Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

poruka: 311
|
čitano: 469.139
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?".
12 godina
offline
Koju perilicu sa sušilicom biste preporučili?

Koji perilicu sa sušilicom bi preporučili?

Vidim da dobro "stoje" LG i Elektrolux...

Ima li što na akciji (barem 8kg pranja i 5kg sušenja) ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 9:19 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Evo da ne spamam samo po temi bzze pročitao baš jutros članak kako su Lg perilice proglašene najpouzdanijima, ja koristim Aristona neku kombinirku eto već skoro 7g. i počela je pomalo zajebavat, ne centrifugira do kraja, zna bacat neke greške i sl. Nadam se da ima još života u njoj, no pere kako ona hoće, nekad ok, nekad uz greške.....čistio sam odvod i filtere, bilo je smeća i bila je zaštopana, vidim da bi se to trebalo malo redovitije a ne ko ja 3x u 7g. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 9:21 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju perilicu sa sušilicom biste preporučili?
tomislav10 kaže...

Koji perilicu sa sušilicom bi preporučili?

Vidim da dobro "stoje" LG i Elektrolux...

Ima li što na akciji (barem 8kg pranja i 5kg sušenja) ...

možda jo OT no nekakva moja iskustva vezano za kombinirane sušilice: 

Po meni perilica sa sušilicom ima samo tri prednosti : prostor, nema premještanja robe (ako je manja količina)  i nabavna cijena, sve ostalo ne ide u prilog ovom uređaju i prema mom iskustvu sušilica može poslužiti samo povremeno sušenje  i za samo određeni tip robe (s postojanim bojama). Suši na visokim temperaturama jer vlagu mora pretvoriti u paru, a zatim u određenim ciklusima hladnom vodom iz mreže tu paru kondenzira. Zbog toga je sušenje energetski razred E ili D  i jako dugo traje. Zbog toga obično manje suši rublja od količine koju je oprala.  Imao davno Aristonovu i nije mi žao kad se pokvarila nakon točno tri garancijske godine (elektronika za perilicu).

 

Najbolje rješenje je zasebna sušilica s toplinskom pumpom (energetski  ide od A+ do A+++) pa makar išla na perilicu radi prostora. Radi na principu da topli vlažni trak prolazi kroz hladni blok gdje hladi zrak i kondenzira  vlagu iz zraka , a zatim ga ponovno grije kroz grijač (toplina je inače "nuspojava" kompresora) i šalje u novi ciklus - sve o istom trošku .  Moja iskustva nakon prelaska s kombinirane:

- Puno brže sušenje  - dobro iscentrifugirana roba (a da nisu deke i ručnici)  osušena za 1,5 sati

- Suši koliko perilica opere 1:1

- Kupatilo više nije parna sauna nego ugodno toplo

- Dramatično manje struje potroši za sušenje (čak manje nego za pranje robe (60C i više)

- ima mogućnost "hladnog" sušenja  za osjetljivu robu  

- ima mogućnost "prozračivanja" robe bez pranja 

 

Mana moje sušilice (Gorenje) da svaki puta nakon sušenja moramo očisiti filter na vratima (par sek. posla) , a svakih 4-5 sušenja oprati spužveni filter prije izmjenjivača. No njoj je 9 godina, a vidim da neke nove imaju samočišćenje ovog drugog filtera. 

 

Volio bih čuti ako neko ima drugačija iskustva sa kombiniranim sušilicama.

 

15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Toplinska pumpa troši manje struje,ali treba joj više vremena da osuši,a da bi bila efikasna mora biti u grijanoj prostoriji,također je skupa za održavanje.
Meni kad sam sve to uzeo u obzir,više se isplatila kondezacijska sušilica.
13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
zzz kaže...
Toplinska pumpa troši manje struje,ali treba joj više vremena da osuši,a da bi bila efikasna mora biti u grijanoj prostoriji,također je skupa za održavanje.
Meni kad sam sve to uzeo u obzir,više se isplatila kondezacijska sušilica.

 S obzirom da je i varijanta s toplinskom pumpom kondenzacijska, za obje vrijede skoro isti uvjeti  - temperatura prostorija 10 do 25 C zbog opasnosti da u hladnoj prostoriji vlaga kondenzira izvan kondenzatora. Niže temp vrijede samo za ventilacijske koja ljudi znaju držati na balkonima, no samo zato što ove sušilice traže odvod pare.

 

Slažem se da postoji  mogućnost kvara toplinske pumpe, no to vrijedi za svaki kompleksniji proizvod. Svi drugi dijelovi koji najčešće odlaze su zajednički (programator, motor , remenica, kotači s ležajevima i sl.)

 

Sve stalo je na strani toplinske pumpe, uključujući i brzinu sušenja (pothlađeni zrak bez vlage se zagrijava i vraća nazad u ciklus),  energija i sl.  Ako pogledaš na ekupi.hr  imaš 76 modela s toplinskom , 6 modela klasičnih kondenzacijskih i 2 modela ventilacijskih.

Ovo govori što je trend i budućnost kod sušenja rublja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 13:44 (mr.potter).
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Nisam mislio na kvar pumpe,nego na održavanje,tj,kad se takva mašina napuni mucica,potrebno je 2 majstora da to sve rastave i očiste,a to te gošta kao pola nove mašine ako ne i više.
Ako se nedaj bože pumpa pokvari,tad se ne isplati popravljati.
Meni moja kondenzacijska potroši 1.66 kw za jedno sušenje,koristim je 3 do 4 puta tjedno,i mislim da to i nije skupo .

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 14:47 (zzz).
12 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Neka preporuka među AEG, LG, Beko, Haier za 300-500eur?

 

Također, jel pametno ići na 2u1(pero-sušilica) i koje su se pokazale?

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Sve ti je čovjek gore rekao, čitaj kolega....ne valjaju te kombinirke i sam imam jednu i uopče ne sušim na nju jer je koma. Od predugog trajanja, čitaj 4h pa do potrošnje i manjkavih rezultata, govorim o kombinirki koja je sada soma eurića....znači zaboravi

12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Wiz3m4n kaže...

Sve ti je čovjek gore rekao, čitaj kolega....ne valjaju te kombinirke i sam imam jednu i uopče ne sušim na nju jer je koma. Od predugog trajanja, čitaj 4h pa do potrošnje i manjkavih rezultata, govorim o kombinirki koja je sada soma eurića....znači zaboravi

 

Čitam ali nemaju svi ista iskustva, netko kaže da je super zadovoljan, netko ne... pa sam se nadao i komentaru nekog tko je zadovoljan :)

Znam da je svakako bolje odvojeno al nemam mjesta a više bi služilo za povremeno sušenje kad je hitno ili vremenski uvjeti ne dozvoljavaju vanjsko sušenje.

Uglavnom, volio sam čuti više mišljenja/iskustava al to sam nekako stavio na stranu i gledam samo perilice :)

 

Mislim se između LG i AEG perilica...

Jel ima tu nekih bitnih razlika u kvaliteti?

16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ja imam AEG, series 7000, tako nesto. Kombinovana. Pere se skoro svaki dan, suši se ugl preko zime tu i tamo.
Otisla neka žica zbog glupe konstrukcije, bila je pretegnuta sa onim kopčama i precvikala se. Jednom u garanciji riješeno, drugi puta ja sam popravio.
Ali ugl smo zadovoljni, fino radi, dobro pere.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
ddarknessfairyy kaže...
VladRi kaže...

 toliko jebeno dobro ispere robu da skoro ne mirisi na nista (probao sa svime, kada ispere robu mirisa minimalno) - sto i je i nije dobro... 

Veš se ne ispire nakon uzimanja omekšivača. Omekšivač ide u zadnjoj vodi i ostaje na vešu. Mašina samo odradi centrifugu nakon omekšivača. Prije će bit da ti potegne omekšivač prerano, tj iscuri ti u toku normalnog pranja pa ga ispere. To se i meni dešava na mojoj mašini(končar) zadnje dvije-tri godine(prije nikad) sa određenim omekšivačima. Najčešće Silan, Ornel i onaj jeftinjak od Lidla. Premium od Lidla, Lenor i Cocolino ostaju normalno a Violeta nekad ostane a nekad ne. Izgleda da su im u zadnje vrijeme omekšivači previše vodenasti i mašina ga u toku uzimanja prve vode jednostavno povuče. Probaj prije drugog ispiranja lagano otvorit vrata od deterđenta i provjerit jel' omekšivač unutra. Ja svoju vrebam i natačem dodatno prije zadnjeg ispiranja. 

ddarknessfairyy kaže...
gast0n kaže...

 Često se začepe mlaznice za uzimanje vode, pa špricaju na stranu i kod uzimanja vode za pranje napune i posudicu s omekšivačem. Jednostavno se provjeri i ako je to slučaj mlaznice našpricati octom i nakon desetak minuta očisti četkicom za zube.

 Čistim redovito sve octom i četkicom i perem praznu mašinu svakih par mjeseci. Ide voda normalno. Kod vodenijih omekšivača ga samo pusti bez nekog posebnog razloga. Čak ga zna pustit dok ga dodajem u posudicu a nije došao do maksimalnog(čista je posudica i onaj mali plastični čepak). Kad su gušći onda se to ne dešava. 

VladRi kaže...

a nisam probao sa omeksivacem nego sa onim kuglicama koje idu odmah u masinu (doduse prije je to ex radila) - dosta sam nov u ovome :D

 Te kuglice općenito imaju puno slabiji miris od omekšivača i koliko sam čula sve babe ga obično kombiniraju zajedno sa omekšivačem istog mirisa. Koristila sam ih jedno vrijeme, al mi nisu nešto pa sam prestala. Makar mom koroničnom nosu ništa već 2 godine nema dovoljno jak miris pa nisam mjerodavna po pitanju mirisa. Meni i da izlijem pol flaše parfema na veš nebi imao dovoljno jak miris. 

Zato kada perem veš (veća količina rublja) uvijek ili pustim perilicu da odradi do kraja ili prekinem na samom kraju, pa započnem ciklus ispiranja i centrifuge. Tek tada dodajem omekšivač, a ne tijekom pranja i roba uvijek miriše.

 

One kuglice su govno jer imam dojam da se rastope odmah pri prvoj vodi i ne naprave ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 17:40 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice