Opera Ekstenzije

poruka: 77
|
čitano: 23.843
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

 

Tab Vault - spremite otvorene tabove sa tab vaultom bez da zagušite Operin tab bar


Tab Vault features:
- Reorder the list of tabs with drag and drop
- Click a saved tab to open it in a new tab, or drag it onto the page to open it in the current tab
- Removed tabs are sent to Tab Vault's trash, so you can't accidentally delete them
- Export the list of saved tabs as an Opera session for safekeeping
- Import tabs from an Opera session

 

ScribeFire - fina ekstenzija namjenjena blogerima

 

ScribeFire features:

You can edit and update existing posts. You can schedule posts for the future (if your blog allows that). You can delete posts. You can save drafts. You can tag and categorize.

 

IMDb Links - dodaje informativne linkove o   filmu kojeg   trenutno čitate na IMDB-u.

 

 

InSite Search - pretraga   trenutne web stranice (u aktivnom tabu) preko popularnih web tražilica (google, bing, yahoo) (meni ne radi na bug.hr)

 

ExtendTube - ekstenzija za youtube koja dodaje dodatne opcije tipa gumbe (seek back, step one frame forward, seek forward) ima i opciju download videa, loop video, disable autoplay, pauziranje i resume videa klikom na pause tipku koja se nalazi na traci sa ekstenzijama, a možete i mjenjati postavke. Po meni najkompletnija youtube ekstenzija, ali je bugovita, i nadam se da će se to popraviti.

 

space invaders - zabavna shoot em up igrica, savršeno za baciti partiju dok čekaš da završi download album miše kovača{#}

 

tetris - dobar stari tetris.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 20:19 (Cevi).
Moj PC  
1 0 hvala 7
14 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

BugExtra

Iako ovo nije ekstenzija (javaskripta) jako je korisna, pa je stavljam tu.

 


Što radi BugExtra skripta?



- Stvara novi okvir (sidebar) "Nove poruke" s desne strane prozora iznad vijesti (vidi sliku)

- Omogućava biranje kategorija za koje će prikazivati da ima novih poruka: tema u kojima sudjelujem,

teme koje pratim ili oboje.

- Automatski osvježava sadržaj liste nakon zadanog vremena (default 30s) te sa svakom promjenom URL-a

npr. promjenom trenutne stranice ili otvaranjem teme.

- Moguće je manualno pokrenuti osvježavanje liste klikom na naslov Sidebara "Nove poruke".

- U verziji 0.5.0 omogućava uklanjanje neželjenih tema s liste.

 

Za download i upute kako instalirati možete naći ovdje:

http://www.bug.hr/forum/post/razvoj-web-stranica/korisnicke-skripte-bug-online-forum/1081378.aspx

 

ovu skriptu je napravio drnde.

 

Moj PC  
1 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

Je li moguće nekako stavit šifru na Operu?

 

Znači, da kad ja upalim Operu, traži me šifru i kad je upišem, automatski me ulogira u Twitter, Facebook, BOL Forum, GMail,..., a u slučaju da ne napišem šifru neće me ulogirat tj. neće mi pokazat onaj mali ključić...  {#}

 

Ideja je super, samo, ima li načina da se ostvari? Ili da pišem developerskom timu i zamolim ih da to ubace u verziju 11.40? :)

Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opera Ekstenzije
Šef kaže...

Je li moguće nekako stavit šifru na Operu?

 

Znači, da kad ja upalim Operu, traži me šifru i kad je upišem, automatski me ulogira u Twitter, Facebook, BOL Forum, GMail,..., a u slučaju da ne napišem šifru neće me ulogirat tj. neće mi pokazat onaj mali ključić...  {#}

 

Ideja je super, samo, ima li načina da se ostvari? Ili da pišem developerskom timu i zamolim ih da to ubace u verziju 11.40? :)

  Ima, ideš u options>advanced>set main password>use main password to protect saved passwords

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2011 13:20 (mind_challenge).
14 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

YTNationale

Evo još jedne zgodne ekstenzije za youtube koja prikazuje zastavicu   komentatora:

 

https://addons.opera.com/addons/extensions/details/ytnationale/1.2/?display=en

 

 

YTNationale YTNationale
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

ForceSpeedDialLogos

Ovo je ekstenzija za forsirano mjenjanje logotipa web stranica u novom operinom speed dialu (radi samo na v11.10)

 

Groups

Sprema i grupira otvorene stranice. (jako korisno)


Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 13:25 (Cevi).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Opera Ekstenzije

Treba mi nesto da hvata SS (screenshot) cijele stranice, postoji li nesto takvo.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

 

Lightshot (screenshot tool)

Konačno ekstenzija za screenshot web stranica, pa i windowsa!

 

 

Allows you to make screenshot of any selected area (video and flash too), edit and upload it to server.


After installing extension, you need to install Lightshot Plugin!

*** ATTENTION: This version works only on Windows platform! ***

LightShot is a tool allowing you to easily make screenshots of any selected area. You just hit Lightshot icon on the toolbar, then select area you want to make a screenshot from and click “Save” or “Upload to server". In case of uploading you instantly get link to a screenshot you’ve just uploaded.


 

Shot Editor Shot Editor
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 21:32 (Cevi).
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
protjeran
offline
Opera Ekstenzije

Izasla je opera 11.11

http://www.soundstream.com/
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Opera Ekstenzije

Imam problema sa Operom 11.11 kada koristim formatiran tekst i smajlie  {#}

 

U tekstu je pronađen nedozvoljeni komad HTML kôda

 

[edit 2]

 

Pronasao sam krivca. Problem je ekstenzija koja se zove ImgTip  (sluzi sa image preview)

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 12:00 (Lazarus Long).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Opera Ekstenzije

Pozdrav! 

Zanima me postoji li neki alat za Operu s kojim bih skinuo video sadržaj direktno iz browsera? Znači, otiđem na npr. ovu stranicu: http://www.myfootball.tv/video/barcelona-vs-manchester-united , i onda postoji li neki alat, dodatak operi s kojim bih skinuo taj video? Firefox to ima i s njim sam skinuo video, ali koristim Operu pa me zanima ima li i ona to? Znači, da skidam sve video sadržaje, ne samo sa Youtubea? Hvala

Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

 

WebsiteMonitor

 

Ekstenzija koja prati promjene u zadanim web stranicama. Jako je korisna (bar meni) samo je malo bugovita, ali ništa strašno pogotovo kad se radi o verziji 0.1.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Opera Ekstenzije

Pozdrav! Postavio sam pitanje u temi Opera, ali nitko ne odgovara. Uglavnom, instalirao sam par ekstenzija (Gmail, Flashlight, Youtube to MP3) i one rade, međutim kada instaliram ekstenziju pod imenom Fastest Tube, dakle za skidanje video materijala sa Youtube stranice, ta ekstenzija mi se instalira, ali se ne pojavljuje ispod videa na stranici. Na početku mi je bila, sada više nije, nestala je. Probao sam izbrisati i ponovno instalirati, ali ne želi. Ona ekstenzija za skidanje videa u MP3 radi, i ona je odmah ispod videa, ali ove za skidanje videa nema. Probao sam i druge ekstenzije za skidanje video, i instaliraju se, ali nijedne nema. Zna li netko u čemu je problem? Hvala, ekipa

Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Ekstenzije
jurica_m kaže...

Pozdrav! Postavio sam pitanje u temi Opera, ali nitko ne odgovara. Uglavnom, instalirao sam par ekstenzija (Gmail, Flashlight, Youtube to MP3) i one rade, međutim kada instaliram ekstenziju pod imenom Fastest Tube, dakle za skidanje video materijala sa Youtube stranice, ta ekstenzija mi se instalira, ali se ne pojavljuje ispod videa na stranici. Na početku mi je bila, sada više nije, nestala je. Probao sam izbrisati i ponovno instalirati, ali ne želi. Ona ekstenzija za skidanje videa u MP3 radi, i ona je odmah ispod videa, ali ove za skidanje videa nema. Probao sam i druge ekstenzije za skidanje video, i instaliraju se, ali nijedne nema. Zna li netko u čemu je problem? Hvala, ekipa

Nebih znao zašto se ne pojavljuje download gumb od fastest tube, probaj instalirati ExtendTube ekstenziju koja ima masu opcija i po meni je najkompletnija  za YT. Ako ni ona ne radi kako treba, onda je možda došlo do konflikta ekstenzija.

13 godina
offline
Re: Opera Ekstenzije

Instalirao ExtendTube i radi. Hvala puno.

Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
13 godina
neaktivan
offline
Opera Ekstenzije

Je li itko uspoređivao učinkovitost Fanboy AdBlock filtera + tracking list u odnosu na Ghostery + AdBlock ekstenziju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opera Ekstenzije
GigaGirl kaže...

Je li itko uspoređivao učinkovitost Fanboy AdBlock filtera + tracking list u odnosu na Ghostery + AdBlock ekstenziju?

Također i mene to zanima, jer Fanboy Adblock filter + tracking lista ipak nije bezgrešna, provuče se koji flash banner (ali brzo ga sa operinim block contentom smirim), a i sjećam se da je bilo problema sa groovsharkovom tražilicom.

 

P.S.

Htio bih vam skrenuti pozornost (ako nije spomenuta u ovom threadu) na jednu zanimljivu ekstenziju. 

 

Zove se Seesu i olakšava nam pronalazak željenog glazbenog izvođača ili banda , pa zatim pregled njegovih/njihovih albuma i ono najvažnije omogućeno nam je preslušavanje njihovih pjesama. 

 

Uz dobivanje željenih informacija o izvođačima, tu je i last.fm scrobbler. Vrijedi je isprobati, pa možda i podijeliti dojmove s nama o toj ekstenziji.  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice