Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

poruka: 83
|
čitano: 12.381
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
grgicv kaže...

Ponavljam, to je kao u doba pocetka interneta kad su razni skeptici prognozirali kak ce Internet propast, kak nema potrebe/interesa za njim, kak su kratke XYZ.com domene za 10 USD "bacanje novca u vjetar" i sl. :D. Well, svi znamo sto je nakon 10 godina bilo, zar ne? ;)

Nemoj to uzimati za primjer: uzmi Betamax, Concord ili Titanic.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
overhaul kaže...
Ezio kaže...

Sigurno nije izmišljen za dobrobit čovječanstva nego za bogaćenje pojedinaca. Kakve su to gluposti sa rudarenjem? Kupiš grafičku karticu za 2 keke dolara i onda "rudariš", tj. tvoj komp rudari, troši struju, ne radi ništa konstruktivno nego vrti nekakve besmislene proračune na temelju kojih ti tu i tamo kapne neka para u novčanik. I nitko i ništa ti ne garantira hoće li to virtualno smeće sutra vrijediti 500 ili 0 dolara. Onda još kad čitam ove priče o mt goxovim malverzacijama...   To toliko vuče na kojekakve piramide sreće, sisteme kruha bez motike i ostale gluposti da mi je odbojno uopće pomišljati na neku investiciju.

 

grgicv kaže...

Kriste, kolko debilnih komentara na jednom mjestu, sramota... Tipicni nas balkanjerski mentalitet ovaca koje trabunjaju o stvarima o kojima nemaju k******g pojma.

 

Malo se vise informirajte o BTC-u i cijeloj njegovoj revoluciji, a nemojte trabunjat ko babe na placu koje nemaju blage veze s icim. Ove mentalne kretenizme "sve je to prevara" ne zelim ni komentirat jer to pisu likovi koji nemaju elementarne veze o temi.

A okej, mi smo tu dakle trabunjave neinformirane babe na placu. U redu.
Ali.
Trabunjave babe ipak nisu iz guice izvukle te priče o piramidalnom scamu(ponzi) i manipulacijama kroz špekulacije.
Izvukle su ih od nekakvih Bloomberga, Wallstreet jurnala i takvih neznalica. Čak i države neznalički rekle de ja to potencijalni scam.
Znaš već, mi navikli stari prdonje, kliknuti obje strane btc novčića i pročitati i pro i kontra.
Evo na primjer:
http://www.bloomberg.com/news/2014-01-30/bitcoin-ponzi-scheme-worry-sparks-estonia-central-bank-caution.html
http://www.huffingtonpost.com/georges-ugeux/the-bitcoin-is-victim-of-_b_4676132.html
http://blogs.telegraph.co.uk/technology/jamestitcomb/100011764/bitcoin-has-been-hijacked-by-speculators-are-we-looking-at-a-ponzi-scheme/
http://nypost.com/2014/02/15/welcome-to-21st-century-ponzi-scheme-bitcoin/
Da, pretpostavimo da svi oni djeluju pod lobijem zlogukih banaka, i da lažu.
No činjenice stoje:
Ogromna fluktuacija valute, nikakva sredstva nadzora,
nema zabrana koje bi zaštitile od manipulacija tečaja uz pomoć samo nekoliko novčića,
nema osiguranja od krađe (kao što smo se osvjedočili na mtgoxu), nema naposlijetku ni
ikakve garantne klauzule kroz neki BDP/zlato/nekretninu/pokretninu/jamca.
Nema ni ekologije, ogromna struja se lupa iz obične pohlepe, tj. naivnog "poduzetništva". 
Na kraju, koliko sam ja (neuka baba s placa) pročitao;
-glavni investitori u bitcoine/lite/doge blablacoine su upravo oni za koje vi evangelisti kriptovalute brijete da su "protiv":
mutni potkoženi i upućeni tipovi iz investicijskog bankarstva i burzi, jer im ne stoje pravne regulative država i ekonomija za vratom,
a znaju svaki prljavi trik iz rukava za koji mi nismo ni svjesni ni sposobni shvatiti bez internih matematičkih formulacija..
Oni sada drže tečaj i diktiraju ponudu i potražnju.
A sigurno do toga isu došli rudarenjem doma na grafičkoj kartici.

 

 

Hahaha, here we go again. OK, ajmo polako.

 

1.) clanci iz bankarskih glasila kao Wallstreet journal i sl.? Zbilja? ZBILJA? Moram li doista pisati da je BTC njihov neprijatelj i da se svi oni nadaju kak im BTC nece pokupit ogromnu zaradu koju mlate u svojim usranim bankama? MORAM LI?

 

2.) Ponzi schema? Haha, to mi je jedna od najboljih idiotarija. Zadatak za domacu zadacu - otici na Wikipediu i prouciti STO je to Ponzi schema i kako funkcionira. Vrlo se lako uoci da Bitcoina ne da nema nikakve slicnosti s takvim piramidalnim shemama vec niti NEMA MOGUCNOSTI za takvo nesto.

 

I zapamtiti jos jednu stvar - Bitcoin NIJE namijenjen "brzom i enormnom bogacenju" i sl. debilanama. Ko hoce, moze natuc para na tome, isto kao sto mozes trgovati na burzama s obicnim valutama i razlikama u tecajima dolara, eura itd. (ali ne govoris zato da je "EURO PREVARA" itd.). BTC je za KORISTENJE bez nadzora debilnih bankara i uplitanje drzave i umjetnih manipulacija. Ko oce spekulirati s BTC-om, moze, al tko to radi, radi na vlastiti rizik.

 

3.) Zastita od kradje imaju, naravno. To sto debili kao MTGOX nisu pokrpali rupe koje su stare nekolko godina i za koje zna svaka budala, to je zato jer su - DEBILI. Isto kao sto su debili likovi koji su drzali tolke hrpetina para na toj burzi. Lova se drzi u vlastitim novcanicima (offline walletima), a ne nekom ZNJY siteu koji moze riknut, kojeg mogu vlasnici pokrast, kojeg mogu hackeri probit itd. Lova se na burzu (i to samo dio love) stavlja kad oces napravit par transakcija, a zatim ih prebacis nazad u offline wallet. To sto su pojedinci lijeni, to je cisto njihov problem.

 

To ti je kao da das cijeli svoj sef pun eura na cuvanje nekom lokalnom biznismenu i onda taj biznismen zbrise sa sefom :D i onda odes plakat na Internetu kak je taj "sugavi euro nesiguran".

 

4.) Sto se tice regulacije i zastite drzave, pa u tome i je poanta. Imas svoju potpunu slobodu trgovanja s BTC-om, bez ikakvog nadzora i uplitanja drzave itd., ali jednako tako imas i SVOJU POTPUNU VLASTITU ODGOVORNOST za te svoje pare. Ako zelis zastitu drzave i njenih skuta, onda se ti drzi dolara i sl. govana, ali onda i igraj samo po njihovim pravilima i prihvati sav njihov nadzor i ogranicenja i kontrole vlastitih financija i transakcija itd.

 

5.) Neda mi se vise piskarati, ali jos ukratko da se osvrnem samo na jednom. Ove gluposti s ekologijom i trosenjem struje itd. su - gluposti. Pojedinci imaju dojam da se struja "trosi u vjetar" i bezveze itd., no to nije istina. Sva ta struja se trosi na OBRADU TRANSAKCIJA koje su tolko tehnicki napredne da zahtjevaju ogromnu snagu da to sve prozvakaju. Ovo sto zaradis od "rudarenja" je zapravo tvoj mali postotak sto si obradjivao te transakcije (umjesto da zaradjuju banke + koje bi ljude oderale bar 1000 puta vise).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Onjegin kaže...
grgicv kaže...

Ponavljam, to je kao u doba pocetka interneta kad su razni skeptici prognozirali kak ce Internet propast, kak nema potrebe/interesa za njim, kak su kratke XYZ.com domene za 10 USD "bacanje novca u vjetar" i sl. :D. Well, svi znamo sto je nakon 10 godina bilo, zar ne? ;)

Nemoj to uzimati za primjer: uzmi Betamax, Concord ili Titanic.

 

OK, daj mi ti alternativu kriptovalutama? Gdje ja mogu na sl. nacin tako brzo i prakticki BESPLATNO prebacivat neogranicene svote novca po cijelom svijetu? Pa hebeni PayPal me dere s ogromnim provizijama svaki put kad hocu nes kupit i zaradjuje na nama budala milijarde dolara i zato PayPal i sl. institucije MRZE Bitcoin i koriste svaku priliku da ga pljuju.

13 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
i7 power!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2014 21:17 (koorpa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
grgicv kaže...

Pa hebeni PayPal me dere s ogromnim provizijama svaki put kad hocu nes kupit i zaradjuje na nama budala milijarde dolara i zato PayPal i sl. institucije MRZE Bitcoin i koriste svaku priliku da ga pljuju.

 

Kada kupuješ paypal ne naplaćuje proviziju, jedino ako ujedno i mjenjaš valutu preko njih, što doduše i dalje nije provizija, samo im tečaj nije povoljan.

11 godina
neaktivan
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

A što tačno sprječava banke da samo prebace svoj posao u bitcoin.

 

Ovo što pitam nisu trollovska pitanja nego iskrena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
grgicv kaže...
overhaul kaže...

 

Hahaha, here we go again. OK, ajmo polako.

 

 

5.) Neda mi se vise piskarati,

 

Pročitao sam tvoj odgovor, ali samo mogu zaključiti da ništa nisi argumentirano opovrgao, 
samo apriori i adhominem omalovažavaš nas sugovornike, relevantne razne izvore informacija i ponavljaš svoju mantru.
Naravno, također mi je jasno da te ni ja neću u ništa uvjeriti i da te nikakvi podaci neće razuvjeriti u svoju ubjedu.
Samo pokušaj sagledati da možda mi ostali nismo automatski budale, neznalice, neinteligentni ili jalni.
Ili što god već koristiš u ad hominem "nemam vremena vama budalama" izjavama.  
Sve to opet da smo i blesavi, nema nikakvog utjecaja na činjenicu iz originalne vijesti da je netko nekažnjeno ukrao 
korisnicima BTC-a kroz mtgox 750 000 novčića. Da me izvrijeđaš na pasja kola, ja i dalje ne vidim
kako bih imao povjerenja u takav sistem i valutu? Slovenci imaju bolje osiguranje? Ajde, vjerovat ću
im na riječ, neću osobno provjeravati.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2014 21:04 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
grgicv kaže...

 

Sva ta struja se trosi na OBRADU TRANSAKCIJA koje su tolko tehnicki napredne da zahtjevaju ogromnu snagu da to sve prozvakaju. Ovo sto zaradis od "rudarenja" je zapravo tvoj mali postotak sto si obradjivao te transakcije (umjesto da zaradjuju banke + koje bi ljude oderale bar 1000 puta vise).

ovo je priča za malu djecu

današnji strojevi bez problema vrte zahtjevne modele bilo čega a ti misliš da su bitcoin transakcije najnaprednije i najzahtjevnije...

ok imaš par novčića, poštedi nas propovijedanja da smeće nije smeće kad znamo da je.

+ ovi što rudare su štetočine. ne toliko velike štetočine kao oni koji vode igru, ali svakako pridonose šteti.

Potpis!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
grgicv kaže...
....

5.) Neda mi se vise piskarati, ali jos ukratko da se osvrnem samo na jednom. Ove gluposti s ekologijom i trosenjem struje itd. su - gluposti. Pojedinci imaju dojam da se struja "trosi u vjetar" i bezveze itd., no to nije istina. Sva ta struja se trosi na OBRADU TRANSAKCIJA koje su tolko tehnicki napredne da zahtjevaju ogromnu snagu da to sve prozvakaju. Ovo sto zaradis od "rudarenja" je zapravo tvoj mali postotak sto si obradjivao te transakcije (umjesto da zaradjuju banke + koje bi ljude oderale bar 1000 puta vise).

Kolega rudaru, nema ni svrhe više objašnjavati. Onaj ko je želio da shvati do sada je to već mogao.

Protiv teoretičara zavjere se nema smisla boriti, to je "kopanje u prazno"{#}.

I ja sam kao i ti uložio nešto love u hardver, ne previše. Do sada sam skoro sve isplatio i još malo mislim ulagati kad se cijena stabilizuje.

BTC (kriptovalute uopšte) je nešto u šta se ulazi svjesno i sa znanjem da već sutra to nešto virtualno što imamo možda neće vrijediti. Ko ne želi time da se bavi ne mora i može ovo sve ignorisati.

Vrijednost svih kriptovaluta ovog trenutka je smiješna prema količini stvarne love koja se vrti na berzama (klasičnim). Količina love koja je propala na mtgox-u (i ostalim kripto berzama) je smiješna prema količini love koja je propala ljudima u propalim bankama, a države su rekle "žalim slučaj, ko vam je kriv, isplaćujemo osiguranje samo do xyz dolara, za ostalo čekajte stečaj". Na mtgox-u je propala lova ljudima koji su je svjesno uložili u špekulacije valutom iako se od ljeta prošle godine znalo da oko gox-a nešto "zaudara". Na silkroad-u je propala lova ljudima koji su ulagali na sajtu koji prodaje drogu i oružje!!! Koji debil moraš biti da tamo držiš neke pare?

Nažalost sve je ovo loša reklama za kripto svijet. Ali BTC je sve preživio pa će i mtgox, laka mu crna zemlja.

11 godina
neaktivan
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Prijatelji, hoćemo li pokrenuti BUG coin?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Ezio kaže...
grgicv kaže...

 

Sva ta struja se trosi na OBRADU TRANSAKCIJA koje su tolko tehnicki napredne da zahtjevaju ogromnu snagu da to sve prozvakaju. Ovo sto zaradis od "rudarenja" je zapravo tvoj mali postotak sto si obradjivao te transakcije (umjesto da zaradjuju banke + koje bi ljude oderale bar 1000 puta vise).

ovo je priča za malu djecu

današnji strojevi bez problema vrte zahtjevne modele bilo čega a ti misliš da su bitcoin transakcije najnaprednije i najzahtjevnije...

ok imaš par novčića, poštedi nas propovijedanja da smeće nije smeće kad znamo da je.

+ ovi što rudare su štetočine. ne toliko velike štetočine kao oni koji vode igru, ali svakako pridonose šteti.

pomalo kad čovjek razmisli, ispada da su te "zahtjevne bitcoin transakcije" u biti bile bruteforce probijanje enkripcijske zaštite da bi neki
mudraci uz pomoć aplikacijice "za rudarenje" skinuli tuđih 744 000 virtualnih novčića ;) No okej, svako ima slobodan izbor, pa ako je voljan

plaćati svoj hardver i struju da bi radio za neku nepoznatu svrhu (pardon, za "potvrdu transakcija") za koji promil novčića... ok.
no ja samo vidim da se rudarilo velikim dijelom da se potvrdi pljačka, pardon "transakcije" vlasnika btc-a u nepoznate džepove.
tolko procesorske snage da se poveća sigurnost transakcija, a onda se transakcije 750.000 coina "sigurno prenijele"
da im nitko nemože ući u trag. Dali vi mineri uopće znate što se nalazi u softveru koji downloadate i opterećujete 24 sata na 100%

vaš "skoro pa otplaćeni" hardver?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 1:01 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

"Dali vi mineri uopće znate što se nalazi u softveru koji downloadate i opterećujete 24 sata na 100%

vaš "skoro pa otplaćeni" hardver?"

 

Nadam se da će netko na ovo odgovoriti. Onaj cijenjeni sugovornik koji me je demantirao, mogao bi također na ovo pitanje odgovoriti.

 

P.S.

Radite što hočete, ja kupujem zlato

 

BOK!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
overhaul kaže...

 

tvoji komentari zrače nevjerojantom glupošću, trolaj si doma nekog, ovo što pričaš nema veze s vezom

i7 power!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
CTN962 kaže...

"Dali vi mineri uopće znate što se nalazi u softveru koji downloadate i opterećujete 24 sata na 100%

vaš "skoro pa otplaćeni" hardver?"

 

Nadam se da će netko na ovo odgovoriti. Onaj cijenjeni sugovornik koji me je demantirao, mogao bi također na ovo pitanje odgovoriti.

 

P.S.

Radite što hočete, ja kupujem zlato

 

BOK!

Ovdje je izvorni kod najpoznatijeg klijenta za "mining", cgminera: https://github.com/ckolivas/cgminer

Ovdje je izvorni kod osnovnog walleta-aplikacije za bitkoin: https://github.com/bitcoin/bitcoin

Ko želi da nađe nešto sumnjivo samo naprijed, javite i nama ostalima.

16 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

A što je sa podacima koje skineš i "rudariš"?

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Father_Dougal kaže...

A što je sa podacima koje skineš i "rudariš"?

Možeš raditi i rudarenje "solo", tj. da podatke skidaš sa svog wallet-a u lokalu. A tvoj wallet prije toga mora biti sinhronizovan sa mrežom.

Naravno, diff je sada toliki da se to ne isplati, ali je moguće. Zato to rijetko ko radi već se ide na "pool mining" tj. da udružiš snage sa ostalima na nekom pool-u, a podatke onda dobijaš od pool-a.

Ta priča da se minira za NSA (ili nekog drugog svejedno) je stara maltene koliko i BTC. I nema nijednog dokaza za to. Što opet neupućene u sistem neće odvratiti od teorija zavjere.

16 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
dragans kaže...

Ta priča da se minira za NSA (ili nekog drugog svejedno) je stara maltene koliko i BTC. I nema nijednog dokaza za to. Što opet neupućene u sistem neće odvratiti od teorija zavjere.

Gle, imam osnovno znanje o tome kako bitcoin funkcionira, no imam rupu u znanju oko toga po kakvom tipu podataka se kopa i što se točno traži. No nema nikakvih detalja o tome, čak i na njihovom wikiju. Jel to random data, ili što?

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
14 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Mislim da ste se malo previše zapleli i zapjenili i jedni i drugi. Najbitnija stvar kod BTC-a je da ko rano rani, dvije sreće grabi ili ko prvi njegova djevojka. Ko je bio među prvima u rudarenju, kad je težina bila mala, narudario se najviše BTC-ova i okrenuo je lovu.

Ne kužim čemu se pjenite, ko misli da je to prevara nek se u to ne petlja a ko misli da je to prava stvar nek samo navali. Po meni to uopće nije loša stvar, a teorije zavjere se mogu plesti (i pletu se) oko svega, oko mobitela, računala, auta, satelita, GMO, bitcoin, štedne žarulje, solarni paneli i dr. 

Da ste malo više pratitli druge vrijednosne stvari, dionice, plemenite metale, naftu i sl., vidli bi kolike se tu malverzacije rade, koliko ljudi u raznim zemljama strada zbog želje za još većim bogaćenjem pojedinaca i pojednih korporacija.

Samo zlato je u zadnjih par godina prvo palo na najnižu vrijednost u poslijednjih 20 godina, da bi sada doseglo rekordne vrijednosti. Papirnati novac više nije vezan za vrijednost zlata nego ga određuju dogovorom, Centralne banke i vlade, a isto tako se zna da kod nas je situacija da ne smiju mijenjati vrijednost Kn i moraju je braniti najviše zbog uvoznika, ponajviše Todorića, jer on drma našim tržištem, zna se ko je gazda.

Kome paše ovo kaj sam napisao paše, kome ne ne, nije me briga, niti koga napadam niti nagovaram, to je moje mišljenje i moje iskustvo. Ak neko misli drugačije to je u redu, al nek ne pljuje po meni i po mojem, jer ja nisam po nikome pljuvao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 10:48 (Schtefek).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Onjegin kaže...

A što tačno sprječava banke da samo prebace svoj posao u bitcoin.

 

Ovo što pitam nisu trollovska pitanja nego iskrena.

pamet?

Silence! I Kill You...
10 godina
protjeran
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
CTN962 kaže...

"Dali vi mineri uopće znate što se nalazi u softveru koji downloadate i opterećujete 24 sata na 100%

vaš "skoro pa otplaćeni" hardver?"

 

Nadam se da će netko na ovo odgovoriti. Onaj cijenjeni sugovornik koji me je demantirao, mogao bi također na ovo pitanje odgovoriti.

 

P.S.

Radite što hočete, ja kupujem zlato

 

BOK!

Koliko bi vrijedilo tvoje zlato da ga baš nitko ne želi kupiti? Recimo da imaš 10 tona zlata koje skuplja prašinu? Vjerovatno bi još morao plaiti da ga odvezu. :) Tako je i sa bitcoinom i ostalim kriptovalutama. Ako ima potražnje, znači da ima i vrijednost.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Anarchist Prince kaže...
CTN962 kaže...

Koliko bi vrijedilo tvoje zlato da ga baš nitko ne želi kupiti? Recimo da imaš 10 tona zlata koje skuplja prašinu? Vjerovatno bi još morao plaiti da ga odvezu. :) Tako je i sa bitcoinom i ostalim kriptovalutama. Ako ima potražnje, znači da ima i vrijednost.

 

a koliko bi vrijedio bitkojn da propadne internet?

 

zlato je uvijek bilo mjerilo vrijednosti, i uvijek će i biti, sve dok ne pronađemo neku "pandoru" i neki "unobtanium"...

da, cijena može varirati, i da, države možda neće vrijednost valute temeljiti na njemu (jer je valuta prenapuhana u odnosu na potrebnu količinu zlata), no i u slučaju nuklearne katastrofe, kad budeš trgovao dvoglavim štakorima, zlato će još uvijek imati neku vrijednost...

Silence! I Kill You...
13 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
no name kaže...
Anarchist Prince kaže...
CTN962 kaže...

Koliko bi vrijedilo tvoje zlato da ga baš nitko ne želi kupiti? Recimo da imaš 10 tona zlata koje skuplja prašinu? Vjerovatno bi još morao plaiti da ga odvezu. :) Tako je i sa bitcoinom i ostalim kriptovalutama. Ako ima potražnje, znači da ima i vrijednost.

 

a koliko bi vrijedio bitkojn da propadne internet?

 

zlato je uvijek bilo mjerilo vrijednosti, i uvijek će i biti, sve dok ne pronađemo neku "pandoru" i neki "unobtanium"...

da, cijena može varirati, i da, države možda neće vrijednost valute temeljiti na njemu (jer je valuta prenapuhana u odnosu na potrebnu količinu zlata), no i u slučaju nuklearne katastrofe, kad budeš trgovao dvoglavim štakorima, zlato će još uvijek imati neku vrijednost...

 

ovo šta bi bilo kad bi bilo nema nekog smisla, tako možemo reći što bi se dogodilo da zemlju pogodi kiša meteora pa iz svemira svakom u dvorište padne poluga zlata i šaka dijamanata... svjetska ekonomija bi otišla u k

i7 power!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
koorpa kaže...

 

ovo šta bi bilo kad bi bilo nema nekog smisla, tako možemo reći što bi se dogodilo da zemlju pogodi kiša meteora pa iz svemira svakom u dvorište padne poluga zlata i šaka dijamanata... svjetska ekonomija bi otišla u k

naravno da nema smisla, zato sam i krenuo sa dovoljno banaliziranom pretpostavkom propasti interneta. 

 

no, uvoditi zlato u raspravu o vrijednosti "valuta" jednako toliko nema smisla...

Silence! I Kill You...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice