Izrada stranice za internetski radio

poruka: 8
|
čitano: 5.921
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Izrada stranice za Internet radio

Pozdrav svima. Trenutno radim na projektu skupa s kolegom iz UK (Velika Britanija), radi se o internet radiju koji pušta samo elektronsku glazbu. On je po struci (tj. nije još još se školuje) web dizajner. E sad problem je što trenutni izgled sajta koji je on radio nije nešto naročito(www.bassfeverfm.com) a i sam priznaje da baš nezna kako bi napravio. E sad probao sam s razinm CMS-ovima (Drupal 7 ,Wordpress,Joomla 1.7) i templateovima nešto napraviti ali uvijek sam failao, sad bih želio čuti vaše mišljenje  što i kako da radim. To jest želio bih čuti od vas što koristiti za izradu takvog weba. U glavi imam otprilike koncept kako bi to izgledalo i kako želim napraviti. Zanima me koji CMS koristiti i koristiti li neki CMS uopće za ovakve stvari. Raditi od nule s nekim WYSIWYG editorom ili? Posjedujemo hosting kao i domenu te shoutcast server sa AutoDJ. Eto to je to pa ako možete nekim savjetom pripomoći bio bih vam zahvalan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. /Posredujem sponsoring klanovima!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada stranice za Internet radio

Gle, nije da želim pljuvati po webu, ali s dizajnerske strane, ovo ni slučajno nemojte koristiti..

Web nema ideju, tipografija (fontovi) nisu nekakvi i previše različitih se koristi.. Boje baš nemaju najvećeg smisla. Cijeli kod se rasipao. Reklame nisu ubačene kako bi trebale biti itd..


Logo je sam po sebi od prve ok, ali nakon što se zadržim na njemu , postaje neprivlačan. "Keeps going...." bi valjalo izbaciti i bijele crte pozadine malo proširiti po vertikali kako sam naziv nebi dodirivao crnu pozadinu.

 

 

Eh sad što koristiti od gotovog CMSa? Ja bih preporučio WordPress. Vrlo je lako njime baratati, postoji gro pluginova, itd. itd.

Odi na službene stranice WordPressa i nađi besplatne predloške kako bi došao što prije do ideje kako to točno treba izgledati...

Koristi li se WordPress za ovako nešto? Ne, to je blog. Može li se koristiti? Da, i ima jako puno potencijala. Svašta se s njim može napraviti!

 

 

Reci kakve imaš konkretno ideje i što bi i kako želio pa će se sigurno naći netko tko će ti znati reći što točno napraviti :)

Ali sama ideja je skroz ok!

SilvioS, Windows Desktop Consumer MVP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada stranice za Internet radio

Hvala na odgovoru! Što se tiče weba da sranje je te u potpunosti se slažem i rekao sam to ovome britancu ali on misli da je OK stranica. Što se tiče CMS-ova wordpress sam pokušao koristiti ali sam odustao jer neznam ništa,našao sam neki plugin za radio u ubacio na website ali nisam ga znao konfigurirati.Sve mi je to zbunjujuće oko ith CMS-ova.

 

Što se tiče ideje imam ideju da je stranica u 3 boje maksimalno,tj. da bude jedna tekstura i dvije boje(prilikom selecta neke stvari ili hovera nad linkom). Trebalo bi biti oko 4 webstranice naslovna,stranica sa playerom i chatom ,stranica sa kontakt formom i About Us stranica.Eventualno neki forum ali to se lako nadoda kasnije pod neki link. Znači na naslovnoj par novosti,o radiju i  možda flash player sa strane. Gore iznad menija neki banner. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. /Posredujem sponsoring klanovima!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada stranice za Internet radio

Evo rezultata! najviše je za sajt zaslužan jedan forumaš na kojem mu hvala!!

 

http://beta.bassfeverfm.com/

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 / - / beta.bassfeverfm.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada stranice za Internet radio

Još bi se tu dalo na sajtu poraditi, ali ovo je pravi preporod, samo savjet - nemoj da ti iskače onaj Facebook Like prozor.. To zna dosta isfrustrirati ljude, pogotovo ako ti budu parem jednom dnevno dolazili i svaki put moraju napraviti nekakvu "akciju" zbog toga..

 

Ali sajt sad već lijepo izgleda :)

SilvioS, Windows Desktop Consumer MVP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada stranice za Internet radio

Hvala na pohvalama! Onaj facebook se pojavljuje po posjetiocu jednom mjesečno tako da nije neki problem.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 / - / beta.bassfeverfm.com
14 godina
odjavljen
offline
Re: Izrada stranice za Internet radio
dj_renny kaže...

Evo rezultata! najviše je za sajt zaslužan jedan forumaš na kojem mu hvala!!

 

http://beta.bassfeverfm.com/

Pretpostavljam da je za sajt kriv Kakapo, sviđa mi se, odlično upogonjen WP. Bravo {#} Moram priznati da mi se glazba sviđa, te trenutno slušam stream.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada stranice za Internet radio

Ne drugi je u pitanju. Fico

 

Još se radi na sajtu. Kad ga zgotovimo ide na glavnu domenu www.bassfeverfm.com

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 / - / beta.bassfeverfm.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 22:18 (dj_renny).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice