Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

poruka: 69
|
čitano: 13.040
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje".
15 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
mrbeholder kaže...
ihush kaže...
mrbeholder kaže...

Edge mi sporije učitava tportal, dnevnik haer. Bude prazna stranica otprilike 5 sekundi i onda odjedanput sve učita. Samo nikako da učita facebook komentare (šta nije nužno loša stvar, ali ono...)

 -browser s opisanim skoro nikakve veze nema..

 Kako onda Chrome radi normalno?

 -jesi li svjestan da je u oba slučaja =chrome? ili ovako, tebi ne učitava/sporo npr face.. ima li još netko taj problem? Ako nema, što je tad odgovor?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Razumijem da je u oba slučaja chrome, ali u jednom radi ok, u drugom i ne baš. A to su, za ne falit, stranice koje najčešće otvaram za vijesti i jako su mi bitne. Nije baš da je komp slab ili da fali memorije.
Šta da radim? Izgleda da mi je bolje ostat na chromeu iako baš i ne želim.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 23:27 (mrbeholder).
15 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

-promijeni lozinku (po naputku MUPa.. to je neki čudnovati lijek za sve...) :)

(ako se netko pita koju lozinku, može za mail, može za win, neka treća.. to ne navode, no to sarkastično sad mogu koristiti/zloupotrebljavati kao univerzalan fix za sve.. jer to radi i MUP).

 

-ozbiljnije, otvaranje stranice ovisi o samom browseru tj engineu, ie-ff-chrome.. ali sad s edge-chromeom ne možeš to uzeti kao razliku jer je nema. Tad ti logika-dedukcija-determinizam kažu da je nešto drugo uzrok a to je bilo što, npr trenutna brzina interneta ili sys radi defrag ili loše postavke ako si nešto blokirao itd .. što god bilo nije nešto vezano za bilo koji browser jer bi tad svi imali identičan problem na svim stranicama a ako je primjetno na nekoj specifičnoj tad je logično posumnjati upravo na tu stranicu, dio njenog koda koji radi problem tj nešto što s tvojim računalom nema veze (ni brzinom interneta, ni snege računala ni osom ni browserom ničim s tvoje strane..) npr ima neki dio koda koji obrađuje statistiku korisnika i recimo da ga zbunjuje nepoznati browser... izmišljeno, ali logični vjerojatnije u opisanom primjeru nego što ima smisla prigovarati na račun edgea.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Evo snimka da vidiš o čemu govorim.

https://streamable.com/w6t5j

Znači nebi smjelo bit nikakve razlike između ta dva browsera pošto su oba bazirana na chromiumu, imaju istu internet brzinu (150Mb/s), isti pozadinski procesi i sve ostalo isto, ali negdje očito zapinje.

Pomislio sam da je možda do ad blockera, ali isto se događa i kada je ugašen. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Ja tih problema na Edge-u nemam. Prvo probaj isključiti SVE dodatke, obrisati povijest pregledavanja, pa ako se ista stvar događa, vratiti preglednik na zadane postavke. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
mrbeholder kaže...

Evo snimka da vidiš o čemu govorim.

https://streamable.com/w6t5j

Znači nebi smjelo bit nikakve razlike između ta dva browsera pošto su oba bazirana na chromiumu, imaju istu internet brzinu (150Mb/s), isti pozadinski procesi i sve ostalo isto, ali negdje očito zapinje.

Pomislio sam da je možda do ad blockera, ali isto se događa i kada je ugašen. 

 Da li je Chrome nesto ekstra blokirao? Vidi sliku.

Testirao sam kod sebe kod mene je Edge brzi od Chroma (manje dodataka ima) na dnevniku.

13 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje

Ta ikona u adresnoj traci pokazuje da je Chrome blokirao kolačiće trećih strana.

 

Čini se da i ja imam neki problem s novim Edge-om. Na nekim stranicama prikazuje sitan font, dok Chrome s identičnim postavkama, te dodacima pokazuje normalan font. To me baš i ne dira previše jer ću i dalje nastaviti koristiti Chrome... 😉

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 17:43 (Marko :D).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
Marko :D kaže...

Ja tih problema na Edge-u nemam. Prvo probaj isključiti SVE dodatke, obrisati povijest pregledavanja, pa ako se ista stvar događa, vratiti preglednik na zadane postavke. 

Edge je friško instaliran. Nemam šta brisat niti isključivat ikakve dodatke osim ad blockera.

 

@O_O_O

To bi mogla biti razlika i uzrok, ali ne znam jeli ih Edge kao i Chrome automatski blokira. O tome ja pričam. Lakše je deinstalirati Edge nego se sa ovim zajebavati.

 

E da ljudi kako multiquote na ovom forumu radi?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 19:08 (mrbeholder).
13 godina
offline
Re: Edge na Chromiumu dostupan za preuzimanje
mrbeholder kaže...

Edge je friško instaliran. Nemam šta brisat niti isključivat ikakve dodatke osim ad blockera.

Probaj isključiti tu zaštitu od praćenja u pregledniku, obrisati podatke pregledavanja i probati ponovno. To je sada jedino što mi pada na pamet...

mrbeholder kaže...

@O_O_O

To bi mogla biti razlika i uzrok, ali ne znam jeli ih Edge kao i Chrome automatski blokira. O tome ja pričam. Lakše je deinstalirati Edge nego se sa ovim zajebavati.

 

E da ljudi kako multiquote na ovom forumu radi?

Chrome kolačiće trećih strana ne blokira po zadanim postavkama; to se ručno mora uključiti. 

 

A kako višestruko citiraš? Ukoliko se radi o više poruka, koristi opciju "Višestr." na porukama koje želiš citirati i onda na dnu stranice Višestruko citiraj.

 
 

Želiš razlomiti i citirati jednu poruku? Klikni na Citiraj, kopiraš cijelu poruku i zalijepiš je ponovno, te obrišeš dijelove koje ne želiš citirati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2020 19:17 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice