iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

poruka: 202
|
čitano: 36.065
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t".
2 godine
neaktivan
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Nakon što sam kupio iphone shvatio sam o čemu ekipa priča i zašto svi prelaze tu.

Android telefoni su ko djeca, moraš stalno neki k sa njima, iphone ne znas da ga imas dok ne zvoni ...

 
5 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Dr. Vicko kaže...

 

Razlog je sadvim jednostavany, kada je 50% ljudi oko tebe na jednom ekosistemu kad tad ces i ti biti uvucen u taj ekosistem.

 E o tome ja pričam, mentalitet stada ovaca, pojedinac ne razmišlja se dali išta postoji bolje jeftinije itd, kupi se apple samo da se vidi kako se ima apple i jer društvo u kojem se nalaze većina ima apple iphone.

 

Evo odlicnog videa samsung vs iphone gdje su navedeni nedostaci kako Samsunga tako i iphone'a i meni je blesavo da ljudi ipak odaberu tako zatvoreni apple sistem i plešu kako apple svira

 

 

 

 ili ako se sjecas ovoga

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Rekao bih da je to glavni razlog zbog kojeg će mnogi i dalje ostati na androidu. Kastomizacija gotovo svega po svom ukusu. A i ne moraš. Možeš ga samo upaliti i koristiti.
Meni ustvari uopće nije jasno da ios nema štelanje ekrana s aplikacija na način da ih postaviš na kojem dijelu ekrana želiš, nego isključivo automatskim popunjavanjem ili prebacivanjem na drugi screen gdje se opet dešava isto. Widgeti su nula.
Na ios prelaze korisnici kojima se uopće ne zamara ni sa čime u životu, koji ne vole promjene, sve više starija populacija koja je zaslužila nešto vani tokom godina itd. Ne kažem da apple koriste glupi ljudi, ali često to budu oni manje zainteresirani, ispranih glava prodajom snova. Kolko ih samo u mome krugu ima i slavi ajfone, a svaki put kad odluče kupiti drugi, nemaju uopće pojma kaj je aktualno, koji je njihov trenutni telefon ni koji žele, samo da he ajfon jer su čuli da je najbolji. I to mahom mlađa populacija koja je izgleda samo papirom tehnički potkovana. Ko iole dublje poznaje generalnu tehniku, češće koristi android. Sve je to jedna velika para sa svih strana a vi se tu bijete čiji tata...., ko da je njima bitno.
Moj PC  
5 1 hvala 1
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Indestructible kaže...

 

 ili ako se sjecas ovoga

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 23:14 (Cryogenic).
13 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Objasnio je to dijelom MKBHD zašto je tako

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Marko kaže...
notloB kaže...
HCMAA kaže...
Meni osobno svejedno...gledam best buy...

 Meni nije svejedno, apple je zauzeo mjesto najodvratnije tvrtke inaugurirajući najodvratnije kapitalističke prakse i da imaju najbolje sve na svijetu i okolici ne bih koristio niti jedan njihov uređaj niti uslugu a kamo li kupio.

Pitanje je je li odvratnija tvrtka koja inaugurira odvratne kapitalističke prakse ili ona koja kaže "mi nismo takvi" (Android konkurencija za punjač i 3.5mm utor), a onda potiho, dok nitko ne gleda, uvedu iste te loše prakse.

edit:

 Apple utire put, ostali slijede, od kuda smrdi riba?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 23:16 (notloB).
10 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Ima li gore od fanbojeva (bilo čega u bilo koga)? Ti ljudi drugima govore da su ispranih mozgova, ovce, ovo ono, a ne vide da upravo oni odgovaraju takvom profilu ljudi.

Imam 20+ godina iskustva u industriji. Počeo sam na računalima koje su ovdje neki vidjeli u povijesnim dokumentarcima. Radio sam i radim s ljudima koji su vrh u industriji. Glavni OS mi je linux, imam macbook pro, windows laptop, iphone, 2x samsung telefona, i još hrpu drugih. Kad radiš (a ne provodiš dane u online fanboj bunkerima) očekuješ da računalo ili štogod odradi svoj posao pouzdano bez problema s dovoljno aplikacija dostupnih za rad. Apple to pruža sa vrlo visokom integracijom svih svojih uređaja. Microsoft to pruža sa svojim OS-om, cloud uslugama i gamingom. Odabir ekosustava je na osobnoj (i poslovnoj) razini. Tko to ne shvaća je ili dijete ili ograničen fanboj ili ljut fanboj.
Stvarno prestanite s tim glupostima. Što koga briga koje uređaje koristi ako mu odgovaraju. Pogotovo faking telefon od kojeg očekujem da kad otvorim kutiju da radi, da imam sve potrebne aplikacije i integracije i to je to. Baš mi se da zajebavat sa rootevima, customizacijom i raznim neproduktivnim glupostima. Ali to sam ja. Nekom drugom to odgovara i boli me ona stvar. Kao što bi i njega trebala za ono što ja radim.
Nadglednik dina
Moj PC  
20 1 hvala 2
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn

Pa naravno, izvrstan komentar. Takve i tražimo ovdje. Ali ovim pikavcima koji su odavno trebali popit mliko i otić u krpe je nemoguće objasniti neke stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
ivgrgic kaže...
Čuj, a možda je to zbog toga sto iPhone nakon 10 godina radi jednako kao prvog dana, možda zato sto nakon deset godina dobije update, a ne toliko zbog uskoro zaboravljenog USB sticka kojeg koristi 1% korisnika

 yeah right.  bit će netko drugi throttla uređaj da bi produljio trajanje baterije i prisilio korisnike na prelazak na novi model. koji je to iPhone po pitanju baterije izgurao 10 godina, da mi je to vidjeti. Uostalom tko to danas ima želju koristiti iPhone 4?

 

Piše korisnik iPhonea od prve generacije.

12 godina
neaktivan
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Postoji jedan bitan razlog zašto je to tako, a ne vidim da je spomenut. Amerikanci imaju izrazito agresivnu politiku prema Kinezima. Oni su toliko brainwashani da su uvjereni kako su svi kineski uređaji u biti špijuni, a kako znamo treba "make America great again" i zato u obzir dolaze samo američanski proizvodi (Apple, Google) i donekle se tu provukao Samsung. Ostali su na crnoj listi. Vidjeli smo kako je završio Huawei, a isto su pokušali i sa Xiaomijem, ali su izgubili na sudu nakon uložene tužbe. Međutim anti Kinesko ozračje je stvoreno i stalno prisutno.

 
5 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Entry Point kaže...
Ima li gore od fanbojeva (bilo čega u bilo koga)? Ti ljudi drugima govore da su ispranih mozgova, ovce, ovo ono, a ne vide da upravo oni odgovaraju takvom profilu ljudi.

Imam 20+ godina iskustva u industriji. Počeo sam na računalima koje su ovdje neki vidjeli u povijesnim dokumentarcima. Radio sam i radim s ljudima koji su vrh u industriji. Glavni OS mi je linux, imam macbook pro, windows laptop, iphone, 2x samsung telefona, i još hrpu drugih. Kad radiš (a ne provodiš dane u online fanboj bunkerima) očekuješ da računalo ili štogod odradi svoj posao pouzdano bez problema s dovoljno aplikacija dostupnih za rad. Apple to pruža sa vrlo visokom integracijom svih svojih uređaja. Microsoft to pruža sa svojim OS-om, cloud uslugama i gamingom. Odabir ekosustava je na osobnoj (i poslovnoj) razini. Tko to ne shvaća je ili dijete ili ograničen fanboj ili ljut fanboj.
Stvarno prestanite s tim glupostima. Što koga briga koje uređaje koristi ako mu odgovaraju. Pogotovo faking telefon od kojeg očekujem da kad otvorim kutiju da radi, da imam sve potrebne aplikacije i integracije i to je to. Baš mi se da zajebavat sa rootevima, customizacijom i raznim neproduktivnim glupostima. Ali to sam ja. Nekom drugom to odgovara i boli me ona stvar. Kao što bi i njega trebala za ono što ja radim.

 Ja sam fanboy zdravog razuma, naravno da se mene NE tiče ko šta kupuje i nek si kupi ko šta hoće i na kraju krajeva vaši/tvoji novci, ali ako kupis nešto što je lošije od nečega i to nešto ima puno manje opcija odnosno slabije mogućnosti a košta 3-10x više automatski mislim da neznaš raspolagat sa novcima i ne razmišljaš logički niti razumno, nevezano samo za mobitele i tehniku. (Osim ako si iOS programer).  Ja sam odrastao idejom da uvijek u životu treba iskoristiti maksimum od nečega, da dobiješ najviše za svoje novce, da iskoristip maksimum za uloženo-dobiveno, po meni apple proizvodi to nisu niti će ikad bit dok postoje jeftinije a funkcionalnije varijante. Da iphone košta 3-4000 kn nebi ja ništa rekao, ali netko ko kupi iphone ili macbook za 10x veću cijenu nije razuman i vjerojatno tolike novce daje samo radi statusa.

 

Sve šta si naveo za android to je možda bilo 2015/16/17, nema potrebe više rootat androide, customizacija o kojoj govoriš ide u tri klika, i neznam o kakvim neproduktivnim glupostima pričaš. I još da napomenem da se android nadje za 10x puta manju cijenu, a dobiješ puno više. I kak sad kupnja ajfona može bit razumna kupnja? Dokle god postoji jeftinija, bolja varijanta od bilo čega u svijetu a u ovom slučaju ajfon i mekbuka,  kupnja nemože bit razumna kupnja. Najbolje da pogledaš video šta je kolega Indestructible naljepio, ima 17 miliona pogleda i baš su se dotakli teme kako kupci iphone'a nisu razumni.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 0:15 (Cryogenic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
jglllllll kaže...

Nakon što sam kupio iphone shvatio sam o čemu ekipa priča i zašto svi prelaze tu.

Android telefoni su ko djeca, moraš stalno neki k sa njima, iphone ne znas da ga imas dok ne zvoni ...

 ne, android telefon ti omogućuje to pa ekipa i koristi, dok na iPhone to jednostavno nije moguće pa ti i ne pada na pamet. iPhone kao i drugi Apple proizvodi ima iznimno dobar, ali i zatvoren ekosustav.

top Android će jednako dobro raditi kao i iPhone bez ikakvog prčkanja, ali ekipa kupi mob od 1000kn i želi da se pretvori u iPhone 13 pro max.

10 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Svi žele iPhone, nemojmo se lagati. Radi se o prvenstveno vrhunskom operativnom sustavu koji je bolje i stabilniji od Androida nekoliko svjetlosnih godina. Android telefon može imati najbolju kameru, zoom, ekran, sve, ali operativni sustav je ono što je najveća prednost iPhonea. Isto je i sa iPadom. Dok sa stolnim računalnima je tu nešto drugačija priča. Windowsi su nekako bolji operativni sustav za većinu ljudi. Na njih su naučeni i teško će se tu stvari promijeniti. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 0:27 (MarkoRi).
 
0 5 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Apple bi mogao završit kao Nokia kroz sljedečih 10 godina upravo radi manjka inovacija i slabijih karakteristika mobitela, a onda će doći glasnogovornik kao kod Nokie koji će reći: “Nismo učinili ništa loše. Ali nekako smo izgubili"

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...

Apple bi mogao završit kao Nokia kroz sljedečih 10 godina upravo radi manjka inovacija i slabijih karakteristika mobitela, a onda će doći glasnogovornik kao kod Nokie koji će reći: “Nismo učinili ništa loše. Ali nekako smo izgubili"

 ni blizu slucaja sa nokijom.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
16 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Entry Point kaže...
Ima li gore od fanbojeva (bilo čega u bilo koga)? Ti ljudi drugima govore da su ispranih mozgova, ovce, ovo ono, a ne vide da upravo oni odgovaraju takvom profilu ljudi.

Imam 20+ godina iskustva u industriji. Počeo sam na računalima koje su ovdje neki vidjeli u povijesnim dokumentarcima. Radio sam i radim s ljudima koji su vrh u industriji. Glavni OS mi je linux, imam macbook pro, windows laptop, iphone, 2x samsung telefona, i još hrpu drugih. Kad radiš (a ne provodiš dane u online fanboj bunkerima) očekuješ da računalo ili štogod odradi svoj posao pouzdano bez problema s dovoljno aplikacija dostupnih za rad. Apple to pruža sa vrlo visokom integracijom svih svojih uređaja. Microsoft to pruža sa svojim OS-om, cloud uslugama i gamingom. Odabir ekosustava je na osobnoj (i poslovnoj) razini. Tko to ne shvaća je ili dijete ili ograničen fanboj ili ljut fanboj.
Stvarno prestanite s tim glupostima. Što koga briga koje uređaje koristi ako mu odgovaraju. Pogotovo faking telefon od kojeg očekujem da kad otvorim kutiju da radi, da imam sve potrebne aplikacije i integracije i to je to. Baš mi se da zajebavat sa rootevima, customizacijom i raznim neproduktivnim glupostima. Ali to sam ja. Nekom drugom to odgovara i boli me ona stvar. Kao što bi i njega trebala za ono što ja radim.

 Absolutno se slazem s ovim navedenim. Koristio sam PC od Win 3.1 nadalje i preko 20 godina iskustva u IT-u na raznim funkcijama, hardware, software, mreza, serveri pa do napredne analitike. Probao sam sve zivo i ono sto nikad nije zazivilo i idalje koristim sve od linuksa RPI pa nadalje...

Koje glupe price oko Fanboy's..

Samo da se pohvalim - Sada evo imam sve od apple-a i cijelu kucu na HomeKit-u a naravno i svi ukucani i vecina rodbine su na Apple-u, ma nije hvaljenje, imam i pregrsti drugih winwows i linux masina, pa cak i jedan prastari anrdoid koji sam prenamjenio u nesto korisno.

  • Evo meni je bitno da me neki deblili ne profiliraju ili moju djecu.
  • Da je moja kucna mreza zasticena i da se moji uredaji ( a imam ih, o ho ho) ne spajaju na nikakav cloud servis koji ja nisam odobrio
  • Da mogu ograniciti koje aplikacije i u kojem vremenu mi djeca gledaju a ne neke cajke i nekakve glupe influncere po YouTubu i TT.

Da mogu ograniciti kolko ce vremena upijati gluposti s interneta i da je sadrzaj primjeren njihovom uzrastu.

Nadalje, da u autu ne moram stekati nekakve kabele nego da bih imao svoj uredaj s svim bitnim na ekranu. 

Da mogu sadrzaj prenjeti na bilo koji uredaj i da to funkcionira u svakom djelu kuce bez zica *kojih jos uvijek umam pun kamion i odbijam ih koristiti.

Da je sve povezano i intuitivno, jer moji ukucani ne zele koristiti nesto sto nikad ne radi kako treba.

Da ja non-stop ne moram nesto popravljati svima. (koliko sam samo sati proveo na TeamViewer-u i objasnjavao i popravljao.. ) 

Mogao bih valjda nabrajati do sutra.. sve te razlike koje su meni bitne, a znam da ce mi netko odgovoriti da Smsung s12343234 ima 1000040050 megapiksela i zum od 144350 puta (kao da cu ja snimati hollywood-ski uradak) te najbrzi procesor na svijetu koji se nikada ne trotla osim kad igras igricu 2 minute jer terminalno nije podesen da to hendla. Bitno je da je najbzi i sto ako ne mozes koristiti 30% kapaciteta tog procesora i sto ti pojede bateriju.

Evo iako sam doktorirao na windowsima i slagao masine kad ni HG Spot nije imao pojma kako sloziti konfiguraciju.Nitko mi nista nikada nije kupio i sve sam sam zaradio i sam si priustio. Tek toliko, ako netko misli odgovoriti na ovaj post samo da se zna unaprijed da nisam tatin i mamim mezimac.

Dakle, moja odluka oko kupnje Apple uredaja nema nikakve veze s statusnim simbolom jer se ne krecem u nikakvim takvim drustvima, niti za to imam potrebu. Nemam se potrebu ni isticati niti hvaliti (iako ovo gore tako zvuci).  Apple koristim jer (najiskrenije radi kako prvi dan tako i zadnji dan) mi trebaju pouzdani uredaji s razumljivim suceljem i malo vise sigurnosti i obzira prema privatnosti.

Platim vise u startu po starom dobrom principu (Ne plati prostitutku, platit ces doktora) a da li je ona plavusa ili crnka, valjda je stvar osobne preference. Probao sam koristiti Android u vise navrata i ne svida mi se, TOCKA.

Dajte vise sjasite s tih ratovima platforma... 

e.......
16 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

ameri kupuju apple proizvode jer su kod njih jeftiniji i imaju bolje standarde, ovdje su preskupi za ono sta nude. takoder ih imaju stalno na akcijama u telekomima kao sta nasi forsiraju shiomi ili samsusng.

 

takoder kao sta kolega kaze da si outsider kao dijete ako imas android a ostali imaju iphone jer imas plave poruke. jbga djeca su i povrsna su i ne zelis da ti djete pati radi toga sta mozes dobit slicat proizvod za manje love

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Na kraju dana ako nemam PC blizu. To se odnosi na odmor
14 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Entry Point kaže...
Ima li gore od fanbojeva (bilo čega u bilo koga)? Ti ljudi drugima govore da su ispranih mozgova, ovce, ovo ono, a ne vide da upravo oni odgovaraju takvom profilu ljudi.

Imam 20+ godina iskustva u industriji. Počeo sam na računalima koje su ovdje neki vidjeli u povijesnim dokumentarcima. Radio sam i radim s ljudima koji su vrh u industriji. Glavni OS mi je linux, imam macbook pro, windows laptop, iphone, 2x samsung telefona, i još hrpu drugih. Kad radiš (a ne provodiš dane u online fanboj bunkerima) očekuješ da računalo ili štogod odradi svoj posao pouzdano bez problema s dovoljno aplikacija dostupnih za rad. Apple to pruža sa vrlo visokom integracijom svih svojih uređaja. Microsoft to pruža sa svojim OS-om, cloud uslugama i gamingom. Odabir ekosustava je na osobnoj (i poslovnoj) razini. Tko to ne shvaća je ili dijete ili ograničen fanboj ili ljut fanboj.
Stvarno prestanite s tim glupostima. Što koga briga koje uređaje koristi ako mu odgovaraju. Pogotovo faking telefon od kojeg očekujem da kad otvorim kutiju da radi, da imam sve potrebne aplikacije i integracije i to je to. Baš mi se da zajebavat sa rootevima, customizacijom i raznim neproduktivnim glupostima. Ali to sam ja. Nekom drugom to odgovara i boli me ona stvar. Kao što bi i njega trebala za ono što ja radim.

Rekao bih ponajbolji odgovor u čitavoj ovoj temi! Apolitičani te točno onakav kakav bi trebao biti od 99% ljudi koji dolaze na ovaj forum! Svaka čast, slažem se u potpunosti, a isto tako i sam razmišljam!

15 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Baš sam neki dan pogledal po drugi puta dobar stari film "Idiocracy".

Iz nekog razloga uvijek se sjetim tog filma kad netko spomene Amerikance i Apple.

Ako netko to još nije pogledal..preporuka.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
AlterA kaže...

 Absolutno se slazem s ovim navedenim. Koristio sam PC od Win 3.1 nadalje i preko 20 godina iskustva u IT-u na raznim funkcijama, hardware, software, mreza, serveri pa do napredne analitike. Probao sam sve zivo i ono sto nikad nije zazivilo i idalje koristim sve od linuksa RPI pa nadalje...

Koje glupe price oko Fanboy's..

Samo da se pohvalim - Sada evo imam sve od apple-a i cijelu kucu na HomeKit-u a naravno i svi ukucani i vecina rodbine su na Apple-u, ma nije hvaljenje, imam i pregrsti drugih winwows i linux masina, pa cak i jedan prastari anrdoid koji sam prenamjenio u nesto korisno.

  • Evo meni je bitno da me neki deblili ne profiliraju ili moju djecu.
  • Da je moja kucna mreza zasticena i da se moji uredaji ( a imam ih, o ho ho) ne spajaju na nikakav cloud servis koji ja nisam odobrio
  • Da mogu ograniciti koje aplikacije i u kojem vremenu mi djeca gledaju a ne neke cajke i nekakve glupe influncere po YouTubu i TT.

Da mogu ograniciti kolko ce vremena upijati gluposti s interneta i da je sadrzaj primjeren njihovom uzrastu.

Nadalje, da u autu ne moram stekati nekakve kabele nego da bih imao svoj uredaj s svim bitnim na ekranu. 

Da mogu sadrzaj prenjeti na bilo koji uredaj i da to funkcionira u svakom djelu kuce bez zica *kojih jos uvijek umam pun kamion i odbijam ih koristiti.

Da je sve povezano i intuitivno, jer moji ukucani ne zele koristiti nesto sto nikad ne radi kako treba.

Da ja non-stop ne moram nesto popravljati svima. (koliko sam samo sati proveo na TeamViewer-u i objasnjavao i popravljao.. ) 

Mogao bih valjda nabrajati do sutra.. sve te razlike koje su meni bitne, a znam da ce mi netko odgovoriti da Smsung s12343234 ima 1000040050 megapiksela i zum od 144350 puta (kao da cu ja snimati hollywood-ski uradak) te najbrzi procesor na svijetu koji se nikada ne trotla osim kad igras igricu 2 minute jer terminalno nije podesen da to hendla. Bitno je da je najbzi i sto ako ne mozes koristiti 30% kapaciteta tog procesora i sto ti pojede bateriju.

Evo iako sam doktorirao na windowsima i slagao masine kad ni HG Spot nije imao pojma kako sloziti konfiguraciju.Nitko mi nista nikada nije kupio i sve sam sam zaradio i sam si priustio. Tek toliko, ako netko misli odgovoriti na ovaj post samo da se zna unaprijed da nisam tatin i mamim mezimac.

Dakle, moja odluka oko kupnje Apple uredaja nema nikakve veze s statusnim simbolom jer se ne krecem u nikakvim takvim drustvima, niti za to imam potrebu. Nemam se potrebu ni isticati niti hvaliti (iako ovo gore tako zvuci).  Apple koristim jer (najiskrenije radi kako prvi dan tako i zadnji dan) mi trebaju pouzdani uredaji s razumljivim suceljem i malo vise sigurnosti i obzira prema privatnosti.

Platim vise u startu po starom dobrom principu (Ne plati prostitutku, platit ces doktora) a da li je ona plavusa ili crnka, valjda je stvar osobne preference. Probao sam koristiti Android u vise navrata i ne svida mi se, TOCKA.

Dajte vise sjasite s tih ratovima platforma... 

Ovo je odličan komentar.

I ono kaj Android fanboy ne shvaćaju: istina da je Android nadmoćan po customizaciji i mogućnostima, ali je to dvosjekli mač.

Koliko puta vas je Android korisnik gnjavio da mu nekaj sredite na mobitelu, a koliko iphoneovac?

Realno 90/10%  s tim da su i ovih 10% problemi vezani uz neku web uslugu, a ne sami mobitel.

U tome je stvar, zapravo je ograničen OS najbolja stvar na svijetu.

Ja bih iskreno najviše htio da ja jedini na svijetu koristim Android, Windowse i Linux, a svi ostali iphone i macbook.

Život bi bio 99% ljepši... 

Ali očito ništa od toga.

 

danko99 kaže...

Baš sam neki dan pogledal po drugi puta dobar stari film "Idiocracy".

Iz nekog razloga uvijek se sjetim tog filma kad netko spomene Amerikance i Apple.

Ako netko to još nije pogledal..preporuka.

 

I sad si razmisli: biti siromašan i pametan balkanac ili glup i bogat amerikanac?

Odgovor se sam nameće: kad si glup pate svi oko tebe, ali ti uživaš, dok kad si siromašan uživaju svi oko tebe a ti patiš.

Pa si ti misli...

 

pan y agujas
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Indestructible kaže...
Cryogenic kaže...

Apple bi mogao završit kao Nokia kroz sljedečih 10 godina upravo radi manjka inovacija i slabijih karakteristika mobitela, a onda će doći glasnogovornik kao kod Nokie koji će reći: “Nismo učinili ništa loše. Ali nekako smo izgubili"

 ni blizu slucaja sa nokijom.

 Inovacije novog iphone'a 14 koji izlazi preksutra? Kameru dižu sa 12 na 48 megapixela i ide pilula umjesto notcha. I that's all folks.

12 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

a inovacije kod androida su vrhunske. evo možemo promjenit paletu boja da odgovara wallpaperu, malo pregrupiraju settings opcije svako toliko da ipak bude neka promjena. mobiteli već 5 godina isti, nabili ovu odvratnu proporciju 20:9 kojoj ni dan danas 90% aplikacija nije prilagođeno, niti će ikada biti, a za normalno upravljanje sada izmišljaju neke one hand modeve i slična sranja - koji opet sliku na ekranu skliraju na 16:9 i zatamne ostatak ekrana. inovacije na polju kamere - astro mode? evo svi budni do 4 ujutro, čekaju jednom godišnje perzeide da uhvate taj trenutak, jer sada mobitel slika noćno nebo.

 

dan danas, preko 29% aktivnih android uređaja je na 11, 22% na desetki (dakle 3 godine stara vezija) je 20% uređaja, na 12 20%. a na nekih malo manje od 40% uređaja su verzije starije preko 4+ godina. fenomenalna soft podrška. 

 

a da o servisnoj podršci i ne pričam. jedino pozitivno iskustvo sam imao sa oneplus 7t kada su mi zamjenili modul kamere jer autofokus nije radio na glavnoj i uw kameri, dpd došao po mob, na službeni oneplus servis u krakow, vraćen doma za tjedan dana. a koliko sam se samo puta gombao sa linskom oko galaxyja s9 i zelenog ekrana, čak tri puta vraćao na servis da bi mi vratili novce nakon 2 faking mjeseca. a sve zato jer samsung u hrv nema svoj servis (možda ga sada i imaju, ali 2018. ga nije bilo za mobitele), pa onda sa instar informatikom zbog defektnog radijskog modula na ćaomi mi 9 pro, doslovno ista stvar, samo je trajalo kraće - mjesec i pol. o zamjenskom uređaju ni priče, a dobio sam ga doslovno uz prijetnju prijavom tržišnom inspektoratu i to neki htc desire 625... već i tada arhajski mob koji je lagane excel tablice otvarao nekoliko minuta, sync maila nepostojeći uz punjenje baterije nekoliko puta na dan.

sad ćete reći, pa to su naši servisi krivi. možda. ali jedan apple si to ne dopušta, niti sebi niti ovlaštenim partnerima, jer uređaje i naplate, ali ga i održavaju bez ikakvog problema i debilnih izlika sljedećih 5+ godina.

 

evo na pixel forumima - koliko su ljudi imali problema sa pixel 6  i 6 pro serijom, prekidanje poziva, čak i neregistriranje poziva uopće, znači glavna funkcija mobitela i to je trajalo praktički do androdia 13 kada je većina tih bugova ispeglana... a mobitel od googlea, doslovno 1st party proizvođač. totalno su ugledni i inovativni, nema kaj.

i to sve uređaji redovito preko 4000-5000 i više tisuća kn.

 

pa svatko normalan kome pare nisu problem, posebno zapadnjacima kojima naša kultura stremi, jednostavno će dat još trećinu ili još i manje jedne mjesečne plaće i kupit si ajfon i ne mozgat sljedećih 5+ godina koliko će mu mobitel eventualno bit na servisu, oće mu nadogradnja osakatit performanse mobitela, oće bit battery draina, qraca i palaca. i još će na kraju taj model preko buy in programa vratit i dobit popust na budući novi ajfon. tako se posluje kad firma ima reputaciju i plan poslovanja.

 

trenutno imam a52s, prije toga oneplus 8 pro, da ne bi ispalo da kenjam po andoridu bez pokrića, a zadnji ajfon sam koristio 11-icu jedno godinu dana, nakon čega sam ga dao burazu da nakon tih jeftilen redmija ima normalan mob. eto ga dan danas pići, bio na servisu, staklo zamjenio za 500kn, popravak trajao 4 sata od primitka do predaje moba, taman dok smo se prošetali po zg i pojeli pizzu u oroslavlju.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 10:57 (Apachy).
 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Ja sam do pred pola godine gurao Android. Poglavito S8, S10+, S21 Ultra i onda sam odlucio na Iphone 13 pro max da isprobam. I moram priznat odusevljava me baterija (traje 2 dana bez pardona koliko god ga tlacio) sto nisam nikad uspijevao dobit sa Samsungom.

 

Camera je point, shoot, forget, ne moras se brinut dal je lose slikao i sta ja znam. Nije mozda naj bolja slika, ima boljih ali jednostavnost je ono sto me odusevljava i svaka slika je upotrebljiva. 

 

Jedino im zamjeram sto nema swipe keyboard ako se koristi HR, i sto nema T9 biranje brojeva to me iritira jako. 

 

Sve u svemu vise mi se dopao iOS i Iphone od Android svijeta. Sad moze netko rec da se ne slaze i u pravu je al za njega samog. Meni 2 dana baterija znaci vise od bilo kakvog customiziranja. 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...

Ti ne možeš smireno i zrelo komentirati ovu problematiku tako da su ti postovi bezvrijedni.

 Jako je bitan neki apple fan boy koji je dao previse para za svoj shitbook i kad ga se suoči sa istinom i realnošću počne plakat. Cry me a river. I koji na kraju ako želiš prodat moraš dat u pola cijene ako ga želiš prodat, tak da tebe nebi poslao ni u mcdonalds da mi doneseš doma narudžbu. Jel bilo dovoljno nepristojno?


Na sto tocno mislis pod shitbook? Ja imam MacBook sa M1PRO i ne mogu vise zamislit da ista drugo koristim kao radni laptop (developanje). A i MacBook Air sa M2 je dosao do te razine da je cak jeftiniji od usporedivih ultrabookova kao sto je Dell XPS plus 13" uz slicne performanse i sa duplo duzim vijekom baterije.

Nazivat nesto shitbook samo zbog tvog osobnog uvjerenja je pretjerano, vec dugo se nije desio takav shift na trzistu laptopa kao sto je to slucaj sa M1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 11:59 (Zhawk).
 
7 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Zhawk kaže...
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...

Ti ne možeš smireno i zrelo komentirati ovu problematiku tako da su ti postovi bezvrijedni.

 Jako je bitan neki apple fan boy koji je dao previse para za svoj shitbook i kad ga se suoči sa istinom i realnošću počne plakat. Cry me a river. I koji na kraju ako želiš prodat moraš dat u pola cijene ako ga želiš prodat, tak da tebe nebi poslao ni u mcdonalds da mi doneseš doma narudžbu. Jel bilo dovoljno nepristojno?


Na sto tocno mislis pod shitbook? Ja imam MacBook sa M1PRO i ne mogu vise zamislit da ista drugo koristim kao radni laptop (developanje). A i MacBook Air sa M2 je dosao do te razine da je cak jeftiniji od usporedivih ultrabookova kao sto je Dell XPS plus 13" uz slicne performanse i sa duplo duzim vijekom baterije.

Nazivat nesto shitbook samo zbog tvog osobnog uvjerenja je pretjerano, vec dugo se nije desio takav shift na trzistu laptopa kao sto je to slucaj sa M1.

 Kako sam i rekao za iOS programiranje/xcode kupit Macbook je opravdano i razumno, iOS programeri su ionako puni para. Istina, Apple je napravio revoluciju sa tim čipom i gledam neki dan, baterija abnormalno dugo traje. Ali sad da ću dat 17 000 kn za m1pro da mi baterija duže traje baš i neću. iOS programer ga zaradi za 10-15 dana. Cijena je nerazumna za običnog korisnika, što kad želiš prodat mac,  kakvo je tržište za tako nešto u hr, jako slabo, tak kad se sve uzme u obzir, neisplativo, skupo i nerazumna kupnja osim ako nisi iOS programer. Za puno puno manje para možeš dobit isto i biti isto efikasan i funkcionalan. Na kraju krajeva tu je i hackintosh, virtualbox/mac i sve se da složiti da radi na puuuno jeftinijem pc'u/laptopu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 12:18 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Zhawk kaže...
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...

Ti ne možeš smireno i zrelo komentirati ovu problematiku tako da su ti postovi bezvrijedni.

 Jako je bitan neki apple fan boy koji je dao previse para za svoj shitbook i kad ga se suoči sa istinom i realnošću počne plakat. Cry me a river. I koji na kraju ako želiš prodat moraš dat u pola cijene ako ga želiš prodat, tak da tebe nebi poslao ni u mcdonalds da mi doneseš doma narudžbu. Jel bilo dovoljno nepristojno?


Na sto tocno mislis pod shitbook? Ja imam MacBook sa M1PRO i ne mogu vise zamislit da ista drugo koristim kao radni laptop (developanje). A i MacBook Air sa M2 je dosao do te razine da je cak jeftiniji od usporedivih ultrabookova kao sto je Dell XPS plus 13" uz slicne performanse i sa duplo duzim vijekom baterije.

Nazivat nesto shitbook samo zbog tvog osobnog uvjerenja je pretjerano, vec dugo se nije desio takav shift na trzistu laptopa kao sto je to slucaj sa M1.

 Kako sam i rekao za iOS programiranje kupit Macbook je opravdano i razumno, iOS programeri su ionako puni para. Istina, Apple je napravio revoluciju sa tim čipom i gledam neki dan, baterija abnormalno dugo traje. Ali sad da ću dat 17 000 kn za m1pro da mi baterija duže traje baš i neću. Cijena je nerazumna za običnog korisnika, što kad želiš prodat mac,  kakvo je tržište za tako nešto u hr, jako slabo, tak kad se sve uzme u obzir, neisplativo, skupo i nerazumna kupnja osim ako nisi iOS programer. Za puno puno manje para možeš dobit isto i biti isto efikasan i funkcionalan. Na kraju krajeva tu je i hackintosh, virtualbox/mac i sve se da složiti da radi na puuuno jeftinijem pc'u/laptopu.

 Malo si prošvikal. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
dax-lax kaže...
Cryogenic kaže...
Zhawk kaže...
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...

Ti ne možeš smireno i zrelo komentirati ovu problematiku tako da su ti postovi bezvrijedni.

 Jako je bitan neki apple fan boy koji je dao previse para za svoj shitbook i kad ga se suoči sa istinom i realnošću počne plakat. Cry me a river. I koji na kraju ako želiš prodat moraš dat u pola cijene ako ga želiš prodat, tak da tebe nebi poslao ni u mcdonalds da mi doneseš doma narudžbu. Jel bilo dovoljno nepristojno?


Na sto tocno mislis pod shitbook? Ja imam MacBook sa M1PRO i ne mogu vise zamislit da ista drugo koristim kao radni laptop (developanje). A i MacBook Air sa M2 je dosao do te razine da je cak jeftiniji od usporedivih ultrabookova kao sto je Dell XPS plus 13" uz slicne performanse i sa duplo duzim vijekom baterije.

Nazivat nesto shitbook samo zbog tvog osobnog uvjerenja je pretjerano, vec dugo se nije desio takav shift na trzistu laptopa kao sto je to slucaj sa M1.

 Kako sam i rekao za iOS programiranje kupit Macbook je opravdano i razumno, iOS programeri su ionako puni para. Istina, Apple je napravio revoluciju sa tim čipom i gledam neki dan, baterija abnormalno dugo traje. Ali sad da ću dat 17 000 kn za m1pro da mi baterija duže traje baš i neću. Cijena je nerazumna za običnog korisnika, što kad želiš prodat mac,  kakvo je tržište za tako nešto u hr, jako slabo, tak kad se sve uzme u obzir, neisplativo, skupo i nerazumna kupnja osim ako nisi iOS programer. Za puno puno manje para možeš dobit isto i biti isto efikasan i funkcionalan. Na kraju krajeva tu je i hackintosh, virtualbox/mac i sve se da složiti da radi na puuuno jeftinijem pc'u/laptopu.

 Malo si prošvikal. 

 Ja sam samo realan, ko ima para nek si kupi šta hoće, samo kažem da kupnja Apple proizvoda nije razumna kupnja. Takodjer za tebe mogu reć da si prošvikal dajući 6800 kn za 22 ultra, po meni bacanje para i nerazumnja kupnja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 12:25 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Zhawk kaže...
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...

Ti ne možeš smireno i zrelo komentirati ovu problematiku tako da su ti postovi bezvrijedni.

 Jako je bitan neki apple fan boy koji je dao previse para za svoj shitbook i kad ga se suoči sa istinom i realnošću počne plakat. Cry me a river. I koji na kraju ako želiš prodat moraš dat u pola cijene ako ga želiš prodat, tak da tebe nebi poslao ni u mcdonalds da mi doneseš doma narudžbu. Jel bilo dovoljno nepristojno?


Na sto tocno mislis pod shitbook? Ja imam MacBook sa M1PRO i ne mogu vise zamislit da ista drugo koristim kao radni laptop (developanje). A i MacBook Air sa M2 je dosao do te razine da je cak jeftiniji od usporedivih ultrabookova kao sto je Dell XPS plus 13" uz slicne performanse i sa duplo duzim vijekom baterije.

Nazivat nesto shitbook samo zbog tvog osobnog uvjerenja je pretjerano, vec dugo se nije desio takav shift na trzistu laptopa kao sto je to slucaj sa M1.

 Kako sam i rekao za iOS programiranje kupit Macbook je opravdano i razumno, iOS programeri su ionako puni para. Istina, Apple je napravio revoluciju sa tim čipom i gledam neki dan, baterija abnormalno dugo traje. Ali sad da ću dat 17 000 kn da mi baterija duže traje baš i neću. Cijena je nerazumna za običnog korisnika, što kad želiš prodat mac,  kakvo je tržište za tako nešto u hr, jako slabo, tak kad se sve uzme u obzir, neisplativo, skupo i nerazumna kupnja osim ako nisi iOS programer. Za puno puno manje para možeš dobit isto i biti isto efikasan i funkcionalan. Na kraju krajeva tu je i hackintosh, virtualbox/mac i sve se da složiti da radi na puuuno jeftinijem pc'u/laptopu.

 
Ne programiram niti za iOS niti za MacOS. Ne kupuje se MacBook samo za to, vec zato sto je iznimno kvalitetan i performantan. Ja na svom MacBooku jos nisam cuo da se pale ventilatori a kompajlira isti codebase bar 3-4x brze od i9 prethodne generacije.
Uostalom nisam usporedio MacBook Air M1 sa nekim entry level modelom vec sa modelom koji mu je konkurentan.

Cijena uredjaja te ne opravdava dok pljujes po njemu i nazivas ga shitbookom.

12 godina
suspendiran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Zhawk kaže...
Cryogenic kaže...
Zhawk kaže...
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...

Ti ne možeš smireno i zrelo komentirati ovu problematiku tako da su ti postovi bezvrijedni.

 Jako je bitan neki apple fan boy koji je dao previse para za svoj shitbook i kad ga se suoči sa istinom i realnošću počne plakat. Cry me a river. I koji na kraju ako želiš prodat moraš dat u pola cijene ako ga želiš prodat, tak da tebe nebi poslao ni u mcdonalds da mi doneseš doma narudžbu. Jel bilo dovoljno nepristojno?


Na sto tocno mislis pod shitbook? Ja imam MacBook sa M1PRO i ne mogu vise zamislit da ista drugo koristim kao radni laptop (developanje). A i MacBook Air sa M2 je dosao do te razine da je cak jeftiniji od usporedivih ultrabookova kao sto je Dell XPS plus 13" uz slicne performanse i sa duplo duzim vijekom baterije.

Nazivat nesto shitbook samo zbog tvog osobnog uvjerenja je pretjerano, vec dugo se nije desio takav shift na trzistu laptopa kao sto je to slucaj sa M1.

 Kako sam i rekao za iOS programiranje kupit Macbook je opravdano i razumno, iOS programeri su ionako puni para. Istina, Apple je napravio revoluciju sa tim čipom i gledam neki dan, baterija abnormalno dugo traje. Ali sad da ću dat 17 000 kn da mi baterija duže traje baš i neću. Cijena je nerazumna za običnog korisnika, što kad želiš prodat mac,  kakvo je tržište za tako nešto u hr, jako slabo, tak kad se sve uzme u obzir, neisplativo, skupo i nerazumna kupnja osim ako nisi iOS programer. Za puno puno manje para možeš dobit isto i biti isto efikasan i funkcionalan. Na kraju krajeva tu je i hackintosh, virtualbox/mac i sve se da složiti da radi na puuuno jeftinijem pc'u/laptopu.

 
Ne programiram niti za iOS niti za MacOS. Ne kupuje se MacBook samo za to, vec zato sto je iznimno kvalitetan i performantan. Ja na svom MacBooku jos nisam cuo da se pale ventilatori a kompajlira isti codebase bar 3-4x brze od i9 prethodne generacije.
Uostalom nisam usporedio MacBook Air M1 sa nekim entry level modelom vec sa modelom koji mu je konkurentan.

Cijena uredjaja te ne opravdava dok pljujes po njemu i nazivas ga shitbookom.

 Ja mogu nazvat šta hoću kako hoću i pljuvat po čemu ja hoću i neznam šta si se uvrijedio pahuljice, ja pričam o kranjim korisnicima koji ne koriste macbook u poslovne svrhe, naravno da ćeš kupit mac ako je brzi 5x za poslovne svrhe i ako zaradjujes dobro, ja neznam sta nije jasno i hvataš se ko pijan plota, za mene je shitbook i shitphone overpriced smeće za krajnjeg korisnika koji ne razmisljaju svojim glavama a ni ne raspolazu svojim novcem racionalno niti logički i amen. Čim postoji jeftinija varijanta a dobiješ isto, suludo je bacat više para (osim za poslovne potrebe).

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 12:32 (Cryogenic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice