BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

poruka: 34
|
čitano: 4.223
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo".
8 godina
neaktivan
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

I čemu da odustanu? To je jedino što ih trenutno razlikuje od konkurencije.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Jos nisam sreo takvog specijalca koji se ne bi mogao odreci minijaturne fizicke tipkovnice.

Potpis!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Ezio kaže...

Jos nisam sreo takvog specijalca koji se ne bi mogao odreci minijaturne fizicke tipkovnice.

 Tipkovnica na BlackBerry Classicu je veličine virtualne tipkovnice na 5,5" ekranu, tako da ipak nije nimalo manja nego na svim većim Touchscreen ekranima.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
14 godina
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Bazen21 kaže...
Ezio kaže...

Jos nisam sreo takvog specijalca koji se ne bi mogao odreci minijaturne fizicke tipkovnice.

 Tipkovnica na BlackBerry Classicu je veličine virtualne tipkovnice na 5,5" ekranu, tako da ipak nije nimalo manja nego na svim većim Touchscreen ekranima.

 pa minijaturna je i virtualna. S tim da virtualna moze biti veca u landscape modu, a fizicka bas i ne moze.

Potpis!
15 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

eo, ja sam taj "specijalac" koji se ne bi odrekao fizičke (u korist "psihičke") tipkovnice ni za što. imam nokiu umjesto bb ali izgledaju skoro jednako. imam i dva smartfona doma (samo za igranje, bez sim-a) i kad pokušavam nešto upisati ta me "vritualna" tipkovnica izluđuje (da, i swiftkey) jer gotovo svaki put opali pogrešno slovo (načelno, prvo lijevo od onoga koje dotaknem). ne dam klikanje. ni na kompu ni na telefonu ... nigdje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Ajar kaže...

eo, ja sam taj "specijalac" koji se ne bi odrekao fizičke (u korist "psihičke") tipkovnice ni za što. imam nokiu umjesto bb ali izgledaju skoro jednako. imam i dva smartfona doma (samo za igranje, bez sim-a) i kad pokušavam nešto upisati ta me "vritualna" tipkovnica izluđuje (da, i swiftkey) jer gotovo svaki put opali pogrešno slovo (načelno, prvo lijevo od onoga koje dotaknem). ne dam klikanje. ni na kompu ni na telefonu ... nigdje. 

 ok vjerojatno si vec u poznim godinama (preko 80) pa je razumljivo

Potpis!
15 godina
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Ezio kaže...

 ok vjerojatno si vec u poznim godinama (preko 80) pa je razumljivo

 da me vidiš, ne bi mi dao (niti bih ja uzeo) više od 90 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Sve to stoji na displayu veličine 5+". Tu se već može tipkati. Kod ekrana 4" meni je pisanje katastrofa, čak i kod landscapea. Svakih par slova moram ispravljati tekst. Što, da uzmem šiljilo i malo zašiljim prste? Ubije mi volju za sms-om i bilo kakvim pisanjem. Imao sam prije toga Alcatel OT-806 sa qwerty izbočenim tipkama i pisanje je bilo užitak iako je sam mobitel za muzej spram današnje tehnologije.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Ajar kaže...

eo, ja sam taj "specijalac" koji se ne bi odrekao fizičke (u korist "psihičke") tipkovnice ni za što. imam nokiu umjesto bb ali izgledaju skoro jednako. imam i dva smartfona doma (samo za igranje, bez sim-a) i kad pokušavam nešto upisati ta me "vritualna" tipkovnica izluđuje (da, i swiftkey) jer gotovo svaki put opali pogrešno slovo (načelno, prvo lijevo od onoga koje dotaknem). ne dam klikanje. ni na kompu ni na telefonu ... nigdje. 

 

Instaliraj Fleksy tipkovnicu, nakon nekog kratkog vremena prilagodbe više se nećeš ni obazirati na pogreške jer ih Fleksy sam ispravlja u letu. Ja napišem totalno sranje od riječi, fulam sva slova i Fleksy svejedno shvati što sam htio napisati i ispravi. Ako i promaši, imaš swipe gore ili dolje da biraš iz ponuđenih riječi iz rječnika.

14 godina
neaktivan
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Ovo ide isto kao i u ovoj temi neki dan: http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/kraj-klasicni-blackberry/241109.aspx

 

Ne kužim ovu pretpostavku da bi čovjek trebao biti 80+ ako preferira fizičku tipkovnicu. Otkud takve ideje?

 

Btw, nema tog algoritma za ispravljanje niti swypea koji može zamijeniti pravu tipkovnicu i znati šta sam ja fulao ili nisam bolje nego ja kad osjetim da sam stisnuo krivu tipku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 19:23 (Mirko935).
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Zato ja i kažem, big buttons kesboard. 

Evo, preko nje sam ovo natipkao za 10 sekundi. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Mirko935 kaže...
 Otkud takve ideje?

 

 Iz glava nadobudnih klinaca...

14 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Nadobudni klinac je posao od pretpostavke da prosjecna klinka od 12 godina pise vise poruka na mobitelu od prosjecnog biznismena koji se fura na bb. I nista se ne buni na virtualnu tipkovnicu. Mozda biznismen ima cevape od prstiju ili je prestar. Ali nadobudni klonac ima 40 godina, 2 m i 115 kg pa mu svejedno ne treba fizicka tipkovnica da nesto natipka

Potpis!
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Takoder, ja 1.86 m i 110 kila, čevapi, tipkam ko Speedy Gonzalez na virtualnoj. 

Rekao bih da ovi formiraju neki antivirtualnotipkovnički pokret. 

AVTP kraće. 

Još mi samo fali da mi bace sol na ranu da ne znam tipkat....

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Vrlo je očito zašto je virtualna bolje prilagođena današnjem vremenu, kada ti treba tipkovnica eto je pojavi se, možeš i klizati po ekranu (swype, swift...), možeš ju podijeliti na dva dijela da bude svaki dio bliži dotičnom prstu itd... a kada ti ne treba - nestane i imaš cijeli ekran (koji zauzima skoro cijeli prednji dio mobitela) za ono što ti treba, dok fizička tipkovnica ne može nestati, tu je bez obzira jeli ti treba ili ne, a ekran je zbog toga puno manji.

Očigledan zaključak je onda da većina želi radije veći ekran nego fizičku tipkovnicu, drugačiji su prioriteti.

I kao što su drugi rekli, okrenete u landscape i riješen problem, virtualne tipke onda zauzimaju veću površinu nego one na blackberryju, barem na ekranima koji su danas popularni (5+ inča, ali i 4.3+ inča je dovoljno), uz malo navike nema problema sa tipkanjem na virtualnoj.

 

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
njonji kaže...

Vrlo je očito zašto je virtualna bolje prilagođena današnjem vremenu, kada ti treba tipkovnica eto je pojavi se, možeš i klizati po ekranu (swype, swift...), možeš ju podijeliti na dva dijela da bude svaki dio bliži dotičnom prstu itd... a kada ti ne treba - nestane i imaš cijeli ekran (koji zauzima skoro cijeli prednji dio mobitela) za ono što ti treba, dok fizička tipkovnica ne može nestati, tu je bez obzira jeli ti treba ili ne, a ekran je zbog toga puno manji.

Očigledan zaključak je onda da većina želi radije veći ekran nego fizičku tipkovnicu, drugačiji su prioriteti.

I kao što su drugi rekli, okrenete u landscape i riješen problem, virtualne tipke onda zauzimaju veću površinu nego one na blackberryju, barem na ekranima koji su danas popularni (5+ inča, ali i 4.3+ inča je dovoljno), uz malo navike nema problema sa tipkanjem na virtualnoj.

 A viđaj ovog čuda! Fizička tipkovnica pa nestane.  Po ovoj drugoj možeš i swypati dodirom ako ti je draže, a sve bez da nestane ekrana. A može ti i nestati ekrana ako trebaš samo odgovoriti "Da" ili "Ne" pa nemaš potrebu za fizičkom tipkovnicom.

 

 
 

 

U landscapeu ti s virtualnom tipkovnicom ne nestane samo 50-60 % ekrana kao u portait modu, nego 90-100 %. Meni apsolutno neupotrebljivo.

13 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Eh da, zaboravio sam na te modele

Ali onda postaju deblji kao u prvoj slici ili je tipkovnica malešna kao na drugoj, ne možeš ju mijenjati.

Samo sam rekao razloge zašto su današnji mobiteli bez fizičke, jednostavno ako se može to zamijeniti virtualnom (koja potpuno nestane kada nije potrebna) onda je to tako.

Što tanji mob i što veći ekran, tako to ide danas.

 

Naravno da će neki i dalje ustrajati na fizičkim, ali zbilja nema potrebe da neki blate virtualne kada se to neće promijeniti i na njih se prešlo s dobrim razlogom (kao što sam prije naveo).

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 22:07 (njonji).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Fizikalno-tipkovnički, bez brige. 

Jer ako ja već sad imam cijeli textbox iznad divovske tipkovnice koji se pomiče s tekstom uz jednostavan trik u OS-u, imam osjećaj da će to postati standardni feature uskoro, ako već i nije. 

I to je ono kaj pričam. 

 

Znači, ja imam cijeli textbox od zadnja dva reda i komplet divovsku tipkovnicu praktički unutar 300 pixela. 

I to je ono što očito nitko ne shvaća. 

Znači, pišem i u isto vrijeme vidim apsolutno sve što sam napisao a da ne skrećem pogled. 

I zato je to puno brže, ne moram provjeravati što sam napisao. 

A to recimo na PC-u ne možeš postići. 

I to je ta brzina. 

Naravno, daktilograf(kinje) mi se smiju, naravno, ali ja spadam pod ostale jadnike, pa se ne odnosi na mene. 

Ostvarujem možda 30% onoga kaj se traži od daktilografa. 

Ali 99,99999% populacije je sporije od mene. 

A svi oni su brže došli do istog nivoa u usporedbi što bi im trebalo s fizičkom tipkovnicom. 

I gle, realno, koliko god da se potrudiš, ako je njena tema A*endelle je brža od tebe. 

Zapravo je problem kad se moram pouzdati u svoju brzinu, a da ne znam kaj sam napisao. 

Uglavnom, znam da sam offtopic, ali po meni: tipkovnica koja je useru brža, preciznija, intuitivnija i manje zamarajuća je definitivno puno bolja. 

A fizička je brža praktički daktilografima i ovima koji su protipkali toliko teksta u životu da su roboti. 

Ja rade idem u ribolov ili ganjam ženske. 

Toliko od mene. 

I nemojte se sad pretvarat u neki master race, molim vas. 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 22:42 (fer-de-lance).
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
fer-de-lance kaže...

Fizikalno-tipkovnički, bez brige. 

Jer ako ja već sad imam cijeli textbox iznad divovske tipkovnice koji se pomiče s tekstom uz jednostavan trik u OS-u, imam osjećaj da će to postati standardni feature uskoro, ako već i nije. 

I to je ono kaj pričam. 

 

Znači, ja imam cijeli textbox od zadnja dva reda i komplet divovsku tipkovnicu praktički unutar 300 pixela. 

I to je ono što očito nitko ne shvaća. 

Znači, pišem i u isto vrijeme vidim apsolutno sve što sam napisao a da ne skrećem pogled. 

I zato je to puno brže, ne moram provjeravati što sam napisao. 

A to recimo na PC-u ne možeš postići. 

I to je ta brzina. 

Naravno, daktilograf(kinje) mi se smiju, naravno, ali ja spadam pod ostale jadnike, pa se ne odnosi na mene. 

Ostvarujem možda 30% onoga kaj se traži od daktilografa. 

Ali 99,99999% populacije je sporije od mene. 

A svi oni su brže došli do istog nivoa u usporedbi što bi im trebalo s fizičkom tipkovnicom. 

I gle, realno, koliko god da se potrudiš, ako je njena tema A*endelle je brža od tebe. 

Zapravo je problem kad se moram pouzdati u svoju brzinu, a da ne znam kaj sam napisao. 

Uglavnom, znam da sam offtopic, ali po meni: tipkovnica koja je useru brža, preciznija, intuitivnija i manje zamarajuća je definitivno puno bolja. 

A fizička je brža praktički daktilografima i ovima koji su protipkali toliko teksta u životu da su roboti. 

Ja rade idem u ribolov ili ganjam ženske. 

Toliko od mene. 

I nemojte se sad pretvarat u neki master race, molim vas. 

 Ja nisam daktilograf ali opet ne buljim na dva mjesta dok pišem.   Ili buljim u ekran ili u tipkovnicu. Tipfelere prepoznam tako da osjetim da sam fulao tipku prstima.
Također, na mobitelima je tipkovnica odmah do ekrana tako da nije velika stvar malo pomaknuti pozornost. Eventualne druge greške se doagađaju tek dok 'uđem u element'. Iako rijetko kada prošitam šta sam napisao nakon kaj sam napisao.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 22:59 (GNU+Linux).
7 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Baš to, i ja osjetim pod prstima kad sam fulao, tak da zapravo je to argument na stranu virtualne. 

Jer je sve to refleks. 

I na virtualnoj točno procijenim gdje su tipke a da ne gledam u njih, nego u strogi centar. 

Em imam filing da sam fulao, em vidim. 

Naravno, na fizičkoj bih mogao brže da sam uvježban, jer je taman dizajnirana praktički za moj raspon ruku, i brži mi je prijelaz na drugi sektor s kontra rukom. 

I opet moram duplo provjeravat sve dok ne postanem ili dovoljno iskusan ili dovoljno egocentričan da zanemarim greške.  

I mrzite me koliko god želite, ali ja sam defektan i na virtualnoj tipkam ili jednako brzo ili brže nego na fizičkoj. 

 

 

P.S. Ste skužili kak cimam R'n'D, baš sam gad....

Kruha i igala...
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
fer-de-lance kaže...

Baš to, i ja osjetim pod prstima kad sam fulao, tak da zapravo je to argument na stranu virtualne. 

Jer je sve to refleks. 

I na virtualnoj točno procijenim gdje su tipke a da ne gledam u njih, nego u strogi centar. 

Em imam filing da sam fulao, em vidim. 

Naravno, na fizičkoj bih mogao brže da sam uvježban, jer je taman dizajnirana praktički za moj raspon ruku, i brži mi je prijelaz na drugi sektor s kontra rukom. 

I opet moram duplo provjeravat sve dok ne postanem ili dovoljno iskusan ili dovoljno egocentričan da zanemarim greške.  

I mrzite me koliko god želite, ali ja sam defektan i na virtualnoj tipkam ili jednako brzo ili brže nego na fizičkoj. 

 

 

P.S. Ste skužili kak cimam R'n'D, baš sam gad....

 Ja zapravo na virtualnoj nemogu osjetiti  dali sam išta promašio. Možda jer imam debele prste.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
7 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Znači,mnemonika, kao i kod mene. 

Uglavnom, poanta je da se ovo pretvorilo u još jedan butthurt thread, a svi smo mi njegove žrtve. 

Fuck off, Butthurt Thread!!!!

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Cas se rjesavaju cas se ne rjesavaju.
Cini mo da je ovo jos jedan marketinaki spin da se vidi odziv trzista.

Al ovo pitanje autora zasto koriste jos tipkovnicu iako top 10 uredjaja je bez nje me nasmijalo do suza. Dodje mi da ga zagrlim i kazem:"sve ce biti uredu"
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
fer-de-lance kaže...
I nemojte se sad pretvarat u neki master race, molim vas. 

Nemojte se vi pretvarati u Apple ovce

 

Kome treba FLAC na mobitelu kad je većina ljudi zadovoljna s MP3? Kome treba Bluetooth na mobitelu kad većina ljudi ima internet i može poslati nešto mailom na 20 cm udaljenosti? Kome treba brzi i univerzalni USB Mass Storage kad možeš koristiti spori ogromni iTunes?

Kome treba fizička tipkovnica na mobitelu kad većina ljudi želi imati veliki ekran i tanak mobitel? Zašto bi tipkao na prave tipke koje su tebi bolji način kad je većini (12-godišnjih klinki kojima je sigurno jako stalo do ispravnog tipkanja pa su full relevantne za raspravu) sasvim dobro na virtualnoj?

Uviđaš li neku sličnost ovdje? ;)

 

Neki od nas u manjini vole imati izbor, bilo to izbor načina slanja filea, formata koji ćemo slušati, formata mobitela ili načina na koji ću otipkati nešto na mobitelu da mi bude najbrže. Ja, eto, volim imati slide-out tipkovnicu jer s njom imam najširi izbor kako ću što u kojem tipkati i ne smeta mi 2-3 mm debljine, a i imam veliki ekran. Nekome je ekran i tanak mobitel najbitniji i ne želi nikakvu tipkovnicu niti veliku bateriju itd. A nekima je tipkanje toliko bitno i ne uživaju puno u filmovima i igricama na mobitelu pa će rađe imati vječno fizičku tipkovnicu preko pola mobitela nego veći ekran.

 

Za ove koji pričaju o tome da je danas cilj imati što tanji mobitel, ja zapravo mislim da je to debilizam. Mobitel debljine 6 mm mi je teže, nezgrapnije i neugodnije za držati nego onaj debljine 9-10 mm. I još se zbog toga da budu kao sleek kad ih staviš na stol žrtvuju korisne stvari poput tipkovnica i baterija.

 

Sve u svemu, ja ne razumijem zašto bi netko bio glup ili zaostao jer želi koristiti fizičku tipkovnicu ili USB Mass Storage.

 

Usput, baš me zanima kakav je swype na BB-u PRIV. Ima tko da je probao. Vjerojatno možeš biti malo precizniji nego s običnim kad osjetiš fizičke tipke ispod.

15 godina
neaktivan
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Dobro su odlučili, po tome su jedinstveni

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
bobo8 kaže...

Dobro su odlučili, po tome su jedinstveni

 No... Da j mi reci ikoji drugi razlog zašto bi danas kupio Blackberry a ne nekog konkurenta? Doslovna sada kada su na Androidu je to jedina stvar koja ih razlikuje.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
7 godina
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
Mirko935 kaže...
fer-de-lance kaže...
I nemojte se sad pretvarat u neki master race, molim vas. 

Nemojte se vi pretvarati u Apple ovce

 

Kome treba FLAC na mobitelu kad je većina ljudi zadovoljna s MP3? Kome treba Bluetooth na mobitelu kad većina ljudi ima internet i može poslati nešto mailom na 20 cm udaljenosti? Kome treba brzi i univerzalni USB Mass Storage kad možeš koristiti spori ogromni iTunes?

Kome treba fizička tipkovnica na mobitelu kad većina ljudi želi imati veliki ekran i tanak mobitel? Zašto bi tipkao na prave tipke koje su tebi bolji način kad je većini (12-godišnjih klinki kojima je sigurno jako stalo do ispravnog tipkanja pa su full relevantne za raspravu) sasvim dobro na virtualnoj?

Uviđaš li neku sličnost ovdje? ;)

 

Neki od nas u manjini vole imati izbor, bilo to izbor načina slanja filea, formata koji ćemo slušati, formata mobitela ili načina na koji ću otipkati nešto na mobitelu da mi bude najbrže. Ja, eto, volim imati slide-out tipkovnicu jer s njom imam najširi izbor kako ću što u kojem tipkati i ne smeta mi 2-3 mm debljine, a i imam veliki ekran. Nekome je ekran i tanak mobitel najbitniji i ne želi nikakvu tipkovnicu niti veliku bateriju itd. A nekima je tipkanje toliko bitno i ne uživaju puno u filmovima i igricama na mobitelu pa će rađe imati vječno fizičku tipkovnicu preko pola mobitela nego veći ekran.

 

Za ove koji pričaju o tome da je danas cilj imati što tanji mobitel, ja zapravo mislim da je to debilizam. Mobitel debljine 6 mm mi je teže, nezgrapnije i neugodnije za držati nego onaj debljine 9-10 mm. I još se zbog toga da budu kao sleek kad ih staviš na stol žrtvuju korisne stvari poput tipkovnica i baterija.

 

Sve u svemu, ja ne razumijem zašto bi netko bio glup ili zaostao jer želi koristiti fizičku tipkovnicu ili USB Mass Storage.

 

Usput, baš me zanima kakav je swype na BB-u PRIV. Ima tko da je probao. Vjerojatno možeš biti malo precizniji nego s običnim kad osjetiš fizičke tipke ispod.

 

Naravno, kužim ja tebe. 

I slažem se. 

Ja sam uvijek na strani Androida baš zbog toga što mi sve dopušta, a realno je postao skoro i savršen, i kužim zašto vučeš paralelu s iOvcama, uglavnom, nebitno. 

Ali, po meni je cijeli koncept Priva pogrešan, a ne fizička tipkovnica. 

Realno, ona na Privu je neupotrebljiva na duže staze. 

Imao sam Xperiju Mini, e to je prava slide out tipkovnica. 

Jednake širine kao dužina mobitela. 

Savršeni landscape. 

I dalo se dobro tipkati. 

A tak mali mobitel. 

Znači, bitna je i forma, a ne samo da ima fizičku tipkovnicu. 

Da netko napravi 5" mobitel sa slide out landscape tipkovnicom, kupio bih ga odmah. 

Ali toga nema. 

Fizičke tipkovnice na mobitelima su u današnje vrijeme toliko loše koncipirane da zapravo više zamaraju nego kaj koriste. 

A ovakvu kao na Xperiji je imala samo Motorola i to dok se nije mogla nabavit kod nas. 

Ako ovi u Berryu ne kuže to, onda nek i propadnu, zasluženo. 

Uglavnom, zaključak je da uvijek rade biram manje zlo, nego da se povodim za hipsterstvom. 

I ozbiljno sumnjam da su ljudi kupovali Priv zato kaj se smatraju uber biznismenima. 

Zapravo, možda i jesu, ali ima ljudi koji su struke koja se bavi proučavanjem takvih, i neću im se miješati u posao. 

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
fer-de-lance kaže...

Naravno, kužim ja tebe. 

I slažem se. 

Ja sam uvijek na strani Androida baš zbog toga što mi sve dopušta, a realno je postao skoro i savršen, i kužim zašto vučeš paralelu s iOvcama, uglavnom, nebitno. 

Ali, po meni je cijeli koncept Priva pogrešan, a ne fizička tipkovnica. 

Realno, ona na Privu je neupotrebljiva na duže staze. 

Imao sam Xperiju Mini, e to je prava slide out tipkovnica. 

Jednake širine kao dužina mobitela. 

Savršeni landscape. 

I dalo se dobro tipkati. 

A tak mali mobitel. 

Znači, bitna je i forma, a ne samo da ima fizičku tipkovnicu. 

Da netko napravi 5" mobitel sa slide out landscape tipkovnicom, kupio bih ga odmah. 

Ali toga nema. 

Fizičke tipkovnice na mobitelima su u današnje vrijeme toliko loše koncipirane da zapravo više zamaraju nego kaj koriste. 

A ovakvu kao na Xperiji je imala samo Motorola i to dok se nije mogla nabavit kod nas. 

Ako ovi u Berryu ne kuže to, onda nek i propadnu, zasluženo. 

Uglavnom, zaključak je da uvijek rade biram manje zlo, nego da se povodim za hipsterstvom. 

I ozbiljno sumnjam da su ljudi kupovali Priv zato kaj se smatraju uber biznismenima. 

Zapravo, možda i jesu, ali ima ljudi koji su struke koja se bavi proučavanjem takvih, i neću im se miješati u posao. 

 Zašto misliš da se ne bi moglo dobro tipkati na Privu? Mislim da su tipke skoro jednake veličine kao na Xperii Mini (Pro, pretpostavljam da misliš? :D ).

Ja ga probao u Vipu nedavno i na prvu mi se tipkovnica uopće nije činila lošom, dapače. Ni premalenom za mojih 95 kg.

 

Da, ja sam se nadao da će Droidi s tipkovnicama doći do nas, ali nikako. Onda je na kraju i Motorola prestala to raditi.

Ali da, slažem se, i ja bih vrlo rado landscape slide-out tipkovnicu, ali toga više uopće nema, a vjerojatno neće nikad ni biti. Mislio sam jedno vrijeme da bi Project Ara to mogao donijeti, ali i to je na kraju ispalo da će biti samo za razne igrarije.

 

7 godina
offline
BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo

Da, Mini pro. 

Uglavnom, Priv tipkovnica je očito jako nelagodna za tipkanje. 

Jer je širina mala, gornji redni tipki je preblizu gornjem dijelu kučišta, a i zbog ogromnih dimenzija uredaja očito nema predobar balans jer mu je težište vjerovatno negdje na prvoj trećini ekrana, pa na duže staze zamara, naravno, moguće da se varam, ali teško da je gornji dio prelagan. 

S landscape tipkovnicom svi ti problemi bi se dali lako riješiti, ali tko j*be korisnike i njihovo mišljenje, glaavno da oni znaju kaj tržište želi. 

Zaslužuju sve loše što će ih spopasti. 

I kaj se toga tiče, baš si mislim kak bi bilo zgodno napraviti neku online peticiju za povratak landscape fizičke tipkovnice. 

Uopće ne sumnjam da bi neka kineska firma odmah krenula u akciju. 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: BlackBerry: Sve damo, tipkovnicu ne damo
fer-de-lance kaže...

Da, Mini pro. 

Uglavnom, Priv tipkovnica je očito jako nelagodna za tipkanje. 

Jer je širina mala, gornji redni tipki je preblizu gornjem dijelu kučišta, a i zbog ogromnih dimenzija uredaja očito nema predobar balans jer mu je težište vjerovatno negdje na prvoj trećini ekrana, pa na duže staze zamara, naravno, moguće da se varam, ali teško da je gornji dio prelagan. 

S landscape tipkovnicom svi ti problemi bi se dali lako riješiti, ali tko j*be korisnike i njihovo mišljenje, glaavno da oni znaju kaj tržište želi. 

Zaslužuju sve loše što će ih spopasti. 

I kaj se toga tiče, baš si mislim kak bi bilo zgodno napraviti neku online peticiju za povratak landscape fizičke tipkovnice. 

Uopće ne sumnjam da bi neka kineska firma odmah krenula u akciju. 

 Koliko sam vidio po recenzijama, a i onom što sam isprobao nakratko, čini mi se da je dio s ekranom prilično lagan i zapravo za divno čudo nema baš problema s balansom.

 

Sjećam se da je bila peticija za HTC da napravi opet qwerty mobitel nakon Desirea Z. Tko zna, da su poslušali to možda ne bi propali tako nego bi mi koji brijemo na tu nišu svi kupovali HTC :D A vidim sad da je bila i za DROID 5.

 

Mislim da je najveći problem Priva cijena koja je definitivno previsoka. Da su bili pametni, mogli su napraviti jeftiniju, nekakvu Lite verziju, možda i u istom kućištu, ali s lošijim specifikacijama pa bi se prodavalo. A usput su mogli i jednu landscape verziju. Potrošili bi više novaca možda, ali barem bi vidjeli bolje što ljudi žele. Ovako su saznali da je teško prodati vrlo skup mobitel kojem je najveća odlika nešto s čim većina nije upoznata i čak i ako bi ih zanimalo, neće probati jer im je u svakom slučaju preskupo. To sam im ja mogao reći da ne bu išlo sam' tak'.

 

Pokreni peticiju pa ćemo vidjeti šta će biti. Ja je prvi potpisujem

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2016 12:26 (Mirko935).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice