Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

poruka: 36
|
čitano: 25.127
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš".
6 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
memulica kaže...

Mislim da jedino mnogu računati na zapošljavanje poštara iz Nepala/Bangladeša po ovim nadnicama.

 

https://danica.hr/trazi-se-vise-od-100-postara-doznali-smo-kolika-im-je-placa/

Prosječna neto plaća svih zaposlenih u HP-u lani je iznosila oko 930 eura i bila je veća za 40-ak eura u odnosu na predlani. No, kako doznajemo, prosječna plaća poštara dostavljača s uključenim bonusima za ostvarenje učinka je oko 700 eura neto mjesečno. Odnosno, oko 5300 kuna.

 Nakon poštarina, Hrvatska pošta povećava plaće svojim radnicima

15 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
PzKpfw kaže...

 

Hm, pa članak je okay.

Informiran nas kao čitatelje o jednoj temi koja se tiče svih nas.

 

Jednotavno to je tako. To je realno stanje. Nema ljudi. Stari otišli u mirovinu, mladih nema ni za lijek (studiraju, otišli u inozemstvu),...

....kako raznijeti puno pošiljki kada nemaš ljude na terenu. Nikako. Pismo kada dođe, đedo. Vrlo jednostvno.

 

Prije 10-15 godina, ljudi su se trgali da đudo na državne jasle. A, danas skoro kaj ne proglase radnu obavezu.

Ljudi čekaju ispred bolnica, umiru u bolnicama, ....ma kaos...

 

Ljudi vi ste potencijal. U vama je snaga. Ako vam je šelo, pobunite se. 

Ako nije, uživajte. 

 

Vi budite ta promjena koju želi vidjeti. 

 

Osobno, bi pozvao ljude iz regija da dođu raditi kod nas, te sa bilo koje strane svijeta.

To mora biti državna agencija, državni posao koji će ljude haltati tamo gdje žive.

Nikakve privatne agencije.

 

Dovoljno ste dugo, tjerali ljude na iseljevanja. Sada ih probajte vratiti.

Ako vas žele poslušati.

 

Sretno, Hrvatska!!

 

Koliko sam vidio i Njemački DHL je u problemima sa radnom snagom.

 

Međutim kako doslovno bilo koja druga firma bolje dostavlja u Hrvatskoj od Hrvatske Pošte? Kao pošta mora dostavljati pisma, a ne samo pakete kažu mi neki. Pa dobro zašto su s paketima tako nesposobni?

 

Inače nedavno sam kupovao međunarodne marke u pošti i imale su blagajnice problem kako iskombinirati da mi prodaju 20 markica jer markice koje se nalaze na jednom listu (ista slika, ista vrijednost, isti list) nemaju istu šifru. Svaki stupac ima svoju šifru kako su mi objasnile.

Zašto? Nagađam ja možda jer su nekad izdavali marku koja je bila jedna slika preko tri marke pa je svaka marka bila drugačija od marke do nje iako je ista vrijednost, ista serija, isti list...

Ne znam, ali bože mili koja zbrka vlada.

16 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Ne fali njima ništa ljudi. Samo imaju previše "štakora" neradnika po hodnicim i uredima...
ZNA SE takve postavljao samo da primaju plaću, i to ogromnu plaću, jer su plaćeni po satu produktivnosti više od najboljih developera... (jer baš ništa ne rade)

A lijepo im ponuditi da mogu od sutra otići na mjesto poštara, ako odbiju izvanredni otkaz, i nakon par tisuća takvih, bit će para da plaće poštara budu minimalno 1000 EUR...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 0:08 (gkelekov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
Neće jer im treba platit otpremnine... U najboljem slučaju
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
11 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
encoding kaže...
memulica kaže...

Mislim da jedino mnogu računati na zapošljavanje poštara iz Nepala/Bangladeša po ovim nadnicama.

 

https://danica.hr/trazi-se-vise-od-100-postara-doznali-smo-kolika-im-je-placa/

Prosječna neto plaća svih zaposlenih u HP-u lani je iznosila oko 930 eura i bila je veća za 40-ak eura u odnosu na predlani. No, kako doznajemo, prosječna plaća poštara dostavljača s uključenim bonusima za ostvarenje učinka je oko 700 eura neto mjesečno. Odnosno, oko 5300 kuna.

 Nakon poštarina, Hrvatska pošta povećava plaće svojim radnicima

 Je a znas kaj je rekla ova u postanskom uredu? Tih 25% ide navodno na 3 dijela, i tih punih 25% ce navodno vidjet tek iza 3mj 2024, to su zaboravili napomenut kad su davali izjavu za novine.

6 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Iskreno mislim da ni tih 25% neće pretjerano utjecati na bolik*rčine. Recimo moj poštar ne radi petkom. Nikad ga nisam vidio da prolazi petkom, a ako datum dostave padne na petak, šef uredno stavi u tracking status da je pokušao uručiti (uvijek je netko doma, nema pokušaja uručenja, NITI papirića). Onda moraš ići u poštu, srati im tamo da bi ti dali paket pa idući put opet ispočetka.

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice