Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 956.557
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Problem je što naziv "eksperimentalni lijek" ne nalazim nigdje kao službeno definiran. Wikipedija ga definira kao:

An experimental drug is a medicinal product (a drug or vaccine) that has not yet received approval from governmental regulatory authorities for routine use in human or veterinary medicine even though can cure a virus/disease.

 

Ovo se u dvije bitne stavke razlikuje od onoga što ti kažeš:

1.) Approval for routine use - morao bi stvarno natezati značenje riječi "routine use" da bi tvrdio da CMA (koji je po definiciji iznimka) daje approval for routine use. 

2.) Izričito kaže da djelovanje može biti poznato

 1) stvarno ćemo raspravljati je li 850.000.000 cijepljenih ljudi (and counting) 'routine use'?

2) Naravno da je u neku ruku poznato, inače se ne bi koristio, ali nije dovoljno poznato

 

MrBlc kaže...
 

Moram primjetiti da je zanimljivo da s tobom priča uvijek završi na tome tko je što rekao, što je time mislio i tko je to likeao. Osobno stječem dojam da tako izbjegavaš argumente.

Čini mi se da je bar dvoje potrebno za raspravu, pa ti je taj argument dvosjekli mač.

 

MrBlc kaže...

Opet pogrešno - podaci koje su proizvođači dužni naknadno dostaviti su podaci koji nedostaju, a ne samo papirologija, što je jasno navedeno u uvjetima koje sam već citirao.

 Razlika je kada se neki lijek testira u zatvorenom krugu i jedini dostupni podaci su oni koje proizvođač može pružiti, i ovakvo otvoreno 'testiranje' kada imaš dostupnu veliku količinu podataka i mimo proizvođača. Protokoli testiranja zahtjevaju određenu proceduru i čak i ako imaju sve podatke moguće je da ne mogu zadovoljiti formu, no mogu neslužbeno reći da sve izgleda OK. Vjerojatno si ise u životu sreo s takvim situacijama.

Ako protokol zahtjeva praćenje pacjenta 120 dana, da li to znači da 119. dana ne možeš reći kakvi će rezultati biti? Što ako se nuspojava pojavi 121. dan, i time nije ušla u rezultate istraživanja? Uvijek postoji margina. U normalnim situacijama odstupanje od protokola se ne tolerira, ali ovdje je napravljen izuzetak i ide se kraćim putem, što ne znači da se odobrava sve po redu bez da se dobro sagledaju rezultati.

 

MrBlc kaže...


Sorry, ne znam zašto sam bio uvjeren da impliciraš s ovim "upravo suprotno" da je ja radim. Nastojim izbjeći pisanje na temlju dojma i držati se onog što je napisano, ali potkrade se ponekad greška.

 

 OK, idemo dalje.

 

MrBlc kaže...

Visak kaže...

 Ako obojica pričamo Hrvatskim jezikom onda si upravo to napisao:

I nije isto pomicati tu granicu da bismo zaštitili bolnički sustav i ljude koji imaju nekoliko redova veći IFR nego kod gripe ili da bismo cijepili djecu koja ima IFR usporediv s gripom.

Reći 'nije isto pomaknuti zbog A i zbog B' implicira da je učinjeno zbog B, a nije trebalo biti, jer ne vidim smisao rečenice ako toga nije bilo. Zašto spominjati nešto što se nije dogodilo?

To sam objasnio u prošlom postu - i među djecom ima onih koji imaju stanja koja povećavaju rizik od teškog oblika bolesti. Zbog njih je poželjno odobriti cjepivo, međutim, za razliku od lijeka koji se odobrava izričito za propisana stanja, cjepivo se odobrava generalno.

 

To znači da činjenica da je odobreno ne implicira tvrdnju da je poželjno masovno procijepiti djecu. Granica je pomaknuta iz ispravnog razloga A, a političari donose odluku koja to odobrenje koristi za razlog B. To nije isto što i tvrdnja za je odobreno iz razloga B.

 

 Ne pričamo što političari rade s odlukom o pomicanju granice, već o tome zašto je granica pomaknuta. Nije pomicana zbog djece, a tvoja izjava to implicira. Možda nisi tako mislio, ali to se iz toga iščitava, a vjeruj mi ne tražim na silu razlog za svađu, i bez toga ih nažalost ima previše.

 

MrBlc kaže...


Visak kaže...

Ne znam za tu mogućnost otkaza, imaš nelki link? Ili opet plašimo ljude nepotvrđenim špekulacijama?

S druge strane imaš vrlo konkretne najave otkaza za profesore koji se cijepe. Nije li to sto puta luđe?

Novinari su ti koji su iskoristili nered za zaraditi klikove, a neki poslodavci su bili iskreno uvjereni da im konobar koji nije cijepljen neće smjeti ulaziti u lokale jer država nije jasno iskomunicirala da se navodni uvjeti covid propusnica odnose na goste, a ne konobare. Vrijeme reakcije na takve stvari je bilo poduže, a moj dojam je da to nije slučajno jer se u tome vidjela prilika za veću procijepljenost.

 

 Dakle ipak plašimo s rekla-kazala. Kao i s prisilnim cijepljenjem i ostalim glupostima kojih smo se naslušali (ne nužno od tebe).

Što ćemo s ozbiljnim prijetnjama za otkaz cijepljenima? To je isto ispod tvog nivoa da komentiraš?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

E znam da ste ovo već čuli, al treba ponovit. Država koja vam nikad nije dala besplatno ni kilo naranača,

uzima vam beskonačnim nametima i porezima, krade vam više od pola uplaćenog u mirovinsko,

tlači vas i gnjavi birokracijom...sad odjednom toliko brine o vašem zdravlju da vam ne samo daje besplatno pikicu,

nego vas još i nagrađuje ako ju primite. Ne želim nikog vrijeđat, al kako nazvat one koji još vjeruju u dobronamjernost takve države?

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nije država dobronamjerna radi nas nego upravo kao što si rekao poreza i nameta. Zdrava nacija = zdrava ekonomija = više love za crne torbe 😁
Nadglednik dina
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Da, zdravlje, samo neznam zašto onda nismo imali novaca za najbitnije - lijekove za bolesnike?

I da slušat ću Gatesa (pedofila i filantropa) pa ću se cijepit haha daj molim vas ukljucite mozak jer će biti prekasno (ali vec je prekasno)

Još nešto, radi se na podjeli cijepljenih i necijepljenih, ma uostalom vidjet ćete i sami.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Nije država dobronamjerna radi nas nego upravo kao što si rekao poreza i nameta. Zdrava nacija = zdrava ekonomija = više love za crne torbe 😁

 

Milion % si u pravu i to je najvaznija definicija u biti.

 

hardrock kaže...

Da, zdravlje, samo neznam zašto onda nismo imali novaca za najbitnije - lijekove za bolesnike?

I da slušat ću Gatesa (pedofila i filantropa) pa ću se cijepit haha daj molim vas ukljucite mozak jer će biti prekasno (ali vec je prekasno)

Još nešto, radi se na podjeli cijepljenih i necijepljenih, ma uostalom vidjet ćete i sami.

 

Kako je receno iznad sa dodatkom da to sto nema novaca je problem sto se kralo na sve strane od vrha Vlade pa do cistacice u bolnici/ambulanti nebitno gdje pa je rezultat nakon 30 godina enorman dug. Usput da ne govorimo da imas umisljenih bolesnika koji jednostavno neznaju prezivjeti dan ako nisu bili kod svoga doktora a cekaonica u ambulanti im je nesto poput Red Bulla a time bespotrebni lijekovi, usluga lijecnika i HZZO-a i da ne nabrajam dalje.

 

kumarica in kroglice kaže...
hardrock kaže...

Da, zdravlje, samo neznam zašto onda nismo imali novaca za najbitnije - lijekove za bolesnike?

I da slušat ću Gatesa (pedofila i filantropa) pa ću se cijepit haha daj molim vas ukljucite mozak jer će biti prekasno (ali vec je prekasno)

Još nešto, radi se na podjeli cijepljenih i necijepljenih, ma uostalom vidjet ćete i sami.

 reci mi jel' puno mlataraš glavom kad slušaš hard rock?

pitam jer može biti štetno za mozak

 

se droksaš? mladi znaju snifati ljepilo

 

 

 

Daj malo stani na loptu, ne mozes tako razgovarati sa ljudima i to nije nimalo korektno na takav nacin se sa nekime ophoditi te ban koji mozes dobiti ce biti samo iz razloga sto ides na insinuacije i bezrazlozno vrijedjanje osobe koja je dala svoj komentar ili razmisljanje koje se tebi ne svidja.

 

Ne potcjenjuj ljude koji ovdje komentiraju i ciji ti se komentar cini 'smjesnim' jer time samo cinis da budu tvoji komentari i ti sam budes podcjenjen ili izvrijedjan.

 

Definitivno bespotrebno.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 23:48 (dagoberhr).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Ne, pravit ćemo se da ovo ne postoji:

Mjesecima je Anders Tegnell branio svoj pristup - kojim se Švedska nije zatvorila kao druge zemlje - kao održiviji, kritizirajući druge za njihove previše restriktivne mjere.

Ali u srijedu ujutro u intervjuu za Švedski radio, složio se da je u njegovoj zemlji previše ljudi umrlo.

"Kada bismo se sada suočili s istom bolešću, znajući točno ono što danas znamo, mislim da bismo bili negdje na pola puta između onoga što je napravila Švedska i onoga što je napravio ostatak svijeta", rekao je.

To je jedna rečenica iz intervjua koju su strani mediji prenijeli i to pogrešno (rekao je negdje između, a ne na pola puta, što predstavlja značajnu razliku). Našao sam izvor https://sverigesradio.se/artikel/7487188

 

Ne razumijem švedski, ali ono što sam pročitao iz krnjeg GT prijevoda bi bilo ovo: Švedska je krenula s blagim i postepenim uvođenjem mjera, dok su ostale zemlje uvele gotovo sva ograničenja odjednom. Možda neka ograničenja i funkcioniraju, ali na taj način nije moguće znati koja. Postepeno popuštanje mjera bi moglo pokazati koja ograničenja imaju smisla, a Švedska je spremna prihvatiti takve mjere koje se na taj način pokažu kao opravdane. Naravno, ako bi to znali od početka, da bi i inicijalni odgovor prilagodili tom znanju. To je onaj "između" koji uključuje pojedine provjerene mjere, za razliku od pogrešnog prijevoda "na pola puta" koji implicira znatno stroži pristup.

 

Također, i noviji intervjui pokazuju da time nije mislio da je taktika loša. Isto tako, i u starijim i u novijim intervjuima je priznao da su loše odradili zaštitu staračkih domova i da su to mogli bolje odraditi.

 

Priznanje da je spreman pristup prilagoditi novim spoznajam nije isto što i priznanje da je trenutni pristup, prema tada dostupnim informacijama loš ili gori od ostalih zemalja.

 

 

Kako je Švedska prošla? Ovisi kakav "bikini" joj obućeš. Ako gledamo kalendarske godine, stvari ne izgledaju dobro. Međutim, za gripu, koja je također sezonalna bolest (makar zbog većeg imuniteta ima kraću sezonu) gledamo po sezonama, a ne po kalendarskim godinama jer nekad sezona ima jači početak pri kraju godine, a nekad ima vrh početkom sljedeće godine. Zbog toga se u istoj kalendarskoj godini mogu naći vrhovi iz dvije sezone što tu kalendarsku godinu čini katastrofalnom, a okolne blažima.

 

Gledano po sezonama, Švedska je prošla bolje od većine europskih i općenito zapadnih zemalja: https://shahar-26393.medium.com/not-a-shred-of-doubt-sweden-was-right-32e6dab1f47a

 

Visak kaže...

1) stvarno ćemo raspravljati je li 850.000.000 cijepljenih ljudi (and counting) 'routine use'?

2) Naravno da je u neku ruku poznato, inače se ne bi koristio, ali nije dovoljno poznato

1) Rutinski i masovno nisu istoznačnice. 

2) Misliš kao što nije dovoljno poznato koliko dugo cjepivo štiti? Kao što nije bilo poznato da spike protein može ući u krvotok (pretpostavljalo se da ne može)?

 

Visak kaže...

Čini mi se da je bar dvoje potrebno za raspravu, pa ti je taj argument dvosjekli mač.

Ja takav oblik rasprave nastojim izbjeći, a kad nastaviš forsirati, malo se povućem iz rasprave dok ne oladiš.

 

Visak kaže...

Razlika je kada se neki lijek testira u zatvorenom krugu i jedini dostupni podaci su oni koje proizvođač može pružiti, i ovakvo otvoreno 'testiranje' kada imaš dostupnu veliku količinu podataka i mimo proizvođača. Protokoli testiranja zahtjevaju određenu proceduru i čak i ako imaju sve podatke moguće je da ne mogu zadovoljiti formu, no mogu neslužbeno reći da sve izgleda OK. Vjerojatno si ise u životu sreo s takvim situacijama.

Ako protokol zahtjeva praćenje pacjenta 120 dana, da li to znači da 119. dana ne možeš reći kakvi će rezultati biti? Što ako se nuspojava pojavi 121. dan, i time nije ušla u rezultate istraživanja? Uvijek postoji margina. U normalnim situacijama odstupanje od protokola se ne tolerira, ali ovdje je napravljen izuzetak i ide se kraćim putem, što ne znači da se odobrava sve po redu bez da se dobro sagledaju rezultati.

Iako bi u navedenom scenariju također bio izdan CMA, to ne znači da to vrijedi za bilo koji CMA i da je samo stvar papirologije, kako si tvrdio u prethodnom postu.

 

Svaka jabuka je voće, ali nije svako voće jabuka.

 

Visak kaže...

Ne pričamo što političari rade s odlukom o pomicanju granice, već o tome zašto je granica pomaknuta. Nije pomicana zbog djece, a tvoja izjava to implicira. Možda nisi tako mislio, ali to se iz toga iščitava, a vjeruj mi ne tražim na silu razlog za svađu, i bez toga ih nažalost ima previše.

Ok, ti si tako isčitao, ja sam ti pojasnio, ali ti ne je*eš pojašnjenje 5% već nastavljaš tupiti po onome što si shvatio. Ja uvijek uzimam u obzir mogućnost da sam se nespretno izrazio i zato takve stvari smireno i bez svađalačkog tona pojasnim ako se pokaže potreba za tim. Međutim, ako ti i dalje ignoriraš to objašnjenje, onda je problem u tebi.

 

Političari su ti koji donose bitne odluke, pa je i ono što oni s tim odlukama rade predstavlja bitan faktor kad pričamo o tome kako sustav funkcionira. Ja nisam implicirao da je EMA pomaknula granicu zbog djece, već da političari ignoriraju zbog čega je granica pomaknuta pri donošenju odluka, što sam već i pojasnio.

 

Visak kaže...

Dakle ipak plašimo s rekla-kazala. Kao i s prisilnim cijepljenjem i ostalim glupostima kojih smo se naslušali (ne nužno od tebe).

S obzirom na sveprisutnost takvih objava i nejasnoća koje se javljaju, sumnja da se radi o probnim balonima i neslužbenim vijestima sa svrhom motivacije na cijepljenje je opravdana. Ne tvrdim nužno da je to točno, ali sumnja je opravdana. 

 

Visak kaže...

Što ćemo s ozbiljnim prijetnjama za otkaz cijepljenima? To je isto ispod tvog nivoa da komentiraš?

Radi se o jednoj privatnoj školi koju je osnovao antivaxer. Da, radi se o diskriminaciji koja proizlazi iz osobnih uvjerenja osobe na poziciji moći (poslodavca), što su slučajevi kakve sudovi nadležni za radne sporove u pravnim državama odrađuju rutinski. Kao takvu je osuđujem, ali smatram da kao argumentacija u ovoj raspravi nije vrijedna spomena. Da sud stane na stranu škole, ili da se mediji organiziraju u obranu te škole, te pogotov još pozovu na izvore iz njihovog ekvivalenta stožera, onda bi bilo usporedivo, ali tad ni moj komentar ne bi izostao.

 

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pravit cemo se takodjer da Svedska ne ublazava ionako skoro pa nikakve, (vecinom dobrovoljne), mjere.

 

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/third-covid-19-wave-is-ebbing-fast-sweden-expert-says-2021-05-27/

 

Svedska je bila pogodjena jace u trecem valu i lik je reko da nije to ocekivao, ali nigdje ne govori da je njihov pristup bio krivi ali je rekao da su imali podatke tada koje imaju sada, da bi bilo negdje na pola puta izmedju EU mjera i njihovih (ne)mjera,... taj dio se moze protumaciti na vise nacina i uopce ne sumnjam da ce neki novinari (sto vec i jesu) / a s njima i dezurni komentatori ce pisati da je svedski model failao. Al kad onda odete citat na recimo Svedske stranice sa good old gogl translejtom, onda vidis da su njima neke mjere usred treceg vala = nase mjere dok su kao "popustene mjere".

 

Kad Svedska kaze da ih je treci val pogodio vise nego su ocekivali i da ce uvesti restrikcije, novinari jedva cekaju da stave headline "Sweden coronavirus strategy has failed!" A posto mali % ljudi procita cijeli clanak, nitko ne sazna da su restrikcije o kojima svedska prica recimo: limitiranje broja ljudi u nekom ducanu, shopping centru etc..


Ali nakon svega i kad se sve zbroji, mislim da su oni bolje zivjeli i zive s koronom nego mi pa cak i kad uzmes u obzir njhov treci val - a za to se mozemo a i ne moramo sloziti. Jos ce se godinama pisati o Svedskom modelu, tako da vrijeme ce pokazati.

Try and fail, but never fail to try.
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kumarica in kroglice kaže...

što sad nevalja gosn. Blc?

zar nije pametnije čitati vaše gaussovske i Viskove komentare od notornih gluposti kojima se ne želite ni obraćati?

TD nema veze s mojim preferencama, već s tvojim tonom, nastupom i komentarom koji spada pod trollanje ili, u najmanju ruku, provociranje trollova.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kao prvo, Švedska ima prilično poražavajuće rezultate kad se usporedi sa drugim zemljama u okruženju, i epidemiološka struka evidentno smatra kako je njihova strategija (bolje reći političko dodvoravanje egocentričnim dilkanima s glasačkim listićima) pogrešna. 

As of April 16, 2021, more than 13 700 people have died from COVID-19 in Sweden. The country has one of the highest infection rates in western Europe according to Our World in Data COVID-19 statistics, with 606 new infections per million per day, while its neighbours Denmark, Finland, and Norway reported 115, 62, and 112 new infections per million per day, respectively (April 15, 2021). New and more infective and deadly variants have taken over, and by April 15, 2021, the UK SARS-Cov-2 variant was supected to have caused 75–100% of all new cases in all regions. This indicates more rapid spread, more deaths, and that more young people will be affected, with intensive care units already at full capacity in some regions.
While other countries are closing down in response to this new surge in cases, Sweden is opening up—high schools were opened on April 1, 2021. To continue on the same trajectory in the face of current trends, without timely action by agency and government leadership, raises concerns about governance and accountability, and ultimately about fundamental ethics and values.
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00885-0/fulltext
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 0:24 (Al Crane).
 
0 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Al Crane kaže...

Kao prvo, Švedska ima prilično poražavajuće rezultate kad se usporedi sa drugim zemljama u okruženju, i epidemiološka struka evidentno smatra kako je njihova strategija (bolje reći političko dodvoravanje egocentričnim dilkanima s glasačkim listićima) pogrešna. 

As of April 16, 2021, more than 13 700 people have died from COVID-19 in Sweden. The country has one of the highest infection rates in western Europe according to Our World in Data COVID-19 statistics, with 606 new infections per million per day, while its neighbours Denmark, Finland, and Norway reported 115, 62, and 112 new infections per million per day, respectively (April 15, 2021). New and more infective and deadly variants have taken over, and by April 15, 2021, the UK SARS-Cov-2 variant was supected to have caused 75–100% of all new cases in all regions. This indicates more rapid spread, more deaths, and that more young people will be affected, with intensive care units already at full capacity in some regions.
While other countries are closing down in response to this new surge in cases, Sweden is opening up—high schools were opened on April 1, 2021. To continue on the same trajectory in the face of current trends, without timely action by agency and government leadership, raises concerns about governance and accountability, and ultimately about fundamental ethics and values.
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00885-0/fulltext

 Pa dobro jel tako tesko uzeti 13700 i podijeliti sa 11 milliona i nasih 8000 sa 4 miliona pa onda nesto ici citirati.

I to niti jedan restoran nije bio zatvoren, kao ni javni prijevoz i nitko ne nosi maske niti su preporucene, bar ne 90% ljudi nigdje itd... A pogledaj UK, sve bilo zatvoreno, ljudi nisu smjeli ni disati...pa puno gori

U najmanju ruku nesto ili sa ponasanjem normalnog virusa ili sa brojem mrtvih od virusa nije u redu. E da je to bar sve sto nije u redu.

Gdje je nestala elementarna logika? 

 

6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kad se sjetim ozujka 2020 evo jedno elementarno pitanje:

 
6 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

 Pa dobro jel tako tesko uzeti 13700 i podijeliti sa 11 milliona i nasih 8000 sa 4 miliona pa onda nesto ici citirati.

I to niti jedan restoran nije bio zatvoren, kao ni javni prijevoz i nitko ne nosi maske niti su preporucene, bar ne 90% ljudi nigdje itd... A pogledaj UK, sve bilo zatvoreno, ljudi nisu smjeli ni disati...pa puno gori

U najmanju ruku nesto ili sa ponasanjem normalnog virusa ili sa brojem mrtvih od virusa nije u redu. E da je to bar sve sto nije u redu.

Gdje je nestala elementarna logika? 

I što je najbitnije, bez zatvaranja škola. Švedska je pokazala da zatvaranje škola nije opravdano, a kod nas, čak i kad je nacionalni stožer uspio progutati tu pilulu, nekim lokalnim stožerima je i dalje bila prva reakcija upravo zatvaranje škola. To nije ništa drugo nego skupljanje političkih bodova stvaranjem privida da si svojim reakcijama nešto napravio.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

... nekako vam promiče ono o susjednoj Norveškoj, Finskoj i Danskoj...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Utorak se cijepio astra-zenecom
Srijedu dakle 12sati oko cjepljenja razvio temperaturu 39.0°c oko 2 ujutro..Cetvrtak imao oko 38 dok sam petak imao 37 te prestao pit lekadole taj dan..Uzeo 4 dana bolovanja.Od ostalih nuspojeva jedino bolna ruka na mjestu injekcije..Neznam dal ce tijelo reagirat slicno na drugu dozu koja je zakazana krajem 8 mjeseca..ili ce tijelo zapamtit ovaj prvi shot i drugacije reagirat na second shot
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Syke kaže...
Bellatrix kaže...

Dakle, samo googlajte Geert Vanden Bossche. Poslušajte što govori. Lik nije nikakav antivakser, već znanstvenik koji je pravio i razvijao vakcine. On govori da je vakcina pogrešno oružje u jeku pandemije. Da virus mutira i da nitko ne zna niti može znati kako će vakcina djelovati na druge sojeve, niti to kako će biti uspješna ta umjetna antitijela protiv novih sojeva virusa. Sve je fino objasnio i naravno nigdje nije objavljeno. A time je vjerojatno i srozao svoju reputaciju jer naravno ako nisi s njima, protiv njih si.

 

Znači proguglati malo istražiti.. Ne vjerovati stožerima i mainstream medijima slijepo. Njima je senzacija lova i posebno vole one naivne i lakovjerne.

 

Sjetim se uvijek Trumpa i njegove izjave sa dezinficijensom i trovanja po Americi nakon toga. A sve neka pametna nacija, civilizirani zapad. Haha

 

Pogledajte na worldometer, covid statistiku Kine. Ne štima nikako. Niti više tko Kinu spominje..mislite da se može cenzurirat 1.4 mlrd ljudi? Haha

 

Kakva su to umjetna antitijela?

 Evo LINKna članak a ispod se nalazi i video dokumentarac. Ova cjepiva stvaraju specifična antitijela. Ta antitijela su nusproizvod djelovanja vakcine. Kako mogu onda biti prirodna? U COVID cjepivu nije oslabljena verzija virusa kao kod klasičnih cjepiva...

http://deridownload.comze.com/
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bellatrix kaže...

 Evo LINKna članak a ispod se nalazi i video dokumentarac. Ova cjepiva stvaraju specifična antitijela. Ta antitijela su nusproizvod djelovanja vakcine. Kako mogu onda biti prirodna? U COVID cjepivu nije oslabljena verzija virusa kao kod klasičnih cjepiva...

 

Bože dragi....

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
  • Tak se to radi. Bravo Zadrani. Dosta je zabrana i mjera, pa makar i onih koje su samo na papiru.


https://bit.ly/3ihRZGw

 

https://bit.ly/3v4XVpf

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 7:59 (foofajter).
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Osjecate kako dolazi vrijeme da poloze racune svi koji se sudjelovali u ovom svjetskom igrokazu. Narod razumije da ce plandemija stati samo kad se odredjene ljude posalje u zatvor. To je samo pitanje vremena i nadam se bez ljudskih zrtava prije toga.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Urotili se se svi zajedno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bellatrix kaže...

 Evo LINKna članak a ispod se nalazi i video dokumentarac. Ova cjepiva stvaraju specifična antitijela. Ta antitijela su nusproizvod djelovanja vakcine. Kako mogu onda biti prirodna? U COVID cjepivu nije oslabljena verzija virusa kao kod klasičnih cjepiva...

Ne stvaraju cjepiva antitijela, već cjepiva protiv Covida programiraju naše stanice da proizvode specifični protein, a naš imunološki sustav tad proizvodi antitijela na taj specifični protein.

 

Antitijela su prirodna i jedina razlika između ovih i onih od prebolijevanja jest taj što prebolijevanjem možemo stvoriti antitijela na više različitih proteina. Ova na spike protein su najbitnija jer ona blokiraju ulazak virusa u stanicu, dok eventualna druga antitijela blokiraju druge interakcije i vjerojatno su manje efikasna u spriječavanju zaraze, ali bi mogla biti i manje specifična po pitanju vrste ili soja virusa jer su neki proteini isti ili slični kod više virusa u porodici, dok je spike protein karakterističan za SARS-CoV-2.

 

 

Ono što nije prirodno jest da naše stanice proizvode spike protein i istraživanje sumnjivih nuspojava se fokusira na taj dio.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Urotili se se svi zajedno 

 Sad mediji sire teorije urote. Tvrde ima urotnika u zadarskom klubu i policiji pa ih traze.

Prvi su ih kao pustili na utakmicu ,a drugi da slave pod zabranom okupljanja.

Zasto traze urotnike? Zato sto navijaci nisu nikoga nista pitali , niti da udju na utakmicu niti da slave u gradu i svima pokazali jedino sto je preostalo ako zele normalan zivot nazad. A to za covid nikako nije dobro mogao bi nestati ili biti beznacajan kao svih godina do sad ako drugi skuze caku.Evo im pravog eksperimenta i ne pocnu li ti navijaci za dva tjedna padati mrtvi po zadarskim cestama kao sto su mediji tvrdili na pocetku plandemije hoce li BBB i drugi gradjani  biti dovoljno hrabri ? Hoce li mediji tvrditi da je to zato er su svi bili cijepljeni i pokazali covid putovnice? Evo Zadrani su se zrtvovali u dobrovoljnom eksperimentu za sve nas i cijeli svijet. Niju u redu dopustiti da njihova zrtva bude uzaludna.

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han_reply kaže...

 Je, protjeralo me i možda je tako najbolje. Ono što želim poručiti moderatorima je da mi za trajno obrišu ovaj i onaj profil. A tebi snagatoru poruka od mene: ja sam u svojim stavovima ostao dosljedan i držao se svoga razmišljanja, pa makar to značilo i protjerivanje sa ovog foruma nakon 9 godina. Da te podsjetim, ti si isto član tog discord kanala pa si opet dvoličan i ovdje si kupuješ jeftine poene preko novog profila, jer te strah pokazati ostalima svoje pravo lice. Onaj tko ima imalo mozga ovdje, a siguran sam da ima vidi koliko si jadan. No neću dalje duljiti, pozdrav sveznalici visku, entryju i filoxu. bilo je zanimljivo gledati kako ste programirani. Svaka čast osobama kao Maat, Mr.Blanc, Juice itd... A tebi Bitanga također pozdrav, ima tema gdje bi se dobro složili ali neke nisu dopuštale.

 

Oproštaji od najmilijih su uvijek bolni.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 9:31 (Bitanga).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Evo javljaju se vili bili i kurčinovič. Duboko su potreseni jer su navijači bili u dvorani. Turizam na aparatima. Jebem im mater doslovno nemaju mozga za niti bilo koju gospodarsku aktivnost, samo je turizam bitan. Dabogda propala sezona, ali nažalost neće jer i korona se sakrila, do jeseni.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Snagator kaže...
Han kaže...

Potjeralo Hana 

Eno ga na Discordu prosipa žuć.

Inače sve do ti jedne teme na tom propalom kanalu su im mrtve osim ovog chata, gdje hebu mater svima

 Tip je certificirano glup. Tri puta sam mu morao odgovarati na pitanje jesam li se cijepio, nakon čega sam mu rekao da ide na ignore (jedini u ovih 13 godina koji se uspio kvalificirati za tu prestižnu poziciju), što očito isto nije uspio shvatiti, jer sam u tuđim odgovorima vidio da se stalno bori sa mnom iako mu ne odgovaram.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 14:17 (Visak).
 
1 4 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maloprije primio drugu vakcinu. Termin mi je inače za tjedan dana, ali nije mi se dalo čekat. Samo ušetao, niko ništ ne pita, lagano dobar dan i doviđenja. Bilo pet puta više zdravstvenih djelatnika nego zainteresiranih za cijepljenje, otprilike 15 na prema 3.

U svakom slučaju može se reći da cijepljenje polagano propada. Do kraja ljeta ćemo imat minimalno milijun doza viška.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Maloprije primio drugu vakcinu. Termin mi je inače za tjedan dana, ali nije mi se dalo čekat. Samo ušetao, niko ništ ne pita, lagano dobar dan i doviđenja. Bilo pet puta više zdravstvenih djelatnika nego zainteresiranih za cijepljenje, otprilike 15 na prema 3.

U svakom slučaju može se reći da cijepljenje polagano propada. Do kraja ljeta ćemo imat minimalno milijun doza viška.

 Ili je dovoljna kolicina naroda dobilo dozu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Maloprije primio drugu vakcinu. Termin mi je inače za tjedan dana, ali nije mi se dalo čekat.

 Koje cjepivo, koji grad i lokacija?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Maloprije primio drugu vakcinu. Termin mi je inače za tjedan dana, ali nije mi se dalo čekat. Samo ušetao, niko ništ ne pita, lagano dobar dan i doviđenja. Bilo pet puta više zdravstvenih djelatnika nego zainteresiranih za cijepljenje, otprilike 15 na prema 3.

U svakom slučaju može se reći da cijepljenje polagano propada. Do kraja ljeta ćemo imat minimalno milijun doza viška.

 kažu da bi trebalo poštovati termine drugog cijepljenja zbog efektivnosti cjepiva

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Preporuča se primit drugu dozu rajfajzena nakon tri tjedna. Meni je planirani razmak između doza bio 6 tjedana, ko i svima koji su se cijepili u mojoj županiji, a ja sam evo otišao tjedan ranije jer mi se ne da više čekat tak da sam ispoštovao više nego je potrebno.

@Visak, u Virovitici. Od danas navodno cijepe bez najave. Očito je zainteresiranost jako pala. Prognozirao sam da će od sredine lipnja biti višak doza, ali eto očito i ranije.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 17:59 (foofajter).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Preporuča se primit drugu dozu rajfajzena nakon tri tjedna. Meni je planirani razmak između doza bio 6 tjedana, ko i svima koji su se cijepili u mojoj županiji, a ja sam evo otišao tjedan ranije jer mi se ne da više čekat tak da sam ispoštovao više nego je potrebno.

@Visak, u Virovitici. Od danas navodno cijepe bez najave. Očito je zainteresiranost jako pala. Prognozirao sam da će od sredine lipnja biti višak doza, ali eto očito i ranije.

ok, u međuvremenu sam se sjetio da se pregledava na licu mjesta koliko je prošlo od prve doze... tako da

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 18:23 (Louis Pluto).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice