PlayBook za 300 dolara

poruka: 14
|
čitano: 3.470
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PlayBook za 300 dolara".
15 godina
neaktivan
offline
PlayBook za 300 dolara

Dobro, je li to moguće?

Nikom osim Applea prodaja ne ide dobro. Niti HP-u sa Touchpadom, niti Sonyu sa Tablet S-om, evo sad niti RIM-u sa PlayBookom.

 

WTF? moraš biti mađioničar da bi napravio tablet kojega će ljudi željeti i kupovati?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
PlayBook za 300 dolara

Sudeći po velikom HP-ovom uspjehu nakon ovakvog "očajničkog" poteza, uspjeh bi RIM-u trebao biti zagarantiran. Pitanje je jedino, da li imaju ikakve zarade po komadu ili pak samo gubitak sa ovako niskom cijenom. Coca-cola na svakoj prodanoj boci ima mizernu zaradu, ali boca po boca...

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
PlayBook za 300 dolara

Mene zanima dali Playbook ima ikkvu mogucnost spajanja na internet osim preko wifi-a?Dali se moze umetnuti onaj mobile modem i tako koristiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayBook za 300 dolara
Boca od 2L Coca-Cole ukljucujuci bocu, cep i sadrzaj kosta u proizvodnji oko 7,5kn ($1,50), a prodaje se po 12kn.
To je marza od nekih sitnih 37,50% sto je opako dobra marza u danasnje vrijeme.

16 godina
offline
Re: PlayBook za 300 dolara
EchoOne kaže...

Sudeći po velikom HP-ovom uspjehu nakon ovakvog "očajničkog" poteza, uspjeh bi RIM-u trebao biti zagarantiran. Pitanje je jedino, da li imaju ikakve zarade po komadu ili pak samo gubitak sa ovako niskom cijenom. Coca-cola na svakoj prodanoj boci ima mizernu zaradu, ali boca po boca...

 

U stvari, zarada Coca-Cole je 87% po svakoj boci

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
PlayBook za 300 dolara

Ma nemojte cjepidlačit. Zna se što je poanta priče. Sad tu reci mi koliko ih košta prijevoz, aparatura, servisi aprata, plaće managera, službena vozila, reklame...

 

Poanta je - ako ne zaradiš kunu, nećeš ni milijun. Jer kuna po kuna - milijun. Ukratko, ako zarade 5$ po jednom playbooku i ako ih prodaju milijun, zaradit će 5 milijuna. Više nego da zarade 200$ na njemu i da prodaju 10 000 primjeraka.

 

 

Ovo me sjetilo na jedan stari. Kako cigo zaradi milijun kuna? Skupi 2 milijuna boca.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PlayBook za 300 dolara

Kupiš Porschea 911, pola iznosa ide na reklame.... :)

 

Sve je stvar marketinga, a to što PlayBook nije popularan kao i iPad, mene osobno ne zanima.

Nikad nisam bio razočaran BlackBerry-em a $300 je čist realna cijena za neku igračku za povremeno surfanje ili emailanje


 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayBook za 300 dolara

ma gluposti, sutra malo kosta 7,5 kn! sta vam je? a da malo coca cola zaradjuje vidi se samo po tome da se reklamiraju svuda gdje stignu?! od cega plaćaju onda reklame, od male zarade, tj. boca po boca?!?? :D

14 godina
neaktivan
offline
PlayBook za 300 dolara

Apple i da digne cijenu iPada prodaja bi išla jednako dobro, dok ostatak ekipe mora nekoliko puta spuštati cijenu kako bi prodali svoje modele.

 

Ali totalno očekivano... Osim iPada nevidim baš da se spominje ijedan drugi tablet na tržištu. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
PlayBook za 300 dolara
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 1:22 (Gnjakotaro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayBook za 300 dolara
Dom031 kaže...

Apple i da digne cijenu iPada prodaja bi išla jednako dobro, dok ostatak ekipe mora nekoliko puta spuštati cijenu kako bi prodali svoje modele.

 

Ali totalno očekivano... Osim iPada nevidim baš da se spominje ijedan drugi tablet na tržištu. 

Pa ti tableti se dijele svuda i svaka šuša ih proizvodi. U zadnje vrijeme čujem samo za neke nove igrače u ovom segmentu. Prestigio, Asus, Toshiba... ovi oni. Nikad prije ih nismo vidjeli u utrci smartphonea (barem ne u utrci, možda tu i tamo netko izbacio da se pohvali).. iPada nigdje? Na online portalima (ne trač rubrikama) se stalno spominju neki novi Android based tableti, o iPadu ni riječi.

 

Sve ovisi gdje gledaš i koje novine čitaš.

iPad je sve pokosio jer je dobar proizvod koji ima lojalnu klijentelu. Jedini put da sam vidio da netko ima iPad je prije pola godine neka mala curica u vlaku. 3 sata naganjala neke igrice sa iritantnim zvukovima -.-'

I da, jedna osoba poremećene seksualne orjentacije (gay da se pristojno izrazim) je čitao knjigu sa dečkom -.-'

 

Ostalih tableta sam vidio jedino onaj koji i nije baš pravi tablet - galaxy tab 7.

Preskupa je to igračka za nas Hrvate, ili možda nije?

16 godina
offline
PlayBook za 300 dolara

Probao sam sve tablete i nakraju uzeo ipad2. jednostavno bez konkurencije 

e.......
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
PlayBook za 300 dolara

Dva tri reda o PlayBooku , naime taj uređaj mi je frend dobio za ovaj Božić ( lucky bastard  ) od sestre iz Kanade i zanimljivo sam uređaj je made in Kanada, znaći nešto što već dugooo nisam vidio a da je elektronika i da nije made in Che .

Znaćiovako sve u svemu uređaj je dobar, čak štoviše dosta dobar, rombusan i čvrst plus hw-ski jak sasvim dovoljno da bez trzaja vrti flv u nativnom flv playeru filmove bez osjeta na performansama, ali ipak sa dobrim osjetom na režimu rada baterije, znaći ako mislite gledat clipove s ypoutube-a isl. onda prihvatite  50-70% manji rad baterije, u protivnom ista će izdržat cca 6-8 sati što je sasvim dovoljno.

Drugo igre, znaći pšošto samo ime donosi rijeć play testirao sam par dosptupnih igri za isi tablet i naravno očekivano PlayBook ih je vertio u maksimalnom broju frame-ova u za mobilne uređaje zadivljujućoj razini kvalitete.

Manji ekran, ne prisutnost 3G-a , softverski još nedovoršen ( barem daje dojam nedovršenosti ) i još par sitinica svrstavaju ovaj tablet u cijenu od 2000-2500 Kn tj. cijenu koju je pošteno dat za ovaj uređaj, sve više je previše.

 

Uživajte

 
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
PlayBook za 300 dolara

Btw, 170 funti je manje od 300 dolara, 200 funti je nešto malo više od 300 dolara, a 330 funti je osjetno više.

Ukratko, čini se da Ameri čuvaju jače modele za svoje tržište...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice