Jednome smrkne, drugome svane

poruka: 60
|
čitano: 6.614
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jednome smrkne, drugome svane".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...
hrvooje kaže...
segregator kaže...
hrvooje kaže...

a kad će microsoftu smrknit s windows 8? jel i on propada? koji glupi zaključci 'marketinških stručnjaka'

 

Pa dosta ljudi misli da će ako ostane ovakav kakav je, postat nova Vista

da li je microsoft propao s vistom? vista, win8 .... koga briga. samo još jedan promašani service pack

 

Nije propao, al ga je jedna druga firma debelo prešišala, probaj pogodit koja

Koliko vidim, većina nas još radi PC-ima, tako da ne znam koja firma ga je prešišala dok je bila Vista? Pojasni...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...

Nije propao, al ga je jedna druga firma debelo prešišala, probaj pogodit koja

microsoft ne prodaje hardware kao apple. a ako nećemo uspoređivati kruške i jabuke, onda macOS nije baš iskoristio lošu karmu viste i uzeo značajan udio tržišta microsoftu na desktopu.

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
hrvooje kaže...
segregator kaže...

Nije propao, al ga je jedna druga firma debelo prešišala, probaj pogodit koja

microsoft ne prodaje hardware kao apple. a ako nećemo uspoređivati kruške i jabuke, onda macOS nije baš iskoristio lošu karmu viste i uzeo značajan udio tržišta microsoftu na desktopu.

 

To je pravno gledajuć nemoguče , jer Apple ne dopušta da se OSX instalira na non-mac računala, bilo je nekih pokušaja koji su neslavno završili tužbom.

 

16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
hrvooje kaže...
segregator kaže...

Nije propao, al ga je jedna druga firma debelo prešišala, probaj pogodit koja

microsoft ne prodaje hardware kao apple. a ako nećemo uspoređivati kruške i jabuke, onda macOS nije baš iskoristio lošu karmu viste i uzeo značajan udio tržišta microsoftu na desktopu.

 

A i zašto bi...krenuo je drugim putem...radeći desktop računala sve manje relevantnim

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...
hrvooje kaže...
segregator kaže...

Nije propao, al ga je jedna druga firma debelo prešišala, probaj pogodit koja

microsoft ne prodaje hardware kao apple. a ako nećemo uspoređivati kruške i jabuke, onda macOS nije baš iskoristio lošu karmu viste i uzeo značajan udio tržišta microsoftu na desktopu.

 

A i zašto bi...krenuo je drugim putem...radeći desktop računala sve manje relevantnim

da, powerpoint prezentaciju ćeš praviti na smartphoneu, automobil, most, avion ćeš dizajnirati na ipadu, električnu instalaciju ćeš projektirati na iphoneu. tableti i smartphonei služe za kraćenje vremena na wc-u, obznanjivanje sveukupnom auditoriju da smo upravo otišli tamo gdje je i car ide pješke. 

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Već je stotinu puta rečeno da se produkcija većeg opsega ne može raditi na touch ekranima. No, snaga takvih računala (tableta) itekako postaje dovoljna za obavljanje mnogih poslova. Spoji tipkovnicu i riješio si većinu problema (naravno, ako sustav dopušta).

 

No, administratori, menadžeri, direktori, prodajni agenti, mnogi drugi koji koriste softver u poslu, mogu se zadovoljiti tabletima. Ja trenutno radim na kolaboracijskom financijskom softveru koji se izvršava na iPadu i budućim Win8 tabletima. Sasvim dovoljna platforma za rad svih menadžera i direktora koji će ga koristiti.

14 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

A šta sam vam ja reko! Kad ste svi pljuali po Nokiji da je gotovo da je propala da je WP7 smeće ja sam vam reko da nokia ide na vrh do 2015 bit će opet prva i neuništiva!

16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
hrvooje kaže...

da, powerpoint prezentaciju ćeš praviti na smartphoneu, automobil, most, avion ćeš dizajnirati na ipadu, električnu instalaciju ćeš projektirati na iphoneu. tableti i smartphonei služe za kraćenje vremena na wc-u, obznanjivanje sveukupnom auditoriju da smo upravo otišli tamo gdje je i car ide pješke. 

 

 

Probaj čitati s razumijevanjem

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...

 

Probaj čitati s razumijevanjem

 

manje relevantnim PC se ne čini tako što si logiran na društvenu mrežu dok putuješ npr. autobusom u školu. dakle, PC svakako ne bi nosio u školu, a nećeš ga ni prodati zato što sad imaš smartphone.  

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Tonči kaže...

Već je stotinu puta rečeno da se produkcija većeg opsega ne može raditi na touch ekranima. No, snaga takvih računala (tableta) itekako postaje dovoljna za obavljanje mnogih poslova. Spoji tipkovnicu i riješio si većinu problema (naravno, ako sustav dopušta).

 

No, administratori, menadžeri, direktori, prodajni agenti, mnogi drugi koji koriste softver u poslu, mogu se zadovoljiti tabletima. Ja trenutno radim na kolaboracijskom financijskom softveru koji se izvršava na iPadu i budućim Win8 tabletima. Sasvim dovoljna platforma za rad svih menadžera i direktora koji će ga koristiti.

 

Može i sto tisuća i sto pa opet isto. Ovo oko tableta je više neki weird fetiš koji egzistira na ovom forumu.

 

Zar je to bitno kada ideja primjene tableta hlapi iza granice horizonta wc školjke.

13 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
woodgamesfx kaže...

Zar je to bitno kada ideja primjene tableta hlapi iza granice horizonta wc školjke

Osobno, sve me više privlače ultrabookovi.
Nešto pričamo o tabletima, a vidio sam jedan jedini u Osijeku, i to u tramvaju kako mali prdonja igra Doodle Jump. 


Daleko je era tableta (iako volim touch), ali posao na tome - teško.
Osim ako posao nije pisanje statusa na Facebooku. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Tonči vam fino napiše da radi ozbiljan posao na tabletu, a vi lupate po svome

 

Evo ovdje imate velike narudžbe iPada, pa vi sami procijenite da li su te

firme ozbiljne ili nisu:

 

http://www.forbes.com/sites/sap/2012/03/02/top-50-ipad-rollouts-by-enterprises-schools/2/

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 15:08 (segregator).
13 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...

Tonči vam fino napiše da radi ozbiljan posao na tabletu, a vi lupate po svome

da, tweeta

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...

Tonči vam fino napiše da radi ozbiljan posao na tabletu, a vi lupate po svome

 

Evo ovdje imate velike narudžbe iPada, pa vi sami procijenite da li su te

firme ozbiljne ili nisu:

 

http://www.forbes.com/sites/sap/2012/03/02/top-50-ipad-rollouts-by-enterprises-schools/2/

http://i.imgur.com/lxp6o.png

Bome 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Kakvog smisla ima tvoja slika i što znači?

14 godina
protjeran
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Tonči kaže...

Kakvog smisla ima tvoja slika i što znači?

Zaokružio je K-12.  K = kindergarten :)  (wiki)  zaključak izvedite sami... sori, dobra je fora.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
darkborn kaže...
Tonči kaže...

Kakvog smisla ima tvoja slika i što znači?

Zaokružio je K-12.  K = kindergarten :)  (wiki)  zaključak izvedite sami... sori, dobra je fora.

Ali nije fora: tableti su revolucija za edukaciju djece. Da vidiš eksploziju brzine učenja i kreativnosti kad dijete uzme tablet... Tek onda vidiš koliko je sučelje s dodirom prirodno.

15 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Tonči kaže...
darkborn kaže...
Tonči kaže...

Kakvog smisla ima tvoja slika i što znači?

Zaokružio je K-12.  K = kindergarten :)  (wiki)  zaključak izvedite sami... sori, dobra je fora.

Ali nije fora: tableti su revolucija za edukaciju djece. Da vidiš eksploziju brzine učenja i kreativnosti kad dijete uzme tablet... Tek onda vidiš koliko je sučelje s dodirom prirodno.

još bolju kreativnost vidim, da neće baš učit na njima, nezz jel imaš

djece ili ne, al moji mlađi bi sve radili samo ne učili, pa bia to komp, spmartphone ili nešto treće

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Ovisi što smatraš učenjem; ako govorimo i vrtićkom uzrastu, ni ne očekujem da žele učiti Fourierov red.

15 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Tonči kaže...

Ovisi što smatraš učenjem; ako govorimo i vrtićkom uzrastu, ni ne očekujem da žele učiti Fourierov red.

opet ne, s tabletom im se neće popravit motorika, a samim time već

činimo da djeca više vole neke stvari, od komunikacije s ostalom djecom...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Mislim da nisi u pravu, što pokazuje i znanost, ali nije ni bitno. Kome se sviđa, sviđa, kome ne, nije.

15 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Tonči kaže...

Mislim da nisi u pravu, što pokazuje i znanost, ali nije ni bitno. Kome se sviđa, sviđa, kome ne, nije.

ali, ja baš mis da sam u pravu, ta plaćena isttraživanja, neću uzimat u obzir

kako učenje na tabletu može zamjeniti, klackanje, ljuljenj, igre skrivača, bojanje

olovkama ili pastelama, jednostavno se gubi draž i djetinjstva i svega ostalo...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Makić kaže...
Tonči kaže...

Mislim da nisi u pravu, što pokazuje i znanost, ali nije ni bitno. Kome se sviđa, sviđa, kome ne, nije.

ali, ja baš mis da sam u pravu, ta plaćena isttraživanja, neću uzimat u obzir

kako učenje na tabletu može zamjeniti, klackanje, ljuljenj, igre skrivača, bojanje

olovkama ili pastelama, jednostavno se gubi draž i djetinjstva i svega ostalo...

 

A ko kaže da treba zamijeniti to što si naveo...zašto recimo ne bi

zamijenilo sjedenje pred televizorom? I u čemu je veća draž

u olovci i pastelu u usporedbi sa crtanjem prstom po ekranu?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Jednome smrkne, drugome svane

a nezz, ista to da je bolje dr... nego je...

da se izrazim prosto, oprostite...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Tonči kaže...
darkborn kaže...
Tonči kaže...

Kakvog smisla ima tvoja slika i što znači?

Zaokružio je K-12.  K = kindergarten :)  (wiki)  zaključak izvedite sami... sori, dobra je fora.

Ali nije fora: tableti su revolucija za edukaciju djece. Da vidiš eksploziju brzine učenja i kreativnosti kad dijete uzme tablet... Tek onda vidiš koliko je sučelje s dodirom prirodno.

A to što će djeca biti zakržljala i neće znati pisati rukom?

 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
sudy_freak kaže...
Tonči kaže...

Ali nije fora: tableti su revolucija za edukaciju djece. Da vidiš eksploziju brzine učenja i kreativnosti kad dijete uzme tablet... Tek onda vidiš koliko je sučelje s dodirom prirodno.

A to što će djeca biti zakržljala i neće znati pisati rukom?

 

 

 

I ne samo to, nego će i čudnovati kljunaš doći na rub izumiranja!

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Pa "pisanje" rukom baš i nije neka zdrava aktivnost. Da si ikad duže pisao, znao bi kako bole prsti, ruke, kakve žuljeve stvara na prstima... Zakržljati neće ako u životu imaju i druge aktivnosti. Nitko nije zakržljao dirajući tablet umjesto daljinskog od TV-a...

14 godina
protjeran
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Tonči kaže...

Ja trenutno radim na kolaboracijskom financijskom softveru koji se izvršava na iPadu i budućim Win8 tabletima. Sasvim dovoljna platforma za rad svih menadžera i direktora koji će ga koristiti.

K-12 {#}

16 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

to što tonči razvija softver za biznis na tabletu nije nikakva garancija da će netko i koristiti taj softver.

 

*moj klinjo od 2 godine koristi miš na youtubeu sasvim solidno. čak bih rekao da više sivih stanica treba da se upregne miš od pipkanja ekrana prstom.

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Hoće, naručen je, ali kao što sam već rekao: uopće nije poanta da kontroliranje računala bude teže, nego da sučelje bude prirodnije, intuitivnije i ma koliko nama naučenima miš bio intuitivan - nije. Nadalje, većina umjetnika i kod digitalnog rada koristi digitalnu olovku na tabletu ili monitoru osjetljivom na olovku: NITKO ozbiljan ne crta mišem. NIKADA. - Dakle, u poslu u kojem treba biti što manje trenja između izražavanja i alata, ne koristi se miš.

 

Amazingly natural to work with. Pressure sensitivity makes drawing on a computer as intuitive as drawing on paper. Highly accurate. Amazingly natural to work with. Pressure sensitivity makes drawing on a computer as intuitive as drawing on paper. Highly accurate.
 

Osim toga, monitori mnogim ljudima nemaju otiske prstiju zato što su fini na dodir, već zato što je čovjeku dodir intuitivno i najprirodnije sredstvo interakcije - ne znam nikoga kome barem jednom nije prst "poletio" prema ekranu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 0:34 (Tonči).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice