"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

poruka: 11
|
čitano: 726
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel".
16 godina
offline
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

Svijest je ono što razlikuje umjetnu od životinjske inteligencije, a nema tog algoritma koji će računalu dati svijest. Ali drugačiji dizajn od LLM-a, kojim bi cijeli proces učenja i razvoja bio sličniji životinjskom, naravno jest moguć. To bi moglo donijeti uštedu energije (npr. ako se implementira zaborav) i vjerniju simulaciju ljudske inteligencije, no to nosi i određena ograničenja u odnosu na LLM.

Amenoum
 
0 2 hvala 0
16 godina
online
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

"Njegovi stavovi osporavaju ideju da će jednostavno povećanje AI modela dovesti do umjetne opće inteligencije."

 

Ovo nitko ne tvrdi. Modeli poput OpenAI o1 i jesu vrlo znacajni jer imaju drugaciji pristup od cistog povecanja postojecih modela. Trajno pamcenje je moguce izvest i sa trenutnim modelima, ali za trenutne primjene je nepotrebno. Napravit ce se vrlo brzo kad za to dodje potreba.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

Sve je to Linearna Algebra, mafia.

I je umjetno al nije inteligentno.

Banalni primjeri..

Image generatori, problem sa slikama na kojima su prsti.

Totalno nerazumnevanje rijeći, "how many letters r are in raspberry"

 

Uskoro slijedi ispuhivanje AI balona.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

Ono što LeCun praktički govori je da iza AI-a i dalje stoji neka osoba koja će dati finalnu i to ljudsku odluku.

Stoga dragi moj, svaki put kad vam mediji  pokušavaju prodati priču o naprednoj umjetnoj inteligenciji koja npr. lovi "teroriste", znajte da iza gumba "pucaj" stoji ljudska ruka i ljudski ubojica i psihopata koji je samo dobio tako naprednu igračku da ona izgleda samo kao da je sama donijela odluku

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s i
andrijam kaže...

 

Totalno nerazumnevanje rijeći, "how many letters r are in raspberry"

 

Uskoro slijedi ispuhivanje AI balona.

morao sam ovo isprobati...

https://chatgpt.com/share/670d0fc3-d4c0-8004-91b3-00a7fbccd1d5

i u pravu si bio... još je to sve kita fratrova, a ne inteligencija... 

16 godina
online
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

4o model je od prošle godine. Ovogodišnji modeli su daleko bolji.

 

 

o1 o1
sonnet sonnet
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

.. a i da napomenem da je moja mačketina inteligentnija od podosta pripadnika vrste pompozno zvane Homo sapiens...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s intel

Prvo je rekao da ima 2 r, onda sam rekao da me ubija...you are killing me....onda je prekinuo razgovor a ja započeo novi...nakon toga ide ovo....

 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: "Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s i
PaleRider kaže...

Svijest je ono što razlikuje umjetnu od životinjske inteligencije, a nema tog algoritma koji će računalu dati svijest.

 Dakle vjeruješ da je svijest neizračuljiva/nealgoritamska? Roger Penrose u knjizi Carev novi um u razvija tu tezu i nudi svojevrsno rješenje koje je fizikalno/biološki poprilično nategnuto... živi bili pa vidjeli.  

8 godina
offline
Re: "Današnji AI modeli daleko su od rivalstva s i

Zato jer ne zna, a kad ne zna daje random rezultate. Radi se o naćinu kako se iz rečenica izvlače riječi od kojih se rade tokeni. A sa tim se tokenima pune matrice, pardon o novome AI modeli.

Raspberry primjer je poznat već mjesecima. Potražite primjere AI slikica na kojima su prsti. Gledajte na to kao izazov .

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice