Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

poruka: 34
|
čitano: 9.451
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži ".
5 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
southy kaže...
....

 

Samo ukratko:

1. De facto ili de jure, standard mora zadovoljavate neke kriterije. Shvaćam tvoju poantu, ali ponavljam da je standard nešto drugo. Činjenica je da su brojni ljudi navikli na ovakav način koristiti izraz da je nešto standard pa razumijem zašto te to zbunjuje.

3. Odi do npr. Londona pa se razgledaj, vidjet ćeš da većina koristi iPhone.

4. Ok, ajmo u ćevape i pivo; ako na kraju Q4 2022. godišnja prodaja iPhonea bude ispod 8% ja plaćam, u protivnom ti

6. DVM i JIT su out, ali svejedno je to još Java, samo je AOT compile čime se iz kategorije katastrofalno sporo Andoroid pomaknuo u podnošljivo pod uvjetom da imaš hrpu RAM-a i nešto jači procesor

 8% cega??????

6 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Zechina kaže...
Dead kaže...
Posmatrač kaže...
Dead kaže...
Posmatrač kaže...

 A ti bi baš znao da što ti se vrti ispod haube, nemaš pojma ni koja i kakva verzija Unixa pogoni tvoje ajfon čedo.

 

Slušaj ti, aj prevedi ovo gori na svoj jezik pa iskomentiraj kako treba. Vidim opet si se diga na livu nogu.

 Nemam iphone cedo niti cu ga ikad imati ;) Za mene je polufunkcionalan uredjaj... Tebi pase? Super... Uzivaj....

Ja nisam ustao na lijevu nego nego sam komentarisao tvoju izjavu da ti znas. Nisi jedini korisnik iosa pa znas sta svi korisnici znaju ili ne znaju.....

Znamo da ti znas....

 

 Nevjerojatno mi je kako skačete na sam spomen Applea iako ga ja u ovoj temi nisam ni spomenuo već sam samo komentirao događanja oko HM OS-a.

Nisam uopće zainteresiran činjenicom što nemaš iPhone i što ga držiš polufunkcionalnim. Niti me zanima niti ti branim da tako rezoniraš. A i off topic je. I onaj post zechine je off topic i odnosio se samo na mene. Čovik očigledno mene poznaje u dušu, družimo se od malih nogu, peglali smo bake zajedno po Red light districtu u Amsterdamu, blesirali se u Coffee shopu Baba...

 

Gle, počeo si kakati po OSu kojeg, po tvojim riječima, nikad nećeš imati.

Android korisnik će biti skeptičan ali neće imati ništa protiv "do 60% veće brzine" kompatibilnog OSa.

Nije teško zaključiti kome jedino Ark / Hongmeng OS može smetati: pa onima kojima ugrožava odumirući "ekosustav" u kojeg su već spisdili hiljade dolara!

Stoga sam tako i reagirao na tvoj FUD.
Drugim riječima, ne moram te "poznavati u dušu" već si, kao "iVjernik", determiniran i predvidljiv. Da nisi iKorisnik, imao bi i suvislije komentare:
Gotovo pola zemaljske populacije (3:7,5M) su potencijalni korisnici novog OS-a, a ti ih onda nazivaš nekakvim "lokalcima"!

FUDaš da "zašto bi Xiaomi koristio Ark OS", ja ti napišem da ga Xiaomi već testira, a ti rezimiraš da sam ja off-topic.

Balkan-sindrom, teži kompleks.
Da rezimiramo:

Ako bi se ARK OS pojavio, Google bi itekako mogao biti pogođen novim ekosustavom, ali pravi udarac će dobiti - Apple (ironično, upravo ono što MAGA Trumpoidi štite) - iOS će ispasti iz igre, odn. sa sadašnjih 10% globalno pasti na razinu Win-Phonea (a znaš što to znači). Jasno je meni zašto tebe Hongmeng svrbi i čemu radiš denial činjenica.
Ako bi Ark OS bio kompatibilan a bolji/brži od Androida, da se samo četvrtina korisnika Androida / iOSa "odlije" na novi OS - iPhone postaje prerijetka, preskupa egzotika.

Odnosno da iskorisitm tvoju terminologiju: ajfon postaje gadget samo za USA "lokalce".

(...i sve rijeđe ridikule/fanatike: jučer mi je poznanik iz čistog mira uletio sa: "Znaš da ja imam besplatne poruke prema drugim ajfonima?"- I onda smo ga pitali "I kome ih šalješ?" pa je zašutio.)

 https://www.forbes.com/sites/zakdoffman/2019/07/12/shocking-huawei-u-turn-no-hongmeng-android-replacement-for-smartphones/

8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
southy kaže...

Samo ukratko:

1. De facto ili de jure, standard mora zadovoljavate neke kriterije. Shvaćam tvoju poantu, ali ponavljam da je standard nešto drugo. Činjenica je da su brojni ljudi navikli na ovakav način koristiti izraz da je nešto standard pa razumijem zašto te to zbunjuje.

3. Odi do npr. Londona pa se razgledaj, vidjet ćeš da većina koristi iPhone.

4. Ok, ajmo u ćevape i pivo; ako na kraju Q4 2022. godišnja prodaja iPhonea bude ispod 8% ja plaćam, u protivnom ti

6. DVM i JIT su out, ali svejedno je to još Java, samo je AOT compile čime se iz kategorije katastrofalno sporo Andoroid pomaknuo u podnošljivo pod uvjetom da imaš hrpu RAM-a i nešto jači procesor

 

1. Standard je normativ (u teh. smislu); za tebe standard mogu biti vrtolet, dalekovidnica, očvrsje, smetnjak ili zapozorje; no kao što je to A. Tomić primjereno opisaonitko duševno zdrav to nikad neće upotrijebiti.

Otprilike isto vrijedi i za palce, stope, pedlje i ostale "imperijalne jedinice" u Europi i većini svijeta u XXI stoljeću. Atavizam.

Da ti bude srce na mjestu, bit ću precizniji: Android OS je neslužbeni, apsolutno vodeći standard mobilne telefonije globalno. Bez ikakve naznake da će se doskora promijeniti.

 

3. Lijepo je kad netko po Brexitu mjeri Europu ili po Trumpu čitav svijet. FYI: UK je već ušla u recesiju, a cirkus tek slijedi. Slika govori više od riječi pa:

 4. Pristajem, pod uvjetom: oko 8% global market share Q4 2022, što znači <8,5%  

6 "Java" itd: nadam se da griješiš bez prethodnog predumišljaja (trollling). AOT znači prethodno kompajliran u binary (native, machine code). Drugim riječima, tu više nema nikakve "virtualne mašine" (koja je inače preduvjet za Javu). Dodatno, sa npr Android NDK se aplikacije direktno pišu / kompajliraju iz C / C++ u nativni kod, tako da... džaba si krečio.
Android Runtime - Wiki:

Unlike Dalvik, ART introduces the use of ahead-of-time (AOT) compilation by compiling entire applications into native machine code upon their installation.

Mogao bi jedino, teoretski, zanovijetati da se sad app sporije instalira.

 

Ovo "pod uvjetom da imaš hrpu RAM-a i nešto jači procesor" bolje obriši dok ti se netko nije počeo rugati.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Malto kaže...

Ovaj čovjek rastura. Gledao sam njegove intervjue i viziju, i više me ne čudi zašto je Huawei tu gdje je. Nitko ih neće moći zaustaviti niti prljavom igrom.

 

 

It’s still unclear what Huawei would do without Google

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice