U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

poruka: 322
|
čitano: 115.292
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t".
14 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Ja gledam preko Mi Box S i znalo je trzati na ABR(adaptive bitrate)

Promjenio u postavkama gdje je slika i zvuk na CBR(konstantni bitrate) i kvalitetu na 7 i od onda nije trzalo.

Preko laptopa ne trza ništa, stavljeno na automatsku kvalitetu.

Hrvatski Telekom btw, možda ovisi i o provideru.

 

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Od stoljeća sedmog stara priča da se throttla promet prema konkurentskim uslugama.

"ma nije vam to do nas vi kod nas vedeesel imate, to vam je puno bolje, to mora da je nešto do tog eon kaon štaliveć maksteve vam bolji znate"

Itd
2 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Pa meni super radi i na Sony tv-u i na mobu. Jedino me smeta što se ne može instalirati aplikacija i na drugom tv-u u drugoj sobi. Koliko shvaćam, daju samo na jedan tv. Ili ima kakva mogućnost?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Možeš na više (mislim tri), ali samo jedan može biti aktivan. Imaš na njihovim stranicama.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Pa možeš na tri mobitela ili tableta, ne na tri tv-a. Samo na jedan
16 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Nisam siguran možeš li zaobići ograničenje ako podmetneš običnu Eon Android aplikaciju. AFAIK, prijatelj koji je njihov korisnik je ionako preferira u odnosu na onu namenjenu pametnim televizorima.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
skroby17 kaže...

Evo od subote koristim EON pa da iznesem neke svoje dojmove.

 

Čitam da se dosta ljudi žali na to da slika zna štekati, koristim uslugu na 10mbps internetu i tv je spojen wifi-em (samsung qled tizen smart tv) i apsolutno nikakvih problema nisam imao. Nariktan je najaci profil od 7mbps i sve radi bez problema. Mislim da cu ostati korisnik i dalje i otici sa iptv lista. Kada zbrojim da placam hbo go (5 eura) zasebno+ iptv listu (10eura mjesecno) nije mi neka velika razlika a sa ovime sam za sada jako zadovoljan

 

 

 Normalno, pitanje je koji ćeš paket uzeti ( Start - 49 kuna, Full 89 kuna ili Premium 169 kuna ) s time da se može čuti da su ovo za sada promotivne cijene i da bi lako moglo doći do poskupljenja paketa, naročito ako se HT dogovori oko produženja Ugovora sa UM grupom.

 

15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
cijene nisu promotivne, jedino što je promotivno je 1 kn 30 dana....
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Nelogično je da EON u Hrvatskoj bude jeftiniji od EON-a u Srbiji i BiH gdje je platežna moć manja nego u Hrvatskoj....

Ako se UM i HT dogovore oko produljenja ugovora zasigurno će jedna stavka ugovora biti i cijena EON-a jer niti će HT a niti bi ja i ti kupili nešto i pokušavali prodati korisnicima dok s druge strane vlasnik tog sadržaja isto prodaje jeftinije od tebe i jeftinije nego na svom domicilnom tržištu....

Bilo bi dobro da ove cijene ostanu trajno ali sam jako skeptičan po tom pitanju.....zato još  i ne postoji mogućnost uzimanja pretplate na EON uz ugovornu obvezu na 12 ili 24 mjeseca.....

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
ako malo pogledas nisu ni kanali isti u srb bih i u cro, tako da ni cijena zakupa kanala nije ista po drzavi....89 kn bi bila realna cijena, ovo što je u susjednim državama je previše, al ocito im prolazi...kod nas da povecaju vjerujem da 90% ljudi više nebi to koristilo
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Mislim da će kod nas barem 80% ljudi korstiti EON kao drugi izvor pay televizije te da će Start paket biti najpopularniji pošto sadrži sve SK kanale i famozni N1 za one kojima je to bitno.

Pošto Telemach ne nudi internet koji bi bio dovoljan za korištenje EON-a istog moraš uzeti od nekog drugogo providera a kad uzmeš internet televizija ti dođe povoljnije ( barem osnovni paket ).

Mobilni internet koji nudi Telemach sa samnjenjem na 200 GB nije dovoljan niti za normalno surfanje i korisštenje interneta bez da korisitiš i jednu app a kamoli EON....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Ulica Ulice kaže...

Mislim da će kod nas barem 80% ljudi korstiti EON kao drugi izvor pay televizije te da će Start paket biti najpopularniji pošto sadrži sve SK kanale i famozni N1 za one kojima je to bitno.

Pošto Telemach ne nudi internet koji bi bio dovoljan za korištenje EON-a istog moraš uzeti od nekog drugogo providera a kad uzmeš internet televizija ti dođe povoljnije ( barem osnovni paket ).

Mobilni internet koji nudi Telemach sa samnjenjem na 200 GB nije dovoljan niti za normalno surfanje i korisštenje interneta bez da korisitiš i jednu app a kamoli EON....

Jako teško, imam TV od lokalnog operatera, na druga dva TV-a imam Max tv to go kojeg dijelim s bratom i koji može na 4 TV-a. Plus app je puno bolji od ovog od EON-a barem na android TV-u. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 10:53 (Gajotres).
4 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Gajotres kaže...
Ulica Ulice kaže...

Mislim da će kod nas barem 80% ljudi korstiti EON kao drugi izvor pay televizije te da će Start paket biti najpopularniji pošto sadrži sve SK kanale i famozni N1 za one kojima je to bitno.

Pošto Telemach ne nudi internet koji bi bio dovoljan za korištenje EON-a istog moraš uzeti od nekog drugogo providera a kad uzmeš internet televizija ti dođe povoljnije ( barem osnovni paket ).

Mobilni internet koji nudi Telemach sa samnjenjem na 200 GB nije dovoljan niti za normalno surfanje i korisštenje interneta bez da korisitiš i jednu app a kamoli EON....

Jako teško, imam TV od lokalnog operatera, na druga dva TV-a imam Max tv to go kojeg dijelim s bratom i koji može na 4 TV-a. Plus app je puno bolji od ovog od EON-a barem na android TV-u. 

 Malo sam se neprecizno izrazio; mislio sam da od onih koji uzmu EON da će 80% ljudi koristiti internet (jer moraju ) i Pay tv od drugog providera.... odnosno da će EON biti dodatak već postojećoj duo ili trio usluzi.

Nisam mislio da će EON uzeti 80% postojećih korisnika pay televizije u Hrvatskoj.

Moja je procjena da bi ako u roku 2 godine dođu do 80-90 000 korinsika mogli biti jako zadovoljni....

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 11:41 (Ulica Ulice).
16 godina
odjavljen
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Jel postoji geo ogranicenje? Jel mogu u Irskoj to gledati ako narucim sa hr.eon.tv? Gledao sam na nettvplus.com ali cijene su poprilicno visoke

Freak Show Inc.
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

iskreno, testirao 3 dana...

 

na webOSu instalirao app...

 

i živcirao se...

 

GoNet TV mi puno bolje radi...

 

a tek to stalno podešavanje slike ?!?!?

 

uglavnom maknuo račun i rekao to je to, ne zanima me EON

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O

Netko je vec pokusao i nije mogao. Eventualno ako imas neki VPN da pokusas.

4 godine
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Izgleda da postoji neka sistemska grešaka kod EON app na nekim LG modelima televizora....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Kakvo neprestano podešavanje slike, ne kontam?
Ne znam kakva je maxtv to go, ali koristim EON smart tv app za LG webOS više od 3 godine i nisam odavno imao ni najmanjeg problema ,pa ni te koje opisuješ, čak štoviše, mislilm da im je Smart tv app među boljim stvarima koje imaju u ponudi.Mislim da je tu nešto drugo problem,istina, aplikacija je u početku imala dosta bugova, ali vremenom su je dosta ispeglali, baš mi nije jasno što kod tebe zjb?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 13:19 (error_666).
10 godina
suspendiran
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
error_666 kaže...
Kakvo neprestano podešavanje slike, ne kontam?
Ne znam kakva je maxtv to go, ali koristim EON smart tv app za LG webOS više od 3 godine i nisam odavno imao ni najmanjeg problema ,pa ni te koje opisuješ, čak štoviše, mislilm da im je Smart tv app među boljim stvarima koje imaju u ponudi.Mislim da je tu nešto drugo problem,istina, aplikacija je u početku imala dosta bugova, ali vremenom su je dosta ispeglali, baš mi nije jasno što kod tebe zjb?

 

jedan sam od onih kojima aplikacija nije radila kako treba. Slika steka i zastajkuje, radi 15 sekundi, blokira na 5 sekundi, pa radi 30 sekundi opet zastajkuje 5-10 sekundi i tako uglavno uvijek. Ponekad je slika dobra, ponekad nije. CBR/ABR nije pomoglo nista. Evenutalno je pomoglo da sam sliku stavio na "automatski" gdje mi je izgledala doslovce kao rastegnuti 240p, uzasno pixelizirana s gomilom gresaka. Nakon toga se malo popravila i bila OK pa je onda opet pala na turbo low res.

 

Netflix vrdi 4K Dolby Vision bez problema, kao i youtube 4K HDR. Znaci nije do interneta, nije do wifija, nego je do aplikacije, ili bolje receno eon tv providera usluge. Da li bi se slika popravila da nisam na Iskonu nego nekom drugom ne znam i nije me briga, nije na meni da mislim o tome, ja placati to necu jer mi je potpuno negledljivo i neupotrebljivo.

12 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Pa normalno jbt, nabio bi ih nogom davno da je tako.
Ne znam do koga je i kako bi bilo da je net preko drugog operatera jer koristim telemach Internet i uslugu u sklopu paketa , ali do app nije jer evo kod mene i masu poznanika radi perfekt. očito da ne vuku stream sa istog servera kao i nama, jer usluga u bih radi perfektno i tih anomalija sa fluktacijama signala nema. Da ih ima vjeruj da bi ih primijetio :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 14:23 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Ako je zbog Iskona, onda je tvoja briga, jer Iskon u tom slučaju radi nešto nedopušteno, a ti mu plaćanjem daješ za pravo.

Kad bih uhvatio svog providera da kemija s propusnošću ovisno o sadržaju, odmah bi ga promijenio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Pozdrav ljudi,

 

ne znam jesam ja glup baš maksimalno (moguće da i jesam, ali dobro), ali nigdje na mojeon.hr ne mogu naći mjesto gdje upisujem kod sa TVa.

I nije da postoji 20 stranica tamo, ali jednostavno nema nigdje "upiši kod ovdje".

 

Jedino što nalazim je onaj "Status smart tva" s kojim ne mogu ništa i stranicu upravljanje uređajima gdje nemam nijedan uređaj (iako sam spojen preko moba i kompa).

Eto, nisam baš glup za ove stvari, znam da slično funkcionira i HBO go, a pošto je ovaj support mail očito namješten za interno dopisivanje, moram tu pitati.

 

Samo info, račun je aktiviran prije nekih 5-6 dana.

Hvala unaprijed!

origin: mrxa
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
mrxa1 kaže...

Pozdrav ljudi,

 

ne znam jesam ja glup baš maksimalno (moguće da i jesam, ali dobro), ali nigdje na mojeon.hr ne mogu naći mjesto gdje upisujem kod sa TVa.

I nije da postoji 20 stranica tamo, ali jednostavno nema nigdje "upiši kod ovdje".

 

Jedino što nalazim je onaj "Status smart tva" s kojim ne mogu ništa i stranicu upravljanje uređajima gdje nemam nijedan uređaj (iako sam spojen preko moba i kompa).

Eto, nisam baš glup za ove stvari, znam da slično funkcionira i HBO go, a pošto je ovaj support mail očito namješten za interno dopisivanje, moram tu pitati.

 

Samo info, račun je aktiviran prije nekih 5-6 dana.

Hvala unaprijed!

 Ulogiraj se i otvori ovaj link: mojeon.hr/device-management/smart-devices

Kad dodes na taj homepage mozda ces morat rucno prepisat link jer ako ovako direkt otvoris bacat ce gresku

 

 

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 15:19 (dado16).
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
dado16 kaže...

 Ulogiraj se i otvori ovaj link: mojeon.hr/device-management/smart-devices

Kad dodes na taj homepage mozda ces morat rucno prepisat link jer ako ovako direkt otvoris bacat ce gresku

 

 

 

Bok, hvala ti, ali evo nakon 20minuta na telefonu s korisničkom gdje jadna teta nije uspjela shvatiti o čemu se radi, uspjeli su nešto kliknuti da mi se pojavila opcija da upišem kod.

Ona je mislila da moram upisati kod u televizor iako sam objašnjavao da je obrnuta logika i sve, ali valjda se konzultirala s nekim i objasnili su joj. Nakon 20 minuta razgovora kad me drugi put stavila na čekanje sam samo prekinuo jer nisam imao baš vjere da će išta riješiti.

 

Prevario se očito ;)

I da, moja primjedba da je mail na dnu stranice mrtva je kod naišla na reakciju "aha aha", bez ikakve potrebe da to prijavi nekom jer eto...

Ali aaaajde, novi su u tome pa neću zamjeriti. Uspjelo je i super, da baš vidimo kako će raditi na konekciji 6/0,35mbps haha

origin: mrxa
2 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
@Ivan(4) Ne znam kako da instaliram tu aplikaciju. Daje mi samo EON aplikaciju za tv. Ne nudi mi ovu za mob, ne mogu je naći.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 16:16 (Tuna_vr).
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Tuna_vr kaže...
@Ivan(4) Ne znam kako da instaliram tu aplikaciju. Daje mi samo EON aplikaciju za tv. Ne nudi mi ovu za mob, ne mogu je naći.

 Ne trudi se ne radi...probao sam ja...javlja gresku da nije podrzano za vaš uređaj

battletag:MasnaKrvavic#2275
2 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
@dado16
Ok, thanks
11 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
skroby17 kaže...

Evo od subote koristim EON pa da iznesem neke svoje dojmove.

 

Čitam da se dosta ljudi žali na to da slika zna štekati, koristim uslugu na 10mbps internetu i tv je spojen wifi-em (samsung qled tizen smart tv) i apsolutno nikakvih problema nisam imao. Nariktan je najaci profil od 7mbps i sve radi bez problema. Mislim da cu ostati korisnik i dalje i otici sa iptv lista. Kada zbrojim da placam hbo go (5 eura) zasebno+ iptv listu (10eura mjesecno) nije mi neka velika razlika a sa ovime sam za sada jako zadovoljan

 

 

 Kad kak

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 23:01 (GSP).
13 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t
Je li netko spajao drugi TV preko HDMI sa PC-a ili castao sa mobitela? Zanima me je li se gubi, i ako da, koliko, na kvaliteti slike u odnosu na aplikaciju na TV-u?
Hvala
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Ja sam probao s mobitela na Philips 43". Rekao bi da je odprilike 15% - 20% lošija slika nego preko smart tv aplikacije
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice