TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo

poruka: 6
|
čitano: 1.877
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo".
14 godina
neaktivan
offline
TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo

HP je tako započeo s prodajom tableta TouchPad s 9,7-inčnim ekranom zanimljivog omjera stranica 4:3.

 

Vrlo zanimljiv omjer stranica, šteta kaj drugi tableti to nemaju, baš bi htel imati iPad s tim omjerom stranica.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo
čćžđš kaže...

HP je tako započeo s prodajom tableta TouchPad s 9,7-inčnim ekranom zanimljivog omjera stranica 4:3.

 

Vrlo zanimljiv omjer stranica, šteta kaj drugi tableti to nemaju, baš bi htel imati iPad s tim omjerom stranica.

Kako nema, pa ipad je jedan od rijetkih koji bas ima takav omjer, svi ostali imaju 16:10 omjer.

14 godina
neaktivan
offline
Re: TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo
Renesis kaže...
čćžđš kaže...

HP je tako započeo s prodajom tableta TouchPad s 9,7-inčnim ekranom zanimljivog omjera stranica 4:3.

 

Vrlo zanimljiv omjer stranica, šteta kaj drugi tableti to nemaju, baš bi htel imati iPad s tim omjerom stranica.

Kako nema, pa ipad je jedan od rijetkih koji bas ima takav omjer, svi ostali imaju 16:10 omjer.

Prilično sam siguran da je to gore bila šala na račun ovog "zanimljiv omjer stranica" za omjer koji je standardan na kompjuterima od prije nego nas je većina na ovom forumu rođena.

16 godina
moderator
online
Re: TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo
Mirko935 kaže...
Prilično sam siguran da je to gore bila šala na račun ovog "zanimljiv omjer stranica" za omjer koji je standardan na kompjuterima od prije nego nas je većina na ovom forumu rođena.

Bio standardan na starim kompjuterima s CRT monitorima (već su rani LCD-ovi počeli uvoditi 5:4 - imam desetak godina star 17" LCD monitor upravo tog omjera) - više nije. Standardan za iPad - za druge tablete nije. Zanimljiv je stoga što je nestandaran za današnje uređaje (osim za iPad), ne stoga što su brojke 4 i 3 neobične i nikad prije korištene - 4:3 omjer se vuče još od davnina, otkad je televizije.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 17:21 (mbaksa).
14 godina
neaktivan
offline
Re: TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo
mbaksa kaže...
Bio standardan na starim kompjuterima s CRT monitorima (već su rani LCD-ovi počeli uvoditi 5:4 - imam desetak godina star 17" LCD monitor upravo tog omjera) - više nije. Standardan za iPad - za druge tablete nije. Zanimljiv je stoga što je nestandaran za današnje uređaje (osim za iPad), ne stoga što su brojke 4 i 3 neobične i nikad prije korištene - 4:3 omjer se vuče još od davnina, otkad je televizije.

Zapravo si u pravu, ali svejedno mi je čudno vidjeti nešto (meni) tako uobičajeno s pridjevom "zanimljiv". Imao sam TV s tim omjerom stranica do pred 2 godine, prvi monitori koje sam imao su imali taj omjer i još uvijek koristim mobitel s tim omjerom. Meni osobno nije naročito zanimljiv, no ako tebi ili nekom drugom jest, nemam ništa protiv :D

A 5:4 je bio standardan samo s 1280x1024 rezolucijom i zapravo je manje širok od 4:3, nikad nisam shvatio zašto se koristila ta umjesto "standardnije" 1280x960, pogotovo kad se negdje u to vrijeme već počelo kretati prema širokim zaslonima.

12 godina
neaktivan
offline
TouchPad Go - tablet kojeg nije bilo
Svaki put kad vidim WebOS u akciji se razalostim sto taj OS nije prezivio. Prvi koji dizajnom moze konkurirati iOS-u.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice