Memorijski rastrošni Windowsi RT

poruka: 49
|
čitano: 5.996
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Memorijski rastrošni Windowsi RT".
13 godina
offline
Memorijski rastrošni Windowsi RT

Zato su i rekli da neće biti previše razlike između Win 8 i Win 8 RT,nek će samo RT više biti friendly za touch screenove.Ali zauzimaju puuuno.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Zizo kaže...

Zato su i rekli da neće biti previše razlike između Win 8 i Win 8 RT,nek će samo RT više biti friendly za touch screenove.Ali zauzimaju puuuno.

Osim šta nećeš moć instalirat programe sa običnih Windowsa već samo za RT... mala razlika.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Memorijski rastrošni Windowsi RT

Ne vidim problem - iOS je prilično ograničen i zatvoren. Kladim se da ćemo uskoro vidjeti i Nero za RT i slične programe - što je na iOSu nezamislivo, jer nije tome namijenjen.

Windows RT će biti budućnost. Prije godinu dana sam na ovom forumu predvidjeo baš ovakav razvoj događaja, a predviđam i migraciju na ARM procesore zbog manje potrošnje, a i činjenice da će biti jeftino napraviti 12 jezgreni stroj jeftiniji od adekvatnog i386 pandana.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memorijski rastrošni Windowsi RT

Ako će i ostali programi slijediti Microsoft i imati po par GB, onda se baš i neće moći instalirati puno programa. Giga sim, giga tam, i nema više slobodnog mjesta.

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Memorijski rastrošni Windowsi RT

Još jedan autogol MS-a na području mobilnih uređaja. Ovo im sigurno neće pomoće da malo dostignu Apple i Android.

Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Father_Dougal kaže...

Ne vidim problem - iOS je prilično ograničen i zatvoren. Kladim se da ćemo uskoro vidjeti i Nero za RT i slične programe - što je na iOSu nezamislivo, jer nije tome namijenjen.

Problem je u tome što zauzima 12GB, ej 12 gigabajta za mobilni sustav!

 

Windowsi RT će također biti zatvoreni, moći će se instalirat samo aplikacije iz Windows Storea, tako da ne vidim po čemu je iOS zatvoreniji od njega.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT

ne shvacam logiku zasto je 12gb

moze mi netko objasnit

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Father_Dougal kaže...

Ne vidim problem - iOS je prilično ograničen i zatvoren. Kladim se da ćemo uskoro vidjeti i Nero za RT i slične programe - što je na iOSu nezamislivo, jer nije tome namijenjen.

Windows RT će biti budućnost. Prije godinu dana sam na ovom forumu predvidjeo baš ovakav razvoj događaja, a predviđam i migraciju na ARM procesore zbog manje potrošnje, a i činjenice da će biti jeftino napraviti 12 jezgreni stroj jeftiniji od adekvatnog i386 pandana.

Kakav Nero na tabletu? Još samo fali i antivirusni program. Moraš se otkačiti od desktop razmišljanja.

16 godina
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
zoki.zlikowski kaže...
Father_Dougal kaže...

Ne vidim problem - iOS je prilično ograničen i zatvoren. Kladim se da ćemo uskoro vidjeti i Nero za RT i slične programe - što je na iOSu nezamislivo, jer nije tome namijenjen.

Windows RT će biti budućnost. Prije godinu dana sam na ovom forumu predvidjeo baš ovakav razvoj događaja, a predviđam i migraciju na ARM procesore zbog manje potrošnje, a i činjenice da će biti jeftino napraviti 12 jezgreni stroj jeftiniji od adekvatnog i386 pandana.

Kakav Nero na tabletu? Još samo fali i antivirusni program. Moraš se otkačiti od desktop razmišljanja.

Možda sam krivo vidio, no nije li MS izbacio nekakve tablet/laptopiće od kojih najjeftiniji koriste RT? Surface? Imaju i tipkovnicu?

Nero sam samo naveo kao primjer, ne vidim zašto se ne bi mogao koristiti uz vanjski USB snimač. A imaju i Office predinstaliran.
U čemu je točno problem? Što se mene tiče, neka OS ima i 30 GB - ako se podiže za par sekundi, koga briga? Dokle god ostane prostora za podatke.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
sirka666 kaže...

Problem je u tome što zauzima 12GB, ej 12 gigabajta za mobilni sustav!

 

Windowsi RT će također biti zatvoreni, moći će se instalirat samo aplikacije iz Windows Storea, tako da ne vidim po čemu je iOS zatvoreniji od njega.

Windows RT je još uvijek Windows ,sa desktopom i svim ostalim programima (osim WMP-a) koji dolaze i u ''normalnoj'' verziji ,a ne nikakav mobilni OS. Za to imaš Windows Phone.

 

Na Surface-u postoje i MicroSD slot i USB. Veličina programa? Najveći Metro programi su igre sa po 150 mb. Koliko ih stane? Pun k***c!!

 

zoki.zlikowski kaže...

Kakav Nero na tabletu? Još samo fali i antivirusni program.

 

Moraš se otkačiti od desktop razmišljanja.

Windows Defender je antivirus.

 

Zbog čega? Zato jer je SJ nekad davno rekao da je desktop vrijeme prošlo?! {#} Daj ne s**i!!

 

I još jedamput ,iTrollovi: Windows RT nije mobilni OS ,ne uspoređujte ga sa iOS-om ,a ni sa Androidom!!

 

(Kad bi još i razni ''stručnjaci'' u IT tisku to shvatili tek onda bi bilo dobro!!)

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 22:45 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
kizo2703 kaže...
sirka666 kaže...

Problem je u tome što zauzima 12GB, ej 12 gigabajta za mobilni sustav!

 

Windowsi RT će također biti zatvoreni, moći će se instalirat samo aplikacije iz Windows Storea, tako da ne vidim po čemu je iOS zatvoreniji od njega.

Windows RT je još uvijek Windows ,sa desktopom i svim ostalim programima (osim WMP-a) koji dolaze i u ''normalnoj'' verziji ,a ne nikakav mobilni OS. Za to imaš Windows Phone.

 

Na Surface-u postoje i MicroSD slot i USB. Veličina programa? Najveći Metro programi su igre sa po 150 mb. Koliko ih stane? Pun k***c!!

 

zoki.zlikowski kaže...

Kakav Nero na tabletu? Još samo fali i antivirusni program. Moraš se otkačiti od desktop razmišljanja.

Windows Defender je antivirus. Zbog čega? Zato jer je SJ nekad davno rekao da je desktop vrijeme prošlo?! {#} Daj ne s**i!!

 

I još jedamput ,iTrollovi: Windows RT nije mobilni OS ,ne uspoređujte ga sa iOS-om ,a ni sa Androidom!!

Windows RT je mobilni OS za mobilni SoC na mobilnom hardwareu sa mobilnim mogućnostima. Da pitam trik pitanje - što to možeš napraviti sa Windowsom RT a da ne možeš sa iPadom, osim ovog upakiranog Office Home & Student paketa sa cigle 3 aplikacije? Koje je nemoguće legalno koristiti na poslu i za posao bez plaćanja?

 

Druga stvar. Ti kažeš imaš desktop. Dobro, imaš desktop i kaj sad? Jedine kaj imaš na desktopu, zasad, je Office RT. Ništa drugo nije najavljeno, a sve što ćeš eventualno moći imati mora proći kroz App Store i biti odobreno od Redmonda. Koliko će toga biti ovisi o potencijalnoj zaradi i broju prodanih Srfsa.

 

Dolazimo još do jedne neželjene stanice za fail train - Office RT nisu uspjeli završiti na vrijeme. Pa dolazi do ovakvih gluposti:

If I push the reset button on my Windows RT tablet after the final edition – Office Home & Student 2013 RT – is installed, will I still have the final edition?

Not at first – If you reset your tablet, it will revert to the preview edition – Office Home & Student 2013 RT Preview – installed on your tablet when you bought it. You’ll be automatically updated again via Windows Update. As before, the update will be free, but Internet access through a Wi-Fi connection is required and Internet usage charges may apply. Most users don’t need to reset their tablets, so this may not affect you.
I dalje mi uopće nije jasno za što im treba 10 Giga.
Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 15:32 (Teerex).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Teerex kaže...

Windows RT je mobilni OS za mobilni SoC na mobilnom hardwareu sa mobilnim mogućnostima. Da pitam trik pitanje - što to možeš napraviti sa Windowsom RT a da ne možeš sa iPadom, osim ovog upakiranog Office Home & Student paketa sa cigle 3 aplikacije?

Po tvojoj logici ,svaki OS koji se ne vrti na desktopu je mobilni OS. A to su onda svi - i svi OS-ovi danas imaju već ugrađene razne ''mobilne'' mogućnosti.

 

Već samo to da su na Surface ugrađeni MicroSD i usb slotovi (za razliku od iPada) je jedan veliki plus.

 

BTW - ne pada mi na pamet koristiti bilo koji tablet za posao ,za bilo kaj.

 

Ne branim MS ,je*e mi se za Windows RT i uopće za tablete. (a vidjet ćemo kakve bit cijene za Pro verziju ,jel to je jedino interesantno)

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 15:39 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
kizo2703 kaže...
Teerex kaže...

Windows RT je mobilni OS za mobilni SoC na mobilnom hardwareu sa mobilnim mogućnostima. Da pitam trik pitanje - što to možeš napraviti sa Windowsom RT a da ne možeš sa iPadom, osim ovog upakiranog Office Home & Student paketa sa cigle 3 aplikacije?

Po tvojoj logici ,svaki OS koji se ne vrti na desktopu je mobilni OS. A to su onda svi - i svi OS-ovi danas imaju već ugrađene razne ''mobilne'' mogućnosti.

 

BTW - ne pada mi na pamet koristiti bilo koji tablet za posao ,za bilo kaj.

Ne, svaki OS koji se vrti na ARM SoCu je mobilni OS. ARM nema zasad baš snage za ono što bi mi nazvali 'pune desktop' mogućnosti. I svaki mobilni OS je trenutačno lockan na svoj App Store, bio on otvorenog tipa kao na Androidu ili zaključanog kao na iOS-u ili kakav sprema Microsoft.

 

Onaj drugi veći Srfs vrti desktop OS i ima ''pravi'' desktop na koji možeš puknuti što hoćeš odakle hoćeš (ako ga ne zaključaju nekim drugim putem). Nažalost, do Haswella bit će malo baterijski rastrošan na connected standbyu.

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Teerex kaže...

osim ovog upakiranog Office Home & Student paketa sa cigle 3 aplikacije? Koje je nemoguće legalno koristiti na poslu i za posao bez plaćanja?

 vidiš kak seruckaš ili se praviš glup i trolaš pomalo

What this means is users who purchase Office 365 ProPlus, Office 365 Small Business Premium, Office Midsize Business or Office 365 Enterprise -- i.e., one of the "New Office" deliverables coming in November; Office Standard/Professional Plus 2013; or have a volume licensing contract with Microsoft with commercial-use license coverage are able to use Office Home & Student 2013 RT devices at work with no problem

znači svaka firma koja ima legalan (a vani je to normalno) Office paket ili O365 pretplatu ima pravo na korištenje Office RT paketa (koji je besplatan) u komercijalne svrhe

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
cekpi kaže...
Teerex kaže...

osim ovog upakiranog Office Home & Student paketa sa cigle 3 aplikacije? Koje je nemoguće legalno koristiti na poslu i za posao bez plaćanja?

 vidiš kak seruckaš ili se praviš glup i trolaš pomalo

What this means is users who purchase Office 365 ProPlus, Office 365 Small Business Premium, Office Midsize Business or Office 365 Enterprise -- i.e., one of the "New Office" deliverables coming in November; Office Standard/Professional Plus 2013; or have a volume licensing contract with Microsoft with commercial-use license coverage are able to use Office Home & Student 2013 RT devices at work with no problem

znači svaka firma koja ima legalan (a vani je to normalno) Office paket ili O365 pretplatu ima pravo na korištenje Office RT paketa (koji je besplatan) u komercijalne svrhe

Pa neko je tu licencu platio, ne (osim ponegdje kod nas možda {#})? Što sam ja drugo napisao? Ako ne ugradiš tu licencu uz dopuštenje svoje firme i trošenje volume licence jesi legalan? Nisi.

 

Idemo malo dalje oko ''desktopa''RT*.

Send Email Features (Word, Excel, PowerPoint, OneNote)

Your Windows RT tablet does not support Outlook or other desktop email applications such as Mozilla Thunderbird or Opera. Due to this, certain email features available for Office documents in other Office versions are not supported in Office Home & Student 2013 RT:

Dakle, čemu će služiti desktopRT osim gledanju wallpapera i miniOffisu?

Early adopter
15 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
cekpi kaže...

znači svaka firma koja ima legalan (a vani je to normalno) Office paket ili O365 pretplatu ima pravo na korištenje Office RT paketa (koji je besplatan) u komercijalne svrhe

I to je ispisano na milijun mjesta. Ali džabe kad on to neće čut (ni pročitat). Važno je srati ,zato jel sada svi ''stručnjaci'' seru pomalo po MS-u ,pa mora i on bit u trendu.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Teerex kaže...

Ne, svaki OS koji se vrti na ARM SoCu je mobilni OS. ARM nema zasad baš snage za ono što bi mi nazvali 'pune desktop' mogućnosti.

Gluposti. Znači tip procesora određuje namjenu računala? ARM je mobilan čak i ako bi sastavio superračunalo od ARM procesora? Staviš gore UNIX i eto ti - mobilni OS. :D

 

Za brojne desktop zadaće ARM je adekvatan procesor, ako može Celeron može i ARM.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 15:56 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
rustweaver kaže...
Teerex kaže...

Ne, svaki OS koji se vrti na ARM SoCu je mobilni OS. ARM nema zasad baš snage za ono što bi mi nazvali 'pune desktop' mogućnosti.

Gluposti. Znači tip procesora određuje namjenu računala? ARM je mobilan čak i ako bi sastavio superračunalo od ARM procesora? Staviš gore UNIX i eto ti - mobilni OS. :D

 

Za brojne desktop zadaće ARM je adekvatan procesor, ako može Celeron može i ARM.

Windows RT nije UNIX, nije i do daljnjega neće biti serverski OS, a Tegra 3 nije super računalo, niti će to biti Tegra 4. Spreman sam za sljedeću rundu bezveznog preseravanja. Dalje?

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Teerex kaže...

Windows RT nije UNIX, nije i do daljnjega neće biti serverski OS

Lijepo od tebe što ispravljaš nešto što nisam ni rekao. Ti si tvrdio da je svaki OS koji se izvodi na ARM-u mobilni OS. Po toj logici ARM superračunalo pogonjeno UNIX-om pretvara taj UNIX u mobilni OS.

 

Teerex kaže...

a Tegra 3 nije super računalo, niti će to biti Tegra 4

Superračunalo ne čini jedan jedini procesor. Ali kada hrpu procesora spojiš u jednu cjelinu dobivaš superračunalo.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 16:11 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
rustweaver kaže...
Teerex kaže...

Windows RT nije UNIX, nije i do daljnjega neće biti serverski OS

Lijepo od tebe što ispravljaš nešto što nisam ni rekao. Ti si tvrdio da je svaki OS koji se izvodi na ARM-u mobilni OS. Po toj logici ARM super računalo pogonjeno UNIX-om pretvara taj UNIX u mobilni OS.

ARM superračunalo neće biti zasnovano na lancu SoCova. Mobilni OS se izvodi na ARM SoCu. Pogleč si gore riječi moje. Dakle i ti sa mnom raspravljaš na temelju nečega što si površno i nepotpuno pročitao.

Early adopter
15 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
rustweaver kaže...

Superračunalo ne čini jedan jedini procesor. Ali kada hrpu procesora spojiš u jednu cjelinu dobivaš superračunalo.

KLIK

Teerex kaže...
ARM superračunalo neće biti zasnovano na lancu SoCova. Mobilni OS se izvodi na ARM SoCu. Pogleč si gore riječi moje. Dakle i ti sa mnom raspravljaš na temelju nečega što si površno i nepotpuno pročitao.

 

Ajde prosvijetli nas jadnike ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 16:16 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
Teerex kaže...

ARM superračunalo neće biti zasnovano na lancu SoCova. Mobilni OS se izvodi na ARM SoCu.

Nebitno. Superračunalo je sastavljeno od mnoštva procesora, nije bitno kakvih. To što netko bi ili ne bi sastavljao takvo hipotetsko računalo nije unutar domene ove teme.

 

Hoćemo li se sada vratiti na temu, ili ćeš i dalje drviti o tome kako je Windows RT mobilni OS *samo zato* što se izvodi na ARM SoC-u?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 16:21 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
kizo2703 kaže...
rustweaver kaže...

Superračunalo ne čini jedan jedini procesor. Ali kada hrpu procesora spojiš u jednu cjelinu dobivaš superračunalo.

KLIK

Teerex kaže...
ARM superračunalo neće biti zasnovano na lancu SoCova. Mobilni OS se izvodi na ARM SoCu. Pogleč si gore riječi moje. Dakle i ti sa mnom raspravljaš na temelju nečega što si površno i nepotpuno pročitao.

 

Ajde prosvijetli nas jadnike ....

To su samo CPUovi sa Tegre. Pored njih se koriste desktop GPjUz. System-on-a-Chip je u Tegra 3 verziji, 5 CPU jezgri, jedan mobilni ULV GeForce GPU i logika potrebna za display i konektore, sve na jednoj pločici. Što je dizajnirano za mobilne uređaje, i što je sposobno za gonjenje mobilnog OSa. Inače, kak radi to Mont Blanc superračunalo? Onaj pdf link im je puko..

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
rustweaver kaže...

Hoćemo li se sada vratiti na temu, ili ćeš i dalje drviti o tome kako je Windows RT mobilni OS *samo zato* što se izvodi na ARM SoC-u?

Da. Da li ćeš ti (sa još nekim) neutemeljeno drviti da će se Windows RT izvoditi na bilo čemu osim SoCova(-Atom, budući da je x86)? Ja bi se eto bar nadao da će jednog dana biti certificiran za ganjanje Snapdragona, to bi bilo već neko proširenje.

Early adopter
16 godina
offline
Memorijski rastrošni Windowsi RT

Dobro jel ima neko da nam objasni glupost zvanu '12Gb samo za OS na najobičnijem fuckin tablet-u'  ????

A istovremeno im direktna konkurencija troši samo 1Gb za potpuno iste stvari. WinOS za mobilne uređaje je smeće naspram iOS-a i Androida.

 

BTW A još nam sad žele to smeće nametnut i na desktope.

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
memulica kaže...

Dobro jel ima neko da nam objasni glupost zvanu '12Gb samo za OS na najobičnijem fuckin tablet-u'  ????

A istovremeno im direktna konkurencija troši samo 1Gb za potpuno iste stvari. WinOS za mobilne uređaje je smeće naspram iOS-a i Androida.

 

BTW A još nam sad žele to smeće nametnut i na desktope.

 

Lako za tih 12GB ako imas 32GB, ali ako imas samo 16 tada si na..... Cisto sumnjam da ce oni reci da na uredjajima sa 16GB imas samo 4 slobodno za svoje programe. A ovo, da se programi ne mogu vrtit sa SD kartice je totalni idiotizam kao i na mom Androidu. Ono sto vec dugo tvrdim, to je sve jedna velika prevara i pljacka. Prije 3 - 4 godine imali smo WinMobile koji je uredno mogao podizati programe sa SD kartice. Po defaultu i bez ikakva problema. I, kako da nazovemo ovo sada osim prevarom?

 

Po meni sa tih 12GB su debelo pretjerali. Kuzim da razne slikice i animacije (vecinom bespotrebne) zauzimaju mjesta. No, sto je previse je previse.

I da ponovim, mislim da se sve to radi namjerno kako bi ljude za 6 mjeseci natjerali na novu kupnju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT

ja cu probat iznijet svoje misljenje

1. stvarna velicina 32gb je 28-29gb

2. po tome windowsi imaju 7-8 (kad oduzmemo 500mb officea i jos neke druge programe koji ce se moc deinstalirat)

3. govorimo o windowsima i sumnjan da ce dugo proci prije nego li ce neko omoguciti snimanje programa na sd karticu (kao na androidu)

4. 16gb model ne postoji, vjerojatno nikad ni nece. a za ocekivat je da ce drugi proizvodaci, mozda i sam ms predstaviti 128gb modele

5. cijenovno je 32gb model isti kao 16gb ipad, tako da nema malo memorije, nego 7gb vise od ipada iste cijene

 

ako sam sto pogrijesio, ispravite

slazem se da su mogli smanjiti winRT, ali sumnjan da bi dobili vise od par gb

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 19:02 (apoteka).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
apoteka kaže...

5. cijenovno je 32gb model isti kao 16gb ipad, tako da nema malo memorije, nego 7gb vise od ipada iste cijene

 i tome možeš pridodati skydrive (koji je dostupan iz svih Microsoft aplikacija) sa svojih 7-25gb

 

al to onima prepametnima koji zadnjih par dana kroz nekoliko tema seruckaju po Sufrace-u, WinRT i Microsoftu općenito tak i tak niš ne znači

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Memorijski rastrošni Windowsi RT
memulica kaže...

Dobro jel ima neko da nam objasni glupost zvanu '12Gb samo za OS na najobičnijem fuckin tablet-u'  ????

A istovremeno im direktna konkurencija troši samo 1Gb za potpuno iste stvari. WinOS za mobilne uređaje je smeće naspram iOS-a i Androida.

BTW A još nam sad žele to smeće nametnut i na desktope.

Razlog tolikog zauzeća je, riječima Stevena Sinofskyja (usput, unutar članka je video koji prikazuje Windows RT na Tegra, Snapdragon i OMAP tabletima):

Windows on ARM, or WOA [danas Windows RT, op. hrx], is a new member of the Windows family that builds on the foundation of Windows, has a very high degree of commonality and very significant shared code with Windows 8, and will be developed for, sold, and supported as a part of the largest computing ecosystem in the world.

Windows RT su u biti Windows 8 prilagođeni i kompajlirani za ARM arhitekturu. Uzmite zauzeće Win8 (čitam na netu - oko 7,5 GB), dodajte Office (oko 2GB) i recovery datoteke (oko 2,5 GB) i doći ćete do 12 GB.

 

Windows RT su mobilni OS onoliko koliko i Windows 8 za x86 platformu - Modern UI se bez problema može koristiti na tabletima, dok je desktop mode, prema onima koji su ga isprobali, teško upotrebljiv bez tipkovnice i miša. Kod Windowsa RT to i nije toliko važno - developeri mogu raditi aplikacije isključivo za Modern UI; u desktop modu mogu se vrtiti isključivo Office i aplikacije koje su došle s Windowsima (npr. Notepad i Paint). Moguće je da će MS dopustiti razvoj aplikacija za desktop mod Windowsa RT kada se na tržištu nađe više laptopa s ARM procesorima i WOA PC-ja koje Sinofsky spominje u članku, ali takvo što u ovom trenutku nije najavljeno.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2012 22:06 (hrx).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice