Kraj kompatibilnosti?

poruka: 44
|
čitano: 8.793
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj kompatibilnosti?".
16 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

Ako se trenutno x86 aplikacije ne mogu izvoditi na ARM procesorima, a sada se sugerira da će možda biti razvijen emulator preko kojega će se moći izvoditi... nije li to onda početak kompatibilnosti, a ne kraj?

 

U obratnom smjeru emulatori već postoje (barem za Windows Mobile, a mislim i Android).

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Kraj kompatibilnosti?

MS-u je Apple uzor,znaci da ce isto tak nest smislit....

http://www.soundstream.com/
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?

A to što Linux zajednica porta sve živo i mrtvo na ARM, to su odjednom svi zaboravili...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Kraj kompatibilnosti?

MS-u bi najpametnije bilo da za kernel Windowsa 8 jednostavno uzme zadnji stabilni Linux kernel i na njega nalijepi win32 API. 

Moj PC  
3 3 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

Ja mislim da nisam bas nesto shvatio najbolje, pa molim objasnjenje:

 

Programi se obicno pisu u portabilnim programskim jezicima (C je odlican za OS), i ono sto proizvodi binary code je compiler. Dakle, postojat ce neke kompilacijske jedinice koje se razlikuju, ali uglavnom se to kroz arhitekturu softwarea pokusava izolirati. Ono sto sam apsolutno siguran je da bi svatko napravio API (WinAPI) jednakim za obje platforme, te sakrio eventualne razlike u ABI-u negdje duboko ispod API-a. Sto znaci da bi se aplikacije pisane za bilo koju verziju windowsa trebale samo recompilirati za target platformu uz pripadajuce librarye, mozda poneke sitnije izmjene zbog portanja i voila.

Super za developere OS-a, super za developere koji koriste OS-ovi API.

 

Bas mi i nije jasno cemu toliko galame... ?

 

 

@funat

Osim sto se ta dva kernela razlikuju.

Ponajprije, njihov ABI je razlicit sto znaci dovidjenja kompatibilnost, drugo Windows kernel je jos uvijek monolitan a linuxov je modularan (po volji).

No, s druge strane, to je upravo ono sto OSX radi, i ide im odlicno :-)

What if you did? What if you lied? What if I avenge? What if eye for an eye?
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2011 22:02 (Deus ex machina).
 
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kraj kompatibilnosti?

Nisam baš shvatio gdje je problem. Postoji mnogo C++ kompajlera za ARM, dakle ako će se Windowsi vrtjeti na ARM arhitekturi vjerojatno je da će Microsoft izdati i C/C++ kompajler za ARM. Također je i više nego sigurno da će se i CLR vrtjeti na ARM arhitekturi, odnosno da će .NET uredno biti portan i na ARM. Ne vidim gdje je onda problem? U starim aplikacijama za x86? A tko kaže da netko želi x86 aplikacije na ARM-u? Ako koristiš x86 onda koristiš x86 odnosno AMD64 koji bi navodno trebao biti jedini Windows 8 (64-bitni). Windows 8 za ARM se ionako planira zbog tableta na kojima će veći dio x86 softvera biti iznova ili prvi put pisan, jer ima različitu namjenu. Portanje softvera na ARM iz primjerice CPP-a nebi trebalo biti problematično, a .NET aplikacija praktički nepostojeće ako su pisane za standardni IL(BCL) što znači pridržavanje pravila unutar CTS/CLS-a.

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
funat kaže...

MS-u bi najpametnije bilo da za kernel Windowsa 8 jednostavno uzme zadnji stabilni Linux kernel i na njega nalijepi win32 API. 

To već postoji: Linux + Wine.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
Deus ex machina kaže...

Ja mislim da nisam bas nesto shvatio najbolje, pa molim objasnjenje:

 

Programi se obicno pisu u portabilnim programskim jezicima (C je odlican za OS), i ono sto proizvodi binary code je compiler. Dakle, postojat ce neke kompilacijske jedinice koje se razlikuju, ali uglavnom se to kroz arhitekturu softwarea pokusava izolirati.  Ono sto sam apsolutno siguran je da bi svatko napravio API (WinAPI) jednakim za obje platforme, te sakrio eventualne razlike u ABI-u negdje duboko ispod API-a. Sto znaci da bi se aplikacije pisane za bilo koju verziju windowsa trebale samo recompilirati za target platformu uz pripadajuce librarye, mozda poneke sitnije izmjene zbog portanja i voila.

Super za developere OS-a, super za developere koji koriste OS-ovi API.

 

Bas mi i nije jasno cemu toliko galame... ?

 

 

@funat

Osim sto se ta dva kernela razlikuju.

Ponajprije, njihov ABI je razlicit sto znaci dovidjenja kompatibilnost, drugo Windows kernel je jos uvijek monolitan a linuxov je modularan (po volji).

No, s druge strane, to je upravo ono sto OSX radi, i ide im odlicno :-)

  da ali za to se opet mora patchirati aplikacija ili skinuti nova verzija,šta je sa starim aplikacijama ili driverima?Moglo bi biti svačega.

Ja sam Plavi zmaj.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
g12356 kaže...
  da ali za to se opet mora patchirati aplikacija ili skinuti nova verzija,šta je sa starim aplikacijama ili driverima?Moglo bi biti svačega.

Ne mozes patchati na novu arhitekturu, ne treba ti ni nova verzija nego 'drugacija' verzija.

Cinjenica je da za svaki izdani software, kompanija u sefu na nekom zlatnom mediju cuva master head source checkout i zadnju buildanu stabilnu verziju. Tako da ako bas zele re-izdati svoju aplikaciju za ARM, nije im neka tlaka to portati. Sasvim je moguce.

 

No nije ni to problem, ono sto se ja pitam je zasto se dize galama oko dvije verzije? Pa, pobogu... dvije arhitekture, dvije verzije, sta je tu tako cudno? Igra sa Windowsa ne radi na iPhoneu ili PS3-u ili xBoxu, i to je sasvim normalno, ali sad odjednom vise nije....

What if you did? What if you lied? What if I avenge? What if eye for an eye?
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2011 22:28 (Deus ex machina).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
Deus ex machina kaže...
g12356 kaže...
    da ali za to se opet mora patchirati aplikacija ili skinuti nova verzija,šta je sa starim aplikacijama ili driverima?Moglo bi biti svačega.

Ne mozes patchati na novu arhitekturu, ne treba ti ni nova verzija nego 'drugacija' verzija.

Cinjenica je da za svaki izdani software, kompanija u sefu na nekom zlatnom mediju cuva master head source checkout i zadnju buildanu stabilnu verziju. Tako da ako bas zele re-izdati svoju aplikaciju za ARM, nije im neka tlaka to portati. Sasvim je moguce.

 

No nije ni to problem, ono sto se ja pitam je zasto se dize galama oko dvije verzije? Pa, pobogu... dvije arhitekture, dvije verzije, sta je tu tako cudno? Igra sa Windowsa ne radi na iPhoneu ili PS3-u ili xBoxu, i to je sasvim normalno, ali sad odjednom vise nije....

  Da,ali šta ako kompanija se više ne bavi tim zastarjelim printerom,zastarjelom aplikacijom ili još gore ako kompanija više ne postoji?

Ja sam Plavi zmaj.
16 godina
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
Tonči kaže...

Nisam baš shvatio gdje je problem. Postoji mnogo C++ kompajlera za ARM, dakle ako će se Windowsi vrtjeti na ARM arhitekturi vjerojatno je da će Microsoft izdati i C/C++ kompajler za ARM. Također je i više nego sigurno da će se i CLR vrtjeti na ARM arhitekturi, odnosno da će .NET uredno biti portan i na ARM. Ne vidim gdje je onda problem? U starim aplikacijama za x86? A tko kaže da netko želi x86 aplikacije na ARM-u? Ako koristiš x86 onda koristiš x86 odnosno AMD64 koji bi navodno trebao biti jedini Windows 8 (64-bitni).

 Povijest nas uci da to bas i nije tako u praksi...

Jos i dan danas neke aplikacije (nove) ne rade kako treba na 64 bitnim windowsima, nit na Win Visti/Win7. A samo treba rekompajlirati kod, jel? {#}

Tu i tamo nekome zatreba neka starija aplikacija koja nece imati ARM varijantu. To u praksi znaci da ARM winsi nece zazivjet u poslovnom svijetu bar sljedecih 5-10 godina... Koliko je samo trebalo x64 windowsima kod kojih je 90% starih 32 bitnih aplikacija radilo, a ovdje nece raditi niti jedna... 

Usvakom slucaju proizvodjacima software-a dolaze crni dani, jer podrska za sve te varijante OS-ova ce se pretvoriti u nocnu moru...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

Ma problem je kao i kod energije - veliki ne daju prijeći s starog dizajna - x86 arhitekture jer su tu udomaćeni, beru pare i 80% svijeta je prisiljeno koristiti takve procesore. Kao i s naftom, nitko je se ne želi odreći kao energetskog izvora i uzeti ostale tehnologije jer bi to značilo krah za naftnu industriju.

Tako se i Intel i AMD i ostali na x86 arhitekturi boje bilo kakvih naznaka velike migracije na ARM. Osobito jer nemaju igrača u takvoj arhitekturi. No, sami su si krivi da furaju koncept procesora koji postoji već 4 desetljeća i ne žele nimalo se niti pomaknuti prema nekoj novoj arhitekturi.

Sam primjer ARM-a je dovoljan da se vidi koliko je x86 arhitektura zastarjela kad njihovi današnji "procesorčići" pogone i rade stvari koje su radile Intelove i AMDove zvijeri u razdoblju oko 2002-2003. I to još rade većinom na mobilnim platformama uz daaaaaaleko manje energije. Malo je nespretno uspoređivati dvije tehnologije s 8 godina vremenskog razmaka, ali uzevši u obzir koliki giganti su Intel i AMD, te uzevši u obzir same mogućnosti njihovih procesora koji su u klasi s ARM procesorima (Atom i C-50 i sl.), može se zaključiti da x86 više nema budućnosti.

IT i treba potpuno novi dizajn i koncept procesora na svim područjima, sva ova silna minijutarizacija, povećanje cache-a i ugrađivanje kojekakvih tehnologija štednje su jedine ideje koje se uglavnom sprovode, a u potpuno novom smjeru nitko ne bi niti pogledao. Tu je ARM nastupio i polako gradi svoj ugled, Microsoft je to prepoznao. A za Intel - opet ponavljam - tko im kriv što malo više ne gledaju u budućnost, odnosno da se okane prošlosti. Imaju resurse i ljudstvo, ali nažalost, imaju i izraženu komercijalnu pohlepu.

 

A što se tiče kompatibilnosti, mislim da tu nema straha. Kompatibilnost uvijek rješava softver, tako će se tu uvijek nešto izmisliti i ubuduće.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
SupremeCommander kaže...
Tonči kaže...

Nisam baš shvatio gdje je problem. Postoji mnogo C++ kompajlera za ARM, dakle ako će se Windowsi vrtjeti na ARM arhitekturi vjerojatno je da će Microsoft izdati i C/C++ kompajler za ARM. Također je i više nego sigurno da će se i CLR vrtjeti na ARM arhitekturi, odnosno da će .NET uredno biti portan i na ARM. Ne vidim gdje je onda problem? U starim aplikacijama za x86? A tko kaže da netko želi x86 aplikacije na ARM-u? Ako koristiš x86 onda koristiš x86 odnosno AMD64 koji bi navodno trebao biti jedini Windows 8 (64-bitni).

 Povijest nas uci da to bas i nije tako u praksi...

Jos i dan danas neke aplikacije (nove) ne rade kako treba na 64 bitnim windowsima, nit na Win Visti/Win7. A samo treba rekompajlirati kod, jel? {#}

Tu i tamo nekome zatreba neka starija aplikacija koja nece imati ARM varijantu. To u praksi znaci da ARM winsi nece zazivjet u poslovnom svijetu bar sljedecih 5-10 godina... Koliko je samo trebalo x64 windowsima kod kojih je 90% starih 32 bitnih aplikacija radilo, a ovdje nece raditi niti jedna... 

Usvakom slucaju proizvodjacima software-a dolaze crni dani, jer podrska za sve te varijante OS-ova ce se pretvoriti u nocnu moru...

 

Ne znam baš s kakvim aplikacijama imaš posla, ali ja nisam naišao na "živu" aplikaciju s problemima. Probleme imaju aplikacije pune hackova u kodu i one koje koriste neki svoj driver. Windows uredno izvršava 32-bitne aplikacije putem WOW-a. "Žive" aplikacije gotovo uvijek imaju svoje svježe inačice, a one koje su zamrle, ionako su opasne za korištenje jer u poslovnom svijetu softver se ne koristi ako nema podršku.

 

Mislim da stvarnog problema nema jer nigdje ne piše (niti je logično) da Windows prelazi na ARM pa da sad treba paničariti, a branchanje aplikacija za razne uređaje i izvedbe više nikome nebi smjelo biti strano.

14 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?
Odlično , za nas korisnike je ovo dobra vijest.

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
Deus ex machina kaže...
@funat

Osim sto se ta dva kernela razlikuju.

Ponajprije, njihov ABI je razlicit sto znaci dovidjenja kompatibilnost, drugo Windows kernel je jos uvijek monolitan a linuxov je modularan (po volji).

No, s druge strane, to je upravo ono sto OSX radi, i ide im odlicno :-)

Pa Linux kernel je monolitski kernel. :P

 

Za Win kernel nemam pojma.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
protjeran
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
funat kaže...

MS-u bi najpametnije bilo da za kernel Windowsa 8 jednostavno uzme zadnji stabilni Linux kernel i na njega nalijepi win32 API. 

Jel bi smjeli to napravit?

http://www.soundstream.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
soundstream kaže...

Jel bi smjeli to napravit?

Pod uvjetom da poštuju GPL, LGPL...

 

A ovaj prelazak na ARM mi se sviđa, treba malo fragmentacije, dosadno je imati jedan jedini OS.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2011 23:00 (1domagoj1).
13 godina
protjeran
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
1domagoj1 kaže...
soundstream kaže...

Jel bi smjeli to napravit?

Pod uvjetom da poštuju GPL, LGPL...

 

A ovaj prelazak na ARM mi se sviđa, treba malo fragmentacije, dosadno je imati jedan jedini OS.

znaci nist od tog

http://www.soundstream.com/
14 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

Ovo je odlicno. Konkurencija se budi, Apple dobiva pravog konkurenta na ovom tržištu i na kraju bi

mogli svi mi profitirati od svega toga.

Htjeli, nehtjeli mora se priznati da je Apple pokrenuo tržište ARM-a i digao ga na višu razinu.

M$ se nebi vjerojatno nikad upuštao u to da nije skužio da Apple na tome zarađuje pristojnu lovu.
Sad jedino ostaje pitanje tko ce 1.donjeti "desktop OS" na tablete s ARM procesorima.

Apple ima prednosti s iskustvom stecenim na iOS-u, a M$ je velika tvrtka spremna na sve

da ocuva svoje tržište. To je pozitivno jer tako 1 drugog tjeraju na ubrzani razvoj i bolju kvalitetu.

Apple ima odlicno sucelje za touchscreen i tablete dok je kod M$ to još uvijek boljka,

a da ne spominjemo i tu tranziciju koja baš i nije macji kašalj.

Apple je , kako je i spomenuto , i tu imao iskustva i nebi mu to trebalo biti ogroman problem.

Kako god biti ce zanimljivo.

 

A i zanimljiv je i intelov položaj u cijeloj prici. Prebaci li Apple cijelu liniju proizvoda kroz dogledno

vrijeme na ARM ( a o tom je vec bilo price) a i Windowsi se otvore u tom smjeru,

Intel bi se mogao naci u pomalo nezahvalnoj situaciji gdje bi bio izdvojen kao proizvođac

za profi namjenu, a za mase je kao što je i vidljivo ARM prilicno prihvatljiv.

 

Time bi nestao i stalni argument mrzitelja suvremenog koncepta tableta a taj je "Šta ce mi to, to nema ni

pravi OS da mogu na tome raditi kao na laptopu" ili "Ništa bez OS X ili Windowsa gore"

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

tako nekako, prvi malo jači arm ov procesor u rangu nekog c2duo i 90% ekipe se može ubijediti da im jače ni ne treba ( zapravo rijetko im i treba za sve one difoltne kante po uredima ). Ako arm može držati cijenu bitno nižu od intelovih x86 ... arm bi mogao malo bolje glumiti AMD i lagano preuzimati masovno tržište ... 

 

a možda se intel i prilagodi brže od toga.

A.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj kompatibilnosti?

ARM bi mogao, uz ne veliku potrošnju, imati i 16 jezgri, a da troši daleko manje nego neka x86 varijanta.

Ide se polako na masovnu paralelizaciju obrade svih mogućih podataka te čuvanje aplikacija u cloudu. Za takav pristup aplikacijama ne treba ti jako računalo.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
Tonči kaže...

Ne znam baš s kakvim aplikacijama imaš posla, ali ja nisam naišao na "živu" aplikaciju s problemima. Probleme imaju aplikacije pune hackova u kodu i one koje koriste neki svoj driver. Windows uredno izvršava 32-bitne aplikacije putem WOW-a.

Blago tebi... Ima ih, ali najbolji primjer na koji sam naletio je vjerojatno "Windows Embedded CE 6.0 R3". Microsoftov vlastiti razvojni alat ne radi kako treba na 64 bitnim windowsima... {#} 

Za flash u 64 bitnoj verziji je trebalo sto godina, a za silverlight jos uvijek nisam siguran da postoji...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
moderator
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
Tonči kaže...

Nisam baš shvatio gdje je problem. Postoji mnogo C++ kompajlera za ARM, dakle ako će se Windowsi vrtjeti na ARM arhitekturi vjerojatno je da će Microsoft izdati i C/C++ kompajler za ARM. Također je i više nego sigurno da će se i CLR vrtjeti na ARM arhitekturi, odnosno da će .NET uredno biti portan i na ARM. Ne vidim gdje je onda problem? U starim aplikacijama za x86? A tko kaže da netko želi x86 aplikacije na ARM-u? 

 

 

Intelu su stare x86 aplikacije na ARM-u (nemogućnost njihovog pokretanja) jedan od glavnih argumenata da nastave s Medfieldom (Atom + PowerVR) koji kasne, nego da krenu kud i svi ostali koji se bave procesorima za prijenosne uređaje, što znači ARM+neka grafička jezgra. 

 

Iako osobno mislim da je taj argument na tržištu tableta i mobitela vrlo slab, stare aplikacije (u ovom slučaju x86) na tržištu koje nije nužno ograničeno na ručne uređaje ima veću težinu. 

 

Doduše, ako nas povijest nečemu uči, x86 je uvijek uspio izgurati sve ostale takmace i ostati Microsoftov miljenik...

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
Father_Dougal kaže...

ARM bi mogao, uz ne veliku potrošnju, imati i 16 jezgri, a da troši daleko manje nego neka x86 varijanta.

Ide se polako na masovnu paralelizaciju obrade svih mogućih podataka te čuvanje aplikacija u cloudu. Za takav pristup aplikacijama ne treba ti jako računalo.

 

Ako oblak zamijeni sve, uključiv i osobna računala, u što baš nisam siguran da će se ikada dogoditi.

 

A nisam baš siguran i da kompajleri još uvijek dobro iskorištavaju paralelizaciju u procesorima osim u nekim specifičnim aplikacijama gdje sada rulaju Tesle i općenito grafičke jezgre - a i dalje je to ekstremno usko područje računalstva. 

 

Mislim da ARM ostaje moćna platforma, ali za ručne uređaje - ne vidim baš da itko gradi nešto više od toga bazirano na ARM-u. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

Ovo me sve skupa podsjetilo na Cretive-ov projekt Zii i procesore.

Ovo što su stavili još prije 2 god u ovom videu je ono što želimo i danas.

Procesor koji nece puno trošiti a po potrebi ce imati dovoljno snage za vecinu naših potreba

 

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

Ja mislim da je Microsoft odlučio portati Windowse za ARM ponajviše zbog straha da Chrome OS neotme dobar dio tržišta!

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Kraj kompatibilnosti?

meni nije jasno o cemu ovaj tekst?

 

win ce odavno na ARMu.. i aplikacije.. jel ovo neki tekst iz proslosti, o cemu ovaj covjek prica???

 

ARM proc = veliko smece na win...   najvj zbog optimiziranosti, jos nisami sreo da negdje dobro radi!!!

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?

Fala Bogu da x86 softver neće biti kompatibilan, to je i poanta priče (izuzev možda .Net/Java isl. što koristi bytcode i run-time environment za svaku specifičnu platformu). Čim manje dodirnih točaka sa x86, tim bolje.

Ono što je bitno je da formati ostaju kompatibilni. Znači da npr. .doc/.docx dokument ostane kompatibilan između različitih arhitektura.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 8:27 (stef).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj kompatibilnosti?
dpinezic kaže...

meni nije jasno o cemu ovaj tekst?

win ce odavno na ARMu.. i aplikacije.. jel ovo neki tekst iz proslosti, o cemu ovaj covjek prica???

ARM proc = veliko smece na win...   najvj zbog optimiziranosti, jos nisami sreo da negdje dobro radi!!!

O čemu TI pričaš? Od kad postoji verzija Windowsa za ARM procesore? Stari NT 3 i 4 je postojao za Alpha, PowerPC i MIPS sustave.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
12 godina
neaktivan
offline
Kraj kompatibilnosti?
Ako Intel vidi da ARM-u dobro ide on ce ih jednostavno kupiti. Intel pojede ARM za dorucak ( jednodnevni).
 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice