DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

poruka: 989
|
čitano: 78.322
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6".
14 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

S obzirom da je to ukay1000 napisao i nema neki značaj ili smisao.

ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Prepucavanja su nastala nakon kaj je trol nino, usred vjecne ljubavi prema zagrizenoj jabuci, stavil video di neki seronja testira brzinu otvaranja aplikacija izmedju 3 popularna modela - S5, ajfon 6 i htc m8. Na videu je random otvaral aplikacije nakon cega je ajfon sve pobedil, a s5 je bil jako los. Nakon toga mi vrag nije dal mira i isel sam citati hrpetinu komentara gdje je potonji lik spopljuvan zbog idiotskog usporednog testa pa sam nakon citanja isel pogledati u cem je caka. Nakon 1 min sam nasel par usporednih testova sestice i s5 di se vidi da razlike skoro pa i nema, pace, neke su isle u korist s5. Naravno, spopljuvan. Nakon objasnjavanja da je tu razlika izmedju platforma, 64 bita vs. 32, mocan apple soc 2 milijarde tranzistora vs.  snapdragon sa 700, nesto najnovije vs. 6 mjeseci staro sa 11 mjeseci starim sw-om, manja rezolucija vs. skoro duplo veca neki i dalje nisu nista shvatili, pocevsi sa sugavim argumentima da svako sa svojim parama radi kaj oce. I to je to. Ralf loren, iphone, lambo, helic i slicno nisu nista nego statusni simboli. Srecom pa takve stvari ne utjecu na mene i okolinu u kojoj obitavam jer je vrlo skromna. Zasto tu ubrajam stalno ajfon? Zato jer za manje novaca dobijes bolje, za iste visestruko bolje. U klubovima se vecinom vide ajfonovi, na klince utjece da li imaju jedan ili ne,, stvara im komplekse i ostale probleme, u oglasniku kojeg sam otvorio lik mi priznaje da mjenja s4 za jabuku jer ce ga drugacije dozivljavati vani. Kaj to sve govori? Iphone je bio i ostao statusni simbol. Zasto? Zbog cijene. Jer ako posjedujes nesto jako skupo a funkcije nikakve, onda si faca, svi te drugacije gledaju. Slicno kao i seljacinu s zlatnom lancugom oko vrata. I vracamo se na ono, svatko nek radi svojom lovom kaj oce, ali ako nisi osjetljiv na rastrosnost, preseravanje i slicno... onda ebi ga. Inace, ovo sve nema veze s ljubomorom ili jalom. Jednostavno me zivcira tudja glupost i nemrem si pomoci :). Postajem ko Baksa. Sam protiv svih... Nedam se tako lako. 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
2 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Nemogu te ignorirat na mobilnoj verziji i da hoću :)
Eto, tvoj S5 u tvojoj skromnoj okolini nije kur***čenje, to je skromnost. Koji PC ti imaš, vjerovatno isto tako skromni kao i telefon, a auto? Daj srami se, da bar argumente iznosiš, pa ajde, nego vrijeđaš, no očito to ne razumiješ, pa samim tim dosta je jasan tvoj IQ. Pusa.
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Ja sam ljubitelj tehnologije. U zadnjih par godina sam promenil puno uredjaja, pa i iphona. Sumnjam da je netko isti ako svake godine kupi samo iphone i to je to. Tehnologiju ne smatram luksuzom dok joj je cijena opravdana. Iphonu nikako nije, makar sam posjedoval 2 komada, ali to je vise iz neke znatizelje. S5 je puno povoljniji uredjaj koji pruza puno vise i znam ga iskoristiti do maksimuma (ne renderiram video). PC mi je low, vrti cod2 na 250 fpsa i to je to. Ak mi prodas koji key mozemo bacit koju partiju. Vredjam samo dok me napadaju istom mjerom, sto si ti prvi pocel jer sam dirnuo u svetinju - jabuku (i zbog toga sto likove u majcama s konjem smatram seljacinama). Tu krece klasican ad hominem. Kaj je najgore, znam te jako dobro, ili kak se veli - znam te pusko dok si pistolj bila.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
14 godina
neaktivan
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Od kad kolicina budala i kompleksasa koji imaju x mobitel cini x mobitel losijim?

 

Ne volim klubove kao takve (eventualno kset ili takvo sto, ciju atmosferu nalazim opustenijom) i opcenito ne vidim tu sliku koju svi vide (da svi "kul" imaju ejfon), pa mi se cini da malo fantazirate

 

Opcenito ne kuzim kako na ovom forumu nastane tako zustra rasprava oko ovako neceg, pa covjece, zvati svakog tko si je kupio ovaj ili onaj auto budalom. Jos mi je bolje kad ljudi tvrde da nemaju frenda s ajfonom ili da imaju onog ponekog rijetkog, luckastog (ni slucajno najboljeg frenda) koji i sam tvrdi da ga nosi da bi ga drugi vidli

 

Imam rikavajuci SE T630, da smatram da si mogu priustit iPhone radije bih ga imao nego androida, jer me taj ekosustav privlaci i spreman sam na kompromise (ne znam ko da puno androidovaca ili wpovaca nije culo da se svasta moze jailbreakom kaj se inace ne moze, na primjer, a tko tvrdi da je to "varanje", pa kaj da mu covjek veli, onda nek tak misli zas da se ja time opterecujem). Nebi vjerovali, ali postoje oni koji bi iPhone ne zato da bi ga pokazivali.

 

Ne vidim korist od te vase rasprave o ovcama, tu se prepirete, a uglavnom imate (sebi) super mobove, i to je super. Nekome drugome nije, a zasto ste sfrustrirani time da nekome ne mozete dokazati da je objektivno (sto ne postoji) ovaj ili onaj bolji, mozda je to iz razloga jer zelite da vas priznaju kao onog koji ima top mobitel (sto pak tvrdite da je razlog zasto ajfonasi imaju ajfon), ili pak onaj "bolji". U suprotnom zvati ga budalom, pa jel ima to smisla?

 

Ajte sam ohladite i uzivajte vise u tom sta imate, nekog prozivat jer ima ajfon, u krajnjoj liniji lose je za srce, jer ima previse onih koji bi ga imali, a i onih koji bi mi ga najradije tutnuli u dupe kad im ga spomenem

 

 

Niste li ste stesali prije ljeta?
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Očito me ne poznaš uopće. Isti sam danas i unatrag od kad se sjećam, no nevažno. Meni je fascinantno kako ti određuješ da je kupiti S5 racionalno i skromno, a iP nije. Meni je suludo telefone uopće promatrati koliko koštaju van ugovora, jer mi telefon ne treba ako nemam tarifu koja mi paše. A sa uvijek najvećim tarifama, ne osjetim koliko košta telefon, ali neću reći da oni koji kupuju nove/polovne u kešu su idioti, kao što bi ti rekao. Za 500-700 kn uzet iP6 i nije baš neka para? Cijenovno skoro isto koliko sam plaćao S5/Z1/M8/IP5SC ... Iphone osobno ne koristim, ima mi ga supruga 5C koji je za nju daleko najbolje sto može imat, a uz pretplatu od 200kn koštao je mislim oko 1000 kn. Nakon raznih desireova, mini samsunga, one V-a, od kad ima iP5C, preporodjena u svakom smislu i njoj je bolji od svega ostalog. Ja ga koristim tu i tamo, jer uspoređujem neke aplikacije koje su developeri ipak puno bolje ispeglali za iOS, nego za Android. Ti, ako si ljubitelj tehnologije, kako onda možeš ovakve stvari pisat? Ti si napisao početkom ove teme da ne živimo u tehnološki zaostalom društvu?? Nego u kakvom živimo, naprednom možda?? Nego, zašto odgovaraš selektivno? Pun si predrasuda i osuđivanja, a sam se ponašaš tako. Što, nemaš ništa brandirano doma s velikim logom, nemaš auto, nemaš TV, perilicu, ...?? Po čemu ti nisi idiot a imaš S5, a ja s polo majicom jesam? Gle, sigurno se ne znamo, jer se s takvim ljudima punim predrasuda i osuđivanja ne bih družio nikad. Ti si ipak opterećen nepotrebnim stvarima, nektulturan i djetinjast. Keyeve ne prodajem više :) Volio bih ti da se mi znamo kako mi se čini ...
ptspclan.com | visit us ^^
12 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Ukayu treba dati nagradu za promociju iPhonea. 32 stranice komentara! Bravo!

 
5 1 hvala 1
16 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Citas izrazito bez razumijevanja. O kakvim predrasudama govoris?  Ja nikoga ne mrzim tak da pripazi na kontekst i termine jer opet uletavas u klevetanje, po cemu si inace poznat. Imas vlastito iskustvo, ja iznosim svoje jer, siguran sam, blizi sam ljudima od tebe u autu od 210 hiljada kuna i kratkim majcama od 1000kn. Velim, ajfon je statusni simbol za vecinu korisnika i to im je jedino bitno. Iznimaka ima, kao i u svakom segmentu, ali nazalost ti mi u nju jednostavno ne padas. 

@bluemax. Nisam znal da postoje takvi fanatici. Zestoko brane svetinju. Da sam znal nebi se nikad upustal u ovak nekaj. Bolje da sam cital baljezgarije na dnevno.hr xD

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 0:03 (ukay1000).
Moj PC  
2 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Ukay1000, znaš li ti uopće što znači predrasuda, što mržnja, a što kleveta?? To su tri različita pojma! Pa ti si iznio barem nekoliko predrasuda i to u više kategorija. Ja čitam s razumijevanjem, dok ti ne razumiješ što čitaš. No, ovdje ja završavam s tobom, jer nisi vrijedan razgovora. Majica statusni simbol?? Vrati se ti u te tvoje klubove i "skromno" društvo. Malo se i educiraj usput, nije na odmet.
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
sardax kaže...
Ukay1000, znaš li ti uopće što znači predrasuda, što mržnja, a što kleveta?? To su tri različita pojma! Pa ti si iznio barem nekoliko predrasuda i to u više kategorija. Ja čitam s razumijevanjem, dok ti ne razumiješ što čitaš. No, ovdje ja završavam s tobom, jer nisi vrijedan razgovora. Majica statusni simbol?? Vrati se ti u te tvoje klubove i "skromno" društvo. Malo se i educiraj usput, nije na odmet.

"Majica" od 1000kn je statusni simbol. Ako mislis drugacije onda si budala. Kao sto rekoh vec prije, glumatas elitu, klevetas i opcenito muljas. Rekel si 10 postova prije da zavrsavas ali nabijeni kompleksi ce te vratiti ovdje opet jer ne mozes protiv sebe. Btw, u tim svojim klubovima ima dovoljno "educirane" djece, bas poput tebe, s konjem na majici, ajfonom na stolu i lancugom oko vrata. Takva edukacija mi ne treba.

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
odjavljen
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Javlja se covjek koji ima S5, nisam ljubitelj Apple-a i iPhone-a al rade bi uzeo 5s nego S5, po cemu bi to trebao iPhone biti statusni simbol a Samsung-ova S serija ne? 

 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Ove priče o iphoneu kao statusnom simbolu mogu doci samo od djece koji nemaju nikakav prihod. Nitko tko zaradjuje plaću i moze si kupiti auto, stan itd... dakle puno skuplje stvari... ne smatra mobitel od pisljivih par tisuća kuna statusnim simbolom. To su zaista dječja fantaziranja.

Statusni simboli su snobovski satovi od 30000 eura. Ali ne bi se štel mešati, pitajte Deawooda za sve o satovima.

Potpis!
Moj PC  
6 5 hvala 1
16 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

@marko. iPhone je postao statusni simnol od onoga trenutka kad su te ljudi poceli gledati drugacije jer furas najskuplji mainstream mobitel. 

Radio sam ko zastitar po klubovima, sto cajkeraskim, sto sa stranom mjuzom, osiguravao metalska okupljanja i imam jako puno iskustva sa ljudima opcenito. Nagledao sam se sve i svasta i mogu ti reci nekoliko stvari - iphone je obitavao medju 90% gostiju na cajkama, dok kod ostalih svega par komada. Konjevi na majicama takodjer, samo cajke. Naravno, s takvima je uvijek bilo najvise problema. S metalcima najmanje, pace, najugodnije iskustvo (a nemrem smislit metalsku muziku). Nema to veze s predrasudama. Ciste cinjenice. Znam da zvuci kao generaliziranje i da ima iznimaka kolko hoces, ali meni moje iskustvo govori o prosjecnom iphone korisniku - seljacina. Da se ponovim, nisu svi i ima puno iznimaka. Ima i seljacina sa samsungom, htcom i slicno, ali iphone je statusni simbol i on se stavlja na takvim mjestim na stol okrenut naopako da se vidi jabuka, nosi se konj na majici, ima se zlatna lancuga, beli kajsevi versace i slicno. Siguran sam da je u vecini slucajeva to i fejk, jer ipak, ne furas golfa dvicu i iphone sa konjskom majicom. Zasto to ljudi rade? Status i nista vise. Vecina bi bila nesto sto nije, zive iznad mogucnosti, ne razmisljaju racionalno nego im drustvo kroji stajaliste, kud svi tud i mali Mujo kaze stara bosanska. Ne zelim niko vredjati, to je tak kod nas, ali iskreno i vani. U jednoj Austriji (Bec) skoro ista spika. Proseces se po klubovim i nekim cudom drze ajfone na stolu. I da, nisu svi ljudi u klubovima, jasno. Moje iskustvo je temeljeno na 5 nocnih klubova, siguran sam da situacija i drugdje potpuno ista. Samsung nije statusni simbol niti ce biti. 

 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
4 6 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Ezio kaže...

Ove priče o iphoneu kao statusnom simbolu mogu doci samo od djece koji nemaju nikakav prihod. Nitko tko zaradjuje plaću i moze si kupiti auto, stan itd... dakle puno skuplje stvari... ne smatra mobitel od pisljivih par tisuća kuna statusnim simbolom. To su zaista dječja fantaziranja.

Statusni simboli su snobovski satovi od 30000 eura. Ali ne bi se štel mešati, pitajte Deawooda za sve o satovima.

Ja i ti se često ne slažemo, ali ovo mogu i potpisati.

 

Statusni simbol je Maybach, Sunseeker Predator 84, Lamborghini Aventador, Gulfstream G650... kakav mobitel od parsto eura? Simbol statusa čega bi bio ajfon i malo kvalitetnija majica?

 

Kvalitetne stvari se kupuju zato jer u pravilu traju, valjaju i vrijede ulaganja, drže vrijednost kod prodaje itd. Samsung Galaxy trza i čim ga upališ, a iPhone bez problema traje četiri godine i ima nadogradnje, vrhunski izbor dobro filtriranih aplikacija, dobru podršku (pogotovo vani gdje postoji službeni Apple Store). Isto vrijedi za sve Appleove proizvode. Koštaju nešto više od plastičnog pokušaja laptopa, ali postoji razlog za to, isto kao što postoji razlog za kupiti kvalitetnu majicu, koja će trajati godinama, a neće se iskriviti i raspasti nakon pet pranja. Mercedesa ćeš kupiti ako želiš da ti automobil traje, a ne da imaš generalku motora na 100k.

 

E sad, ako netko te stvari kupuje zato što misli da je to statusni simbol, to je problem u glavi, ne u proizvodu. Meni se čini da veći problem imaš ti ukay1000, nego ta ekipa po kojoj pljuješ, jer očito je da si ti taj koji reagira i vjerojatno prvi od onih koji će iPhone zaista kupiti da bi pokazali neki status.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 11:08 (Tonči).
16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Tonči kaže...

Ja i ti se često ne slažemo, ali ovo mogu i potpisati.

 

Statusni simbol je Maybach, Sunseeker Predator 84, Lamborghini Aventador, Gulfstream G650... kakav mobitel od parsto eura? Simbol statusa čega bi bio ajfon i malo kvalitetnija majica?

 

Kvalitetne stvari se kupuju zato jer u pravilu traju, valjaju i vrijede ulaganja, drže vrijednost kod prodaje itd. Samsung Galaxy trza i čim ga upališ, a iPhone bez problema traje četiri godine i ima nadogradnje, vrhunski izbor dobro filtriranih aplikacija, dobru podršku (pogotovo vani gdje postoji službeni Apple Store). Isto vrijedi za sve Appleove proizvode. Koštaju nešto više od plastičnog pokušaja laptopa, ali postoji razlog za to, isto kao što postoji razlog za kupiti kvalitetnu majicu, koja će trajati godinama, a neće se iskriviti i raspasti nakon pet pranja. Mercedesa ćeš kupiti ako želiš da ti automobil traje, a ne da imaš generalku motora na 100k.

 

E sad, ako netko te stvari kupuje zato što misli da je to statusni simbol, to je problem u glavi, ne u proizvodu. Meni se čini da veći problem imaš ti ukay1000, nego ta ekipa po kojoj pljuješ, jer očito je da si ti taj koji reagira i vjerojatno prvi od onih koji će iPhone zaista kupiti da bi pokazali neki status.

Govoris o skupljim stvarima a niti jednu ne posjedujes, osim mozda kojeg apple proizvoda kojega stalno hvalisas na sva zvona jer si, kao, "vrhunski" strucnjak u razvijanju aplikacija, a Star Citizen bi isfusao preko jednog vikenda. Tonci, mislim da ipak nisam ja taj koji ima problema. Apple proizvodi su precijenjeni, prenapuhani i zbog toga spadaju u statusne simbole. Pogotovo u hrvatskoj gdje ljudi prosjecno zaradjuju 3 tisuce kuna, a menadjeri raznih tvrtki dizu isti preko 5 tisuca. Mozda da si malo mladji i da izadjes van bez kapi alkohola i vidis sto se desava, bilo bi ti jasnije. Podrska kod Apple je takva da 3 godine stari uredjaj dobije najnoviju nadogradnju i steka jace neko android 2.3.4 prije 5 godina. Firma koja namjerno ubija da predjes na novo i visestruko skuplje. To mi vise zvuci "fasistoidno".

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
14 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
ukay1000 kaže...
"Majica" od 1000kn je statusni simbol. Ako mislis drugacije onda si budala.

Čuj njega, mali trol koji ljude naziva budalama, ali sebe ne smatra budalom jer je nepogrešiv i ispunjem mudrošću {#}

 

Majica od 1.000kn je statusni simbol upravo za bedake poput tebe. Ljudi poput mene tu majicu niti ne primijete jer živo mi se **** tko što nosi i zašto.

Dakle tebe u oko bode ta majica i ti na nju obraćaš pažnju jer očito imaš problema i debeli manjak životnog iskustva.

 

Nekoga veseli konjić na majici, netko želi da mu preko cijelih leđa piše Adidas, netko treći želi iphone, a netko, poput mene, uopće ne želi oznake na odjeći.

Jesi li ti zakinut time što si oni kupuju robu kakvu žele? Otkida li ti netko od usta kako bi si kupio skupu majicu svojim novcem?

 

Ja si mogu priuštiti i gaće od 10.000 kn ako treba i kakve veze ima sa pameću, glupošću i što je najbitnije tobom ako si ja odlučim kupiti baš te gaće, a da prije kupnje ne priupitam inteligentnog tebe što misliš o mome odabiru?

 

Zaradi svoj novac i radi s njim što god želiš, a dok ga trošiš na ono što želiš imaj na umu da i za tebe netko misli kako si budala zbog odabira u kupnji.

 

Ja osobno bacam te u tu grupu jer si očiti trol. Vrlo je jednostavno označiti nekoga budalom, a najčešće su budale upravo oni koji tu riječ olako koriste.

Battlelog: [deda] lubosaur
16 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
eevek kaže...
ukay1000 kaže...
"Majica" od 1000kn je statusni simbol. Ako mislis drugacije onda si budala.

Čuj njega, mali trol koji ljude naziva budalama, ali sebe ne smatra budalom jer je nepogrešiv i ispunjem mudrošću {#}

 

Majica od 1.000kn je statusni simbol upravo za bedake poput tebe. Ljudi poput mene tu majicu niti ne primijete jer živo mi se **** tko što nosi i zašto.

Dakle tebe u oko bode ta majica i ti na nju obraćaš pažnju jer očito imaš problema i debeli manjak životnog iskustva.

 

Nekoga veseli konjić na majici, netko želi da mu preko cijelih leđa piše Adidas, netko treći želi iphone, a netko, poput mene, uopće ne želi oznake na odjeći.

Jesi li ti zakinut time što si oni kupuju robu kakvu žele? Otkida li ti netko od usta kako bi si kupio skupu majicu svojim novcem?

 

Ja si mogu priuštiti i gaće od 10.000 kn ako treba i kakve veze ima sa pameću, glupošću i što je najbitnije tobom ako si ja odlučim kupiti baš te gaće, a da prije kupnje ne priupitam inteligentnog tebe što misliš o mome odabiru?

 

Zaradi svoj novac i radi s njim što god želiš, a dok ga trošiš na ono što želiš imaj na umu da i za tebe netko misli kako si budala zbog odabira u kupnji.

 

Ja osobno bacam te u tu grupu jer si očiti trol. Vrlo je jednostavno označiti nekoga budalom, a najčešće su budale upravo oni koji tu riječ olako koriste.

Pa ne bode mene to u oci nego ljudi govore da to nije statusni simbol! {#} Kratka majica od 1000 kuna nije statusni simbol! Kuzis? Ne? Navodno je napravljena od kvalitetnijih materijala. {#}

I da, ovaj forum ima tendenciju da svatko tko razmislja drugacije bude napadan dovoljno dugo da ga se prozove trolom, da bi u konacnici pokupio neki od kartona, po mogucnosti crni i da se svi zajedno sa stavovima "jesmo ga!", se nasladjivaju kako su "kewl" i "zakon". Klasicno zatucano choporativno ludilo. Zatim se sve nabija hipotetskim situacijama, klevetanjem i ad hominem raspravom (i sam sam podlozan ad hominem raspravi, ali cisto da se obranim). Mene u ovom trenutku od pisanja moze samo zaustaviti neki od kartona, ali to bi onda isto znacilo i za pola ovoga threada. Pogotovo iPhone zaludjenika zbog koga je i cijela ova rasprava krenula klasicnim trolanjem (onaj video o "brzini").

Kaj se tice tvog posta. Ne moras ti mene "inteligentnog" nista pitati, mozes se i bacit kroz prozor, to nece promjenit cinjenicu da netko tko kupuje majice od 1000kn nije budala. Je budala je. Kolko jos puta zelite da ponovim? Ocito ti je normalno da majica vrijednosti 50kn kosta 1000kn. Takvim budalama bas treba izbit lovu iz dzepa jer nista drugo ni ne zasluzuju (pogotovo dok prolaze kraj ljudi kaj kopaju po kontejnerima). Brutalna drustvena neosjetljivost, egoizam i wannabe elita. Podsjecate me na onu smecarsku zagrebacku zlatnu mladez i njihova stajalista.

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 12:45 (ukay1000).
12 godina
odjavljen
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Naslov teme: Apple predstavlja iPhone 6.

Sadržaj teme: Majica od 1000kn i statusni simboli 

SO much powaa. 

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Kako Vam se više da gubiti vrijeme na pisanje bezveznih poruka? Iphone 6 je već odavno predstavljen, a vi se prepucavate na jedan te isti način kao u svim ostalim temama na ovom forumu. Kako Vam se da? Nekolicina ljudi ovdje se prepucava i uporno nabraja "ja sam imao sve te mobitele u zadnjih godinu dana!". Pa što vi radite u životu? Od čega živite? Imate li vi obitelj i prijatelje? Imate li hobi? Pa još nisam vidio da se niti na  jednom forumu piše toliko o vešmašinama, frižiderima, lusterima, vješalicama, poplunima... Dajte ljudi, zar svaki forum u ovoj državi mora nakon nekog vremena biti uništen zbog šake ljudi koji se ne mogu suzdržati? :-(

 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

A da jednostavno prestanete ovog 'inteligentnog' trola hraniti?

Just a thought ;)

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Evo danas sam imao priliku nekoliko minuta "igrat" sa iP6/64GB, sivim. Telefon je stvarno odličan što se dimenzija i osjećaja u ruci tiče. Protrudirana kamera uopće ne smeta i na stolu kad je polegnut ne smeta toliko. Izrada je odlična i kompaktna, pa čak i plastični stripeovi na vrhu i dnu telefona nisu toliko loši meni koliko su ružno i loše izgledali na slikama telefona. Osobno mi je dizajn M8 draži jer ima tanje rubove, a što je u sredini deblji, to se ne osjeti. IP6 je jako lagan, a zbog manjih dimenzija i zaobljenih rubova super je u ruci. Materijal je odličan i nekako meni nije ostavio dojam klizavog, no mislim da je to subjektivno i ovisi o veličini ruke.
Ekran je odličan na direktnom suncu, čak i kroz polarizirane naočale. Nešto slabiji je od M8, ali i dalje odličan. Tap2wake koji imam na M8, na iP6 jako dobro nadomjesti touchid, tako, to mi je ok. Ios je odličan, brz i responzivan, nisam puno kopao po aplikacijama, ali to ionako znam kako je na supruginom 5C. Rezolucija je odlična, nisam sad uspoređiva PPI, ali u radu se ne vidi razlika. Jedino što mi se ne sviđa je speaker, jer to je i dalje na lošoj pozociji i lako se prekrije. Glasan je, ali kvaliteta dvije iste pjesme sa Deezera u HQ je ipak na strani M8 po čistoći i stereo dojmu. Video nisam snimao i probavao, budem drugom prilikom, a kolega kaže da je sa slikama više nego zadovoljan za prosječnog korisnika. Uglavnom, prvi dojam je jako pozitivan. Nema nikakav cover na telefonu, jer kao i ja, prhotiv je dodatnih covera i protectora.
ptspclan.com | visit us ^^
10 godina
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Ovom ukayu hitno treba psihijatar...

 

Jebale te majce, da si jednom imao majcu od soma kn znao bi da se ne može usporediti s onom od 100... po ničemu, ali ti i dalje budi uvjeren da to kupuju samo snobovi... isto kao i iPhone... tebi ne paše, meni paše, ja Samsung ne bi uzeo ni da mi daš njega i novce, meni je smeće od telefona, ali ne procjenjujem ljude po tome

 
2 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

ja inace imam novaca i apple ne bi kupio ni da je 100 kn

ne mozes mi prodat nesto cemu se ja moram prilagodavati i govoriti kako je to nesto kul, amejzing i ostale sprdnje koje puse djeca do 2 godine..

i usput me oderat ko budalu samo zato jer sam kupio yebeni znak apple.. 

Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
digitall1982 kaže...

ja inace imam novaca i apple ne bi kupio ni da je 100 kn

ne mozes mi prodat nesto cemu se ja moram prilagodavati i govoriti kako je to nesto kul, amejzing i ostale sprdnje koje puse djeca do 2 godine..

i usput me oderat ko budalu samo zato jer sam kupio yebeni znak apple.. 

Izjava je ok (govoriš sa svojeg stajališta),no i androidu se moraš prilagođavati tak da je ista stvar.

--------------------------------------------------------------------------------------------
13 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
ukay1000 kaže...

@marko. iPhone je postao statusni simnol od onoga trenutka kad su te ljudi poceli gledati drugacije jer furas najskuplji mainstream mobitel. 

Radio sam ko zastitar po klubovima, sto cajkeraskim, sto sa stranom mjuzom, osiguravao metalska okupljanja

i imam jako puno iskustva sa ljudima opcenito.

Nagledao sam se sve i svasta i mogu ti reci nekoliko stvari - iphone je obitavao medju 90% gostiju na cajkama,

dok kod ostalih svega par komada.

Konjevi na majicama takodjer, samo cajke. Naravno, s takvima je uvijek bilo najvise problema.

S metalcima najmanje, pace, najugodnije iskustvo (a nemrem smislit metalsku muziku).

Nema to veze s predrasudama. Ciste cinjenice.

Znam da zvuci kao generaliziranje i da ima iznimaka kolko hoces, ali meni moje iskustvo govori o prosjecnom iphone korisniku - seljacina. Da se ponovim, nisu svi i ima puno iznimaka. Ima i seljacina sa samsungom, htcom i slicno,

ali iphone je statusni simbol i on se stavlja na takvim mjestim na stol okrenut naopako da se vidi jabuka, nosi se konj na majici, ima se zlatna lancuga, beli kajsevi versace i slicno.

Siguran sam da je u vecini slucajeva to i fejk,

jer ipak, ne furas golfa dvicu i iphone sa konjskom majicom.

Zasto to ljudi rade?

Status i nista vise.

Vecina bi bila nesto sto nije, zive iznad mogucnosti, ne razmisljaju racionalno nego im drustvo kroji stajaliste,

kud svi tud i mali Mujo kaze stara bosanska.

Ne zelim niko vredjati,

to je tak kod nas, ali iskreno i vani. U jednoj Austriji (Bec) skoro ista spika.

Proseces se po klubovim i nekim cudom drze ajfone na stolu. I da, nisu svi ljudi u klubovima, jasno. Moje iskustvo je temeljeno na 5 nocnih klubova, siguran sam da situacija i drugdje potpuno ista. Samsung nije statusni simbol niti ce biti. 

 

Dragi kolega, u jednom trenutku moje slabosti ljudske malenkosti, dobio sam najbolju volju sa vama popričati kao sa čovjekom, ali ste me dobrano preduhitrili ovim postom, koji ste se apsoluno jasno sami sebe etiketirali kao pripadnika jedne kulturološke skupine, one cajkaške, eventualno metalske u tragovima.

Ovo boldano je kontekst i srž onoga što vi poznajete, a kako vidim naglasak je na "to je tak kod nas, ali iskreno i vani, Vani u Austriji, nebitno Wiena ili Salzburg". Što je pokazatelj dva zaključka, vi niste dio elitnih okupljališta elitnih pripadnika ljudskih zajednica, već nekih specifičnih na periferiji društvenih događanja uopće, i drugo, vi niste nikada radili u noćnim klubovima tipa "Sokol", "The Best", "Saloon" u Zagrebu ili "Srce" u Velikoj Gorici, koji su recimo nekako naj u pogledu same činjenice da je Zagreb metropola, kao Wien, a gdje opet nisam uzeo u obzir druge lokacije drugih gradova u "Lijepoj Našoj"!!!!

Živo me pere, koliko ste puta vi bili u kakvom kazalištu, na kakvoj predstavi, u operi, gdje je društvena hijerarhija u dijametralnoj oprečnosti sa svime što vi navodite, gdje je predmet dolaska na event, recimo AUDI A6 ili A8, ili BMW 5, 7, X5 ili X6, ili pak Mercedes E, S, ili G linija, da Bentley, Aston Martin ili Rolce Royce ne spominjem, nisu stvar pretiža, već popratni dio takve subkulture. Gdje njima IMANJE "telefona" koji je Samsung galaxy S5 ili iPhone 5S apsolutno ne predstavlja neku mjernu jedinicu, jer jer mjerna jedinica u stvari mogućnost pristupa na jedno takvo mjesto.

 

Ako ste već pohodili Austriju, kako kažete Beč, sigurno ste makar jednom čuli za "Novogodišnji koncert" za koji nije bitno koliko imate nula na računu, gdje je JEDINO BITNO jeste li na POPISU UZVANIKA!!!! A njima, njima cipele koštaju možda duplo više od iPhone-a, a koliko onda više od Samsunga Galaxy S5, jedno dva tri puta možda,

Vidite, to je stvar PRESTIŽA, ali sa znanjem, argumentima, pokrićem, svime onim čega vi nemate, niti u tragovima, jer poimanje što je ispravno a što je ponašanje seljačine, ali po modusu kako to VI KAŽETE, je čista šuplja demagogija, a onaj sa "Novogodišnjeg koncerta" taj koncert čeka godinama, ili se čeka da netko jednostavno prirodno prepusti svoju poziciju, pa netko na vječnoj listi čekanja nekako uđe u dvoranu snova.

 

Kažete na samom početku i ovo, "iPhone je postao statusni simbol od onoga trenutka kada su te ljudi počeli gledati drugačije jer furaš najskuplji mainstrem mobitel" {#} {#} {#} {#} !!!!

I vi to tako ladno, mirno, benevolentno bubnete i ostanete živi, u današnje vrijeme kada postoje mobiteli od preko milju US dolara?!?!

Jeste vi ikada čuli za brendove tipa GRESSO, TAG HEUER, VERTU, i tako dalje i tako dalje.

U nastavku imate link na NAJSKUPLJE MOBITELE U SVIJETU, predvodnik je cijenom od over 8 milja US dolara, pa si ti misli.

 

LINK;  http://www.onlinenewspoint.com/top-10-most-expensive-mobile-phones-in-the-world-2014/

 

Apropos poimanja vrijednosti. Čuli ste kolega za "Modnog mačka " Marka Grubnića, a i onu gospođu ( jednu od silnih sličnih u današnjem svijetu ) Viktoria Beckham, koji kupuju neke torbice od preko 10.000.00 oera, možda su oni i bedasti siroti, ali imaju, može im se, a na kraju svega, vode takav stil života, a vi to niste u mogućnosti, ili možda nečete, nebitno.

Ciljeli svijet, manje više zna za njih,i živo im se fućka što plaćaju ekstremne cijene za pravu robu, da ne spominjem ženske cipele Manolo Blahnika, HiFi i ostale gadgeterije Bang&Oloufsena, METZ ili LÖVE televizore, gdje bi bio kraj priče.

 

LINK; http://www.24sata.hr/show/marko-grubnic-nosi-torbu-vrijednu-cak-73000-kuna-141041

 

Jedan dobronamjeran savjet i opet, manite se nečega što je iznad vaše kategorije, okrenite se cajkaškim zabavama i metalskima, dulje će te živjeti mirnim sretnim skladnim životom, lijep pozdrav kolega.

ATJ Lučko
15 godina
odjavljen
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
sardax kaže...
Evo danas sam imao priliku nekoliko minuta "igrat" sa iP6/64GB, sivim. Telefon je stvarno odličan što se dimenzija i osjećaja u ruci tiče. Protrudirana kamera uopće ne smeta i na stolu kad je polegnut ne smeta toliko. Izrada je odlična i kompaktna, pa čak i plastični stripeovi na vrhu i dnu telefona nisu toliko loši meni koliko su ružno i loše izgledali na slikama telefona. Osobno mi je dizajn M8 draži jer ima tanje rubove, a što je u sredini deblji, to se ne osjeti. IP6 je jako lagan, a zbog manjih dimenzija i zaobljenih rubova super je u ruci. Materijal je odličan i nekako meni nije ostavio dojam klizavog, no mislim da je to subjektivno i ovisi o veličini ruke.
Ekran je odličan na direktnom suncu, čak i kroz polarizirane naočale. Nešto slabiji je od M8, ali i dalje odličan. Tap2wake koji imam na M8, na iP6 jako dobro nadomjesti touchid, tako, to mi je ok. Ios je odličan, brz i responzivan, nisam puno kopao po aplikacijama, ali to ionako znam kako je na supruginom 5C. Rezolucija je odlična, nisam sad uspoređiva PPI, ali u radu se ne vidi razlika. Jedino što mi se ne sviđa je speaker, jer to je i dalje na lošoj pozociji i lako se prekrije. Glasan je, ali kvaliteta dvije iste pjesme sa Deezera u HQ je ipak na strani M8 po čistoći i stereo dojmu. Video nisam snimao i probavao, budem drugom prilikom, a kolega kaže da je sa slikama više nego zadovoljan za prosječnog korisnika. Uglavnom, prvi dojam je jako pozitivan. Nema nikakav cover na telefonu, jer kao i ja, prhotiv je dodatnih covera i protectora.

Naravno, svaki se danas mobitel može sakriti pred M8 po kvaliteti zvučnika. Eventualno Xperia Z2/Z3 nije loša, ali ni blizu M8. Inače, evo ja ga vrtim po rukama par dana i nemam sad tu za usporedbu, ali mislim da nije manji od M8. Ne znam zašto... M8 nudi 5" ekran i dva fenomenalna zvučnika, a ovaj ima ogromne gorenje i donje rubove posve nepotrebno.

 

Jedina prednost (dizajnerski gledano) je što je M8 znatno teži uređaj...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
Tonči kaže...

Ja i ti se često ne slažemo, ali ovo mogu i potpisati.

 

Statusni simbol je Maybach, Sunseeker Predator 84, Lamborghini Aventador, Gulfstream G650... kakav mobitel od parsto eura? Simbol statusa čega bi bio ajfon i malo kvalitetnija majica?

 

Kvalitetne stvari se kupuju zato jer u pravilu traju, valjaju i vrijede ulaganja, drže vrijednost kod prodaje itd. Samsung Galaxy trza i čim ga upališ, a iPhone bez problema traje četiri godine i ima nadogradnje, vrhunski izbor dobro filtriranih aplikacija, dobru podršku (pogotovo vani gdje postoji službeni Apple Store). Isto vrijedi za sve Appleove proizvode. Koštaju nešto više od plastičnog pokušaja laptopa, ali postoji razlog za to, isto kao što postoji razlog za kupiti kvalitetnu majicu, koja će trajati godinama, a neće se iskriviti i raspasti nakon pet pranja. Mercedesa ćeš kupiti ako želiš da ti automobil traje, a ne da imaš generalku motora na 100k.

 

E sad, ako netko te stvari kupuje zato što misli da je to statusni simbol, to je problem u glavi, ne u proizvodu. Meni se čini da veći problem imaš ti ukay1000, nego ta ekipa po kojoj pljuješ, jer očito je da si ti taj koji reagira i vjerojatno prvi od onih koji će iPhone zaista kupiti da bi pokazali neki status.

Razlicite socijalne skupine imaju razlicite statusne simbole. Od perja u kosi, zlatnog zuba, mobitela, automobila, jahte pa sve do plemickih titula i slicnih stvari koje se sticu na materijalnoj ili nematerijalnoj osnovi. 

Spomenuo si Mercedes i majicu. Da pobijem i jedno i drugo:

Mercedes je danas jedan od kvarljivijih automobila. Ako ces kupiti nesto sto traje kupit ces Toyotu. Uzmimo primjer najskuplje Toyote i usporedivog mercedesa. Landcruiser i ML. Landcruiser je u svim aspektima bolji automobil od ML-a. Mozda malo udobnost i kvaliteta materijala u unutrasnjosti kabine zaostaje ali u Landcruiserima sa top paketima opreme i to je tu negdje. Jedina mana mu je sto nije Mercedes i prosjecan hrvat ce odabrati Mercedesa.

Kod majica su te neke "statusni simbol" stvari jos izrazenije. Ranije sam napisao kako je veliki logo na majici = überseljak a evo i pojasnjenje iz prve ruke. One majice sto se po nasim ulicama vidjaju sa velikim Gucci, Versace, D&G... natpisima smisljeno se proizvode za seljacine. Takvu majicu neces vidjeti na ni jednoj reviji ili reklami na TV-u ili nekom bitnijem modnom casopisu. Neces je vidjeti ni na nekome ko ima imalo stila nego iskljucivo na seljacinama. Poznanica koja radi sa robom poznatih marki (opremanje butiga visoke mode sirom Europe)ispricala mi je zanimljivu stvar a moram reci da me to nimalo nije iznenadilo. Te majice sa velikim natpisima obicno su najjeftinije i najnekvalitetnije sto te modne kuce imaju u ponudi. Medjutim i najprodavanije su. Na nekim trzistima, medju koje spada i nase, to ide tako daleko da ces tu majicu koja u nabavi kosta 30€ bez problema prodati sa 300-400% marze (znaci preko 100€) dok kvalitetnu majicu istog proizvodjaca, iz najnovije kolekcije koja u nabavi kosta 100€ jedvo prodas za 110€ zato jer ima decentni logo koji ne vristi na 100 metara "ja sam seljacina". Ona je ranije radila u jednom takvom butigu i kaze mi da kad vidi kupca na vratima ona otprilike zna sto ce taj kupiti a kad progovori 100% zna sto mu treba ponuditi. Nimalo ta RL majica od 150€ nije kvalitetnija od neke Adidas za 50€ ili Galeb Omis za 150kn.

 

Druga bitna stvar koja govori u prilog kupovini svega, svacega pa izmedju ostalog i mobitela, automobila i odjece kao statusnog simbola a tice se kvalitete i trajnosti koju spominjes je cinjenica da ljudi te stvari mijenjaju ko carape a ne kad se ta njihova trajnost zaista pokaze. Ti mozda Apple proizvod kupujes jer ti pase OS, volis konstantne nadogradnje i da ne nabrajam koje si jos vrline naveo. No sto reci za onoga koji kupuje novi model cim izadje? Takvih je kod Apple kupaca jako, jako, puno a bilo bi ih i vise da si mogu priustiti? Sto ti znaci 4 godine mogucnosti nadogradnje ako ces ti mobitel zamijeniti nakon manje od godinu? O tome da ni "emajl" na njemu ne zna konfigurirati i da bi za njegove potrebe (osim gledanja jubitoa i pornjave) Nokia 3110 bila bolji izbor, ni necu pricati.

Nas ce covjek za 20k€ radije kupiti macka u vreci u obliku polovnog Mercedesa koji koji je presao 200k km a talijan mu nikad ulje nije promijenio radije nego neki novi, pouzdani (pouzdaniji nego taj Mercedes kad je bio nov) automobil pod garancijom, samo da selo vidi kako on vozi mecku.

Da ne govorim kako se odjeca danas kupuje za jednu polusezonu i kvaliteta je najmanje bitna jer je ako imalo drzis do sebe neces nositi dogodine kad vise nije "in".

 

Ono u cemu se apsolutno slazem sa Ukayem je da iPhone ne vrijedi toliko koliko kosta. Pomodarstvo mu dize cijenu. Ono u cemu se on vjerojatno ne slaze sa mnom je da je S5 cak i preplaceniji uredjaj u odnosu na stvarnu vrijednost. Apple ima svoj OS i svoj store i tu nema konkurenciju. Ne mozes za manje para kupiti mobitel istih specifikacija, istog OS-a i storea ili za isto para kupiti bolji iPhone. Za onoliko para koliko kosta s5 mozes kupiti bolji Android ili za dosta manje para mozes kupiti nesto u rangu S5.

12 godina
protjeran
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

Njemci ipak rade najvjerniju reklamu za novi iPhone.

 

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6

tko želi imati autonomiju kako je to zamišljeno, morat će ga malo prilagodit

http://www.itwire.com/your-it-news/mobility/65610-iphone%E2%80%99s-dirty-little-data-battery-sucking-secrets

Life is too short to remove USB safely
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: DOGAĐA SE SADA: Apple predstavlja iPhone 6
hrvooje kaže...

tko želi imati autonomiju kako je to zamišljeno, morat će ga malo prilagodit

http://www.itwire.com/your-it-news/mobility/65610-iphone%E2%80%99s-dirty-little-data-battery-sucking-secrets

 

Pa zna se da iPhone 6 nema bog zna kakvu autonomiju, negdje kao i iPhone 6. 

Što i nije tako loše, s obzirom na uvjete, odnosno na ekran (koji ima nisku rezoluciju, ali 4.7" je 4.7", nije to malo), CPU...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 23:55 (Deawood).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice