Oj, hrvatska mati...

poruka: 119
|
čitano: 21.648
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oj, hrvatska mati...".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
mislav_01 kaže...

Rasplakat ce me ovi linkovi 

 

Nisi ti vidio lemon party...

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Oj, hrvatska mati...

Treba bježati samo zbog ovog mentaliteta u hr. S jedne strane imaš kozojebe koji drkeljaju cijeli život "za dom spremni" a s druge oni koji samo primaju u dupe dok ne umru. Onda imaš one kao "završio sam faksić i ja sam iznad svih, netko sa sss mi nije ni do koljena". Znači kompletno društvo nam je faking govno zato se to i odrazilo na čitavu zemlju i sad se događa da čovjek koji je donekle uspio ostati normalan odlučuje otići jer vidi da što bude stariji u neko doba bude izgubio to malo klikera šta mu uspjelo ostati od tog silnog jebanja em u dupe em u glavu. Naš planet je velik i ima puno zemalja tako da sigurno svatko može naći svoj kutak koji mu paše ako je voljan i ako nije zatucan sa domoljubljem. 

 
4 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
zlosobno kaže...

Meni najbitni statisticki podaci su ovi: 99 sdp preuzima vlast sa padom bdpa od 5%, 2003 predaje vlast sanaderu sa rastom bdpa od 5%, kosorica predaje vlast milanovicu od -2 %, milanovic predaje vlast karamarku s rastom 2 %. OVO SU JEDINE RELEVANTNE STATISTIKE. Sve ostalo je bedasta politika jedne male zemljice sa kompleksima malog covjeka.....

kako kažeš - tebi najbitniji statistički podaci su u slikama dolje, a što je sa drugom statistikom, npr onom o zaduženju središnje države, statistikom o broju zaposlenih i još ponekom, koju mogu isto tako kao i ti izvući oni s druge strane i lupati se o prsa ko gorile

 

dakle, na prvoj fotki imaš povijesni bdp hrvatske, s najvećim padom početkom '90-tih - razumljivo zbog rata - no onda imaš rast, ne od '99 kako ti to želiš predstaviti, nego od '95 nadalje

a upravo u tom razdoblju rasta od '99 do 2004. koji ističeš kao pozitivno, možeš vidjeti i usporavanje pa opet rast, dakle jednu usporavajuću anomaliju koja se veže upravo za razdoblje račana

 

toliko o prvoj "statistici"

na drugoj slici imaš bdp u novijem vremenu, gdje se jasno vidi da je tulava kosorica dotjerala bdp u plus i predala ga mlitanoviću s plusom, a da je mlitanović tri i pol godine furao taj bdp u minusu i tek krajem 2015. krenuo prema gore

 

naravno, sad netko na osnovu tog grafa može pitati kako je nesposobna kosorica uspjela podići bdp, a "sposobni" milanović ga urušiti u tri i pol godine te dodati kako je ovaj rast u posljednji tren ionako posljedica nečeg drugog, a ne poteza vlade (kao što i upozoravaju ekonomisti) - bio bi podjednako toliko u pravu koliko si i ti s tvojom statistikom - dakle, to se može nategnuti u bilo kojem smjeru

 

ne kažem da nisi djelomično u pravu, no ipak selektivna statistika s bilo koje strane je upravo to - selektivna statistika s kojom nas smrdeži i iz jedne i iz druge stranke manipuliraju i lažu u lice već više od 20 godina, pa su jednom važne ove statistike, a one druge se skrivaju i obrnuto

 

hdz su veći smradovi, slažem se, no tebe kao očitog sljedbenika sdp-a bi daleko više trebale boljeti laži i manipulacije tvojih vlastitih, umjesto da ih opravdavaš

žalosno je što to nije tako, jer ovako već 20 i kusur godina sljedbenici jednih i drugih puše laži vlastitih velikih vođa, glasaju, mašu zastavicama suznih okica, opravdavaju sve što ovi naprave i tako dopuštaju pijavicama da nam i dalje piju krv

 

kad ti jedan ministar, zadrigli mrsić, pobjedonosno objavljuje kako je pao broj nezaposlenih, a jako dobro zna da je to pad isključivo radi čišćenja registra i ukidanja obavezne prijave na burzi, i još istovremeno prešućuje da je broj zaposlenih pao, onda baš tebe - svojeg birača - pljuje u lice više nego one tukce s desne strane

a ti koji mu vjeruješ ispadaš bedastiji od ijednog - kako ih nazivaš - krezubog primitivca

 

nou hard filings 

 

11 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
XXX kaže...

Ljudi u EU rade do 65.-67. Ameri rade i duže, nekada i dva polsla

....

Mene bi izjedalo konstantno podstanarstvo i plaćanje najma u nedogled, nemogućnost da budeš u blizini kada npr. još živučim roditeljima teško, kada su bolesni i sl. Ali to sam samo ja.

Svi rođeni poslije '75 u zapadnim zemljama će se formalno voditi kao radno aktivni barem do 70. godine života.

Ovi koje poznajem u zapadnim zemljama, ako nemaju fakultetsku diplomu i relativno dobru plaću već odavno rade dva posla.

To uključuje i Njemačku.

16 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
XXX kaže...

 Mene bi izjedalo konstantno podstanarstvo i plaćanje najma u nedogled, nemogućnost da budeš u blizini kada npr. još živučim roditeljima teško, kada su bolesni i sl. Ali to sam samo ja.

 a zakaj ne bi kupio svoju nekretninu? manje kosta mjesecna rata banci za kucu nego da placas landlordu mjesecni najam, i otplatis nekretninu za 15 godina.

ako i ne mislis tu vise zivjeti, stavis je na trziste za iznajmljivanje i vozis dalje.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
RedRocco kaže...

 

 Ti si dosta vidio svijeta i čini mi se da si svjetski čovjek, imaš puno radnog staža i iskustva. Zato imaš poprilično izbora kad je riječ o poslovima, bar imam takav dojam od pročitanog posta.

Nažalost za mene ja nisam u takvoj poziciji i sve što se ovdje priča ja u reali nikad nisam vidio. Kad sve vas čitam dođe mi da plačem jer mi ovo sve liči na jedan običan san.

 

Naprotiv.

Katastrofalan student, većinu predavanja proveo u birtiji.

I dosta se kasno počeo baviti s ovime od čega živim.

 

Deset godina nije puno, to je zapravo tek početak.

Bitno je imati volju za učenjem, pronaći ono što te zanima i raubati po tome dok se ne usavršiš.

Ono što je sada dobro plaćeno za 5 godina možda više neće biti, isto tako imaš grane IT-a gdje tehnologija (a time i znanje) puno brže zastarijeva.

Tako da je to sve jednim dijelom i lutrija.

 

A najbitniji od svega su kontakti ili poznanstva s ljudima iz struke.

To može biti važnije i od diplomiranja s odličnim ocjenama i pohvalama i puno je bitnije od ušminkanog i uređenog životopisa.

 

11 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

Prometna povezanost = 0 bodova. Obrazovne institucije = jao majko :D Industrija = John Cena, you can't see it, urban myth. Da ne nabrajam dalje... Cijelu sekundarnu socijalizaciju (do upisa na faks) sam proveo u Slavoniji. Uz brdo ljepota i sjajnih trenutaka govoriti o nekakvom prosperitetu tamo je isto kao kad metuzalemi pričaju kako je "u onom sistemu bilo bolje" - je, jer si imo dvaes' godina :P 

 

Znaš li koja je prednost?

Ako imaš nekakav komad zemlje i nije te sramota uzeti motiku u ruke, idući put kada pukne burza nećeš biti gladan.

11 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Znaš li koja je prednost?

Ako imaš nekakav komad zemlje i nije te sramota uzeti motiku u ruke, idući put kada pukne burza nećeš biti gladan.

 mda, slične "prednosti" sam imao i ja u lici, pa sam svjedeno zbrisao s druge strane velebita gdje ima posla (i zgodnih dalmatinki, hehe)

tu rezervu ne moram čuvati u lici, tamo se uvijek mogu vratiti (ali sumnjam)

 

16 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
hrc_smb kaže...

 

Za razloge odlaska pojedinaca ne trebamo mudrovati i prepostavljati, već samo pročitati njihove glavne razloge te odluke. Friday je dobro opisao svoje iskustvo, svačija odluka je osobna, i istu treba poštivati.

Za Irsku kada je bio članak u BUG-u (kako naći posao), postavio sam CV, i drugi dan odmah zaprimio 2 poziva. Kako imam obitelj, jedni od njih su nudili uz posao kompletan relocation package (vrtić za djecu, posao 1/2 radnog vremena za ženu).

 

Treći dan je došlo još par ponuda, sa upitom kada me mogu nazvati, dali sam spreman doći u roku par dana na "trail" period (plaćeni troškovi), sa kroz edukaciji u rad vidim dali sam zainteresiran.

Kako sam "papak", tj. nisam spreman (ne želim otići - još), što zbog obitelji, što zbog drugih razloga, maknuo sam CV nakon par dana.

 

Situacija je alarmanta, a da toga nismo svjesni (vladajući naročito). Prvo na pamet im pada osnovati još jedno ministarstvo, nego da naprave studiju - razloga odlaska ljudi.

Te onda krenu rješavati elemente prvo da se postojeće ljude zadrži, a tek onda kada se ustabili pokušati vratiti dio onih koji su egzistencijalno otišli van.

 

Evo samo dio članaka iz 2015te godine, tko hoće kompletan pdf (900+ stranica), neka se javi na PM. Jedan kolega je to super summirao.

 

 

Pa čuj vladajuči SDP+HDZ su odradili svoju glavnu zadaču, u kojoj je glavni cilj bio ulazak Hrvatske u EU kokošinjac i to je to.

 

Dakle najbitniji cilj je ostvaren, a dalje se snalazite sami to je realnost u praksi.Pošto nikakvih drugih bitnih ciljeva nije bilo, osim onog rasprodaj=pokradi pa razgrabi eto ti ga sad.

 

Ipak smo u EU jel, pa odi slobodno kud hočeš za boljim životom=ko vas šljivi.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
13 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
mislav_01 kaže...

Rasplakat ce me ovi linkovi 

 

Nažalost, to je niti polovica.... Skini navedeni pdf (40 mb), 900+ stranica, pa da se pitaš:

https://app.box.com/s/jus3u6j7ppn7guvggktuqv0s2xwn7x5o

 

Tko je ljen čitat, i lakše prati video:

 

VIDEO:

 

  1. prosinca 2014. – Global: Dublin – Irska

 

  1. veljače 2015. – HTV 1 Svaki dan dobar dan: Otići iz Hrvatske:

http://www.hrt.hr/enz/svaki-dan-dobar-dan/271214/

 

  1. siječanj 2015. – Enter Zagreb: Život u Dublinu

 

  1. ožujak 2015. – Enter Zagreb: St. Patrick's Day

 

  1. travnja 2015. - HTV 1 Dnevnik: Životnu sreću potražili u Irskoj

 

  1. travnja 2015. - HTV 1 Labirint: Lakoća življenja

 

  1. svibnja 2015. - HTV 1 Paralele: IT tvrtke u Irskoj

 

  1. lipnja 2015. – HTV 1 dokumentarac: Lijepa naša Irska

http://vijesti.hrt.hr/288824/lijepa-nasa-irska-obecana-za-hrvatske-graane

Trailer:

Download link: http://www.adrive.com/public/v4DawU/Lijepa%20na%C5%A1a%20Irska%2C%20dokumentarni%20film%20HTV1%2015.06..mp4

Dokumentarni film donosi priče Hrvata koji su napustili domovinu u potrazi za boljim životom u Irskoj. Jesu li ga našli? Kakav posao rade? Zašto misle da je u Irskoj bolje?

Prije nego što je Hrvatska ušla u Europsku uniju Hrvati nisu često dobivali radne dozvole za rad u Irskoj. Od ulaska u EU prepreka za zapošljavanjem više nema, a Hrvati svakodnevno odlaze tamo trbuhom za kruhom. U Irskoj je dovoljno posla za sve, a danas su već poznati i hrvatski kafići, restorani i frizerski saloni u kojima Hrvati imaju poseban popust. Što je tako drugačije u Irskoj, kakva je radna atmosfera, kakvi su radni uvjeti, kako Irci gledaju na Hrvate, samo su neka od pitanja na koja ćemo probati naći odgovor.

 

11.lipnja 2015. – Dnevnik.hr: Dirljive sudbine mladih Hrvata koji odlaze izvan Hrvatske http://provjereno.dnevnik.hr/clanak/dirljive-sudbine-maldih-hrvata-koji-odlaze-izvan-hrvatske---388738.html

 

  1. lipnja 2015. – RTL: Trbuhom za kruhom: Slavonci u redu čekaju da Njemačka ukine radne dozvole za Hrvate

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/1653652/trbuhom-za-kruhom-slavonci-u-redu-cekaju-da-njemacka-ukine-radne-dozvole-za-hrvate/

 

  1. lipnja 2015. – Dnevnik.hr: ŠTO ĆEMO UČINITI DA ZADRŽIMO MLADE? Hrvati imaju još jako puno posla

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/prosireno-trziste-rada-povecalo-rizik-od-egzodusa-mladih---389846.html

 

  1. srpnja 2015. – Audio: WDR: Slijedi li egzodus iz Hrvatske?

http://www.funkhauseuropa.de/sendungen/radioforum/region/hr_odlasci102.html

 

  1. prosinca 2015. – HRT: Reportaža: Hrvati u Irskoj - kako doista žive

http://www.hrt.hr/314830/vijesti/reportaza-hrvati-u-irskoj-kako-doista-zive

14 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Djuro von Prekoplotovich kaže...

 

Znaš li koja je prednost?

Ako imaš nekakav komad zemlje i nije te sramota uzeti motiku u ruke, idući put kada pukne burza nećeš biti gladan.

 Slažem se  Ma da su ti naši istočni krajevi razvijeni onako kako oni MOGU biti razvijeni, nikad ne bih ni razmišljao o odlasku. Ništa se ne može mjeriti s domaćom hranom, sa slabim svjetlosnim zagađenjem, s čistim zrakom i općenito prirodnim ljepotama.

 

Samo, što je drek :D - kad popizdiš zbog nepostojanja osnovnih institucija, bilo kakve industrije, prodavaonica, odnosno problem je (barem sa mnom) u frustriranosti jer nemaš neku "glupost" kao npr. stomatolog u relativnoj blizini, uglavnom kao i svi, tako i ja jednog dana svojoj djeci želim bolje, a trenutno toga nema tamo gdje sam odrastao i žao mi je.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Parkour#
13 godina
neaktivan
offline
Oj, hrvatska mati...

Vi u inozemstvu, gdje živite i koliko često posjetite Hrvatsku?

Nebi mi bio problem živjeti vani ako bi imao prilike češće doći u HR, ali ako se to svodi na jednom godišnje, mislim da me inozemstvo neće vidjeti sve dok to ne ostane jedina normalna opcija. Znam da je sentimentalnost "grijeh" u određenim krugovima ljudi, i takvi će se bez problema uklopiti u Skandinaviju i slične zemlje, ali ja sam dosta sentimentalan i ne mogu provesti duže od 2 mjeseca u ZG da se ne vratim malo u svoj rodni kraj(a kad odem tamo nemogu biti duze od 2 tjedna jer mi je dosadno :D).

 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Keops kaže...

Vi u inozemstvu, gdje živite i koliko često posjetite Hrvatsku?

 

 

Ja nisam još ni jednom išao ali tu sam tek 3 mjeseca

 

Planiram ići 2 puta godišnje. Možda i 3 ako mi se baš bude išlo. Ali generalno - ljeto i Božić-NG. Ostatak vremna ću vjerojatno putovati negdje dalje.

Nije me udarila nikakva nostalgija za HR. Volio bih otići do svoje kuće malo da vidim Dunav i to je to. Radujem se ljetu na jadranskoj obali ali radujem se isto kao što se i svake godine radujem. Starci mi stižu ovdje za 2-3 tjedna i bit će desetak dana tu. Ženini starci možda dođu oko Uskrsa. U međuvremenu imamo dosta frendova koji bi htjeli doći pa pokušavamo to nekako organizirati. Sestrična mi se već najavila da će doći sa dečkom za mjesec-dva. Karte su dosta povoljne pa je to sad prilika svima koji bi htjeli malo skitati jer kod nas imaju dosta dobar smještaj. Žena mi ne radi pa nam zapravo može doći bilo tko bilo kad.

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Oj, hrvatska mati...

Da, postoje ljudi-roboti i ljudi. Neki od nas nemaju osjećaje, mješanci smo između Sheldona Coopera i Mr. Data..... Možeš komotno svaki vikend bit kod kuće ako zaradiš dovoljno para za avionsku kartu svaki tjedan. U Njemačkoj se uglavnom vikendom ne radi tako da se dosta njih stigne vidjet i sa svojom obitelji.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Friday kaže...

Nije me udarila nikakva nostalgija za HR. Volio bih otići do svoje kuće malo da vidim Dunav i to je to

 Ako se zaželiš Dunava pošaljem ti ja sliku. Gledam ga kroz prozor :) 

Al to ćeš skupo platit, npr. nekom pristojnom izjavom o Linuxu

There is no job like cron job!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
hrvooje kaže...

 Ako se zaželiš Dunava pošaljem ti ja sliku. Gledam ga kroz prozor :) 

Al to ćeš skupo platit, npr. nekom pristojnom izjavom o Linuxu

 

Pa ne bi valjda to tražio od mene???

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Svi koji možete odite van i ne žalite za Hrvatskom jer ona ne brine za vas,ostavljate prijatelje a ne nju a prijatelji su uvijek prijatelji...
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Pitanje za Friday. Čime se točno baviš u IT branši?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
maleni.99 kaže...
Pitanje za Friday. Čime se točno baviš u IT branši?

A on ti je neki kvazi programer, piše neke strahote sa exeovima od 40MB i tako...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
ZdravkoZ kaže...
Svi koji možete odite van i ne žalite za Hrvatskom jer ona ne brine za vas,ostavljate prijatelje a ne nju a prijatelji su uvijek prijatelji...

 Za mene se brine. Posadim kukuruz nikne, posadim krompir nikne ... Hranila generacije prije mene, hranit će generacije poslije mene.

 

Pogled s mog krova, neprocjenjivo Pogled s mog krova, neprocjenjivo
There is no job like cron job!
15 godina
neaktivan
offline
Oj, hrvatska mati...

Svako radi po svojoj savjesti .

Ali! Ako nam se nešto ne sviđa u ovoj banana republici , zar ne bi trebali ostati i ustati za promjene . Ne bježati , nego se boriti za bolje , ako ne nas , onda naše djece . Najlakše je podvit rep , otiči i pametovati .

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Sum_of_all_fears kaže...
maleni.99 kaže...
Pitanje za Friday. Čime se točno baviš u IT branši?

A on ti je neki kvazi programer, piše neke strahote sa exeovima od 40MB i tako...

 

LOL, budu i po 70

 

hrvooje kaže...

 Za mene se brine. Posadim kukuruz nikne, posadim krompir nikne ... Hranila generacije prije mene, hranit će generacije poslije mene.

 

 

Slikano iz moje dnevne

 

 

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Oj, hrvatska mati...

Nema tu borbe.. Na izborima je preko 2,3 miljuna ljudi glasovalo za sve iste stranke koje su sve uništavale. Reci mi kako da se normalan čovjek bori protiv 2 milijuna idiota. Šta da nosim transparent ispred Sabora : "Budite bolji prema svom narodu" ? 2 milijuna ljudi je glasovalo da se i dalje krade i ponaša prema njima kao prema stoci sitnog zuba. Ne znam o čemu mi pričamo, šta mijenjat u svojoj zemlji. Kakve su to utopije? Neka mi netko objasni kako se borit protiv 2 milijuna ljudi? Oni koji imaju ogromne komade zemlje i žive od toga-to je super,ali ima nas koji nisu rođeni sa hektarima obrađene zemlje.. Da se razumijemo,nije ni vani divno i krasno, ne teče med i mlijeko, ali je bolje-što se tiče osnovnih životnih uvjeta. Ja sam u malom gradiću u Njemačkoj,sa nešto više od 20 000 stanovnika. Industrija je u njemu jača nego u Rijeci.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Djuro von Prekoplotovich kaže...
XXX kaže...

Ljudi u EU rade do 65.-67. Ameri rade i duže, nekada i dva polsla

....

Mene bi izjedalo konstantno podstanarstvo i plaćanje najma u nedogled, nemogućnost da budeš u blizini kada npr. još živučim roditeljima teško, kada su bolesni i sl. Ali to sam samo ja.

Svi rođeni poslije '75 u zapadnim zemljama će se formalno voditi kao radno aktivni barem do 70. godine života.

Ovi koje poznajem u zapadnim zemljama, ako nemaju fakultetsku diplomu i relativno dobru plaću već odavno rade dva posla.

To uključuje i Njemačku.

 Brijem da se više isplati odrezati nogu i otići u invalidsku...ovo mi zvuči poput potrebe pucanja u stoplako kako bi se izvukao sa fronta . KATASTOFA. Radim 23 godine i lagano mi taj odlazak na posao počinje nervirati, u 65. ću valjda bit jedino dobar za portira 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Ripjaw kaže...

Nema tu borbe.. Na izborima je preko 2,3 miljuna ljudi glasovalo za sve iste stranke koje su sve uništavale. Reci mi kako da se normalan čovjek bori protiv 2 milijuna idiota. Šta da nosim transparent ispred Sabora : "Budite bolji prema svom narodu" ? 2 milijuna ljudi je glasovalo da se i dalje krade i ponaša prema njima kao prema stoci sitnog zuba. Ne znam o čemu mi pričamo, šta mijenjat u svojoj zemlji. Kakve su to utopije? Neka mi netko objasni kako se borit protiv 2 milijuna ljudi? Oni koji imaju ogromne komade zemlje i žive od toga-to je super,ali ima nas koji nisu rođeni sa hektarima obrađene zemlje.. Da se razumijemo,nije ni vani divno i krasno, ne teče med i mlijeko, ali je bolje-što se tiče osnovnih životnih uvjeta. Ja sam u malom gradiću u Njemačkoj,sa nešto više od 20 000 stanovnika. Industrija je u njemu jača nego u Rijeci.

 

A za koga da glasaju? Zivi zid? Radničku frontu? Nadam se da te debile ne smatraš ništa više osim morbidne šale. Imaš tu 2-3 opcije, sada ajmo reci 3 i biraš manje zlo. Ljudima ne smeta što ih HDZ kara u dupe desetljecima i šta mozemo. Sam cu ti rec bolje i oni nego ovi s početka posta.

 

Što se tice mirovine. Valjda je cilj zaradit za mirovinu, a ne ju čekat? Ako se ne budem mogao umirovit sa 55 smatracu se neuspješnim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 10:34 (mislav_01).
10 godina
offline
Oj, hrvatska mati...

Ja nikoga od njih ne smatram ozbiljnim. Znači NIJEDNA stranka nije ozbiljna. Samo molim bez onih spika da ja sam osnujem stranku pa da počnem, jer se opet vraćamo na priču  od 2 milijuna ovaca. I usput, zašto nitko ne razmisli da ako treba glasati, zašto se uvijek bira manje zlo?? Znači unaprijed znaš da ideš glasat za zlo? Gdje je tu logika? Ovdje mi se sviđa što ljudi uopće nisu opterećeni politikom. Čak većina s kojima sam pričao uopće nemaju tv. Razgovori nisu vezani uz politiku. Al zato kod nas od jutra kad upališ tv, šta je milanović doručkovo, kad je petrov išao na wc i kojim je papirom obriso dupe... Dok je god glavna spika u Hrvatskoj politika,a ne rad nema tu sreće. Sad kad sam došao ovdje sad tek vidim razmjere iseljavanja. Cimer je išao busom iz Hrvatske u Njem,kaže da su 4 busa iz Hrvatske u koloni vozili za Njemačku,svi na posao,mladi,stari,svi..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oj, hrvatska mati...
Putin kaže...
RedRocco kaže...

Ma od kud vama cifre 9 ili 10 000 kn mjesečno? Pa ja najviše šta jednog znam ima 7 k i to je faking astronomska cifra za moje pojmove. Jbt, fascinantno.

 ja imam 7k i smatram to gotovo pa početničkom bijedom. hehe

iako imam preko 5 godina staža.

vrlo skoro očekujem cca 9000...jer tolko firme u pravilu plaćaju iskustvo i akumulirano znanje.

Smatram da je to ok. za samca ili za u dvoje pogotovo.

Iako i dalje neusporedivo sa Europom.

 

btw...pošto je ovo IT forum i tema, pričamo o IT-u. Kak može u tom biznisu 7k biti astronomski?!

Pa ja sa 7 se osjećam ko luzerčina. hehe

masa njih ima preko 8, dobar dio i nešto malo preko 10.

 

To je možda u zagrebu, na periferiji je upola manje

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Oj, hrvatska mati...

Kakva grozna zemlja, taj Srijem ... dođe mi da odem topit aluminij u onu malu zemlju na sjeveru gdje nogomeraši NK Rijeke nisu mogli uzletit radi kratke staze i težine, pa su morali ostaviti popunjenog kuhara i paletu mineralne :)

http://radio.hrt.hr/radio-osijek/clanak/sarengradsko-vino-putuje-u-ameriku/110072/

 

http://m.tportal.hr/vijesti/412955/Zbog-njih-Osijek-nosi-titulu-IT-grada-Kako-su-to-postigli.html

 

“Nismo imali nikakav početni kapital, jedino uloženo je naš trud i vrijeme. Ljudi briju da trebaš imati puno novca ne bi li nešto počeo, zaboravljaju da je zemlja kapital koji mnogi u Hrvatskoj imaju.”

http://www.jutarnji.hr/dali-smo-otkaz--pobjegli-s-djecom-na-selo-i-sada-zivimo-od-svojeg-vrta-/1506600/

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2016 13:03 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Oj, hrvatska mati...

Evo jedna iz Vukovara od danas na 26 celzijusa, za nostalgičare u Dublinu

 

*Pokraj je trampolin za djecu, a ja sjedim s pivom na 4 stupnja. Ikebana. Komaraca još nema

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 23:12 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice