Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

poruka: 133
|
čitano: 23.808
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Chronosus kaže...

selim se iz ove države što prije, čiste negativnosti iz svake pore društva za svaku moguću stvar ili događaj.

Srećom eto ti širiš dobre vibracije.

16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...

Vidim da bi neki ovdje stali u red i za tuberkulozu, kad bi se besplatno dijelila.

 

Taj Office je besplatan koliko i peglanje kartica, tj. ceh ti dođe naknadno, ali u trenutku kada radiš transakciju o tome ne razmišljaš. Što kada završiš školovanje i izgubiš pravo na licencu, onda ga više nećeš koristiti? Pa zašto si ga uopće učio? Koristit ćeš nelegalni? Onda ti ni za vrijeme školovanja nije trebao legalni.

 

MS je postao to što je puštajući ljude da koriste njihov nelicenciran softver, kako bi postao standard. Danas s jedne strane vrše pritisak da se sve legalizira, ali to gura korisnike prema open sorceu i drugim rješenjima, pa moraju otvarati mala vrata da mladi i dalje stasaju na njihovim alatima. Na taj način zadržavaju način širenja korisničke baze putem besplatnog početnog krištenja, a da pri tome nisu formalno odobrili nelicencirano korištenje.

 

Ima to i pozitivnih strana, prije 10-ak godina kad je BSA ušao rekli su kad se bude Windows i Office manje piratirali da će se odma otvoriti 8000 novih radnih mjesta u informatici,

a M$ ured će sam zaposliti 2000

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
offline
Re: Besplatan Office 365 akademskoj zajednici u Hr
ima ona narodna, "nema besplatnog rucka"..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...

Vidim da bi neki ovdje stali u red i za tuberkulozu, kad bi se besplatno dijelila.

 

Taj Office je besplatan koliko i peglanje kartica, tj. ceh ti dođe naknadno, ali u trenutku kada radiš transakciju o tome ne razmišljaš. Što kada završiš školovanje i izgubiš pravo na licencu, onda ga više nećeš koristiti? Pa zašto si ga uopće učio? Koristit ćeš nelegalni? Onda ti ni za vrijeme školovanja nije trebao legalni.

 

MS je postao to što je puštajući ljude da koriste njihov nelicenciran softver, kako bi postao standard. Danas s jedne strane vrše pritisak da se sve legalizira, ali to gura korisnike prema open sorceu i drugim rješenjima, pa moraju otvarati mala vrata da mladi i dalje stasaju na njihovim alatima. Na taj način zadržavaju način širenja korisničke baze putem besplatnog početnog krištenja, a da pri tome nisu formalno odobrili nelicencirano korištenje.

O365 nije Office paket aplikacija. Bar ne u ovoj verziji licenciranja koju MS daje besplatno. O365 je mail, Lync i SharePoint servis u MS javnom oblaku. Mi na faksu to koristimo i dajemo studentima da koriste. Svi studenti kada diplomiraju imaju pravo koristiti taj servis i dalje (s mail adresom koju im je faks dodijelio kada su se upisali). Ne plaćaju ništa.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
10 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Ovo je samo još jedna doskočica MS-a da parira google-u sa njihovim docsima. Povećati korisničku bazu, kreirati buduće lojalne korisnike. Nema tu altruizma, pomoći obrazovnim sustavima, nema ničeg osim biznisa. Svatko tko misli drugačije je poprilično naivan.

Potpis
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Entry Point kaže...

Ovo je samo još jedna doskočica MS-a da parira google-u sa njihovim docsima. Povećati korisničku bazu, kreirati buduće lojalne korisnike. Nema tu altruizma, pomoći obrazovnim sustavima, nema ničeg osim biznisa. Svatko tko misli drugačije je poprilično naivan.

LOL! Bilo bi to super da Google nema istu stvar (http://www.google.hr/apps/intl/en/edu/index.html)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Vi koji pljujete po Officeu 365, dal ste pogledali sto dobijete i za koliko?
Znaci, mjesecno 10€ ili 99€ godisnje, tj 75/750kn sto nije strasno. U toj cijeni dobijete 5 licenci za PC/Mac i 5 mobilnih. Znaci 10 licenci. 20GB na SkyDriveu i 60 min na SkyPeu! Naravno, za kucne korisnike.
Htjeli vi to ili ne, Office je najbolji alat na svijetu, a Windowsi drze 90% trzista. Famozni Linux je na nekih 1.6%. Sto god da se dogodi, kako god da se MS ponasa Linux NEMA sanse. Ljudi ce prije prec na Mac nego na Linux.
Situacija sa desktop OSom je kao sa mobilnim, BB moze bit najbolji al kaj mu to vrijedi kada nema aplikacija. WP je isto zgodan primjer jer je "bolji" od Androida pa opet nema sanse.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
mfrankovic kaže...
Visak kaže...

 

O365 nije Office paket aplikacija. Bar ne u ovoj verziji licenciranja koju MS daje besplatno. O365 je mail, Lync i SharePoint servis u MS javnom oblaku. Mi na faksu to koristimo i dajemo studentima da koriste. Svi studenti kada diplomiraju imaju pravo koristiti taj servis i dalje (s mail adresom koju im je faks dodijelio kada su se upisali). Ne plaćaju ništa.

 

mala ispravka, O365 je "Office paket aplikacija", uz skup drugih usluga, no sve verzije ne sadrže desktop varijante Office alata.

Silence! I Kill You...
15 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

there's no such thing as a "free lunch". {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Entry Point kaže...

Ovo je samo još jedna doskočica MS-a da parira google-u sa njihovim docsima. Povećati korisničku bazu, kreirati buduće lojalne korisnike. Nema tu altruizma, pomoći obrazovnim sustavima, nema ničeg osim biznisa. Svatko tko misli drugačije je poprilično naivan.

Genijalno, zaista neočekivan zaključak {#}

 

I što onda, office, gdocs ili bilo koji drugi softver je ALAT za nešto napraviti! Dakle, dobili smo 550.000 besplatnih komada alata kojeg možeš koristiti bilo gdje na kugli zemaljskoj i to praktički s bilo kojeg uređaja koji ima pristup internetu! I to alata koji se koristi u 99% HR firmi.

 

I sad ne valja jer će oni povećati bazu korisnika ?!? 

 

Ajde jedva čekam prvi post koji će komentirati što je sve moguće s ovakvim alatom na razini edukacije u RH. Bilo koji student/učenik/profesor može podijeliti bilo koji dokument među sobom, uređivati ga i učiniti dostupnim svima. Jednostavno, besplatno i dostupno.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
protjeran
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
dassa kaže...

Ne, rješenje je daleko od jednostavnog. Ovo je hvale vrijedna akcija i takvom ju treba prikazati. Primjera radi, na svim mojim računalima uz MS ekosustav u učionici je instaliran i open source. Edu verzija Zorin OS-a sa pripadajućim Libre Officeom. No, u obrazovni sustav ne možeš ubaciti open source i reći problem je riješen. Prvo, plan i program, a ponajviše udžbenici nisu prilagođeni bilo čemu alternativnom. Poznajem mnogo nastavnika koji su vrlo brzo pokleknuli pred naletom adrenalina i instalacije open source. Jednostavno nema literature. Ne možeš očekivati da učenicima nešto pokažeš i onda im nedaš literaturu iz koje to mogu naučiti ili im eventualno daš literaturu na engleskom koji naravno nitko nije dovoljno svladao da bi ga koristio na efektivnoj razinji. Ja ju sam kreiram za pojedine segmente predavanja. Pogotovo za korištenje elemenata sučelja u Zorin OS koji je slabo dokumentirana i zapravo vrlo malo poznata dista linuxa. Isto je i za LO iako je tu situacija nešto bolja. Drugo, svi doma imaju (što legalno, što ilagalno) Windowse sa MS Officeom i jedino njih i znaju koristiti. Učenike pripremaš za defacto standard pa makar to bio i (zlo svih zala na svijetu=sarkazam) Microsoft. Treće, u poslovnom (od malih tvrtki do korporacija) standard je opet MS Office. Roditelji, a kasnije ni djeca neće biti zadovoljna ako ih nisi naučio osnovne stvari rada na računalu. Zapravo, bazični syllabus ECDL programa plus programiranje. Četvrto, nastavnici nemaju nikakvu podršku u uvođenju alternativnih programa (osim eventualno podrške entuzijastičnih kolega), pa niti od tako cijenjene open source zajednice. Naročito u nas. Peto, nastavnici informatike nemaju vremena za sve to jer često obavljaju poslove administratora, servisera, nastavnika i pomagača i učenicima i učiteljima u školama. Besplatne alternative se svakako uvode, ima pomaka, to mogu reći iz vlastitog iskustva i iskustva kolega no sve ide vrlo sporo iz navedenih razloga. Mislim da si shvatio da ipak nije sve tako jednostavno kao što se čini.

 

Rekao sam da je rješenje jednostavno, ne i njegovo provođenje. No, da, u potpunosti se slažem, ali svi navedeni problemi proizlaze iz, kako sam rekao, orijentacije čistom kapitalizmu, a ne sposobnosti i napretku. 

 

1. Plan i program u cjelosti je nikakav, to se ne može opovrgnuti, ali ne smije stajati na mrtvoj točki. Doduše, ne pada mi na pamet što bi se u ovoj državi moglo učiniti po tom pitanju. 

 

2. Situacija je takva zbog Microsoftovog kompletnog monopola, no još je gore što ovlašteni prodavači potiču piratizaciju što je posve razumljivo zbog cijena koje se ovdje nameću. 90% "običnih smrtnika" niti ne zna da Windowsi nisu beseplatni, a postojanje besplatnih alternativa za njih je znanstvena fantastika.

 

3. Standard je MS Office, ali postoje i kompanije koje koriste Libre/Open Office.  Netko tko će raditi u takvom poslovnom okruženju naravno da treba znati rukovati s MS Officeom, no to bi se trebalo raditi u završnoj fazi obrazovanja, nipošto kod osnovnoškolskih i srednjoškolskih sistema, jer se tako samo potiče piratizacija. 

 

4. Podrška ne postoji, jer nitko ne vidi problematiku u Microsoftovom monopolu. 

 

5. To niti nije njihov posao. Ta opcija im se mora prezentirati kroz nastavni program. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 10:57 (NiramX).
10 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
mfrankovic kaže...
Entry Point kaže...

Ovo je samo još jedna doskočica MS-a da parira google-u sa njihovim docsima. Povećati korisničku bazu, kreirati buduće lojalne korisnike. Nema tu altruizma, pomoći obrazovnim sustavima, nema ničeg osim biznisa. Svatko tko misli drugačije je poprilično naivan.

LOL! Bilo bi to super da Google nema istu stvar (http://www.google.hr/apps/intl/en/edu/index.html)

Čemu "LOL" ? Jesam li napisao da google nema istu šemu ili da je google neprofitna organizacija? 

 

Ne shvaćam tvoj komentar. Shvaćam potrebu za njim, ali je apsolutno bezvezan.

 

 

Potpis
10 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Drazen kaže...
Vi koji pljujete po Officeu 365, dal ste pogledali sto dobijete i za koliko?
Znaci, mjesecno 10€ ili 99€ godisnje, tj 75/750kn sto nije strasno. U toj cijeni dobijete 5 licenci za PC/Mac i 5 mobilnih. Znaci 10 licenci. 20GB na SkyDriveu i 60 min na SkyPeu! Naravno, za kucne korisnike.
Htjeli vi to ili ne, Office je najbolji alat na svijetu, a Windowsi drze 90% trzista. Famozni Linux je na nekih 1.6%. Sto god da se dogodi, kako god da se MS ponasa Linux NEMA sanse. Ljudi ce prije prec na Mac nego na Linux.
Situacija sa desktop OSom je kao sa mobilnim, BB moze bit najbolji al kaj mu to vrijedi kada nema aplikacija. WP je isto zgodan primjer jer je "bolji" od Androida pa opet nema sanse.

Smiri se. Pričamo o office-u u cloudu, ne o statistikama i tko ima "većeg". Nema potrebe za uzbuđenjem i dizanjem na zadnje noge.

Potpis
15 godina
neaktivan
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Kakve se nebuloze ovde prosipaju. Pricate o nekom planu da Microsoft osvoji/zarazi/uvede-novu-religiju-u svijet a koristis google.com kao homepage.

 

Dobio si office besplatno. Koristis ga, a u podsvijesti ne das sam sebi da se naviknes na office jer ce te vezati za cijeli zivot...come on?

 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Bože, o čemu vi pričate?
Ja ne vjerujem jednostavno. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...

Vidim da bi neki ovdje stali u red i za tuberkulozu, kad bi se besplatno dijelila.

 

Taj Office je besplatan koliko i peglanje kartica, tj. ceh ti dođe naknadno, ali u trenutku kada radiš transakciju o tome ne razmišljaš. Što kada završiš školovanje i izgubiš pravo na licencu, onda ga više nećeš koristiti? Pa zašto si ga uopće učio? Koristit ćeš nelegalni? Onda ti ni za vrijeme školovanja nije trebao legalni.

 

MS je postao to što je puštajući ljude da koriste njihov nelicenciran softver, kako bi postao standard. Danas s jedne strane vrše pritisak da se sve legalizira, ali to gura korisnike prema open sorceu i drugim rješenjima, pa moraju otvarati mala vrata da mladi i dalje stasaju na njihovim alatima. Na taj način zadržavaju način širenja korisničke baze putem besplatnog početnog krištenja, a da pri tome nisu formalno odobrili nelicencirano korištenje.

Kad većina ljudi završi školovanje, već će biti novijih SW-a, a ljudi će ionako završiti u 95+% slučajeva na MS softveru u raznim firmama, državnoj upravi i slično.

Tu ih nitko neće ništa ni pitati, ovo je bitno bolja varijanta nego da su radili s free rješenjima.

10 godina
protjeran
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Microsoft je globalno uspješna kompanija koja svojim vlasnicima, dioničarima, a i zaposlenicima donosi finu dobit. To što su raznim metodama uspjeli da se njihovi proizvodi koriste u ogromnom postotku je njihov uspjeh a ne pokazatelj nekakve zavjere ili sl. To što njihovi manageru putuju planetom i na razne načine nastoje proširiti bazu korisnika korisnika spada u osnove biznisa. Ovo im je kvalitetan potez usmjeren u budućnost, a ništa im se nebi promjenilo i da nisu to uradili. Znači to nije ishodjen potez već pomno planirana globalna strategija uspješne kompanije. 

Pa nitko onima koji nisu time zadovoljni ne brani da koriste druge software . I ja tražim alternativu officeu jer mi je skup, ali zasad nisam našao nekaj te kvalitete. 

Netko ovdje dobro reče: puno jala i gluposti. Nama ništa nevalja, ni office ni ceste ni zeljeznice ni brodogradnja ni banke,, a u stranim rukama sve to fino sljaka... 

Svi koji u ovom potezu microsofta vide bilo što drugo osim kvalitetnog poslovnog poteza, neka osnuju svoje tvrtke pa da vide koliko će im trebati godina i znoja da im neki proizvod bude zastupljen u tom postotku,.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Tko uopće ovdje govori protiv Microsofta? Problem je u Vladi, koja umjesto da otvoreni softver uvodi u državne institucije i time smanji potrebu za znanjem (i posjedovanjem) komercijalnih rješenja, ona radi upravo suprotno - gura đake i studente u ralje jedne korporacije.

Jasno mi je da se pojedinci vesele ovom potezu, ali u široj perspektivi je to loše po cijelo društvo.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...
Tko uopće ovdje govori protiv Microsofta? Problem je u Vladi, koja umjesto da otvoreni softver uvodi u državne institucije i time smanji potrebu za znanjem (i posjedovanjem) komercijalnih rješenja, ona radi upravo suprotno - gura đake i studente u ralje jedne korporacije.

Jasno mi je da se pojedinci vesele ovom potezu, ali u široj perspektivi je to loše po cijelo društvo.

Kako planiras "ugurati" open source? Pa u javnom sektoru rade samo "tetkice" od 40+ godina. 

Moja mama je jedna od njih. Ona je jedva naucila excel, nezna kako navigirati youtubom, engleski tri livade tj, teski tehnicki laik, kao i 90% njenih radnih kolega. Kako da ona i njoj slicni nauce libreoffice? Nikako. 

 

I taj ce se krug samo ponavljati. Microsoft je osvojio trziste offisom. Opensource je tu debelo zakasnio. Ja sam za openoffice cuo tek prije par godina. A za vrijeme legendarnog office 2003, nije ga nigdje bilo. Sad je kasno traziti bilo kakve promjene.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Kasno? Ha ha. Najbolje da sve zabetoniramo gdje smo sada.
12 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

A lol pa upravo si napisao ono sta neki pokusavaju objasnit. Te tetkice kako si ih nazvao znaju koristit ''3'' osnovne funkcije u Officu koje jednako tako imas i u Libreu. Neznam otkud ideja da je Libre neki super tezak program za naucit. Pa valjda po nekoj logici je teze naucit kako svi tvrde super napredni Office. 

 

Libre je besplatan. Instalirat isproubat pa onda komentirat.

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
bezimeni kaže...

A lol pa upravo si napisao ono sta neki pokusavaju objasnit. Te tetkice kako si ih nazvao znaju koristit ''3'' osnovne funkcije u Officu koje jednako tako imas i u Libreu. Neznam otkud ideja da je Libre neki super tezak program za naucit. Pa valjda po nekoj logici je teze naucit kako svi tvrde super napredni Office. 

 

Libre je besplatan. Instalirat isproubat pa onda komentirat.

 

Ja koristim libre licno. Ali moja stara od skoro 50god je svoj vijek za ucenje zavrsila. Mozda moze nauciti sasvim dobro raditi u libreu. Ali ne zeli. I zasto bi? Jedva je presla na racunare opcenito, a sada treba da opet uci Libre? Pa i ja bi se usprotivio bilo kakvoj promjeni na njezinom mjestu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 14:23 (Arxi).
10 godina
protjeran
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

 

Kažete: problem je u vladi?  Kojoj vladi ?  Ovoj koja je trenutno na vlasti u Hrvatskoj  ?..... 

Nebudimo smiješni,,, ova vlada niti ima znanja niti mogućnosti a kamoli neke dugoročne strategije pa da bi vukla neke poteze koji bi u doglednoj budućnosti donijele bilo što pozitivno

bilo kome u hrvatskoj.... Osim toga to nije potez vezan samo uz našu državu, to je uobičajena poslovna praksa u svijetu, pa i u zemljama mnogo razvijenijima nego naša.

 

Office je proizvod, kao i mercedes, kao i adidas, kao i colt, kao i airbus ... I naravno da te proizvode uspješni management tih kompanija gura na razne načine, pa i kroz ovakve akcije...

Da nam merkelica pokloni 10000 mercedesa, kaj bi onda rekli da je to zavjera usmjerena tome da se navučemo na mečke pa onda se fiati i škode nebu više prodavali,,??,,   

 

Jedan kolega forumaš je ovdje dobro rekao: nema tu sentimenta niti neke brige za ovo ili ono, to je čisti poslovni potez i to je sve. Globalizacija je tu, i guranje glave u pijesak nam neće pomoći, a što prije se snađemo i uklopimo u ta svjetska kretanja to ćemo možda prije isplivati iz ćumeza u kojem smo sada... Dao bog da Bago tako putuje po svijetu i donira končareve transformatore pa da za koju godinu končarevi transformatori budu zastupljeni u postotku ko office...   

 

Dežurni dušebrižnici  i napadači svega i svačega, bi trebali znati koliko tisuća hrvatskih građana prima plaću i hrani obitelji zahvaljujući windowsima i officeu. 

Nitko, ali baš nitko ne brani nitkome da počne koristiti libreoffice, openoffice, ssuite office, kingsoft office... Pa dostupni su odma za download i korištenje već godinama, a to što  office usprkos toga još uvjek drži preko 90 %  zastupljenost je isto demokratska činjenica koju se nemože zanemariti......  

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...
Tko uopće ovdje govori protiv Microsofta? Problem je u Vladi, koja umjesto da otvoreni softver uvodi u državne institucije i time smanji potrebu za znanjem (i posjedovanjem) komercijalnih rješenja, ona radi upravo suprotno - gura đake i studente u ralje jedne korporacije.

Jasno mi je da se pojedinci vesele ovom potezu, ali u široj perspektivi je to loše po cijelo društvo.

Nema tu nikakvih guranja u ralje - potencijalni prijelaz na open SW nije ništa kompliciraniji nego što je bio s prijelazon Office korisnika na današnji "look".

S druge strane, volio bi vidjeti TCO open rješenja izveden od nekog ozbiljnog - par pokušaja koji su izvedeni u RH u tom smjeru neslavno su propali i vratilo se na MS rješenje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
I onda se ti od 50+ (ili 30+ a s istim stavom) čude što više ne mogu pronaći posao ako izgube postojeći.
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Visak kaže...
I onda se ti od 50+ (ili 30+ a s istim stavom) čude što više ne mogu pronaći posao ako izgube postojeći.

A što bi trebali - proučavati sav mogući SW?

16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
mfrankovic kaže...
Entry Point kaže...

Ovo je samo još jedna doskočica MS-a da parira google-u sa njihovim docsima. Povećati korisničku bazu, kreirati buduće lojalne korisnike. Nema tu altruizma, pomoći obrazovnim sustavima, nema ničeg osim biznisa. Svatko tko misli drugačije je poprilično naivan.

LOL! Bilo bi to super da Google nema istu stvar (http://www.google.hr/apps/intl/en/edu/index.html)

 

Pa to je Entry Point i rekao? Obje firme nastoje navući korisnike da koriste njihov proizvod

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
Arxi kaže...
Visak kaže...
Tko uopće ovdje govori protiv Microsofta? Problem je u Vladi, koja umjesto da otvoreni softver uvodi u državne institucije i time smanji potrebu za znanjem (i posjedovanjem) komercijalnih rješenja, ona radi upravo suprotno - gura đake i studente u ralje jedne korporacije.

Jasno mi je da se pojedinci vesele ovom potezu, ali u široj perspektivi je to loše po cijelo društvo.

Kako planiras "ugurati" open source? Pa u javnom sektoru rade samo "tetkice" od 40+ godina. 

Moja mama je jedna od njih. Ona je jedva naucila excel, nezna kako navigirati youtubom, engleski tri livade tj, teski tehnicki laik, kao i 90% njenih radnih kolega. Kako da ona i njoj slicni nauce libreoffice? Nikako. 

 

I taj ce se krug samo ponavljati. Microsoft je osvojio trziste offisom. Opensource je tu debelo zakasnio. Ja sam za openoffice cuo tek prije par godina. A za vrijeme legendarnog office 2003, nije ga nigdje bilo. Sad je kasno traziti bilo kakve promjene.

 

jednostavno: otkaz ili nauči...ako neće ona, ima ko hoće

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
10 godina
protjeran
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

 

Prilikom zapošljavanja , u 99 % slučajeva kada se traži IT znanje, onda se traže licence vezane uz microsoftove proizvode, tu i tamo bude neka vezana uz linux kada su u pitanju specifičnosti.

Ali još nikad nigdje nisam naišao da se za zaposlenje traži licenca ili znanje u Libreofficeu ....    Microsoftov office je standard, htjeli mi to priznati ili ne, i to u svjetskim razmjerima,

i naravno onda radi kompatibilnosti raznih dokumenata-izvješća-statistika i svega kaj se razmjenjuje da će se prije inzistirati na officeu nego na openofficeu..... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
segregator kaže...

 

jednostavno: otkaz ili nauči...ako neće ona, ima ko hoće

Otkaz ne možeš dati ni radi puno ozbiljnijih stvari, da ne govorim da ovdje moraš provesti edukaciju, vrijeme prilagodbe...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice