Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 442.241
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
Filox kaže...
Što znači da su nam te glupe maske jedini način nekakve obrane od zaraze...

 Tako je. Ko jebe uobičajene smjernice za zdrav život i imunološki sustav. Ostani doma, stavi masku i sto posto si siguran.

 

 Ne, ne 100%, to je jako glupo za mislit. Ali nekakva minimalna zaštita postoji ako se maska pravilno drži. Pa mislim, to je fizička barijera na koju se kapljice s virusom mogu uhvatit i ne proći dalje u nos/usta/pluća. Jako je jednostavno i logično. Stajanje doma pomaže extra, jer osoba nije u doticaju s drugima, potencijano zaraženima. Tko želi, ima pravo stajat doma. Gameri su iznimno zaštićena populacija.

 

Mislim da sam skroz dobro i precizno napisao, maska je jedina stvar koja nam može bar malo pomoć u nekakvoj zaštiti. Uz pranje ruku, ali to je bar meni normalno cijeli život, pa to ne mislim naglašavat. Nemamo što drugo napravit nego stavit masku u gužvi, doma oprat ruke i ne gurat se u disko s 2000 pijanih ljudi na koncertu Tonija Cetinskog.   

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Anđeo bez falinge kaže...
Visak kaže... 

 Ne vidim što je glupo u prezentiranju činjenice. Za povećan broj u Dalmaciji nisu krivi turisti, nego uglavnom domaći. Ne organiziraju turisti svadbe i slična okupljanja.

 

Trideset je u hladu a pun forum snježnih pahuljica koje se zgražaju ako netko kaže da se različite skupine ljudi različito ponašaju.

 hm, pokušao si ublažiti tvoj post gdje si lijepo objasnio da su osobe iz Splitsko dalm. županije neodgovorniji (manje kulturni) nego osobe iz Istarske županije ?!

Imam taj post spremljen i malo si ga pretjerao, što je vuklo na nacionlnu, regionalnu dominaciju jedne grupe naroda nad drugom...

 

 Ništa ne ublažavam, južnjaci su gotovo svugdje temperamentniji, čime se i ponose, a što u prijevodu znači spontaniji i manje skloni poštivanju regula, dakle neodgovorniji. Dok je sve u normali taj temperament se očituje 'samo' u nižem standardu, slabijoj pravnoj zaštiti i sličnim tričarijama, no u doba pandemije, gdje je samokontrola bitan faktor, i u broju zaraženih (uz identične ostale parametre).

 

To je pitanje mentaliteta i nije specifično za nas. Nisam primjetio da se itko buni kada Dalmatinci pričaju kako su oni posebno nadareni za sport ili glazbu, ili kada uđemo u finale svjetskog prvenstva, pa to tvrdimo za Hrvate. To isto vuče na nekakvu dominaciju. Nije osobito bitno, ali otac mi je Dalmatinac, provedem ovdje par mjeseci godišnje, a nemam nikoga u Istri, pa nemam neki razlog favorizirati ih.

 

Regionalne razlike u mentalitetu postoje i nije problematično o tome pričati, problematično je kad pojedinca diskriminiraš zato jer pripada nekoj grupi. Recimo ne razmišljaš o zapošljavanju Dalmatinaca, jer su 'lijeni', što uopće ne mora biti točno, ima ih vrlo radišnih, a lijenih ima posvuda.

 

No ako se zaraza širi različito u različitim regijama nije diskriminacija uvesti različite mjere. To nije zato što tamo žive Dalmatinci, nego zato jer je naprosto situacija lošija.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

Opalit po novčaniku, pa će se poštovat. Tužno da se samo tako mora ljudima nametat nešto što bi sami trebali zagovarat i tražit. 

 

Kad ljudi ne kuže da je to jedino što možemo napravit da se malo primiri situacija. Ako to nećemo, sljedeći korak je zatvaranje svega, ostajanje kući i gubitci radnih mjesta. Pa sad, je li vam draže nosit maske ili čekat totalku, pa fino svi doma na 2 mjeseca, lockdown i posli molit koricu kruha?

 

Baš mi je smiješno kako se bune ljudi za jedinu laganu stvar koju mogu napravit. S ovakvim ponašanjem se ne može ni reći koliko su maske pomogle ili nisu. To bi znali kad bi ih svi nosili pravilno. Ovako se samo može čekat sljedeći lockdown, a onda kud koji mili moji. 

Ajde ne fantaziraj, jer ne padaju nikakvi mrtvi po trgovinama ili po ulici. U nas čak ima manje mrtvih, nego prošle godine. Maske su obični placebo. Čak i ovi naši tvz. 'stručnjaci' znaju od početka da su placebo i niškoristi, ali vi hlebinci ste uvjereni u suprotno i gotovo. Čak su vam počeli prodavati ptičje mlijeko u vidu vrlo 'specijalnih' maski koje ubijaju viruse i to za skoro džabe (samo 40kn/kom). Neka zarađuju na ljudskoj gluposti i neznanju, jer niste drugo ni zaslužili.

 

Usput ljudi počinju polako dolaziti sebi i nadam se da ćemo što prije  krenuti u smjeru privođenja pravdi i kažnjavanju svih odgovornih za ovaj zločin protiv čovječanstva i veleizdaju. Evo o čemu ja pričam cijelo vrijeme i zašto su Šveđani (i još neki) postupili ispravno:

 

https://www.express.co.uk/life-style/health/1320428/Coronavirus-news-lockdown-mistake-second-wave-Boris-Johnson

Prof Woolhouse OBE, a member of the Scientific Pandemic Influenza Group on Behaviours that advises the Government, said: “Lockdown was a panic measure and I believe history will say trying to control Covid-19 through lockdown was a monumental mistake on a global scale, the cure was worse than the disease.

“I never want to see national lockdown again. It was always a temporary measure that simply delayed the stage of the epidemic we see now. It was never going to change anything fundamentally, however low we drove down the number of cases, and now we know more about the virus and how to track it we should not be in this position again.

“We absolutely should never return to a position where children cannot play or go to school.

“I believe the harm lockdown is doing to our education, health care access, and broader aspects of our economy and society will turn out to be at least as great as the harm done by Covid-19.”

 

 

i još malo o maskama u školi:

"The evidence for masks is very unclear." As pressure grows for the use of masks in schools in England, SAGE member Prof Russell Viner says children “could potentially spread the virus more” if they wear masks.

 

https://twitter.com/i/status/1298336872201158657

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 13:25 (memulica).
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Ajde ne fantaziraj, jer ne padaju nikakvi mrtvi po trgovinama ili po ulici. U nas čak ima manje mrtvih, nego prošle godine. Maske su obični placebo. Čak i ovi naši tvz. 'stručnjaci' znaju od početka da su placebo i niškoristi, ali vi hlebinci ste uvjereni u suprotno i gotovo. Čak su vam počeli prodavati ptičje mlijeko u vidu vrlo 'specijalnih' maski koje ubijaju viruse i to za skoro džabe (samo 40kn/kom). Neka zarađuju na ljudskoj gluposti i neznanju, jer niste drugo ni zaslužili.

 

Usput ljudi počinju polako dolaziti sebi i nadam se da ćemo što prije  krenuti u smjeru privođenja pravdi i kažnjavanju svih odgovornih za ovaj zločin protiv čovječanstva i veleizdaju. Evo o čemu ja pričam cijelo vrijeme i zašto su Šveđani (i još neki) postupili ispravno:

 

https://www.express.co.uk/life-style/health/1320428/Coronavirus-news-lockdown-mistake-second-wave-Boris-Johnson

Prof Woolhouse OBE, a member of the Scientific Pandemic Influenza Group on Behaviours that advises the Government, said: “Lockdown was a panic measure and I believe history will say trying to control Covid-19 through lockdown was a monumental mistake on a global scale, the cure was worse than the disease.

“I never want to see national lockdown again. It was always a temporary measure that simply delayed the stage of the epidemic we see now. It was never going to change anything fundamentally, however low we drove down the number of cases, and now we know more about the virus and how to track it we should not be in this position again.

“We absolutely should never return to a position where children cannot play or go to school.

“I believe the harm lockdown is doing to our education, health care access, and broader aspects of our economy and society will turn out to be at least as great as the harm done by Covid-19.”

 

Apsolutno se slažem da su maske placebo. Kad budeš išao na operaciju nekad, onda reci kirurgu da mu ne treba maska, jer je ona samo obični placebo.

 

Placeeebooo moooj, placeeeboooo...

 

Live long and prosper.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nije ista maska koju nosi kirurg i ona koju trenutno nosi pol svijeta
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Nije ista maska koju nosi kirurg i ona koju trenutno nosi pol svijeta

 Pa nije, ali zar je teško nabavit kutiju kirurških? Uostalom, funkcioniraju na istom principu, zaustavljaju kapljice iz usta osobe koja nosi masku da izlaze i raspršuju se okolo, po drugim ljudima. Isto tako spriječavaju i ulazak tuđih kapljica u tijelo nositelja maske. To im je jedina i osnovna funkcija i zamisli, to funkcionira kod doktora u bolnicama već jako dugo, ali ne funkcionira kod običnih ljudi za gripu, koronu, prehladu ili bilo koju drugu bolest koja se može prenijeti kapljičnim putem. Kako čudno...

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Nije ista maska koju nosi kirurg i ona koju trenutno nosi pol svijeta

 Ista je. Kako na kirurgu, tako i na instrumentarkama i popratnom osoblju. Naravno, tu mislim da kiruršku. Ne na ove platnene gluposti. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 13:52 (SimeKZ).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Pa o tom i govorim, misleći na ove platnene koje nosimo i koje vjerojatno ničemu ne služe kao što sam već pisao da sam to čuo od medicinskog osoblja.

Te platnene maske su jedino poslužile da neko okrene dobre pare, ništ drugo
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 14:07 (kbenzema).
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Pa o tom i govorim, misleći na ove platnene koje nosimo i koje vjerojatno ničemu ne služe kao što sam već pisao da sam to čuo od medicinskog osoblja

 Ako zaustavi kapljice sline dobra je. Ali kirurske prolaze atest i imaju certifikat.

Vecinom se po bolnicama nosi N95 u sadasnje vrijeme. No i kirurska sluzu svrsi. 

Te platnene koje nosi vecina ljudi je samo stvar marketinga, nista drugo. Uostalom, vecina ljudi... Ukljucujuci ovaj forum ima logiku da maske ne pomazu pa se smatra da je i ta pamucna dosta. Isto tako, sami osjecaj lakseg disanja sa pamucnom ljudima daje dpzu sigurnosti od pizdarija da ce ostat bez zraka, nekog gusenja od strane kirurske i takve stvari.

 

Prije godinu dana bio sam u Italiji. Kinesli, korejski i ostali turisti sa tih, podrucja su uredno hodali sa maskama po trgovima. Puno njih u kabanicama da ne izgore na suncu. Dakle, samo kultura cuvanja sebe i svojih bliznjih donosi puno toga pozitivnog. No prosjecnom hrvatskom fejs, yt intelektualcu to ne znaci nista. Zalosno da takva manjina jebe vecinu ko mlade majmune. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nezz u kojim vi ducanima obitavate ali u ovim kojim ja idem Tommy,Interspar...razni centri svi nose maske.Naravno ima nepravilno nosenih ali u globalu svi ih nose!

Jedno pitanjce,koliko vi poznajete ljudi koju su se zarazili COVIDom?
Ja imam sirok krug prijatelja i radim na terenu od ST do Metkovica sa velikim brojem kljenata na svakodnevnoj bazi.Jos nisa za nikog cuo da je imao virus ili jos gore umrao od njega!🤔
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
volegradele kaže...
Nezz u kojim vi ducanima obitavate ali u ovim kojim ja idem Tommy,Interspar...razni centri svi nose maske.Naravno ima nepravilno nosenih ali u globalu svi ih nose!

Jedno pitanjce,koliko vi poznajete ljudi koju su se zarazili COVIDom?
Ja imam sirok krug prijatelja i radim na terenu od ST do Metkovica sa velikim brojem kljenata na svakodnevnoj bazi.Jos nisa za nikog cuo da je imao virus ili jos gore umrao od njega!🤔

 Pa od 3.5 milijuna ljudi u državi ima koliko zaraženih, oko 2500? Nije toliko čudno.

 

Prijateljica ima nekoga poznatog. Moja tetka ima 2 poznatih iz njenog grada koji su zaraženi. Kolega od majke ima koronu.

 

Ja osobno ne znam, ali evo, znam troje koji znaju nekoliko ljudi.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
SimeKZ kaže...
kbenzema kaže...
Pa o tom i govorim, misleći na ove platnene koje nosimo i koje vjerojatno ničemu ne služe kao što sam već pisao da sam to čuo od medicinskog osoblja

 Ako zaustavi kapljice sline dobra je. Ali kirurske prolaze atest i imaju certifikat.

Vecinom se po bolnicama nosi N95 u sadasnje vrijeme. No i kirurska sluzu svrsi. 

Te platnene koje nosi vecina ljudi je samo stvar marketinga, nista drugo. Uostalom, vecina ljudi... Ukljucujuci ovaj forum ima logiku da maske ne pomazu pa se smatra da je i ta pamucna dosta. Isto tako, sami osjecaj lakseg disanja sa pamucnom ljudima daje dpzu sigurnosti od pizdarija da ce ostat bez zraka, nekog gusenja od strane kirurske i takve stvari.

 

Prije godinu dana bio sam u Italiji. Kinesli, korejski i ostali turisti sa tih, podrucja su uredno hodali sa maskama po trgovima. Puno njih u kabanicama da ne izgore na suncu. Dakle, samo kultura cuvanja sebe i svojih bliznjih donosi puno toga pozitivnog. No prosjecnom hrvatskom fejs, yt intelektualcu to ne znaci nista. Zalosno da takva manjina jebe vecinu ko mlade majmune. 

 Kao i svaki proizvod, postoje bolji i lošiji proizvodi. I loša maska je bolja od nikakve, jer kad osoba priča, kašlje ili kihne, ipak se ne rasprši toliko kapljica okolo. Čista logika. I fizika.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
volegradele kaže...
Nezz u kojim vi ducanima obitavate ali u ovim kojim ja idem Tommy,Interspar...razni centri svi nose maske.Naravno ima nepravilno nosenih ali u globalu svi ih nose!

Jedno pitanjce,koliko vi poznajete ljudi koju su se zarazili COVIDom?
Ja imam sirok krug prijatelja i radim na terenu od ST do Metkovica sa velikim brojem kljenata na svakodnevnoj bazi.Jos nisa za nikog cuo da je imao virus ili jos gore umrao od njega!🤔

 Nitko od rodbine srecom.

 

Al dosta ljudu u mojem okruzenju, poslovnom i prijateljskom je bilo u samo izolaciji zbog covid pozitivnih oko njih. Jbg. Takva je priroda posla. Od medicine do biomedicine. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Pa možda i nije, loša maska čak može tebi osobno štetit.

Uglavnom, ova tema nema smisla jer se vrtimo u krug i svaki ima svoje mišljenje.

Dok mi dopuste koncerte i festivale, nosit ću masku 0-24 ako treba, a do onda...propadajmo svi psihički zbog smiješnog broja zaraženih, a kamoli bolesnih ljudi.
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Pa možda i nije, loša maska čak može tebi osobno štetit.

Uglavnom, ova tema nema smisla jer se vrtimo u krug i svaki ima svoje mišljenje.

Dok mi dopuste koncerte i festivale, nosit ću masku 0-24 ako treba, a do onda...propadajmo svi psihički zbog smiješnog broja zaraženih, a kamoli bolesnih ljudi.

Na koji nacin losa maska steti?

Problem je u misljenju kaj ga netko ima jer zna o cemu prica, ima pozadinu iza sebe u vidu fakulteta, struke itd... Dok drugi misljenje vade sa Balkan UFO YT i fejs ravnozemljasa, antivaxxer ekipe. Velika razlika. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Pa možda i nije, loša maska čak može tebi osobno štetit.

Uglavnom, ova tema nema smisla jer se vrtimo u krug i svaki ima svoje mišljenje.

Dok mi dopuste koncerte i festivale, nosit ću masku 0-24 ako treba, a do onda...propadajmo svi psihički zbog smiješnog broja zaraženih, a kamoli bolesnih ljudi.

 Ne vidim na koji način nova, čista maska može meni naškodit, ako je ne nosim satima u komadu. U onih 5-10 minuta u dućanu svaka maska može samo pomoć. Ono šta sigurno pomaže, čak i stara, prljava, loša maska je da ja druge ne zarazim, što nije mala stvar. Znači čak i u slučaju da meni ta maska odmaže, ako pomaže svima oko mene, opet je više koristi nego štete. Ja sam jedna osoba, a oko mene je više osoba. Više osoba vrijedi više od jedne osobe. Opet, logika i fizika...

 

I jebali vas koncerti i festivali, stvarno to je najveći problem na svijetu. Nisam ni ja ove godine išao na niti jedan festival, pa šta sad? Iću sljedeće godine, pa neće svijet propast jer nisam tulumario par mjeseci s gomilom pijanih ljudi oko sebe.

 

Malo manje sebičnosti, malo više empatije ljudi. 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
SimeKZ kaže...
kbenzema kaže...
Pa možda i nije, loša maska čak može tebi osobno štetit.

Uglavnom, ova tema nema smisla jer se vrtimo u krug i svaki ima svoje mišljenje.

Dok mi dopuste koncerte i festivale, nosit ću masku 0-24 ako treba, a do onda...propadajmo svi psihički zbog smiješnog broja zaraženih, a kamoli bolesnih ljudi.

Na koji nacin losa maska steti?

Problem je u misljenju kaj ga netko ima jer zna o cemu prica, ima pozadinu iza sebe u vidu fakulteta, struke itd... Dok drugi misljenje vade sa Balkan UFO YT i fejs ravnozemljasa, antivaxxer ekipe. Velika razlika. 

 Može maska štetit, ako se dugo nosi i ako se redovito ne mijenja ili prokuhaje. Maska služi da se za nju zalijepe čestice, a ne da uđu u naš organizam. Ako  se dugo nosi onda maksa može postati zagađena i imat virus na sebi, koji mi želimo izbjeći. Ako se nastavi koristit tako inficirana maska, onda se svakim udahom povećava šansa da taj virus s maske pređe u naš organizam. Ima smisla i logike i fizike.

 

Mijenjat maske i prokuhavat ove dugotrajne, da budu čiste od virusa i bakterija, inače gube smisao za osobu koja ih nosi.

 

EDIT:

Evo vam sad najnovije za Split...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/splitski-stozer-uvodi-stroge-mjere-zatvaraju-se-teretane-maske-obvezne-u-kaficima/2207869.aspx

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 14:50 (Filox).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Pa nisam sigurno mislio da šteti tih par minuta, ali onima koji moraju duže nosit, njima se može desit da pokupe neke bakterije.

Gle, nemam familiju, ne visim po birtijama, ne trošim pare na gluposti, već štedim za koncerte i za ljeto kad otprilike 20 dana provedem na festivalima. I neće svijet propast, al ja oću i nenormalno sam živčan zadnje vrijeme, a ako i iduće ljeto ne bude ničega, nebu dobro.

A kaj se tiče simpatija prema ljudima, to sam rekao da više nemam. Živim u državi u kojoj ljudi 30 godina glasaju za hdz/sdp, u državi u kojoj đakići, kirini, bandići i slični rade kak im paše, u državi u kojoj socijalna skrb obnavlja kuću čovjeku koji je prije koji mjesec završio u novinama zbog pedofilije, u državi u kojoj se porezi skidaju na način da od toga samo najbogatiji imaju koristi.

Tak da boli me kurac ko će se zarazit, ko će odapet, ko će preživjeti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 14:55 (kbenzema).
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Pa nisam sigurno mislio da šteti tih par minuta, ali onima koji moraju duže nosit, njima se može desit da pokupe neke bakterije.

Gle, nemam familiju, ne visim po birtijama, ne trošim pare na gluposti, već štedim za koncerte i za ljeto kad otprilike 20 dana provedem na festivalima. I nenormalno sam živčan, a ako i iduće ljeto ne bude ničega, nebu dobro.

A kaj se tiče simpatija prema ljudima, to sam rekao da više nemam. Živim u državi u kojoj ljudi 30 godina glasaju za hdz/sdp, u državi u kojoj đakići, kirini, bandići i slični rade kak im paše, u državi u kojoj socijalna skrb obnavlja kuću čovjeku koji je prije koji mjesec završio u novinama zbog pedofilije, u državi u kojoj se porezi skidaju na način da od toga samo najbogatiji imaju koristi.

Tak da boli me kurac ko će se zarazit, ko će odapet, ko će preživjeti.

 Ista stvar s festivalima je i meni, samo ljeti na 2-3 trance festivala i ostatak godine me nije briga za ništa. Pa ću preživit ovu godinu, šta sad. Uloži u nove zvučnike i pojačalo ovu godinu, ne znam što da ti kažem. Skupi za Mazdu MX-5...  

 

Aj to za državu te razumijem. 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...
SimeKZ kaže...
kbenzema kaže...
Pa možda i nije, loša maska čak može tebi osobno štetit.

Uglavnom, ova tema nema smisla jer se vrtimo u krug i svaki ima svoje mišljenje.

Dok mi dopuste koncerte i festivale, nosit ću masku 0-24 ako treba, a do onda...propadajmo svi psihički zbog smiješnog broja zaraženih, a kamoli bolesnih ljudi.

Na koji nacin losa maska steti?

Problem je u misljenju kaj ga netko ima jer zna o cemu prica, ima pozadinu iza sebe u vidu fakulteta, struke itd... Dok drugi misljenje vade sa Balkan UFO YT i fejs ravnozemljasa, antivaxxer ekipe. Velika razlika. 

 Može maska štetit, ako se dugo nosi i ako se redovito ne mijenja ili prokuhaje. Maska služi da se za nju zalijepe čestice, a ne da uđu u naš organizam. Ako  se dugo nosi onda maksa može postati zagađena i imat virus na sebi, koji mi želimo izbjeći. Ako se nastavi koristit tako inficirana maska, onda se svakim udahom povećava šansa da taj virus s maske pređe u naš organizam. Ima smisla i logike i fizike.

 

Mijenjat maske i prokuhavat ove dugotrajne, da budu čiste od virusa i bakterija, inače gube smisao za osobu koja ih nosi.

 

EDIT:

Evo vam sad najnovije za Split...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/splitski-stozer-uvodi-stroge-mjere-zatvaraju-se-teretane-maske-obvezne-u-kaficima/2207869.aspx

 Tu ne steti maska nego nacin koristenja. Potpuno razlicite stvari. No, dobro. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
SimeKZ kaže...
kbenzema kaže...
Pa o tom i govorim, misleći na ove platnene koje nosimo i koje vjerojatno ničemu ne služe kao što sam već pisao da sam to čuo od medicinskog osoblja

 Ako zaustavi kapljice sline dobra je. Ali kirurske prolaze atest i imaju certifikat.

Vecinom se po bolnicama nosi N95 u sadasnje vrijeme. No i kirurska sluzu svrsi. 

Te platnene koje nosi vecina ljudi je samo stvar marketinga, nista drugo. Uostalom, vecina ljudi... Ukljucujuci ovaj forum ima logiku da maske ne pomazu pa se smatra da je i ta pamucna dosta. Isto tako, sami osjecaj lakseg disanja sa pamucnom ljudima daje dpzu sigurnosti od pizdarija da ce ostat bez zraka, nekog gusenja od strane kirurske i takve stvari.

 

Prije godinu dana bio sam u Italiji. Kinesli, korejski i ostali turisti sa tih, podrucja su uredno hodali sa maskama po trgovima. Puno njih u kabanicama da ne izgore na suncu. Dakle, samo kultura cuvanja sebe i svojih bliznjih donosi puno toga pozitivnog. No prosjecnom hrvatskom fejs, yt intelektualcu to ne znaci nista. Zalosno da takva manjina jebe vecinu ko mlade majmune. 

Tako je! ČUVANJE sebe i bliznjih od štetnog vitamina D, koji jača imunitet i općenito donosi mali miljon benefita za zdravlje. Zato: nabi masku i kabanice, i... ne zaboravite - OSTANITE DOMA. Kakve pizdarije i medicinske savjete ljudi pišu...to nisu istine.

 

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
1. Je li lockdown u trećem mjesecu zaustavio širenje - je
2. Jesu li se Hrvati pokazali kao neodgovorna stoka kada lockdowna nema i iz vrlo povoljne situacije vrlo brzo doveli do rasta - jesu
3. Jedino efikasno rješenje za Hrvate je...

S time da ne zagovaram lockdown, nego samo konstatiram da nas glupost skupo košta, jer moramo birati između dvije nepovoljne opcije, iako postoji i treća, ali ju mi nismo u stanju provesti.

 -i dalje čekam da modovi odmoderiraju.. uzaludno? Zašto?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
SimeKZ kaže...
kbenzema kaže...
Pa o tom i govorim, misleći na ove platnene koje nosimo i koje vjerojatno ničemu ne služe kao što sam već pisao da sam to čuo od medicinskog osoblja

 Ako zaustavi kapljice sline dobra je. Ali kirurske prolaze atest i imaju certifikat.

Vecinom se po bolnicama nosi N95 u sadasnje vrijeme. No i kirurska sluzu svrsi. 

Te platnene koje nosi vecina ljudi je samo stvar marketinga, nista drugo. Uostalom, vecina ljudi... Ukljucujuci ovaj forum ima logiku da maske ne pomazu pa se smatra da je i ta pamucna dosta. Isto tako, sami osjecaj lakseg disanja sa pamucnom ljudima daje dpzu sigurnosti od pizdarija da ce ostat bez zraka, nekog gusenja od strane kirurske i takve stvari.

 

Prije godinu dana bio sam u Italiji. Kinesli, korejski i ostali turisti sa tih, podrucja su uredno hodali sa maskama po trgovima. Puno njih u kabanicama da ne izgore na suncu. Dakle, samo kultura cuvanja sebe i svojih bliznjih donosi puno toga pozitivnog. No prosjecnom hrvatskom fejs, yt intelektualcu to ne znaci nista. Zalosno da takva manjina jebe vecinu ko mlade majmune. 

Tako je! ČUVANJE sebe i bliznjih od štetnog vitamina D, koji jača imunitet i općenito donosi mali miljon benefita za zdravlje. Zato: nabi masku i kabanice, i... ne zaboravite - OSTANITE DOMA. Kakve pizdarije i medicinske savjete ljudi pišu...to nisu istine.

 

 Dobivanje vitamina D u 13h popodne i predvecer nije isto. Ako je netko izrazito svijetle puti, naravno da se nece izlagati pretjerano suncu u navedeno doba dana. 

 

I nigdje nisam preporucio da se to radi, nego prenio sta sam vidio. Opusti se, vidis da ti skodi. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Kako ga je liječnik na kraju pokopao...

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kaze Beroš.Nova zarista teretane. Ja mu samo porucujem, to sto je on debel ko prase i ne drzi do sebe, ne moraju i drugi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Kako možeš tako o našem presvetom spasitelju? Žene su potvrdile da je abnormalno privlačan jer je smiren, izbildaj smirenost ;)

Battlelog: D3lBoy-00
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
SimeKZ kaže...

 Dobivanje vitamina D u 13h popodne i predvecer nije isto. Ako je netko izrazito svijetle puti, naravno da se nece izlagati pretjerano suncu u navedeno doba dana. 

 

I nigdje nisam preporucio da se to radi, nego prenio sta sam vidio. Opusti se, vidis da ti skodi. 

Naveo si generalno: "puno njih u kabanicama da ne izgore..." i to pohvalio kao kulturu. Zamisli, kultura je brinuti se da ne izgoriš na suncu, ali šta, samo ako imaš kabanicu? Ima miljon načina zaštititi se od opeklina od sunca, kabanica je valjda najdebilniji. S druge strane, deficijencija D vitamina je sve veća i raširenija, a opasnosti od iste nisu nimalo bezazlene. A toliko je velika deficijencija da je nazivaju pandemijom. Što ćemo sad, dvi pandemije? Kako to sad, dupli lockdown, duple maske?

13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Endymon kaže...
Kaze Beroš.Nova zarista teretane. Ja mu samo porucujem, to sto je on debel ko prase i ne drzi do sebe, ne moraju i drugi.

Beroš se najviše "pridržava" mjera => https://www.24sata.hr/news/beros-komentirao-fotografiju-na-kojoj-ljubi-ruku-mislim-da-to-nisam-trebao-napraviti-712941

 

Znači, možeš što hoćeš, samo se nadaš da nema posljedica

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

 Možda maske, dezificiensi, staklo na kasi, rukavice i extra dezinfekcija prostora ipak daju neke rezultate? Ha, zamisli, kako čudno, baš se pitam što je u pitanju...

+ kontakti od preko 15 minuta su opasni, koliko mi je poznato, ispravite me ukoliko griješim a na kasama, kioscima itd. se ljudi zadržavaju puno kraće

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
To su izmislili onog dana kad je plenki trebao u izolaciju zbog Đokovića, pa su našli tih nekih 15 minuta i imali izgovor.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice