Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

poruka: 70
|
čitano: 15.100
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Umjesto da BUG bude pouzdani izvor dobrog dijela informatickih tema u zemlji, on prepisuje od Indexa... a sama vijest da je DDos od nepoznatih hakera od 50 Gbps srusio Tcom je za IT portal sramotno uopce pomisliti...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Abomb kaže...
Umjesto da BUG bude pouzdani izvor dobrog dijela informatickih tema u zemlji, on prepisuje od Indexa... a sama vijest da je DDos od nepoznatih hakera od 50 Gbps srusio Tcom je za IT portal sramotno uopce pomisliti...

 Ne, jutros noćas je "sve" stalo..
Tamo oko pola deset Bug objavljuje... koja blamaža.. čak su 24sata u pola 8 ujutro napisali da ht većinom ne radi...

A ja idem po informacije na bug.hr-- :D

Hehhehm ekipa bi trebala ukinut vijesti ;) ili nazvat vijesti za 24h :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2015 21:25 (nitro_vip).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
nitro_vip kaže...

 Ako netko u 21om stoljeću zove službu buđenja, taj bi trebao zakasnit na sve moguće avione u povijesti aviona i njihovih aerodroma.

 Kakva je to logika? Šta je sa ljudima koji nemaju ili ne koriste mobitele? Onda ja mogu reči da svatko tko nema vozačku i koristi javni prijevoz zaslužuje uvijek kasniti. Nije ti baš obzirma teorija prema svim ljudima.

15 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
1domagoj1 kaže...

Onda imas i fallback providera? :P

 Dok sam bio u firmi, nisam niti znao da je nešto otišlo sv. Petru. Kad sam doša doma (4 sata nakon navodne normalizacije mreže), sve u banani. Naravno, privatno je nebuloza imati sekundarnog providera - kako su točno u firmi sredili, pojma nemam, jer doslovno niti sekunde nije bilo prekida. Više nas je pogodilo jučer što je Skype riknuo nego danas HT.

Ali da mu hebeš ježa, ako već držiš monopol nad državom, onda faking obavi posao kako spada.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Nikola45 kaže...
nitro_vip kaže...

 Ako netko u 21om stoljeću zove službu buđenja, taj bi trebao zakasnit na sve moguće avione u povijesti aviona i njihovih aerodroma.

 Kakva je to logika? Šta je sa ljudima koji nemaju ili ne koriste mobitele? Onda ja mogu reči da svatko tko nema vozačku i koristi javni prijevoz zaslužuje uvijek kasniti. Nije ti baš obzirma teorija prema svim ljudima.

 Dobra logika. Ako koristiš avione za prijevoze svojeg dupeta, spavaš u hotelima, onda se valjda podrazumijeva da imaš vekericu koja će te probudit.
Ako zakasniš radi "službe buđenja" onda bolje da si zakasnio... 

 

9 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
nitro_vip kaže...
Nikola45 kaže...
nitro_vip kaže...

 Ako netko u 21om stoljeću zove službu buđenja, taj bi trebao zakasnit na sve moguće avione u povijesti aviona i njihovih aerodroma.

 Kakva je to logika? Šta je sa ljudima koji nemaju ili ne koriste mobitele? Onda ja mogu reči da svatko tko nema vozačku i koristi javni prijevoz zaslužuje uvijek kasniti. Nije ti baš obzirma teorija prema svim ljudima.

 Dobra logika. Ako koristiš avione za prijevoze svojeg dupeta, spavaš u hotelima, onda se valjda podrazumijeva da imaš vekericu koja će te probudit.
Ako zakasniš radi "službe buđenja" onda bolje da si zakasnio... 

 

 Mislim koji argumenti, svi vi koji ovisite o internetu i mobitelima ste potpuni debili jer eto nemate backup. A DT koji je sve usrao nisi ni spomenuo. Sto je ovo, preljev taticara, HDZ-ovaca i ustasa na Bugovm forum.

Ima sram da te bude sto stavljas prst u oko ovom napacenom narodu. 

13 godina
neaktivan
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Je, a ako si bakica koja ujutro ima vlak za Zagreb ili zakazan pregled. Nije sve uvijek crno-bijelo i ne možeš reči da ako neko koristi jedan oblik buđenja umjesto drugog, da zaslužuje propast.

Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

I Bug je razocarao. Ocekivao sam konacno neki konkretni razlog, u namanju ruku da su aktivirani tajni suradnici u DT-u, duboko grlo i sl., a ono sipak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2015 22:25 (Ivo Robić).
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Preskočilo palenje na kardanu, pa je posavijalo diferencijal.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Ivo Robić kaže...

I Bug je razocarao. Ocekivao sam konacno neki konkrenti razlog, u namanju ruku da su aktivirani tajni suradnici u DT-u, duboko grlo i sl., a ono sipak.

 

Previše gledaš Mr.Robot? :)

12 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Eno Petric u Rtl direktu
Uvijek nase ljubavi netko drugi je.e
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

meni ovo djeluje kao neki dns lookup problem

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
ččč
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2015 23:54 (nitro_vip).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Nikola45 kaže...

Je, a ako si bakica koja ujutro ima vlak za Zagreb ili zakazan pregled. Nije sve uvijek crno-bijelo i ne možeš reči da ako neko koristi jedan oblik buđenja umjesto drugog, da zaslužuje propast.

 mozda ovi zasluzuju propast?

 

Jedna od najvažnijih inicijativa tog programa je uvođenje centara za pružanje zajedničkih usluga (Shared Service Center – SSC), što znači da jedna članica DT Grupe preuzima odgovornost za grupu aktivnosti za ostale članice ili cijelu DT Grupu. Objedinjavanjem stručnosti, znanja i iskustava postižu se najbolji rezultati, uz znatne uštede resursa.

 

Migration of customers from PSTN to IMS network brings challenges in replacing the existing services with equal services on the IMS network.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2015 0:01 (Loroc).
15 godina
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Naravno, uz tucet četnika :)

 

Imamo mi komunikaciju i da se sve optike prerežu u sekundi.

 

Ne treba ni HT ni VIP ni nitko.. Ovo je malo HT izvidio, ozbiljna komunikacija je naravno išla...

Facebook nije komunikacija gospodo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
nitro_vip kaže...

Naravno, uz tucet četnika :)

 

Imamo mi komunikaciju i da se sve optike prerežu u sekundi.

 

Ne treba ni HT ni VIP ni nitko.. Ovo je malo HT izvidio, ozbiljna komunikacija je naravno išla...

Facebook nije komunikacija gospodo.

 Hocu i ja to sto uzimas, kakve veze Facebook ima sa infrastrukturom.

10 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Nikola45 kaže...
nitro_vip kaže...

 Ako netko u 21om stoljeću zove službu buđenja, taj bi trebao zakasnit na sve moguće avione u povijesti aviona i njihovih aerodroma.

 Kakva je to logika? Šta je sa ljudima koji nemaju ili ne koriste mobitele? Onda ja mogu reči da svatko tko nema vozačku i koristi javni prijevoz zaslužuje uvijek kasniti. Nije ti baš obzirma teorija prema svim ljudima.

 Ima ljudi koji stavrno nemaju i nekoriste mobitele ali ,misljenja sam da se u bitnim stvarima koje nisu hitne ili zivotno ugrozive neoslanjas na druge.

14 godina
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Kao što rekoh već u temi:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/poteskoce-fiksnom-mobilnom-mrezom-ht/230497.aspx

 

osnovni problem je što je prodajom DT-u  HT-a samim time i velike većine državnih telekom linija koje su nužne za normalno funkcioniranje moderne države u 21.st - sve to postalo testni poligon DT-a....

 

pa miči sve legacy tehnologije (iako rade) prebaci sve na IP, pa eto zamjena core switcha i ode komplet država u bananu...

 

za sve to su dobili i de facto vlasništvo nad fizičkim linijama, HAKOMu unatoč, sad im je predana i DWDM komutacija (lakše za Bundesnachrichtendienst prisluškivati i slati u NSA ?!?)..

 

uz to da ne govorimo, kak ti pametni Nijemci u DT-u puše svake godine par milijardi ojrića, ali im se iz HT-a pumpa preko milijarde ojrića dobiti ?!?

 

to nije moglo biti spojeno na pipu rvackog državnog proračuna?

 

ali glavno da se naši kmetovi ušupčuju Švapčićima, osobito oni s desnog političkog spektra (mjerači kuruze po domači)

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Ja sam zapravo čuo malo drugačiju insider informaciju vezanu uz pad mreže.

Navodno se radio upgrade softvera koji nije dobro prošao pa je pala mreža, a na kon toga su vraćali na staru verziju.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Stric_Jura kaže...

Kao što rekoh već u temi:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/poteskoce-fiksnom-mobilnom-mrezom-ht/230497.aspx

 

osnovni problem je što je prodajom DT-u  HT-a samim time i velike većine državnih telekom linija koje su nužne za normalno funkcioniranje moderne države u 21.st - sve to postalo testni poligon DT-a....

 

pa miči sve legacy tehnologije (iako rade) prebaci sve na IP, pa eto zamjena core switcha i ode komplet država u bananu...

 

za sve to su dobili i de facto vlasništvo nad fizičkim linijama, HAKOMu unatoč, sad im je predana i DWDM komutacija (lakše za Bundesnachrichtendienst prisluškivati i slati u NSA ?!?)..

 

uz to da ne govorimo, kak ti pametni Nijemci u DT-u puše svake godine par milijardi ojrića, ali im se iz HT-a pumpa preko milijarde ojrića dobiti ?!?

 

to nije moglo biti spojeno na pipu rvackog državnog proračuna?

 

ali glavno da se naši kmetovi ušupčuju Švapčićima, osobito oni s desnog političkog spektra (mjerači kuruze po domači)

 Koliko ja znam država ima još najmanje 2 mreže (HŽ i HEP) pa vidimo kako oni koriste svoju mrežu i koliko novaca teče u hrvatski proračun iz te dvije firme. Baš da mi je vidjeti i neku uspješnu državnu tvrtku.

12 godina
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
post kaže...

Evo i clickbait naslova na BUGu. Svakog dana u svakom pogledu sve više nazadujemo. 

 I članak u kojem ne piše ništa, odnosno nekakav komad teksta koji se mogao sažeti u 2 rečenice. 

12 godina
neaktivan
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Najbitnija stvar je da je kritična komunikacija stala a pokazalo se da je vrlo jednostavno zaustaviti funkcioniranje dobrog djela države. Contingency plan je zakazao i to treba promjeniti.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
beha kaže...

Nije mi baš normalno da se ovo dešava u 21. stoljeću, da oni nemaju backup rješenje ako se takav kvar dogodi? 

 

Prema slobodnoj procjeni, zbog ovog kvara danas izgubio sam oko 100 000 kn (koje mi nitko neće nadoknaditi), a imam samo malu firmu (ali ovisnu o telefonima). Znači u cijeloj HR se danas izgubilo miljardu - dvije kuna, i nikom ništa...

 Inace ne pisem bas cesto, ali ako ti dan prometa je 100 000kn, a link od jos jednog operatera ti je 300tinjak kuna mjesecno, neki DSL cisto toliko da mozes raditi... Ne vidim zasto nebi tako sto napravio... BTW ako ima nacina da sve radi.

 

Radim u firmi, tj sistem admin sam, bas sve radimo preko neta. I imam 2 operatera, HT i Optima, i doslovce osim slubenih mobitela sve je radilo uredno... Optimin link je radio super, a HT backup DSL nemam pojma to je backup... I da imamo 2 linka, a gotovo sam siguran da nemamo 100 000kn dnevno prometa...

15 godina
offline
Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Jedu g... iz HT-a kad čujem da im treba za razlog ''kvara'' da utvrde 2 tjedna, ko tu koga j..., al to je svima već poznato oni HR građane već x godina, i još sada prodaju maglu.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
zoki.zlikowski kaže...
Stric_Jura kaže...

 

 Koliko ja znam država ima još najmanje 2 mreže (HŽ i HEP) pa vidimo kako oni koriste svoju mrežu i koliko novaca teče u hrvatski proračun iz te dvije firme. Baš da mi je vidjeti i neku uspješnu državnu tvrtku.

 Pa koristili bi ih oni, ali ne da Angela da se robovi razviju.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
zoki.zlikowski kaže...

 Koliko ja znam država ima još najmanje 2 mreže (HŽ i HEP) pa vidimo kako oni koriste svoju mrežu i koliko novaca teče u hrvatski proračun iz te dvije firme. Baš da mi je vidjeti i neku uspješnu državnu tvrtku.

HŽ, HEP, Vodovod, HAC, JANAF... Uz neka ulaganja, pokrio bi valjda 90% kontinentalne Hrvatske sa FTTC-om. Ali ne...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
11 godina
neaktivan
offline
Capital Market: Divne stvari
Nikola45 kaže...

S obzirom da ponedjeljkom, utorkom i srijedom u jutarnjoj smjeni (6-14) bude oko 10 000 poziva, a svaki poziv je minimalno 3,30 kn, firma je tu dosta izgubila.

U noćnoj smo zaprimili oko 70 poziva za službu buđenja, a ni jedan nalog nije ispunjen jer se ljude nije moglo nazvati.

 Cak i nije sporan nacin budjenja, vec spomenuta bakica takvu uslugu ne bi ni placala kad bi nabavila moderni router koji ima takvu mogucnost 

 

No, vratimo se temi i zanimljivoj Cloudijinoj prezentaciji...

9 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Sum_of_all_fears kaže...
zoki.zlikowski kaže...

 Koliko ja znam država ima još najmanje 2 mreže (HŽ i HEP) pa vidimo kako oni koriste svoju mrežu i koliko novaca teče u hrvatski proračun iz te dvije firme. Baš da mi je vidjeti i neku uspješnu državnu tvrtku.

HŽ, HEP, Vodovod, HAC, JANAF... Uz neka ulaganja, pokrio bi valjda 90% kontinentalne Hrvatske sa FTTC-om. Ali ne...

 http://www.jutarnji.hr/merkel-protiv-milanoviceva-plana--novu-internetsku-mrezu-ne-moze-graditi-drzava/1319531/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...
Magnolia_fan kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
zoki.zlikowski kaže...

 Koliko ja znam država ima još najmanje 2 mreže (HŽ i HEP) pa vidimo kako oni koriste svoju mrežu i koliko novaca teče u hrvatski proračun iz te dvije firme. Baš da mi je vidjeti i neku uspješnu državnu tvrtku.

HŽ, HEP, Vodovod, HAC, JANAF... Uz neka ulaganja, pokrio bi valjda 90% kontinentalne Hrvatske sa FTTC-om. Ali ne...

 http://www.jutarnji.hr/merkel-protiv-milanoviceva-plana--novu-internetsku-mrezu-ne-moze-graditi-drzava/1319531/

 A do sada su potrgali u građenju? Tu mrežu imamo 50 godina, koliko je napravljeno prije nego je Merkelica rekla to? Niti jedan jedini priključak. Prema tome i bolje da ne grade jer bi potrošili milijune, kao što ih troše na sve strane, a ništa ne bi napravili.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ovo je pravi razlog pada HT-ove mreže...

Prije nego što počneš prozivati ljude glupima, upali mozak.

 

Banke zakonski moraju imati duple linije (radi sigurnosti).

Trgovački centri se u pravilu nalaze u gradovima ili uz gradove i iz mog iskustva, 99% njih ima duple linije.

Bankomati moraju (zakonski) imati dva komunikacijska kanala (radi sigurnosti).

Trgovine mogu imati backup preko GSMa (operater različit od fiksnog - ako im net iz nekog razloga treba, a skoro svi maloprodajni lanci imaju lokalne baze, plaćanje kešom nije imalo problema a fiskalizaciju možeš obaviti u roku od 48 sati).

 

Možda radim u sigurnosnoj branši i radio sam u TK branši pa znam koji klinac pričam.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice