Prodan BlackBerry

poruka: 20
|
čitano: 3.998
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prodan BlackBerry".
16 godina
neaktivan
offline
Prodan BlackBerry

RIP

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prodan BlackBerry
RIP.

4.7 mlrd $ je smijurija za ovakvu kompaniju.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
16 godina
offline
Re: Prodan BlackBerry
jos veca smijurija je 7.5mlrd za nokiu..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Prodan BlackBerry

Istina, trenutno je burzovni sustav previše napuhan.

 

420 mlrd$ za Apple, a jedan Exxon Mobile 386 mlrd$ (Google ga stiže, već je prešao 300).

 

Po kojoj realnoj osnovi, dizajnersko/softverska kompanija i jedan web site se mogu cjenovno usporediti s najmoćnijom naftaškom kompanijom?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
10 2 hvala 0
13 godina
offline
Prodan BlackBerry

Steta, jedan po jedan nekada veliki divovi mobilne tehnologije padaju pod jos vece tvrtke, prvo motorola, onda nokia sad blackberry a cini mi se da ce i htc uskoro tako. {#} Izgleda da ce na kraju ostati samo divovi poput zamzunga, applea, sony i lg.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prodan BlackBerry

Nažalost dolaze kapitalistička vremena u punom svjetlu.

Kineske kompanije (čitaj Lenovo, Xiaomi, ZTE, Huawei) sustižu divove na nepredvidljiv način.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prodan BlackBerry
Mitch kaže...

Nažalost dolaze kapitalistička vremena u punom svjetlu.

Kineske kompanije (čitaj Lenovo, Xiaomi, ZTE, Huawei) sustižu divove na nepredvidljiv način.

 

Kinezi ce mozda i dostici ove kompanije u padu kao Nokia, BB, HTC ali Samsung, Apple, Sony... nema sanse. Ti mobiteli se kupuju u relativno uskom krugu korisnika jer cak i vecina kineza ipak kupuju brandove ili fejkove brandova.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s
16 godina
neaktivan
offline
Prodan BlackBerry

Z10 i Q10 su trebali izaći 2010., a ne 2013. Kad su već izašli 2013., nisu smjeli koštati koliko jesu.

 

Nego, vidim ovdje par "šteta" i "na žalost". Koliko BB-ova ste koristili? Ja sam koristio tri različita, a ne znam koliko mi ih je prošlo kroz ruke. Odlična, ali zaista odlična mail aplikacija za ono prošlo svršeno doba. Ostalo? Restart koji traje dulje nego pauza za kavu. GPS koji ima ugrađeni detektor hitnosti tako da ne radi baš onda kad ti najviše treba. Kuglica koja prva zagine. Gumirane tipke sa strane koje korisnici rasture upotrebom. Uz sve to, običnom korisniku je bilo praktički nemoguće preskočiti lokalni servis i žaliti se nekome više. Mogao si jedino drobiti po RIM-ovom forumu kojeg vjerojatno nije pratio nitko iz RIM-a.

 

Sami su si krivi. Treba zapeti kao sivonja da se zadrži pozicija na tržištu, a još i više ako se želi napredovati. Blackberry se ponašao kao uspavani one-trick pony,a kad su ga ritnuli, već je bilo kasno. Neka naprave kobasice od te stare kljusine.

 

 

 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prodan BlackBerry
gamer34 kaže...
Mitch kaže...

Nažalost dolaze kapitalistička vremena u punom svjetlu.

Kineske kompanije (čitaj Lenovo, Xiaomi, ZTE, Huawei) sustižu divove na nepredvidljiv način.

 

Kinezi ce mozda i dostici ove kompanije u padu kao Nokia, BB, HTC ali Samsung, Apple, Sony... nema sanse. Ti mobiteli se kupuju u relativno uskom krugu korisnika jer cak i vecina kineza ipak kupuju brandove ili fejkove brandova.

Huawei je prešao Sony u Q3 2012.; Lenovo i ZTE u Q4 2012. LG je imao dobra zadnja dva kvartala, u Q2 2013. je na trećem mjestu, dok je ranije bio iza kineza (Q3 2012 na 8. mjestu, Q4 na 7. mjestu), ali svi su tu unutar 1-1,5%. Vidjet ćemo hoće li se tko uspjeti odvojiti u Q3 i Q4.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 23:24 (hrx).
13 godina
offline
Prodan BlackBerry

Ima jedna stara istina. Kad si na vrhu, pitanje je vremena kada ćeš krenuti prema dolje. Još je veće pitanje kojom brzinom i koliko nisko ćeš se spustiti.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prodan BlackBerry
nixass kaže...
jos veca smijurija je 7.5mlrd za nokiu..

 da, samo nitko ne gleda koliki se dugovi preuzimaju ... to je kad lameri komentiraju financijsko poslovanje.

16 godina
offline
Re: Prodan BlackBerry
Tocno to kaj je Mycroft napisal.
Dobro kaj se to sad desava kad moram kupit dodatne BB licence, barem znam da ih ne treba kupovat i polagano se pozdravit sa tom platformom.

Bilo je lijepo dok je trajalo, and now for something completely different!
15 godina
neaktivan
offline
Prodan BlackBerry

poslana je ponuda, nije sluzbeno prodan...4.11 se prodaje al BB ima mogucnost primanja jos ponuda..

 

Smanjena je cijena dionice preko vikenda naglo(nekih 17%)

 

ako se proda, bit ce daleko ispod cijene...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 9:38 (Abomb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prodan BlackBerry
Mitch kaže...

Istina, trenutno je burzovni sustav previše napuhan.

 

420 mlrd$ za Apple, a jedan Exxon Mobile 386 mlrd$ (Google ga stiže, već je prešao 300).

 

Po kojoj realnoj osnovi, dizajnersko/softverska kompanija i jedan web site se mogu cjenovno usporediti s najmoćnijom naftaškom kompanijom?

Za ove kao Mitch koji nisu u životu pročitali račun dobiti i gubitka - cijena dionice bazira se na dobiti tvrtke pomnožena sa koeficijentom sigurnosti prinosa u sljedećih x godina. Google i Apple imaju fantastičnu dobit, a apsolutno je nebitno stiže li ta dobit od oglasa, hardvera ili nafte. Što se mene tiče kad kupujem dionice može biti i od otkupa smeća.

15 godina
offline
Re: Prodan BlackBerry
zoki.zlikowski kaže...
Mitch kaže...

Istina, trenutno je burzovni sustav previše napuhan.

 

420 mlrd$ za Apple, a jedan Exxon Mobile 386 mlrd$ (Google ga stiže, već je prešao 300).

 

Po kojoj realnoj osnovi, dizajnersko/softverska kompanija i jedan web site se mogu cjenovno usporediti s najmoćnijom naftaškom kompanijom?

Za ove kao Mitch koji nisu u životu pročitali račun dobiti i gubitka - cijena dionice bazira se na dobiti tvrtke pomnožena sa koeficijentom sigurnosti prinosa u sljedećih x godina. Google i Apple imaju fantastičnu dobit, a apsolutno je nebitno stiže li ta dobit od oglasa, hardvera ili nafte. Što se mene tiče kad kupujem dionice može biti i od otkupa smeća.

Pročitaj moj post.

 

Ne pričamo o cijeni/rastu dionica, nego vrijednosti tvrtke na koju se procjenjuje.

Realnost te vrijednosti je drugi faktor.

 

 

Time želiš reći da jedan Agrokor bi trebao vrijediti jednako kao index.hr ako index zarađuje od reklama?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prodan BlackBerry
Mitch kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Mitch kaže...

Istina, trenutno je burzovni sustav previše napuhan.

 

420 mlrd$ za Apple, a jedan Exxon Mobile 386 mlrd$ (Google ga stiže, već je prešao 300).

 

Po kojoj realnoj osnovi, dizajnersko/softverska kompanija i jedan web site se mogu cjenovno usporediti s najmoćnijom naftaškom kompanijom?

Za ove kao Mitch koji nisu u životu pročitali račun dobiti i gubitka - cijena dionice bazira se na dobiti tvrtke pomnožena sa koeficijentom sigurnosti prinosa u sljedećih x godina. Google i Apple imaju fantastičnu dobit, a apsolutno je nebitno stiže li ta dobit od oglasa, hardvera ili nafte. Što se mene tiče kad kupujem dionice može biti i od otkupa smeća.

Pročitaj moj post.

 

Ne pričamo o cijeni/rastu dionica, nego vrijednosti tvrtke na koju se procjenjuje.

Realnost te vrijednosti je drugi faktor.

 

 

Time želiš reći da jedan Agrokor bi trebao vrijediti jednako kao index.hr ako index zarađuje od reklama?

 

Da, mislim. Ako index zaradjuje vise od Agorkora onda da, osim ako netko ne vidi potencijal da poslozi Agrokor da zaradjuje vise nego sto trenutno zaradjuje. Taj potencijal su promet u klasicnim drustvima ili broj posjetitelja u online drustvima.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prodan BlackBerry
gamer34 kaže...

Steta, jedan po jedan nekada veliki divovi mobilne tehnologije padaju pod jos vece tvrtke, prvo motorola, onda nokia sad blackberry a cini mi se da ce i htc uskoro tako. {#} Izgleda da ce na kraju ostati samo divovi poput zamzunga, applea, sony i lg.

Sony jednako kao i Samsung i LG su u mobilnoj tehnologiji već 20 godina tako da ne kužim zašto svrstavanje njih u "bad guys" zajedno s Appleom koji je prvi "telefon" napravio 2007.?

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
13 godina
offline
Prodan BlackBerry

Danas je jednoj dnevnoj tiskovini, da ju ne reklamiram explicite, izišao super članak sa odličnom analizom početka kraja RIM-a odnosno BB platforme uopće!! 

Glavni od najglavnijih razloga je zanemarivanja svojeg a sranja po tuđem, konkretno, kada je Apple propao sa svojim PDA uradkom, pa su debili iz Canada kazali na pojavu Iphone-a, ne bu niti to prošlo, a svi smo svjedoci o onomu što je uslijedilo!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Prodan BlackBerry

Dobio sam zamolbu da postavim link na članak, pa ga evo postavljam! 

 

LINK; www.jutarnji.hr/blackberry--kompanija-koju-je-ubila-dosada/1129038/

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Prodan BlackBerry
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice