Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

poruka: 13
|
čitano: 2.348
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?".
15 godina
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

Ajar i Watson su na kampovanju. Nakon obilne vecere i boce dobrog vina,zavlace se u vrece za spavanje u svom satoru i tonu u san. Nakon nekoliko sati,Holmes se budi i isti cas protrese svog kolegu.
Ajar: "Watson,pogledajte gore i recite mi sta vidš?".
Watson: "Vidim milione i milione zvezda.
Ajar: "Što iz toga zakljućuješ?"
Watson: "Astronomski, to mi kaze da postoje milioni galaksija, moguce i milijarde planeta. Astroloski, primecujem da je Saturn u Lavu.Vremenski, zakljucujem da je otprilike 3 ujutro. Teoloski, vidim da je Bog svemocan, a mi smo mali i beznačajni. Meteoroloski, mislim da cemo sutra imati divan dan.. A vi, Holmes, sta Vi zakljucujete?"
  Ajarne odgovara jedan minut i zatim izjavljuje: "Watsone,ti si idiot  - ukrali su nam sator!"

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2015 10:34 (fredii).
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

Recimo da je profit na litri lošeg vina $1000, a na litri dobrog se gubi $1. Ispada da bi Watsonov odgovor bio da preporuča da se proizvodi - bijelo, svejedno stvaralo profit ili gubitke? Možda zato oni koji grade kuće nisu htjeli da se zna što su pitali Watsona i što je odgovorio? Znam da sam to ovako puno previše pojednostavnio i trivijalizirao, ali pri odluci što proizvoditi valjda je ipak glavni kriterij isplati li se uopće.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

Nakon prva 2 pasusa sam odustao od čitanja jer nisam mogao podnjeti količinu pravopisnih pogrešaka. Ako već prevodite tekst sa Google translate onda ga barem nakon toga lektorirajte.

Failure is always an option...
Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

jebga, teško je watsonu objasniti da svijet nije crno-bijeli (0 ili 1) a vina su mahom žuta ili crvena. njegova razina apstraktnog razmišljanja jednaka je onoj koju ima moj radijator u kupaoni no možda se razgazi pa postane udobniji. 

 

@Scorpyo: a štaš kad "najnaprednijem sustavu umjetne inteligencije" ne funkcionira F7 za provjeru uroka (spellcheck). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2015 14:36 (Ajar).
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

Hebate, cijela nauka oko toga što im može reći i prosječan Hrvatski zagorec i to za badav.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

Super mi je što stižu članci oko Watsona i što se potiču ljudi da se njime koriste, ali meni ovo izgleda tako komplicirano da ne vjerujem da će normalni ljudi uskoro početi koristiti "AI" ako će to biti ovako komplicirano napravljeno. Ja bih očekivao od Watsona da on pretraži internet i pronađe podatke koji me zanimaju, a ne da ih ja tražim po netu, preslagujem u excel tablice i onda postavljam pitanja bazirana na podacima kojima sam ga napunio.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

I dalje mislim da novinar Šarić piše nekritičke i skrivene promotivne tekstove. Jako sumnjam u njegovu novinarsku etiku - ovo mora da je preuzet marketinški tekst, a posebno mi je sumnjivo pisanje "u nastavcima" u kojima se želi potaknuti interes tvrtki za ovom uslugom.

 

Da je novinar Šarić dovoljno profesionalan i da poznaje novinarsku struku, onda bi se u ovakvim i sličnim tekstovima ogradio. Zanima li njega ili uredništvo Buga kako se to radi, neka pogledaju tekstove burzovnih analitičara i njihove etičke ograde od financijske koristi objavom navedenih vijesti.

 

Zanima me, dakako, i hoće li ova vijest preživjeti moderatorsku evaluaciju. Kritika uredništvu nije nešto što se lako oprašta. Iz vlastitoga iskustva na ovome forumu govorim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?
zeko.ma77 kaže...

Hebate, cijela nauka oko toga što im može reći i prosječan Hrvatski zagorec i to za badav.

 možda kad je pod parom. trezan ti nigdar ne bu niš zabadaf napravil. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?
DigiMagic kaže...

Recimo da je profit na litri lošeg vina $1000, a na litri dobrog se gubi $1. Ispada da bi Watsonov odgovor bio da preporuča da se proizvodi - bijelo, svejedno stvaralo profit ili gubitke? Možda zato oni koji grade kuće nisu htjeli da se zna što su pitali Watsona i što je odgovorio? Znam da sam to ovako puno previše pojednostavnio i trivijalizirao, ali pri odluci što proizvoditi valjda je ipak glavni kriterij isplati li se uopće.

 

 Što želiš reći? Da proizvodnja litre dobrog vina košta oko 1000$ više?

 

Nemoj da mislimo da si nasjeo na meme skupih vina. Nisi čuo za porez na budale? 

Koristimo domaće proizvode za brijanje - Ralon (Atlantic Grupa d.d.)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?
Azure Machine Learning je takoder dostupan besplatno,i oba su izvrsni alati. BI je sigurno buducnost,bilo za velike podatke ili za male firme.
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?
Smooth Operator kaže...
Azure Machine Learning je takoder dostupan besplatno,i oba su izvrsni alati. BI je sigurno buducnost,bilo za velike podatke ili za male firme.

 Big Data, ne Business Intelligence. BI je prošlost.

14 godina
offline
Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?

Trebalo bi ga pitati, za koga da glasamo. Npr. koji političar je prenesposoban da pokrade.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Watson Analytics: Crno ili bijelo vino?
Onjegin kaže...
DigiMagic kaže...

Recimo da je profit na litri lošeg vina $1000, a na litri dobrog se gubi $1. Ispada da bi Watsonov odgovor bio da preporuča da se proizvodi - bijelo, svejedno stvaralo profit ili gubitke? Možda zato oni koji grade kuće nisu htjeli da se zna što su pitali Watsona i što je odgovorio? Znam da sam to ovako puno previše pojednostavnio i trivijalizirao, ali pri odluci što proizvoditi valjda je ipak glavni kriterij isplati li se uopće.

 

 Što želiš reći? Da proizvodnja litre dobrog vina košta oko 1000$ više?

 

Nemoj da mislimo da si nasjeo na meme skupih vina. Nisi čuo za porez na budale? 

Iskreno, preslabo se razumijem u to, otprilike sam na nivou "ovo mi je fino" ili "ovo mi nije dobro". Korčulanski grk je vjerojatno najbolje što sam dosad probao, i nije ništa ekstravagantno skup. Nego mišljah čisto na hipotetski namjerno pretjerani scenarij, recimo da se loše vino proizvede za $10, a prodaje za $1010. Dobro se proizvede za $20, a prodaje za $19. Kapacitet tržišta je takav da možemo prodati 1000 boca vina, ma kojeg. Očito, ako pitamo Watsona ili ikog drugog što od toga je pametnije proizvoditi pa on odgovori "bijelo", ...

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice