Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 691.562
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Poz ekipa

Pokušavam prebaciti novce s Erste (tekućeg računa) na revolut i prođem george provjeru ali mi na revolut aplikaciji kaže da nije moguće sprovesti. Dali je netko imao sličan slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2023 13:34 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Navodno je Erste banka blokirala uplate na Revolut nedavno.

Načuo negdje ali nije provjereno...

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Možda blesavo pitanje, ali da pokušam :D

Isplati li se više u Revolutu promijenit valutu iz tipa eura u srpski dinar, pa tamo karticom podići gotovinu nego, primjerice, otići u mjenjačnicu i fizički zamijeniti novac?

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
MedO1337 kaže...
Možda blesavo pitanje, ali da pokušam :D

Isplati li se više u Revolutu promijenit valutu iz tipa eura u srpski dinar, pa tamo karticom podići gotovinu nego, primjerice, otići u mjenjačnicu i fizički zamijeniti novac?

 Dok je kuna bila u opticaju, Revolut je uvijek imao povoljniji tečaj (barem za € i US$) od lokalnih banaka i (pogotovo) mjenjačnica.

Pretpostavljam da je tako i sa srpskim dinarom (nisam upoznat sa specifičnom situacijom glede dinara).

Tako da bi logično bilo povoljnije izvršiti konverziju na Revo i onda podići gotovinu tamo u Srbiji.

 

Naravno, to sve ovisi o količini novca (ako si na besplatnoj verziji, onda imaš ograničenje koliko mjesečno možeš dići sa bankomata, mislim nešto više od 200€) i da li tamošnja banka (vlasnik bankomata) naplaćuje naknadu za podizanje gotovine sa Revo (kod nas je situacija bila šarolika, neke nisu naplaćivale ništa, neke bome jesu ... po kojim kriterijima, bog će ga znati).

9 mjeseci
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Elles D. kaže...

Navodno je Erste banka blokirala uplate na Revolut nedavno.

Načuo negdje ali nije provjereno...

 neće biti.

 

MedO1337 kaže...
Možda blesavo pitanje, ali da pokušam :D

Isplati li se više u Revolutu promijenit valutu iz tipa eura u srpski dinar, pa tamo karticom podići gotovinu nego, primjerice, otići u mjenjačnicu i fizički zamijeniti novac?

 obično po isplativosti ide revolut - banka - mjenjačnica.

9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Gale92 kaže...

Poz ekipa

Pokušavam prebaciti novce s Erste (tekućeg računa) na revolut i prođem george provjeru ali mi na revolut aplikaciji kaže da nije moguće sprovesti. Dali je netko imao sličan slučaj.

Blokirali su (Erste) sve trx prema revolutu:

Treba nazvati banku, da ti objasne da ima puno reklamacija na te trx i da to nije sigurno, ali ako želiš, oni će to omogućiti. I kad kažes da si suglasan, oni omoguće...

 

 

9 mjeseci
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dan1234567890 kaže...
Gale92 kaže...

Poz ekipa

Pokušavam prebaciti novce s Erste (tekućeg računa) na revolut i prođem george provjeru ali mi na revolut aplikaciji kaže da nije moguće sprovesti. Dali je netko imao sličan slučaj.

Blokirali su (Erste) sve trx prema revolutu:

Treba nazvati banku, da ti objasne da ima puno reklamacija na te trx i da to nije sigurno, ali ako želiš, oni će to omogućiti. I kad kažes da si suglasan, oni omoguće...

 

 

 koji biseri 

8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

meni funkcionira bez problema. jel to ideš sa george SEPA transakcija?

ja samo u revolut idem na add money i upišem podatke sa erste visa kartice. i u george iskoči notifikacija da je obavljena transakcija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pitanje za Premium korisnike, koji imaju iskustva sa ova dva benefita, za one koji su ih iskoristili:

 

Device insurance i Everyday Insurance

 

nemrem nigdje u T&C naci detaljnije objasnjenje, ili ga nema ili sam corav, pa nemrem naci

 

Ima sa Travel Insurance, ali za ova dva nisam nasao.

 

Hvala unaprijed

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
HowYesN0 kaže...

meni funkcionira bez problema. jel to ideš sa george SEPA transakcija?

ja samo u revolut idem na add money i upišem podatke sa erste visa kartice. i u george iskoči notifikacija da je obavljena transakcija.

Nisam radio SEPA trx, nego dodavanje kartice za top-up na revolutu. Nakon toga, iskoči u George-u da potpisem trx, potpišem ju i povratno javi da je banka odbila trx i da se javim u banku. Kad sam se javio u banku, putem whatsapp chata, ovo su mi napislai, sto sam tu stavio, da su svim karticama u Erste onemogućili uplate/trx na revolut, jer da ima puno prevara i reklamacija. I da jel želim da meni omoguće, jer da je to rizično.

 

Ja sam rekao da želim i da mislim da sam to rekao i kad sam potpisao trx u George-u. Rekli su ok, da ce omogućiti i za 5 min javili da je omogućeno.

Probao sam odmah top-up i nakon sto sam u GEorge-u potpisao trx, novci su tada prebačeni na Revolut.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Mitohondri kaže...

Pitanje za Premium korisnike, koji imaju iskustva sa ova dva benefita, za one koji su ih iskoristili:

 

Device insurance i Everyday Insurance

 

nemrem nigdje u T&C naci detaljnije objasnjenje, ili ga nema ili sam corav, pa nemrem naci

 

Ima sa Travel Insurance, ali za ova dva nisam nasao.

 

Hvala unaprijed

 

 

 To ti se odnosi na Purchase Insurance: https://assets.revolut.com/insurance/everyday-protection/group-policy/HR/tnc/Revolut-gtc-PurRetTic-HRV-eng.pdf

It is hard being a person!
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Koristi tko revolut za obrt?

Da li za to treba business? Koja je raazlika, ima nekih naknada za to? Bilo kakvih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ne znam nikoga da koristi, al čini mi se da je za obrt dovoljno imati Revolut Pro. Piše da je to za obavljanje samostalnih djelatnosti. I koliko vidim ima naknade, ali ima i neki cashback kad placas tom PRO karticom.
To je odvojena stvar od privatnog dijela.


https://www.revolut.com/hr-HR/revolut-pro/

 

It is hard being a person!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 13:33 (bed-boy11).
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...

Ne znam nikoga da koristi, al čini mi se da je za obrt dovoljno imati Revolut Pro. Piše da je to za obavljanje samostalnih djelatnosti. I koliko vidim ima naknade, ali ima i neki cashback kad placas tom PRO karticom.
To je odvojena stvar od privatnog dijela.


https://www.revolut.com/hr-HR/revolut-pro/

 

 Da, transakcija kosta 2.5% koliko vidim. Huh

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav ! evo prvi put sam čuo, za tu aplikaciju revolut.pa sam se prijavio, napravio račun, ono što mene zanima, to je koliki je limit najveći kod uplate na nju i kako recimo revolticu povezati s bankovnim računom i moželi i imali kakve veze ako si blokiran.lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
tigerija kaže...

Koristi tko revolut za obrt?

Da li za to treba business? Koja je raazlika, ima nekih naknada za to? Bilo kakvih.

mislim da ti je usporedbe najbolje pogledati ovdje, da sad ne pretipkavam...

 

https://www.revolut.com/hr-HR/business/business-account-plans/

 

fight kaže...
Pozdrav ! evo prvi put sam čuo, za tu aplikaciju revolut.pa sam se prijavio, napravio račun, ono što mene zanima, to je koliki je limit najveći kod uplate na nju i kako recimo revolticu povezati s bankovnim računom i moželi i imali kakve veze ako si blokiran.lp

 nisam primijetio da ima nekakav limit na depozit, a uplaćujem i po par stotina tisuća eura. više me "naše" banke gnjave kod tako velikih isplata.

 

karticu jednostavno povežeš, odeš u add bank account u revolut aplikaciji i uneseš podatke IBAN, a možeš i povezati karticu jedne banke sa revolutom. ima li veze jesi li blokiran ne znam, ali znam da će te revolut tražiti da ispuniš OIB.

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ako netko želi napraviti Revolut račun, ima bonus 25e registracijom preko mene i ako ispuni određene uvjete.
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Imo tko iskustva sa "dispute requestom" na Revolutu. Kupio sam na Ali Expressu vrtnu solarnu svetiljku a stiglo mi nešto deseto. Prvo sam digao dispute na Ali Expresu pa su mi rekli da se obratim Overseasu. Obratio sam se Overseasu a oni su mi pak rekli da kontaktiram Ali Expres. Uglavnom mislio sam se obratiti Revolutu (plačanje je napravljeno revolut disposable karticom) i tažiti poništenje transakcije. Ne znam kako to kod njih točno funkcionira.

 

Na Paypalu imam dobra iskustva za takve situacija na Revolutu nisam još nikad radio "dispute".

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice