Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

poruka: 132
|
čitano: 28.308
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl".
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
picajzla0707 kaže...
Zanimljivo kako nekima smeta jasna veza između oružja i broja upucanih. Pa jbga, kako god okrenuli i obrnuli, brali trešnje i banalizirali, veći broj oružja u društvu ujedno znači i veći broj upucanih.
Što više jednog, to više drugog, a jel taj koeficjent malko manji ili malko veći sasvim je svejedno jer je veza direktna i neporeciva pa da se okrenete na glavu i oko nje

 Nitko ne veli da nema veze ali nije 1:1, OK ?

 

Na brojkama koje si ti povezao, vidimo da ima nešto i u građanskom odgoju, općenitoj kulturi itd...

 

ili da prisnažim Clemenceauovom doskočicom:

 

Amerika je jedina nacija u povijesti koja je čudesno doskočila iz barbarstva izravno u degeneraciju, bez uobičajena razdoblja civilizacije između....

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ansha kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

Ne znam dal se pravis blesav ili kaj ? Di je problem ?  Mrzim kad ljudi pisu ovakve postove, uzas zivi !

Velim da nije imao pistolj nebi nikoga ubio.Smetalo bi mu i dalje, al nebi imo s cim pucat po ljudima. Kaj bi on sam sa šakama isao na njih ? 

Nisam nit rekao da posjedovanje oruzja dovodi do ubilackog nagona bas nigdje. Neki ljudi jednostavno ne mogu bit sabrani u takvim situacijama i za njih oruzje jednostavno nije. Nazalost u americi svaka budala ima oruzje. 


Naveo sam gore švicarsku koja je puna oruzja. Oni imaju obavezni vojni rok i nakon toga nose svoje oruzje doma. Zasto tamo nema masnovih pucnjava ? Zbog obuke i discipline (naravno nije bas tak jednostavno)



 Kako znas?????????? Nije pucanje jedini nacin da nekome naudis. Ja tebe citam sa razumijevanjema ali premisa da nije imao pistolj ne bi nikog ubio je naprosto glupa. Imas milion nacina da nekog ubijes ako to zelis i bez vatrenog oruzja....

Ja nigdje i nikad nisam rekao da je oruzje za svakoga ali sam protiv pretpostavke da oruzje cini ljude ubicama. TO je naprosto glupo. Uostalom i ti to kazes na primjeru svicarske....

Da, mozes ubiti na razne nacine, ali legalnost posnedovanja automatskog oruzja svakako drasticno olaksava postizanje high-score-ova, multi-kill-ova i kvalitetnih killing-spree-jeva.. 

 Koja to drzava dozvoljava posjedovanje automatskog oruzja? USA sigurno ne....

14 godina
protjeran
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Posmatrač kaže...
ansha kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

Ne znam dal se pravis blesav ili kaj ? Di je problem ?  Mrzim kad ljudi pisu ovakve postove, uzas zivi !

Velim da nije imao pistolj nebi nikoga ubio.Smetalo bi mu i dalje, al nebi imo s cim pucat po ljudima. Kaj bi on sam sa šakama isao na njih ? 

Nisam nit rekao da posjedovanje oruzja dovodi do ubilackog nagona bas nigdje. Neki ljudi jednostavno ne mogu bit sabrani u takvim situacijama i za njih oruzje jednostavno nije. Nazalost u americi svaka budala ima oruzje. 


Naveo sam gore švicarsku koja je puna oruzja. Oni imaju obavezni vojni rok i nakon toga nose svoje oruzje doma. Zasto tamo nema masnovih pucnjava ? Zbog obuke i discipline (naravno nije bas tak jednostavno)



 Kako znas?????????? Nije pucanje jedini nacin da nekome naudis. Ja tebe citam sa razumijevanjema ali premisa da nije imao pistolj ne bi nikog ubio je naprosto glupa. Imas milion nacina da nekog ubijes ako to zelis i bez vatrenog oruzja....

Ja nigdje i nikad nisam rekao da je oruzje za svakoga ali sam protiv pretpostavke da oruzje cini ljude ubicama. TO je naprosto glupo. Uostalom i ti to kazes na primjeru svicarske....

Da, mozes ubiti na razne nacine, ali legalnost posnedovanja automatskog oruzja svakako drasticno olaksava postizanje high-score-ova, multi-kill-ova i kvalitetnih killing-spree-jeva.. 

 Koja to drzava dozvoljava posjedovanje automatskog oruzja? USA sigurno ne....

 

Under the National Firearms Act of 1934 full auto firearms are required to be registered with the ATF. In order to register, you must have a tax stamp. To obtain the tax stamp, you must pay the ATF $200. The ATF will ask for some additional paperwork including fingerprints and a photograph - basically everything they need to do a background check. In conclusion: you can own a full auto if you pay the ATF $200. They will send you a "tax stamp" to let you know it is legal for you to possess the firearm in question.

The main issue with full autos is that the registry was closed in 1986; meaning no fully automatic firearms made after 1986 can be registered. So to obtain a full auto today, you have to find a full auto made before 1986 and convince the current owner to sell it to you. The limited supply means you will pay a pretty penny for a full auto firearm today.

 

Mozes potpuno legalno posjedovat automatsko oruzje, caka je sta ne smiju prodavati novo nakon 1986-e, sta i nije neki problem posto ih i onako ima na bacanje, jedino moze biti skupo...

5 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ansha kaže...
Posmatrač kaže...
ansha kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

Ne znam dal se pravis blesav ili kaj ? Di je problem ?  Mrzim kad ljudi pisu ovakve postove, uzas zivi !

Velim da nije imao pistolj nebi nikoga ubio.Smetalo bi mu i dalje, al nebi imo s cim pucat po ljudima. Kaj bi on sam sa šakama isao na njih ? 

Nisam nit rekao da posjedovanje oruzja dovodi do ubilackog nagona bas nigdje. Neki ljudi jednostavno ne mogu bit sabrani u takvim situacijama i za njih oruzje jednostavno nije. Nazalost u americi svaka budala ima oruzje. 


Naveo sam gore švicarsku koja je puna oruzja. Oni imaju obavezni vojni rok i nakon toga nose svoje oruzje doma. Zasto tamo nema masnovih pucnjava ? Zbog obuke i discipline (naravno nije bas tak jednostavno)



 Kako znas?????????? Nije pucanje jedini nacin da nekome naudis. Ja tebe citam sa razumijevanjema ali premisa da nije imao pistolj ne bi nikog ubio je naprosto glupa. Imas milion nacina da nekog ubijes ako to zelis i bez vatrenog oruzja....

Ja nigdje i nikad nisam rekao da je oruzje za svakoga ali sam protiv pretpostavke da oruzje cini ljude ubicama. TO je naprosto glupo. Uostalom i ti to kazes na primjeru svicarske....

Da, mozes ubiti na razne nacine, ali legalnost posnedovanja automatskog oruzja svakako drasticno olaksava postizanje high-score-ova, multi-kill-ova i kvalitetnih killing-spree-jeva.. 

 Koja to drzava dozvoljava posjedovanje automatskog oruzja? USA sigurno ne....

 

Under the National Firearms Act of 1934 full auto firearms are required to be registered with the ATF. In order to register, you must have a tax stamp. To obtain the tax stamp, you must pay the ATF $200. The ATF will ask for some additional paperwork including fingerprints and a photograph - basically everything they need to do a background check. In conclusion: you can own a full auto if you pay the ATF $200. They will send you a "tax stamp" to let you know it is legal for you to possess the firearm in question.

The main issue with full autos is that the registry was closed in 1986; meaning no fully automatic firearms made after 1986 can be registered. So to obtain a full auto today, you have to find a full auto made before 1986 and convince the current owner to sell it to you. The limited supply means you will pay a pretty penny for a full auto firearm today.

 

Mozes potpuno legalno posjedovat automatsko oruzje, caka je sta ne smiju prodavati novo nakon 1986-e, sta i nije neki problem posto ih i onako ima na bacanje, jedino moze biti skupo...

 To ja znam i isto tako znam da su cijene sulude tako da ostaje vise manje teorija... I ne, nema ih na bacanje na trzistu. Uglavnom ih drze kolekcionari....

Iako to nikakve veze nema sa temom. Potrazi koliko je ubistava u USA unazad koliko god hoces godina pocinjeno automatskim oruzjem u posjedavnju civila....

14 godina
protjeran
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Posmatrač kaže...
ansha kaže...
Posmatrač kaže...
ansha kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

Ne znam dal se pravis blesav ili kaj ? Di je problem ?  Mrzim kad ljudi pisu ovakve postove, uzas zivi !

Velim da nije imao pistolj nebi nikoga ubio.Smetalo bi mu i dalje, al nebi imo s cim pucat po ljudima. Kaj bi on sam sa šakama isao na njih ? 

Nisam nit rekao da posjedovanje oruzja dovodi do ubilackog nagona bas nigdje. Neki ljudi jednostavno ne mogu bit sabrani u takvim situacijama i za njih oruzje jednostavno nije. Nazalost u americi svaka budala ima oruzje. 


Naveo sam gore švicarsku koja je puna oruzja. Oni imaju obavezni vojni rok i nakon toga nose svoje oruzje doma. Zasto tamo nema masnovih pucnjava ? Zbog obuke i discipline (naravno nije bas tak jednostavno)



 Kako znas?????????? Nije pucanje jedini nacin da nekome naudis. Ja tebe citam sa razumijevanjema ali premisa da nije imao pistolj ne bi nikog ubio je naprosto glupa. Imas milion nacina da nekog ubijes ako to zelis i bez vatrenog oruzja....

Ja nigdje i nikad nisam rekao da je oruzje za svakoga ali sam protiv pretpostavke da oruzje cini ljude ubicama. TO je naprosto glupo. Uostalom i ti to kazes na primjeru svicarske....

Da, mozes ubiti na razne nacine, ali legalnost posnedovanja automatskog oruzja svakako drasticno olaksava postizanje high-score-ova, multi-kill-ova i kvalitetnih killing-spree-jeva.. 

 Koja to drzava dozvoljava posjedovanje automatskog oruzja? USA sigurno ne....

 

Under the National Firearms Act of 1934 full auto firearms are required to be registered with the ATF. In order to register, you must have a tax stamp. To obtain the tax stamp, you must pay the ATF $200. The ATF will ask for some additional paperwork including fingerprints and a photograph - basically everything they need to do a background check. In conclusion: you can own a full auto if you pay the ATF $200. They will send you a "tax stamp" to let you know it is legal for you to possess the firearm in question.

The main issue with full autos is that the registry was closed in 1986; meaning no fully automatic firearms made after 1986 can be registered. So to obtain a full auto today, you have to find a full auto made before 1986 and convince the current owner to sell it to you. The limited supply means you will pay a pretty penny for a full auto firearm today.

 

Mozes potpuno legalno posjedovat automatsko oruzje, caka je sta ne smiju prodavati novo nakon 1986-e, sta i nije neki problem posto ih i onako ima na bacanje, jedino moze biti skupo...

 To ja znam i isto tako znam da su cijene sulude tako da ostaje vise manje teorija... I ne, nema ih na bacanje na trzistu. Uglavnom ih drze kolekcionari....

Iako to nikakve veze nema sa temom. Potrazi koliko je ubistava u USA unazad koliko god hoces godina pocinjeno automatskim oruzjem u posjedavnju civila....

Pitao si koja drzava dozvoljava posjedovanje, USA apsolutno dozvoljava posjedovanje, ne dozvoljava prodaju novog automatskog.

 

Al poanta nije bila samo automatsko oruzje vec vatreno oruzje generalno, cinjenica je da ces puno lakse s puskom/pistoljem pobit veci broj ljudi nego da trcis za njima nozem....

5 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ansha kaže...
P...

 To ja znam i isto tako znam da su cijene sulude tako da ostaje vise manje teorija... I ne, nema ih na bacanje na trzistu. Uglavnom ih drze kolekcionari....

Iako to nikakve veze nema sa temom. Potrazi koliko je ubistava u USA unazad koliko god hoces godina pocinjeno automatskim oruzjem u posjedavnju civila....

Pitao si koja drzava dozvoljava posjedovanje, USA apsolutno dozvoljava posjedovanje, ne dozvoljava prodaju novog automatskog.

 

Al poanta nije bila samo automatsko oruzje vec vatreno oruzje generalno, cinjenica je da ces puno lakse s puskom/pistoljem pobit veci broj ljudi nego da trcis za njima nozem....

 Ispravak netacnog navoda. U pravu si, pogresno sam se izrazio. Mislio sam na cinjenicu da je zanemarivo mali postotak gradjanstva u USA u posjedu automatskog oruzja. Pratim malo tu temu. 

Poenta je da je automatsko oruzje ilegalno u posjedu kod nas na balkanu isto kao i USA i drugim drzavama. Vjerovanto i veci postotak ljudi ima automatsko oruzje kod nas nego u USA...

Ako je nesto lakse necim uraditi ne znaci da to ne bi uradio i da nema to o cemu pricamo....

Treba naci podatak koliko je ubistava ucinjeno sa legalno posjedovanim oruzjem. Vjerovatno vrlo mali postotak. Moja tvrdnja je da je pogresna pretpostavka da oruzje cini ubicu. 

Koliko je u USA stanovnista koje sluzbeno posjeduje oruzje? Vjerovatno milioni.....

 

11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Posmatrač kaže...

 Moja tvrdnja je da je pogresna pretpostavka da oruzje cini ubicu. 

 nitko ovdje nije niti rekao da oružje čini ubojicu, neznam čemu pobijat tvrdnje koje nema potrebe pobijat jer nisu izrečene

rečeno je da oružje lako dostupno i široko rasprostranjeno među civilnim društvom rezultira značajno višom razinom upucanih

 

jasna je razlika između država koje u društvu imaju hrpu oružja i onih kojeg to oružja imaju minimalno, po kriteriju broja stradalih od oružja

manje je bitno jel taj koeficijent mrvu veći ili manji (utjecaja naravno da imaju i drugi faktori), no onda umjesto da beremo trešnje gdje se kao slučajno kaže 'recimo island' (da bi s ovom rječcom 'recimo' ispalo kao random odabrana zemlja a koja zapravo godišnje ima jedno ili niti jedno ubojstvo u cijeloj populaciji te kao takva nemere poslužit za ikakvu statističku usporedbu, pa je se namjerno koristi za banaliziranje rezultata), već jednostavno se uzmu prosjeci 10 zemalja s najviše oružja i 10 zemalja s najmanje oružja i zaključci su opet neporecivi - više oružja = više upucanih, to nitko nemere poreći i izokrenuti

 

dakle, uz druge faktore i neke izuzetke, jasno je da je količina oružja u društvu glavni faktor za veći broj upucanih 

društvo koje gotovo nema oružja među civilima gotovo da nema upucanih, država poput usa koja ima gomilu oružja ima i gomilu upucanih, a još jedan značajan podatak da je isto tako i tri četvrtine svih ubijenih u toj zemlji ubijeno s vatrenim oružjem, dok je recimo (:D) u engleskoj tek kod 4% ubojstava to učinjeno s vatrenim oružjem

ne da englezi vole satare ili garote više nego pištolje, nego im jednostavno gunovi nisu dostupni, a obzirom da po broju stanovnika imaju ukupno daleko manje ubojstava, jasno je i da izostanak oružja smanjuje i broj ubojstava jer je puno teže ubit nekog golim rukama, nožem ili nećim trećim u odnosu na gun kod kojeg samo treba povuć okidač

 

dakle, što manje oružja u društvu, to manje upucanih, ali i ukupno manje ubojstava i ranjavanja 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
captain_soap_McTawish kaže...
Visak kaže...

 Razumiješ li uopće što je cherry picking? On uzme Island, dakle jednu državu i onda na temelju toga nešto zaključuje. To je školski primjer cherry pickinga.

 On s jednim primjerom pobija drugi zaključak. Ti sa drugim primjerom (korelacija unutar SAD-a) tvrdiš da on cherry picka.

 Radi se o dvije potpuno odvojene stvari. Moj primjer nije nikakav argument o tome da on cherry picka, već to što je uzeo (samo) dvije neusporedive zemlje govori da to radi. Ponavljam, razumiješ li što je to cherry picking?

 

Moj primjer se ne bavi načinom na koji on argumentira (koristi li cherry picking ili ne) već sadržajem (ima li korelacije između posjedovanja i broja umorstava). I to vrlo lijepo dokazuje, a ti u nemoći da daš ozbiljan kontraargument onda mene optužuješ za ovo ili ono.

 

captain_soap_McTawish kaže...

 I to dokazuje što, da unutar SAD-a imaš nekakvu korelaciju ubojstava po glavi stanovnika i oružja? Da imamo neku drugu zemlju koja je po socioekonomskim kriterijima kao SAD, mogli bismo generalizirati taj zaključak, ovako baš ne možeš to generalizirati. To je isto cherry picking.

 

 Pa da, dokazuje korelaciju unutar određenog skupa ljudi. U društvenim znanostima se uvijek barata uzorkom, jer je nemoguće ispitati sve, bitno je da je uzorak dovoljno velik i reprezentativan, što je u ovom slučaju oboje zadovoljeno. Slika pokazuje vrlo izraženu korelaciju između posjedovanja i umorstava.

 

Može se naravno uzeti i statistika za Evropu, ili Južnu Ameriku, pa vidjeti hoće li se i tamo pokazati korelacija. Tek kad bi imali više takvih analiza, a ja bih odabrao samo onu koja ide u prilog mojoj tezi, onda bi to bio cherry picking. Ja sam našao samo ovu jednu, a ti slobodno nađi ostale, pa ako one pokazuju suprotno ja ću prihvatiti da je ova s Amerikom izuzetak, a ako to ne učinim tek onda me možeš optužiti za cherry picking. Razumiješ li sada kako to funkcionira?

 

Ovo da trebamo drugu zemlju sličnu SAD nije točno, jer već unutar nje imamo zadovoljavajući uzorak. Ako idemo uspoređivati Južnu Ameriku nećemo ju uspoređivati sa SAD, nego ćemo unutar nje uspoređivati države i vidjeti postoji li korelacija i među njima. I onda imamo dvije analize i gledamo da li se rezultati poklapaju. I ako na svakom kontinentu (gdje su međusobne socioekonomske razlike relativno male) imamo istu korelaciju onda više nema sumnje.

 

No činjenica da već unutar SAD postoji jasna korelacija upućuje na to da je tamo oružje velik problem, jer očito u njihovom socioekonomskom okruženju to pravilo vrijedi.

Dakle analiza apsolutno vrijedi unutar SAD (što je ovdje tema), a može li se globalno primjeniti je manje sigurno, za to bi bilo dobro napraviti još koju.

 

Nevjerojatno je da uz tako veliki broj ubojstava i činjenicu da imaju najviše oružja po glavi stanovnika ljudi i dalje ne mogu povezati te dvije stvari. Ove godine je bilo 34 pucnjava u školama, to su tri mjesečno. Zamisli da u Evropi imaš pucnjavu u školi svakih deset dana, a svaka kuća ima oružje. Bi li to smatrao normalnim i da nema potrebe da se išta poduzme?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2021 15:32 (Visak).
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
picajzla0707 kaže...
Posmatrač kaže...

 Moja tvrdnja je da je pogresna pretpostavka da oruzje cini ubicu. 

 nitko ovdje nije niti rekao da oružje čini ubojicu, neznam čemu pobijat tvrdnje koje nema potrebe pobijat jer nisu izrečene

rečeno je da oružje lako dostupno i široko rasprostranjeno među civilnim društvom rezultira značajno višom razinom upucanih

 

jasna je razlika između država koje u društvu imaju hrpu oružja i onih kojeg to oružja imaju minimalno, po kriteriju broja stradalih od oružja

manje je bitno jel taj koeficijent mrvu veći ili manji (utjecaja naravno da imaju i drugi faktori), no onda umjesto da beremo trešnje gdje se kao slučajno kaže 'recimo island' (da bi s ovom rječcom 'recimo' ispalo kao random odabrana zemlja a koja zapravo godišnje ima jedno ili niti jedno ubojstvo u cijeloj populaciji te kao takva nemere poslužit za ikakvu statističku usporedbu, pa je se namjerno koristi za banaliziranje rezultata), već jednostavno se uzmu prosjeci 10 zemalja s najviše oružja i 10 zemalja s najmanje oružja i zaključci su opet neporecivi - više oružja = više upucanih, to nitko nemere poreći i izokrenuti

 

dakle, uz druge faktore i neke izuzetke, jasno je da je količina oružja u društvu glavni faktor za veći broj upucanih 

društvo koje gotovo nema oružja među civilima gotovo da nema upucanih, država poput usa koja ima gomilu oružja ima i gomilu upucanih, a još jedan značajan podatak da je isto tako i tri četvrtine svih ubijenih u toj zemlji ubijeno s vatrenim oružjem, dok je recimo (:D) u engleskoj tek kod 4% ubojstava to učinjeno s vatrenim oružjem

ne da englezi vole satare ili garote više nego pištolje, nego im jednostavno gunovi nisu dostupni, a obzirom da po broju stanovnika imaju ukupno daleko manje ubojstava, jasno je i da izostanak oružja smanjuje i broj ubojstava jer je puno teže ubit nekog golim rukama, nožem ili nećim trećim u odnosu na gun kod kojeg samo treba povuć okidač

 

dakle, što manje oružja u društvu, to manje upucanih, ali i ukupno manje ubojstava i ranjavanja 

 Kako misliš jasna veza kad nije nimalo jasna ta veza. Nije isto kada oružjem netko upuca sebe ili ubije nekog drugog (a češće se radi o samoubojstvu nego ubojstvu pa tako u Aljasci koja je redovito u top 3 države u SADu po broju stradalih od oružja, na samoubojstvo otpada 60%, a ne možemo zanemariti ni "slučajne ozljede" koje se događaju kod svakog rukovanja opasnim alatom).

 

Ta je veza jasna u smislu da instruktori pilatesa imaju u prosjeku više prstiju od momaka iz pilane ali neke dublje korelacije nisu baš toliko jasne. 

 

Istina je da je lakše bit ubica sa dugom devetkom nego s nožem. Neće balo od 15 godina uletit kriomice u školu motorkom i sabljom i masakrirati dvadesetero vršnjaka, možda stigne zahvatit jednog, dok je s oružjem je to relativno lako. 

 

A ovo "uzmi 10 s najviše i 10 s najamnje".. pa što je drugo statistika nego to. Kako misliš državu kontinent onda uspoređivati s ičim ako nećeš zbrojiti sve. Da ne govorimo da SAD zbog svoje veličine i kulturološko-povijesnih specifičnosti nije krcat iznimkama. Kako da netko na Aljasci sigurno izađe van iz kolibe među vukove i medvjede. Zaglibiš negdje u šumi ili na snijegu i što onda? Isto i za ostale planinsko sjeverne države.

 

Problem oružja u SADu nije problem oružja i tako se ne treba ni rješavati. Oružje je samo rezultat okolnosti nastalih zbog rasizma, nejednakosti, povijesno-geografskih situacija itd i rješavanjem tih problema ćeš riješiti i problem oružja.

 

Pogledaj si grafove gun homicides vs gun ownership. U pravilu izgleda ovako: X. Kakva je tu korelacija onda? Naravno da će države sa 0 oružja imati 0 smrtnih slučajeva od oružja i da za jednog nastradalog od oružja netko u državi mora imati bar jedno oružje. Al to nije nikakav zaključak.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
online
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

Da li više oružja rezultira sa više ubojstava/samoubojstava/slučajnih smrti je sasvim dovoljna i opravdana analiza kada se specificira područje i nije potrebno uspoređivati sa drugim lokalitetima.

 

Brazil i USA imaju dijametralno suprotne podatke, pa bi uspoređivanje istih bilo "šit scajens", jer bi suhoparne brojke dale dijametralno suprotne zaključke -> USA - da potiče samoubojstva, Brazil -> da potiče nasila ubojstva - što je točno samo za sebe, ali se ne mogu svesti pod jedan zaključak.

 

Evo brojki za Hrvatsku, Srbiju, Austriju, Čile i Finsku (eto slučajno su blizu po brojkama, pa se može vidjeti mnogo različitosti).

Broj smrti na 100.000 / Ubojstva / Samoubojstva / Slučajne smrti.

 

Koji su zaključci tu:

 

1. Srbi se više ubijaju (valjda jer imaju više ostalih nasilnih zločina i narkotika), a jednako samoubijaju (slušamo istu depru).

2. Čileanci se daleko više ubijaju, a manje samoubijaju

3. Austrijanci se pak ni ne ubijaju, niti se slučajno ubijaju - nego se gotovo isključivo samoubijaju

 

Podaci za USA govore da je većina slučajnih smrti mlađi muškarci i tinejđeri pod utjecajem alkohola - što svakako spada u "gun worshiping" kulturu -> kao što kod nas dio mladih muškaraca umire u pijanim vožnjama, jer nam je takva kultura.

 

4. Finci se isto samoubijaju - pa veći standard uzrokuje manje nasilja, ali više samoubojstava.

 

A eto SLOV-braće.

Slovaci očito ne znaju baratati oružjem.

 

 

Ali može se savim dokazati da u određenom području veći broj oružja rezultira većim brojem ubojstava - i da je to i uzročno, pa su rasprave o nekom drugom lokalitetu nepotrebne.

Australija je smanjila broj masovnih ubojstava na 0 totalnom zabranom - eto dokaz.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Zanimljivo kako uvijek ide primjer države koja je po nečemu izuzetak, kao taj tvoj primjer aljaske. Tako je već jedan spomenuo island kao primjer nečega.
Zanimljivo da i tvoj i njegov primjer zapravo ne kažu ništa u vezi činjenice da više oružja znači više upucanih. Ali ih svejedno ubacite u raspravu kako bi je zamutili i mogli reć da vama eto zato nešto nije jasno
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
picajzla0707 kaže...
Zanimljivo kako uvijek ide primjer države koja je po nečemu izuzetak, kao taj tvoj primjer aljaske. Tako je već jedan spomenuo island kao primjer nečega.
Zanimljivo da i tvoj i njegov primjer zapravo ne kažu ništa u vezi činjenice da više oružja znači više upucanih. Ali ih svejedno ubacite u raspravu kako bi je zamutili i mogli reć da vama eto zato nešto nije jasno

 Pa naravno, u tome i jest poanta. Nema generalnog zaključka oko oružja, zato ga ni ne izvodim osim u širem kontekstu društvenih problema u SADu. Da, oružje je loše... Ali kad netko, kao, "bez cherry pikanja" zaključi da postoji jedinstveni nazivnik, to je uvreda za zdrav razum.

 

Osobno sam protiv oružja, s obzirom da ono ipak postoji, za maksimalnu sam primjenu razumnih alata kako bi se korištenje istog svelo na minimum uzimajući u obzir da je problem oružja često samo manifestacija društvenih problema i da sukladno tome treba usmjeravati društveni fokus.

 

I wyks ti to lijepo objašnjava na više primjera. Jednakim pristupom (tobože nepristranim) dobit ćeš različite zaključke. Ponavljam, različita društva probleme manifestiraju u različitim ekstremima. Kod nas je osoba sa 50 pušaka u pravilu barem "čudak", u dijelovima SADa je to normalan statusni simbol. No kod nas je najnormalnije voziti u Osijek na doktorat, al eto bar se ne ubijamo pištoljima što je zapravo čudo s obzirom na međuetničke odnose i broj neprijavljenih pištolja. U SADu postoji više različitih kultura koje svoje probleme manifestiraju na različite načine. Kada u takvim okolnostima pokušaš izvući zajednički nazivnik, dobiješ "rat protiv droge" koji zapravo u bajbukanu potrpa samo crnce i time devastira cijelu zajednicu na nekoliko desetljeća. Ako pitaš bijelce (ili sve osim crnaca) taj se rat protiv droge čini super jer je čak "trista miljona ljudi završilo u zatvoru, koliko je to manje droge na ulicama". Što misliš koji će biti rezultat (broj crnaca u zatvorima) dodatnih zakona oko oružja u SADu. A kad već znamo stvarni uzrok, zašto se ne posvetiti rješavanju problema u sustavu.

 

Aljaska je izuzetak kao što je barem 10 drugih država po nečemu izuzetak. Kada sve izuzetke u svijetu makneš, s čime misliš i što uspoređivati. I na te površne podatke i tablice i ukazujem. Nije isto "smrt od vatrenog oružja" i "ubojstvo vatrenim oružjem" jer na Aljasci nisu problem pištolji već samoubojstva. Ako ideš rješavat problem pištolja, uzrok samoubojstava ostaje neriješen.

 

Broj ubojstava (u SADu) je u konstantnom padu i nije više tolika panika kao recimo 90. Sad se taj problem manifestira na drugi način jer nisu riješili (izgleda da skoro ni neće) problem rasizma jer će sustav i dalje ostati naklonjen rasistima. Kreni samo od financiranja škola i dizanja hipoteke. I onda bam, kuća u bjelačkoj četvrti skoči sa 20 hiljada na milijun i pol u radnom vijeku prosječnog bijelca, dok crnačka familija ne može u 5 generacija zaradit za školovanje jednog člana obitelji.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Apsolutno ništa nisi rekao, usporedbe s neprijavljenim oružjem u rh, crncima i sav ostali kupus koji si skupusao nemaju nikakve veze s temom.
Tu su isključivo da se nešto muti.
Stvar je jednostavna, više oružja rezultira većim brojem upucanih. Tri četvrtine ubojstava u usa počini se vatrenim oružjem - dakle 75%, u engleskoj je taj postotak 4%.
Zašto? Jedinstveni nazivnik je oružje, nije jedini, ali je najvažniji.
Makni oružje iz jednadžbe i automatski ogroman broj upucanih u usa neće biti upucan. Vrlo jednostavno, a jel aljaska ima problem sa samoubojstvima ili amerika ima problem sa rasizmom su sasvim druge teme.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D

Aljaska je izuzetak kao što je barem 10 drugih država po nečemu izuzetak. Kada sve izuzetke u svijetu makneš, s čime misliš i što uspoređivati. I na te površne podatke i tablice i ukazujem. Nije isto "smrt od vatrenog oružja" i "ubojstvo vatrenim oružjem" jer na Aljasci nisu problem pištolji već samoubojstva. Ako ideš rješavat problem pištolja, uzrok samoubojstava ostaje neriješen.

 Postoje izuzeci i postoje jasni trendovi. Tko se želi praviti glup inzistira na izuzecima i potpuno ignorira trendove.

 Tvrditi da oružje nije problem u Americi je suludo. A ako je problem onda to treba jasno reći i zatim vidjeti kako ga rješavati. Ali stalno se zapinje kod prvog koraka jer je iz nekog razloga teško prepoznati da pucnjave po školama imaju neke poveznicu s gomilom dostupnog oružja. To ne znači da nema i drugih problema u društvu, ali ako misliš da se problem pucnjave po školama može riješiti jedino boljom izgradnjom kuća za crnce onda će se pucati još par stoljeća. Zašto uz ostale metode pucnjavu ne rješavati i kontrolom prodaje oružja? Zašto je to pitanje koje se ne smije staviti na dnevni red?

 

Broj ubojstava (u SADu) je u konstantnom padu i nije više tolika panika kao recimo 90. Sad se taj problem manifestira na drugi način jer nisu riješili (izgleda da skoro ni neće) problem rasizma

Pucnjava u 34 škole tebi nije razlog za paniku? Masakri u Sinagogama nisu razlog za paniku?

https://en.wikipedia.org/wiki/Pittsburgh_synagogue_shooting

https://www.nytimes.com/2021/09/30/us/synagogue-shooting-sentence.html

Ta masovna pucanja izvode uglavnom bijeli desničari i neće se riješiti nikakvom izgradnjom kuća za crnce.

 

Zbog velike količine oružja policija puca po nenaoružanim civilima ako samo počešu nos. Tako imaš ogroman broj ubijenih civila od strane policije, neshvatljiv u bilo kojoj normalnoj zemlji.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_killings_by_law_enforcement_officers_by_country

Ali ok, ako nije kao devedesetih, onda je sve u redu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2021 19:50 (Visak).
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D

 

Pa oružje jest problem u Americi, ali zbog Amerikanaca...

 

kad sam bio tamo, jedna od zabava je bila - idemo Hrvateke otfurati na strelište... e sad, kako ja spadam u netipične Hrvate, Ameri su se malo presenečili kad sam se ispucao svoju seriju...

 

i uglavnom, nakon toga uz klopu i cugu oni nas uvjeravaju da je to Bogom dano pravo i da apsolutno svatko treba imati pristup oružju...

 

ja im velim, oružje možeš koristiti tek kad znaš koristiti organe među ušima i one među nogam... i onda oni tiltaju... koji klinac ideš djeci gurati oružje u ruke?

 

ionako sve vojske vole novake od 18 g. a i to je balavo, jer nisu do kraja povezane sinapse koje  analiziraju uzroke i posljedice ljudskog ponašanja....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Stric_Jura kaže...

 

Pa oružje jest problem u Americi, ali zbog Amerikanaca...

 

kad sam bio tamo, jedna od zabava je bila - idemo Hrvateke otfurati na strelište... e sad, kako ja spadam u netipične Hrvate, Ameri su se malo presenečili kad sam se ispucao svoju seriju...

 

i uglavnom, nakon toga uz klopu i cugu oni nas uvjeravaju da je to Bogom dano pravo i da apsolutno svatko treba imati pristup oružju...

 

ja im velim, oružje možeš koristiti tek kad znaš koristiti organe među ušima i one među nogam... i onda oni tiltaju... koji klinac ideš djeci gurati oružje u ruke?

 

ionako sve vojske vole novake od 18 g. a i to je balavo, jer nisu do kraja povezane sinapse koje  analiziraju uzroke i posljedice ljudskog ponašanja....

 Njihova kultura je kriva što imaju puno oružja, a količina oružja pak povećava broj ubojstava. Dakle kultura je posredno kriva, a količina oružja neposredno.

Sve države imaju isti drugi amandman, ali one s manje oružja imaju manje mrtvih.

 

Amerikanci ne ubijaju više zato što misle da je oružje njihovo pravo, nego zato što ga imaju više.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

OK, a što tebe brinu Ameri?

 

Pa gledaj balavce u (zlo)rabljenim BMWima/Audijima na nekim XY gumama kako divljaju po hrvatskim cestama, to bi te više trebalo brinut od kretena koji ide rješavati probleme u virtualnom svijetu pištoljem 7 vremenskih zona od tebe....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Stric_Jura kaže...

OK, a što tebe brinu Ameri?

 

Pa gledaj balavce u (zlo)rabljenim BMWima/Audijima na nekim XY gumama kako divljaju po hrvatskim cestama, to bi te više trebalo brinut od kretena koji ide rješavati probleme u virtualnom svijetu pištoljem 7 vremenskih zona od tebe....

 Dođeš u temu o ubojstvu u Americi i onda nakon što ti ne prođe priča kako oružje nema veze s ljudima koji su umrli od tog istog oružja me pitaš zašto ne raspravljam o divljacima na hrvatskim cestama?

A što ćemo s gladnima u Africi, oni te ne brinu?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
picajzla0707 kaže...
Apsolutno ništa nisi rekao, usporedbe s neprijavljenim oružjem u rh, crncima i sav ostali kupus koji si skupusao nemaju nikakve veze s temom.
Tu su isključivo da se nešto muti.
Stvar je jednostavna, više oružja rezultira većim brojem upucanih. Tri četvrtine ubojstava u usa počini se vatrenim oružjem - dakle 75%, u engleskoj je taj postotak 4%.
Zašto? Jedinstveni nazivnik je oružje, nije jedini, ali je najvažniji.
Makni oružje iz jednadžbe i automatski ogroman broj upucanih u usa neće biti upucan. Vrlo jednostavno, a jel aljaska ima problem sa samoubojstvima ili amerika ima problem sa rasizmom su sasvim druge teme.

  Kakav je to zaključak lol. Svi koji su poginuli u autima, ne bi bili mrtvi da nije bilo automobila? Ajmo jednostavno zabranit aute?

Visak kaže...

Aljaska je izuzetak kao što je barem 10 drugih država po nečemu izuzetak. Kada sve izuzetke u svijetu makneš, s čime misliš i što uspoređivati. I na te površne podatke i tablice i ukazujem. Nije isto "smrt od vatrenog oružja" i "ubojstvo vatrenim oružjem" jer na Aljasci nisu problem pištolji već samoubojstva. Ako ideš rješavat problem pištolja, uzrok samoubojstava ostaje neriješen.

 Postoje izuzeci i postoje jasni trendovi. Tko se želi praviti glup inzistira na izuzecima i potpuno ignorira trendove.

 Tvrditi da oružje nije problem u Americi je suludo. A ako je problem onda to treba jasno reći i zatim vidjeti kako ga rješavati. Ali stalno se zapinje kod prvog koraka jer je iz nekog razloga teško prepoznati da pucnjave po školama imaju neke poveznicu s gomilom dostupnog oružja. To ne znači da nema i drugih problema u društvu, ali ako misliš da se problem pucnjave po školama može riješiti jedino boljom izgradnjom kuća za crnce onda će se pucati još par stoljeća. Zašto uz ostale metode pucnjavu ne rješavati i kontrolom prodaje oružja? Zašto je to pitanje koje se ne smije staviti na dnevni red?

 

Broj ubojstava (u SADu) je u konstantnom padu i nije više tolika panika kao recimo 90. Sad se taj problem manifestira na drugi način jer nisu riješili (izgleda da skoro ni neće) problem rasizma

Pucnjava u 34 škole tebi nije razlog za paniku? Masakri u Sinagogama nisu razlog za paniku?

https://en.wikipedia.org/wiki/Pittsburgh_synagogue_shooting

https://www.nytimes.com/2021/09/30/us/synagogue-shooting-sentence.html

Ta masovna pucanja izvode uglavnom bijeli desničari i neće se riješiti nikakvom izgradnjom kuća za crnce.

 

Zbog velike količine oružja policija puca po nenaoružanim civilima ako samo počešu nos. Tako imaš ogroman broj ubijenih civila od strane policije, neshvatljiv u bilo kojoj normalnoj zemlji.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_killings_by_law_enforcement_officers_by_country

Ali ok, ako nije kao devedesetih, onda je sve u redu.

Pravi si gugl majstor. Prvak u lijepljenju grafova koji ne govore baš ništa. No, netko će te zakone i provoditi. Što misliš tko će (rasa i spol) izvući deblji kraj u toj tvojoj kontroli? Tko uvijek najebe? Oće li još pola milijuna crnaca završit u zatvoru ili milijun. 

 

Gun control's racist reality: The liberal argument against giving police more power | Salon.com - "That, perhaps, is why the demands that have emerged from the #blacklivesmatter movement focus not on gun control but instead on demilitarizing the police and investing in “jobs, housing, and schools” for those “black communities most devastated by poverty.”"

 

Da imam 150 topova i 400 strojnica, po onoj, tko je jamio, jamio je, ne bi imao ništa protiv kontrole prodaje oružja.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
I naravno, argument koji uvijek izroni na kraju - auti također ubijaju, ajmo zabranit aute, čekićem se može ubit, ajmo zabranit čekiće ili koji god iole ubojiti artikl ti padne na pamet. Whatabout...

EDIT (ovo piše/kaže moja ćerce iz osnovne škole)
Ali striček ivan, kakva vam je to bedasta usporedba. Bez auta se vraćamo na cipelcug, zaprežna kola i kariole, to nemremo zabranit, a bez pištolja možemo normalno živjet, još normalnije jer se ne moramo bojat pokolja u školi kak se boje mali amerikanci :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2021 21:37 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D

Kako misliš zabranit pištolje? Konkretno pa da javimo nekom od 300 miljona bedastih u americi koji se toga nisu sjetili ranije.

I čemu cinizam, koliko znam nismo nikad imali "duele" pa da ovako trolaste odgovore bacaš. Lijepo ti govorim da ti argumenti i poredbe ne drže vodu, jer ne drže vodu, a ti bi živio bez "pištolja". Ja bi da djeca ne umiru od gladi, da su svi na svijetu sretni....

Zaključci ti i jesu na razini osnovne škole nhf.

 

Edit*

 

A ovo blesavo argumentiranje tebe i Viska o "klanju" po školama i sinagogama; to služi samo bolesnom drkanju i ničem drugom (to ti kaže moje ćerce koja ni u vrtić ne ide). Kada u nekoj državi imaš 15-20.000 ubijenih godišnje (oružje), a od toga 1500-2000 (cca) godišnje su djeca, dok u školama "svake druge godine njih desetero" (18 od 1982, ukupno 176 preminulih), onda bi se dijete trebalo bojati svega izvan škole.

 

Mother Jones - Mass Shootings Database, 1982 - 2021 - Google tablice

 

Ajmo zaključit da bi bilo najbolje da se svi prestanu ubijat općenito i da se svi sprijatelje. Da prestanu bit rasisti, da nema ksenofobije, diskriminacije ni oružja, ni bolesti, Jelde bi bilo lijepo? I da nitko nije gladan i siromašan i da su svi pametni i lijepi.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.12.2021 23:23 (ivan dragi).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ivan dragi kaže...

Pravi si gugl majstor. Prvak u lijepljenju grafova koji ne govore baš ništa. 

Ti si pak prvak demagogije. Kad nisi u stanju osporiti ono što graf pokazuje onda ga bez ikakve osnove omalovažavaš isto kao i sugovornika. Jadno.

 

Graf sve govori, ali tko ne želi vidjeti ni neće.

 

ivan dragi kaže...

No, netko će te zakone i provoditi. Što misliš tko će (rasa i spol) izvući deblji kraj u toj tvojoj kontroli? Tko uvijek najebe? Oće li još pola milijuna crnaca završit u zatvoru ili milijun. 

 Rasprava je bila je li oružje problem. Nemoćan da više išta konstruktivno kažeš po tom pitanju okrećeš na standardnu demagogiju s autima, a onda krećeš s izmišljanjem svih mogućih posljedica koje mogu iz toga izaći. O mehanizmima provedbe i posljedicama bi se dalo govofiti, ali o tome trenutno uopće ne pričamo. Pričamo o tome je li masovno posjedovanje oružja direktan uzrok većoj smrtnosti od tog istog oružja i sudeći po vašoj nemoći da argumentirate suprotno rekao bih da ste i vi to na nekoj razini svijesti prihvatili, pa sad okrećete na druge aspekte tog problema.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Visak kaže...
* * *

Rasprava je bila je li oružje problem. * * *

 

 

Ne znam u kojem je smjeru tekla rapsrava ali "oružje jeste problem". Zna to Japan najbolje gdje nitko ne smije posjedovati vatreno uružje, pa pogeldajte koliko incidenata (ja se ne sjećam niti jednog a ne želi mda googlam) sa oružjem je u Japanu a koliko u USA.

Vatreno Oružje - Svima oduzeti na planeti

11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Ne, mi smo zaključili da je oružje problem, ti si uletio sa teorijom da oružje nije problem. I sad kad ti je ponestalo argumenata, prebacuješ se na spiku da je ionako iluzorno očekivati ukidanje oružja i da mi živimo u svijetu bajki.
Potpuno je jasno da se to neće dogoditi preko noći ili možda uopće neće, niti se nešto posebno zavaravam oko naše rasprave, ali sigurno neću popustiti argumentima koji to nisu, whataboutizmu i ostalim glupostima kojima ljubitelji oružja svaki put na isti način pokušavaju opravdat svoju potrebu za igranjem opasnim igračkama
15 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
picajzla0707 kaže...
Ne, mi smo zaključili da je oružje problem, ti si uletio sa teorijom da oružje nije problem. I sad kad ti je ponestalo argumenata, prebacuješ se na spiku da je ionako iluzorno očekivati ukidanje oružja i da mi živimo u svijetu bajki.
Potpuno je jasno da se to neće dogoditi preko noći ili možda uopće neće, niti se nešto posebno zavaravam oko naše rasprave, ali sigurno neću popustiti argumentima koji to nisu, whataboutizmu i ostalim glupostima kojima ljubitelji oružja svaki put na isti način pokušavaju opravdat svoju potrebu za igranjem opasnim igračkama

Ne, ne, brate moj. Apsolutno se slažem da je oružje problem. Gledam domaće portale, otac se napije ili sin, potegne za oružjem i dalje znate kakvu vijest imate na Indexu primjerice.

Ostatak ne mogu komentarisati jer je besmisleno može li se odjenom ukinuti oružje u privatne svrhe primjerice u nekim USA saveznim državam.
Samo sam rekao da je Japan to lijepo riješio.

Uređivano: Dopuna: prije 4 ili 5 godina desio se incident da je je jedan švicarski vojnik (na regrutaciji naravno) donio municiju i ubio nekoga. CH je to riješila da ovi u regrutaciji doma mogu nositi oružje ali ne i municiju. Preko noći radi jednog incidenta riješili potencijalnih 10 incidenata.

14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Visak kaže...
ivan dragi kaže...

No, netko će te zakone i provoditi. Što misliš tko će (rasa i spol) izvući deblji kraj u toj tvojoj kontroli? Tko uvijek najebe? Oće li još pola milijuna crnaca završit u zatvoru ili milijun. 

 Rasprava je bila je li oružje problem. Nemoćan da više išta konstruktivno kažeš po tom pitanju okrećeš na standardnu demagogiju s autima, a onda krećeš s izmišljanjem svih mogućih posljedica koje mogu iz toga izaći. O mehanizmima provedbe i posljedicama bi se dalo govofiti, ali o tome trenutno uopće ne pričamo. Pričamo o tome je li masovno posjedovanje oružja direktan uzrok većoj smrtnosti od tog istog oružja i sudeći po vašoj nemoći da argumentirate suprotno rekao bih da ste i vi to na nekoj razini svijesti prihvatili, pa sad okrećete na druge aspekte tog problema. 

 I što ima veze? Šta smo svi ostali debili pa moramo što? Netočno/površne zaključke tebe i picajzle uzimat po "fakt". Opet radiš isto što i prije. Učio si brojeve do 3, zalijepiš graf koji ide do 3. Kad ti se pokaže da postoje brojevi 4 i 5 itd, plačeš o demagogiji i vrijeđanju. A nota bene, prvi kreneš jeftinim udarcima (ala ovo s klanjem u sinagogama i djecom kao da je netko na forumu zagovornik klanja rofl) samo što ti to u diskusiji s djecom prolazi pa si sav na čudu kad ti ne prođe. Spominjanje mass shootings nekakvih neonacista (koji čine 1% od ukupnog broja žrtava oružja, a i nisu svi počinitelji neonacisti) je što? isti link dole ispod odgovora picajzli:

 

Most of these homicides are instances of daily gun violence, not mass shootings which make up less than 1 percent of all U.S. gun deaths. Black Americans make up the largest share of those killed by guns, suffering nearly 10 times more gun homicides and 15 times more gun assaults than white Americans. 

 

Dakle 99% ljudi ne pogine u mass shotingsima. Što je veći problem? Taj jedan koji umre jer nema dovoljno kontrole u državi krcatoj oružjem, ili ostalih 99 koji zbog rasizma postaju žrtve sistema. Tvoj je zaključak, citiram: "Ajmo uvest kontrolu nad oružjem i potrpat par milijuna crnaca u zatvor".

 

Crno na bijelo, moj stav je da treba rješavat ono što sam rekao, probleme rasizma, škole, kuće itd. Oružje treba ignorirati jer svaka akcija protiv (novi zakoni i kontrole) u sistemu koji počiva na rasizmu dovodi do iste stvari kao i svi zakoni do sada. Tjeranjem "neonacističkih masovnih ubica" koji zapravo čine zanemariv problem, dobivaš nova nasumična zaustavljanja samo crnaca, zatvaranje samo crnaca, nabavljanje oružja na crnom tržištu (gdje da netko sa dosjeom legalno nabavi oružje, a imaš nepravedno zatvorenih crnaca s dosjeima koliko hoćeš) i problem postane veći. Jel isto tako bilo sa "rat protiv droge"? Koji su rezultati toga bili?

picajzla0707 kaže...
Ne, mi smo zaključili da je oružje problem, ti si uletio sa teorijom da oružje nije problem. I sad kad ti je ponestalo argumenata, prebacuješ se na spiku da je ionako iluzorno očekivati ukidanje oružja i da mi živimo u svijetu bajki.
Potpuno je jasno da se to neće dogoditi preko noći ili možda uopće neće, niti se nešto posebno zavaravam oko naše rasprave, ali sigurno neću popustiti argumentima koji to nisu, whataboutizmu i ostalim glupostima kojima ljubitelji oružja svaki put na isti način pokušavaju opravdat svoju potrebu za igranjem opasnim igračkama

Nađi mi crno na bijelo članak, ozbiljnu akademsku diskusiju, može i isječak pametnijeg čovjeka iz popularnih tv emisija, koji direktno i nedvojbeno dovodi u korelaciju broj oružja među populacijom i broj ubojstava oružjem. Nema jer nije. I što ćmo onda. Cherrypickat iznimke koje odgovaraju tvojoj netočnoj tezi? Evo ti od wyksa, ne da mi se okolo lijepit linkove za nešto toliko očito:

 

Brazil i USA imaju dijametralno suprotne podatke, pa bi uspoređivanje istih bilo "šit scajens", jer bi suhoparne brojke dale dijametralno suprotne zaključke -> USA - da potiče samoubojstva, Brazil -> da potiče nasila ubojstva - što je točno samo za sebe, ali se ne mogu svesti pod jedan zaključak.

 

Nije "moja teorija" da oružje nije problem. Što očekuješ da se svi površno složimo s ovakvim dječjim spikama? Da, ajmo ignorirati apsolutno sve što znamo i zaključit ćemo potom lako da je problem u oružju.

 

Ako se fokusiramo u diskusiji samo na SAD (Brazil i ostale države imaju drugu vrstu problema jer se njihovi društveni problemi manifestiraju na drugačije načine) očigledno je da svaka akcija protiv "problema oružja" rezultira hapšenjem crnaca. Što potom? Iz diskusije makneš "problem oružja" jer je problem oružja posljedica sistemskog rasizma, segregacije, siromaštva i onih crtanja granica countya oko financiranja škola i hipoteka itd. Dakle više toga stoji iza "problema oružja" i hijerarhijski gledano oružje je zadnji problem u nizu problema.

 

Pročitaj ovo:

 

Address Gun Violence by Going After the Root Causes | Brennan Center for Justice - This disproportionate impact cannot be divorced from institutional racism: studies have found that segregation, gender hierarchy, disinvestment, and poverty all increase the risk of homicide victimization for Black people.

 

Još jednom. Ako se fokusiraš na problem oružja u SADu ovako kako vas dvoje to gurate, površno i slijepo, rezultat je da bijelci oružjem ubijaju sebe (77%), a crnci jedni druge (82%). Jel problem u oružju ili u rasizmu? Što misliš kako će bilo kakav novi zakon utjecati na brojnost crnačke populacije u zatvoru?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ivan dragi kaže...

Nađi mi crno na bijelo članak, ozbiljnu akademsku diskusiju, može i isječak pametnijeg čovjeka iz popularnih tv emisija, koji direktno i nedvojbeno dovodi u korelaciju broj oružja među populacijom i broj ubojstava oružjem. Nema jer nije. I što ćmo onda. Cherrypickat iznimke koje odgovaraju tvojoj netočnoj tezi?

gle, kad me netko jebe u mozak u ovakvim raspravama, nemam puno strpljenja i onda obično završim na hlađenju, tako da ovo pišem već poprilično živčan jer nemam volje za natezanjem oko ovakvih gluposti, pogotovo s likovima koji se neprestano izvlače demagogijom

 

koje faking velike studije i rasprave očekuješ oko jednostavne statistike koja pokazuje vrlo jasno da više oružja u društvi znači i više upucanih

ali evo, da ne kažeš da ih nema - Homicide | Harvard Injury Control Research Center | Harvard T.H. Chan School of Public Health

 

1. Where there are more guns there is more homicide (literature review)

Our review of the academic literature found that a broad array of evidence indicates that gun availability is a risk factor for homicide, both in the United States and across high-income countries.  Case-control studies, ecological time-series and cross-sectional studies indicate that in homes, cities, states and regions in the U.S., where there are more guns, both men and women are at a higher risk for homicide, particularly firearm homicide.

Hepburn, Lisa; Hemenway, David.  Firearm availability and homicide: A review of the literature.  Aggression and Violent Behavior: A Review Journal.  2004; 9:417-40.

 

2. Across high-income nations, more guns = more homicide

We analyzed the relationship between homicide and gun availability using data from 26 developed countries from the early 1990s.  We found that across developed countries, where guns are more available, there are more homicides.  These results often hold even when the United States is excluded.

Hemenway, David; Miller, Matthew.  Firearm availability and homicide rates across 26 high income countries.  Journal of Trauma.  2000; 49:985-88.

 

3. Across states, more guns = more homicide

Using a validated proxy for firearm ownership, we analyzed the relationship between firearm availability and homicide across 50 states over a ten-year period (1988-1997).

After controlling for poverty and urbanization, for every age group, people in states with many guns have elevated rates of homicide, particularly firearm homicide.

Miller, Matthew; Azrael, Deborah; Hemenway, David.  Household firearm ownership levels and homicide rates across U.S. regions and states, 1988-1997.  American Journal of Public Health.  2002; 92:1988-1993.

 

5. A summary of the evidence on guns and violent death

This book chapter summarizes the scientific literature on the relationship between gun prevalence (levels of household gun ownership) and suicide, homicide and unintentional firearm death and concludes that where there are higher levels of gun ownership, there are more gun suicides and more total suicides, more gun homicides and more total homicides, and more accidental gun deaths.

This is the first chapter in the book and provides and up-to-date and readable summary of the literature on the relationship between guns and death.  It also adds to the literature by using the National Violent Death Reporting System data to show where (home or away) the shootings occurred.  Suicides for all age groups and homicides for children and aging adults most often occurred in their own home.

Miller M, Azrael D, Hemenway D.  Firearms and violence death in the United States.  In: Webster DW, Vernick JS, eds.  Reducing Gun Violence in America.  Baltimore MD: Johns Hopkins University Press, 2013.

 

6. More guns = more homicides of police

This article examines homicide rates of Law Enforcement Officers (LEOs) from 1996 to 2010.  Differences in rates of homicides of LEOs across states are best explained not by differences in crime, but by differences in household gun ownership.  In high gun states, LEOs are 3 times more likely to be murdered than LEOs working in low-gun states.

This article was cited by President Obama in a speech to a police association.  This article will hopefully bring police further into the camp of those pushing for sensible gun laws.

Swedler DI, Simmons MM, Dominici F, Hemenway D.  Firearm prevalence and homicides of law enforcement officers in the United States.  American Journal of Public Health.  2015; 105:2042-48.

 

objavljenih radova na tu temu imaš stotine i tisuće, niti jedna od njih ne dovodi u pitanje statističke činjenice i povezanost broja oružja s brojem upucanih, koju eto baš ti ne vidiš i sad se ja trebam s tobom natezati oko toga

 

ivan dragi kaže...

Nije "moja teorija" da oružje nije problem. 

 jok, netko treći je napisao ovo dolje, prethodno utvrdivši kako mu nije jasna veza između više oružja i više upucanih, nešto što je jasno i djeci u osnovnoj školi

ivan dragi kaže... 

Problem oružja u SADu nije problem oružja i tako se ne treba ni rješavati.

 

da sam htio raspravljat o rasizmu u americi, samoubojstvima na aljasci ili kriminalu u brazilu, onda bi krenuo u raspravu o tome

međutim, nemam volje za natezanje s demagozima koji vrlo jednostavnu činjenicu idu izvrtat do bola samo kako bi je banalizirali

 

jebeno oružje u društvu znači opasnost, što ga više ima u tom društvu, to je više upucanih ljudi i to je jebena činjenica, ne govorim o milijardu drugih problema koji se vrte oko toga, a zajednička problematika i rezultati su smrt od jebenog oružja

da, u americi je nažalost bajka uopće razmišljat o ukidanju ili barem smanjivanju oružja kod civila, najviše zbog ovakve demagogije koja uporno nastoji izbjeći jednostavnu činjenicu da više oružja znači veći broj upucanih, jer kad god netko to kaže doleti hrpa morona koji počnu vikati da oružje ne ubija, da oružje nije problem, da oni imaju pravo na oružje i slična sranja

ali iskreno, jebe mi se za ameriku, ona je samo do krajnjih granica nabujali pokazatelj do čega dovodi veća količina oružja u društvu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ivan dragi kaže...

 I što ima veze? Šta smo svi ostali debili pa moramo što? Netočno/površne zaključke tebe i picajzle uzimat po "fakt". 

 Ne moraš moj zaklučak uzeti kao činjenicu, ali ako ga nisi u stanju pobiti argumentima onda bi trebao bar razmisliti o toj mogućnosti. Prevrtanje na druge teme govorilo je da nemaš argumente, no sada si izguglao neke, pa ću ti odgovoriti na njih.

 

ivan dragi kaže...

Kad ti se pokaže da postoje brojevi 4 i 5 itd, plačeš o demagogiji i vrijeđanju. A nota bene, prvi kreneš jeftinim udarcima (ala ovo s klanjem u sinagogama i djecom kao da je netko na forumu zagovornik klanja rofl) 

 Problem je što nisi do sada ništa bio pokazao. Priča o poginulima u prometu je najobičniji whataboutism. 

 

Napisao sam: 'Masakri u Sinagogama nisu razlog za paniku?'

Gdje ti tu vidiš vrijeđanje, koga optužujem da je zagovornik klanja? Kakve paranoje tebe proganjeju?

 

ivan dragi kaže...

 Spominjanje mass shootings nekakvih neonacista (koji čine 1% od ukupnog broja žrtava oružja, a i nisu svi počinitelji neonacisti) je što? isti link dole ispod odgovora picajzli:

 

Sad se igraš sa statistikom. Postotak je mali jer je drugih ubijanja znatno više, no to ne mijenja činjenicu da je strahota da djecu po školama ubijaju. I dalje se praviš kao da je to nešto najnormalnije i da je problem s nama kojima se to ne sviđa. U normalnoj uređenoj državi nije prihvatljivo da se djecu redovito ubija po školama. Kraj priče.

Jesu li i ostale smrti problem - jesu, ali škole su nešto posebno strašno. Nije isto kao kad si netko sam prosvira glavu ili jedan diler puca na drugoga.

 

ivan dragi kaže...

Most of these homicides are instances of daily gun violence, not mass shootings which make up less than 1 percent of all U.S. gun deaths. Black Americans make up the largest share of those killed by guns, suffering nearly 10 times more gun homicides and 15 times more gun assaults than white Americans. 

 

Dakle 99% ljudi ne pogine u mass shotingsima. Što je veći problem? Taj jedan koji umre jer nema dovoljno kontrole u državi krcatoj oružjem, ili ostalih 99 koji zbog rasizma postaju žrtve sistema. Tvoj je zaključak, citiram: "Ajmo uvest kontrolu nad oružjem i potrpat par milijuna crnaca u zatvor".

 

Crno na bijelo, moj stav je da treba rješavat ono što sam rekao, probleme rasizma, škole, kuće itd. Oružje treba ignorirati jer svaka akcija protiv (novi zakoni i kontrole) u sistemu koji počiva na rasizmu dovodi do iste stvari kao i svi zakoni do sada. Tjeranjem "neonacističkih masovnih ubica" koji zapravo čine zanemariv problem, dobivaš nova nasumična zaustavljanja samo crnaca, zatvaranje samo crnaca, nabavljanje oružja na crnom tržištu (gdje da netko sa dosjeom legalno nabavi oružje, a imaš nepravedno zatvorenih crnaca s dosjeima koliko hoćeš) i problem postane veći. Jel isto tako bilo sa "rat protiv droge"? Koji su rezultati toga bili?

E sad opet dolazimo na tvoje igranje statistikom. Iz broja pogiunulih crnaca ti izvlačiš da je za sve kriv rasizam (koji doista igra veliku ulogu), ali onda kad si našao krivca znači da oružje ne igra nikakvu ulogu, jer rasizam je kriv za sve.

 

Tu imamo nekoliko problema.

1. Većina bijelaca umre od strane drugih bijelaca, kako to objasniti rasizmom? Ako bi ukidanje rasizma sačuvalo crne živote ne bi li bijelci i dalje jednako umirali? 

2. Daleko je veći disparitet između ubijenih muškaraca i žena. Ako je isključivi razlog za smrt crnaca to što su crni, onda je valjda i mržnj prema muškarcima razlog što uglavnom muškarci umiru više. Ili se ipak ne može sve svesti na jedno obilježje, kako bi ti volio?

3. Većina umrlih su od samoubojstva. Jesu li crnci rasiti i kad sami sebe ubijaju, jesu li bijelci rasisti kad to rade?

4. Američka policija je izuzetno laka na okidaču, ali opet zato što je broj ubojstava policajaca izuzetno visok. Ubijaju i bijelce, crnce postotno nešto više, ali i jedno i drugo je zato što se boje da su naoružani. Tu je opet oružje u rukama civila osnovni problem, eliminacija rasizma bi možda izjednačila brojeve, ne bi ih ukinula.

 

Evo i s tvojih linkova sve govori protiv tvojih zaključaka.

Direktna korelacija između nesavjesnog čuvanja oružja i ozljede smrti. Nema rase u igri: 

Research has found that individuals with risk factors for firearm injury and death are less likely to safely store their firearms when compared to firearm owners without these risk factors. - 

 

Samoubojstva u porastu, opet nema veze s rasom (odnosno bijelci se više ubijaju od crnaca)

Trends in firearm injury and death

Overall since 2006, firearm homicides in the U.S. have decreased, but the number of firearm suicides has increased by a similar amount.

 

a ima s dostupnošću oružja:

 

 

 

I na kraju na linku koji si sam naveo zagovaraju strožu kontrolu nabave oružja:

The United States lacks strong federal gun trafficking laws to crack down on illegal gun trafficking networks. Congress should pass robust gun trafficking and straw purchasing laws to help keep guns off our streets.

 

ivan dragi kaže...

 

Crno na bijelo, moj stav je da treba rješavat ono što sam rekao, probleme rasizma, škole, kuće itd. Oružje treba ignorirati jer svaka akcija protiv (novi zakoni i kontrole) u sistemu koji počiva na rasizmu dovodi do iste stvari kao i svi zakoni do sada. 

Daj se onda dogovori sam sa sobom i nemoj stavljati linkove koji govore suprotno od onoga za što se zalažeš. Reklo bi se da pucaš sam sebi u nogu 

 

Ukratko, sve statistike (i ubojstva i samoubojstva) koreliraju s dostupnošću oružja, a rasa je samo modifikator u cijeloj priči. Da, u zemlji gdje su svi gun crazy pogibat će više oni koji su u lošijem društvenom položaju, ali nije glavni problem što jedni pogibaju više od drugih, već što svi pogibaju u tako velikim količinama.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
picajzla0707 kaže...
gle, kad me netko jebe u mozak u ovakvim raspravama, nemam puno strpljenja i onda obično završim na hlađenju, tako da ovo pišem već poprilično živčan jer nemam volje za natezanjem oko ovakvih gluposti, pogotovo s likovima koji se neprestano izvlače demagogijom

 

međutim, nemam volje za natezanje s demagozima koji vrlo jednostavnu činjenicu idu izvrtat do bola samo kako bi je banalizirali

 

 najviše zbog ovakve demagogije koja uporno nastoji izbjeći jednostavnu činjenicu da više oružja znači veći broj upucanih, jer kad god netko to kaže doleti hrpa morona koji počnu vikati da oružje ne ubija, da oružje nije problem, da oni imaju pravo na oružje i slična sranja....

 Kako je to moj problem? Nastavi s vrijeđanjem sugovornika i lijepljenjem tvrdnji koje nisu izrečene i sigurno ćeš završiti u kvalitetnijim diskusijama bez kartona. I spominji djecu, to uvijek dobro završi. Osobne uvrede su pak garant lijepim odgovorima.

 

Ne moramo nastaviti diskusiju, Sretan ti Božić i svako dobro.

 

Visak kaže...
ivan dragi kaže...

 Spominjanje mass shootings nekakvih neonacista (koji čine 1% od ukupnog broja žrtava oružja, a i nisu svi počinitelji neonacisti) je što? isti link dole ispod odgovora picajzli:

 

Sad se igraš sa statistikom. Postotak je mali jer je drugih ubijanja znatno više, no to ne mijenja činjenicu da je strahota da djecu po školama ubijaju. I dalje se praviš kao da je to nešto najnormalnije i da je problem s nama kojima se to ne sviđa. U normalnoj uređenoj državi nije prihvatljivo da se djecu redovito ubija po školama. Kraj priče.

Jesu li i ostale smrti problem - jesu, ali škole su nešto posebno strašno. Nije isto kao kad si netko sam prosvira glavu ili jedan diler puca na drugoga.

 Što smo ono rekli u nekim bivšim raspravama di si glumatao ljevičara? Ti kao mazohist jedva čekaš da ti netko ukaže na sve budalaštine koje pričaš.

 

Ali pazi razinu tvoje diskusije:

 

"Redoviti" mass shootingsi u školama i da je to nekome normalno..?! Kakva izjava majko božja. Od 1982. ih je bilo 18, od toga ukupno ubijenih 176  (nisu sve žrtve djeca ali da ne zbrajam sad jer nije ni bitno). U tih 39 godina, ubijeno (oružjem) je nešto više od 30.000 djece mimo mass shootinga u školama. To (30.000 vs 176 u 39 godina) je 190 puta veća "posebna strahota" od ove nad kojom se snabdijevaš iz svoje intelektualne depresije. Jesi ti svjestan gluposti koje izvaljuješ?

 

Nije normalno ni kad jedno dijete bude žrtva ikakve nesreće i nitko na svijetu ne smatra to normalnim usprkos tvojim imbecilnim imputacijama koje su na razini vrtićkih svađalica. Jesu tebi samo škole "posebno strašne"? Te boli k za ostalih "ne redovitih" 30.000 klinaca što ih ubiju jer su eto neki od njih možda dileri? Jesam li te dobro shvatio? To ti je razina tvoje diskusije.  Neiskreno imbecilno prestemunjanje sa nekakvim idiotskim poredbama "ja vs svi ostali koji su moroni i koji žele klat djecu". Nigdje nije normalno da djecu redovito ubijaju u školama, ne samo u "normalnim državama". Ili misliš da su u nesređenim državama djeca manje vrijedna pa je to prihvatljivo? Pazi o kakvim glupostima ti vodiš rasprave i na što trošiš vrijeme.

 

Ovo ostalo nema smisla komentirat, hrpa sranja da bi malo bockao, sve sam ti rekao u bivšim diskusijama i nema potrebe ponavljati.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2021 20:38 (ivan dragi).
11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ivan dragi kaže...
picajzla0707 kaže...
gle, kad me netko jebe u mozak u ovakvim raspravama

Nastavi s vrijeđanjem sugovornika i lijepljenjem tvrdnji koje nisu izrečene i sigurno ćeš završiti u kvalitetnijim diskusijama bez kartona. I spominji djecu, to uvijek dobro završi. Osobne uvrede su pak garant lijepim odgovorima.

ivan dragi kaže...
Visak kaže...

...Ti kao mazohist jedva čekaš da ti netko ukaže na sve budalaštine koje pričaš.

...Jesi ti svjestan gluposti koje izvaljuješ?

...usprkos tvojim imbecilnim imputacijama koje su na razini vrtićkih svađalica.

...Neiskreno imbecilno prestemunjanje sa nekakvim idiotskim poredbama

 

 

 

dobar savjet zlata vrijedi 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 9:32 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice