Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji

poruka: 11
|
čitano: 1.910
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji".
12 godina
offline
Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji

zašto je na slici prahistorijski pata tj ata disk?

edit: vjerijatno jjer su oni bili i jesu dan danas najpouzdaniji. neki rade i dan danas a stari su preko 10 godina

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 19:14 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji
peace_of_cake kaže...

zašto je na slici prahistorijski pata tj ata disk?

zato jer je najbitnije kakav je disk na slici...

15 godina
odjavljen
offline
Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji

U prijevodu, nije istraživanje, već reklama za njihova kućišta "u kojima jeftini kućni diskovi postaju pouzdaniji od profesionalnih"!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji

Sječam se slučaja sa IBM diskovima, gdje su diskovi za kučne korisnike i poslužitelje imali slične naoko slične karakteristike i mogli se pomiješati, uglavnom večina je zbog razlike u cijeni kupila obične i stavlja ih u poslužitelje gdje su se svi od reda kvarili, za razliku od profesionalnih. Objašnjenje je bilo da obični nisu za rad 24/7 već max 13 sati dnevno, dakle te ni super kučište nebi spasilo i da na pogrešnu upotrebu nema jamstva...

vjerojatno bi obični diskovi u cold storage uređajima (pohrana arhive koja diskove drži ugašenima dok se arhivi ne pristupa) radili gotovo jednako dobro, kao i profi, ali tako nešto je obično potrebno samo facebook-u, google+ i sličnim servisima...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji
peace_of_cake kaže...

zašto je na slici prahistorijski pata tj ata disk?

edit: vjerijatno jjer su oni bili i jesu dan danas najpouzdaniji. neki rade i dan danas a stari su preko 10 godina

Malo offtopic, relativno zanimljivo; moj najstariji hdd ima skoro 30 godina i jos radi. Istina, danas se ne koristi bas intenzivno :)

SLIKA ovaj desni na slici, zivi u Olivettijevom XT 8088.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji

e to je DISK

12 godina
neaktivan
offline
Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji
Skoro 5% kvarova je ogromna brojka. Ne bi bio problem da je to nekakva nebitna stvar koju zamijenis novom kad ti zatreba, ali s diskovima koji moraju stalno imati backup to je stvarno ogromna brojka. Tko zna koliko to jos troskova na restoru i mehanickoj zamjeni diskova generira? Mislio sam da ce HDD zauvijek vladati u tom segmentu, ali sad vidim da je SSD buduci vladar i servera, ne samo desktopa i laptopa.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji

Moj nastariji disk je 20MB čak nije ni IDE nego XT standard, konektor je kao IDE, ali nije kompatibilno. No nažalost otkazao je i sada banana :(.

 

To je hard disk iz Amiga A590, tj. hard disk sa 2MB rama proširenja za Amigu 500, memorija radi, ali hard samo zuji i to je to. Formatiranje nula bodova, a takvog ispravnog naći je nemoguća misija :).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji

Kakvog smisla ima sad ta njihova statistika ako nisu radili u istim uvjetima?

Na temelju ovoga tvrditi da ovi profesionalni nisu ništa bolji od ovih drugih... svašta

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji
mcf kaže...
peace_of_cake kaže...

zašto je na slici prahistorijski pata tj ata disk?

edit: vjerijatno jjer su oni bili i jesu dan danas najpouzdaniji. neki rade i dan danas a stari su preko 10 godina

Malo offtopic, relativno zanimljivo; moj najstariji hdd ima skoro 30 godina i jos radi. Istina, danas se ne koristi bas intenzivno :)

SLIKA ovaj desni na slici, zivi u Olivettijevom XT 8088.

 

ne samo disk, ja sam imao 386 i sve u njemu radi do danas (tj. radio je bar do prije par godina dok je bio kod mene, nažalost nemam ga više, ali vjerujem da još radi),

to su bile mrcine, hdd od 40 MB ali radi

15 godina
protjeran
offline
Re: Profesionalni diskovi nisu pouzdaniji
Byron kaže...

Sječam se slučaja sa IBM diskovima, gdje su diskovi za kučne korisnike i poslužitelje imali slične naoko slične karakteristike i mogli se pomiješati, uglavnom večina je zbog razlike u cijeni kupila obične i stavlja ih u poslužitelje gdje su se svi od reda kvarili, za razliku od profesionalnih. Objašnjenje je bilo da obični nisu za rad 24/7 već max 13 sati dnevno, dakle te ni super kučište nebi spasilo i da na pogrešnu upotrebu nema jamstva...

vjerojatno bi obični diskovi u cold storage uređajima (pohrana arhive koja diskove drži ugašenima dok se arhivi ne pristupa) radili gotovo jednako dobro, kao i profi, ali tako nešto je obično potrebno samo facebook-u, google+ i sličnim servisima...

nakon 13 sati im se ukljuci autodestruction

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice