Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

poruka: 37
|
čitano: 9.420
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr".
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
I opet je isplativije nego davat novce svaki mj.
Gledaj duži period, cirka 5+ godina.
To naravno nema smisla radit nekome kao ja koji ne može 30GB popunit na OneDriveu.
13 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne

Kod cloud usluga najveća prednost je što se tvoji podaci nalaze na više poslužitelja i na više lokacija. Izgori data centar? Nema problema, izvoliš svoje datoteke iz drugog data centra. Dok kada sam držiš datoteke kod sebe, prvi potres, prvi požar, prva poplava i sve što si držao u vlastitom cloudu više ne postoji.

 

To je ok za neke stvari manje važne stvari, ali za neke stvari od velikog značaja teško. Jedna tvrtka si, recimo, ne može dopustiti da izgubi važne poslovne podatke. Ili roditelji, obiteljske slike su ne procjenjive.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Osim ako je backup na drugom serveru, a u istom centru. Bilo je takvih slučaja gdje je backup bio u drugoj sobi.
13 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne

Bilo je, ali sumnjam da jedna velika firma kao što je Google to radi. Jer i sami se hvale vrhunskom sigurnosti i kopijom datoteka na više lokacija. Bilo kakav gubitak tvojih datoteka s njihove strane može se riješit pravnim putem jer bi za to bilo osnove.

16 godina
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Azure npr, a vjerujem i Google, drzi podatke na 2 ili 3 mjesta u istom data centru, ali svaki u razlicitoj zgradi. Mozes i to namjestiti da se backupiraju u drugi data centar, samo treba platiti naravno.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne pohr

Da imala sam slike na eksternom disku pa mi je upao ransom virus i zajkljucao sve, par isuca slika mi ej otislo samo tako, otad sam odlucila placat google mislim da su ipak sigurnije kolko tolkom, 24 kn mj za 200 giga

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Google Photos: tjedan dana do kraja besplatne
Pa ti klikaj na Mate 3km od tebe 😆
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice