Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

poruka: 482
|
čitano: 108.830
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od ".
16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Feudalac kaže...
overhaul kaže...  

 A kaj si se sad razlinkal keniga. Pa rimac dela s njima, u Regeri koju pažljivo izbjegavaš linkati su rimčevi dijelovi. Koeniggsegg im je pomagao oko gullwing vrata ovog modela. Aj ljudi da se barem na tehnološkom BUG forumu ne izdr*avamo po proizvodu koji nosi made in croatia a kojeg hvale svi relevantni recenzenti i auto magazini. Da ima jačih benzinaca, pa što. Neka kupci odluče što će i kako odabrati. Ja navijam da kupe ovo, jer bude donijelo posla zaposlenicima, a državi prohode od pdva i njihove potrošnje. Realno draže mi je vidjeti uložen novac u neke takve projekte nego golf na srđu i sličnu poduzetničku betonizaciju onih koji imaju para i veza.

 Baš listam poruke i ne mogu vjerovati koliko negativnog, vidim da i tebe to pogađa. Da je Mate ukrao sve i jednu kunu s kojom je do sada radio, a nije niti jednu, učinio je za HR više nego zadnjih pet kompletnih Vlada kaj su pojele puno više našeg novca. Priznat je i poznat u cijelom svijetu. Kad Mate prdne, negdje u svijetu netko skoči i objavi pozitivno intoniran članak, tolika mu je snaga brenda. Hrvatska je poželjna, sposobna, vijest je u području visoke tehnologije. Radi njega dolaze ljudi iz cijelog svijeta, obrazovani, ambiciozni. Ostave posao u BMW-u, Tesli, dođu ovdje u HR.

Sitne duše ne mogu podnijeti uspjeh našeg susjeda, a da je došao neki talijanski mafijaš, lizali bi mu dupe.

 

 Ma fakat nemam nikakvih poveznica s likom i kad je bilo to pitanje o tim novcima njegovog oca i tome kako je on sebi uljapšao "biografiju" da je bio velki inovator u školi, da je u garaži nešto sam šarafio, bio sam kritičan. Nemam razloga da mu to ne spočitavam. Ali ovo je vrlo ozbiljan poduhvat, ovdje se u biti sad neprestano pljuje po stotinama naših zaposlenih dečkiju koji su to i osmislili i realizirali, nespavali noćima radili vikendima, namještali i popravljali da bude spremno za prezentaciju daleko kritičnijoj i upućenijoj klijenteli nego su forumski hejteri. Ovo je fakin DEMO MODEL tehničkih inovacija firme. NIje nikakva konkurencija ni Ferariju ni Lamborghiniju ni Porcheu. Naravno da nitko netreba auto od 2000 konja. Ovo je prezentacija dijelova, usput su ugrađeni i mnogi dijelovi od kooperanata koji učestvuju u prezentaciji kroz demo model. Čitam na stranim portalima uz opis auta slijedeće: Maker of the components for Bentley, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, BMW, Mercedes, Peugeot, Renault, and Fiat. Eto, zato rade. Neki dan je objavio da je na sastanku bmw-a odlučeno da se pogoni za e modele otvaraju u srbiji, dakle kao jedan od kooperanata bio je na tom sastanku i slikao je dokument. Bmw nije opovrgao. Vučić se već svojima pohvalio. Uglavnom nije ni čudo. Mi smo prepametni za tako nešto, mi smo ustanovili da proizvodi škripava vrata, da kontrolni sistem ima lag kao da je riječ o mobitelu, a ratkape su ružne (bez propitivanja zašto su uopće gore). Platio "oglas u novinama" (kojim? jer sve auto novine svijeta izvještavaju ovo sa ženeve), nema još na svijetu najnapredniji sistem autonomne vožnje nego "samo hardver", ne proizvodi za narod jugiće na struju (kao da bi onda htjeli kupiti i kao da nije stoputa ponovljeno da je masovna proizvodnja preskupa za nezavisnog proizvođača - pa čak ni tesla sa uhodanim pogonima i milijardama dolara ne uspijeva ispuniti rokove i biti u plusu) i uglavnom, evo ako nam se gade domaći portali, nije da se ne spominje na bilo kojem vanjskom koji prati utomobile. http://www.autoexpress.co.uk/car-news/geneva-motor-show/102440/rimac-ctwo-ev-unveiled-in-geneva-with-1888bhp https://auto.ndtv.com/news/geneva-2018-rimac-c-two-electric-hypercar-unleashed-with-1-887-bhp-1820447

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

 

Bravo za Rimac automobile...

 

Jedan od rijetkih trenutaka kada s ponosom mogu pokazati da je nešto 'made in croatia',

a da nema veze s folklorom, poljoprivredom, turizmom/iznajmljivanjem kulturne ostavštine predaka...

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mystik kaže...

Nisam očekivao da će i na bugu sve ovo proći kao revolucija, novi spasitelj hrvatskog gospodarstva i šta ja znam.

Očekivao sam doduše da će ljudi bar malo se zapitat o nekim tvrdnjama u vezi mogućnosti auta. Ali očito to nije dobrodošlo.

Najbitnija stvar, da ljudi na "informatičkom" forumu ne propitkuju postojanje lvl 4 autonomije u nekom autu nekakve male firmice iz neke nebitne države kojoj većinu zaposlenika čine osobe netom završenih studija. Odnosno da se bolje izrazim. Iako eto i sami kažu da se radi samo o hardveru sposobnom za lvl4, to nije spriječilo ekipicu da tvrdi kako je eto revolucionarno i da funkcionalni sustav stvarno postoji. 

Da, grupacija kakva je VAG u svojoj perjanici luksuzne ponude u vidu A8/S8 imaju tek lvl 3. Lexus/BMW/Mercedes u svojim najprestižnijim modelima imaju između lvl 2 i 3. Google koji je napravio vjerojatno više kilometara testne vožnje s autonomnim vozilima nego dobar dio proizvođača zajedno nema razinu 4, koji skoro pa ima fake city za testiranje autonomnih vozila. Dakle, tvrtke koje već godinama ulažu puste miljarde eura u razvoj autonomne tehnologije ne nemaju spremni sustav 4 razine, ali firmica od par desetaka ljudi iz hrvatske sa hrvatskim poticajima sa par Nvidia modula je u pola godina to uspjela.

Da ne velim koliko taj "infotainment" ne radi, a čovjek u auto utrpao 72 ECUa i procesora procesorske snage 22 macbook proa. Od auta koji košta skoro 2 milje eura ne očekuješ cviljenje vrata. Ne očekuješ cviljenje na kompaktu od 20k eura, a kamoli na nečem što se predstavlja kao GT i košta 100 puta više

Navedene brojke ubrzanja nisu nešto što se ne očekuje od električnog auta sa skoro 2000konja. Opet su krenuli s nebuloznim dosegom. Tako je i C1 imao 600 pa 400 pa na kraju jedva 200km dosega.

 

Dakle, opet puno priče, čekaju se stvarne potvrde svih tvrdnji. Možda i najbitnije, da je auto sposoban napraviti 2 kruga na Ringu sa minimalnim gubitkom performansi. Na dragu ga ionako pojede 4 put jeftiniji Alpha 16.

Prvi kupac će garant biti Runge, tamo za 2-3 godine ako će prvi auto biti spreman.

Reći ću ti samo jednu stvar - strategija razvoja jednog od prethnodnih premijera bila je turizam - u prijevodu časni posao brisanja guzice svima koji se kod nas dođu oprati. Pošten posao i zgodan za kakvu otočnu državicu od par tisuća stanovnika. Ali od toga nikad pravog razvoja cijele zemlje. Ne možemo svi prati tuđe riti. Nema te inovacije koja može po kvadratu obale smjestiti danas jednog a sutra 151 čovjeka. Možeš graditi brand pa kroz 20 ili 50 godina imati skuplju klijentelu kojoj se rit briše na skuplje načine, maže finim uljima itd. Proizvodnja bilo čega, specijalizacija omogućava skaliranje biznisa do nezamislivih visina, za red, desetke i stotine redova veličine na vrlo malom prostoru, bez ikakvih fizikalnih ograničenja osim mogućnosti planeta da apsorbira tvoj proizvod. Što je jedan Apple za svoju zemlju, Toyota za svoju?

 

Tako i naš Rimac. Lijepo je počeo, predstavio koncept koji je od svih medija popraćen s oduševljenjem. Malo škripe vrata, pa kaj onda? Nije to produkcijski golf, friško iskeširan. Možda će životariti, a možda će za 20 godina imati firmicu od par tisuća zaposlenih i prodaju u milijardama pa ćeš tu imati nešto kaj će privlačiti ambiciozne, obrazovane; ljudi će osnivati nove poslove i raditi da svi živimo bolje ovdje a ne da bježimo u vražju Irsku ili kud već. Ja sam upoznao par njegovih ljudi, stranaca. ODUŠEVLJENI su firmom, poslom, svime. Nakon kaj su prošli rad za razvikane marke. Jedan mi govori da u BMW-u ne možeš prdnuti bez odobrenja kroz 10 razina odlučivanja; inovacije su na nuli, ubijene administracijom. start-up poput Rimca je meka, takve stvari nam trebaju. Optimizam, svaranje novog. Nešto će propasti, a nešto i uspjeti. Revolucije još nema i nitko je takvom ne prikazuje. Ali evo, apple je iz ničega napravio pametni telefon i pomeo svijet, šumarska manufaktura Nokia to isto prije četvrt stoljeća; Glock iz male Austrije kaj je prije toga proizvodio noževe. Takve stvari su moguće i ovdje, samo treba raditi a ne tražiti dlaku u jajetu kako bi prikrio činjenicu da jaja nikad ni ne jedeš.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 4:29 (Feudalac).
10 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Citam komentare i nevjerujem. Pa zar jos nitko nije spomenuo da mu je caca razni profiter.
Moj PC  
2 3 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
tits4bits kaže...
lllnuclearlll kaže...
zanima me kako izgleda 4. razina autonomije u praksi...

potpuna autonomija automobila, vozač nije potreban niti u jednoj situaciji

 


 

 

Tu autonomoju moja baba ima vec 35 godina - a konj koji vozi autonomno sam ja.

Dakle osobni taksi, nosac prtljace, odrzavanje i pranje automobila - autonomija 5. razine.

15 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Pothvat je dobar. Vidjet će se da li će prodati 150 komada. Ako proda dovoljno da mu zaposlenici imaju dobre plaće i da firma napreduje, super. Vjerojatno hoće.

Potpuno autonomnu vožnju nema još nitko. Rimac je sigurno neće razviti već kupiti od nekoga jer tvrtke sa tisućama zaposlenih i milijardama uloženog ne može pomesti Rimac.

Čovjek je prepoznao da postoji tržište i popunio ga. To je ok. Neka razvija i dalje što može. Zapravo, neka stvarno ubrza onaj tablet u sredini. Ako prodaje kupcima koji su naviknuti na najbolje, ajoj. Mislim da je nedopustivo da tako šteka.

Druga stvar, ok to je super jaki super auto. Takvo tržište cilja. Može pet minuta voziti po stazi, ali zar vlasnici tog auta ne bi malo pokazali po gradu što imaju? Koliko mu je uopće autonomija? Može li napraviti 100 kilometara normalne vožnje?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Ovi sto pisu da ljudi iz bmwa Mercedesa GM a Japana i slicnih drzava dolaze radit u rimca su smiješni i sami sebi upadaju u usta..
Kao prvo rimac zaposljava studente i netom zavrsene studente i daje im minimalac...
Da netko dode iz ovakvih firmi radit u rimca i da ima iskustvo i znanje rimac bi mora 1/4 cijene auta dat za placu takvog radnika. Svi znamo da rimcu prodaja ne ide bas pa onda ne znan povlaci se pitanje investicija i novca ulozenog u projekt.
Da svi imamo rezervu love ko rimac imali bi neki biznis ne bi bas trkeljali i placali clanke o tome kako smo bozanstvo bogom dano...
Meni recimo vise od ovog madionicara smeta to sto se nasa brodogradilista koja su bila u stvarnom svjetu medu najboljima nisu rjesila kako treba i di bi danas u toj i popratnoj industriji radilo skoro pola drzave... Tako da okej je sto on zaposljava 200 ljudi na teskom minimalcu ali da oprostite to nije nista bolje od nekih manjih lokalnih firmi...
Evo moji neki kolege rade u Mercedesu i smartu pa kad citaju ove najave rimca ljudi koji su u auto biznisu se izruguju sa njim, a ti decki nisu radnici na traci nego inzenjeri automatike i sustava...
Mozda nije dobro propitkivat ali zar nitko nema zrno sumnje da je neki genijalac prakticki iz garaze uspio u dvi godine napravit ono sto firme sa 100000 ljudi i kremom od inzenjera nisu uspile. Ili pasteta pr stvarno uvjeri ljude da imamo teslu i muska u jednom iako cisto sumnjam jer danas da bi se ovako nesto proizvelo treba na miljune radnih sati i ogromni novci negdi bi moglo pomoc koja miljarda kuna..
Ja imam crv sumnje i iskreno mislim da tu nesto ne stima cistom zdravom logikom...
E i pitanje rimcu jesu koristili zracni tunel pri dizajnu automobila? Kako su ga testirali taj c2 pa imaju te promotivne brosurice di je ovo ko vrh ponude u svijetu? Na temelju čega se takve tvrdnje i informacije plasiraju u javnost... Jer ako mu neko kupi c2 i to ne bude bas drzalo vodu ko na promotivnim slicicama moglo bi ga oderat za lazno reklamiranje i informiranje... Ali uvjet je da proda automobil prvo...
E i nasa sam konkretnu zamjerku za auto jer nemas gdje stavit rezervni kotac...
Moj PC  
9 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Cita ko od vas ove clanke ili kad vidite Rimac padate u nesvijest? Stavili su hardver u auto koji omogucava autonomnu voznju razine 4 koju auto nema. Znaci ja si mogu kupiti skije od svjetskog prvaka ili tenisice od Usain Bolta ali to ne znaci da jesam ili da budem najbrzi na svijetu.

Sam auto necu komentirat jer se u aute kuzim ko marica u krivi k. Izgleda isto ko i svi super skupi bolidi. Eventualno bi mogli investirat u wd40 jer im vrata skripe a onome koji je programiral onaj tablet na sredini dati otkaz jer takvo trzuljenje i lag su nedopustivi na tabletu od 200 eura. Ako im autonomna voznja funkcionira tak dobro ko onaj tablet s kojim se kontrolira vozilo onda ne da imaju razinu 4 nego 44.

Meni bi npr. bilo interesantno za vidjeti neki crash test tog auta i koliko su sigurna ta skripava vrata u slucaju udesa. Izgoriti ziv u autu sigurno nije neki posebni gust.

Pisat da je netko lopov i kritizirat tako nesto je ocito u hrvatskoj tabu. Ocito je lopovluk postao neki standard i opce prihvatljivo pa o tome nema smisla pisat. Hrvatski moto je glavno da se nekaj dela a ko je jamio je jamio :)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
kiwi_91 kaže...

Malo su 'trollali' i Hammonda. :)

U Hammondovom slučaju, kad bi i stigao izvući taj aparat, to bi izgledalo ovako:

 

Dakle, doslovno ruganje.

 

Stric_Jura kaže...

OK, 650 km autonomije?

Lijepo ti piše NEDC, a ne neka proizvoljna jurnjava po autocesti.

 

matkoGSi kaže...

Zašto ste toliko jalni i jadni? Čovjek je uspio,napravio je nešto (nebitno odakle novac,vi bi taj novac samo potrošili)

Zapravo je bitno odakle mu novac. Italija je imala problem s mafijom sve dok nisu uveli zakon po kojem se članovima obitelji u takvom slučaju može zaplijeniti sva imovina za koju ne mogu dokazati podrijetlo. Prije bi se lova rasporedila po računima čitave obitelji, pa kad glava obitelji završi u zatvoru, zaplijene mu lovu koja je na njegovom računu, a ostali nastave voditi posao, a po mogućnosti i potplate ili zastraše tužitelja, policiju i slično. Tek kad su počele padati čitave obitelji, država se uspjela početi čistiti od mafije.

 

Međutim, nije ni samo to bitno. Koliko ljudi bi svjesno pristalo provesti 20 godina u zatvoru ako bi time omogućili financijsku stabilnost svojoj djeci? Stav "nebitno odakle mu novac" doslovno potiče na kriminal.

 

I to nije jal ni jad, već osobno iskustvo. I sam sam bio na rubu egzistencije zbog čovjeka poput Rimčevog starog koji je uništio firmu u kojoj su mi oba roditelja radila, a time definitivno u ovoj državi ne spadam u manjinu. Ogromna nam je pljuska reći da nije bitno što se netko okoristio time. U krajnjem slučaju, čisto statistički, među opljačkanima je sigurno bilo ljudi koji bi radili velike stvari. Neki od njih su upravo zbog te pljačke napustili snove jer su se morali baviti golim preživljavanjem.

 

Međutim, mislim da je većina komentara upućenih Rimcu zapravo samo projekcija općeg nezadovoljstva zbog pljačke koja se dogodila i države koja je to prvo omogućila, a onda nije adekvatno sankcionirala i pokušala obeštetiti ljude gdje je bilo moguće ući u trag love.

 

Što se tiče tog što je s tim novcem napravio, za to mu svaka čast, time je zapravo malo i ublažio gorčinu koju to uzrokuje.

 

Spacecraft kaže...
Citam komentare i nevjerujem. Pa zar jos nitko nije spomenuo da mu je caca razni profiter.

Očito ne čitaš dovoljno pozorno. Svoje mišljenje o tim komentarima sam iznio odmah iznad.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 8:08 (MrBlc).
11 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Mene bi zanimali kupoprodajni ugovori concepta 1, a i tko je concept2 zbilja narucio. Crno na bijelo. Ovo sto vlasnik firme kaze da vec ima xy narudzbi, to me ne zanima.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mystik kaže...

Nisam očekivao da će i na bugu sve ovo proći kao revolucija, novi spasitelj hrvatskog gospodarstva i šta ja znam.

Očekivao sam doduše da će ljudi bar malo se zapitat o nekim tvrdnjama u vezi mogućnosti auta. Ali očito to nije dobrodošlo.

 ovime si sve rekao. rimcu je ovo treći auto. C1, CS, i sad C2. niti jedan auto nema na nikoji način dokazane performanse koje on tvrdi. to nije sumnjivo? to pitanje nije ono sto će budale proglasit hrvatskim jalom, nego zdrav razum. ekipa tu preokreće internet kad su u pitanju komponente, mobiteli, softveri od, generalno parsto eura, ne vjerujući proizvođu na riječ (a zašto i bi) kako je baš njihov proizvod najbolji, dok u slučaju rimca muk. šutnja. ako on, koji je sve samo ne dokazani car maker, kaže da auto ima milijardu konja, lvl18 autonomije, baterije za zilijun km dometa, zar nije logično tražit potvrdu navedenih performansi? pogotovo što potvrde nema niti za prvi auto, a ovo je već reciklirana priča po treći put.

i cijela priča kako su oni razvili auto od nule?! u garaži u sv nedjelji? u zemlji kojoj se autoindustrija svodi na AD plastik i Lipik glass sa stotinama milijuna kuna prometa samo za jedan dio automobila, naš mate cijeli auto razvije od nula u firmi sa par desetaka milijuna prometa. on ima specijaliziranu ekipu za ovjes, upravljanje, aerodinamiku, interijer, elektroniku, prijenose, baterije, infotainment, svu mehaniku (faking vrata mu škripe!), torque vectoring lol? di ih je našao? na zavodu? ajmo reći da on stvarno ima stručnjake u proizvodnji auta koji rade za par tisuća kuna kod njega umjesto eura u njemačkoj. ostaje pitanje potvrde svih njegovih tvrdnji. samo budala to ne bi tražila. ni šeik nije budala da kupuje auto od 2 mil eura kojem nema nikakvog pojma. da li bi kupili taj auto za 20 tisuća eura, a da ga ne smijete poslije monetizirati? ne bi? ma zašto ne, pa to je prilika...

prije nego krenu pitanja o tome koliko sam ja autiju napravio i bijedno pozivanje na jal, samo treba pronaći zrno soli u vlastitoj glavi i shvatiti da niti ja niti itko od "jalnika" nije dužan dokazivati tuđe tvrdnje niti je to uopće moguće. teret dokaza je na mati. a on ih nema, samo svoju riječ. majkemi.

 

16 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
NEW_MAN kaže...
Cita ko od vas ove clanke ili kad vidite Rimac padate u nesvijest? Stavili su hardver u auto koji omogucava autonomnu voznju razine 4 koju auto nema. Znaci ja si mogu kupiti skije od svjetskog prvaka ili tenisice od Usain Bolta ali to ne znaci da jesam ili da budem najbrzi na svijetu.


Meni bi npr. bilo interesantno za vidjeti neki crash test tog auta i koliko su sigurna ta skripava vrata u slucaju udesa. Izgoriti ziv u autu sigurno nije neki posebni gust.


Možda još nema tu razinu, ali to ne znači da ju ne mogu staviti i u budućnosti implementirati. 

A vezano uz taj crash test, što bi ti s time? Odlučio hoćeš ga kupiti ili ne? A crash testove za Lamba, McLarena si sve gledao pa ti to sigurnije zvuči? Pogledaj njihova vrata. Sve je to karbon, ne brini o čvrstoći.

 

P.S. još nisu napravili te crash testise koliko sam skužio, rekao je Rimac da će prvih 20ak vozila biti namijenjeno raznim (crash) testovima.

lukica123 kaže...

Mene bi zanimali kupoprodajni ugovori concepta 1, a i tko je concept2 zbilja narucio. Crno na bijelo. Ovo sto vlasnik firme kaze da vec ima xy narudzbi, to me ne zanima.

 Zašto bi ti to netko dao? Što bi radio s time? A nije ti sigurno smetalo recimo kada Konzum godinama nije plačao dobavljače. To je u redu, Rimac je problem jer zapošljava ljude i nešto konkretno proizvodi.

Gdje je rekao da ima već toliko narudžbi? Jesi ti uopće slušao što je pričao? Koliko sam ja čuo, rekao je samo da planira toliko proizvesti komada.

 

 

Yebeni 'rvacki jal i zavist, nikad vam ništa nije dobro. Ne valja kad netko proizvodnju prebaci u drugu državu, ne valja kad netko nešto proizvodi kod nas. Nikad zadovoljni. Uvijek neki racku nekome smeta.

Uopće me ne čudi stanje u državi kada krenem čitati ova i slična sranja od komentara po forumima, sve je to odraz svega dobroga u nas.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Pero Dinamit kaže...
 

P.S. još nisu napravili te crash testise koliko sam skužio

 Je li to neki uobičajeni naziv u slengu ili autokorekt? Meni google na pretraživanju izbaci Car Accident Linked to Testicular Torsion

15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom

Nije mi jasno uzdizanje tog rimca i divljenje njegovom autu. Ljudi se dive što on ima stotinjak zaposlenih na minimalcu a brodogradilišta su kao što si naveo propala. Nekada smo proizvodili mlazne avione i podmornice a sad se divimo nekoj poluispravnoj igrački koju je klinac sastavio u nekoj tamo hali u predgrađu zagreba.

12 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
zeroname kaže...

Ljudi se dive što on ima stotinjak zaposlenih na minimalcu

 

Ti si radio za njega pa znas za minimalac ili ti je to rekao rođak kojem je rekao polubrat od zeninog brata ciji stric je prodavao drva mami od njegovog frend sa posla?

 

 

16 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Zna netko jel to uopce vise njegova firma?

 

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:080712981

 

Sve mi se cini da je on na 10-15%

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
mario.L_hr kaže...

Na stranu background i obiteljsko nasljeđe koje Mate Rimac vuče za sobom. Ono nema nikakav utjecaj na činjenicu da su napravili izniman poduhvat.

To je ono kao za političare, neka kradu ali da i nama daju. Daleko ćemo s tim stavom dogurati. Naravno da ima utjecaj, siguran sam da i ovdje na forumu i po našim elektrotehničkim i strojarskim faksevima ima hrpa ljudi daleko pametnijih od njega ali koji, eto, nisu imali pola milijuna eura za motore i baterije za kockicu.

mario.L_hr kaže...

Mislim da razumijem zašto se ne guraju u automobile za široku masu. To je tržište u kojem dominiraju stari proizvođači, njihovo dvorište. Teško da se može s njima ntjecati. Umjesto toga je odabrao nišu, o kojoj nešto zna, te nastoji održati glavu iznad vode.

Ja mislim da se ne guraju u to jer je daleko teže nego ovo. Nije baš isto kad tih par auta koje si proizveo ukupno naprave 50 km mjesečno da se šeik pokaže i kad imaš proizvedenih hrpu auta koji dnevno pređu milijun km. Tu staviš megavat snage, par milja evra cijenu i svi se gledaju u čudu, a pitaj boga za trajnost, pouzdanost i 100 drugih faktora. Kod auta za široke mase moraš u 10, 20, 50 hiljada eura ugurati što više toga, imaš hiljadu kompromisa da postigneš to, mora raditi 0-24 kad god trebaš skočiti do pekare po hljeb ili do trafike po cigarete. Kad predstaviš ovakvo nešto rijetko tko će imati prilike uopće sjesti u auto, a kamoli ići od salona do salona pa uspoređivati sa svim drugim autima u klasi. A među vozilima za široku masu je bogami dobra konkurencija. Onda trebaš imati proizvodne pogone za velikoserijsku proizvodnju, prodajnu mrežu, servisnu mrežu, marketing, etc, etc... Vidimo da i Tesla ima stalno problema s raznim osnovnim stvarima vezanim za kontrolu kvalitete, škripava vrata, cviljavi interijer, gledao sam filmić od onog MKBHD ili kako li se zove gdje je pričao da mu je 3-4 puta servo crkao usred skretanja. A malo ih muči i održavanje obećanja vezano za proizvodne količine...

 

Te (pogotovo električne zadnjih godina) više-manje konceptne aute svako malo rade neke potpuno no-name firmice, veliki ih rade iz zajebancije (npr. Porsche Mission E, Mercedes EQ), pogledaj samo rezultate kad upišeš EV supercar u guglete: https://www.google.hr/search?q=ev+supercar&num=40&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjX25jn7NnZAhWCC-wKHTECCV8Q_AUICigB&biw=1636&bih=935#imgrc=_

 

Nisam čuo da je ijedan od tih auta baš pokrenuo industriju i ekonomiju svoje države na temelju par konceptnih vozila. Da se razumijemo, ne bih ništa rađe vidio nego oživljavanje industrije u ovoj državi, pogotovo autoindustrije, ali da će se baš dogoditi takvo nešto zbog jednog auta koji će se proizvesti u desetak primjeraka, ne bih rekao. Vidjet ćemo valjda.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Pero Dinamit kaže...

lukica123 kaže...

Mene bi zanimali kupoprodajni ugovori concepta 1, a i tko je concept2 zbilja narucio. Crno na bijelo. Ovo sto vlasnik firme kaze da vec ima xy narudzbi, to me ne zanima.

 Zašto bi ti to netko dao? Što bi radio s time? A nije ti sigurno smetalo recimo kada Konzum godinama nije plačao dobavljače. To je u redu, Rimac je problem jer zapošljava ljude i nešto konkretno proizvodi.

Gdje je rekao da ima već toliko narudžbi? Jesi ti uopće slušao što je pričao? Koliko sam ja čuo, rekao je samo da planira toliko proizvesti komada.

 

 

Yebeni 'rvacki jal i zavist, nikad vam ništa nije dobro. Ne valja kad netko proizvodnju prebaci u drugu državu, ne valja kad netko nešto proizvodi kod nas. Nikad zadovoljni. Uvijek neki racku nekome smeta.

Uopće me ne čudi stanje u državi kada krenem čitati ova i slična sranja od komentara po forumima, sve je to odraz svega dobroga u nas.

Da podupre tvrdnje da je prodao svih 8 concept one. Ja ne vjerujem. A zanima me dali je istina, jer ako nije onda je lazov i varalica, a ako je, onda super. Mozda jednog dana kupim taj auto, ili neki drugi proizvod od rimca. Salicu za kavu. Svejedno.

U konzumu nisam nikada kupovao, trudim se kupovati hrvatske proizvode u drugim ducanima, gdje su glavonje ipak manji lopovi nego todoric. Tebi je vjerujem i todoric super, jer eto, puno ljudi zaposljava? A mi ostali smo jalni na njega? Ti si vjerojatno hrvat u svici il negdje, pa solis pamet i glasas za hdz

11 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Nevjerojatno koliko su ljudi zapravo ljubomorni, jalni, neinformirani, pa čak se usudim reći i glupi....

Rimac (ne Mate, već firma) je napravio nešto što malo tvrtki uspijeva i to već treći put. I ne  pričam o tvrtkama koje imaju stogodišnju tradiciju, iza njih naravno stoji značajan kapital, iskustvo, know-how, inovacije.... Rijetkost je da ovako mala tvrtka napravi ovako dobar proizvod te da svojim inovacijama privuče  velike igrače koji su zainteresirani za inoviranu tehnologiju. Već se spomenulo - Aston Martin, Koenigsegg, Ferrari i tko zna koliko njih jos, o kojima se vjerojatno ne smije ni pričati zbog raznih ugovornih uvjeta. Pa što je ekipa iz Aston Martina glupa da ide surađivati s Rimcem....ili su uistinu prepoznali potencijal, inovativnost i modernu tehnologiju?

Za ove što se pitaju gdje su se njegovi automobili dokazali - ne postoji niti jedan test (tiskani, video) u kojem ga nisu nahvalili. Prvenstveno performanse. Mnogi relevatni novinari su pisali o tome kako je automobil apsolutno fantastičan te kako osjećaj vožnje koji pruža nisu iskusili u niti jednom drugom vozilu...ili u malokojem (tu se referiram na C1). Ali kao što je netko spomenuo - to nisu automobili kojima je namjena svakodnevna vožnja, kao što malotko vozi Ageru, Venoma, Chirona, Veyrona, Saleena, CCRa, Huayru na plac ili ih koristi za svakodnevni commuting. Nitko od nas vjerojatno neće ni biti u toj situaciji, ali da jesam i bez obzira na količinu novaca koju posjedujem, pa bile to i milijarde, , ne bi išao s autom od 1-2M EUR obavljati šoping, već bi za to koristio povoljnog Mercedesa ili Porschea od 100k. To su auti napravljeni za povremeno pokazivanje i vožnju u kontroliranim uvjetima, a ne za svakodnevno korištenje. Pa pogledajte stare hyper-super aute kad idu u prodaju, kolika im je kilometraža obzirom na starost...

 

Što se tiče C2 - interesantno kako je većini ovih kritičara promakla inofrmacija da je ovo studija, a ne finalni proizvod... Kao i činjenica da tvrtka ne živi od prodaje automobila, već od razvoja i prodaje tehnologije.

A što se tiče Mate - zašto čovjeka suditi po njegovom ocu? Mnogi od vas su ljubomorni, neinformirani i jalni pizdeki. Što ne znači da su vam djeca isto takva.

 

Mogu samo reći: bravo Rimac - Automobili i Mate, impresivno za jednu malu tvrtku iz predgrađa Zagreba i iz Hrvatske kakva je danas. Ustinu vam želim puno uspjeha.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 10:45 (Maddog_HR).
 
11 5 hvala 2
13 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Feudalac kaže...

Reći ću ti samo jednu stvar - strategija razvoja jednog od prethnodnih premijera bila je turizam - u prijevodu časni posao brisanja guzice svima koji se kod nas dođu oprati. Pošten posao i zgodan za kakvu otočnu državicu od par tisuća stanovnika. Ali od toga nikad pravog razvoja cijele zemlje. Ne možemo svi prati tuđe riti.

To je strategija države od osnutka, ne samo od jednog premijera, takozvana - jadranska orijentacija. I ne trebamo svi prati riti. Dovoljno je neki, njima se uzmu porezi i nameti i od toga se financira proizvodnja; brodogradnja, poljoprivreda, petrokemija i ina druga koja nema prođu po tržišnim cijenama i koja bi brzo propala bez riti.

 

Inače, nema nekog razloga za uzbuđivanje ovjde. Neće ni jedan šeik kupiti ili odustati od kupnje Rimca na temelju toga što mi ovdje laprdali bez obzira koliko se žestili, bili obožavatelji ili jalnuši. U praksi: tko ga ne gotivi, nema lakše: ignoriraš njegove proizvode što je obzirom na cijenu i ciljanu publiku vrlo lagani zadatak. Tko ga voli i želi aktivno učestvovati u toj priči, teško da će baš kupiti to vozilo ali može pomoći izravnom donacijom na račun firme ili inicirati u politici uvođenje nekog nameta u turizmu koji će podupirati tu proizvodnju.

 

Naši političari vole skupa vozila pa kad već naručuju, neka puste onu Merzelicu iz Siska i onda odmah drugi dan naručuje dva komada da ime čime obići ruševine u krugu Željezare Sisak. Ili da Kolinda profura Vučića u Konceptu Dva do Virginmosta i Gline, jedino što ima nešto rupa na cesti pa bi trebalo prevesti auto šlepslužbom preko tih trusnih područja. Jedan Badniću, jedan komad dati u pola cijene dubajijskoj muriji za presretanje i evo, četiri komada smo već prodali. Dalje neka se sam snalazi.

 

Možda jednog dana bude IPO, izađu dionice pa će svatko tko ima vjere u budućnost ovog projekta moći kupiti dionice i imati izravnu korist od toga.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...

A što se tiče Mate - zašto čovjeka suditi po njegovom ocu? Mnogi od vas su ljubomorni, neinformirani i jalni pizdeki. Što ne znači da su vam djeca isto takva.

Većina ga ne sudi prema njegovom ocu, nego prema ovakvim stvarima: http://www.forum.hr/showpost.php?p=57766485&postcount=1066

 

I ajde pitaj mamu da ti objasni bonton prije nego ljude nazivaš pizdekima. Kaj imaš 12 godina da tako razgovaraš?

10 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Mirko935 kaže...
Maddog_HR kaže...

A što se tiče Mate - zašto čovjeka suditi po njegovom ocu? Mnogi od vas su ljubomorni, neinformirani i jalni pizdeki. Što ne znači da su vam djeca isto takva.

Većina ga ne sudi prema njegovom ocu, nego prema ovakvim stvarima: http://www.forum.hr/showpost.php?p=57766485&postcount=1066

 

I ajde pitaj mamu da ti objasni bonton prije nego ljude nazivaš pizdekima. Kaj imaš 12 godina da tako razgovaraš?

 Baš sam to tražio. Čitao sam taj post prije nekoliko godina. Sve je lijepo objašnjeno. Novinari spominju slaganje kockice od džeparca u ledenoj garaži

11 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Kakve veze ima što je dečko imao para za ulupat u svoj hobi? Pa nije tvoje pare trošio. I kakve veze ima što je priča u međuvremenu romantizirana? Kako se to uopće tebe tiče? I što misliš, da su sve priče o Facebooku, Appleu, Microsoftu i bilo kojem brendu baš takve kao što ih danas čitamo?

I tu se sad našao nekakav opsesivni lik kopati po raznoraznim forumima i prenosit stare citate dečka od 20 godina. Ne misliš li da ljudi sazrijevaju s vremenom, postaju ozbiljniji, pametniji, mudriji...shvate da stvari koje su nekad radili i govorili možda nisu bile ok, ili da bi ih napravili drugačije da mogu vratiti vrijeme.

Ovo za bonton neću ni komentirat...valjda si se prepoznao. Nadam se samo da nije suza potekla...

 
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...

Kakve veze ima što je dečko imao para za ulupat u svoj hobi? Pa nije tvoje pare trošio. I kakve veze ima što je priča u međuvremenu romantizirana? Kako se to uopće tebe tiče? I što misliš, da su sve priče o Facebooku, Appleu, Microsoftu i bilo kojem brendu baš takve kao što ih danas čitamo?

I tu se sad našao nekakav opsesivni lik kopati po raznoraznim forumima i prenosit stare citate dečka od 20 godina. Ne misliš li da ljudi sazrijevaju s vremenom, postaju ozbiljniji, pametniji, mudriji...shvate da stvari koje su nekad radili i govorili možda nisu bile ok, ili da bi ih napravili drugačije da mogu vratiti vrijeme.

Ovo za bonton neću ni komentirat...valjda si se prepoznao. Nadam se samo da nije suza potekla...

Nadam se da će doći netko drugi pa ti objasniti kakve veze ima. Nemam vremena sad da se spuštam na tvoju razinu razgovora ni intelekta pa da crtam da pokušaš shvatiti, sry.

11 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Moju razinu intelekta? Spuštanjem na moju razinu? Nemaš pojam s kim se raspravljaš, ni tko sam, ni što sam, ni koliki je moj intelekt....

 

I razinu razgovora? Koja je to? Jesam ja tvoju mamu spominjao, tvoju inteligenciju?

 

Spominjanjem mame i tuđeg intelekta, dok ne znaš ništa o osobi, više govori o tebi, nego o tom drugom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 11:28 (Maddog_HR).
 
0 2 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...

Kakve veze ima što je dečko imao para za ulupat u svoj hobi? Pa nije tvoje pare trošio.

 

Neki su toliko zasljepljeni likom i djelom gurua, pa ne vide i očigledne stvari.

 

Guru Mate od početka troši samo tuđe(i naše) novce i kiti se tuđim perjem.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
memulica kaže...
Maddog_HR kaže...

Kakve veze ima što je dečko imao para za ulupat u svoj hobi? Pa nije tvoje pare trošio.

 

Neki su toliko zasljepljeni likom i djelom gurua, pa ne vide i očigledne stvari.

 

Guru Mate od početka troši samo tuđe(i naše) novce i kiti se tuđim perjem.

 

Sta je Sanader, Vidosevic i ekipica napravila sa tvojim (nasim) parama?

11 godina
offline
Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom od

Gurua? Ja ga ne vidim tako...ali mislim da dečko radi dobar posao. I ne znam gdje si u mom komentaru iščitao da ga smatram takvim...

 

Moje pare ne troši, ali bi uistinu volio vidjeti tvoje objašnjenje kao je on potrošio "naše" pare....

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...

Moju razinu intelekta? Nemaš pojam s kim se raspravljaš, ni tko sam, ni što sam, ni koliki je moj intelekt....

 

Razinu razgovora? Koja je to? Jesam ja tvoju mamu spominjao, tvoju inteligenciju?

 

Spominjanjem mame i tuđeg intelekta, dok ne znaš ništa o osobi, više govori o tebi, nego o tom drugom.

Bog ga ubio, tebi stvarno treba crtati...

Maddog_HR kaže...

Mnogi od vas su ljubomorni, neinformirani i jalni pizdeki. Što ne znači da su vam djeca isto takva.

 

Ta razina razgovora.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Rimac C_Two sa 1.914 KS i cijenom
Maddog_HR kaže...

Kakve veze ima što je dečko imao para za ulupat u svoj hobi? Pa nije tvoje pare trošio.

Nije njegove, ali nije ni svoje već pare nekih nesretnika koji su ostali bez primanja jer je njegov stari skupio lovu. Pročitaj moj post pola stranice iznad ako ti nije jasno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice