Predstavljen brži iMac

poruka: 98
|
čitano: 169.906
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen brži iMac".
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac
Da nemam vec jedan odmah bih si kupio! :-)
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Da su ovakve cijene u RH i ja bi ga imao...
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac
koji haradver core i7 na 3.4 ghz znači to je i7 2600 onda 4 gb ddr3 1 tb disk i radeon 6970m hoho na tome če se moći igrat sve ako nikak drukčije onda preko boot campa
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

Ameri dobiju 27-inčni iMac za osam i pol kila kuna. U kojem mi šupku od države živimo.

pas maters

 
23 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

Ocekivana nadogradnja. Novi prikljucak je više no dobro došao. Izgledaju kao i uvijek super, samo

mi je žao što nisu stavili standardno minimum 6GB RAMa, cisto da se i u tom podrucju vidi napredak.

Isto tako za 21.5" model sam mislio da bi ga mogli zamjeniti s ekranom od 24" jer ta dijagonala

nekako ipak postaje standard za neku višu klasu. 21.5" mi izgleda malo, a 27" preveliko.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

A što je sa bluray podrškom?Opet izostala???

:)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
florijan kaže...

Ameri dobiju 27-inčni iMac za osam i pol kila kuna. U kojem mi šupku od države živimo.

pas maters

Ista situacija ovdje u Rusiji.

Prvo, nema Apple-a direktno nego preko "premium reseller"-a ili kako vec.

Osim toga, njihova konverzija je 1.199 USD = 1.199 EUR kada je EU u pitanju, tako da je odmah pusiona za cca 30%.

Sto ces, ili tako ili travel to USA i prenesi u kuferu ;)

 

Btw, kupujem iMac na jesen. Najvjerojatnije 27 incni, u kombinaciji sa SSD-om i 2GB grafikom.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

kakvi strojevi...

kod njih 8,500 a kod nas 14.000

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
alexspalato kaže...

A što je sa bluray podrškom?Opet izostala???

 Mislim da je nikad ni nece biti u Apple svijetu. Prije ce Apple skroz izbacit optiku iz svojih racunala nego

stavit Bluray cini mi se. Po meni ok, ionako skoro da neznam kad sam zadnji put koristio opticke medije

koji su duplo jeftiniji i pristupacniji a kamoli Bluray.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

AMD Phenom II X4 955 (3.2 Ghz)

ASUS M4A87TD (USB3)

8 GB Ram (Kingston 1600 Mhz)

HDD WD 500GB (SATA-II, 7200)

Case Thermaltake Armor A60

Power 600W Xilence Gaming Edition

DVD RW

NVidia GTX 460 (768 MB)

Keyboard Logitech Wave Cordless

Monitor Philips M22 222EL2SB (22 incha)

 

 

Cijena, 7800 KN

 

Gore su Windows 7 64 bitni + SP1 + svi mogući updateovi.

Ne seruckam s instaliranjem svakakvih govana, instaliram ono minimalno potrebno.

 

Radi sve munjevito brzo, nigdje ne šteka, nema učitavanja, itd.

SQL Server 2008, Visual Studio 2010, Photoshop CS5, Dreamweaver CS5, ma sve radi savršeno i bez ikakvih "annoyances".

 

Ovo govorim jer sam razmišljao da kupim iMac za 13,000 KN - najviše radi Photoshopa i Dreamweavera. Sad mi je jako drago da nisam ...

:)
Moj PC  
4 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Zorane jesi ikada probao raditi u OS X-u?
Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
zoran123456 kaže...

 

Radi sve munjevito brzo, nigdje ne šteka, nema učitavanja, itd.

SQL Server 2008, Visual Studio 2010, Photoshop CS5, Dreamweaver CS5, ma sve radi savršeno i bez ikakvih "annoyances".

 

 

 E sada postoji moment kako brzo sve radi nakon cca pola godine ili dvije?

Vjerojatno ne tako brzo i bez problema ukoliko ne angaziras neki program koji ce "ocistiti i optimizirati" sustav.

A govorim iz iskustva.

 

 

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
zoran123456 kaže...

AMD Phenom II X4 955 (3.2 Ghz)

ASUS M4A87TD (USB3)

8 GB Ram (Kingston 1600 Mhz)

HDD WD 500GB (SATA-II, 7200)

Case Thermaltake Armor A60

Power 600W Xilence Gaming Edition

DVD RW

NVidia GTX 460 (768 MB)

Keyboard Logitech Wave Cordless

Monitor Philips M22 222EL2SB (22 incha)

 

 

Cijena, 7800 KN

 

Gore su Windows 7 64 bitni + SP1 + svi mogući updateovi.

Ne seruckam s instaliranjem svakakvih govana, instaliram ono minimalno potrebno.

 

Radi sve munjevito brzo, nigdje ne šteka, nema učitavanja, itd.

SQL Server 2008, Visual Studio 2010, Photoshop CS5, Dreamweaver CS5, ma sve radi savršeno i bez ikakvih "annoyances".

 

Ovo govorim jer sam razmišljao da kupim iMac za 13,000 KN - najviše radi Photoshopa i Dreamweavera. Sad mi je jako drago da nisam ...

Sve ok, inače da mi je PS ili stvarno kompleksna grafika potrebna kupio bih macpro a nikad više iMac. Obzirom ne radim sa previše layera u PS-u a prekompleksne grafike uglavnom izbjegavam iMac mi je ok ( 4 Gb rama nije loše nadograditi, a i brzi externi ili sd bi bio ok )

 

Međutim taj philips ti je daleko najslabija karika i iMac vrijedi razlike u cijeni ako ne zbog OSa i pojave zbog daleko boljeg monitora, a to je važnije i od grafike i od procesora i od svega ostalog. Bar za mene i za bilo što vizualno / kreativno raditi.

A.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
nailer kaže...
Zorane jesi ikada probao raditi u OS X-u?

Čovjek spominje Visual Studio a ti pričaš o OS X?.-)

 

iMac cijenim kao hardverski koncept i izvedbu - dakle jasno je da je to nazovimo to tako poluprenosno ili lagano prenosivo stolno računalo što je hvale vrijedna koncepcija kada ne želiš investiciju u oba komada hardvera a ne nosaš ga baš na dnevnoj bazi.

15 godina
offline
Re: Predstavljen brži iMac
zoran123456 kaže...

AMD Phenom II X4 955 (3.2 Ghz)

ASUS M4A87TD (USB3)

8 GB Ram (Kingston 1600 Mhz)

HDD WD 500GB (SATA-II, 7200)

Case Thermaltake Armor A60

Power 600W Xilence Gaming Edition

DVD RW

NVidia GTX 460 (768 MB)

Keyboard Logitech Wave Cordless

Monitor Philips M22 222EL2SB (22 incha)

 

a di je SSD? takvi programi bi profitirali ko kuca od SSDa.

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
14 godina
protjeran
offline
Predstavljen brži iMac

Sandy Bridge u IMac-u????...Revolucionarno!!..napokon...!!!da nemam to što imam odmah bi ka kupio..!!! Toliko je drugačiji sa Sandy-jem iznutra.!!!{#}{#}

 
1 10 hvala 0
13 godina
offline
Predstavljen brži iMac

lako amerima uz ovakvu cijenu i njihov standard kupiti imac

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

Nisam ljubitelj Maca, ali to sto Apple slozi to do sada nije niko u PC svijetu. Pod ovim "slozi" mislim na hardware. Sto se tice softwarea koliko sam vidio OS X je stabilniji iako sporiji od Windowsa (MacBook).

 

Osobno, davno prije sam zavrsio sa sastavljanjem vlastitog kompa. To davno je bilo kada sam vidio kako Digitalov PC (Pentium 1) radi bez ikakvih problema dok se kineska smeca ruse. O tome kako je izvedeno kuciste uopce nama spomena. Nikakva "profi" kucista nisu ni sluga jednom HPu ili slicnima. Znam toliko puno ljudi koji su se preporodili kada su kupili firme! Zoki, svaka cast tvom kompu ali moj HPe se u zadnje 4 godine srusil par puta iako gore stavljam sve moguce ukljucujuci razne viruscine {#}.

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
linuxjuzer kaže...

Sandy Bridge u IMac-u????...Revolucionarno!!..napokon...!!!da nemam to što imam odmah bi ka kupio..!!! Toliko je drugačiji sa Sandy-jem iznutra.!!!{#}{#}

Čemu ovakav komentar? Što bi to trebalo biti smiješno{#}

I'll see you on the dark side of the moon
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

skupo al vrijedi.

Inače,

što smeta da se ode do Graza, kupi, dobije MWS i ode kući pjevajući.

nije AMeriga, al veseli..

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
diablo2211 kaže...

skupo al vrijedi.

Inače,

što smeta da se ode do Graza, kupi, dobije MWS i ode kući pjevajući.

nije AMeriga, al veseli..

zahebancija na grani :D

Sto mi se prijatelj namucio objasnit teti na carini da je jedan ipad njegov poslovni, a drugi je kupio na putu :D (ustvari je jedan bio za mene ) :D

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Hacker-ri kaže...

zahebancija na grani :D

Sto mi se prijatelj namucio objasnit teti na carini da je jedan ipad njegov poslovni, a drugi je kupio na putu :D (ustvari je jedan bio za mene ) :D

Vidiš da teta ipak zna! {#}

 

E da, da ja nešto pitam, ali molim bez ružnih i bezobraznih komentara jer me stvarno zanima,a ne znam.

Dakle, što je tako posbno u Apple-ovim računalima?

Zar se ne može složiti PC koji bi po komponentama, a onda i po snazi bio kao i npr. ovaj iMac?

Ako je do softvera onda razumijem, ali ako je samo do hardvera onda bi stvarno molio što detaljnije objašnjenje!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
13 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen brži iMac
godo kaže...
Hacker-ri kaže...

zahebancija na grani :D

Sto mi se prijatelj namucio objasnit teti na carini da je jedan ipad njegov poslovni, a drugi je kupio na putu :D (ustvari je jedan bio za mene ) :D

Vidiš da teta ipak zna! {#}

 

E da, da ja nešto pitam, ali molim bez ružnih i bezobraznih komentara jer me stvarno zanima,a ne znam.

Dakle, što je tako posbno u Apple-ovim računalima?

Zar se ne može složiti PC koji bi po komponentama, a onda i po snazi bio kao i npr. ovaj iMac?

Ako je do softvera onda razumijem, ali ako je samo do hardvera onda bi stvarno molio što detaljnije objašnjenje!

je to posebno računalo, meni su predivni apple koncepti. da su cijene kao u americi, bez obzira što je hr standard višestruko niži nego tamo, definitivno bi ga se isplatilo kupiti, ali po hrv cijenama složiš puno bolje računalo ako ti treba za rad...ako je za pokazivanje i šminku, a imaš viška love, onda razumijem.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
RaNzO kaže...
godo kaže...
Hacker-ri kaže...

zahebancija na grani :D

Sto mi se prijatelj namucio objasnit teti na carini da je jedan ipad njegov poslovni, a drugi je kupio na putu :D (ustvari je jedan bio za mene ) :D

Vidiš da teta ipak zna! {#}

 

E da, da ja nešto pitam, ali molim bez ružnih i bezobraznih komentara jer me stvarno zanima,a ne znam.

Dakle, što je tako posbno u Apple-ovim računalima?

Zar se ne može složiti PC koji bi po komponentama, a onda i po snazi bio kao i npr. ovaj iMac?

Ako je do softvera onda razumijem, ali ako je samo do hardvera onda bi stvarno molio što detaljnije objašnjenje!

je to posebno računalo, meni su predivni apple koncepti. da su cijene kao u americi, bez obzira što je hr standard višestruko niži nego tamo, definitivno bi ga se isplatilo kupiti, ali po hrv cijenama složiš puno bolje računalo ako ti treba za rad...ako je za pokazivanje i šminku, a imaš viška love, onda razumijem.

a americi je to PC kao i svaki drugi... ali na njemu je rad ugodniji i definitivno stabilniji (narocito profesionalni i zahtjevniji)...

sve sto dolazi iz te firme je kompatibilno sa svim uredajima koje je firma izdala i samo treba napraviti sinkronizaciju i gotovo, svaka konfiguracija je ubodi i upali...

to me odusevilo kad sam zivio "tamo" i kad sam dosao nazad u Hrv izbacio sam odmah sve laptopove (prodao) i postao Apple stan...

imam toga brdo iz appla, a kompatibilan je i sa drugim stvarcicama koje imam u stanu...

jos da apple tv radi kao sto radi Amerima, ja ne bi iz kuce izlazio...

evo, kupio sam printer i vec 5 dana pokusavam preko nekog Dlink print servera uspostavit to da radi, dok kod appla to samo ubodem u extreme i kliknem 1 next i 1 finish...

potpis :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
no tengo dinero kaže...
linuxjuzer kaže...

Sandy Bridge u IMac-u????...Revolucionarno!!..napokon...!!!da nemam to što imam odmah bi ka kupio..!!! Toliko je drugačiji sa Sandy-jem iznutra.!!!{#}{#}

Čemu ovakav komentar? Što bi to trebalo biti smiješno{#}

 Covjeku/Dijetu dosadno a nezna ni sam sta hoce da rekne s tim, il misli da je pametan a ustvari voli HP. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2011 5:42 (popstar).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen brži iMac
Bass kaže...
zoran123456 kaže...

AMD Phenom II X4 955 (3.2 Ghz)

ASUS M4A87TD (USB3)

8 GB Ram (Kingston 1600 Mhz)

HDD WD 500GB (SATA-II, 7200)

Case Thermaltake Armor A60

Power 600W Xilence Gaming Edition

DVD RW

NVidia GTX 460 (768 MB)

Keyboard Logitech Wave Cordless

Monitor Philips M22 222EL2SB (22 incha)

 

a di je SSD? takvi programi bi profitirali ko kuca od SSDa.

Vidim na Apple storeu kako možeš kofigurirati da ima SSD disk.

Nema mjesta za dva diska (SSD i obični)?

13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

Najbolje računalo koje novac trenutno može kupiti. Točka.

 
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen brži iMac
SasaFrr kaže...
Bass kaže...
zoran123456 kaže...

AMD Phenom II X4 955 (3.2 Ghz)

ASUS M4A87TD (USB3)

8 GB Ram (Kingston 1600 Mhz)

HDD WD 500GB (SATA-II, 7200)

Case Thermaltake Armor A60

Power 600W Xilence Gaming Edition

DVD RW

NVidia GTX 460 (768 MB)

Keyboard Logitech Wave Cordless

Monitor Philips M22 222EL2SB (22 incha)

 

a di je SSD? takvi programi bi profitirali ko kuca od SSDa.

Vidim na Apple storeu kako možeš kofigurirati da ima SSD disk.

Nema mjesta za dva diska (SSD i obični)?

Ima.

Volim jabuke :)
15 godina
offline
Predstavljen brži iMac

Samo ovaj monitor u hrvatskoj vrijedi 1000 €. Bas smo isprdak svjetski...

Mentalist je moj idol...
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljen brži iMac

Evo, već su probali i kako radi kad se oba Thunderbolta upregnu:

http://www.engadget.com/2011/05/03/apple-imac-hands-on-with-dual-30-inch-displays-video/

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice