Načela pokleknula pred kintom

poruka: 245
|
čitano: 29.654
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Načela pokleknula pred kintom".
12 godina
protjeran
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
captain_soap_McTawish kaže...
Mislim da vecina licenca za igre, takve stvari ne dopusta, pa je to ilegalno.

 

Ne bih sad sve secirao i objašnjavao moje stavove koje pojedinci nisu razumjeli.

 

Nije mi jasno ZAŠTO Codemasters, E Arts i ostali (tko im je dao to pravo) ne dozvoljavaju iznajmljivanje njihovih igara ? Ako mogu iznajmiti u knjižnici Dostojevskog, Graham Greena, Kanta, Hegela.. (ma da ne nabrajam više, glupo je) koji su ipak dali svjetskoj kulturi puno više nego Codemasters npr., zašto ne bih moga iznajmiti i PC igru ?

Da netko podnese međunarodnu tužbu protiv takvog "njihovog" zakona o zabrani iznajmljivanja video igara izgubili bi parnicu.

Ne znam zašto se nitko do sada toga nije sjetio. {#}

 

 

Novi junaci crtanog filma su ŠUKI I PIPI
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 12:47 (Budokai).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom

Nije stvar u tome i kakve veze ima Dostojevski sa EA Games-om?

Evo, kako bi ti izveo, ne sa tehničke strane, iznajmljivanje igara, odnosno kako to zamišljaš?

15 godina
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Budokai kaže...
..

 

Nije mi jasno ZAŠTO Codemasters, E Arts i ostali (tko im je dao to pravo) ne dozvoljavaju iznajmljivanje njihovih igara ?...

 

 

MS rental licence. Dali svatko mora imati isti poslovni model, politiku, odluku iz bilo kojeg razloga? -ne. Stvar vlasnika i njegove odluke.

-ograničenje je zato jer software licence nisu prenosive (za razliku od materijalnog prava) osim izuzetka kao first sale, zakon ti dozvoljava prodaju npr konzole i igre ali kao korisnik, ne kao trgovac.. (ako je biznis tad plaćaj biznis tarife, poreze..) možemo usporediti kao nedavna prodaja knjiga od strane učenika. (kad su cehmeštri zagraktali da to treba zabraniti ili naplatiti porez -djeci za 30kn?)... sve ima neke svoje razloge, ponekad čak i opravdane. :)

Ali to ne znači da ti možeš postavljati uvjete kako i što će netko drugi nešto raditi (dok je u skaldu sa zakonom). Ljudska prava, radnička prava, vlasnička prava.. ne mogu biti na uštrb drugih-tuđih prava, to je jedina granica npr ljudskih prava, tj isto to pravo drugih (ne samo tebe).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
zoki.zlikowski kaže...
 Da bi dobio jack pot mora imati cvrste patente i cvrste zakone da ce svatko tko koristi njegov lijek platiti lijepu sumu novaca njemu. I gdje smo sada? Nema para, nema lijeka. Sve je besplatno, ali niceg nema. Ljepse?

 

Imas pravo.

Sada je nemjerljivo bolje kada znas da lijek postoji ali ti svejedno umires jer si ga ne mozes priustiti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
odjavljen
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom

Teuto, a zašto je uopće izdala knjigu preko izdavačke kuće i prodala im prava? Mogla je to riješiti na mnoštvo načina koji ne uključuju izdavača, a pogotovo ne prodaju prava i mogućnost da se ovako razviju stvari. polupani loncici?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Budokai kaže...

Ne bih sad sve secirao i objašnjavao moje stavove koje pojedinci nisu razumjeli.

 

Nije mi jasno ZAŠTO Codemasters, E Arts i ostali (tko im je dao to pravo) ne dozvoljavaju iznajmljivanje njihovih igara ? Ako mogu iznajmiti u knjižnici Dostojevskog, Graham Greena, Kanta, Hegela.. (ma da ne nabrajam više, glupo je) koji su ipak dali svjetskoj kulturi puno više nego Codemasters npr., zašto ne bih moga iznajmiti i PC igru ?

Da netko podnese međunarodnu tužbu protiv takvog "njihovog" zakona o zabrani iznajmljivanja video igara izgubili bi parnicu.

Ne znam zašto se nitko do sada toga nije sjetio. {#}

 

 

 

Jednostavan odgovor na to tvoje "ZASTO?" je "Zato sto nece". Njihov proizvod, njihova filozofija prodaje.

 

Sa druge strane, ti softver i ne kupujes, kupujes pravo na njegovo koriscenje. I to pod dva uslova, na koje se slozis kada potpises ugovor (ugovori su, btw, osnova drustva u kom zivimo): neces ga menjati i neces ga dalje distribuirati. Platis jednokratno, na (obicno) dozivotno pravo na koriscenje tog softvera pod tim uslovima. Ako ti je cena velika, move along.

 

I softver po tome i nije tako poseban. Recimo, ja zivim u iznajmljenom stanu. Mesecno placam pravo na koriscenje tog stana pod odredjenim uslovima - ne smem da mu pregradjujem sobe, busim zidove, izbacim kadu kroz prozor i zapalim namestaj (ne smem da ga menjam) i ne smem da ga nekom drugom dam na koriscenje (iznajmim - tj ne smem dalje da ga distribuiram). Isto je i kad iznajmis auto - ne smes da ga menjas (ni na bolje ni na gore - ne smes da mu friziras motor, niti da ga vratis bez vrata i farova) i ne smes nekom drugom da das da ga vozi (da ga dalje redistribuiras).

 

Intelektualno vlasnistvo tu ima problem da je sve te dogovore jako lako zaobici. No, to ne znaci da je to ok, niti da to treba pravdati spikom "platicu koliko ja mislim da vredi, a ako mi je skupo, skinucu sa neta za dzabe". WTF? To "platicu koliko mislim da vredi" je isto kao kada bi otisao u bioskop i platio kartu po izlasku sa projekcije, onoliko koliko ti mislis da je taj film vredeo. Da li bi ikada dao ista za film koji ti se nije svideo, makar malo, jer ipak su se potrudili da naprave nesto? I da li bi ikada dao 100 evra za film koji te odusevio, pa evo im, zasluzili su? Ljudi tako ne funkcionisu, barem ne vecina nas. Uskoro bismo ostali bez filmova, jer, gle cuda, ljudi koji rade nesto zele i da mogu da zive od tog svog rada. I reci mi, sta mislis, da li je iko ikada piratizovao igru "jer su je zli kapitalisti prodavali za 50 evra, sto je previse" i onda je kupio kada joj je pala cena na 20 evra? Ili odmah uplatio 20 evra na racun "zlih kapitalista", onog momenta kad je skinuo igru, jer je on procenio da ona u stvari toliko vredi?

 

Na to samo jedno moze da se kaze - LOL!

Everything's just fine.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 13:40 (Zoolok).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
syncmaster245b kaže...
 

Imas pravo.

Sada je nemjerljivo bolje kada znas da lijek postoji ali ti svejedno umires jer si ga ne mozes priustiti.

Sad bar postoji lek, pa mozes da ga ukrades iz apoteke ;) Ljudi koji rade nesto, a da za to ne dobijaju nista za uzvrat su neverovatno retki, ako ih uopste i ima. A i njima treba novac (neciji) da im obezbedi uslove za rad. I ti naucnici koji su izmislili lek su dobijali platu dok su ga izmisljali, makar da mogu da kupe nesto za jelo svojim klincima.

Everything's just fine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
syncmaster245b kaže...
zoki.zlikowski kaže...
 Da bi dobio jack pot mora imati cvrste patente i cvrste zakone da ce svatko tko koristi njegov lijek platiti lijepu sumu novaca njemu. I gdje smo sada? Nema para, nema lijeka. Sve je besplatno, ali niceg nema. Ljepse?

 

Imas pravo.

Sada je nemjerljivo bolje kada znas da lijek postoji ali ti svejedno umires jer si ga ne mozes priustiti.

 

Ne, lijek jos ne postoji. Mozda ce postojati, ali sad ne postojii. Da bi postojao pravila patentiranja moraju postati jos gora nego danas, dakle biras izmedju toga da nema lijeka i ostaje isto ili ima lijeka, ali postaje gore.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
zoki.zlikowski kaže...
Deus ex machina kaže...
......

Unatoc tome - osnovne zivotne potrebe ne bi smjele potpadati pod zakone o intelektualnom vlasnistvu, ali to povlaci druge probleme o kojima mi se stvarno ne da sada. 

...

Vidis, vidis, naisli smo na zanimljivu temu. Vi bi smanjili patente (neki i ukinuli) jer vam se ne placa nesto sto je netko samo izmislio. A onda dodjemo do ovoga. Lijek protiv raka je mozda moguce naci, ali ljudi koji ga traze ne mogu raditi besplatno, a vi ga ne zelite platiti. Netko moze investirati svoj novac u to, ali kad daje novac i riskira (jer su sanse mizerne da je to stvarno pravi lijek) onda zasluzuje dobit i jack pot ako je ulozio u pravu stvar. Da bi dobio jack pot mora imati cvrste patente i cvrste zakone da ce svatko tko koristi njegov lijek platiti lijepu sumu novaca njemu. I gdje smo sada? Nema para, nema lijeka. Sve je besplatno, ali niceg nema. Ljepse?

Sva sreca da nisam spomenuo boldano, no dobro zagrist cu:

 

  1. Nigdje nisam rekao da bi _ukinuo_ patente, nego revidirao sustav koji ih izdaje i odrzava. Ne impliciraj
  2. Lijek protiv raka je nadjen, funkcionira na pacovima. Da mi treba lijek protiv raka, platio bi ga ako bi mogao, u suprotnom bi trazio donacije ili jednostavno umro. Big deal, ljudi umiru svaki dan, ako ne umrem od raka mozda me auto pokupi ili mi padne klavir na glavu. Nije ti dostupan lijek? Pomiri se s time. Afrikancima nije dostupna hrana ili voda, vecini srednje-klasnih amera nije dostupna normalna hrana (fastfood je jeftiniji, razlog pretilosti) - pa sta sad? Usporedjivati se lokalno je najjednostavnije (i najveci problem, ali otompotom).

 

Dakle cijeli ovaj tvoj rant je kompletno besmislen, iz vise razloga, evo ih samo par:

  1. Revizijom patentnog sustava omogucila bi se ekskluziva autoru samo kratki broj godina (recimo, 3-5?), u kojem on ako nije ostvario profit - blesav je. Nakon 3-5 godina, intelektualno vlasnistvo postaje PUBLIC DOMAIN! NIkakve drugacije licence, cisti public domain.
  2. Cak i da patent NE POSTOJI, otkud ti ideja da nigdje ne bi bilo novca za razvijanje? Evo ti najocitiji primjer - hadron collider kod CERN-a. Financiran iskljucivo od strane drzavne organizacije i drzavnog novca (tj. novca poreznih obveznika) - a kosta ko svetog petra kajgana.

 

Dakle, da li sad nakon samo ova dva bijedna razloga, mislis da sistem u kojem osnovne zivotne potrebe ne bi mogle biti zasticene patentom - ne bi funkcionirao?

 

 

I jos jedan kratki dodatak za one koji smatraju da je luksuz zivotna potreba - nek vam bude, mozemo i tako na to gledati, i to cak i danas, ne u nekom drugom magicnom sistemu:

  1. Knjiznice su mahom super-jeftine, a pretpostavljam da su toliko subvencionirane od drzave da bi komotno mogle biti besplatne.
  2. Starija ili klasicna muzika je vise manje svima dostupna besplatno - i to upravo iz knjiznice gdje se mogu posuditi CD-i. Nesto novija muzika uglavnom potpada pod Abandonware
  3. Cijela gomila kazalisnih predstava, koncerata i slicno koji se izvode pod okriljem neke od umjetnickih skola - besplatni su, ili mizerno jeftini
  4. Stariji filmovi mogu se takodjer posuditi u knjiznici
  5. Dosta starijih igara potpadaju pod Abandonware, a mnoge su jednostavno otvoreno opensourcane
  6. Mnoge video igre su jednostavno besplatne

 

 

Dakle, nemojte me silovati s time da je luksuz zivotna potreba, pa s tim argumentom opravdavati se. Mozes se i danas zabaviti za mizerne novce ili besplatno, ali tipicno ljudski, mora se imati sve najnovije i to odmah - Apple, BMW, Mercedes, Nike, Adidas, Gucci, Prada....

Moze se kriviti i sistem, naravno, jer nas kapitalizam tjera ({#}) da kupujemo sve, ali uvijek je jednostavno kriviti bilo sta drugo osim sebe....

All the people in the left wing fuck and all the people in the right wing fuck and all the people in the underground fuck... I find myself stupified, coming back again
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 19:30 (Deus ex machina).
12 godina
protjeran
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
royalhero kaže...


Evo, kako bi ti izveo, ne sa tehničke strane, iznajmljivanje igara, odnosno kako to zamišljaš?

Jednostavnije nego iznajmljivanje filmova ili audio Cd-ova koje je lako kopirati.

Dođeš u gejmoteku, tražiš novi "legalni" Battlefield 3 na 5 dana, platiš npr. 60 kn odigraš za 5 dana, vratiš, i ne shvaćam u čemu je problem. Ne želi svatko imati kolekciju igara na hard disku ili pune regale optičkih medija.

 

A licemjerju nigdje kraja. Svaki tjedan jedna "preodgojna" tema o piratstvu a svaki forum u Hrvatskoj pa i Bug forum ima temu Pozivnice za privatne torrent trackere    ili neku drugu slična naziva.

 

Baš si mislim da svi koji dijele "pozivnice" za te sajtove, uploadaju, razmjenjuju svoje doktorate u PDF-u, ili školske zadaće i slične legalne stvari. Moš si mislit {#}

 

Nemam više što reći na ovoj temi.

Sve je jasno. {#}

 

Novi junaci crtanog filma su ŠUKI I PIPI
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 19:44 (Budokai).
14 godina
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Budokai kaže...

A licemjerju nigdje kraja. Svaki tjedan jedna "preodgojna" tema o piratstvu a svaki forum u Hrvatskoj pa i Bug forum ima temu Pozivnice za privatne torrent trackere      ili neku drugu slična naziva.

 

Baš si mislim da svi koji dijele "pozivnice" za te sajtove, uploadaju, razmjenjuju svoje doktorate u PDF-u, ili školske zadaće i slične legalne stvari. Moš si mislit {#}

 

  Apsolutno se slazem. Mnogi clanovi na forumu (na zalost i ja) tako smo usli na privatne trackere. Mogu iz prijasnjeg iskustva potvrditi da je udio legalno sadrzaja, na tim stranicama minoran.

 

Inace, imate ljudi koji mjesecno placaju seedbox (vecina 7,8 a oni iznimni 50 eura) mjesecno da bi mogli biti sto aktivniji clanovi na tim stranicama.

 

Budokai kaže...

Jednostavnije nego iznajmljivanje filmova ili audio Cd-ova koje je lako kopirati.

Dođeš u gejmoteku, tražiš novi "legalni" Battlefield 3 na 5 dana, platiš npr. 60 kn odigraš za 5 dana, vratiš, i ne shvaćam u čemu je problem. Ne želi svatko imati kolekciju igara na hard disku ili pune regale optičkih medija.

  Problem je u tome sto je izdavackim kucama to neisplativo i zato takve stvari nece dopustiti. Da bi nastale igre, potrebno je uloziti dosta novca, i za zaradu treba cesto vrlo velik broj prodanih kopija.

 

Osim toga ne vidim zasto bi izdavacke kuce takve stvari radile preko trece strane, kada to mogu same. Npr. Square Enix pokusava jos zaraditi na nekim svojim naslovima pomocu cloud gaming servisa coreonline.com. U ponudi trenutno imas dvije igre: hitman: blood money i mini njinjas. Tu ti se sve gleda po vremenu koje igras igru. A pravo na igranje mozes dobiti pomocu reklama. Npr. pogleda 1 minutu reklama i dobijes 20 minuta igranja.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 19:58 (captain_soap_McTawish).
16 godina
online
Re: Načela pokleknula pred kintom
Deus ex machina kaže...

Dakle cijeli ovaj tvoj rant je kompletno besmislen, iz vise razloga, evo ih samo par:

  1. Revizijom patentnog sustava omogucila bi se ekskluziva autoru samo kratki broj godina (recimo, 3-5?), u kojem on ako nije ostvario profit - blesav je. Nakon 3-5 godina, intelektualno vlasnistvo postaje PUBLIC DOMAIN! NIkakve drugacije licence, cisti public domain.
  2. Cak i da patent NE POSTOJI, otkud ti ideja da nigdje ne bi bilo novca za razvijanje? Evo ti najocitiji primjer - hadron collider kod CERN-a. Financiran iskljucivo od strane drzavne organizacije i drzavnog novca (tj. novca poreznih obveznika) - a kosta ko svetog petra kajgana.

 

 

1. Iako je 3-5 godina mozda dovoljno za softwareske patente, nisam bas siguran da je to dovoljno za lijekove, s obzirom da bi prije istekao patent nego bi lijek uopce prosao testiranja i bio odobren za upotrebu. Ako imamo nekog farmaceuta ovdje, nek nam da vise detalja oko rokova, troskova razvoja i vremena potrebnog za povratak ulozenih sredstava...

 

2. A mogla bi onda drzava i placati gradjevinare da nam grade stanove, programere da nam rade igrice, pjevace da nam pjevaju, itd. a mi cemo to sve placati kroz porez. Jedini problem je sto to tada vise nije kapitalizam nego komunizam...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 20:16 (SupremeCommander).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
captain_soap_McTawish kaže...
 Tu ti se sve gleda po vremenu koje igras igru. A pravo na igranje mozes dobiti pomocu reklama. Npr. pogleda 1 minutu reklama i dobijes 20 minuta igranja.

 

Pa to je OK .U CineStaru platiš kartu pa svejedno prije filma moraš gledati 15 minuta reklama .Mislim ne moraš , nitko te ne tjera u kino .

16 godina
moderator
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Deus ex machina kaže...

Sva sreca da nisam spomenuo boldano, no dobro zagrist cu:

 

  1. Lijek protiv raka je nadjen, funkcionira na pacovima. Da mi treba lijek protiv raka, platio bi ga ako bi mogao, u suprotnom bi trazio donacije ili jednostavno umro. Big deal, ljudi umiru svaki dan, ako ne umrem od raka mozda me auto pokupi ili mi padne klavir na glavu. Nije ti dostupan lijek? Pomiri se s time. Afrikancima nije dostupna hrana ili voda, vecini srednje-klasnih amera nije dostupna normalna hrana (fastfood je jeftiniji, razlog pretilosti) - pa sta sad? Usporedjivati se lokalno je najjednostavnije (i najveci problem, ali otompotom).

 

 

Znam da je ovo OT, i da ovaj primjer je možda samo kao ilustracija, ali ovo s tobožnjim "lijekom protiv raka" je jednostavno netočno.

 

Rakova ima više od 200 vrsta i nije nađen "lijek protiv raka", ako još govorimo o onome Šveđaninu koji traži milju nečega za financiranje istraživanja. Tip je napravio genetski modificirani virus koji napada adenokarcinom u laboratorijskim uvjetima. 

 

On sam kaže da NE ZNA kako se lijek ponaša u stvarnim uvjetima, na pacijentima, jer uopće nije isproban, čak ni na štakorima. Isproban je na stanicama adenokarcinoma u labu. Odatle do "lijek protiv raka" imaš ti šta raditi. Svi današnji citostatici ubijaju stanice karcinoma za koji su namijenjeni, u laboratoriju. Problem je njihova reakcija s netumorskim stanicama u tijelu, odnosno s organizmom u cjelosti. Neki su pretoksični, druge naš vlastiti imunosistem uništi, treći se prebrzo razgrađuju itd. 

 

Ako govorimo o ovome: http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/9508895/A-virus-that-kills-cancer-the-cure-thats-waiting-in-the-coldc.html radi se o priči o tome kako je teško naći donacije za znanstveno istraživanje ako već nisi u samom istraživačkom centru farmaceutskih tvrtki. Prepričavanjem i igrom gluhih telefona ispalo je da tip, ono - ima lijek protiv raka! A farmaceuti, koji nisu ljudi, već Ickeovi gušteri i njih rak ne pogađa, ne žele u to uložiti jer im se ne da uzimati od love za kremu za njihove gušterske kože. 

 

Ima dobar tekst na temu ovog medicinskog istraživanja ovdje: http://laikaskeptik.wordpress.com/2012/09/09/farmaceutske-kompanije-ignoriraju-novootkriveni-lijek-za-rak/, a nedavno je na New Scientistu izašao članak (http://www.newscientist.com/article/mg21528826.000-is-medical-science-built-on-shaky-foundations.html) o tome kako se za mnoga znanstvena istraživanja ne mogu reproducirati rezultati. Prema istraživanju Amgena, u 47 od 53 istraživanja koja su objavljena u peer-reviewed časopisima, a nema više znanstvenog statusa od toga, nije se moglo reproducirati, makar i nakon 50 pokušaja. 

 

To znači da su istraživanje bezvrijedna. 

 

Farmaceutske tvrtke neprestance "češljaju" stručne časopise i traže ovakva istraživanja i cijena lijeka u proizvodnji uopće nije bitna. Bayer je čitav sagrađen na aspirinu koji košta ko kikiriki, a Glivec, lijek protiv jednog oblika leukemije koaj je prije bila smrtonosna, a s njim nije (bio jučer prilog na TV-u o tipu u ns koji ga 9 godina pije i živi normalno, bez ikakvih simptoma bolesti) košta 2000 eura mjesečna doza i plaća ti je HZZO. 

 

Ne nasjedajte na gluposti o zavjerama i nekakvim farmaceutskim kompanijama koje su zle, samim time što su kompanije, i ne žele dati lijekove protiv smrtonosnih bolesti. I direktori farmaceutskih tvrtki i svi u njima zaposleni također imaju rodbinu, prijatelje i poznanike, pa i sebe same, koji jednako obolijevaju od teških bolesti i htjeli bi ih izliječiti. 

 

Karcinomi su STRAŠNO komplicirani. Američki predsjednik Nixon je 70-te proglasio "desetljećem u kojem će biti izliječen rak" i mislim da je američka država financirala istraživanja (a ne privatnici) s tadašnje dvije milijarde dolara, a pomaci su bili skoro pa nikakvi. Tek nakon projekta ljudskog genoma i boljeg shvaćanja genetike i novih, pametnih ciljanih lijekova dobivaju se rezultati i liječnici znaju što tražiti i kojim putem otprilike ići. 

 

Karcinom (rak) nije jedna bolest nego barem 200+ različitih bolesti i ima tu posla koliko hoćeš. 

 

Ispričavam se na OT, ali ovo priča s "lijekom za rak" koji nitko ne želi financirati je jednostavno netočna. 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 21:17 (Drago).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom

Drago, ali Icke je u knjizi napisao...

16 godina
moderator
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Tonči kaže...

Drago, ali Icke je u knjizi napisao...

 Osjetio sam kao da mi se Tawals prišuljao s leđa! Eerie...!

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 21:27 (Drago).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom

Nisi Miška zamislio?:) {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom

Drago, niste razgovarali o mogućnosti da se istraživanja novih lijekova financiraju javnim novcem (iz poreza).

 

A farmaceutska industrija definitivno ima problem da ima motivaciju proizvoditi lijekove koje može na jednom pacijentu kroz dulji rok eksploatirati, umjesto da razvija lijekove koji će u kraćem roku trajno riješiti problem (razni oblici genskih terapija).

 

 

razmjenavjestina.org
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 22:52 (vrodic).
16 godina
neaktivan
offline
Načela pokleknula pred kintom

Primijetio sam jednu zanimljivost, neki postovi forum member "Teute" sa ove stranice u kojima je ona iznijela neke činjenice koje pobijaju Dragin članak su potpuno misteriozno i neobjašnjivo nestali, kao i njen cijeli profil !? Jel mi neko može objasniti tu misteriju, dati neki opravdan razlog za ban (možda je to dvostruki account ?) ili su je odveli "ljudi u crnom" (još poznati kao cenzori) ?

Ili ću sad možda i ja dobiti karton / ban od inkvizicije što se uopće usuđujem pitati šta se ovdje događa ?

 
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Enkidu kaže...

...Teuta iznijela neke činjenice...

Sve si pomiješao. Opet.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom

Ne znam, ne bavim se tim glupostima čisto zato jer ovih dana radim 25 sati dnevno i stignem samo tebe trolati putem mobitela{#}. Doduše i ja sam primijetio da je Teuta netragom nestala, no da je iznijela činjenice, nisam vidio. Inače ti ja forumske rasprave ne gledam više previše ozbiljno. To je k'o javni WC, ne vrijedi prati pod.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2012 23:32 (Tonči).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Načela pokleknula pred kintom

Meni nije jasno kako je Enkidu dosao do paleolitika ili dokle vec sa onim da nema osobnog vlasnistva. Kakve to veze ima sa icim? I sto je sa tim htio rec?

Eto malo padobranski :)

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
tnakir kaže...

Meni nije jasno kako je Enkidu dosao do paleolitika ili dokle vec sa onim da nema osobnog vlasnistva. Kakve to veze ima sa icim? I sto je sa tim htio rec?

Eto malo padobranski :)

Ma i ja evo čitam ponovno dragin komentar, pa skrolam po forumu, pa onda opet klikćem da vidim jesam li ja pročito dobru vjest ili sam miskliko.. pročito sam ovih zadnjih 5 stranica, da nisam u noćnoj ne bi.

 

Drago je otkrio još jednu licemjernu klinku koja se igrala političarke, dobro sam živio i bez te spoznaje. Iskreno mu ovim putem želim reć da to i nije neka vijest.

 

Neznam jel ovdje itko potrošio dve riječi o curi. Djevojče će za 6 dana napuniti svoj 27. rođendan, usput joj ga čestitam.

 

Iskreno, Drago, ja ni neznam kakva je načela mogla steć u tih 26 godina i 360ish dana. Julia Schramm, može te biti sram.

Jednostavno je izabrala krivi dan kad će se igrat aktivistice za slobodu informacija i tih fancy izraza koje dobro zvuče na modernom teambuildingu. Možda joj je neki princ obećao brda i doline pa je "pokleknula", možda joj mater i ćaća nisu dovoljno pažnje dali.. Al neka, uči se dok je mlada.

 

Eto, sad živi sa spoznajom da si otero jedinu curu iz stranke. (Aj nisi, ostalo ih još nekih 13-14, mada su mi neka lica sa slike ni sim ni tam)

 

Mislim, šta god tu sad rekli ljudi će i dalje krast dok ih se ne ulovi. Svi će se i dalje držat principa dok ih se ne tiču. Bilo to ispravno ili ne, moralno ili nemoralno, dokle god Pirate Bay ima 20 miljona seedera nitko neće moć ništa. Ko će ić hapsit 20 miljona ljudi?

 

A što se očekuje?

Znak je 50 km/h, nek mi lupi TD netko ko nikada u životu nije išo brže od dozvoljenog. Od sudca preko policajca do popa, svi su vozili, da ih je neko ulovio platili bi - i opet bi vozili.

Tko nije tuđoj ženi pogledo u cice i dupe? Da te vidjela tvoja žena bi pobro ćepu. Al nije. Ma da i je, za po ure bi gledo, samo bi bolje pazio da te ne vidi.

 

Ne kažem ja da si ti sad onaj axxo ili thethingy i da imaš doma 30TB torenta na seedanju, al teško je diskutirat o moralu i poštenju među gospođama od starog zanata. Evo Deus, prodo domovinu zbog prljavog Kanadskog novca, a uvjek pri sebi drži HDZ-ovu člansku s brojem 001 (Deuse, to sam otkrio detaljnim proučavanjem one slike i odbljeska od retrovizora auta preko puta ceste), tnakir se prijavio u Split da bi mogo glasat za Keruma al to neće priznat, iHush prvo napiše ljepo pa onda namjerno zbrčka da možemo normalno čitat, a tastatura mu je zaštopana od kad ju je kupio pa se ona njegova crtica pojavi svaki put kad stisne enter, kad se odštopa crtica onda mu nestane struje zbog kratkog spoja, a najgore od svega je što su sizgoreu Anto Đapić i Ljubo Ćesić Rojs krsni i firmani kumovi.

 

Svi znaju da je to "loše", "nemoralno", i svi ćute. Svi znaju za pravila i zakone i opet svatko zna bolje. Od small scale do large scale se dođe začaš. Ko što smo od ove male balavice došli do Marxa i neolitika u 5 stranica.

 

Al što se mene tiće, nek krade ko šta oće, nek kopira kolko hoće, samo nemojte meni ništa krast.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
16 godina
moderator
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
ivan dragi kaže...

Ma i ja evo čitam ponovno dragin komentar, pa skrolam po forumu, pa onda opet klikćem da vidim jesam li ja pročito dobru vjest ili sam miskliko.. pročito sam ovih zadnjih 5 stranica, da nisam u noćnoj ne bi.

 

Drago je otkrio još jednu licemjernu klinku koja se igrala političarke, dobro sam živio i bez te spoznaje. Iskreno mu ovim putem želim reć da to i nije neka vijest.

 

Neznam jel ovdje itko potrošio dve riječi o curi. Djevojče će za 6 dana napuniti svoj 27. rođendan, usput joj ga čestitam.

 

Iskreno, Drago, ja ni neznam kakva je načela mogla steć u tih 26 godina i 360ish dana. Julia Schramm, može te biti sram.

Jednostavno je izabrala krivi dan kad će se igrat aktivistice za slobodu informacija i tih fancy izraza koje dobro zvuče na modernom teambuildingu. Možda joj je neki princ obećao brda i doline pa je "pokleknula", možda joj mater i ćaća nisu dovoljno pažnje dali.. Al neka, uči se dok je mlada.

.

 

 

Julija je samo šlagovrt, zapravo me pitanje piratskih stranki žulja već neko vrijeme. Bili su mi simpatični kad su se pojavili prije nekoliko godina jer sam mislio da je to jedna zgodna provokacija evropskih "urbanih jugoslavenčina", da ima tu nekog sadržaja. Ali nema. To je kupus tobožnjih viših ciljeva zbrčkan oko osnovne ideje da možeš sidati i skidati sve na što naletiš, bez da te itko kazni. 

 

A što se Julije i 27 godina tiče - pa nisu to baš neke nježne dječje godine. Ivo Lola Ribar je poginuo sa 27 godina, a u to doba je već znao što hoće, za što se bori i koji su mu ideali.

 

Janis Joplin, Jimmy Hendrix, Jim Morrison... sve 27 godina, kompletne ličnosti sa zaokruženim umjetničkim djelom.

 

Mislim - tko god je dovoljno star da ima pravo baviti se javnim poslom i njime se bavi, nema tu milosti.

 

Inače vidim da se piratlije, koji vole pljuckati po svim ostalim političarima, strašno uvrijede ako se pljune političarka iz piratske stranke. I to strane piratske stranke i političarka za koju su prvi puta čuli prekjučer :-)

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2012 10:19 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Enkidu kaže...

Primijetio sam jednu zanimljivost, neki postovi forum member "Teute" sa ove stranice u kojima je ona iznijela neke činjenice koje pobijaju Dragin članak su potpuno misteriozno i neobjašnjivo nestali, kao i njen cijeli profil !? Jel mi neko može objasniti tu misteriju, dati neki opravdan razlog za ban (možda je to dvostruki account ?) ili su je odveli "ljudi u crnom" (još poznati kao cenzori) ?

Ili ću sad možda i ja dobiti karton / ban od inkvizicije što se uopće usuđujem pitati šta se ovdje događa ?

 

Koliko ti god postovi bili glupavi, imaš dugi staž na forumu pa te se ne dira. 

 

Teuta je odletila zbog trolanja: nije dala niti jedan argument, optužila me za netočne informacije (koje? sve sam potkrijepio u vrlo dugačkim postovima u kojima sve objašnjavam) i to nakon što sam na ista pitanja odgovorio barem tri puta. 

 

Tko želi sudjelovati u diskusiji neka je pročitaprije nego napiše post, kao što ja pročitam postove onih kojima odgovaram; tko bi drive-by laprdao - aj bog.

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
Drago kaže...
To je kupus tobožnjih viših ciljeva zbrčkan oko osnovne ideje da možeš sidati i skidati sve na što naletiš, bez da te itko kazni. 

 

 

Sluzbeni link gdje si to procitao?

 

Pricas o stranci koja ima  par mandata u Europskom parlamentu i to svega nakon par godina od osnutka, sto znaci da bas i nisu toliko dezorijetnirani koliko ti zelis prikazati.

 

Drago kaže...

 

Inače vidim da piratlije koji vole pljuckati po svim ostalim političarima se strašno uvrijede ako se pljune političarka iz piratske stranke, i to strane piratske stranke i za koju su prvi puta čuli prekjučer :-)

 

 

Iako nisam clan niti jedne stranke pa tako niti ove, smeta tvoja aljkavost i bezobrastina u trpanju svega u isti kos na osnovu djela pojedinca. Tom logikom ukoliko netko iz redakcije Buga pogazi pjesaka svi, ostali ste automatizmom ubojice za volanom i treba vam javno oduzeti vozacke dozvole, ritualno ih spaliti, vase slike zalijepiti nasvaki stup od Dubrovnika do Vukovara i svakome od vas staviti narukvicu za pracenje.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
syncmaster245b kaže...

Sluzbeni link gdje si to procitao?

 

Pricas o stranci koja ima  par mandata u Europskom parlamentu i to svega nakon par godina od osnutka, sto znaci da bas i nisu toliko dezorijetnirani koliko ti zelis prikazati.

Dobio je i Kerum mjesto gradonacelnika. Sto ti to govori?

(Btw Drago, bez komentara molim!)

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2012 10:35 (tnakir).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
tnakir kaže...
syncmaster245b kaže...

Sluzbeni link gdje si to procitao?

 

Pricas o stranci koja ima  par mandata u Europskom parlamentu i to svega nakon par godina od osnutka, sto znaci da bas i nisu toliko dezorijetnirani koliko ti zelis prikazati.

Dobio je i Kerum mjesto gradonacelnika. Sto ti to govori?

(Btw Drago, bez komentara molim!)

Da je Sabor cirkus i da tamo može sjesti svaka budaletina?:) Tako je i s cijelom politikom, uključujući Europski parlament.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2012 10:37 (Tonči).
16 godina
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
syncmaster245b kaže...

...

Dramatiziraš. Osim toga usporedbe su ti loše.

 

Piratska stranka je svoja mjesta dobila na način na koji većina bezprogramskih stranaka dobiva svoja mjesta. Tako da su oni kojima se dopalo što stranka olfo zagovara slobodu informacija popušili prodavanje magle. Dapače, kladio bih se da je većina zagovornika piratskih stranaka upravo ona skupina ljudi koja na njih gleda samo kao na spasitelje koji će im omogućiti neometano piratiziranje. Drugo ih vjerojatno ne zanima.

 

Kad se "pirate" trpa u isti koš to se čini zato što njihove ideje često nemaju smisla i nisu logične. Žemska o kojoj se tu piše pisalo shvatila je to sada, pitanje je vremena kad će to isto shvatiti i drugi.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
16 godina
moderator
offline
Re: Načela pokleknula pred kintom
syncmaster245b kaže...
Drago kaže...
To je kupus tobožnjih viših ciljeva zbrčkan oko osnovne ideje da možeš sidati i skidati sve na što naletiš, bez da te itko kazni. 

 

 

1) Sluzbeni link gdje si to procitao?

 

Pricas o stranci koja ima  par mandata u Europskom parlamentu i to svega nakon par godina od osnutka, sto znaci da bas i nisu toliko dezorijetnirani koliko ti zelis prikazati.

 

Drago kaže...

 

Inače vidim da piratlije koji vole pljuckati po svim ostalim političarima se strašno uvrijede ako se pljune političarka iz piratske stranke, i to strane piratske stranke i za koju su prvi puta čuli prekjučer :-)

 

 

2) Iako nisam clan niti jedne stranke pa tako niti ove, smeta tvoja aljkavost i bezobrastina u trpanju svega u isti kos na osnovu djela pojedinca. Tom logikom ukoliko netko iz redakcije Buga pogazi pjesaka svi, ostali ste automatizmom ubojice za volanom i treba vam javno oduzeti vozacke dozvole, ritualno ih spaliti, vase slike zalijepiti nasvaki stup od Dubrovnika do Vukovara i svakome od vas staviti narukvicu za pracenje.

 

1) To je moj zaključak. Imam pravo na vlastito mišljenje na osnovu tone podataka koje sam iznio, ili je vama piratlijama dopustivo samo linkati na tuđa mišljenja?

Kakve veze ima što ŠVEDSKI pirati imaju mjesta u EUparlamentu? Ima i UK Indenpendence Party, i to 12 mjesta, desničarska, populistička postfašistička stranka. Smijem li njih kritizirati ili su stranke s mjestima u EUparlamentu zabranjene za kritiziranje? Otkad?

 

2) Ti si simpatizer piratlija, i to je okej. Međtuim, način diskusije ti nije okej jer sam u više postova detaljno objasnio o čemu se radi i plus toga sam ti u PP-u vrlo detaljno, staloženo objasnio moj stav s konkretnim primjerima i podacima. 

 

Ovaj tvoj "en general" kritičarski nastup gdje BEZ konkretnih podataka (pokušao si doduše ranije, pa si izgubio bitku jer nisi mogao objasniti ni obraniti onaj dio programa gdje je okej sidati i šerati tuđe ako ne naplaćuješ) optužuješ mene za aljkavost i bezobraštinu je aljkav, bezobrazan i što je najvažnije - bez sadržaja. Hoćeš li nakon što te deset forumaša poklopilo kada si išao s lošim argumentima, posve se prestati truditi argumentirati postove i samo ponavljati svoje iz neba pa u rebra zaključke?

 

Okej primljeno na znanje, kritika ti se ne uvažava jer je neargumentirana i fanboievska. Aj bog.

 

 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice