Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 71.863
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Ag008 kaže...

Mene zanima kakva je praksa u Njemačkoj, Sloveniji itd. ostalim državama u okruženju. Da li i kod njih ako kinez pošalje "small packet" isto naplaćuju 0.5 Eura ili ne?

 

u Sloveniji ne plačaš ništa. Plačaš samo carinu i troškove ako je vrijednost paketa veča od 60€ ako se ne varam. Small packet je free.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
55 milijuna kuna je drzava dala HP iz drzavnog proracuna, a tko puni proracun nego mi gradani, tako da to samostalno poslovanje mozete okaciti macku o rep. Ako je vec privatna zasto ne placa porez kao i ostale tvrtke? Stalno neke nove namete izmisljaju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
udarnik60 kaže...
peroko kaže...
LudaRajcica kaže...

Biti ce galamljenja i psovanja po tim postanskim uredima :) nemam namjeru platiti postarinu ako kupujem nesto di pise free! free je free ko jebe ustase postanskohercegovacke! :DDDD

 Koliko ti imaš godina? 7? Pošti su ti mali paketi trošak jar ih ima ko dreka. E pa sad češ ili platiti ili preuzeti u poštanskom uredu free.

 E pa nećeš. Naplate i ako odeš sam po to. A netko je već nekako platio shiping za to i oni sada zapravo duplo naplaćuju.

 Gledaj to ovako. Shipping je free od kineza do pošte. Od pošte do tebe 4.5 kn.

 ne, to nije tako ma koliko god zombi generacija tako mislila :D

15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Bolesnici, našli način da pokriju svoje dugove. Je li itko u ovoj državi razmišlja zašto i kako Kinezi mogu slati bez poštarine, pa njihova država sufinancira taj trošak ali su zato osvojili svjeti s tim jeftinim proizovdima a dolari i euri se samo sljevaju, istina po malo ali u velikim količinama. Naravno za naše ekonomiste je to previše komplicirano.

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
golatificon kaže...
Pošta u ovih 20ak godina nije naplaćivala takve gluposti,

Dostava malog paketa se naplaćuje već godinama. Do ove godine nije se naplaćivalo uručivanje u poštanskom uredu.

 

 Ne znam kako to - ali još nikada nisam ni za što platio tu dodatnu poštarinu. Vjerojatno ćeš reći da ništa od toga nije bilo "mali paket", ne znam možda je tako...

 

Recimo, kuhinjski keramički nož, dolazi u pristojnoj kutiji (ali je vrlo lagan), pa ni na to nisam trebao platiti dodatnu poštarinu?

...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
harrothar kaže...

Znači sporan je taj "mali paket". Trebali bi vidjeti tabelu sa svim zemljama svijeta (ili barem samo iz EU), gdje uz svaku zemlju stoji visina popusta za slanje "malog paketa" i cijena koju primatelj u toj zemlji mora platiti kada preuzima "mali paket".

 

Jedino tako možemo racionalno odvagnuti da li da prihvatimo ovu politiku HP-a ili da prosvjedujemo. Ako velika većina zemalja to ne plaća, onda ne bismo trebali niti mi. Ako većina zemalja to plaća, onda bi trebali biti voljni prihvatiti takvu politiku.

 He he he "prosvjedujemo". Ljudi u ovoj zemlji ne prosvjeduju ni zbog daleko bitnijih razloga, a ti češ zbog ušljive 4 kune. Več te mogu zamisliti ispred pošte sa transparentom

pero_HR
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Silent horror1992 kaže...

naručuju se kojekakva sranja i drlog iz kine koji vrijedi 10 kn i onda se pošta sa tim drka, treba bit naplaćeno, a onaj koji kupuje nešto pametno i bitno 5 kn mu ne igra ulogu, ovo smeta samo onima koji masovno naručuju bezvrijedne gluposti pa im je tih 5kn vrijednije nego sami proizvod koji su naručili.

 Šapćeš u oluji. Slažem se s tobom ali ovdje nailaziš na gluhe uši.

16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Miro kaže...
mbaksa kaže...
golatificon kaže...
Pošta u ovih 20ak godina nije naplaćivala takve gluposti,

Dostava malog paketa se naplaćuje već godinama. Do ove godine nije se naplaćivalo uručivanje u poštanskom uredu.

 

 Ne znam kako to - ali još nikada nisam ni za što platio tu dodatnu poštarinu. Vjerojatno ćeš reći da ništa od toga nije bilo "mali paket", ne znam možda je tako...

 

Recimo, kuhinjski keramički nož, dolazi u pristojnoj kutiji (ali je vrlo lagan), pa ni na to nisam trebao platiti dodatnu poštarinu?

Vidim da nisi pročitao ovu moju poruku, u kojoj navodim dvije žalbe ljudi kojima je naplaćeno tih 4,5 kune, a prema kojima možemo zaključiti da je naplata dostave malog paketa na cjeniku stajala barem dvije godine i mjesec dana. Za to nema nikakve dileme.

 

Mali paket nije vrsta pakiranja, nego naziv specifične usluge. Mogli su ti naplatiti to isključivo ako je prodavač tako poslao - znači, ako nema "Small Packet" oznaku, nisu ti mogli ništa zaračunati. Nisu ti mogli naplatiti ni ako si podigao u pošti. I na kraju krajeva, možda se tvoj poštar jednostavno nije s tim htio opterećivati pa ti ostavio paket, da se ne mora navlačiti za 4,5 kune. Ovo zadnje ne bi bilo ništa čudno, jer čovjek ne reagira baš najsretnije kad mu se zaračunava nešto što je trebalo biti besplatno - ima osjećaj da ga poštar želi prevariti. Pa nije čudno da poštari nisu bili baš revni u provođenju toga.

 

Također, ne znam ni koliko si naručivao izvana, iz Kine. Ja sam naručio hrpu toga i znao sam povremeno platiti. Rijetko, ali je ipak bilo...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
harrothar kaže...

Znači sporan je taj "mali paket". Trebali bi vidjeti tabelu sa svim zemljama svijeta (ili barem samo iz EU), gdje uz svaku zemlju stoji visina popusta za slanje "malog paketa" i cijena koju primatelj u toj zemlji mora platiti kada preuzima "mali paket".

 

Jedino tako možemo racionalno odvagnuti da li da prihvatimo ovu politiku HP-a ili da prosvjedujemo. Ako velika većina zemalja to ne plaća, onda ne bismo trebali niti mi. Ako većina zemalja to plaća, onda bi trebali biti voljni prihvatiti takvu politiku.

 He he he "prosvjedujemo". Ljudi u ovoj zemlji ne prosvjeduju ni zbog daleko bitnijih razloga, a ti češ zbog ušljive 4 kune. Več te mogu zamisliti ispred pošte sa transparentom

 Ima 100 drugih stvari koje su prošle ispod radara ili se o njima malo pisalo i govorilo ili se pak pisalo i govorilo naveliko ali se ništa nije promijenilo.

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
harrothar kaže...

Znači sporan je taj "mali paket". Trebali bi vidjeti tabelu sa svim zemljama svijeta (ili barem samo iz EU), gdje uz svaku zemlju stoji visina popusta za slanje "malog paketa" i cijena koju primatelj u toj zemlji mora platiti kada preuzima "mali paket".

 

Jedino tako možemo racionalno odvagnuti da li da prihvatimo ovu politiku HP-a ili da prosvjedujemo. Ako velika većina zemalja to ne plaća, onda ne bismo trebali niti mi. Ako većina zemalja to plaća, onda bi trebali biti voljni prihvatiti takvu politiku.

 He he he "prosvjedujemo". Ljudi u ovoj zemlji ne prosvjeduju ni zbog daleko bitnijih razloga, a ti češ zbog ušljive 4 kune. Več te mogu zamisliti ispred pošte sa transparentom

 

Pod prosvjed se misli na različite aktivnosti pritiska, legitimne alate u demokraciji. Pisanje peticija je jedan od njih. Jedini koji se ne angažiraju u aktivnostima (npr. izdvojiti par minuta za potpisati peticiju) su ljudi puni ciničnog negativiteta, koji još uz to i svojim negativitetom povlače druge slabe ljude na svoj nivo apatije. Ja mislim da je to začarani krug jada i čemera. Takvi ljudi bi trebali čim prije van iz toga, tim bolje i za njih i za sve ostale oko njih.

12 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Meni pakete donosi Dojče Post, besplatno.

 

Budite sretni hrvatići u domovini dok vam se ZAMP, ministarstvo kulture  i ekologije nije javilo da naplate svoje intelektualne usluge te štetu koju vaši "small pekiđi" čine prirodi i društvu, he he.

 

Još se nisu sjetili, ne znači da neće.

 

Koliko CO2 proizvede avion dok doleti iz Kine? Pa ima barem 10 kn da to platite, ministru koji god da je...

Time waits for no man.
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Toliko galame, a zašto nitko nije pokrenuo peticiju?

If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed. - Mark Twain
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Tanen kaže...

 

Budite sretni hrvatići u domovini ...

 

Ako nemaš što pozitivno i konstruktivno da dobaciš iz dijaspore, onda predlažem da šutiš? Dovoljno proljevanja gluposti i žući imamo i ovdje, bez tebe...

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Recimo na japanskoj stranici http://www.cdjapan.co.jp/guide/help/shipping/available_shipping_methods postoji opširan opis raznih načina slanja i nema spomena da kupac u slučaju malog paketa plaća nešto dodatno, a nisu štedili na opisu:

 

Packages sent by SAL Small Packet are forwarded through a combination of air and surface to make the economic shipping charge possible. Post office forwards a SAL cargo once it is full. So, depending on the timing and situation, it may take a lot of extra time for the package to arrive.

 

Tu uslugu nude mnoge zemlje i očito je namijenjena dinamiziranju internet trgovine, pošto se tako najviše kupuju mali predmeti, a nije rezultat neke kineske zavjere protiv HP. No naša pošta se po starom socijalističkom običaju ne zna nositi s takvim novotarijama, pa ne samo što nama ne nudi takav način slanja, i time direktno smanjuje našu konkurentnost i koči sve ono što nam naši političari obećavaju (lakše poslovanje, otvaranje radnih mjesta), nego nas još dodatno penalizira. Poštama u drugim zemljama nije problem dostavljati takve pakete bez dodatne naknade jer povećanje prometa, čak i kad se radi o malim maržama, vide kao pozitivnu stvar. 

 

Sličnu priču smo imali s taksistima u Zagrebu. Radili su malo ali skupo i kleli se kako nije moguće poslovati s nižim cijenama, a sve zato jer im se nije dalo raditi puno uz malu maržu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Trubilo4 kaže...

Toliko galame, a zašto nitko nije pokrenuo peticiju?

Zato jer vole da ih se digne protiv nekog, vole imati nekog neprijatelja, vole se ljutiti na nekoga, biti agresivni, galamiti, a svjesni su toga da nemaju ni osnove ni pravog razloga za pokretanje peticije. Efekt mase, koji kad spadne na pojedinca, pojedinac ispada... Da ne kažem ružnu riječ.

 

Napisao lik, koji tvrdi da radi u pošti, u komentarima Indexove vijesti:

"stvar je u tome da kinez kada šalje paketić plaća samo dio poštarine jer ga šalje kao "Small Packet" a to je pošiljka, u međunarodnom prometu pošte, kojoj se poštarina naplaćuje i primaocu. Mali paket postoji ako netko šalje mali paket sa recimo pismom i malim poklonom pa da ne plaća cijenu paketa plaća poštarinu slanja pisma tj malog paketa."

...

svaka pošiljka koja ima na sebi oznaku small package je pošiljka koja je poslana na opisani način. Znači kao što na otkupnom pismu ili paketu imate naljepnica OTKUPNINA pa Vi znate da je to otkupnina tako kad vidite da piše small package znate da je to takva pošiljka.
Takve su pošiljke nekad postojale i kod nas. Postoji jedino "porto" pismo koje možete slati tuzemno a gdje primaoc plaća poštarinu, npr markicu ili hpexpress koji je nešto drugo.

Na kraju se sve svodi na "puno vike ni zašto". Al bitno je dignuti rulju - kad krf proključa, čitanost i klikovi porastu. 

 

Visak kaže...

Tu uslugu nude mnoge zemlje i očito je namijenjena dinamiziranju internet trgovine, pošto se tako najviše kupuju mali predmeti, a nije rezultat neke kineske zavjere protiv HP. No naša pošta se po starom socijalističkom običaju ne zna nositi s takvim novotarijama, pa ne samo što nama ne nudi takav način slanja, i time direktno smanjuje našu konkurentnost i koči sve ono što nam naši političari obećavaju (lakše poslovanje, otvaranje radnih mjesta), nego nas još dodatno penalizira. Poštama u drugim zemljama nije problem dostavljati takve pakete bez dodatne naknade jer povećanje prometa, čak i kad se radi o malim maržama, vide kao pozitivnu stvar.

Znači li ovaj tvoj komentar da konačno prihvaćaš to da HP smije naplaćivati uručivanje malih paketa?

 

 

PS ja osobno bih najradije da ta usluga jednostavno ne postoji. Mislim, davati poštaru kovanice, ili ići u poštu pa tamo kovanicama platiti za preuzimanje "besplatnog" paketa, u današnje doba? Debilana. Radije bih da prodavač paket lijepo pošalje normalno, neka proizvod onda bude maaaaaalčice skuplji, pa da se ne moramo zamarati s čekanjem poštara, možebitnim odlaskom na poštu ako dođe kad nas nema, brojanjem kovanica i potpisivanjem.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...

Visak kaže...

Tu uslugu nude mnoge zemlje i očito je namijenjena dinamiziranju internet trgovine, pošto se tako najviše kupuju mali predmeti, a nije rezultat neke kineske zavjere protiv HP. No naša pošta se po starom socijalističkom običaju ne zna nositi s takvim novotarijama, pa ne samo što nama ne nudi takav način slanja, i time direktno smanjuje našu konkurentnost i koči sve ono što nam naši političari obećavaju (lakše poslovanje, otvaranje radnih mjesta), nego nas još dodatno penalizira. Poštama u drugim zemljama nije problem dostavljati takve pakete bez dodatne naknade jer povećanje prometa, čak i kad se radi o malim maržama, vide kao pozitivnu stvar.

Znači li ovaj tvoj komentar da konačno prihvaćaš to da HP smije naplaćivati uručivanje malih paketa?

 

U citiranom dijelu se uopće ne dotičem tematike smiju/ne smiju, nego ukazujem da je praksa nepoznata u bijelom svijetu, pa usluga očito nije tako zamišljena.

 

mbaksa kaže...

PS ja osobno bih najradije da ta usluga jednostavno ne postoji. Mislim, davati poštaru kovanice, ili ići u poštu pa tamo kovanicama platiti za preuzimanje "besplatnog" paketa, u današnje doba? Debilana. Radije bih da prodavač paket lijepo pošalje normalno, neka proizvod onda bude maaaaaalčice skuplji, pa da se ne moramo zamarati s čekanjem poštara, možebitnim odlaskom na poštu ako dođe kad nas nema, brojanjem kovanica i potpisivanjem.

 

 Kada bi ta usluga stvarno bila zamišljena tako da primatelj plaća dio poštarine (a čini se da je samo hrvatska anomalija), to bi zapravo bila dobra stvar. Naime kod stvari koje se carine i oporezuju poštarina ulazi u osnovicu. Pošiljke iz Evrope i Amerike znaju imati veliku poštarinu i kada bi se ona znatno umanjila (tj. prelila) pri slanju to bi bilo povoljno za kupca.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Nije mi jasno zašto svi kinezi ne koriste stalno "small package" ako im je tako jeftinije a većina zemalja to ne naplaćuje korisnicima?

 

Ako kinez ne pošalje "small package" da li hrvatska pošta dobije nešto novaca od kineske pošte za dostavu tog paketa?

 

Ja sam u zadnih godinu dana imao preko 100 dostava a većina paketa nije prelazila 25 eura i 200 grama.

Često mi se desilo da mi poštar donese punu vrećicu paketa besplatno ali za 3 gluposti vrijednosti doslovno 5 kuna koje stanu u džep  moram platiti 4,5 kn...

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
bubimir5 kaže...
 

Ja sam u zadnih godinu dana imao preko 100 dostava 

 

Što to naručuješ svaka 3 do 3,5 dana?

12 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
bubimir5 kaže...

Nije mi jasno zašto svi kinezi ne koriste stalno "small package" ako im je tako jeftinije a većina zemalja to ne naplaćuje korisnicima?

 

Ako kinez ne pošalje "small package" da li hrvatska pošta dobije nešto novaca od kineske pošte za dostavu tog paketa?

 

Ja sam u zadnih godinu dana imao preko 100 dostava a većina paketa nije prelazila 25 eura i 200 grama.

Često mi se desilo da mi poštar donese punu vrećicu paketa besplatno ali za 3 gluposti vrijednosti doslovno 5 kuna koje stanu u džep  moram platiti 4,5 kn...

 

 

 

Može biti da nisu svi informirani, isto kao što očito niti mi nismo?

To su većinom sve samo logička nagađanja, nitko još nije detaljno pojasnio o čemu se ovdje točno radi, potkrijepljeno dokazima. Treba nam tim istraživačkih novinara da se rasprše i skupe informacije za konkretan članak. go go go werk werk

 

"Neka institucije i pojedinci u ovoj državi rade svoj posao" - neimenovani izvor

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
Magnolia_fan kaže...

Ne slusajte ove polu retardirane uhljebe, koji su se uhvatili Kine. Sva medjunarodna posta podlijeze ovom pravilniku. Dakle nebitno da li je iz Kine, EU, Bosne ili vec odakle. Ovo sto oni rade nije slucaj nigdje u EU jer je postarina placena. Ako kaze free shipping to samo znaci da je isti uracunat u cijenu.

Varaš se. Usluga mali paket razlikuje se od ostalih usluga po tome što se naplaćuje u zemlji dostave paketa, znači na račun primatelja. Dakle, kad se šalje kao mali paket, dostava nije plaćena - plaćen je tek dio dostave pa je onda logično od primatelja očekivati da plati ostatak.

 

Na stranu sad je li takva usluga uopće smislena, odnosno bi li trebala biti dozvoljena. U poruci na drugoj temi sam recimo stavio screenshot za dostavu iz Japana, gdje se jasno vidi da je cijena dostave malog paketa 10-15% cijene dostave običnog paketa! Znači, zaračunaju prodavaču tek toliko da im se paket isplati pustiti u poštanski promet, a ostatak bi trebao platiti primatelj.

 

Magnolia_fan kaže...

Ako kaze free shipping to samo znaci da je isti uracunat u cijenu.

To nije slučaj za "male pakete". Znači, tu te ne vara HP, nego te vara prodavač, koji ti nije napisao da će ti pošiljku poslati kao "mali paket".

 

Edit nvm, pročitao prijašnji post našao odgovor.

 

 

Znači od sad bi trebalo naglašavati prodavačima da ne šalju paket sa oznakom *small parcel* ili *small package* ?

 

ili bi se onda magična riječ free shipping za robu koja stane u male pakete jednostavno pretvorila u puni trošak koju plaća kupac, od polazišta do destinacije, a ne kako sad govore do naše granice da za small package plaća pošiljatelj, a od naše granice do lokalne pošte plaća kupac sa tih 4,5 kn...

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 17:41 (Colossus7).
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Tko ih sprijecava da stave 45 tu istu dostavu? Odakle im ta cifra??
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

sve ovo ovdje je počelo radi tih 4,5kn...e pa po meni je logično da ukoliko si naručio paket i dostave ti ga na kućnu adresu da moraš i platit, pa makar paket vrijedi 50lipa a ti platio dostavu 4,5kn...jbga netko je odradio posao ZA TEBE...ali što mene smeta ovdje jest da ti naručiš paket on dođe do HP u sjedište i NEDAJU TI IZBOR da ti ga dostave za 4,5kn ili DA GA SAM POKUPIŠ besplatno...kako oni meni mogu naplatiti nešto što sam sve SAM morao odraditi...tu se vidi uhljeb i sramotno iskorištavanje i naplaćivanje svakakvih sra*** u ovoj državi, a mi trpimo i trpimo.

 

CAPS u smislu naglašavanja, ne deranja :)

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Colossus7 kaže...
Znači od sad bi trebalo naglašavati prodavačima da ne šalju paket sa oznakom *small parcel* ili *small package* ?

 

ili bi se onda magična riječ free shipping za robu koja stane u male pakete jednostavno pretvorila u puni trošak koju plaća kupac, od polazišta do destinacije, a ne kako sad govore do naše granice da za small package plaća pošiljatelj, a od naše granice do lokalne pošte plaća kupac sa tih 4,5 kn...

Iako sam negdje prije mislim napisao da kupci mogu pitati prodavača zašto im je poslao kao "mali paket", sad se pitam koliko to ima smisla. Samo ćemo kao zemlja doći na još lošiji glas. Prodavač ti može reći "OK" pa ti svejedno poslati kao mali paket, može ti udovoljiti zahtjevu pa će biti ljut na tebe jer će morati platiti veću poštarinu, a i može te tražiti doplatu. Pa ono... Dok ne znamo koliko točno njih više košta da šalju drugim putevima, sve ti je to li-la.

 

Najbolje bi bilo da ljudi ne drame o tome s prodavačima. Ako nekog smeta tih 4,5 kune, neka pokuša to riješiti s HP-om ili HAKOM-om (ako smatra da mu se to nezakonito naplaćuje) ili neka jednostavno plati i riješena stvar, a ubuduće neka naručuje više proizvoda od istog prodavača, pa tih 4,5 kune u odnosu na iznos računa neće ni primijetiti.

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
Colossus7 kaže...
Znači od sad bi trebalo naglašavati prodavačima da ne šalju paket sa oznakom *small parcel* ili *small package* ?

 

ili bi se onda magična riječ free shipping za robu koja stane u male pakete jednostavno pretvorila u puni trošak koju plaća kupac, od polazišta do destinacije, a ne kako sad govore do naše granice da za small package plaća pošiljatelj, a od naše granice do lokalne pošte plaća kupac sa tih 4,5 kn...

Iako sam negdje prije mislim napisao da kupci mogu pitati prodavača zašto im je poslao kao "mali paket", sad se pitam koliko to ima smisla. Samo ćemo kao zemlja doći na još lošiji glas. Prodavač ti može reći "OK" pa ti svejedno poslati kao mali paket, može ti udovoljiti zahtjevu pa će biti ljut na tebe jer će morati platiti veću poštarinu, a i može te tražiti doplatu. Pa ono... Dok ne znamo koliko točno njih više košta da šalju drugim putevima, sve ti je to li-la.

 

Najbolje bi bilo da ljudi ne drame o tome s prodavačima. Ako nekog smeta tih 4,5 kune, neka pokuša to riješiti s HP-om ili HAKOM-om (ako smatra da mu se to nezakonito naplaćuje) ili neka jednostavno plati i riješena stvar, a ubuduće neka naručuje više proizvoda od istog prodavača, pa tih 4,5 kune u odnosu na iznos računa neće ni primijetiti.

 mene ne smeta 4,5 kn, al da mi doma ostavi ceduljicu (ako se pri podizanju plaća) nek šalju natrag pošiljatelju

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 19:25 (tenac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Danny_HR kaže...
Co7 kaže...

Posta je smece, ali evo njihovog pojasnjenja :

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa

Moja preporuka je da im SVI pocnemo placati u lipama i cekamo dok izbroje, i to uvijek upola manje platitie tako da ne moze samo uzeti novce, nego mora izbrojat. Pa kada odjednom mu bude trebalo 4h vise da dostavi pakete dnevno, brzo ce promjentiti to.

U fini razmjenite 10kn u lipe, po lipu i dvije, i to je dovoljno za 4 paketa ako nece brojat, ako ce brojat nek broji.
Samo trebamo svi to raditi u ubrzo ce promjeniti nacin rada.

Izmedju ostalog, mozete prilikom kupnje preko Ebay-a zatraziti od prodavaca da ne oznaci "small packeg" ako je postarina besplatna i upozoriti ga da ce dobiti negativan review ako to napravi.

 Realno, ovako samo gnjaviš ljude koji nisu odgovorni. Zadržavaš poštara koji ionako ima krvav posao.

 Koliko ja znam, ti postari nigdje ne duze te "small packeg" i iskljucivo o njima ovisi hoce li ti to naplatiti ili ne.
Tako da je ovo zapravo savrsen nacin da se ovo izbaci iz prakse.
Oni su ti koji ce onda prigovarati sefovima i to onda polako ide prema promjeni prakse.

[M|C] ex_Co7
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

100 godina nisam sudjelovao na bug forumu, i sada kad citam ovu temu bude mi jasno zasto.

1.

Morate razumiti da taj "free shipping" je stavio prodavac, i on znaci tocno NISTA ako laze.
To nije zakon neke drzave, to nije sveto pismo (po kolicini lazi zapravo... :) ), to je ono sto je on napisao!
Isto tako napisu da je cigla Iphone pa ti ju prodaju po cijeni iphona a kad otvoris paket...
Prestanite se drzati toga sto je prodavac napisao kao pijan plota.

Svi trebaju negativno ocjeniti prodavace koji stave "free shipping" a posalju kao small packeg.

I to je to!


2.
Posta je smece, i takvu uslugu treba ukuinuti, i odbijam placati 4.5kn za nesto sto vrijedi 10 ili 50kn (cca 50%ili10% vrjednosti paketa) ako sam nesto narucio preko free shippinga!

Ocigledno da neke stvari koje imaju "free shipping" zaista i imaju free shipping, posto ga nisam morao nadoplaitit.

Nakon svega procitanog, zakljucio sam da posta nije kriva za tih 4,5kn, iako je smece i cijene usluga su opcenito prevelike za ovo nije kriva.

Ali kriva je kad mi dodje paket iz Tajlanda pa mi carina naplati 135kn ocarinjenje, a posta jos 80kn svoji razno raznih nameta.

Kad sam pravio dozvolu za oruzje, morao sam uplatiti 3kn u proracun, a posta mi naplati 5kn uplatu.

Smece, smece ,smece.

[M|C] ex_Co7
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Dugo nisi pisao i opet nisi ništa pametno napisao. Smeće je jer se ne znaš snaći. Imaš internet bankarstvo i slične servise pa ne bi platio tolku naknadu. Što se tiče pošte ta minimalna naknada od 5 kn nije od jučer već godinama.

 

A uostalom komocija se plaća i ne znam što tu nije jasno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 9:54 (Memphis).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Memphis kaže...

Dugo nisi pisao i opet nisi ništa pametno napisao. Smeće je jer se ne znaš snaći. Imaš internet bankarstvo i slične servise pa ne bi platio tolku naknadu. Što se tiče pošte ta minimalna naknada od 5 kn nije od jučer već godinama.

 

A uostalom komocija se plaća i ne znam što tu nije jasno.

 Normalno da sve placam internet bankarstvom, ali kad ti u policiji daju platnicu na 3kn, onda to ne mozes plaitti internet bankarstvom jer im treba potvrda o uplati. Da sam isao u banku onda bi platio 2kn, ali mi se nije dalo napraviti dodatnih 1km pjeske zbog 3kn.
Nije stvar u tome da samo mogao proci jeftinije, nego da neopravdano naplacuju previse svoje razne usluge.

[M|C] ex_Co7
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Co7 kaže...
Memphis kaže...

Dugo nisi pisao i opet nisi ništa pametno napisao. Smeće je jer se ne znaš snaći. Imaš internet bankarstvo i slične servise pa ne bi platio tolku naknadu. Što se tiče pošte ta minimalna naknada od 5 kn nije od jučer već godinama.

 

A uostalom komocija se plaća i ne znam što tu nije jasno.

 Normalno da sve placam internet bankarstvom, ali kad ti u policiji daju platnicu na 3kn, onda to ne mozes plaitti internet bankarstvom jer im treba potvrda o uplati. Da sam isao u banku onda bi platio 2kn, ali mi se nije dalo napraviti dodatnih 1km pjeske zbog 3kn.
Nije stvar u tome da samo mogao proci jeftinije, nego da neopravdano naplacuju previse svoje razne usluge.

 Isprintaš, ne. Al da ko će ić sad doma printat potvrdu jel da? Ili prošetat do prvog kioska. Al kad treba platit nekome za uslugu onda je to puno.

 

Jel to previše ili ne ... to nije na tebi da ocjeniš nego na tržištu. Pošta isto ima konkurenciju tako da sve to ovisi o tržištu. A nisu bezveze penzići prešli na finu!

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice