hw..

 

wii ima takve igre da ne treba jak hw...

 

sigurno nece izdavati konzolu iducih par godina..

https://www.g2a.com/r/mnik987
10 godina
protjeran
offline
Nintendo umanjio očekivanja

Nintendo se trebadrzati rucnih konzola, a pun pogodak bi napravili kad bi ujedinili rucnu konzolu i smartphone.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
VedranOo kaže...

Nintendo se trebadrzati rucnih konzola, a pun pogodak bi napravili kad bi ujedinili rucnu konzolu i smartphone.

ma mogli su oni puno jaću konzolu i bolju izdat.. ne znam što im je bilo.. odbilo im se u glavu to se vidi po prodaji same konzole.

 

no ta konzola nije loša to je ono što ja tvrdim...

https://www.g2a.com/r/mnik987
10 godina
protjeran
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
toxic kaže...
VedranOo kaže...

Nintendo se trebadrzati rucnih konzola, a pun pogodak bi napravili kad bi ujedinili rucnu konzolu i smartphone.

ma mogli su oni puno jaću konzolu i bolju izdat.. ne znam što im je bilo.. odbilo im se u glavu to se vidi po prodaji same konzole.

 

no ta konzola nije loša to je ono što ja tvrdim...

Od wii i wii u konzola nema love jer je malo igara. One koje postoje sigurno da vrijedi igrati, ima mi frendica nekakav tenis, razbaca se ziva pred telkom (mislim ono milina za gledat, mala ima guz za pet).

 

Ali dok god prozivodjaci igara ne vide zaradu u izdavanju igara za nintendo...shit out of luck.

 

S tim da nintendo sam moze tu navesti vodu na svoj mlin ali to ne radi do kraja jer je i sama proizvodnja igara milijunsko ulaganje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 13:47 (VedranOo).
14 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
toxic kaže...
xvx kaže...
toxic kaže...

koga briga za BF3 i slične igra na nintendu? pa mi koji ga imamo nismo ga kupili da igramo razno razne fpsove na njemu nego zbog određenih igara...

Pa očito one koji ga zbog toga nisu kupili, a takvih je očito puno.

 

Krasno je da si ti zadovoljan konzolom, ali umjesto 70-100 mil. koliko se obično

u životnom ciklusu proda konzola, Wii U će biti prodan u svega 15-tak mil.

primjeraka, a to je nedovoljna baza za zaradu i Nintendu će se nažalost

dogoditi Sega Dreamcast slučaj.

 

Jesi siguran u ovu tvrdnju? A što je sa 3dsom? koji je najprodavaniji od svega živoga i neživoga.. jbte nintedno ko da samo ima wii u..

 

Vidjet ces pomamu za konzolom sada kada cijena bude jos niza i kada izade modifikacija

PSP šije 3ds za 30-ak milijuna komada... 

idi igraj Wii Sports, ispuši se malo, ok?:))

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
Bas sam sad malo gledao i igre koje nisu imale podrsku za wii u pro gamepad, dobile su u nekom od patcheva. Mozda i uzmem skoro wii u :p
16 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
danijel0000 kaže...
toxic kaže...
xvx kaže...
toxic kaže...

koga briga za BF3 i slične igra na nintendu? pa mi koji ga imamo nismo ga kupili da igramo razno razne fpsove na njemu nego zbog određenih igara...

Pa očito one koji ga zbog toga nisu kupili, a takvih je očito puno.

 

Krasno je da si ti zadovoljan konzolom, ali umjesto 70-100 mil. koliko se obično

u životnom ciklusu proda konzola, Wii U će biti prodan u svega 15-tak mil.

primjeraka, a to je nedovoljna baza za zaradu i Nintendu će se nažalost

dogoditi Sega Dreamcast slučaj.

 

Jesi siguran u ovu tvrdnju? A što je sa 3dsom? koji je najprodavaniji od svega živoga i neživoga.. jbte nintedno ko da samo ima wii u..

 

Vidjet ces pomamu za konzolom sada kada cijena bude jos niza i kada izade modifikacija

PSP šije 3ds za 30-ak milijuna komada... 

idi igraj Wii Sports, ispuši se malo, ok?:))

 

 

PSP trebas usporedjivat sa DS-om, a sa 3DSom treba usporedit Vitu ;)

BTW 3DS imam, ali Wii U nema sanse da kupim, premalo igara, nikakava prodaja (pa igara nece bas ni bit), ogroman i nezgrapan kontroler, malo memorije, nemogucnost instalacije igara na memoriju/externi HDD sa BluRay-a (negdje sam citao da se zbog sporosti samog drive-a vidi ucitavanje textura)....

 

15 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
4mal kaže...

wii-u ima jako dobar hw nex gen kolko god neki trubli da nije ,imao sam priliku imat ga kod sebe 10 dana i moghu rec stvarno inovatan pomalo futuristican

pristup gamingu, doduse kad sam ga ja testirao nije bas bilo nekih igara ali sad se nakon skorom godinu dana dosta toga popravilo a i dobre igre ce izac ove godine

samo preskup je kod nas a to je radi bezobrazne politike algoritma(milim da je neki kolega na forumu pricao o istom i da ce poslat mail u nintedo office da upozore algoritam!)

samo jedan primjer u super mario world koji je nedavno izasao ima odlican blur efekat kojeg nema toliko izrazenog u xbox-u/ps3-ci {#}

 

http://www.tportal.hr/scitech/tehno/310130/Wii-U-je-promasaj.html?keywords=vijest

 

http://techcrunch.com/2014/01/17/wii-u-not-selling/

 

Izgleda da ne pomaže ni zelda ni mario...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 19:30 (movie).
15 godina
offline
Nintendo umanjio očekivanja

3DS je okej, nemam nekih vecih zamjerki.... vjerojatno cu ga i kupiti uskoro. Sto se tice Wii U-a, Nintendo je zakazao itekako i totalno su me razocarali.

 

Wii U failovi:

 

1. Prvo launch i premalo igara, vise manje sve losi portovi starih igara (zbog hardvera),

 

2. Neki projekti su otkazani (zbog hardvera ofc koji je slab).

 

3. GPU u Wii U je vrlo los (podrzava samo DX 10 i u rangu je low end GPU-a) odnosno slican je kao ovaj u 360/PS3 konzolama po snazi, samo sto podrzava DX 10 (vec i ptice na grani znaju da to sto GPU podrzava DX 10 ne mora znaciti da je i jaci od DX 9 hardvera naprimjer), jedino ga nekako spasava to sto ima 2 GB memorije (1GB video memorije). No, znamo i sami da je HD 7850 s 2GB memorije ku*** u usporedbi s 7970 1GB. Kako god okrenes, GPU je u rangu 360/PS3 GPU-a (mozda eventualno malo jaci)... no, jos nisam vidio neku super lijepu igru za Wii U koja izgleda bolje od tamo nekog AAA naslova za PS3/360

 

4. CPU je cak slabiji od Xenona/Cell-a

 

5. Wii U je precijenjen (launch 350 $), a PS4 koji je drasticno jaci (ima bluray, ima hdd, hw koji je zaduzen za konstantno snimanje gameplay-a i ima mnogo drugih feautures-a koje nema Wii U) je samo 50$ skuplji (launch)

 

6. Nema bluray-a i disk mu podrzava samo 25 GB memorije.... PS3 bluray podrzava diskove od 50 GB, a PS4/X1 diskove od 100 GB

 

7. Nema HDD-a, ima samo 8/16 GB flash memorije... koja komedija.

 

8. Taj Wii U pro kontroler ima los force feedback, nema analogne triggere = FAIL!

 

9. Wii U touch gamepad je skup, koliko znam, nigdje se ne moze kupiti. Wii U touch gameplad je trebao biti opcionalan, a ne u bundle-u s konzolom.

 

10. Nintendo nam je obecao 3rd party podrsku, a dobili smo k**** u usta.... naravno, nikada niti nece biti neke 3rd party podrske jer je hardver preslab, a devovi/publisheri ne zele raditi igre za prastari hardver (ups.... nov je ali preslab odnosno u rangu 8god starih konzola, na isto nam dode)

 

11. Neka mi netk okaze, kada mozemo ocekivati neki novi AAA IP od Nintenda.... KADA?????

 

Eto, toliko od mene (govorim to kao hardcore Nintendo fan - jos od NES-a). Pametnije bi im bilo da su se skompali s AMD-om i napravili neki APU. Nitko nije rekao da je Nintendo trebao predstaviti najjaci hardver ali trebali su biti barem "on par" (nadam se da znate sto to tocno znaci).... ali ne, ovako nam prodaju preslab hardver za 350$ (preslab = prastar, na isto nam dode kada ga sada usporedimo s PS3/360 konzolama). Jedina je prednost to sto je multiplayer besplatan ali kao da mi to nesto posebno znaci kada pola igara koje dodu za Wii U ne posjeduju MP komponentu (istovremeno ista igra posjeduje MP komponentu za PS3/360/PC), a druge imaju cak i DLC-e. Mozda placamo za PS+ ali barem svaki mjesec dobijemo neku igru dzaba...

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2014 23:41 (lovac82).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
lovac82 kaže...

3DS je okej, nemam nekih vecih zamjerki.... vjerojatno cu ga i kupiti uskoro. Sto se tice Wii U-a, Nintendo je zakazao itekako i totalno su me razocarali.

 

Wii U failovi:

 

1. Prvo launch i premalo igara, vise manje sve losi portovi starih igara (zbog hardvera),

 

2. Neki projekti su otkazani (zbog hardvera ofc koji je slab).

 

3. GPU u Wii U je vrlo los (podrzava samo DX 10 i u rangu je low end GPU-a) odnosno slican je kao ovaj u 360/PS3 konzolama po snazi, samo sto podrzava DX 10 (vec i ptice na grani znaju da to sto GPU podrzava DX 10 ne mora znaciti da je i jaci od DX 9 hardvera naprimjer), jedino ga nekako spasava to sto ima 2 GB memorije (1GB video memorije). No, znamo i sami da je HD 7850 s 2GB memorije ku*** u usporedbi s 7970 1GB. Kako god okrenes, GPU je u rangu 360/PS3 GPU-a (mozda eventualno malo jaci)... no, jos nisam vidio neku super lijepu igru za Wii U koja izgleda bolje od tamo nekog AAA naslova za PS3/360

 

4. CPU je cak slabiji od Xenona/Cell-a

 

5. Wii U je precijenjen (launch 350 $), a PS4 koji je drasticno jaci (ima bluray, ima hdd, hw koji je zaduzen za konstantno snimanje gameplay-a i ima mnogo drugih feautures-a koje nema Wii U) je samo 50$ skuplji (launch)

 

6. Nema bluray-a i disk mu podrzava samo 25 GB memorije.... PS3 bluray podrzava diskove od 50 GB, a PS4/X1 diskove od 100 GB

 

7. Nema HDD-a, ima samo 8/16 GB flash memorije... koja komedija.

 

8. Taj Wii U pro kontroler ima los force feedback, nema analogne triggere = FAIL!

 

9. Wii U touch gamepad je skup, koliko znam, nigdje se ne moze kupiti. Wii U touch gameplad je trebao biti opcionalan, a ne u bundle-u s konzolom.

 

10. Nintendo nam je obecao 3rd party podrsku, a dobili smo k**** u usta.... naravno, nikada niti nece biti neke 3rd party podrske jer je hardver preslab, a devovi/publisheri ne zele raditi igre za prastari hardver (ups.... nov je ali preslab odnosno u rangu 8god starih konzola, na isto nam dode)

 

11. Neka mi netk okaze, kada mozemo ocekivati neki novi AAA IP od Nintenda.... KADA?????

 

Eto, toliko od mene (govorim to kao hardcore Nintendo fan - jos od NES-a). Pametnije bi im bilo da su se skompali s AMD-om i napravili neki APU. Nitko nije rekao da je Nintendo trebao predstaviti najjaci hardver ali trebali su biti barem "on par" (nadam se da znate sto to tocno znaci).... ali ne, ovako nam prodaju preslab hardver za 350$ (preslab = prastar, na isto nam dode kada ga sada usporedimo s PS3/360 konzolama). Jedina je prednost to sto je multiplayer besplatan ali kao da mi to nesto posebno znaci kada pola igara koje dodu za Wii U ne posjeduju MP komponentu (istovremeno ista igra posjeduje MP komponentu za PS3/360/PC), a druge imaju cak i DLC-e. Mozda placamo za PS+ ali barem svaki mjesec dobijemo neku igru dzaba...

okey sve 5... ali vecina nas ima eksterni disk i koliko ja znam wii u ih podržava

http://www.nintendo.com/consumer/systems/wiiu/en_na/system_external_storage.jsp?menu=general_info&submenu=wup-external-usb-devices

 

Možeš li mi pojasniti to sa triggerima? Jer ima sve što i ps3 dual shock, analog, strelice, r1 i r2 buttone, start select ... ne kuzim kaj tu tocno fali?? skuzio sam digitalni je :/

 

http://media.engadget.com/img/products/465/9yy6/9yy6-800.jpg

 

ovdje ti stoji usporedba ac 4 na više konzola grafički..:http://www.ign.com/videos/2013/11/14/assassins-creed-4-graphics-comparison-ps4-ps3-xbox-360-wii-u

 

Meni osobno sasvim dobra konzola, da trebala bi biti jeftinija i više igara ali što se može... i ovako igre koje nudi su mi čisto u redu.ž

 

idemo vidjeti sto ce biti sa igrama, nintendo ima dvije mogucnosti uloziti u igre ili pustiti neka sve ode u 3pm.

 

 

https://www.g2a.com/r/mnik987
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 10:01 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
lovac82 kaže...

 

 

8. Taj Wii U pro kontroler ima los force feedback, nema analogne triggere = FAIL!

 

 

 

Ček ček... što ovo znači da su oni joystickovi u biti digitalni?

12 godina
neaktivan
offline
Nintendo umanjio očekivanja

Slična situacija je bila i sa WII (slabe specifikacije slaba grafika bla bla bla)ali je ipak bio jako uspješan a uspješnim su ga učinile

igre i igrivost istih. Pa nije sve u grafici ako je igra bezveze kao ni u ljepoj ženi ako je glupa {#}.

Nintendo je pre iskusan i sigurno ima neki jocker u rukavu. Vrijeme će pokazat nakraju kad pogledaš đabe ti najnapredniji hardver ako konkurencija ima nešto što druga nema igrivost. Uspjeli su s WII donjeti nešto novo svježe na tržište nadam se da će se povjest ponoviti.

Ovo govorim iz iskustva jer gejmam još od arkadnih igraonica od davne 89 i ako je netko bio inovativan to je Nintendo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
Sićo kaže...

 

 Pa nije sve u grafici ako je igra bezveze kao ni u ljepoj ženi ako je glupa {#}.

Hoćeš reći da između lijepe ali glupe žene i debele ali pametne stokilašice ti za jednu noć biraš ovu drugu?

12 godina
neaktivan
offline
Nintendo umanjio očekivanja

Pa ne kupujem konzolu za jednu noć!!! A debela može procvjetat za koju godinu a glupa ostaje glupa {#} no to su kruške i jabuke.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 16:04 (Sićo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nintendo umanjio očekivanja

Nintendo je pogrijesio sto je prerano izbacio konzolu, za koju nisu imali ni svoje igre spremne, pa su ih tek naknadno najavili. Da su sacekali pa je izbacili nakon PS4 i XBOX One-a, ili barem u istom periodu, mogli su ponuditi bolji hardver i vise svojih igara. A dali bi i vise vremena i bolji hardver drugim developerima da naprave igre za launch. Da su tako uradili sad bi svi pricali o inovativnosti tog kontrolera. Ovako svi pljuju ko ovce, na prvu. Kako jedna tako svi. Tipicno za ovce...

A konzola je svakako odlicna. Samo sto nece biti bas uspjesna. Jbg, nekad pobijedi jedan, nekad drugi, u toj besmislenoj utrci prodajnih rezultata. Ne znam zasto bi obicnog korisnika ikako to interesovalo. A neko gore napisa da je i Wii bio promasaj. U staroj generaciji konzola upravo je Nintendo pobijedio. I to poprilicno uvjerljivo. A evo i jos jednog zanimljivog podatka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 4:05 (Bilal).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nintendo umanjio očekivanja

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 4:03 (Bilal).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
Bilal kaže...

U staroj generaciji konzola upravo je Nintendo pobijedio. I to poprilicno uvjerljivo.

 

Nije ti palo na pamet da je to zato što Wii košta 100 Eura, 130 s igrom, a PlayStation 3 i Xbox 360 oko 250 Eura.

Tu je i velik broj roditelja koji će djetetu kao prvu konzolu kupiti Wii.

 

Ja ću kupiti Wii U, ali kad Premium padne ispod 200 Eura i kad se stvori dobra baza igara.

15 godina
neaktivan
offline
Nintendo umanjio očekivanja

Cijena je jako bitna koja će konzola pobjedit ... isto kao i koliki broj dobrih naslova će izać za samu konzolu pri tome mislim na exkluzive (do sada Nintendo je imao jako puno svojih exkluziva) no zakazali su ostali developeri koji ovu su konzolu zaobišli u širokom luku.

Treba ponudit nešto specifično za ovu konzolu mislim tu na sam kontroler, dosada ima samo zombi U i nintendo land koji je ponudili nešto novo u odnosu na ostale igre. Dosta igara nije još izašlo čekaju se igre poput Metroida i donkey kong.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nintendo umanjio očekivanja
lizard_ago kaže...

Cijena je jako bitna koja će konzola pobjedit ... isto kao i koliki broj dobrih naslova će izać za samu konzolu pri tome mislim na exkluzive (do sada Nintendo je imao jako puno svojih exkluziva) no zakazali su ostali developeri koji ovu su konzolu zaobišli u širokom luku.

Treba ponudit nešto specifično za ovu konzolu mislim tu na sam kontroler, dosada ima samo zombi U i nintendo land koji je ponudili nešto novo u odnosu na ostale igre. Dosta igara nije još izašlo čekaju se igre poput Metroida i donkey kong.

Preorder postoji za njega i Bayonetu 2..

https://www.g2a.com/r/mnik987
15 godina
offline
Nintendo umanjio očekivanja

Procurile su glasine o 3DS i Wii U nasljedniku

 

http://gaminrealm.com/2014/01/21/nintendo-next-gen-system-specs/

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nintendo umanjio očekivanja

Mislim da bi Nintendo trebao ostaviti Wii U samo za svoje igre i izbaciti jednu jacu za ostale. I ponude je jeftinije od konkurencije i to bi bio pravi posao.

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice