Extreme Digital - iskustva

poruka: 2.395
|
čitano: 972.281
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
sandokan111 kaže...
a) zakonodavstva i dalje nisu uslkadjena godinama nakon ulaska u EU, i to ne samo kod nas, iako su smjernice tu

b) ti da bi sproveo europski zakon moras to i radit pred europskim sudovima ako te sud domicilne zemlje odjebe jer zakoni nisu uskladjeni.

c) Zanimljivo bi bilo i da svoja potrosacka prava trazis u madjarskoj gdje niti jezik znas a i pitanje je imaju li jos kojekakve zakone koji ce te opstrurirat kao stranog gradjanina.

 

Sve u svemu, puno lakse je ovako nesto radit u svojoj zemlji nego za neku trgovinu u stranoj zemlji. Na kraju krajeva, kod nas uzmes telefon i o svemu se raspitas i gotovo u 5 minuta, a samo taj dio za madjarsku bi bio ohoho.

 

a) sve bitno je usklađeno i sve zemlje imaju iste zakone i zaštite potrošača, određene zemlje mogu imati samo dodatne povlastice za kupce, a nikako dodatne nepogodnosti.

 

b) opet ti lupetaš o sudovima, majko sveta, kani se gluposti i pričanja o nečemu o čemu pojma nemaš.

Postoji EU zaštita potrošača, svaka zemlja ima svoj ured i međusobno surađuju, podnosiš njima prijavu, oni dalje riješavaju sve za tebe:

https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?consumer-question1=Y&consumer-question2=Y&consumer-question3=N&complaintType=1&event=main.complaints.new

 

c) ne trebaš ti znati mađarski niti bilo koji drugi jezik, ne trebaš znati mađarske zakone, za sve te stvari su i napravljeni europski potrošački centri na jeziku svake zemlje, a zakoni su usklađeni.

http://ecc-croatia.hr/kako-predati-prituzbu/

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_hr.htm

 

Prestani dezinformirat ljude i plašiti ih sa nekakvim izjavama koje nemaju uporište u realnom svijetu.

 

I fala bogu da je lakše sve kod nas riješavati ali ljudi kupuju u inozemstvu jer je tamo jeftinije i trebaju znati da postoje institucije koje ih štite i u tom slučaju.

9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
bill_jobs kaže...

a) sve bitno je usklađeno i sve zemlje imaju iste zakone i zaštite potrošača, određene zemlje mogu imati samo dodatne povlastice za kupce, a nikako dodatne nepogodnosti.

 

b) opet ti lupetaš o sudovima, majko sveta, kani se gluposti i pričanja o nečemu o čemu pojma nemaš.

Postoji EU zaštita potrošača, svaka zemlja ima svoj ured i međusobno surađuju, podnosiš njima prijavu, oni dalje riješavaju sve za tebe:

https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?consumer-question1=Y&consumer-question2=Y&consumer-question3=N&complaintType=1&event=main.complaints.new

 

c) ne trebaš ti znati mađarski niti bilo koji drugi jezik, ne trebaš znati mađarske zakone, za sve te stvari su i napravljeni europski potrošački centri na jeziku svake zemlje, a zakoni su usklađeni.

http://ecc-croatia.hr/kako-predati-prituzbu/

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_hr.htm

 

Prestani dezinformirat ljude i plašiti ih sa nekakvim izjavama koje nemaju uporište u realnom svijetu.

 

I fala bogu da je lakše sve kod nas riješavati ali ljudi kupuju u inozemstvu jer je tamo jeftinije i trebaju znati da postoje institucije koje ih štite i u tom slučaju.

 a) nije sve uskladjeno, ne lupetaj opet po 100ti put.

b) i c)

Javi se kad si jednu prituzbu igdje ikad poslao pa cemo pricat. Poanta svega nije da ti eventualno neces svoja prava sprovest, vec koliko ce te to kostat sve i koliko ce trajat. Vidim ja da oni i garancije postuju, samo nakon 3 mjeseca.

Nikog ja na nista ne plasim a ti uleces opet s glupostima o kojima pojma nemas, ovaj put me se ne ne tice posto je ova trgovina nebitna za ista da se natezem s tvojim izokretanjima kao sto si pokusao u adm threadu, sve je jasno tko hoce nek kupuje, 50 stranica iskustava ima. Tvoj doprinos ocekujem http://www.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203.aspx al i dalje samo cvrci.

 

12 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

a) šta to nije? U kojim to zemljama potrošači nemaju ona prava koja pišu na europskom potrošačkom centru?

Hoćeš opet pričati paušalno kao i inače ili ćeš nešto konkretno napisati??

 

b) i c) Javi se ti ili bilo tko drugi kad mu ne uspije reklamacija preko potrošačkog centra.

Može ti i kod nas u HR trajati reklamacija 2 mjeseca i možeš se i kod nas natezati s inspektoratom, a može se sve riješiti u roku 5 dana.

Ista stvar je i s EU centrom, svaki slučaj je poseban i jedino što je korisniku bitno je to da se IMA GDJE POŽALITI, hoće li to ići glatko o tome ćemo pričati kad se dogodi.

Ali bitno da ti u startu lupaš o nekakvim sudovima i o tome kako ne znaš mađarski jezik pa je to problem, znači već u početku širiš nekakvo crnilo i plašiš ljude da nemaju nikakva prava.

 

I ako je ova trgovina nebitna i ako te općenito ne zanima kupnja u inozemstvu i prava kupca u tim slučajevima, onda ne znam šta radiš ovdje.

Odi tamo u tu temu gdje si dao svoj "doprinos" pa nastavi o sudovima i tužbama, uopće ne želim sudjelovati u tim budalaštinama koje pišeš po forumu.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Kupio sam kod njih SSD prije godinu i pol. Još uvijek radi. Prekjučer sam kupio procesor i matičnu. Došlo je za tjedan dana. Sve radi (ZA SAD), iako kutija od matične je bila malo poguljena i možda otvarana (ugl. radi). Kad sam kupio SSD prošo sam oko 200kn bolje neg šta bi u hrv, a sa procesorom sam prošo oko 300kn bolje, a za matičnu nezz jel je kod nas ni nije bilo. Vidim da se ljudi jebu s garancijom, ja ne mogu nis rec za to nisam nikad doso u situaciju da moram iskoristit garanciju uopce i nadam se ni da necu. Ako vam se da cekati mjesec dva u slucaju da morate iskoristit garanciju a zelite ustedit 20% od cijene u hrvatskoj idite u edigital. A ako vam nije tesko izdvojit jos par stotina kuna za sigurno jamstvo i nikakve komplikacije kupujute u linksu i ostalim boljim hrv. trgovinama.

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
bill_jobs kaže...
b) i c) Javi se ti ili bilo tko drugi kad mu ne uspije reklamacija preko potrošačkog centra.

Može ti i kod nas u HR trajati reklamacija 2 mjeseca i možeš se i kod nas natezati s inspektoratom, a može se sve riješiti u roku 5 dana.

 Troll i dalje trola i pokusava nesto izokrenut, al nazalost, nebu islo. Konkretno ces dobit onda kad ti konkretno nesto napises, sto u zadnjih 50 postova nisi napravio. Svaki put imas sansu, al uvijek corak.

 

Sanse da se stvar produzi za reklamaciju u inozemstvu su jedno xxx puta vece od domace reklamacije. Ko voli, nek izvoli, evo ima ih svugdje.

12 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Jedini trol ovdje si ti i opet izbjegavaš odgovore.

Ako tvrdiš da EU zakoni nisu usklađeni onda odgovori šta to nije usklađeno???

Evo konkretno u Mađarskoj.

 

I ostavi se predviđanja koliko će trajati reklamacija u inozemstvu.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

I dalje nista konkretno nisi napisao, samo propitkujes i izvrces :) Mali trol je ljut pa prelazi i u druge teme :)

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
sandokan111 kaže...

 a) nije sve uskladjeno, ne lupetaj opet po 100ti put.

Hoćemo konačno čuti što nije usklađeno?

 

 

9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
sandokan111 kaže...

I dalje nista konkretno nisi napisao, samo propitkujes i izvrces :) Mali trol je ljut pa prelazi i u druge teme :)

 

12 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva

Jel možemo znati koji EU zakon nije usklađeno u Mađarskoj?

Kad kupujem u ED da znam koja su mi prava, vidim da si ti upućen pa ako ti nije problem reći.

 

Znam da sam te uhvatio u neznanju kao i onda kad sam tražio da postaviš presude, točno se vidi da pojma nemaš što pišeš i izbjegavaš odgovore. hahaha

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2016 16:08 (bill_jobs).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

a este dosadili i bogu i narodu

Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
bill_jobs kaže...
Znam da sam te uhvatio u neznanju kao i onda kad sam tražio da postaviš presude, točno se vidi da pojma nemaš što pišeš i izbjegavaš odgovore. hahaha

Tako je mr. troll inspektorat je sud, jamstvo ne vrijedi bez racuna itd :)

Del_Boy97 kaže...

a este dosadili i bogu i narodu

 Pa ako on moze pisat gluposti i trolat sta da ja napravim :)

15 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Neznam kako nitko od vas nije shvatio da roba koja se prodaje u ovom web shopu je vecinom vracena roba koju je netko koristio i "nije mu se svidjela" u tom roku od 14 dana. Zato dolaze potrgane kutije izgrebani mobiteli poluispravni monitori itd... 

Jednostavno bjezite od tih lopova glavom bez obzira, jer oni debelo iskoristavaju jezicnu barijeru te udaljenost i zbog toga robu plasiraju cim dalje... kladim se da u madarskoj salju normalne komponente jer bi ih netko spalio vec odavno..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Sto pricas ti

 

imas faking factory sealed nalijepnicu nalijepljenu kad dobiješ komponentu, to što su se rubovi kutije malo zgnjecili tijekom transporta kakve to veze ima ? Ako je factory sealed nalijepnica odlijepljena onda vrati robu ali evo od 30ak artikala sto sam narucio preko ED-a nikad nisam dobio korištenu stvar i bez factory sealed nalijepnice

12 godina
protjeran
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
red_bull kaže...

Neznam kako nitko od vas nije shvatio da roba koja se prodaje u ovom web shopu je vecinom vracena roba koju je netko koristio

 A jbg, nismo inteligentni kao ti.

Uglavnom, svaka ti čast na ovome otkriću, možemo sad lockati temu jer smo evo konačno došli do spoznaje o ovoj trgovini i njihovom načinu poslovanja - zahvaljujući tebi.

Thnx još jednom.

15 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

A zbog cega tocno si ti bezobrazan? Ili bolje rec neodgojen? Svi forumi vrve od nezadovoljnih korisnika ima milijun primjera gdje se potvrduje ovo sto sam rekao, polovica ljudi koji su tamo kupili su nezadovoljni.. 

Uglavnom samo ti kupuj kad tad budes dosao cvilit ovdje.

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
red_bull kaže...

Uglavnom samo ti kupuj kad tad budes dosao cvilit ovdje.

 Zanimljivo je da ti već sad cviliš, a ni ne kupuješ tamo. :facepalm:

Čemu služe tvoji postovi? Nakon 51 str. teme si došao ovdje pisati nekakve teorije o njihovoj robi.

Jesi ti možda dobio takvu rabljenu robu koju je netko koristio? Jel možemo dobiti slike?

 

Sve je već napisano o ovoj trgovini, svatko tko tamo kupuje zna u što se upušta, ako netko i dalje želi kupovati to je njegov izbor.

Stvarno ne znam čemu svako malo "iskakanje" ovakvih postova kao što je tvoj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2016 14:16 (bill_jobs).
15 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Haha a zasto ti komentiras moje pljuvanje? Da nemas nesto ti od tog?  Nisam kupio nista tamo jer znam citati. I hvala bogu na postovima ljudi koji su popusili. I upravo zbog tog osjecam potrebu upozoriti ljude nakon 51. stranice da bez obzira na takve kao sto si ti jos uvijek postoji ogromni rizik kupnje na ED. A posto tebe nisam ni pitao sad nista necu te pitati ni na 61. stranici dal cu ponovit post... eod od mene do 61.

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Fascinantno je da od 51 stranice komentara njih 48 su ispunili ljudi koji nikad ništa nisu kupili u ED

12 godina
protjeran
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
red_bull kaže...

A posto tebe nisam ni pitao sad nista necu te pitati ni na 61. stranici dal cu ponovit post... eod od mene do 61.

 Ali zašto ćeš se javiti tek na 61. stranici?

Pa možda će netko u međuvremenu nešto kupiti i neće vidjeti tvoje upozorenje, jel ne bi bilo bolje da ostavljaš postove svakih 3 sata? Jedan za drugim?

14 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Molim, ako netko zna, konkretno, što im znači ovo "čeka na zaprimanju".

 

Narudžbu sam napravio 25.8.

Besplatna dostava 3. radni dan.

 

Danas bi bio treći radni dan, međutim, gore navedeni status i dalje stoji, dostave nema.

Zvao sam ih na broj 01 775 7134.

No, 20 minuta automat ponavlja da su svi operateri zauzeti, te mole za strpljenje.

Miriši na to da zapravo nema nikavih operatera.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

meni je najbolje kaj se tome i dalje čudi ekipa ko pura dreku

Moj PC  
6 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Naručio Samsung mikrovalnu i 12.8. uplatio u banci novce.... Mislio sam da je dostava kroz par dana kad ono još uvijek čekam :( prije mi je došao mobitel i power bank iz kine nego ovo. Jako razočaravajuće iskustvo. :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Flekica

 

občino im se to nikad ne mijenja, a proizvod dođe.. ja sam naručio bio cijeli komp, to na stranici je uvijek ostalo 1/4, a meni komp došao 

 

Mislim da to ažuriraju samo kad je narudžba unutar Mađarske

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 15:07 (Kopsi1304).
8 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Ja sam sa stranicom full zadovoljan.

Ali prije kupnje nekog proizvoda provjerite ima li taj proizvod servis u RH i provjerite njegove garancijske uvjete...ja sam sa te stranice Kupio:SSD samsung 850EVO 250GB(bio je 200-100kn jeftiniji nego u RH(Sad su digli cijenu))

-samsung 24510CS monitor(bio je 300kn jeftiniji-1303kn(sad ga vise nemaju))

 

 

 

 

EDIT: IZ ED-a KUPUJEM SAMO SAMSUNG PROIZVODE JER IMAJU SERVIS U RH I PROUCIO SAM NJIHOVE UVJETE

ZABORAVIO SAM REĆI OD NJIH KUPUJTE SAMO PAUZECEM

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2016 20:49 (CROGamerJosip).
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Extreme Digital - iskustva

Pretpostavljam da misliš garancijske uvjete jer Samsung ne može pisati zakone.

 

Ja sam rekao nikad više, ali sad sam opet naručio powerbank (ASUS). Računam da je mala šansa kvara, a najjpovoljnije bilo. Došao, kutija nagnječena. ali naljepnica preko portova nije dirana (znači, nije korišten). Na donjem dijelu kućišta ima dva sitna oštećenja. Stvarno bi trebali poraditi na pakiranju robe jer ona najlonska vrećica stvarno nije adekvatna za dostavu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
MrBlc kaže...

Pretpostavljam da misliš garancijske uvjete jer Samsung ne može pisati zakone.

 

Ja sam rekao nikad više, ali sad sam opet naručio powerbank (ASUS). Računam da je mala šansa kvara, a najjpovoljnije bilo. Došao, kutija nagnječena. ali naljepnica preko portova nije dirana (znači, nije korišten). Na donjem dijelu kućišta ima dva sitna oštećenja. Stvarno bi trebali poraditi na pakiranju robe jer ona najlonska vrećica stvarno nije adekvatna za dostavu.

 Da mislim na te gar. uvjete... meni uvjek posalju dobro zapakirano a hdmi kabel je dosao u onom sranju plasticnom kao igracke ali je bio u kutiji s monitorom.

 

 

 

 

EDIT:HDMI KABEL JE NA SLICI BIO GUMEN A STIGAO JE KAO ISPREPLETEN S NEKIM KVALITETNIM MATERIJALOM NEDA MI SE SADA SLIKAT

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
14 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Evo ih, danas stigle .....

Poslane 5.9.

:)

 

Gamers don't die, we respawn
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Flekica kaže...

Evo ih, danas stigle .....

Poslane 5.9.

:)

 

 Pre lijepe su...

Koliko su bile jeftinije kod njih...pogl. sam 60 kn(ok makar ja za 60 kn ne bh riskirao)

Vidim gar. uvjeti su ok

UŽIVAJ.

 

 

P.S:ja bih iste

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

kad sam ih narucivao (25.8), kod nas su bile cca. 730 pa na vise

 

sluske su strava

 

naježile mi uši, mozak, sve ...

 

 

 

Gamers don't die, we respawn
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice