Google Fiber? Sony može brže

poruka: 29
|
čitano: 4.315
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Fiber? Sony može brže".
14 godina
offline
Google Fiber? Sony može brže

Ahh...možda za 200 godina i kod nas

Lopovi Lopovi
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 7:49 (SolidSnakeCRO).
Moj PC  
27 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
Znao sam da ce sad krenuti kukanje.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
zoki.zlikowski kaže...
Znao sam da ce sad krenuti kukanje.

Pa kako čovjek nebi kukao.

Oni se kupaju u megabitima a mi molimo boga da nam net ne krepa ili da nebude spor.

Neko bi već mislio da tcom bude stavio  barem  8 mb/s flata po sadašnjoj cijeni.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 8:50 (WItcher).
12 godina
odjavljen
offline
Google Fiber? Sony može brže

platio bi sve u roku odma :D

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google Fiber? Sony može brže

Bilo bi fora imati takvu optiku koju nebi morao dijeliti sa drugim kućanstvima.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Fiber? Sony može brže

Haha, ja bi odmah zakupio dve veze i otvorio ISP...

Moj PC  
25 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Fiber? Sony može brže

Ja jučer dizao brzinu neta sa 4 megabita na 10, i naravno da su me pokušali nasanjkati T-comovci.

Prije dizanja sam pogledao maximum line rate linije, i mogla je gurati bez beda 11 megabita prema centrali, a nakon dizanja mi srezali line rate na 7 megabita, mjerenje pokazivalo 6,25 megabita.

Zvao ih, potvrdili "kvar", i obećali riješiti unutar 48 sati, ćemo vidjeti što će biti s toga. Na istu foru pokušali nasanjkati frenda iz rijeke, koji je imao liniju do centrale preko 20 megabita, a pustili mu 7 megabita isto. Pitanje koliko drugih su još nasanjkali na istu foru, a ljudi si ne mogu pomoći kad jednostavno se ne kuže u te stvari...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 8:58 (p0temk1n).
Moj PC  
17 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
malina22 kaže...

Haha, ja bi odmah zakupio dve veze i otvorio ISP...

2048Mbit / 4Mbit (naša standardna brzina) =  512 kućanstava. Svakom naplatiš 100kn mjesečno. To je 50.000kn čistog profita (ostalih 1200kn potrošiš na održavanje i helpdesk) :)

I'm silicon-based life-form
15 godina
neaktivan
offline
Google Fiber? Sony može brže

Uh kad bi imao priliku seedat brzinom od 2 gbps i tako godinu dana , mislim da bi posijao cijeli prirate bay.

 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Google Fiber? Sony može brže

treba odmah napasti Japan i oteti im sve. gadovi napredni. kako se usuđuju biti 14 stoljeća ispred nas?!

Moj PC  
27 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
zoki.zlikowski kaže...
Znao sam da ce sad krenuti kukanje.

Pa čekaj stari moj, a kaj da samo trpim i šutim? Nažalost u mom kraju T-Com mi je jedini dostupan operater (tj. ima drugih ali prek T-Comove infrastukture i nemaju nikakav support i još jadnije brzine) tak da nemoj samo počet o alternativama i neznam čemu. I da žalio sam se T-Comu milijun puta, i ako te smeta kaj tu kukam, jbg kaj da ti velim stari moj osim da nebi htio tebi ove brzine jer očito da je tebi jako dobro i libo te racku.

11 godina
neaktivan
offline
Google Fiber? Sony može brže

Gledajte Ameika i Japan su prema nama u drugoj dimenziji mentaliteta..to jest tamo NEMA nikakvih Todorića I Mudrinića(mozda u Amrici ima koji ajde) ali u Japanu nema sigurno

Nijedna vlada koja je bila na vlasti se nije pobrinula da pljačka prestane jel ipak kome bi onda provizije kapale u đep U Japanu POGOTOVO Japanu i Americi ima manje korupcije i više razumnih ljudi zato napreduju ..

a mi cemo ako cemo imat takav net,plačat cetvtrtinom prosj.Hrvatske plaće....

 

 

 

{#}

Teško je naći svjetlo, ako ni ne znaš da živiš u mraku
Moj PC  
3 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
p0temk1n kaže...

Ja jučer dizao brzinu neta sa 4 megabita na 10, i naravno da su me pokušali nasanjkati T-comovci.

Prije dizanja sam pogledao maximum line rate linije, i mogla je gurati bez beda 11 megabita prema centrali, a nakon dizanja mi srezali line rate na 7 megabita, mjerenje pokazivalo 6,25 megabita.

Zvao ih, potvrdili "kvar", i obećali riješiti unutar 48 sati, ćemo vidjeti što će biti s toga. Na istu foru pokušali nasanjkati frenda iz rijeke, koji je imao liniju do centrale preko 20 megabita, a pustili mu 7 megabita isto. Pitanje koliko drugih su još nasanjkali na istu foru, a ljudi si ne mogu pomoći kad jednostavno se ne kuže u te stvari...

kako se to može provjerit?

Teško je naći svjetlo, ako ni ne znaš da živiš u mraku
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
mali ivica86 kaže...

kako se to može provjerit?

Mislim da je mislio na: http://www.speedtest.net :)

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže

Gle ti si imo 11Mbit/s max propusnost linije. I nema sanse da imas 10Mbit/s jer prilikom promjene profila s većom brzinom pada ti max propusnost linije. Mogu ti oni pustit taj profil i ti ga uredno plaćat samo kaj nikad nebudes imal 10Mbit/s nego npr. 6-7-8Mbit/s ili ti u najgorem slučaju router se nebude htio sinhronizirat ili ti bude pucala linija, jer imas pušten preveliki profil za kapacitet svoje linije. Sve ovisi o kvaliteti tvoje linije. Čak nije ni bitno jel si kilometar od centrale ako izmedju tebe i centrale ima 234 spojna mjesta zbog pokidanih kabela. A frend ti najvjerojatnije ima maxtv i 7Mbit/s je proly najveca brzina koju more imat, a da mu ne puca linija. I nemaju ti tu oni kaj popravit, jedino ako te pomaknu blize centrali i povuku nove zračne i podzemne kablove :D. Nisu vas nasanjkali nego jednostavno nesmiju vam reć da vam nemogu pustit taj profil jer tak štete firmi. Oni su najmanje krivi. Eto tolko od mene. Ako imas jos kakvih pitanja samo reci :D

 

@p0temk1n

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 10:01 (frenkiy).
16 godina
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
frenkiy kaže...

Gle ti si imo 11Mbit/s max propusnost linije. I nema sanse da imas 10Mbit/s jer prilikom promjene profila s većom brzinom pada ti max propusnost linije. Mogu ti oni pustit taj profil i ti ga uredno plaćat samo kaj nikad nebudes imal 10Mbit/s nego npr. 6-7-8Mbit/s ili ti u najgorem slučaju router se nebude htio sinhronizirat ili ti bude pucala linija, jer imas pušten preveliki profil za kapacitet svoje linije. Sve ovisi o kvaliteti tvoje linije. Čak nije ni bitno jel si kilometar od centrale ako izmedju tebe i centrale ima 234 spojna mjesta zbog pokidanih kabela. A frend ti najvjerojatnije ima maxtv i 7Mbit/s je proly najveca brzina koju more imat, a da mu ne puca linija. I nemaju ti tu oni kaj popravit jedino ako te pomaknu blize centrali :D. Nisu vas nasanjkali nego jednostavno nesmiju vam reć da vam nemogu pustit taj profil jer tak štete firmi. Oni su najmanje krivi. Eto tolko od mene. Ako imas jos kakvih pitanja samo reci :D

 

@p0temk1n

Frend mi nema MAXtv, a bez beda može gutati 20 megabita linija (preko 25 megabita mu je propustnost bila, a srezali mu prije istu na 7 megabita). Mogu takve priče prodavati komu hoće, ali vidim po atenuaciji i prijašnjem line rateu da linija može gurati dobrih 9 megabita barem i sa uračunatim gubicima bez pucanja, ako ne i punih 10 megabita, jer nemam MAXtv koji bi mogao jesti bandwidth ili gušiti liniju.

Zvat će ovih dana pa ću vidjeti što će skemijati, ali trenutnuh 6 megabita je očito limitiranje s njihove strane bez razloga...

13 godina
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže

Hmmm, bila mu propusnost preko 25 Mb/s, a koliko ja znam ADSL2+ ide max do 24 Mb/s? 

16 godina
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
the chosen one07 kaže...

Hmmm, bila mu propusnost preko 25 Mb/s, a koliko ja znam ADSL2+ ide max do 24 Mb/s? 

Ajd ne fitilji, znam da je tu negdje bila, valjda mu je centrala vrata pokraj {#}

Činjenica je da mu ne mogu srozati sa 20+ megabita na 7 jer eto, možda upali, možda ne.

Da nije T-com kontaktirao preko Facebooka i žalio se, uvalili bi mu manju brzinu od moguće, možda niti nebi skužio, što se ponavlja i kod mene. Malo zabrinjavajuća praksa neisporučivanja maksimalne brzine...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže

Da chosen ti dobro kaze 24Mbit/s je max za ADSL2+. Da mogu mu srozati na 7Mbit ako su tehničari ukopčavali nekoga ko ima hm "vezu" i njegovu super paricu zamijenili sa nekom drugom koja je ocito puno lošija. I neznam kolko puta sam već to ponovil ljudima.

Oni ti se obvezuju isporučiti "DO" 4-10-20Mbit/s :D. Tak da je to normalna praksa.

16 godina
neaktivan
offline
Google Fiber? Sony može brže
Dakle jos malo i priblizite ce se brzinama T-Coma :-)
Fanboy :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Google Fiber? Sony može brže

Kod mene do skora bilo 2 i 0.25 ali megabita...

Ovo da ja lično imam ja ne znam šta bi radio, vjerovatno bi mi otišle silne pare na externe HDD.

 

Još ne mogu da vjerujem 2 gigabitni internet? Kad spojiš sve tarife operatere(kablovske,bežične,adsl...) u čitavoj bivšoj Jugoslaviji opet ne možeš dobit ovu brzinu {#}

ex Quilombo23
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Google Fiber? Sony može brže

Kod mene 1.8 megabita, bakar iz doba kralja Leonide, 4.5 km od centrale. 10 megabita je za mene druga galaksija...

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
malina22 kaže...

Haha, ja bi odmah zakupio dve veze i otvorio ISP...

ma stavis 2 kompa na to i izmajmljujes seedboxove 
skupis lovu sam tak  

http://revohd.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
the chosen one07 kaže...

Hmmm, bila mu propusnost preko 25 Mb/s, a koliko ja znam ADSL2+ ide max do 24 Mb/s? 

Meni je u modemu isto bio broj veci od 24Mbit za max DL i skoro 2Mbit za max UP :D
Nemam pojma sto ni kako ni zasto, znam da sam bio na H1 i imao stabilno 8Mbit bez problema.

Valjda je centrala bila jako blizu.

14 godina
neaktivan
offline
Google Fiber? Sony može brže

Meanwhile on Balkan.

 

Loading...
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
mali ivica86 kaže...

Gledajte Ameika i Japan su prema nama u drugoj dimenziji mentaliteta..to jest tamo NEMA nikakvih Todorića I Mudrinića(mozda u Amrici ima koji ajde) ali u Japanu nema sigurno

Nijedna vlada koja je bila na vlasti se nije pobrinula da pljačka prestane jel ipak kome bi onda provizije kapale u đep U Japanu POGOTOVO Japanu i Americi ima manje korupcije i više razumnih ljudi zato napreduju ..

a mi cemo ako cemo imat takav net,plačat cetvtrtinom prosj.Hrvatske plaće....

 

 

 

{#}

Japan da, amrika ne. Provajderi su uzeli masni novce da nadograde infrastrukturu u americi, a nisu napravili ništa. Google se uključio samo zato što je stanje postalo toliko tragično da im posao na pati (chromebook zahtjeva stalnu konekciju s internetom, sve google usluge su na netu itd). Najjače su izjave ostalih provajdera kako oni mogu dati bolju uslugu, ali su korisnici zadovoljni sa 500x sporijom vezom za iste ili veće novce. Toliko o americi. 

 

A balkancima u glavi samo slike s tv-a. Nije vam to amerika. 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
12 godina
offline
Google Fiber? Sony može brže

Sheldon, hdd ti niti ne treba kad za 5 min skines npr blueray film od 40 gb tj trajalo bi duze jer je tada hdd bottleneck

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
WItcher kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Znao sam da ce sad krenuti kukanje.

Pa kako čovjek nebi kukao.

Oni se kupaju u megabitima a mi molimo boga da nam net ne krepa ili da nebude spor.

Neko bi već mislio da tcom bude stavio  barem  8 mb/s flata po sadašnjoj cijeni.

Pa nije sve u Download brzini jel,Izlanuo se moš ti imat i Flat paket sa 8mbit Download a šta sa Upload brzinom to ostaje na Bakrenih/512kbit ili onih pišljivih nategnutih 700kbit i nešto sitno.Ja da mogu birat između ove dvije opcije koje kod nas ne postoje, a u Sloveniji imaju baš to pa ne bi nit trena razmišljal daj paket 2 i vozi miško.Cool

 

Paket 1 - 10mbit Download/2.5mbit Upload = 200kn

 

Paket 2 - 5Mbit Download/5mbit Upload = 200kn

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Fiber? Sony može brže
Rambox druze vjerujem ti ko Bogu, al ode se ne slazem. Realno 99% korisnika bi puno vise profitiralo od 10 dl , 2.5 upl nego od 5 - 5 for all the obvious reasons
Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice