Amazon ne ferma Hrvatsku

poruka: 114
|
čitano: 36.449
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon ne ferma Hrvatsku".
13 godina
neaktivan
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

Iskreno, od kad su promjenili način obračunavanja poštarine, prosječnom korisniku i nisu bili baš previše isplativi....skoro pa je nemoguće platit poštarinu manju od 10£. A kaj se ovog novog pravila tiče, čini mi se da se to ne odnosi samo na Hrvatsku već i mnoge druge EU zemlje. Možda planiraju otvorit amazon za istočnoeuropsko tržište koji je bil najavljivan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Tonči kaže...
 
Old Iggy kaže...

Nije ni to neki problem. Ovaj primjer s Dell monitorima je dobar - Dell ne da samo tako bordering, kao ni većina pravih vendora.

 Na što misliš? Kupio sam 7 Dell (i drugih) monitora s Amazona prošle i ove godine, onih od 200 do 2500 eura.

Vendori ne vole bordering. Kad netko tako počne prodavati (bilo distributer bilo njegov partner) vendor to zabranjuje do nivoa gubljenja distribucije.

Zato i dolazi do ovakvih situacija, jedno vrijeme kupuješ i onda više nema.

10 godina
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

PItao sam američke kolege što bi to moglo značiti, a odgovor je da je bilo previše prevara. Dakle prvi odgovor: The problem is the delivery of such items may get damaged repeatedly. Hence it might be restricted. znači da je netko naručio robu, rekao da je oštečena i dobio novu robu bez da je trebao vratiti staru (return costs) i tako prevario amazon. Vjerojatno im je dojadilo i odj*ebali su cijelu hrvatsku.

 

Što u gornje uopće ne sumnjam kad je balkan u pitanju.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Zanimljiva situacija. Nisu mi bili jedini ali su definitivno bili najbolji izbor. S obzirom da sam i sam tamo ostavio hrpu novca trazit cu objasnjenje.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Entry Point kaže...

PItao sam američke kolege što bi to moglo značiti, a odgovor je da je bilo previše prevara. Dakle prvi odgovor: The problem is the delivery of such items may get damaged repeatedly. Hence it might be restricted. znači da je netko naručio robu, rekao da je oštečena i dobio novu robu bez da je trebao vratiti staru (return costs) i tako prevario amazon. Vjerojatno im je dojadilo i odj*ebali su cijelu hrvatsku.

 

Što u gornje uopće ne sumnjam kad je balkan u pitanju.

 Problem je što to s oštećenom robom ne dolazi u obzir. Amazon ti nikad neće ostaviti oštećenu robu i poslati novu ili vratiti novac bez da im vratiš staru. Platit će ti poštarinu za vraćanje, zaista su fer, ali kad nešto vrijedno ne radi, vraćaš im to nazad.

 

Iggy, nije pitanje Della, nego na stotine drugih. Nije samo ograničen Dell, to bi bilo razumljivo, nego sve neke vrste proizvoda i uglavnom sve računalne komponente koje se mogu kupiti.

16 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Tonči kaže...

 Problem je što to s oštećenom robom ne dolazi u obzir. Amazon ti nikad neće ostaviti oštećenu robu i poslati novu ili vratiti novac bez da im vratiš staru. Platit će ti poštarinu za vraćanje, zaista su fer, ali kad nešto vrijedno ne radi, vraćaš im to nazad.

 

Iggy, nije pitanje Della, nego na stotine drugih. Nije samo ograničen Dell, to bi bilo razumljivo, nego sve neke vrste proizvoda i uglavnom sve računalne komponente koje se mogu kupiti.

Za računalne komponente mi je jasno, ne znam baš za sve ostalo.

12 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Sad ću ispasti totalno neupućen, iako nisam, jer duže vrijeme naručujem s neta i relativno često s Amazon.de, no dosad, do vaših komentara nisam ni znao da dostavljaju toliko stvari u hr...meni su uglavnom htjeli dostaviti samo neke sitnice tipa folije za ekran i futrole, a kad sam htio nešto konkretnije, skuplje, nikada nije bila moguća dostava kod nas, tipa mobitel (motora g), auto nosač. Iskreno nisam pc komponente pokušavao naručiti, pretpostavljao sam da ne ide. Očito krivo. Nije mi to bio problem jer imam kome naruciti u de, pa mi tako bude i najjeftinije, ali uglavnom, šteta zbog ukidanja te prakse slanja u lijepu našu, full od life
9 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Elk Cloner kaže...
skyactive kaže...

  lažeš, ne može se naručiti u Hrvatsku...http://www.pohrani.com/f/2R/K0/2iCvhguD/capture.png

 

i taj tvoj konkretan model na Amazon.de: http://www.pohrani.com/f/19/N8/3SWFIe3R/capturede.png

  Prva slika ti je s američkog Amazona, a druga je s njemačkog, ali prodavač nije njemački Amazon.

 ? Nisam razumio što si htio reći. Prodavač je Amazon, a šalje se iz Njemačke. http://www.pohrani.com/f/m/oV/61TBKIx/capturedd.png

9 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Drazen kaže...
Ha ha najbolji mi ovi sa velicanjem Hrvatske. Shvatite, HR je NULA po svim pitanjima. Amazon prestankom prodaje u HR ne gubi NISTA. Prodaja u HR je tam na nekoj decimali. Glavni razlog odustajanja su pokradeni paketi koje je Amazon morao refundirati. Mislim da je u pitanju bio Overseas. Ni prije se vece stvari ala TV nisu mogle dobit. Dodatni problemi ce sigurno bit i sa placanjem PDVa.
BTW, dal znade da iako smo EU posta ide preko carine?

 vjerujem u to što kažeš.  Gajim onu da kupcima treba izlaziti u susret ali iz iskustva (bavim se uvozom tehnickih proizvoda) znam da kupci često izmišljaju greške u proizvodima za koje su velikom većinom sami krivi. Recimo drze telefone u kadi ili pune u kupaonici na mokrome a onda dolaze s baterijom napuhanom kao balon.

axos kaže...

Naručivao sam s E-baya i uglavnom sitnice. Nikad preko 50$ vrijednosti. U nekih 20% je bilo problema. Ili ne dođe, ili nešto podvale itd. Al ugl bi dobio refund.

S alza shopa sam najskuplje kupio monitor i uvijek su bili ok. Stizalo u 3-4 radna dana i sve super.

 ja sam naručivao jako puno toga s eBaya, cak i zaradjivao preprodajom...u 90% slučajeva sve je bilo ok, u 10% slučajeva, čak i manje, je bio neki problem koji se riješio bez puno muke, paypal/ebay claimom za povrat novaca, a riječ je bila o strganim proizvodima u transportu, u 1-3% (vrlo mali i jeftini proizvodi) slučajeva mi nešto ne bi stiglo. Najskuplja stvar koju sam uzeo je bio Canonov DSLR, koštao me 1000 dolara, sada je to 7000 kn, prije par godina je bilo 5000. Koštao me jeftinije no u Hr i dan danas radi bez greške. S kupnjom tehnike u hr imao sam velikih problema, jednom u Vemilu dobio plazmu sa sprženim panelom, jednom šrot objektiv, bilo je tu i telefona loše kvalitete, laptopa...

impaelas kaže...
S tim stavom razgovaraj sa materom a ne samnom.
Evo screenshota za zamjenski monitor:
https://www.dropbox.com/s/pd27f6rwn18m87m/Screenshot_2015-02-14-12-38-46.png?dl=0

U kosarici trenutno imam cisco ruter, prodavatelj amazon reseller i omkyo receiver, prodavatelj amazon. Za r9 290 dostava nije bila.moguca.

 vise nije :-) pamet u glavu.

rambox kaže...
makopos kaže...

Vi koji ste kupovali na Alzashop.com i Computeruniverse.com,što ste kupovali da vam se isplatilo više nego u HR?

Ja sam sad išao uspoređivati njihove cijene sa Nabavom i ne ispadne te ništa jeftinije. zato dajte konkretne primjere da vidim što se to isplati tamo kupiti. Tnx

Onda krivo gledaš fučkaj ga, eto par očitih primjera za početak famozni 16-10 monitori koje ionako treba svječom tražit.

 

U hrvatskoj ovaj Benq monitor ne moš kupit, zašto i zbog čega pitaj boga uglavnom 1800kn+5godina garancije vs Dell za 2080kn.

 

http://www.alzashop.com/24-benq-bl2411pt-5-years-warranty-d2206198.htm

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-led-ips-24-dell-u2412m-1920x1200-300-cdm2-2-000-0001-8ms-black/48574

 

 

 

Drugi primjer su 27/1440p monitori, dakle u obzir dolaze samo monitori sa IPS/PLS/VA-AMVA LCD panelima.U hrvatskim dučanima za sad imamo samo Acer model, koji ima recimo ok cijenu, a svi ostali modeli su puno preko 3000kn.

 

2770kn

 

http://www.alzashop.com/27-acer-cb270hubmidpr-d2216320.htm

 

http://www.alzashop.com/27-philips-272c4qpjkab-with-webcam-d440215.htm

 

2950kn

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=CB270HUbmidpr

 

 

 

Treči primjer je vrlo atraktivni Benq 32/1440p monitor, zloglasni hrvatski ED Web dučan i njihove budalaštine preskačemo.Na kraju ti ostane hrvatska cijena od 4400kn, no preko Alzashop taj monitor moš nabavit za 4150kn.

 

http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-bl3200pt-led-32__6549281

 

http://www.alzashop.com/32-benq-bl3200pt-d1529260.htm

 

 

 

Na kraju tu je onaj klasičan problem, a to je da u Hrvatskoj jednostavno dosta toga ne moš kupit.Razlog zašto nečega nema hm to je teško razumljivo, i zapravo to izgleda kao da naši uvoznici namjerno neke stvari ne žele uvest na hrvatsko tržište.Šta je sa Benq GW2760HS, inače opčenito vrlo popularan 27/1080p monitor u bilo kojoj državi gdje se može kupit.Eto na AlzaShop ovo je trenutno najprodavaniji model monitora 27 veličine i to sve govori u praksi.No u Hrvatskoj ovaj model uopče više nije dostupan, tj bio je dostupan jedno krače vrjeme prošle godine(prije šest mjeseci) i onda je jedostavno nestao ko jutarnja magla.Dakle zašto taj Benq model monitora naši uvoznici ne nabave, gdje je uopče problem ili je to opet klasična Hrvatska kaljuža kaj drugo.

 

http://www.alzashop.com/27-benq-gw2760hs-d429066.htm

 

http://www.alzashop.com/27-and-bigger-lcd/18852433.htm#f&cst=0&pg=1&pn=1

 taj 24'' Benqov monitor nema ništa nižu cijenu od 24'' Della koji sam kupio prije cca 2-3 godine za isti novac. Ista reza, IPS ekran.

Sumnjam da nasi uvoznici ne bi htjeli uvoziti proizvode koji su popularni, ne vjerujem u to. Tko zna možda nije dobar monitor, ima neki falš. Ja uvozim i prodajem neke proizvode koji su cijenom nizi no u svim drugim drzavama EU. Razlog je što mi se isplati i što želim privući kupce, a naravno da će cijena rasti vremenom. Kupci u Hrvatskoj su jako razmaženi, olfo nemaju love pa bi htjeli smiješno niske cijene. S druge strane troše ogromne količine novca na neke skupe proizvode koji nemaju alternative ili čak i imaju, ali za njih je to pojam kvalitete, brenda...to je stvar za psihologe ) Ali sve u svemu, trziste je trziste, svatko se bori za kupca, kao sto kupac pozali ako nije uhvatio neki proizvod na vrijeme i to je tako i biti ce tako dovijeka...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 20:28 (skyactive).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Old Iggy kaže...

Za računalne komponente mi je jasno, ne znam baš za sve ostalo.

 Kako misliš, što ti je jasno, a za što ne znaš?

mithrandir.online kaže...
Sad ću ispasti totalno neupućen, iako nisam, jer duže vrijeme naručujem s neta i relativno često s Amazon.de, no dosad, do vaših komentara nisam ni znao da dostavljaju toliko stvari u hr...meni su uglavnom htjeli dostaviti samo neke sitnice tipa folije za ekran i futrole, a kad sam htio nešto konkretnije, skuplje, nikada nije bila moguća dostava kod nas, tipa mobitel (motora g), auto nosač. Iskreno nisam pc komponente pokušavao naručiti, pretpostavljao sam da ne ide. Očito krivo. Nije mi to bio problem jer imam kome naruciti u de, pa mi tako bude i najjeftinije, ali uglavnom, šteta zbog ukidanja te prakse slanja u lijepu našu, full od life

 Od ulaska u Europsku Uniju Amazon .de/.it/.es/.fr/co.uk dostavljaju sve u sve zemlje članice EU i primjerice Švicarsku, Norvešku. Kako smo ušli u EU tako je Amazon počeo sve dostavljati kao i svim drugim državama koje nemaju svoj Amazon, a dio si Europe. To je posve normalno.

 

Ono što je abnormalno, anomalija i problem je što je Amazon, nakon nekoliko godina normale operative (niti dvije godine), Hrvatsku izbacio iz popisa podržanih zemalja za dio vrijedne opreme.

 

Kako vidimo na ovoj temi, postoji razlog za to... Kriminal je očito omiljen hobi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Davno je netko rekao da će nam glave doći mangupi u našim redovima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

Amazon nas je skinuo iz istog razloga iz kojeg su nas skidali prodavači s eBaya, meni su često znali reći da u Hrvatskoj izmišljaju probleme s paketima, proizvodima i traže prečesto refundove. Za eBay je istina čak možda i u sredini, ali Amazon drži do ugleda i maksimalno nastoji izaći kupcima u susret, a ljudi ovdje to iskorištavaju. Neka, meni je drago, doći će ljudi pameti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
skyactive kaže...

 taj 24'' Benqov monitor nema ništa nižu cijenu od 24'' Della koji sam kupio prije cca 2-3 godine za isti novac. Ista reza, IPS ekran.

Sumnjam da nasi uvoznici ne bi htjeli uvoziti proizvode koji su popularni, ne vjerujem u to. Tko zna možda nije dobar monitor, ima neki falš. Ja uvozim i prodajem neke proizvode koji su cijenom nizi no u svim drugim drzavama EU. Razlog je što mi se isplati i što želim privući kupce, a naravno da će cijena rasti vremenom. Kupci u Hrvatskoj su jako razmaženi, olfo nemaju love pa bi htjeli smiješno niske cijene. S druge strane troše ogromne količine novca na neke skupe proizvode koji nemaju alternative ili čak i imaju, ali za njih je to pojam kvalitete, brenda...to je stvar za psihologe ) Ali sve u svemu, trziste je trziste, svatko se bori za kupca, kao sto kupac pozali ako nije uhvatio neki proizvod na vrijeme i to je tako i biti ce tako dovijeka...

 Svaki kupac želi "smiješno niske cijene", kao što i svako (pogotovo domaće) tržište treba konkurenciju koja je nikakva pa su i cijene često nebulozne. Svaka čast, neke trgovine poput Aquisituma i M-Computersa nude zaista dobre iznose u rangu europskih, ali to su samo dvije trgovine i uglavnom nemaju robe. Links je nekoć bio velika trgovina, a već mjesecima nakon izlaska platforme imaju ponudu DDR4 memorije kakvu imaju.

15 godina
neaktivan
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

Treba otic u ured EU u hrvatskoj i prijavit problem i kad ih oni stisnu jos ce i kaznu platit. Na ovo se može naljepit i optužba za diskriminaciju.

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Tonči kaže...
skyactive kaže...

 taj 24'' Benqov monitor nema ništa nižu cijenu od 24'' Della koji sam kupio prije cca 2-3 godine za isti novac. Ista reza, IPS ekran.

Sumnjam da nasi uvoznici ne bi htjeli uvoziti proizvode koji su popularni, ne vjerujem u to. Tko zna možda nije dobar monitor, ima neki falš. Ja uvozim i prodajem neke proizvode koji su cijenom nizi no u svim drugim drzavama EU. Razlog je što mi se isplati i što želim privući kupce, a naravno da će cijena rasti vremenom. Kupci u Hrvatskoj su jako razmaženi, olfo nemaju love pa bi htjeli smiješno niske cijene. S druge strane troše ogromne količine novca na neke skupe proizvode koji nemaju alternative ili čak i imaju, ali za njih je to pojam kvalitete, brenda...to je stvar za psihologe ) Ali sve u svemu, trziste je trziste, svatko se bori za kupca, kao sto kupac pozali ako nije uhvatio neki proizvod na vrijeme i to je tako i biti ce tako dovijeka...

 Svaki kupac želi "smiješno niske cijene", kao što i svako (pogotovo domaće) tržište treba konkurenciju koja je nikakva pa su i cijene često nebulozne. Svaka čast, neke trgovine poput Aquisituma i M-Computersa nude zaista dobre iznose u rangu europskih, ali to su samo dvije trgovine i uglavnom nemaju robe. Links je nekoć bio velika trgovina, a već mjesecima nakon izlaska platforme imaju ponudu DDR4 memorije kakvu imaju.

 ne, to što kažeš nije točno. Konkurencije itekako ima, web dućana je napretek i cijene računalnih komponenti uopće nisu loše. Dogodilo mi se i čudo da sam nedavno u KSU kupio i objektiv jeftinije no s eBaya, što je inače rijetkost, a KSU je uveo i onaj program vraćanja love za kupljene objektive, što je u svijetu odavno praksa. 

Dellovi monitori su danas isto pristupačni cijenom a nekada su bili jako skupi za naše tržište. Ako mi nađeš telefon koji je jeftiniji bilo gdje u EU od onih koje moja tvrtka uvozi, častim te gajbom pive.

Ne baviš se uvozom i maloprodajom te ne znaš kakvi su kupci, ima ih zaista ok ali ima i onih koji spuštaju cijenu a znaju da si dućan i još k tome da imaš najnižu cijenu u hr. Jednom (a to se često događa) su mi kupci iz Dalmacije htjeli spustit cijenu jer su kao našli neki dućan gdje je telefon jeftiniji 50 kn. Naravno da je caka bila u tome da cijena nije bila niza u tom ducanu, a drugo da telefon nisu ni imali na zalihi.  Kad sam im rekao svoje saznanje, od srama se vise nisu ni javili, iako su bili spremni kupiti kod mene. Nisam pristao )

 

Kazem ne bavis se time, pa ne znas, ali to je razumljivo. A da konkurencije treba biti, treba, ali u svemu, a pogledaj malo kakva je konkurencija u telekomunikacijama, takva da si donedavno imao monopol, pogotovo u manjim mjestima, da ti teleoperateri zajednickim presutnim dogovorima dizu cijene usluga telekomunikacija, da placas benzin po cijeni kako naftni moćnici žele, a ne kakvu bi ti cijenu htio, da jednu ovjeru papira kod javnih biljeznika placas basnoslovne svote (drzavni monopol i lihvarenje), da placas rezije koje su najskuplje u Europi i to ako ne gledamo cak niti place, da je primjerice foto oprema kod nas skuplja 30-50% od one u inozemstvu, da te mehanicari valjaju gdje stignu cijenama dijelova itd itd.

 

Ja se osobno konkurencije ne bojim, da se bojim ne bi radio ovaj posao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 21:08 (skyactive).
16 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
skyactive kaže...

rambox kaže...
makopos kaže...

Vi koji ste kupovali na Alzashop.com i Computeruniverse.com,što ste kupovali da vam se isplatilo više nego u HR?

Ja sam sad išao uspoređivati njihove cijene sa Nabavom i ne ispadne te ništa jeftinije. zato dajte konkretne primjere da vidim što se to isplati tamo kupiti. Tnx

Onda krivo gledaš fučkaj ga, eto par očitih primjera za početak famozni 16-10 monitori koje ionako treba svječom tražit.

 

U hrvatskoj ovaj Benq monitor ne moš kupit, zašto i zbog čega pitaj boga uglavnom 1800kn+5godina garancije vs Dell za 2080kn.

 

http://www.alzashop.com/24-benq-bl2411pt-5-years-warranty-d2206198.htm

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-led-ips-24-dell-u2412m-1920x1200-300-cdm2-2-000-0001-8ms-black/48574

 

 

 taj 24'' Benqov monitor nema ništa nižu cijenu od 24'' Della koji sam kupio prije cca 2-3 godine za isti novac.Ista reza, IPS ekran.

Sumnjam da nasi uvoznici ne bi htjeli uvoziti proizvode koji su popularni, ne vjerujem u to.Tko zna možda nije dobar monitor, ima neki falš. Ja uvozim i prodajem neke proizvode koji su cijenom nizi no u svim drugim drzavama EU. Razlog je što mi se isplati i što želim privući kupce, a naravno da će cijena rasti vremenom. Kupci u Hrvatskoj su jako razmaženi, olfo nemaju love pa bi htjeli smiješno niske cijene. S druge strane troše ogromne količine novca na neke skupe proizvode koji nemaju alternative ili čak i imaju, ali za njih je to pojam kvalitete, brenda...to je stvar za psihologe ) Ali sve u svemu, trziste je trziste, svatko se bori za kupca, kao sto kupac pozali ako nije uhvatio neki proizvod na vrijeme i to je tako i biti ce tako dovijeka...

Sad nije bitno kaj si ti prije kupil, nego je bitno ono kaj sad moš kupit u raznim hrvatskim dučanima. Zato je ova 16-10 Benq(noviji LG AH-IPS LCD panel) vs Dell(stariji LG e-IPS LCD panel) usporedba i najzanimljivija.Kad se sve zbroji i oduzme, samo bi mrtav pijan kupac danas kupil taj Dell, pored tog znatno jeftinijeg Benq modela to sigurno.

 

Na koji monitor točno misliš jel, kad pišeš "Tko zna možda nije dobar monitor, ima neki falš"?

 

A kak bi ti to drukčije objasnil, da kod nas u hrvatskoj več duže vrjeme uopče nema Benq GW2760HS modela? Dakle kratko i jasno naši uvoznici namjerno taj model ne uvoze, nema tu nekog drugog logičnog objašnjenja to sigurno.Koje to ima logike fučkaj ga, dakle Česi pa Slovaci i ostali njima je taj Benq model dostupan bez problema. Ali u hrvatskoj nema ništa od tog monitora, pa ispada ko da mi u hrvatskoj ne živimo na istom planetu fučkaj ga.Ajd da je monitor neki neprovjereni kramp, pa da ne valja onda ok nemoj ga niti uvozit, ali ovako to fakat nema nikakvog smisla. 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 22:01 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku

SkyActive. Koliko košta i gdje se u Hrvatskoj može kupiti G.Skill DDR4 32 2800, Dell UP2715K, Nexus 6, Asus Poseidon GTX 980?

 

Da pogodim?

1. Nigdje 

2. Nigdje 

3. Nigdje

4. Telebit (nema na lageru) za  6226 kn, dok je strani dućani prodaju za 5400 s poštarinom.

 

O kvaliteti domaće podrške za neke proizvode bolje da ne govorim da ne bih morao imena spominjati.

9 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
rambox kaže...
skyactive kaže...

rambox kaže...
makopos kaže...

Vi koji ste kupovali na Alzashop.com i Computeruniverse.com,što ste kupovali da vam se isplatilo više nego u HR?

Ja sam sad išao uspoređivati njihove cijene sa Nabavom i ne ispadne te ništa jeftinije. zato dajte konkretne primjere da vidim što se to isplati tamo kupiti. Tnx

Onda krivo gledaš fučkaj ga, eto par očitih primjera za početak famozni 16-10 monitori koje ionako treba svječom tražit.

 

U hrvatskoj ovaj Benq monitor ne moš kupit, zašto i zbog čega pitaj boga uglavnom 1800kn+5godina garancije vs Dell za 2080kn.

 

http://www.alzashop.com/24-benq-bl2411pt-5-years-warranty-d2206198.htm

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-led-ips-24-dell-u2412m-1920x1200-300-cdm2-2-000-0001-8ms-black/48574

 

 

 taj 24'' Benqov monitor nema ništa nižu cijenu od 24'' Della koji sam kupio prije cca 2-3 godine za isti novac.Ista reza, IPS ekran.

Sumnjam da nasi uvoznici ne bi htjeli uvoziti proizvode koji su popularni, ne vjerujem u to.Tko zna možda nije dobar monitor, ima neki falš. Ja uvozim i prodajem neke proizvode koji su cijenom nizi no u svim drugim drzavama EU. Razlog je što mi se isplati i što želim privući kupce, a naravno da će cijena rasti vremenom. Kupci u Hrvatskoj su jako razmaženi, olfo nemaju love pa bi htjeli smiješno niske cijene. S druge strane troše ogromne količine novca na neke skupe proizvode koji nemaju alternative ili čak i imaju, ali za njih je to pojam kvalitete, brenda...to je stvar za psihologe ) Ali sve u svemu, trziste je trziste, svatko se bori za kupca, kao sto kupac pozali ako nije uhvatio neki proizvod na vrijeme i to je tako i biti ce tako dovijeka...

Sad nije bitno kaj si ti prije kupil, nego je bitno ono kaj sad moš kupit u raznim hrvatskim dučanima. Zato je ova 16-10 Benq(noviji LG AH-IPS LCD panel) vs Dell(stariji LG e-IPS LCD panel) usporedba i najzanimljivija.Kad se sve zbroji i oduzme, samo bi mrtav pijan kupac danas kupil taj Dell, pored tog znatno jeftinijeg Benq modela to sigurno.

 

Na koji monitor točno misliš jel, kad pišeš "Tko zna možda nije dobar monitor, ima neki falš"?

 

A kak bi ti to drukčije objasnil, da kod nas u hrvatskoj več duže vrjeme uopče nema Benq GW2760HS modela? Dakle kratko i jasno naši uvoznici namjerno taj model ne uvoze, nema tu nekog drugog logičnog objašnjenja to sigurno.Koje to ima logike fučkaj ga, dakle Česi pa Slovaci i ostali njima je taj Benq model dostupan bez problema. Ali u hrvatskoj nema ništa od tog monitora, pa ispada ko da mi u hrvatskoj ne živimo na istom planetu fučkaj ga.Ajd da je monitor neki neprovjereni kramp, pa da ne valja onda ok nemoj ga niti uvozit, ali ovako to fakat nema nikakvog smisla. 

 

 

 Pa sada imaš još jeftinijeg Della nego onda, isto 24'', full HD reza, po kutevima vidljivosti vidim da je IPS ekran: Monitor DELL P-series P2414H, http://www.nabava.net/search.php?&q=dell%2024

I sad je kao taj Benq ne znam kako povoljan, objasni kako??

Ovo za podebljano, mislio sam opcenito na proizvod koji ima neke mane, pa ga se povuce s trzista gdje nije popularan zbog tih mana, ali najcesce ga se zamijeni za novi model koji ga mijenja, iz vise razloga, jedan od razloga je i veca marza na novom modelu.  Tako kad sam ja trazio laptop, mog laptopa nije bilo jer je za cijenu nudio puno vise od modela koji su ga mijenjali. Nadam se da razumijes da nije ista kolicina prodanih modela jedne marke automobila u Hrvatskoj i u Americi, iz mnogih razloga. Primjerice, kod nas neces ni naci luksuznu Kia K900, dok je u Americi prilicno popularna, a jos vaznije i cijenjena od strucnih magazina te je u izborima za jednog od 5 najboljih luksuznih auti u svijetu za ovu godinu, po nekima je cak ispred Mercedesa CLS klase. Navodim random primjer, ima primjera i sa jeftinim proizvodima koji nisu popularni u nas a jesu drugdje.

Tonči kaže...

SkyActive. Koliko košta i gdje se u Hrvatskoj može kupiti G.Skill DDR4 32 2800, Dell UP2715K, Nexus 6, Asus Poseidon GTX 980?

 

Da pogodim?

1. Nigdje 

2. Nigdje 

3. Nigdje

4. Telebit (nema na lageru) za  6226 kn, dok je strani dućani prodaju za 5400 s poštarinom.

 

O kvaliteti domaće podrške za neke proizvode bolje da ne govorim da ne bih morao imena spominjati.

Nemam pojma gdje jer nisam trazio, a niti me zanima ta memorija, ali znam da je G.SKill vani vrlo cijenjena marka memorije i da je se tamo lako moze pronaci. Da je trazena kod nas, bila bi i nudjena. Uvozi je ti hbga, ako mislis da ce ici :-) Ja kad sam poceo uvoziti neke proizvode, kod nas ih prakticki nije ni bilo, sada ih prodaje i Konzum, a velike tvrtke beru ogromnu lovu na tim proizvodima.

Kvaliteta podrske? Sto je za tebe podrska za recimo, memoriju G.Skill? Memorija ili radi ili ne, garancija godina koliko vec ima i to je to. Kakva podrska ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 22:24 (skyactive).
16 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
skyactive kaže...
rambox kaže...
makopos kaže...

Vi koji ste kupovali na Alzashop.com i Computeruniverse.com,što ste kupovali da vam se isplatilo više nego u HR?

Ja sam sad išao uspoređivati njihove cijene sa Nabavom i ne ispadne te ništa jeftinije. zato dajte konkretne primjere da vidim što se to isplati tamo kupiti. Tnx

Onda krivo gledaš fučkaj ga, eto par očitih primjera za početak famozni 16-10 monitori koje ionako treba svječom tražit.

 

U hrvatskoj ovaj Benq monitor ne moš kupit, zašto i zbog čega pitaj boga uglavnom 1800kn+5godina garancije vs Dell za 2080kn.

 

http://www.alzashop.com/24-benq-bl2411pt-5-years-warranty-d2206198.htm

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-led-ips-24-dell-u2412m-1920x1200-300-cdm2-2-000-0001-8ms-black/48574

 Pa sada imaš još jeftinijeg Della nego onda, isto 24'', full HD reza, po kutevima vidljivosti vidim da je IPS ekran: Monitor DELL P-series P2414H, http://www.nabava.net/search.php?&q=dell%2024

I sad je kao taj Benq ne znam kako povoljan, objasni kako??

Ovo za podebljano, mislio sam opcenito na proizvod koji ima neke mane, pa ga se povuce s trzista gdje nije popularan zbog tih mana, ali najcesce ga se zamijeni za novi model koji ga mijenja, iz vise razloga, jedan od razloga je i veca marza na novom modelu.  Tako kad sam ja trazio laptop, mog laptopa nije bilo jer je za cijenu nudio puno vise od modela koji su ga mijenjali. Nadam se da razumijes da nije ista kolicina prodanih modela jedne marke automobila u Hrvatskoj i u Americi, iz mnogih razloga. Primjerice, kod nas neces ni naci luksuznu Kia K900, dok je u Americi prilicno popularna, a jos vaznije i cijenjena od strucnih magazina te je u izborima za jednog od 5 najboljih luksuznih auti u svijetu za ovu godinu, po nekima je cak ispred Mercedesa CLS klase. Navodim random primjer, ima primjera i sa jeftinim proizvodima koji nisu popularni u nas a jesu drugdje.

Taj 24 Dell i nije tak skup(zapravo je i on preskup) ali to je 16-9 dijagonala, Benq kojeg sam ja linkal to je monitor 16-10 dijagonale a oni nisu baš jeftini.

 

Dakle ja sam usporedil dva 16-10 monitora, i onda je tu taj AlzaShop/Benq puno isplativija kupnja kaj drugo.Znači ako neko u Hrvatskoj traži dobar 16-10 monitor, kaj če kupit ništa osim cijenom nabijenog Dell 24 modela za 2100kn.

 

http://www.nabava.net/monitori__90/dell-monitor-p2414h-ips-lcd-led__5186971

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Berko kaže...
Zajeb kaže...

Uvik imate Alzashop.com i Computeruniverse.com za jeftiniju kupnju.

 Alzashop me stvarno ugodno iznenadio; naručio sam robu u petak navećer, a u utorak ujutro me zvao lik iz Overseas expressa da ima pošiljku za mene. A roba koju sam kupio je bila skoro duplo jeftinija cijene rijetkih domaćih prodavaća koji su to opće i imali u ponudi (doduše ni jedan nije imao na lageru i svi su trebali naručiti uz čekanje od 2-3 tjedna). 

 Kako se reklamacije ostvaruju ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
dbojan kaže...

Ne može ni u BiH.

Ni sa amazon.com, ni amazon.de.

 

Preusmjerava na Amazon international http://www.amazon.com/gp/product/B00KDRU028?country=BA.

 mozda se i mi pridruzimo popisu?

 

http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_v4_sib?ie=UTF8&nodeId=201338000

13 godina
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

Super. Stavit će nas u grupu sa ovim kozojebima.

Prodajem poptuno novu zapakiranu bateriju za iOcean X7. Cijena 50kn + 10kn poštarina.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

Ne kuzim o cemu vi pricate ovdje,evo upravo sam probao naruciti volan za igranje koji mislim uskoro kupiti na amazon.de i sve radi kako treba,napravio sam checkout sve do zadnjeg koraka to jest placanja...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

Naručio New 3DS XL sa Amazon.de. Pošiljka mi je u statusu pripreme. Isto tako, sve ostale igrače konzole (WiiU, PS4, XO) se uredno dostavljaju, tako da se to ne odnosi na svu elektroniku.

 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
skyactive kaže...

Tonči kaže...

SkyActive. Koliko košta i gdje se u Hrvatskoj može kupiti G.Skill DDR4 32 2800, Dell UP2715K, Nexus 6, Asus Poseidon GTX 980?

 

Da pogodim?

1. Nigdje 

2. Nigdje 

3. Nigdje

4. Telebit (nema na lageru) za  6226 kn, dok je strani dućani prodaju za 5400 s poštarinom.

 

O kvaliteti domaće podrške za neke proizvode bolje da ne govorim da ne bih morao imena spominjati.

Nemam pojma gdje jer nisam trazio, a niti me zanima ta memorija, ali znam da je G.SKill vani vrlo cijenjena marka memorije i da je se tamo lako moze pronaci. Da je trazena kod nas, bila bi i nudjena. Uvozi je ti hbga, ako mislis da ce ici :-) Ja kad sam poceo uvoziti neke proizvode, kod nas ih prakticki nije ni bilo, sada ih prodaje i Konzum, a velike tvrtke beru ogromnu lovu na tim proizvodima.

Kvaliteta podrske? Sto je za tebe podrska za recimo, memoriju G.Skill? Memorija ili radi ili ne, garancija godina koliko vec ima i to je to. Kakva podrska ?

Sasvim mi je jasno kakva je situacija kod nas s lagerima, ali nemati u ponudi G.Skill je tragikomično i razlog zašto skupe proizvode mnogi kupuju vani. Meni bi bilo drago da na tisuće eura koje prošetam preko kartice idu domaćim trgovcima, ali jednostavno nemam što kupiti, jer mi uglavnom treba noviji i kvalitetniji hardver i kad ga plaćam sam i kad ga plaćaju projekti. Nema ničega, ništa nije dobavljivo, ništa ne postoji, a ono što jest ima nebulozne cijene, kao npr. kartica od 650 eura košta skoro 850. - svaka čast izuzecima poput ADM-a i M-Computersa.

 

S druge strane, imamo problem s podrškom: kad kupim monitor renomiranog proizvođača od preko 2k€, očekujem podršku kakvu ima Francuz, Talijan i kakvu nudi taj proizvođač, a ne da mi lokalni zastupnik i serviser kao zadnji balkanac otkaže "service call" iniciran od proizvođača jer ne žele slati monitor u Split prije nego ja njima pošaljem pokvareni s nekim isprikama o zatvaranju skladišta isti dan i udaljenosti "dalje od 150km". Dakle, proizvođač mi pošalje novi (prije slanja starog, s napomenom da u novu kutiju stavim stari), ali zastupnik radi problem, iako ja imam odobrenje i potpuno pravo na novi unaprijed i čak ponudim da ću sam platiti kurirsku službu (jer mi je imati monitor važnije od xx eura). Šou program i sramota nakon čega tražim i dobijem refund od proizvođača uz isprike i poklone. Balkanska posla i nesposobnost. Dobrom podrškom smatram onu koja mi nudi servis bez gnjavaže i "provjeravanja" u nekom roku, uslužnost i pristojnost na telefonu, a ne kao da smo ovce skupa čuvali. U nas je to rijetkost (nekoć, dok su postojali i prodavali robu sam imao odlična iskustva s Linksom i HG-Spotom).

 

Ja zapravo vidim gdje je s Amazonom vjerojatno problem: hrpa onih sklonih varanju i iskorištavanju dobre podrške i koji ne vide nikakav problem u tome. Uzimati robu i varati da nije stigla, krasti na carini (navodno) i reći da je to često i "normalno"? Složiti računalo na tuđi račun? Da, ni ja ne bih poslovao s nama. Šteta, jer kad jednom imaš Amazon-like iskustvo, teško se privikavati na blato koje je uobičajeno.

 

Nadam se samo da su domaći trgovci u mnogočemu napredovali i učili, ali i da će mnogi domaći kupci prestati s praksama kupovanja starog hardvera pod garancijom samno zato da ga onesposobe i "zamijene" za doplatu na noviji i pritom ne vide tu ništa loše.

15 godina
neaktivan
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

Nisam čitao sve postove, ali upravo sam kupio preko amazona (njemačkog) Spyder4Pro - dakle nešto elektronike se može kupiti

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Amazon ne ferma Hrvatsku

E pa stvarno bi trebalo to prijaviti, priča se da više ne dostavlja niti u ostale države balkana, sto je stvarno diskriminirajuće. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
Porthos99 kaže...

E pa stvarno bi trebalo to prijaviti, priča se da više ne dostavlja niti u ostale države balkana, sto je stvarno diskriminirajuće. 

 Žalit se može jedino Hrvatska jer je ona u EU ovi ostali se mogu slikat.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
zeroname kaže...
Porthos99 kaže...

E pa stvarno bi trebalo to prijaviti, priča se da više ne dostavlja niti u ostale države balkana, sto je stvarno diskriminirajuće. 

 Žalit se može jedino Hrvatska jer je ona u EU ovi ostali se mogu slikat.

 Ako privatna firma ne želi poslovati na nekom području kome se možeš žaliti? 

There is no job like cron job!
9 godina
offline
Re: Amazon ne ferma Hrvatsku
skyactive kaže...
rambox kaže...
skyactive kaže...
rambox kaže...
makopos kaže...

Vi koji ste kupovali na Alzashop.com i Computeruniverse.com,što ste kupovali da vam se isplatilo više nego u HR?

Ja sam sad išao uspoređivati njihove cijene sa Nabavom i ne ispadne te ništa jeftinije. zato dajte konkretne primjere da vidim što se to isplati tamo kupiti. Tnx

Onda krivo gledaš fučkaj ga, eto par očitih primjera za početak famozni 16-10 monitori koje ionako treba svječom tražit.

 

U hrvatskoj ovaj Benq monitor ne moš kupit, zašto i zbog čega pitaj boga uglavnom 1800kn+5godina garancije vs Dell za 2080kn.

 

http://www.alzashop.com/24-benq-bl2411pt-5-years-warranty-d2206198.htm

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-led-ips-24-dell-u2412m-1920x1200-300-cdm2-2-000-0001-8ms-black/48574

 Pa sada imaš još jeftinijeg Della nego onda, isto 24'', full HD reza, po kutevima vidljivosti vidim da je IPS ekran: Monitor DELL P-series P2414H, http://www.nabava.net/search.php?&q=dell%2024

I sad je kao taj Benq ne znam kako povoljan, objasni kako??

Ovo za podebljano, mislio sam opcenito na proizvod koji ima neke mane, pa ga se povuce s trzista gdje nije popularan zbog tih mana, ali najcesce ga se zamijeni za novi model koji ga mijenja, iz vise razloga, jedan od razloga je i veca marza na novom modelu.  Tako kad sam ja trazio laptop, mog laptopa nije bilo jer je za cijenu nudio puno vise od modela koji su ga mijenjali. Nadam se da razumijes da nije ista kolicina prodanih modela jedne marke automobila u Hrvatskoj i u Americi, iz mnogih razloga. Primjerice, kod nas neces ni naci luksuznu Kia K900, dok je u Americi prilicno popularna, a jos vaznije i cijenjena od strucnih magazina te je u izborima za jednog od 5 najboljih luksuznih auti u svijetu za ovu godinu, po nekima je cak ispred Mercedesa CLS klase. Navodim random primjer, ima primjera i sa jeftinim proizvodima koji nisu popularni u nas a jesu drugdje.

Taj 24 Dell i nije tak skup(zapravo je i on preskup) ali to je 16-9 dijagonala, Benq kojeg sam ja linkal to je monitor 16-10 dijagonale a oni nisu baš jeftini.

 

Dakle ja sam usporedil dva 16-10 monitora, i onda je tu taj AlzaShop/Benq puno isplativija kupnja kaj drugo.Znači ako neko u Hrvatskoj traži dobar 16-10 monitor, kaj če kupit ništa osim cijenom nabijenog Dell 24 modela za 2100kn.

 

http://www.nabava.net/monitori__90/dell-monitor-p2414h-ips-lcd-led__5186971

 nije skup ili je? mislim da je jeftin.  No, ako uspoređujemo samo 16:10 monitore, opet taj Dell me koštao isto kao i taj Benq, a dobio sam ga isti dan (magazinrs je bio).  Vidim da je sada skuplji za 200ak kuna nego tada (prije 2-3 godine), odnosno 2000 kn je, što je zanimljivo, ali ne i rijetko. Sjećam se da kad je bio u ponudi po toj cijeni da sam odmah prodao svoj stari Dellov monitor, i to po cijeni koja isto nije bila bitno niža od trenutne za taj stari monitor.

I ne bih rekao da je presudno da li je monitor 16:10 ili 16:9, mada je i meni osobno drazi 16:10 format.

Tonči kaže...
skyactive kaže...

Tonči kaže...

SkyActive. Koliko košta i gdje se u Hrvatskoj može kupiti G.Skill DDR4 32 2800, Dell UP2715K, Nexus 6, Asus Poseidon GTX 980?

 

Da pogodim?

1. Nigdje 

2. Nigdje 

3. Nigdje

4. Telebit (nema na lageru) za  6226 kn, dok je strani dućani prodaju za 5400 s poštarinom.

 

O kvaliteti domaće podrške za neke proizvode bolje da ne govorim da ne bih morao imena spominjati.

Nemam pojma gdje jer nisam trazio, a niti me zanima ta memorija, ali znam da je G.SKill vani vrlo cijenjena marka memorije i da je se tamo lako moze pronaci. Da je trazena kod nas, bila bi i nudjena. Uvozi je ti hbga, ako mislis da ce ici :-) Ja kad sam poceo uvoziti neke proizvode, kod nas ih prakticki nije ni bilo, sada ih prodaje i Konzum, a velike tvrtke beru ogromnu lovu na tim proizvodima.

Kvaliteta podrske? Sto je za tebe podrska za recimo, memoriju G.Skill? Memorija ili radi ili ne, garancija godina koliko vec ima i to je to. Kakva podrska ?

Sasvim mi je jasno kakva je situacija kod nas s lagerima, ali nemati u ponudi G.Skill je tragikomično i razlog zašto skupe proizvode mnogi kupuju vani. Meni bi bilo drago da na tisuće eura koje prošetam preko kartice idu domaćim trgovcima, ali jednostavno nemam što kupiti, jer mi uglavnom treba noviji i kvalitetniji hardver i kad ga plaćam sam i kad ga plaćaju projekti. Nema ničega, ništa nije dobavljivo, ništa ne postoji, a ono što jest ima nebulozne cijene, kao npr. kartica od 650 eura košta skoro 850. - svaka čast izuzecima poput ADM-a i M-Computersa.

 

S druge strane, imamo problem s podrškom: kad kupim monitor renomiranog proizvođača od preko 2k€, očekujem podršku kakvu ima Francuz, Talijan i kakvu nudi taj proizvođač, a ne da mi lokalni zastupnik i serviser kao zadnji balkanac otkaže "service call" iniciran od proizvođača jer ne žele slati monitor u Split prije nego ja njima pošaljem pokvareni s nekim isprikama o zatvaranju skladišta isti dan i udaljenosti "dalje od 150km". Dakle, proizvođač mi pošalje novi (prije slanja starog, s napomenom da u novu kutiju stavim stari), ali zastupnik radi problem, iako ja imam odobrenje i potpuno pravo na novi unaprijed i čak ponudim da ću sam platiti kurirsku službu (jer mi je imati monitor važnije od xx eura). Šou program i sramota nakon čega tražim i dobijem refund od proizvođača uz isprike i poklone. Balkanska posla i nesposobnost. Dobrom podrškom smatram onu koja mi nudi servis bez gnjavaže i "provjeravanja" u nekom roku, uslužnost i pristojnost na telefonu, a ne kao da smo ovce skupa čuvali. U nas je to rijetkost (nekoć, dok su postojali i prodavali robu sam imao odlična iskustva s Linksom i HG-Spotom).

 

Ja zapravo vidim gdje je s Amazonom vjerojatno problem: hrpa onih sklonih varanju i iskorištavanju dobre podrške i koji ne vide nikakav problem u tome. Uzimati robu i varati da nije stigla, krasti na carini (navodno) i reći da je to često i "normalno"? Složiti računalo na tuđi račun? Da, ni ja ne bih poslovao s nama. Šteta, jer kad jednom imaš Amazon-like iskustvo, teško se privikavati na blato koje je uobičajeno.

 

Nadam se samo da su domaći trgovci u mnogočemu napredovali i učili, ali i da će mnogi domaći kupci prestati s praksama kupovanja starog hardvera pod garancijom samno zato da ga onesposobe i "zamijene" za doplatu na noviji i pritom ne vide tu ništa loše.

 potpuno se slažem za G.Skill, ali postoji dva ali:

 

1. 8GB G.Skill 1333 Mhz RAM preko eBaya nije skup (također modul od 8GB)

2. postoje drugi odlični brendovi RAM-a na našem tržištu

 

Kažeš da je podrška bitna, slažem se potpuno s tobom i tako bi trebalo biti. Ali govoreći za monitore, ja ama baš nikad nisam imao problema s monitorima za pc, pogotovo što kupujem uglavnom monitore marke Dell, ali znao sam kupovati i azijske jeftilen tvrtke (Acer) i nikad problema nisam imao...najveći problem sam imao s Panasonic tv plazmom kupljenom u Vemilu, koja mi je stigla sa srpženim panelom i gdje sam imao velikih problema kod reklamacije, kako sa Vemilom, tako i sa Panasonic servisom. No kako sam tip koji se baš ne da zahebavat, napisao sam pisamce i zamahnuo s njime u hr servisu da ću ga poslat u sjedište Panasonica za ovaj dio Europe i nakon toga sve se vrlo brzo riješilo, dobio novi tv....mišljenja sam da pojedini prodavači uvaljuju namjerno škart robu na naše tržište jer mi se isto dogodilo sa jednim Canon objektivom (gubio je kontakt, posljedično izbacivao error i općenito imao abnormalnu distorziju slike), ali bas nikad sa objektivom bilo koje marke koje sam naručio izvana (uglavnom eBay).

Moram priznati da nisam primijetio velike razlike u cijenama komponenata, pogotovo sa poštarinom+PDV-om (ako ga bude) i cijenom sa novim tečajem dolara, dapače, često znaju biti i skuplje naručene iz USA recimo...o kojoj kartici je riječ?

Ne zato jer sam trgovac (i kupac sam često) ali kupci kod nas zaista znaju izmišljati i bit nekorektni...to je Amazon i skužio

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2015 20:29 (skyactive).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice