Gates: Windowsi 7 u 2009.

poruka: 70
|
čitano: 10.429
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gates: Windowsi 7 u 2009.".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
naxeem kaže...

 

Nesposobnost spominjem za one koji dođu na Vistu i popljucaju je jer su im ikone prevelike, umjesto da barem potraže opciju da to promijene (kontekstni meni desktopa - vrlo intuitivno).

 


 Dali si probao mozda CTRL + Mouse Scroll kad si na desktopu? :D

MaiO
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
Prcko kaže...
PROTECTOR kaže... 
Vista prekomplicirana? Ne mogu se složiti s tom tvrdnjom.

 
Ja ti samo prenosim reakcije ljudi s kojima se susrecem na terenu. Primjera radi, ti nemas pojma koji stupanj panike moze izazvati neocekivani prozor kod korisnika nakon sto klikne na nesto a pojavi se recimo, UAC, toliko da me ljudi zovu i pokusavaju mi procitati sto pise, u strahu da nisu nesto pokvarili.

 

 



 
Komunisti :) !!! Zejabanciju na stranu, susretao sam korisnike koji nisu zeljeli koristiti nove verzije software zbog toga sto ne zele uciti nove stvari, sto ih nezanima da npr. sa novom verzijom software za kontrolu magazina mogu napravi 2 puta vise stvari u isto vrijeme, koji ne zele jednostavno nikakve promijene u svojem zivotu, nezele nista sto moze razbiti njihovu dosadnu idilu ili ih dovesti u bilo koju sitaciju koja nije ordinarna. Zao mi je takvih osoba, nije njihov zivot lak, ali nije ni moja krivica. Jednostavno se moraju "probuditi"! Sve daljne sto bih mogao napisti islo bi pod neku moju fiozofiju (da nisam informatiku studirao, izbor bi sigurno pao na filosofiju).

Ciao

MaiO
16 godina
neaktivan
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Vista ce izgleda da "zavrsi" kao Windows ME...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

Da izgleda da ce se i KDE 4.0 (sreca pa se KDE jos nadograditi i mozda poboljsati) i Vista pridruziti ME-u, ne zbog ikona ili zbog sporosti vec zbog nedostojne zamjene za postojeci OS.

 

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2008 0:43 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

nakon 5 godina razvoja oni ispljunu os koji donosi podrsku i optimizacije za novi hardware, aero i sve vezane dumine te uac. wow, svaka cast za 5 godina pola, fenomenalno, bravo!

 

posljedice:: http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista#Reception

 

kontam da im je generalni promasaj bio u tome sto nisu izdali os nego platformu za prodavat servise. da se pita bill gatesa, svi bi imali vindoze i plačali naknadu svaki put kad kliknu iexplore. ili u prijevodu, na visti ima previse prenapadnog bloata, ispod kojeg je po mom misljenju pristoji os :) ali previse zivcira.

 

aj probajte na xp instalirat google desktop..

 

gates prodaje mogucnost da vam novi hardware radi optimalno. to se zove kernel. on to prodaje svakih 3-5 godina. sve drugo se zove marketing.


Life is a projection of ones conciousness on the outside world.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

Ovaj dio vista koda pokazuje kako se nadograđuju windowsi u microsoftu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2008 13:11 (kowach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
naxeem kaže...
Ako već koristiš VS2008 znači da si (nekakav) programer? - Pa pojasni mi onda, kako jedan programer može sebi dopustiti da blage veze nema o memory managementu i o tome kako mu radi operativni sustav i kako rade operativni sustavi općenito? Nisi valjda programer-šampion?
Nije mi doduše jasan ni tvoj pojam "vremenske determinacije" kod računala koja su u svojoj srži determinističke mašine i ne mogu biti drugačije dok ne stvorimo upotrebljiva kvantna računala.

Naravno da mogu pogasiti sve živo ako želim (iako na toj Visti nisam htio jerbo stroj nije bio moj, već sređen od strane admina u toj firmi gdje sam "gostovao"). Drugo - radilo se o stolnom Q6600 sa 4GB RAM-a i diskovima u RAID-u, dakle mrcini od workstationa. Nikad preko 2GB memorije nisam potrošio - swap je bio minimalan, sve osim glavnog SQL procesa (dakle analitika, notification) pogašeno, widgeti, sidebar pogašen. Stvar je na trenutke radila dobro, a onda iz neobjašnjivih razloga ulazila u lagove (proc na 80-90% na nekim vistinim servisima, ne sjećam se više, i ne zanima me). Zašto? Zato jer se us**na Vista svako tolko sjeti nešto indeksirat, broadcastat mrežu ili štajaznam, ogovarat monitor na kavi s printerom.

U osnovi - ne zanima me. Sad si naručujem novi laptop u firmi - ima Vistu, tražit ću s njim CD od XP Pro. EOD.


16 godina
neaktivan
offline
Gates: Windowsi 7 u 2009.

a daj, nije li tip reko da ide u mirovinu...očito se predomislio

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.
MaiO kaže...
Dugo vremena nisam procitao ovako dobar odgovor-post. Svaka cast majstore, ben detto ;)

Ako se sa pc neigras, nego zaradjujes, i najmanje promjene su duboko promisljene. Firme koje komisioniraju posao, obicno se "vezu" za jednu tehnologiju, koju slijede godinama. To je razlog zbog cega ce se na mom pc vrtiti VS2005 jos dugo dugo vremena. Naravno Vista mi tu pomaze, jer sve ono sto okruzuje moj VS se poboljaslo, i u godinu dana imao sam samo jedan BSOD, koji je za atribuirati Visti circa 50% (inace izoliran slucaj koji se vise nece ponoviti - invazivan virtualizaciski program - test).



 
Ako radiš BI i slična prodavanja magle ok. Nemamo o čemu više pričat. Nastavi vrtit svoje reporte iz 176 kuteva po 19874327 put.
Ali daj mi prije toga objasni (jer sam neuk i ne poznajem memory management) kako da postavim Asteriskovu PBX centralu na Windowse (bez korištenja VMWare), jer eto, i moja bi se firma htjela vezat za jednu tehnologiju i vjerno ju slijediti.

Unaprijed hvala.
Pusa.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gates: Windowsi 7 u 2009.

Odlazite lagano u offtopic. Ovdje se ne radi o odabiru sistema ni poslovnoj politici, a najmanje o nekim specifičnim softverima. Apsolutno je nebitno radi li ta PBX centrala na Windowsima ili ne. Nepoznavanje rada operativnih sistema i memory menadžmenta, također nemaju veze s telefonskim centralama.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice