eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.116.515
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Mi ti tu ništa ne možemo pomoći. Pričekaj dan-dva, možda je kakva greška u PayPalovom sustavu ili neki problem sa sustavom tvoje banke ili tako nešto.

 

Meni je inače jednom bila odbijena transakcija, mislim da sam nakon par dana mogao normalno kupovati, a krajem mjeseca došla mi je pismena isprika iz banke.

 

Ako ni nakon par dana neće funkcionirati, ponovno zovi banku, a ako oni vele da je s njihove strane sve OK, onda ćeš morati kontaktirati PayPal.

15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Nešto danas ne štima sa paypalom... Ja ne mogu platiti na Originu nešto, kaže try again later #10048

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
felix87 kaže...

 

 

 meni se to inače pojavljuje kad nemam dosta love na računu.sad sam baš malo prije htel nekaj kupiti i to mi je izbacilo.uplatil sam lovu na karticu i odmah prošlo.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Sum_of_all_fears kaže...

Nešto danas ne štima sa paypalom... Ja ne mogu platiti na Originu nešto, kaže try again later #10048

Ja maloprije pokušao kupiti cooler pad za laptop za 4$ i ne može, izbaci kao da nemam para na računu i da dodam novu karticu, a imam dovoljno da kupim 10 ovih padova, ista greška kao kod kolege felix87

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 15:17 (Haker_x).
11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
jura kaže...
felix87 kaže...

 

 

 meni se to inače pojavljuje kad nemam dosta love na računu.sad sam baš malo prije htel nekaj kupiti i to mi je izbacilo.uplatil sam lovu na karticu i odmah prošlo.

 

To se je i meni prije pojavljivalo kada nemam love na racunu, sada imam dosta love na racunu i ne mogu kupovati nista. Poslao sam mail  paypalu pa sada cekam odgovor pa cemo vidjet sta ce biti :)

Juce ujutro uplatio novac na karticu i normalno kupio  jedan artikal, navece htio kupit jos jedan artikal pocelo mi se to pojavljivati, jutros iso na bankomat, love ima dosta. Kontaktiro banku resetovo transakcije na kartici i opet isto. 

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Vidiš da su se ljudi javili s istim problemom, što znači da je problem u samom PayPalu. Strpi se malo, riješit će problem.

14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Moze biti i da je do VISA-e i banke, a ne do paypala. Mah, skontat će već da imaju grešku i popravit će za koji dan :)

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

ovo je broj koji sam dobio da nazovem 866-540-3229

 

kakav je to broj? Koji predbroj moram upisati i passcode sam dobio?

 

Ima tko iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

 

Evo da podijelim iskustvo: neki dan sam se slucajno obvezao da cu nesto kupiti (i pitao na forumu sta da radim),

zamolio prodavaca da otkaze kupnju i covjek je ljubazno to i napravio.

Ali zanima me u slucaju da se obvezem nesto kupiti, a prodavac mi odbije otkazati

i ja odbijem platiti - sto je najgore sto se moze dogoditi? Hoce li mi samo uveti neke sankcije na ebay-u

ili mogu snositi tezu odgovornost?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
puze kaže...

Pozdrav!

 

Evo da podijelim iskustvo: neki dan sam se slucajno obvezao da cu nesto kupiti (i pitao na forumu sta da radim),

zamolio prodavaca da otkaze kupnju i covjek je ljubazno to i napravio.

Ali zanima me u slucaju da se obvezem nesto kupiti, a prodavac mi odbije otkazati

i ja odbijem platiti - sto je najgore sto se moze dogoditi? Hoce li mi samo uveti neke sankcije na ebay-u

ili mogu snositi tezu odgovornost?

 

Hvala

Može te prijaviti za neplaćanje, 3-4 takve prijave i banuju te sa ebay-a

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Napisao sam negativan feedback prodavacu jer nije odgovarao na moje upite 3 dana. Tek sto sam napisao odmah se javio i rekao da pristaje da mi vrati lovu, ali ako ja izbrisem to. Velim ok da mi posalje zahtjev a on je potrosio svih 5 mogućnosti zahtjeva za izmjenom, i veli da se ja sam s ebayom dogovorim. Mislim da je to ucjena jer mi mora vratit lovu. Otvorio sam case i lijepo sve napisao kako je bilo i zamolio ih da izbrisu feedback. Zanima me da li oni mene mogu otpilit kao da je to stvar između prodavača i mene. Frajer je bio bahat i nije 3 dana odgovarao na moje upite. Je moguće da on mene može ucjenjivat s mojom lovom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Zbilja ne razumijem zašto si ljudi kompliciraju život. Zašto daješ feedback prije nego ste riješili stvar?!

 

Ako ima neki problem i prodavač ne reagira (a i nije baš da si mu dao neki ozbiljni rok - pa nisi mu ti jedina mušterija), otvoriš case, a ne da daješ negativni feedback! Case upravo tome i služi. Ako ne reagira ni nakon otvaranja casea, eskaliraš nakon rok roka do kojeg ti se trebao javiti (mislim da je taj rok nekih 7 dana - a ti ovome "ima da mi se javiš u roku tri dana or else...") i eBay presuđuje u tvoju korist. I riješena stvar.

 

Što se tiče tvoga pitanja - čekaj. Nećemo sad bezveze filozofirati o tome što bi eBay mogao učiniti. Čekaj da eBay napravi svoje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 16:01 (mbaksa).
11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Zbilja ne razumijem zašto si ljudi kompliciraju život. Zašto daješ feedback prije nego ste riješili stvar?!

 

Ako ima neki problem i prodavač ne reagira (a i nije baš da si mu dao neki ozbiljni rok - pa nisi mu ti jedina mušterija), otvoriš case, a ne da daješ negativni feedback! Case upravo tome i služi. Ako ne reagira ni nakon otvaranja casea, eskaliraš nakon rok roka do kojeg ti se trebao javiti (mislim da je taj rok nekih 7 dana - a ti ovome "ima da mi se javiš u roku tri dana or else...") i eBay presuđuje u tvoju korist. I riješena stvar.

 

Što se tiče tvoga pitanja - čekaj. Nećemo sad bezveze filozofirati o tome što bi eBay mogao učiniti. Čekaj da eBay napravi svoje.

 

Pozdrav,  meni se desila slicna situacija otvorio case i seller se ne javalja ( nije nikad ni odgovaro na poruke niti mail ). Gledao sam tamo na pocetnoj stranici i ne pise kako dalje postupiti kada istekne case. Je li mozes napisati kako da idem dalje? unaprijed hvala

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Zbilja ne razumijem zašto si ljudi kompliciraju život. Zašto daješ feedback prije nego ste riješili stvar?!

 

 Čekaj da eBay napravi svoje.

 

Moj slucaj: 

 

Proizvod narucen i uredno placen. Prodavac se fino javio i zahvalio na uplati. Njegova ocjena je bila oko 99,5%.

Naravno, pratim datum koji je bio naveden kada ce proizvod doci.

Prosao taj datum, za neka 2-3 dana i odmah se javim prodavacu da jos nista nije stiglo.

Jave mi se i mole me za strpljenje s time da su naveli ako se ne pojavi u roku tjedan dana da im se ponovo javim i da se mozemo dogovoriti da opet posalju ili da uzmem nesto drugo.

Proslo tjedan dana i nista nije stiglo. Javim im se opet i kazem kako zelim povrat novca. Uredno se odmah jave i naravno da mi se ispricavaju i nude ipak da ponovo posalju.

Nisam pristao na to, nego sam naveo da zelim povrat novca. Receno mi je da ce razgovarati sa sefom i javit mi se.

Proslo jos 3 dana i dobijem obavijest od ebaya kako motre situaciju i pitaju zelim li pomoc. Pristanem na to i kazem da hocu povrat novca.

Nakon razgovora sa ebay-om, u roku 10 min stize mi obavijest i od njih i od gore spomenutog prodavaca (uz ispriku) kako mi je novac vracen.

Proslo sat vremena i novac stvarno vracen na racun.

Ugodno sam se iznenadio sa uslugom ebaya! 

TrustNo1
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Dal se kod naplate PDV-a, gleda cifra u kunama ili euirma koju prelazi? Narucio sam sad item od 27.15 i 25 i nes sitno dolara(odvojeno) pa neznam dal ce to proc bez PDV-a.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
R4zOR229 kaže...

Dal se kod naplate PDV-a, gleda cifra u kunama ili euirma koju prelazi? Narucio sam sad item od 27.15 i 25 i nes sitno dolara(odvojeno) pa neznam dal ce to proc bez PDV-a.

U pravilniku stoji da je granica 22 eura. Dakle, gleda se cijena u eurima.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

A oni tecaj gledaju neki proizvoljni ili? I to predpostavljam na dan kad im to dode na carinu, a ne stari kad sam ja narucivo.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav svima,

 

 

Prije tri tjedna sam naručio nešto preko eBay-a,ali sam upravo sada našao puno bolju ponudu ovdje u HR.

Prodavač mi je poslao paket,ali me sada zanima da li ga je moguće otkazati,i dobiti puni povrat novca prije nego što ga preuzmem?

 

Molim pomoć

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jurassic Park kaže...

Prije tri tjedna sam naručio nešto preko eBay-a,ali sam upravo sada našao puno bolju ponudu ovdje u HR.

Prodavač mi je poslao paket,ali me sada zanima da li ga je moguće otkazati,i dobiti puni povrat novca prije nego što ga preuzmem?

Kome bi ti otkazivao kad ti je već poslao? Pošti? Ti bi puni povrat novca prije nego si preuzeo paket? U kom svijetu ti živiš? U svijetu bajki?

 

Nemoj zajebati čovjeka i u konačnici i nas kupce iz Hrvatske, jer nismo na dobrom glasu jer se paket "gube" kad se šalju u Hrvatsku. Prodavač ti nema razloga vratiti novac prije nego je prošao rok u kojem paket može stići do tebe. Od tebe bi jedino bilo pošteno da preuzmeš taj paket, pošalješ mu ga natrag o svom trošku (jer nije jasno bi li se paket njemu vratio ako ga ti ne preuzmeš) i da ti prodavač vrati pare umanjene za svoju poštarinu (jer ti paket nije besplatno slao) kad primi paket. Samo što pretpostavljam da bi te ponuda kod nas, kad joj se pribroje poštarine za ovaj paket koji sad ne bi htio, u konačnici koštala isto ili više nego paket kojeg si naručio iz Kine, zar ne?

 

Kupnjom preko eBaya preuzeti si odgovornost ispoštovati kupoprodaju. Budi pošten i nemoj prevariti ili oštetiti prodavača.

 

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel se nekome dogodilo da ebay, nakon što sam platio, makne u potpunosti taj kupljeni item sa stranice. 

Uzeo sam jučer nešto s ebayja za cca 100 dolara i platio sve standardno preko paypala koji je povezan s ebay acc-om.

Nakon par sati mi je došao mail opet od strane ebay-ja - "An unauthorized third party may have compromised this seller's account security by accessing the account."

Kad sam pogledao na svojoj stranici pod kupljenim stvarima ostala je blank slika na kojoj nema opisa, jedino da je plaćeno i bez ikakvih opcija da otvorim case.

Čak ga ne mogu pronaći ni pomoću ID numbera sa računa. Znači na ebayju nemam apsolutno nikakvu opciju otvaranja case (kao što to inače postoji), niti pronaslaska te stvari. Prodavač se naravno ne javlja (Imao je 100 % pozitivan feedback score, i prodao preko 150 proizvoda), sad sam otvorio samo case na paypalu jer mi je to jedini dokaz da sam kupio i platio, ali ne znam jel mogu još nešto učiniti ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 16:46 (mb34).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mb34 kaže...

Jel se nekome dogodilo da ebay, nakon što sam platio, makne u potpunosti taj kupljeni item sa stranice. 

Uzeo sam jučer nešto s ebayja za cca 100 dolara i platio sve standardno preko paypala koji je povezan s ebay acc-om.

Nakon par sati mi je došao mail opet od strane ebay-ja - "An unauthorized third party may have compromised this seller's account security by accessing the account."

Kad sam pogledao na svojoj stranici pod kupljenim stvarima ostala je blank slika na kojoj nema opisa, jedino da je plaćeno i bez ikakvih opcija da otvorim case.

Čak ga ne mogu pronaći ni pomoću ID numbera sa računa. Znači na ebayju nemam apsolutno nikakvu opciju otvaranja case (kao što to inače postoji), niti pronaslaska te stvari. Prodavač se naravno ne javlja (Imao je 100 % pozitivan feedback score, i prodao preko 150 proizvoda), sad sam otvorio samo case na paypalu jer mi je to jedini dokaz da sam kupio i platio, ali ne znam jel mogu još nešto učiniti ?

sve si ok napravio i meni se to desilo,samo pricekaj i sve ce se rijesit preko ebaya,samo strpljenja treba.

Heroes get remembered, but legends never dies.
12 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Da li netko kupovao sjemenke na ebay-u? Kako to prolazi našu carinu?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

E ovako ljudi, imam jedno pitanje. Nije vezano za e-bay. 

 

Dakle, gledao sam jednog twitch streamera, i dobio sam Tastaturu (logitech g710+), miš(roccat kone) i podlogu za miša (hyperx). Mada ovo je manje-više nebitno. 

Lik koji streamuje je sa Floride (US), rekao mi je da mu pošaljem podatke da bi mogao da mi pošalje paket. Inače živim u Srbiji. Sve sam to uradio i sada se pitam koliko vremena treba da stignu stvari iz US, kolika će biti visina taksi na carini, PDV. 

Neko ko ima iskustva sa ovime neka mi odgovori. Hvala unapred. :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 0:46 (Pero Style).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja preko ebay-a

molim odg, naručio sam neka svijetla i sada to košta 37 dolara i dobio sam od carine onaj papir i tamo sam na onu crtu upisao 50kn kao nekomercinlna roba i poslao im to natrag, i šta će biti sada? vjerujem da sam zeznuo, to sam napisao jer mi je prodavač napisao da je stavljena cijena 8,50 dolara?

16 godina
online
Re: Kupnja preko ebay-a
smotaniveliki kaže...

molim odg, naručio sam neka svijetla i sada to košta 37 dolara i dobio sam od carine onaj papir i tamo sam na onu crtu upisao 50kn kao nekomercinlna roba i poslao im to natrag, i šta će biti sada? vjerujem da sam zeznuo, to sam napisao jer mi je prodavač napisao da je stavljena cijena 8,50 dolara?

 Možda prihvate, možda ne.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja preko ebay-a

sta ce biti ako ne?

16 godina
online
Re: Kupnja preko ebay-a
smotaniveliki kaže...

sta ce biti ako ne?

Procijene po svom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja preko ebay-a

o krasno, ja ih dobio na 60posto off sada ce mi oni opalit bozna koliko :D  

16 godina
online
Re: Kupnja preko ebay-a
smotaniveliki kaže...

o krasno, ja ih dobio na 60posto off sada ce mi oni opalit bozna koliko :D  

Ne mora značiti. Nije neka velika vrijednost, a i gužva je.

14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ekipa pitanje, dali vam roba s eBaya dolazi normalno ili kasni? 

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice