Dellova tvornica u Poljskoj

poruka: 10
|
čitano: 2.951
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dellova tvornica u Poljskoj".
15 godina
offline
Dellova tvornica u Poljskoj

lijepo je to ponovo pročitati - kako još jedan proizvođač (za razliku od trgovaca) zaobilazi kužnu rvacku - "jadnu zemlju za bilo kakav stvaralački posao". {#} no to je u ovom slučaju opravdano jer su Poljaci tradicionalno i već tisućljećima vješti proizvođači računala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dellova tvornica u Poljskoj

Čitajući tekst do kraja imao sam neki deja-vu iliti poremećaj u matrici. Mora da je agent Smith jako blizu. I onda sam se probudio. Dobro je to se ne događa kod nas nego u dalekoj Poljskoj. Kod nas se to ne može dogoditi.... Mi imamo zaštitnika. Svakome kome bi palo na pamet tako nešto raditi kod nas Linić bi u samom startu pregrizao vrat, ili možda malo kasnije, retroaktivnim i kreativnim tumačenjem zakona po mjeri porezne uprave . I onda još kažu da se kod nas guši kreativnost....

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dellova tvornica u Poljskoj

E i meni prvi post koji čitam danas, i ono, razmišljam, pa ovo sam već negdje pročitao, i čitam, i već sve znam. 

I počnem skrolati, kad vidim da malo redundancije ima. Ali dobro, nedjelja je lijep je dan.

Ide se na roštilj, sve je to ok.  

 

I gledam slike i sve to nekako lijepo izgleda, a samo ne vidim onaj mučenički pogon gdje se brzinski sklapaju računala [ ili se možda varam, možda toga tu nema ]

 

Inače pohvale za dell.

Ima dva komada u kući oba iz poljske. Nikakvih problema. Jedan starije serije 1545, drugi 5010. Oba su još živi, jedino baterije malo zezaju.

Ali to uskoro dolazi novo.  

Đuro#2155,
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dellova tvornica u Poljskoj
Cognitor kaže...

Čitajući tekst do kraja imao sam neki deja-vu iliti poremećaj u matrici. Mora da je agent Smith jako blizu. I onda sam se probudio. Dobro je to se ne događa kod nas nego u dalekoj Poljskoj. Kod nas se to ne može dogoditi.... Mi imamo zaštitnika. Svakome kome bi palo na pamet tako nešto raditi kod nas Linić bi u samom startu pregrizao vrat, ili možda malo kasnije, retroaktivnim i kreativnim tumačenjem zakona po mjeri porezne uprave . I onda još kažu da se kod nas guši kreativnost....

Lijepo si to napisao, ali to nije sve. Vrlo vjerojatno bi se odma oformilo vladino povjerenstvo za praćenje razvoja IT industrije, a vrlo vjerojatno uskoro i agencija za praćenje razvoja IT sektora koja bi zapošljavala 10 000 ljudi i financirala se iz dodatnog oporezivanja navedene računalne industrije.

Maštovito, kreativno i jedinstveno.

15 godina
offline
Dellova tvornica u Poljskoj

Zasto vi takoder pisete Inspirion ko ostatak raje. Pa bar bi vi kao respektabilan informaticki casopis trebali znat da je linija racunala Inspiron.

 
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Dellova tvornica u Poljskoj
Cognitor kaže...

Čitajući tekst do kraja imao sam neki deja-vu iliti poremećaj u matrici. Mora da je agent Smith jako blizu.

Sorry, provjera pravopisa, unos teksta nazad, sve se radi u dva iza ponoći, i eto... :(

Cognitor kaže...

 Dobro je to se ne događa kod nas nego u dalekoj Poljskoj. Kod nas se to ne može dogoditi.... Mi imamo zaštitnika. Svakome kome bi palo na pamet tako nešto raditi kod nas Linić bi u samom startu pregrizao vrat, ili možda malo kasnije, retroaktivnim i kreativnim tumačenjem zakona po mjeri porezne uprave . I onda još kažu da se kod nas guši kreativnost....

Hm, da ta pomisao "a gdje smo mi" stalno se mota po glavi.

 

Navodno su plaće u Poljskoj vrlo male, a i davanja na njih, svakako ne treba zaboraviti i veliku bliskost (povijesnu i političku) SAD-a i Poljske, tako da smo u svemu - inferiorni. Osobito kad se sjetiš da ih ima - deset puta više nego nas.

Franjo15 kaže...

 

I gledam slike i sve to nekako lijepo izgleda, a samo ne vidim onaj mučenički pogon gdje se brzinski sklapaju računala [ ili se možda varam, možda toga tu nema ]

 

 

Imaju, ali je bilo strogo zabranjeno slikanje, čak se ni mobitel ne smije unijeti. No, nije djelovalo mučenički :)

Renesis kaže...

Zasto vi takoder pisete Inspirion ko ostatak raje. Pa bar bi vi kao respektabilan informaticki casopis trebali znat da je linija racunala Inspiron.

Ispravljeno, tnx!

...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 11:22 (Miro).
16 godina
offline
Dellova tvornica u Poljskoj

A vijest da netko otvara tvornicu u Hrvatskoj je za 1. April...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dellova tvornica u Poljskoj
Sasoon kaže...

A vijest da netko otvara tvornicu u Hrvatskoj je za 1. April...

 

I to se nece promijeniti.

13 godina
offline
Dellova tvornica u Poljskoj
Ima ih i jeftini su, nema nas i skupi smo.
Simple as that.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Dellova tvornica u Poljskoj

Gluposti...Poljaci su kao i ostatak svijeta normalni i shvaćaju da lova ne dolazi preko noći,spremni su raditi koliko gazda od njih zahtijeva,za plaću koja nije u ravnini onih na Zapadu,ali bolje i to,nego ostati na plaćama u razini bivšeg Sovijetskog kluba..

 

S druge strane,kod nas je nepisano pravilo,koje zvuči.. : "Oću ja njemu(gazdi) qur*c raditi od 7 do 7..Ja oću i da iziđem sa društvom se zabaviti i popiti..Nisam ja lud da njemu zarađujem lovu a on ništa ne radi..!!"

 

Idući problem je isto u mentalitetu,ali na visokoj razini..Porezi,prirezi,razrezi,urezi i još hrpa nameta,e da bi se Društveno Uhljebljena Armija Birokrata,mogla financirati,tako da cijena finalnog proizvoda,postaje nekonkurentna..

 

Ne računajući ne jednom,da sam čuo od ljudi koji su htjeli investirati u Hrvatsku,da su na svim razinama državnih upravi,zahtijevali da investitori "uzmu u obzir njihovu djecu,rodijake,ove i one.."

 

Naranvno da svi bježe od Hrvatske kao kužne,kad smo živi..........eh,sad da spomenem jednu nacionalnu grupaciju,možda bi komentar postao utuživ..{#}

 
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice