Mooshimeter – pametniji multimetar

poruka: 11
|
čitano: 2.721
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mooshimeter – pametniji multimetar".
15 godina
neaktivan
offline
Mooshimeter – pametniji multimetar

Jao da sam bar prije saznao {#}
Al ovakvo što stavrno vrijedi pa i tih $120
Al svakako da se nebih se bunio da sam ga dobio za $75...

Odlična stvarčica!!! Još samo ostaje pitanje koliko je precizna i kvalitetna.



 

I don't care that they stole my idea . . I care that they don't have any of their own. — Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 2:34 (xZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mooshimeter – pametniji multimetar

Neozbiljno i neprakticno. Umjesto da samo okrenes kotac kao na normalnom mjernom instrumentu, moras ukljucit mobitel, bluetooth, pokrenut aplikaciju, namjestit mjernu velicinu, itd.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mooshimeter – pametniji multimetar
Bas sam glup! Prije par godina napravio slicnu stvar i pod Winsima isprogramirao osciloskop za prikaz. Takodjer prije par godina za svoj DSO napravil adapter sa IRa na Bluetooth kak se ne bi gnjavil zicama.
Samo ja nemam obraza tak nekaj stavit na web i zicat lovu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mooshimeter – pametniji multimetar
SupremeCommander kaže...

Neozbiljno i neprakticno. Umjesto da samo okrenes kotac kao na normalnom mjernom instrumentu, moras ukljucit mobitel, bluetooth, pokrenut aplikaciju, namjestit mjernu velicinu, itd.

 

Pa sumnjam da će iko baš pravi multimetar zamjeniti ovom spravicom za iole ozbiljnije mjerenje.

15 godina
offline
Mooshimeter – pametniji multimetar

nonsens. gdje je mjerenje otpora i zbog čega bit itko htio ovako si zakomplivirati mjerenje kad običan "strumač" radi besprijekorno? {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mooshimeter – pametniji multimetar

Posto se dosta ljudi zapitalo za smisao ovakvog multimetra, jedna od mogucih primjena je u obliku "stalne" instalacije u nepristupacnim i/ili negostoljubivim okruzenjima, npr. radijacija, kemijska postrojenja, i sl. gdje je za covjeka opasan boravak u blizini mjerne tocke. Na ovaj nacin "multimetar" podatke moze slati udaljeno, bez ugrozavanja ljudskih zivota. Izbor mobitela kao uredjaja za prikaz je pritom logican jer ga doslovce svatko danas ima. 

 

Ono sto bi eventualno doda je mogucnost rada uredjaja kao osciloskopa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mooshimeter – pametniji multimetar

Smatram da tako nešto ima i svojih prednosti.

Prvenstveno jer mobitel imamo uvjek sa sobom a multimetar skoro nikada.

 

I sam sam u procesu izrade nečeg sličnog. Samo što su mi financije jako ograničene a i programiranje na androidu mi nije jača strana tako da moj projekat napreduje jako polako.

:-(

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mooshimeter – pametniji multimetar
wifi kaže...

Ono sto bi eventualno doda je mogucnost rada uredjaja kao osciloskopa.

 

Između ostalog smatram da bi osciloskop na mobitelu bio vrlo koristan. I na tome radim, uglavnom još trebam i završiti hardver i isprobati dali sve to radi.   :-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mooshimeter – pametniji multimetar
ivex kaže...

Prvenstveno jer mobitel imamo uvjek sa sobom a multimetar skoro nikada.

Ali opet moraš nositi uređaj kao Mooshimeter sa sobom, jer mobitel služi samo za očitavanje vrijednosti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mooshimeter – pametniji multimetar
Drazen kaže...
Bas sam glup! Prije par godina napravio slicnu stvar i pod Winsima isprogramirao osciloskop za prikaz. Takodjer prije par godina za svoj DSO napravil adapter sa IRa na Bluetooth kak se ne bi gnjavil zicama.
Samo ja nemam obraza tak nekaj stavit na web i zicat lovu.

 

Nemas obraza? Kaj si ti, prebogat mali razmazenko pa ti je skupljanje love sramotno? Kakvo razmisljanje, svasta.
15 godina
offline
Mooshimeter – pametniji multimetar

Meni se stvarcica svidja kao data logger. Moze mjeriti dvije vrijednosti istovremeno, a mala potrosnja i (velika) SD kartica znaci da moze sampleati brzo i dugo. Prije bih ostavio ovako nesto u kakvom ormaru u tvornici da mjeri nesto, nego Flukea 289 recimo ili nesto jos skuplje. Ne znam da li se snimljeni podaci mogu pregledavati preko mobitela ili se mora vaditi SD kartica, ali ako se mora vaditi kartica, onda mi se ne svidja sto je ispod baterija.

 

Mozda bi ga bilo zgodno koristiti i kao desktop DMM u sprezi sa nekim tabletom, ali onda se i cijena penje, a trenutne specifikacije i nisu nesto strasno dobre sto se tice preciznosti. U rangu su prosjecnog DMMa.

 

Za koristenje u kakvom pogonu, ne znam, kuciste mi ne djeluje uvjerljivo, iako je vjerojatno ovo tek predprodukcijska verzija, ali ne vidim nacina za objesiti ga negdje. Isto tako, gledajuci tiskanu plocicu, ovako na prvu ruku, ulazne zastite mi ne izgledaju pretjerano robusno, iako tvrde CatIII 600V compliance. Ne vidim se bas kako vadim to iz dzepa, pa trazim negdje gdje ga mogu odloziti, pa mi trebaju dvije ruke za drzati pipalice, a mobitel valjda drzim zubima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice