Aplikacije za Android su skuplje

poruka: 43
|
čitano: 6.451
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aplikacije za Android su skuplje".
14 godina
neaktivan
offline
Aplikacije za Android su skuplje

Apple korisnici su voljniji platiti.

Ja uopće nemam tu naviku. Zapravo nisam kupio niti jednu aplikaciju za svoj android - uvjek je bila dobra besplatna varijanta. 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Aplikacije za Android su skuplje

Jao Canalys :)

 

Sad sam malo picio po marketu i itunesu i vidim da su cijene aplikacija ili iste ili su Android aplikacije nijansu jeftinije ili cak one koje se za iOS placaju na Androidu besplatne.

Neko ko vidi ovakvo istrazivanje mogao bi na brzinu shvatiti kako su Android aplikacije zaista skuplje. Ko malo detaljnje istrazi ovo genijalno istrazivanje shvati da su iOS-korisnicni naklonjeniji igricama i jeftinim piz_darijama dok u top Android aplikacije spadaju ipak malo ozbiljnije stvari.

A vidi naslova clanka, za izrigati.

Molim autora da mi pronadje par aplikacija koje su skuplje na Androidu nego na iOS-u.

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

 
29 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
Svi zaboravili izgleda na onu applikaciju za lijecenje guba, ko je ono tu vise nasjeo, androidasi ili appleovci? Ne treba se ni odgovarati na pitanje.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje

iFart je učinio čovjeka bogatim. I rest my case.

 
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
BlueMax kaže...

Jao Canalys :)

 

Sad sam malo picio po marketu i itunesu i vidim da su cijene aplikacija ili iste ili su Android aplikacije nijansu jeftinije ili cak one koje se za iOS placaju na Androidu besplatne.

Neko ko vidi ovakvo istrazivanje mogao bi na brzinu shvatiti kako su Android aplikacije zaista skuplje. Ko malo detaljnje istrazi ovo genijalno istrazivanje shvati da su iOS-korisnicni naklonjeniji igricama i jeftinim piz_darijama dok u top Android aplikacije spadaju ipak malo ozbiljnije stvari.

A vidi naslova clanka, za izrigati.

Molim autora da mi pronadje par aplikacija koje su skuplje na Androidu nego na iOS-u.

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

Pa većina appova među prvih 100 ima besplatne alternative, koje su i bolje. Recimo antivirusi su 10$, em ti ne trebaju, em ima besplatno lookout recimo. Pa onda razni office alati od 25$, a sa SGSII mi je došao polaris office koji je jednako upotrebljiv kao i oni. Music player, ajde kako koji. Trenutno najbolji zvuk ima besplatni - SoundBest Lite. Još ne kužim ko kupuje puste talking tomove i benove i sličnu ekipu. Ja imam par plaćenih appova, a njih sam nabavio preko getJar-a kao Gold appove, tako da opet nisam potrošio ništa na njih.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Aplikacije za Android su skuplje

Android ima većinu tog kaj mi treba-besplatno, iOS - 99 centi.

 

Isto ko i Zune protiv iTunesa, Zune-15 dolara mjesečno unlimited download od mnogo više pjesama u izboru, iTunes-dolar po svakoj pjesmi, 20 pjesama u iT 20 dolara.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Aplikacije za Android su skuplje

Emmezeta je skuplja od Konzuma zato jer u Emmezeti ljudi vise kupuju bijelu teniku dok u Konzuma najvise kupuju krumpire. (Zar je bitno sto su i krumpiri jeftiniji u Emmezeti?)

Automobili su skuplji u Njemackoj nego u Hrvatskoj zato jer se u Njemackoj proda vise automobila visoke klase. (Istina da je isti model automobila znatno skuplji u Hrvatskoj ali Canalys to smatra nebitnim)

.... da mi je neko prije par godina rekako kako ce Bug u vijestima prenositi ovakve gluposti, ne bi mu vjerovao.

 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
logik kaže...

Android ima većinu tog kaj mi treba-besplatno, iOS - 99 centi.

 

Isto ko i Zune protiv iTunesa, Zune-15 dolara mjesečno unlimited download od mnogo više pjesama u izboru, iTunes-dolar po svakoj pjesmi, 20 pjesama u iT 20 dolara.

Zune je 9,99US$, odnosno 99US$ godišnje. iTunes nudi iTunes Match za 24,99 US$ godišnje gdje sve ilegalno (skinuto s torrenta) postaje legalno i pune kvalitete (piše se kao da si kupio tu pjesmu s itunesa).

14 godina
offline
Aplikacije za Android su skuplje

"kontroliran i zreliji sustav naplate"   {#}

:D
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Aplikacije za Android su skuplje

postoji laž, velika laž i statistika. u službu marketinga svatko može tumačiti podatke na svoj način. sad bi npr. android mogao naručiti istraživanje koje će dokazati da su među top30 aplikacija androidove jeftinije. 

 

šta radi marketing. evo npr. pogledaj ovaj link na kojem se govori kako kemijski spoj DHMO dihidrogen monoksid ubija 

 

http://www.varljiv.org/a/dhmo

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
 
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
hrvooje kaže...

postoji laž, velika laž i statistika.

  U svijetlu tih činjenica - predlažem peticiju kojom ćemo uredništvo Buga nagovoriti da više ne objavi niti jednu vijest koja se temelji na statistici.

 

Proklete laži!

14 godina
neaktivan
offline
Aplikacije za Android su skuplje

uf, znam da se ne radi o android marketu, al na samsung apps uvijek mozes naci one najbolje i najskuplje aplikacije djaba, npr. od igara bio dead space (koji je pre odlican na sgs2) worms itd...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
BlueMax kaže...

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

Gdje ti je izvor za ovu glupost sto si izjavio?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
15 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
cuspajz kaže...
BlueMax kaže...

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

Gdje ti je izvor za ovu glupost sto si izjavio?

  Izvor? Što ti je to? Halo!

 

Godina je 2012.

Na Bugovom forumu si.

Statistike i benchmarkovi su bezvrijedni.

12 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
cuspajz kaže...
BlueMax kaže...

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

Gdje ti je izvor za ovu glupost sto si izjavio?

na iTunesu i na Android marketu u kombinaciji s ovim istrazivanjem dobijes upravo to. ovdje se usporedjuju kruske i jabuke. kad usporedjujes kruske sa kruskama i jabuke sa jabukama vrlo jednostavno je zakljuciti da su iste aplikacije jeftinije ili besplatne na Androidu. Meni je puno jednostavnije nesto provjeriti nego vjerovati vjesto oblikovanoj gluposti. 

Navedi mi jednu aplikaciju koja je skuplja za Android nego za iPhone? Tesko, mozda ima koja iznimaka ali ja je koliko se god trudio ne mogu pronaci. 

13 godina
offline
Aplikacije za Android su skuplje

Pa kada uspoređuju razlićite aplikacije da uspoređuju iste onda bi bilo drugaćije 

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
BlueMax kaže...
cuspajz kaže...
BlueMax kaže...

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

Gdje ti je izvor za ovu glupost sto si izjavio?

na iTunesu i na Android marketu u kombinaciji s ovim istrazivanjem dobijes upravo to. ovdje se usporedjuju kruske i jabuke. kad usporedjujes kruske sa kruskama i jabuke sa jabukama vrlo jednostavno je zakljuciti da su iste aplikacije jeftinije ili besplatne na Androidu. Meni je puno jednostavnije nesto provjeriti nego vjerovati vjesto oblikovanoj gluposti. 

Navedi mi jednu aplikaciju koja je skuplja za Android nego za iPhone? Tesko, mozda ima koja iznimaka ali ja je koliko se god trudio ne mogu pronaci. 

 

Gotvo sve igre od electronic artsa na app storeu su 0.99 a na androidu 2.99 ili vise (npr monopoly 0.99 a na androidu 4.99). Istina da je ovo snizenje, ali gotovo svaka kvalitetnija aplikacija je ili na pocetku ili u nekom veselom trenutku jako snizena pa cak i besplatna. Ipak vece trziste (kupaca) i razvijen in-app purchase omogucuje da se daju svako malo velika snizenja.
14 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
profa31 kaže...
BlueMax kaže...
cuspajz kaže...
BlueMax kaže...

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

Gdje ti je izvor za ovu glupost sto si izjavio?

na iTunesu i na Android marketu u kombinaciji s ovim istrazivanjem dobijes upravo to. ovdje se usporedjuju kruske i jabuke. kad usporedjujes kruske sa kruskama i jabuke sa jabukama vrlo jednostavno je zakljuciti da su iste aplikacije jeftinije ili besplatne na Androidu. Meni je puno jednostavnije nesto provjeriti nego vjerovati vjesto oblikovanoj gluposti. 

Navedi mi jednu aplikaciju koja je skuplja za Android nego za iPhone? Tesko, mozda ima koja iznimaka ali ja je koliko se god trudio ne mogu pronaci. 

 

Gotvo sve igre od electronic artsa na app storeu su 0.99 a na androidu 2.99 ili vise (npr monopoly 0.99 a na androidu 4.99). Istina da je ovo snizenje, ali gotovo svaka kvalitetnija aplikacija je ili na pocetku ili u nekom veselom trenutku jako snizena pa cak i besplatna. Ipak vece trziste (kupaca) i razvijen in-app purchase omogucuje da se daju svako malo velika snizenja.

 

Meni je svejedno dal je 5 ili 10$, ipak snalazljiviji korisnici androida nabavljaju aplikacije besplatno...{#}

:D
12 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
profa31 kaže...
BlueMax kaže...
cuspajz kaže...
BlueMax kaže...

 

Zasto naslov nije ovakav: Korisnici Androida cesce kupuju skupe ozbiljne aplikacije dok korisnici iOS-a najvise kupuju jeftine gluposti koje su im opet skuplje nego te iste na Androidu?

Gdje ti je izvor za ovu glupost sto si izjavio?

na iTunesu i na Android marketu u kombinaciji s ovim istrazivanjem dobijes upravo to. ovdje se usporedjuju kruske i jabuke. kad usporedjujes kruske sa kruskama i jabuke sa jabukama vrlo jednostavno je zakljuciti da su iste aplikacije jeftinije ili besplatne na Androidu. Meni je puno jednostavnije nesto provjeriti nego vjerovati vjesto oblikovanoj gluposti. 

Navedi mi jednu aplikaciju koja je skuplja za Android nego za iPhone? Tesko, mozda ima koja iznimaka ali ja je koliko se god trudio ne mogu pronaci. 

 

Gotvo sve igre od electronic artsa na app storeu su 0.99 a na androidu 2.99 ili vise (npr monopoly 0.99 a na androidu 4.99). Istina da je ovo snizenje, ali gotovo svaka kvalitetnija aplikacija je ili na pocetku ili u nekom veselom trenutku jako snizena pa cak i besplatna. Ipak vece trziste (kupaca) i razvijen in-app purchase omogucuje da se daju svako malo velika snizenja.

Pa i na marketu cesto budu snizenja tako da je za 0,99 moguce nekad kupiti aplkaciju koja inace kosta 15$. Bilo je kad se obiljezavala ne znam koja brojka aplikacija i ili preuzimanja svaki dan 20tak skupih aplikacija po 0,99. android apikacije takodjer imaju in app purchase.

Ja necu tvrditi da je market bolji od itunesa jer stvarno mislim da je itunes tri koraka ispred, bolja je provjera aplikacija, veca ponuda, sve je nekako urednije (iako je izgleda moguce i da na itunesu totalno beskorisna aplikacija udje u top apps a takodjer je, ako se mozes sjetiti aplikacije "I am rich", moguce da te opeljese na itunesu) ali ovaj naslov jednostavno nije tocan. Navodi na totalno pogresne zakljucke.

Ako u nekom clanku procitam da je Konzum jeftiniji od Mercatora onda ocekujem da su isti artikli jeftiniji u Konzuma a ne da je u Konzuma kilo kruha jeftinije nego kilo janjetine u Mercatora. 

12 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
CroNk3r kaže...

Meni je svejedno dal je 5 ili 10$, ipak snalazljiviji korisnici androida nabavljaju aplikacije besplatno...{#}

Ovaj post je na intelektualnom nivou ovog clanka. A "snalazljivi" korisnici iPhonea ne nabavljaju aplikacije besplatno?

13 godina
offline
Aplikacije za Android su skuplje

evo da iskreno kažem,neznam iz kojeg razloga još nisam kupio niti jednu aplikaciju az Android (godinu i pol sam na Androidu),a na iOS-u imam već 5 (kupio iPod Touch prije tjedan dana).

Ok,na Androidu je kupovina kod nas omogućena tek nedavno,ali svejedno ne kupujem ništa,neznam ni sam razlog.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje

Ovaj članak je bezbeze pisan. Android aplikacije su jeftinije, ono što je na androidu besplatno na iOS se plača.

Ovo je doslovno promašena tema. 100 najboljih android aplikacija su ozbiljni programi a ne 100 igrica kao na iOS.

Arian RIčko
13 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
77ari kaže...

Ovaj članak je bezbeze pisan. Android aplikacije su jeftinije,ono što je na androidu besplatno na iOS se plača.

Ovo je doslovno promašena tema. 100 najboljih android aplikacija su ozbiljni programi a ne 100 igrica kao na iOS.

ja sam vidio i nekoliko obrnutih situacija.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 22:06 (antimadridista).
12 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
antimadridista kaže...

evo da iskreno kažem,neznam iz kojeg razloga još nisam kupio niti jednu aplikaciju az Android (godinu i pol sam na Androidu),a na iOS-u imam već 5 (kupio iPod Touch prije tjedan dana).

Ok,na Androidu je kupovina kod nas omogućena tek nedavno,ali svejedno ne kupujem ništa,neznam ni sam razlog.

Ne znam ni ja (osim ako ti iPod nije jailbreakan :)))) ali jos manje znam razlog zasto si kupio iPod. Zar nije smisao u ujedinjavanju tj. nosenju sto manje stvari sa sobom? Istina da je iPod prilagodjeniji glazbi, Garmin navigaciji, Nokia razgovoru... ali smisao smartphonea je da ne nosis 10 stvari sa sobom. Ako si htio iOS mogao si prodati taj Android telefon i kupiti iPhone.

Druga bitna stvar je koji Android smartphone imas. Ako je kakvi jeftini onda nije ni cudo sto ne kupujes aplikacije jer ni ne rade najbolje. 

14 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
antimadridista kaže...
77ari kaže...

Ovaj članak je bezbeze pisan. Android aplikacije su jeftinije,ono što je na androidu besplatno na iOS se plača.

Ovo je doslovno promašena tema. 100 najboljih android aplikacija su ozbiljni programi a ne 100 igrica kao na iOS.

ja sam vidio i nekoliko obrnutih situacija.

 ma ljudi pišu gluposti. ja se osobno ne bih usudio blebnuti takvo što bez da sam stvarno išao pogledati listu 100 najprodavanijih aplikacija na oba sistema i da sam istraživao barem sat- dva.. a ovako samo rade budale od sebe. čak i da su slučajno pogodili sa tom svojom izjavom..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
freddie kaže...
antimadridista kaže...
77ari kaže...

Ovaj članak je bezbeze pisan. Android aplikacije su jeftinije,ono što je na androidu besplatno na iOS se plača.

Ovo je doslovno promašena tema. 100 najboljih android aplikacija su ozbiljni programi a ne 100 igrica kao na iOS.

ja sam vidio i nekoliko obrnutih situacija.

 ma ljudi pišu gluposti. ja se osobno ne bih usudio blebnuti takvo što bez da sam stvarno išao pogledati listu 100 najprodavanijih aplikacija na oba sistema i da sam istraživao barem sat- dva.. a ovako samo rade budale od sebe. čak i da su slučajno pogodili sa tom svojom izjavom..

pa istina je prvih 100 na jednom i drugom sam pogledao i zaključak je jasan. Android je skuplji na prvih 100, ali programi nisu igre nego ih ima od 10+$, jedino ne kužim kako je SPB Shell toliko prodavan po toj cijeni od 15$ a ima puno boljih launchera.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Aplikacije za Android su skuplje

 čak i da je to istina, u računicu bi trebalo uzeti u obzir i činjenicu da apple prodaje isključivo premium uređaje i da je njihova klijentela u prosjeku nešto imućnija. poznata je stvar da appple store ima nekoliko puta više downloada od android marketa i pitanje je u kojem broju su te 'ozbiljne' aplikacije skinute na apple store-u. možda i 2- 3 x više..

 činjenica je bez daljnog da 'bogatija' klijentela više kupuje i da možda u većoj mjeri 'daje novce i na gluposti', ali to ne znači nužno da se ozbiljne aplikacije ne uzimaju. koliko znam na app store- u ima jako puno ozbiljnih i poslovnih aplikacija. glupo je generalizirat na ovaj način na koji se to radi na ovom topicu

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Aplikacije za Android su skuplje
@ BlueMax - iPod sam kupio zato što sam tako htio,nemogu vjerovati da je ova rasprava došla do te razine da ćemo gledati zašto je netko kupio koji uređaj. Da,iPod mi je jailbreakan,a imam Xperiu X8 na kojoj rade sve aplikacije osim novih igara,a igre ionako ne kupujem,tako da to nije razlog. Mogu samo reći da od ovih 5 aplikacija što sam kupio, 3 ne postoje na Androidu. Isto tako mogu reći da sam prezadovoljan sa iPodom kao uređajem što se tiče brzine,i da mi nije nimalo žao što sam ga kupio. i nemoj misliti da sam neki fanboy,Android mi je čak i draži od iOS-a,ali jednostavno neznam zašto još nisam kupio niti jednu aplikaciju.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2012 14:09 (antimadridista).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aplikacije za Android su skuplje
antimadridista kaže...
@ BlueMax - iPod sam kupio zato što sam tako htio,nemogu vjerovati da je ova rasprava došla do te razine da ćemo gledati zašto je netko kupio koji uređaj. Da,iPod mi je jailbreakan,a imam Xperiu X8 na kojoj rade sve aplikacije osim novih igara,a igre ionako ne kupujem,tako da to nije razlog. Mogu samo reći da od ovih 5 aplikacija što sam kupio, 3 ne postoje na Androidu. Isto tako mogu reći da sam prezadovoljan sa iPodom kao uređajem što se tiče brzine,i da mi nije nimalo žao što sam ga kupio. i nemoj misliti da sam neki fanboy,Android mi je čak i draži od iOS-a,ali jednostavno neznam zašto još nisam kupio niti jednu aplikaciju.

Ma samo sam te pitao zasto nisi kupio iPhone nego ovako nosas 2 uredjaja sa sobom. Meni bi mislim i x8 bio dovoljno dobar za mobilnu glazbu. Ne znam zasto te to pitanje ljuti. Ja na iPhoneu nikad nisam kupio aplikaciju a na Androidu sam kupio samo navigaciju valjda zato sto je domaca i jeftina ili mozda zato sto ni ne postoji piratska (ali postoje druge, cak i bolje koje imam pa mislim da je zato sto je domaca).

X8 je nejak mobitel. 

14 godina
protjeran
offline
Aplikacije za Android su skuplje

Jesu li u prosjek stavljali i nule?

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice