Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 442.567
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
zicer1101 kaže...

Pa nitko nije uvrjeđen s ovim postom. 

 -svi bi trebali biti jednako uvrijeđeni.. osim onih koji tako misle. Bez razlike koju naciju-skupinu uvrstiš. Nešto što je zakonima i forumskim pravilima nedozvoljeno s razlogom.

... ili probaj, napiši neku rečenicu gdje su osim hrvata netko drugi stoka i neko rješenje koje ti se nameće kao točkice .. fašizam-nacizam, u čemu je razlika?

-jednako ću/bi reagirati na svaki takav post, neovisno o temi (jer uopće nije tema-argument) i neovisno o 'riječi' (napiši, npr makedonac, srbin, crnac..) koju autor umetne , naciji, skupini ljudi, jer to je jedini način. Dosta. Male fašiste treba sasjeći u prvom koraku, kad narastu tad je kasno.

 

-dosta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 13:00 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Radiš zamjenu teza. Ovo istraživanje ne dokazuje uzročno posljedičnu vezu, niti sam ga ja tako predstavio, nego pobija tvoju tvrdnju da se radi o glasnoj manjini, a ne o generalnoj podjeli, što sam vrlo jasno napisao, pa je tvoja 'zabuna' sumnjivog porijekla.

Ja radim zamjenu teza? Pričali smo o tome tko se buni na mjere (među njima ima i onih koji smatraju da je korona prevara i onih koji smatraju da treba pustiti darvinistički da virus odradi svoje, ali i onih koji smatraju da su neke mjere pretjerane, promašene, neproporcionalne, rezultat panike, a ne promišljanja i slično). Ti si to sveo na konzervatizam i pokrijepio statistikom o tome da li ljudi smatraju da je broj smrti prihvatljiv. To nije zamjena teze?

 

Dodatno, samo to pitanje je samo po sebi nejasno. Idealizirano, svaka smrt koja se mogla izbjeći je neprihvatljiva. Međutim, svakodnevno donosimo na desetke odluka koje bi u konačnici mogle rezultirati smrtnim slučajem, ali često bi se pokušaj izbjegavanja tih situacija značajno odrazio na kvalitetu života. Svaki put kad koristiš onih 10 km/h prekoračenja brzine za koje nema kazne izvan naseljenog mjesta, ti riskiraš nečiji život.

 

I sam sam liberal, ali isto tako, bez problema ću priznati da je među nama puno onih koji liberalizam idealiziraju, pa će se zalagati za stvari koje u praksi nisu provedive, sve dok te stvari ne moraju platiti iz svog džepa ili za te stvari mrdnuti guzicom. Meni je takav oblik liberalizma licemjeran.

 

Baš me zanima koliko je ljudi u onih 90% nepotrebno išlo u dućan jer im se jeo sladoled, spustilo masku ispod nosa, nabilo se nekome na nepristoju udaljenost i slično. Lako je kliknuti na anketi. Zato i imamo toliko FB aktivista danas.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Evo neka računica po trenutnim brojkama sa worldometers.info i stanovništa po googlu (okvirno neka je toliko nije bitno)

 

[A] Ukupno umrlih: 173

[B] Ukupno oporvaljenih: 5926

[AB] Ukupno: 6099

A/AB * 100 = 2.8%

 

2.8% ljudi koji su bili zaraženi su umrli dok je 97.2 oporvljeno od virusa. 

 

U idealnom slučaju da u svakom trenu bude dovoljno medicinskog osoblja i aparata (respiratori i ostalo) na 4 058 000 hrv stanovništa ako se zvi zaraze umrlo bi 113 624 ljudi dok bi 3 944 376 preživjelo virus. Sad dolazi pitanje koliki je broj ljudi koji se zarazi i oporavi a da nije toga ni svjestan te koliko je medinsko osoblje i aparati bitno da bi se ljudi oporavili od virusa.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...
zicer1101 kaže...

Pa nitko nije uvrjeđen s ovim postom. 

 -svi bi trebali biti jednako uvrijeđeni.. osim onih koji tako misle. Bez razlike koju naciju-skupinu uvrstiš. Nešto što je zakonima i forumskim pravilima nedozvoljeno s razlogom.

... ili probaj, napiši neku rečenicu gdje su osim hrvata netko drugi stoka i neko rješenje koje ti se nameće kao točkice .. fašizam-nacizam, u čemu je razlika?

-jednako ću/bi reagirati na svaki takav post, neovisno o temi (jer uopće nije tema-argument) i neovisno o 'riječi' (napiši, npr makedonac, srbin, crnac..) koju autor umetne , naciji, skupini ljudi, jer to je jedini način. Dosta. Male fašiste treba sasjeći u prvom koraku, kad narastu tad je kasno.

 

-dosta.

 Pa dobro nije rekao direktno da je hrvatski narod stoka nego da su se ponašali kao neodgovorna stoka. Sad koliko je to za osuditi, nekad je potrebno opisivati na taj način kako bi se dočarala smisao. Govorim direktno za taj post ne znam šta je prije toga pisao.. Nema veze nebitno...

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
zicer1101 kaže...

Evo neka računica po trenutnim brojkama sa worldometers.info i stanovništa po googlu (okvirno neka je toliko nije bitno)

 

[A] Ukupno umrlih: 173

[B] Ukupno oporvaljenih: 5926

[AB] Ukupno: 6099

A/AB * 100 = 2.8%

 

2.8% ljudi koji su bili zaraženi su umrli dok je 97.2 oporvljeno od virusa. 

 

U idealnom slučaju da u svakom trenu bude dovoljno medicinskog osoblja i aparata (respiratori i ostalo) na 4 058 000 hrv stanovništa ako se zvi zaraze umrlo bi 113 624 ljudi dok bi 3 944 376 preživjelo virus. Sad dolazi pitanje koliki je broj ljudi koji se zarazi i oporavi a da nije toga ni svjestan te koliko je medinsko osoblje i aparati bitno da bi se ljudi oporavili od virusa.

 + kontekst/realnost. Jedna osoba, preminula od covid-19, preko 101 godine starosti, većina starih-bolesnih s terminalnim kroničnim bolestima kao onkologija, prosječna starost preminulih u tih 170 je 77 godina, što je iznad hr prosjeka smrtnosti/živtotnog vijeka prosječnog hr građana (zdravog).

-što se tad dešava, kad se 2,8% 'normalizira' tj kad je sam virus uzrok, ne starost-slabost organizma generalno, tj upravo to je ono što radi medicinsko osoblje, bolnice-raspiratori, omoguće i tim slabima, na samrti preživljavanje (i to je smisao-svrha medicine, civilizacije.. socijalna politika itd.) .. no od nečeg se mora umrijeti, od starosti ako ništa drugo i da nema covida ovi ljudi bi umrli 99% jednako, možda dan-tejdan-mjesec kasnije odnosno i poneka osoba koja ne spada u skupinu iznad 60-70god ili nije kronični bolesnik u terminalnoj fazi bi umrla kao što bi netko dobio na lotu ili bi ga pogodio grom.

 

što kad uz pandemiju svjetskih razmjera imamo manje umrlih nego u prosječnoj godini bez smrtonosnog virusa.. koji nije smrtonosan tj manje nego rulet šanse ili ruski rulet.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
1. Je li lockdown u trećem mjesecu zaustavio širenje - je
2. Jesu li se Hrvati pokazali kao neodgovorna stoka kada lockdowna nema i iz vrlo povoljne situacije vrlo brzo doveli do rasta - jesu
3. Jedino efikasno rješenje za Hrvate je...

 Problem je što virus ne poznaje granice pa ti nema smisla izolirano gledati jednu državnu granicu kao mjerilo bez ikakve usporedbe širih parametara. Nisu SVI talijani stoka jer im se virus proširio.

 

Lockdown u 3.mjesecu; SVI OSTALI OKO NAS SU BILI U LOCKDOWNU ili su se spremali za isti pa taman da i nismo bili u lockdownu nebi imali ni turizma ni trgovine ni prometa na granicama. Netreba biti suviše pametan da se zaključi da je onda i nama Rvatima lockdown bio najbolje i najjeftinije rješenje dok se ne dobije više informacija o virusu i bolesti.

 

Poanta lockdowna nije bila samo u samom zatvaranju (dijelom naravno jest) nego u kontroliranju okolnisti. Nismo znali što je i kakav je virus, ne samo mi 'Rvati, nije znao nitko. Maski nije bilo. Dezinficijensa nije bilo. Kakvih se mjera pridržavat?Šveđani nebi karantene, Njemci bi karantene. Englezi nebi pa bi.. U toj situaciji lockdown ne služi samo vatrogasnom suzbijanju širenja virusa već se dobiva na vremenu kako bi se organiziralo "pučanstvo", mjere, stabilizacija straha, kaosa itd. Prozivat danas nekog zato što u 3.mjesecu nije preporučio masku: odakle nam 4 milijona maski? (Kao da se preporuči kamen sa marsa..) Po kojoj cijeni? Da bi ih kupio i dopremio, pokraj 200 drugih država u svijetu koje su se poklale oko maski, dezinficijensa i testova, potrošili bi više nego što smo podjelili ljudima. Danas to više nije moguće, a ni realno jer em nemamo love, em ima dosta maski, em se više o svemu zna.

 

Zašto je tvoj post debilni idiotizam (tvoj tekst je debilni idiotizam, ti nisi):

 

1. Lockdown je suzbio paniku. Država (i mnoge ostale države) je tu dobro reagirala jer je izračunala da je najjeftinije ljudima podjelit milijarde da ostanu kući dok netko pametniji i s više novaca u svijetu ne shvati kako se bolje boriti protiv virusa. Kad su sve države u okruženju pred lockdownom - onda je lockdown najjeftiniji i najlogičniji. Također, debila koji su kupovali tone kvasca bilo je desetak. Redova za maske nije bilo, opće panike i klanja oko štruce kruha - nismo doživili.

 

2. Nisu se Hrvati ponašali kao neodgovorna stoka već su se svi u svijetu nakon nekog vremena opustili. I pod "svi" mislim na vrlo malen dio populacije jer ako je zaraženih u rangu 5% - onda to nisu svi!?

 

Nisi ti šupak postao zato što pišeš kao šupak. Kužiš? Nisi ti govno, post je govno. Da bude jasno, nisi ti kreten samo pišeš kretenske postove. Dakle postovi su debilni, ti nisi debil. Nisam rekao ni da si šupak, ni govno, ni kreten ni debil, samo su ti postovi takvi.

 

Hrvatska jedina u cijelom svijetu (mnogi skrivaju još brojeve, teško je nać informacije) ima oko 40-50% lanjskog turizma unatoč tome što smo SVI DO JEDNOG neodgovorna stoka. Jedan Cipar je na 2-5%, Grčka mislim na 10-20%.

 

3. Treba li nas sve? Poubijat? Etnički očistit?

 

A pogle bečke kulturnjake Austrijance i njihove dupelisce Slovence (političare). Kao zadnje pičke gledaju (dakle političari, ne cijeli narod) kako vratit ljude da troše unutar granica i kako umjetno smanjenim brojevima spasiti već propalu sezonu skijanja. Umjesto da se balansira između mjera i razuma na razini cijele EU, kao na primjer Njemci, njima je glavna ipak politika. Jer upravo gledaju svoje granice, turist skijaš ne dolazi izvan tih granica. Rofl.

 

Jedva čekam da netko na tečnih 5 jezika krene objašnjavat zašto nije pametno ić na skijanje. Neće Austrijancima naškodit naših -30.000 skijaša, al dovoljno da se bruji o tome "prve dve nedelje došašća". Baš me zanima koja će to Austrijska granica bit zatvorena recimo 15.12 ili 15.01. No ništa nas ne košta da malo zapaprimo i mi s naše strane.

 

Zimi se više vremena provodi u zatvorenom gdje su veće šanse za zarazu smrtonosnim virusom.

Vlaga doprinosi širenju smrtonosnog virusa.

Niske temperature su rasadnik smrtonosnog Covida19.

Skijanje ubija jer je virus smrtonosan.

Ostanite doma, pogledajte lani kako se smrtonosan virus proširio iz Austrije.

Simptomi su izraženiji zimi - moglo bi bit 10 puta više mrtvih jer je virus smrtonosan.

 

#zabranimoskijanje-covid19

 

I stavimo odmah na crvenu listu i jedne i druge pa nek se piše o tome. Iako sami sebi režemo granu, kao i oni sada, al hej, što nebi svi bili debili.

 

Takve izjave koje pozivaju na .. što točno zapravo? jer je 150 tinejđera grupno bacalo drkicu u nekom diskaću su na razini najdebilnijih... jutarnji list bi ti rekao "bestijalnih".. uvreda za zdrav mozak i da bi svoj održao zdravim neću tebe stavit na ban listu jer si mi ti ok, pače super, al tvoji postovi su u rangu šljama i njih mi je zdravije blokat.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
zicer1101 kaže...

Evo neka računica po trenutnim brojkama sa worldometers.info i stanovništa po googlu (okvirno neka je toliko nije bitno)

 

[A] Ukupno umrlih: 173

[B] Ukupno oporvaljenih: 5926

[AB] Ukupno: 6099

A/AB * 100 = 2.8%

 

2.8% ljudi koji su bili zaraženi su umrli dok je 97.2 oporvljeno od virusa. 

 

U idealnom slučaju da u svakom trenu bude dovoljno medicinskog osoblja i aparata (respiratori i ostalo) na 4 058 000 hrv stanovništa ako se zvi zaraze umrlo bi 113 624 ljudi dok bi 3 944 376 preživjelo virus. Sad dolazi pitanje koliki je broj ljudi koji se zarazi i oporavi a da nije toga ni svjestan te koliko je medinsko osoblje i aparati bitno da bi se ljudi oporavili od virusa.

 Realno, sanse da se SVI zaraze su stravicno male ako jednom zarazena osoba koja je virus preboljela nije sposobna biti zarazena nakon toga niti prenijeti bolest dalje. U slucaju da je jedno ili drugo moguce, situacija se ponovno mijenja. Problemi nastaju u slucaju da ne bude dovoljan kapacitet bolnica za brigu svih kojima je potrebna i, jos vise, o situaciji u tijelu koje virus zarazuje. Ako virus napada osobu koja je bolesna/pod stresom/iz nekog razloga slabijeg imunog stanja, vece su sanse za tezim slucajem nego u slucaju 20 godina stare osobe koja se svakodnevno bavi sportom. Istovremeno, daleko su cesce opce bolesti tokom hladnijih razdoblja nego toplijih.

Sve u svemu, puno je tu faktora koji mogu pomoci ili stvoriti probleme. Karantene, koliko god su usrane po pitanju financijskih problema u vidu gubljenja posla i smanjenja place, su pomogle smanjiti broj zarazenih i brzinu iste, te su omogucile vremena za kolko tolko adekvatno istrazivanje mogucih mjera prevencije i opreza. Problem je sto unatoc tome svemu, ljudi se istih ne pridrzavaju.

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
zicer1101 kaže...
ihush kaže...
zicer1101 kaže...

Pa nitko nije uvrjeđen s ovim postom. 

 -svi bi trebali biti jednako uvrijeđeni.. osim onih koji tako misle. Bez razlike koju naciju-skupinu uvrstiš. Nešto što je zakonima i forumskim pravilima nedozvoljeno s razlogom.

... ili probaj, napiši neku rečenicu gdje su osim hrvata netko drugi stoka i neko rješenje koje ti se nameće kao točkice .. fašizam-nacizam, u čemu je razlika?

-jednako ću/bi reagirati na svaki takav post, neovisno o temi (jer uopće nije tema-argument) i neovisno o 'riječi' (napiši, npr makedonac, srbin, crnac..) koju autor umetne , naciji, skupini ljudi, jer to je jedini način. Dosta. Male fašiste treba sasjeći u prvom koraku, kad narastu tad je kasno.

 

-dosta.

 Pa dobro nije rekao direktno da je hrvatski narod stoka nego da su se ponašali kao neodgovorna stoka. Sad koliko je to za osuditi, nekad je potrebno opisivati na taj način kako bi se dočarala smisao. Govorim direktno za taj post ne znam šta je prije toga pisao.. Nema veze nebitno...

 -možeš reći direktno, možeš indirektno.. činjenica je? rekao je (napisao).

-ima li ta stoka neke funkcije u raspravi, argument? čemu služi ta rečenica osim vrijeđanju i fašističkom onaniranju? Što je time (in)direktno argumentirao u vezi teme a da nije mogao jednako bez te rečenice?

.. npr možemo tolerirati 'ljudi su stoka' jer nije ni jedna grupa, nisu crnci-bijelci, cigani, srbi, hrvati, talibani.. i tad nije nacizam-šovinizam jer je skupni naziv za sve, neitralan. Čim nije neutralan tad je zabranjeno jer je šovinizam, jer su s razlogom takva pravila-zakoni i upravo svatko treba reagirati jer se u suprotnom 'tolerira'. .. pa sad, direktno-indirektno, napisao je. Toleriraš i podržavaš ili si protiv takve retorike? Nema između, ili za ili protiv. Što rade modovi? Treba linkati zakone, pravila foruma?

 

-da je lapsus, da je greška, ... autor bi ispravio, no naprotiv, on upravo brani to što (in)direktno piše, tako misli i time je fašist-šovinist i time mora biti ankcioniran u temi, nevisno hoće li to mod (in)direktno ili mišem :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Evo još jedan dokaz kako nam maske pomažu. Pogotovo ove šarene krpene preko brade,a koje ubijaju virus momentalno. Naravno sve 'znanstveno' dokazano na časnu pionirsku od strane prvog 'stručnjaka' na kojega naletite po medijima.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/drama-u-varazdinskoj-bolnici-preko-noci-ostali-bez-25-medicinara-nakon-sto-su-operirali-mladica-15015189

Varaždinska Opća bolnica preko noći ostala je bez čak 25 medicinskih djelatnika. Medicinari su od nedjelje kod kuće, pod mjerom samoizolacije. Među njima su dva neurokirurga, četiri anesteziologa i dva kirurga. Pribroje li se tome čak 17-ero medicinskih sestara, tehničara i pratećeg bolničkog osoblja, Opća bolnica Varaždin našla se u nezavidnoj situaciji.

 

Dakle 'čista/sterilna' operacijska sala sa odijelima, vizirima, naočalama, maskama, itd. je izvor virusne zaraze.

 

Naravno to neće spriječiti histerične nastavnike da krenu nekontrolirano vrištati, kad vide dijete bez brnjice ispred sebe u osam ujutro na dan 7.9.2020.

 

 

Usput vidio jučer onog 'stručnjaka' Lauca kako ne nosi masku, jer je kakti prebolio koronu. Ono blagi simptomi i sa temepraturicom. Lauc mrtvo hladno ispalio da su to atipični simptomi i bez grižnje savijesti laže napaćeni narod po tko zna koji put. To nisu atipični simptomi, već su to tipični simptomi koje ima/imalo 80% zaraženih. Sad ljeti skoro svi imaju takve 'atipične' simptome i vrlo rijetko tko završi na bolničkom liječenju. To se zna već mjesecima, ali to je kad ti je obraz džon i imaš ispred sebe klauna od novinara.

https://www.vecernji.hr/vijesti/gordan-lauc-iznenadio-sprajca-otkrio-u-emisiji-kako-je-prebolio-koronavirus-1426351

Kazao je da ne zna gdje se zarazio. - Bio je vrlo atipičan, uopće nisam pomislio da se radi o koroni dok nisam napravio test i vidio da imam koronu - kazao je Lauc koji se odlučio na test zato što mu je nekoliko dana bilo loše i dodao: - Imao sam temperaturu i ništa drugo, nikakve respiratorne simptome. Ali sam rekao OK, ajmo za svaki slučaj provjeriti. Pandemija je. Možda je to. Ispalo je da je to.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

.

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 13:21 (VladRi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
zicer1101 kaže...

Evo neka računica po trenutnim brojkama sa worldometers.info i stanovništa po googlu (okvirno neka je toliko nije bitno)

 

[A] Ukupno umrlih: 173

[B] Ukupno oporvaljenih: 5926

[AB] Ukupno: 6099

A/AB * 100 = 2.8%

 

2.8% ljudi koji su bili zaraženi su umrli dok je 97.2 oporvljeno od virusa. 

 

U idealnom slučaju da u svakom trenu bude dovoljno medicinskog osoblja i aparata (respiratori i ostalo) na 4 058 000 hrv stanovništa ako se zvi zaraze umrlo bi 113 624 ljudi dok bi 3 944 376 preživjelo virus. Sad dolazi pitanje koliki je broj ljudi koji se zarazi i oporavi a da nije toga ni svjestan te koliko je medinsko osoblje i aparati bitno da bi se ljudi oporavili od virusa.

To je statistika onih kojima je zaraza potvrđena. Koliko ima onih koji su prebolili, a da nisu ni ušli u statistiku.

 

Drugi problem je taj što ne možeš smrtnost projicirati na čitavu populaciju linearno. Mnoge zemlje nisu uspjele zaštiti najugrožeije, pa je zbog toga smrtnost bila viša nego bi bila inače da se svi zaraze.

 

Treći problem je što ni samo brojanje mrtvih nema neki značaj. Realniji pokazatelj je broj izgubljenih godina života, a on je manji što je prosjek godina umrlih veći i što su oni bolesniji bili od drugih bolesti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...
R36 kaže...

Podaci od  25.02.2020. - 17.08.2020. (podaci s Korona.hr stranice) - ovo sam dobio na Whats app...pa sam tu prepisao.

 

Ukupno testiranih : 138.647

 

Ukupno negativnih : 131.991

U postotku : 95,20%

 

Ukupno pozitivnih : 6.656

U postotku : 4,80%

 

Ukupno umrlih : 166

 

Smrtnost u % od broja pozotovnih testova : 2,49%

Smrtnost u % od broja ukupnih testova : 0,12%

 

Populacija HR prema Googleu : 4.058,000

Stopa smrtnosti od Corone : 0,004%

 

Šanse da nećete umrijet od Covida su 99,996%

 Drago mi je da si izvukao ove brojke! Fantasticno prikazuje ljude koji su ti udarili TU i koliko su zapravo pseudo-intelektualci.

JEDINA INFORMACIJA KOJU SI USPIO DOBITI IZ PRILOZENOGA JE - Korona je do sada ubila 0.004% hrvata. Bravo. Cestitam, tebi i ekipi koja je za to ustvrdila da je to kljucna i kranja brojka koju se moze ocekivati. Ovakva navala totalnih, kompletnih, U-70 IQ idiota je nesto nevideno u svijetu do prije koje godine. Najozbiljnije Vas pitam kolege forumasi, da li morate aktivno razmisljati o svakom udahu da se ne ugusite?

Hoces jedan tocan, fini broj, koji vrijedi OVAJ TRENUTAK, koji vrijedi dok iduca osoba u RH ne premine od virusa? Od 6656 potvrdenih slucajeva, 166 ih je preminulo. U slucaju da na osnovi cijele nacije zavrsimo na, na neku nevidenu foru koja veze nema s logikom, ali, posto Vam ocito treba stvari objasniti korak po korak, a ja sam na pauzi jos 10ak minuta, nije problem, sveukoupno 4,8% zarazenih (194784), od kojih 2,5% premine, imati cemo 4869 preminulih direktno od Covid-19. Da, slazem se, broj nije tako velik jelda?

TAJ BROJ VRIJEDI SAMO U SLUCAJU DA POTPUNI BROJ ZARAZENIH NE BUDE VECI OD 5% STANOVNISTVA RH. 

Ako bacimo oko na trendove u zadnjih mjesec dana, skocili smo sa 4792 na 8311. Stovise, cak i tvoji brojevi su postali beskorisni u manje od 24h koliko nisam komentirao na ovu temu, jos bolje, tvoji brojevi vec 6 dana bili beskorisni od kada si ih ti "objavio".

Bergamo se nije dogodio zato sto je bio SULUDO VISOK broj zarazenih. Bergamo se dogodio zato sto je broj oboljelih bio taman toliko velik da kolapsira zdravstveni sustav tamo zato sto, za razliku od onoga sto ova nasa Q-Anon 'Rvacka ekipa misli, resursi istoga nisu beskonacni. Ako se doktor, koji je dnevno u doticaju sa 50 pacijenata, razboli, taj doktor ne moze raditi jer bi mogao zaraziti daljne pacijente.

Dakle da zakljucimo, "brojevi" koje si ti tako revno prepisao sa whatsappa su ekvivalent pocetnim nalazima da "ako mozes drzati dah 10 sekundi nemas koronu". Nemaju veze s vezom sa "sansom da prezivis koronu", nemaju veze ni sa brojem mrtvih na kraju pandemije. Da ih se potpuno negira treba ti matematicka strucnost koja se uci u osmom razredu osnovne skole.

I onda takvi ljudi, bez mrve mozga, smatraju same sebe ne samo pametnima, ne, to je nedovoljno, pametnijima od ljudi koji su ulozili 10 godina svojih zivota u jednom jako uskom polju znanosti da bi naucili maksimalno koliko mogu o tome polju. I onda dode jedan Bugovac, nazove ih ovcama i kaze da su u krivu.

P.S. Stvarno mi je zao, ali stvarno mi dignete zivac. Nije problem biti glup, ja sam glup po mnogim stvarima. Ali ne odraditi minimum istrazivanja, ne ukljuciti mozak ni na trenutak da razmislis o tome sto pises. Slazem se da se oko korone dize velika panika koja bi bila potpuno nepotrebna da se svi ponasaju odgovorno. Ako svi uloze minimalnu kolicinu truda vec ce biti daleko lakse za izgurati ovo kakvo god da bilo na kraju krajeva.

P.P.S. Spreman sam za suspenziju zbog manira i uvreda!

Hoćeš iskreno. Boli me ona stvar za tvoje mišljenje.

 

Vrlo jednostavno i jasno. Pretpostavka - ako je moguće 4869 umrli na kompletnu populaciju HR...molim te da mi inženjeru izračunaš koliko će ljudi ostat zbog posla ako se ponovno uvede lockdown. Samo da se do kraja godine na burzu prijavi 70.000 ljudi koji su ostali zbog posla u ovih 5mj i da svaka osoba ima još 3 ljudi u obitelji - ukupno 4...to ti je 280.000 ljudi potencijalno zahvaćeno lockdownom zbog Corone. 280.000 ljudi koja imaju neka ili nikakva primanja.

 

Brojke s whats appa nisu bitne - jebe mi se., samo je jasno vidljivo da zaraznost nije toliko velika...ako uspoređuješ s gripom, gdje je u jednom tjednu u 2018/2019 bilo zaraženo oko 11.000 ljudi. U jednom jebenom tjednu. 

 

A na kraju krajeva već kad se držiš brojki...nismo skočili s 4792 na 8311...jer su se neki u ovih pola godine i izlječili. Danas je aktivnih 2212 osoba. Vauuu brojke. Sve ostale brojke su nebitne.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 13:59 (R36).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
zicer1101 kaže...

Evo neka računica po trenutnim brojkama sa worldometers.info i stanovništa po googlu (okvirno neka je toliko nije bitno)

 

[A] Ukupno umrlih: 173

[B] Ukupno oporvaljenih: 5926

[AB] Ukupno: 6099

A/AB * 100 = 2.8%

 

2.8% ljudi koji su bili zaraženi su umrli dok je 97.2 oporvljeno od virusa. 

 

U idealnom slučaju da u svakom trenu bude dovoljno medicinskog osoblja i aparata (respiratori i ostalo) na 4 058 000 hrv stanovništa ako se zvi zaraze umrlo bi 113 624 ljudi dok bi 3 944 376 preživjelo virus. Sad dolazi pitanje koliki je broj ljudi koji se zarazi i oporavi a da nije toga ni svjestan te koliko je medinsko osoblje i aparati bitno da bi se ljudi oporavili od virusa.

To je statistika onih kojima je zaraza potvrđena. Koliko ima onih koji su prebolili, a da nisu ni ušli u statistiku.

 

Drugi problem je taj što ne možeš smrtnost projicirati na čitavu populaciju linearno. Mnoge zemlje nisu uspjele zaštiti najugrožeije, pa je zbog toga smrtnost bila viša nego bi bila inače da se svi zaraze.

 

Treći problem je što ni samo brojanje mrtvih nema neki značaj. Realniji pokazatelj je broj izgubljenih godina života, a on je manji što je prosjek godina umrlih veći i što su oni bolesniji bili od drugih bolesti.

 "To je statistika onih kojima je zaraza potvrđena. Koliko ima onih koji su prebolili, a da nisu ni ušli u statistiku." A šta sam ja napisao????? 

12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Evo još jedna zanimljiva činjenica.

 

Gripa u Hrvatskoj u sezoni 2018./2019. (14. 4. 2019.) - 14.04.2019 je zadnji dan "gripe"

 

U Hrvatskoj je, zaključno s 15. travnja 2019. godine, službeno registrirano ukupno 61 080 oboljelih od gripe, od čega su u 15. tjednu pristigle 63 prijave, što upućuje na skori završetak sezone gripe.

 

Ove sezone bilježi se veći broj dojava o smrtnim ishodima zbog gripe i njezinih komplikacija u uspredbi s prethodnim sezonama, pa je tako do sada dojavljeno 117 smrtnih ishoda, dok je u sezoni 2017./2018. bilo prijavljeno ukupno 29 umrlih. Navedeni podaci upućuju na tzv. višak smrti odnosno povećani broj umrlih u odnosu na broj umrlih izvan sezone gripe. To je posljedica činjenice da je gripa u određenim rizičnim skupinama kao što su osobe u dobi od 65 godina i stariji te kronični bolesnici neovisno o dobi, češće praćena komplikacijama i smrtnim ishodom. Teško je reći koliko stvarno osoba umre izravno ili, što je češće, neizravno od gripe (kao posljedica pogoršanja osnovne bolesti ili komplikacije, poput upale pluća ili sepse). Procjenjuje se da u Hrvatskoj zbog gripe umire do 500-tinjak osoba godišnje, od kojih samo manji broj bude i službeno prijavljen

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Korona ce izazvati puno vise posljedicnih smrti nego stvarnih koje su vec sad prenapuhane... 

Kolaps ekonomije dovesti ce do ogromnog porasta psihickih bolesti plus razne bolesti koje se nazalost moraju usprkost USPJEŠNOM zdravstvu moras ic privatno i platit gdje se nece imati novaca za te pretrage... 

Ali neka ionako je corona sad glavna u smrtnosti po svemu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
zicer1101 kaže...

A šta sam ja napisao????? 

Ma isto to, samo sam malo pojasnio jer si nekako nedorečeno napisao + dodao druga dva problema.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Visak kaže...

 Radiš zamjenu teza. Ovo istraživanje ne dokazuje uzročno posljedičnu vezu, niti sam ga ja tako predstavio, nego pobija tvoju tvrdnju da se radi o glasnoj manjini, a ne o generalnoj podjeli, što sam vrlo jasno napisao, pa je tvoja 'zabuna' sumnjivog porijekla.

Ja radim zamjenu teza? Pričali smo o tome tko se buni na mjere (među njima ima i onih koji smatraju da je korona prevara i onih koji smatraju da treba pustiti darvinistički da virus odradi svoje, ali i onih koji smatraju da su neke mjere pretjerane, promašene, neproporcionalne, rezultat panike, a ne promišljanja i slično). Ti si to sveo na konzervatizam i pokrijepio statistikom o tome da li ljudi smatraju da je broj smrti prihvatljiv. To nije zamjena teze?

 

 Netočno si sve opisao. Ja sam iznio tezu da konzervativci imaju problem s odricanjima čiji benefit nije neposredan za njih i skupine kojima se mogu identificirati već je općenit za širu zajednicu. To ih dovodi u situaciju da su i protiv korona mjera, a može se uočiti da je u njihovoj populaciji to i izraženo.

 

Uz općenite napade na mene jedini protuargument koji si iznio je da nemam dokaz da oni čine većinu protivnika i sada sam ti dao taj dokaz. Dakle tvoj jedini argument je oboren, a ti si onda išao pogrešno tumačiti da ja tim dokazom tvrdim nešto drugo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Anđeo bez falinge kaže...
Visak kaže...

 Ti iz navođenja činjenice da jedna županija ima neproporcionalno više slučajeva prema drugoj u odnosu na broj turista dolaziš do fašizma?

 Ne srce moje.

znam da ti nisi ni šovinist ni fašist, već si se glupasto izrazio u vezi "ponašanja" OVIH i ONIH.

 

 Ne vidim što je glupo u prezentiranju činjenice. Za povećan broj u Dalmaciji nisu krivi turisti, nego uglavnom domaći. Ne organiziraju turisti svadbe i slična okupljanja.

 

Trideset je u hladu a pun forum snježnih pahuljica koje se zgražaju ako netko kaže da se različite skupine ljudi različito ponašaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Netočno si sve opisao. Ja sam iznio tezu da konzervativci imaju problem s odricanjima čiji benefit nije neposredan za njih i skupine kojima se mogu identificirati već je općenit za širu zajednicu. To ih dovodi u situaciju da su i protiv korona mjera, a može se uočiti da je u njihovoj populaciji to i izraženo.

Da se podsjetimo:

Visak kaže...

Protiv korona mjera su uglavnom ljudi koji su i protiv mjera za sprečavanje globalnog zatopljenja, ali i protiv mjera za ravnopravnost žena, crnaca, homoseksualaca, imigranata...

 

Inače ih zovemo konzervativci, a zapravo se radi o ljudima koji nisu u stanju prihvatiti promjene. I onda rade drame, dobivaju histerične napadaje i slomove živaca, a samo zato jer se očekuje da poput svih ostalih prilagode svoje ponašanje nastaloj situaciji. Vaš djed je možda držao robove, tukao ženu, vozio Golf dizel i imao 200 ljudi na svadbi, ali vremena su se promijenila i vi to ne možete. Ako s time ne možete izaći na kraj potražite stručnu pomoć.

Kao što vidiš, ti nisi iznio tezu za koju gore tvrdiš da si iznio.

 

Prvo nisi ni spomenuo neposredne benefite vs benefite za širu zajednicu, već ti je originalna teza bila da se radi otporu promjeni zbog konzervativizma.

 

Drugo, ti nisi napisao da je većina konzervativaca protiv korona mjera, već da je većina ljudi koji su protiv korona mjera konzervativni. Te dvije tvrdnje se značajno razlikuju, a ti si iznio jednu, te ponudio dokaz za drugu.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
1. Je li lockdown u trećem mjesecu zaustavio širenje - je
2. Jesu li se Hrvati pokazali kao neodgovorna stoka kada lockdowna nema i iz vrlo povoljne situacije vrlo brzo doveli do rasta - jesu
3. Jedino efikasno rješenje za Hrvate je...

S time da ne zagovaram lockdown, nego samo konstatiram da nas glupost skupo košta, jer moramo birati između dvije nepovoljne opcije, iako postoji i treća, ali ju mi nismo u stanju provesti.

 -i dalje nema odgovarajuće reakcije? Zašto?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Prvo nisi ni spomenuo neposredne benefite vs benefite za širu zajednicu, već ti je originalna teza bila da se radi otporu promjeni zbog konzervativizma.

 

 Radi se o široj slici konzervativaca u kojoj se jedno prepliće s drugim. Konzervativizam je po definiciji otpor promjenama, tu se nema što dokazivati. Bitan je razlog koji iza toga leži, a ja bih rekao da se radi o održavanju percipirane prednosti u odnosu na druge skupine i strahu od različitih (jer se vlastite ambicije projeciraju na druge ljude i skupine, pa su imigranti unaprijed krivi za ono što su zapadnjaci radili gdje god su otišli).

 

U tom svjetlu ne postoji ideja zajedništva sa svim ljudima i nema spremnosti za odricanje radi globalnih interesa.

 

 

Drugo, ti nisi napisao da je većina konzervativaca protiv korona mjera, već da je većina ljudi koji su protiv korona mjera konzervativni. Te dvije tvrdnje se značajno razlikuju, a ti si iznio jednu, te ponudio dokaz za drugu.

 

Ako samo 10% Demokrata nema problem s mrtvima, a 57% Republikanaca, jasno je tko čini većinu. Omjer je 5.7:1, a broj pripadnika je podjednak.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 17:37 (Visak).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...

 -i dalje nema odgovarajuće reakcije? Zašto?

 Run Forrest, run!

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
R36 kaže...

Evo još jedna zanimljiva činjenica.

 

Gripa u Hrvatskoj u sezoni 2018./2019. (14. 4. 2019.) - 14.04.2019 je zadnji dan "gripe"

 

U Hrvatskoj je, zaključno s 15. travnja 2019. godine, službeno registrirano ukupno 61 080 oboljelih od gripe, od čega su u 15. tjednu pristigle 63 prijave, što upućuje na skori završetak sezone gripe.

 

Ove sezone bilježi se veći broj dojava o smrtnim ishodima zbog gripe i njezinih komplikacija u uspredbi s prethodnim sezonama, pa je tako do sada dojavljeno 117 smrtnih ishoda, dok je u sezoni 2017./2018. bilo prijavljeno ukupno 29 umrlih. Navedeni podaci upućuju na tzv. višak smrti odnosno povećani broj umrlih u odnosu na broj umrlih izvan sezone gripe. To je posljedica činjenice da je gripa u određenim rizičnim skupinama kao što su osobe u dobi od 65 godina i stariji te kronični bolesnici neovisno o dobi, češće praćena komplikacijama i smrtnim ishodom. Teško je reći koliko stvarno osoba umre izravno ili, što je češće, neizravno od gripe (kao posljedica pogoršanja osnovne bolesti ili komplikacije, poput upale pluća ili sepse). Procjenjuje se da u Hrvatskoj zbog gripe umire do 500-tinjak osoba godišnje, od kojih samo manji broj bude i službeno prijavljen

 

 Nema tu baš ništa zanimljivo.

Da, jasno je da korona ne ubija često sama. Pa što?

Zašto uporno svi uspoređuju s gripom. Protiv gripe postoji cjepivo. Gripa je manje zarazna bolest. Da li to netko poriče? 500 osoba godišnje umre, a nitko se posebno ne čuva gripe. Ove godine je umrlo 175 ljudi od korone do sadauz sve maske, čuvanje, neizlaženje i slično. Ja nisam bio na poslu već 4 mjeseca. Uvijek ta gripa je svima na pameti.

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Mandor kaže...

Zašto uporno svi uspoređuju s gripom.

 If it walks like a duck...

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
Mandor kaže...

Zašto uporno svi uspoređuju s gripom.

 If it walks like a duck...

banaliziraš bezveze i pričaš bedastoće

 

nitko ne poriče da je gripa opasna, da nađemo dosad neotkriveno pleme koje se nikad s njom nije susrelo, vjerojatno bi bila i opasnija/smrtonosnija za njih nego je korona za nas

međutim, na početku pandemije korone bilo je malo informacija, još i sad ima dosta nepoznanica, nema otpornosti, nema cjepiva, za razliku od gripe ne traje samo sezonski

za razliku od gripe, bez drastičnih mjera, korona ima potencijal ubiti daleko više ljudi, ne samo zbog vlastite smrtnosti koja je dosta veća, nego i zbog mogućeg kolapsa zdravstvenog sustava koji se s gripom neće dogoditi

 

razlika je previše da bi se samo tako reklo da je to isto ili da je korona samo prehlada, kako su neki 'mudraci' ovdje zaključili

 

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
bez drastičnih mjera, korona ima potencijal ubiti daleko više ljudi, ne samo zbog vlastite smrtnosti koja je dosta veća,

 Netocno.

 

Molim, pogledati Svedsku.

 

Inace sve ovo sto si naveo je primjenjivo i za gripu pa cak i ne-sezonalnost. Da usred sezone gripe primjenis korona mjere, rastegao bi i gripu na cijelu godinu.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 21:29 (syncmaster245b).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
...na početku pandemije korone bilo je malo informacija...

Stvarno? Za koronaviruse znamo ima jebeno stoljeće. Za "Malo" informacija vidi sliku.

picajzla0707 kaže...
još i sad ima dosta nepoznanica, nema otpornosti...

Paaaa da, na prehladu ne možemo razvit otpornost.

picajzla0707 kaže...
nema cjepiva...

Evo sad će, stani u red.

picajzla0707 kaže...
za razliku od gripe, bez drastičnih mjera, korona ima potencijal ubiti daleko više ljudi, ne samo zbog vlastite smrtnosti koja je dosta veća..

"Today we know that 90 percent of those infected have never been diagnosed. If we previously assumed that the mortality was one percent or lower, then with the new knowledge it is closer to one per thousand. This puts us in the order of magnitude of the seasonal flu in terms of mortality." Dr. Pietro Vernazza, Chefarzt der Infektiologie und seit 1985 beim Kantonsspital St. Gallen

 

"The lethality of Covid-19 is between 0.1% and 0.5% and does not “radically differ” from influenza."¹ dr. Anders Tegnell, State epidemiologist, Director

 

"The lethality (IFR) of Covid-19 is about 0.1% to 0.3% and is thus comparable to previous flu epidemics and pandemics." ²- Prof. Carl Heneghan, Director of the Oxford Centre for Evidence-Based Medicine

 

"Covid-19 is comparable to a pandemic (but not seasonal) influenza. The main difference is the age-risk distribution: while Covid-19 is mainly dangerous for older people, a pandemic influenza is also life-threatening for younger people and children." - epidemiologist and systems biologist Professor Francois Balloux

 

¹

 

²

picajzla0707 kaže...
 

razlika je previše da bi se samo tako reklo da je to isto ili da je korona samo prehlada, kako su neki 'mudraci' ovdje zaključili

Ima razlika, objasnio ti je prof. Francoa BaloU.

11 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

 

Molim, pogledati Svedsku.

 

Inace sve ovo sto si naveo je primjenjivo i za gripu pa cak i ne-sezonalnost. Da usred sezone gripe primjenis korona mjere, rastegao bi i gripu na cijelu godinu.

po milijunti put, švedska je izuzetak iz više razloga, o tome se već vodilo stoput rasprava ovdje i ne da mi se opet ispočetka

 

ali ovo je zanimljivo - otkud si izvukao tvrdnju da bi gripa prestala biti sezonalna uvođenjem mjera?

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
....

 Ne postoji milijun razloga.

Izuzetak je utoliko sto nije podlegla panici i histeriji.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 22:53 (syncmaster245b).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice