Odlazak Dennisa Ritchieja

poruka: 60
|
čitano: 7.095
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odlazak Dennisa Ritchieja".
16 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Bez njega ne bi bilo ne Steve, ni jabuke. Ali važno da Jobs zato dobije, koliko, 7-8 kartica, a Ritchie ne dobije ni pola.

 

I to ti je život.

 
33 2 hvala 2
16 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

RIP dmr!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

pa sto je ovo, u mjesec dana odu dva velikana.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Odlazak istinskog velikana, C je bio prvi programski jezik koji sam naučio. RIP.

 
7 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

E to je gospodo velikan i pravi računalni genijalac, a ne onaj trgovac.

 

Počivao u miru.

( ˘͡ -˘͡)
 
40 3 hvala 1
14 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Odlazi jedan od najvažnijih ljudi u informatici. C je sigurno jedan od jezika koji su znatno utjecali na razvoj informatike posebno 80-ih godina.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja

R.I.P. Dennis RitChie

{#}

Moja anti-malware zaštita:CIS+Panda URL Filter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
mar123 kaže...

pa sto je ovo, u mjesec dana odu dva velikana.

 koji je drugi?

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja

O ovome sam pričao u drugoj temi. Ovaj čovjek je zaslužan za pola računalnog svijeta danas realno gledajući. Njemu treba neki ultra specijal po svim novinama i tv stanicama a ne neki tamo Stevo Poslić.

 

R.I.P Dennis ,hvala za unixoidnu OS bratilju :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. /Posredujem sponsoring klanovima!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja

Uvijek sam više cijenio ljude koji su pravili alate. RIP.

14 godina
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
cekpi kaže...
mar123 kaže...

pa sto je ovo, u mjesec dana odu dva velikana.

 koji je drugi?

steve jobs

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
13 godina
protjeran
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Ovdje jednostavno nema Fanboysa kao kod Steve-a, i Dennisa mi je duplo više žao, jer je on zaista doprinjeo tazvoju softver-a.
Steve je bio trgovac, čitao sam da nije bio toliko dobar informatičar kao njegov suparnik, ali je imao "žicu za biznis".

Za bilo šta Steve-ovo smo morali i morati ćemo keširati, dok se C jezikom služimo i služimo, dosta ih i zarađuje, a sve za 0$.

C jezik je po meni moćan, nije OOP, ali je bio temelj za C++, pa dalje i C#, Java, PHP, pa evo sad i Dart.
Šta reći nego R.I.P.

SENAID
 
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
cuspajz kaže...
cekpi kaže...
mar123 kaže...

pa sto je ovo, u mjesec dana odu dva velikana.

 koji je drugi?

steve jobs

to je bio sarkazam

 

RiP

16 godina
neaktivan
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

I sada će naravno članci 'Steve Ballmer o Ritchiju' , 'Bill Clinton o Ritchieju' i 'Ahmadinedžad o Ritchieju'   ... čovjek je vjerovatno više dao informatici nego tri jobsa, a dobit će samo jedan mali članak

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 15:01 (hrvooje).
 
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Iskreno, nisam imao pojma tko je on, ali sad kad sam malo pročitao čovjek je stvarno genije i legenda.

 

R.I.P.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

pa gledaj pola tih klinaca s ipadom u ruci ni nezna tko je steve jobs a kamoli dennis ritchie. ajde steve je dosta bio po novinama a ovaj nije tako da netko tko ne prati bas informatiku nije mogo cut za njega. najveca je sramota sto se takve ljude ne spominje u skolama u predmetima povjesti i informatike. a sto se tice steve-a on je bio vrhunski ekonomist cak bi reko najbolji jer je digo firmu u nebesa, a o njegovim informatickim sposobnostima bi mogli raspravljat isto ko o gatesovim(nije on dobar kako vecina misli) jer nijedan ni drugi u zadnjih 10-15 godina nisu nista za firmu isporgramirali. ali steve je odlicno vodio firmu tako da je bio velikan sto god vi rekli. najvise mrzim fanboye i hatere nekog brenda(u ovom slucaju apple-a), neznam samo kojih na forumu ima vise.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
hrvooje kaže...

 čovjek je vjerovatno više dao informatici nego tri jobsa, a dobit će samo jedan mali članak

Nije bitno ko je kolko dao, bitno je  koliko ljudi je znalo za njega a koliko za Jobsa. Naravno da piše više o Jobsu kad je za njega čulo puno više ljudi nego za Ritchieja.

I Jobs se dok je bio živ puno češće pojavljivao na raznima portalima i novinama. Zar nije onda logično očekivat da će o njegovom životu i smrti biti više članaka i komentara?

 

 

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 15:21 (cuspajz).
13 godina
neaktivan
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Umro Jobs, umro Ritch, ljudi nije bas ni meni ovi dana najbolje =)))

 

Počivao u miru, Kralju

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 15:13 (Franjic).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
captain_soap_McTawish kaže...

Odlazi jedan od najvažnijih ljudi u informatici. C je sigurno jedan od jezika koji su znatno utjecali na razvoj informatike posebno 80-ih godina.

 

Zašto samo 80-tih?

 

C je i danas materinji jezik za Unixoide i Windowse (Win API je skup ekportiranih C funkcija).

C++ je direktna nadogradnja koja ga u potpunosti ukljucuje, a C# i Java, modernizirane i pojednostavljene verzije C++-a.

 

I dan danas se vise od 90% koda pise u njegovim direktnim ili indirektnim sljednicima. A još kad mu pribrojimo i skriptne jezike (JavaScript, PHP,...) koji isto koriste C sintaksu... Ma osim VB-a ne pada mi na pamet niti jedan jezik koji ne koristi karakteristične C operatore "+=  ++  == { }"

13 godina
neaktivan
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Mene zanima kakav će Stallman imati komentar.

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Prema TIOBE Indexu C je trenutno 2. jezik po popularnosti, odmah iza Jave koja je na 1. mjestu. 

 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
xvx kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Odlazi jedan od najvažnijih ljudi u informatici. C je sigurno jedan od jezika koji su znatno utjecali na razvoj informatike posebno 80-ih godina.

 

Zašto samo 80-tih?

 

C je i danas materinji jezik za Unixoide i Windowse (Win API je skup ekportiranih C funkcija).

C++ je direktna nadogradnja koja ga u potpunosti ukljucuje, a C# i Java, modernizirane i pojednostavljene verzije C++-a.

 

I dan danas se vise od 90% koda pise u njegovim direktnim ili indirektnim sljednicima. A još kad mu pribrojimo i skriptne jezike (JavaScript, PHP,...) koji isto koriste C sintaksu... Ma osim VB-a ne pada mi na pamet niti jedan jezik koji ne koristi karakteristične C operatore "+=  ++  == { }"

WTF?! C++ je bitno drugačiji jezik, iako je unazad kompatibilan s C-om. Java nema (osim sličnosti sintakse) baš previše sličnosti s niti jednim, a C# je znatno drugačiji jezik sa znatno drugačijim featurima. Operatori nemaju veze s jezikom, nego matematikom i više-manje su svugdje isti.

 

S obzirom na 7 TD-ova, ako je itko od TD-ovaca programer, jao njemu kad potpisuje podebljano. Strašno neznanje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 23:11 (Tonči).
14 godina
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Da je steve jobs poživio još 15 godina vjerojatno nebi bio toliko po novinama i raznim portalima. Ali smatra se da je otišao "prerano", a i još k tome u zadnje vrijeme se pričalo puno o njegovoj bolesti, pa ozdravljenu, pa i to što je trenutno iPhone na samom vrhu popularnosti od smartphonea.. pa halabuka oko iPada itd. itd.

Umro je čovjek dok je bio na vrhuncu moći, zato se digla tolika prašina oko njega.

 

Dennis Ritchiej RIP, neznam puno o njemu kao što nisam znao neke stvari i o steve jobsu prije njegove smrti, pa smartam da se mogao napisati još koji redak o njemu. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
Tonči kaže...

WTF?! Nemoj pisati gluposti. Usput, operatori nemaju veze s jezikom, nego matematikom.

Valjda je čovjek mislio način na koji se pišu {#}

 

is equal ==; for i=1 to 50; for int i=1, i<50, i++

( ˘͡ -˘͡)
15 godina
neaktivan
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Pocivao u miru :(

 

C je prvi ozbiljniji jezik za programiranje koji sam naucio.. Hvala na svemu jer bez njega danas ne bi bilo moje place.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
fear_0123 kaže...

Da je steve jobs poživio još 15 godina vjerojatno nebi bio toliko po novinama i raznim portalima. Ali smatra se da je otišao "prerano", a i još k tome u zadnje vrijeme se pričalo puno o njegovoj bolesti, pa ozdravljenu, pa i to što je trenutno iPhone na samom vrhu popularnosti od smartphonea.. pa halabuka oko iPada itd. itd.

 

 

Steve Jobs je generalno najznajačnija osoba u ICT industriji, stoga je logično da dobije najviše medijske pozornosti.

16 godina
neaktivan
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Kao i svaki pravi heroj, otišao je bez previše buke, ipak iza njega ostaju čvrsta i opipljiva postignuća.

Jedan od pionira ranog razvoja računarstva, napisao programerski jezik pa njime onda isprogramirao operacijski sustav. Oba postignuća su temelj današnje informatike; što u modernim jezicima (C++, Java, PHP...) što u operacijskim sustavima (Pingvin/Win/OSX), a i dan-danas se koriste u izvornom obliku.

 

RIP legendo

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
Sinatra kaže...
fear_0123 kaže...

Da je steve jobs poživio još 15 godina vjerojatno nebi bio toliko po novinama i raznim portalima. Ali smatra se da je otišao "prerano", a i još k tome u zadnje vrijeme se pričalo puno o njegovoj bolesti, pa ozdravljenu, pa i to što je trenutno iPhone na samom vrhu popularnosti od smartphonea.. pa halabuka oko iPada itd. itd.

 

 

Steve Jobs je generalno najznajačnija osoba u ICT industriji, stoga je logično da dobije najviše medijske pozornosti.

Gdje je tipka "Ignoriraj Troll-a"? Ah, evo je! Klik...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak Dennisa Ritchieja
FinX kaže...

... Jedan od pionira ranog razvoja računarstva, napisao programerski jezik pa njime onda isprogramirao operacijski sustav...

Pa nije baš bilo tako. Unix je nastao prije C-a i prva verzija je bila napisana u assembleru. C je nastao koju godinu kasnije i onda je Unix prepisan u C-u (izvor).

 

I BTW mislim da je za Unix (malkice) zaslužniji Ken Thompson, još jedna legenda računarstva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 16:10 (martin).
12 godina
neaktivan
offline
Odlazak Dennisa Ritchieja

Zbilja žalosno. Nisam već neko vrijeme listao K&R, mislim da ću većeras tek toliko iz sentimentalnih razloga.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice