Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.163.841
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mmmnnn kaže...

Nisam nikad kupovao preko aliexpressa pa me zanima daju li uvijek tracking number ili postoji određen iznos za koje daju tn?

Ne postoji konkretni iznos. Kod konkretnog proizvoda provjeri opcije Shppinga, konkretno stupac Tracking information.

6 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

pozz svima prvi put sam ovdje i novi sam u ovome pa vas molim da mi odgovorite naručio sam sa ali expressa akcijsku figuru star wars koja me košta 170 kuna free shipping i kod drugog sellera model tenka na daljinsko upravljanje 161 kunu mene zanima da li bi me mogla casrina opaliti... znam da su pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 eura što iznosi 163, 50 kuna gledao na kalkulaturu erste valuta (i koliko zaparavo iznosi limit?) nemojte zamjeriti jer novi sam u ovome pa me zanimaju vaša iskustva i mišljenja hvala...


 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
skeka 1 kaže...

pozz svima prvi put sam ovdje i novi sam u ovome pa vas molim da mi odgovorite naručio sam sa ali expressa akcijsku figuru star wars koja me košta 170 kuna free shipping i kod drugog sellera model tenka na daljinsko upravljanje 161 kunu mene zanima da li bi me mogla casrina opaliti... znam da su pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 eura što iznosi 163, 50 kuna gledao na kalkulaturu erste valuta (i koliko zaparavo iznosi limit?) nemojte zamjeriti jer novi sam u ovome pa me zanimaju vaša iskustva i mišljenja hvala... 

Tu ti sve piše: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

7 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

 

 

Ave. Mogu li na aliexpresu platiti visom bez da kreiram i koristim onaj alipay ? Ide li kakva provjera ili neka dodatna verifikacija ili troskovi za prvu kupovinu na aliexpresu ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...

 

 

Ave. Mogu li na aliexpresu platiti visom bez da kreiram i koristim onaj alipay ? Ide li kakva provjera ili neka dodatna verifikacija ili troskovi za prvu kupovinu na aliexpresu ?

 Možeš, također prilikom unosa podataka makneš oznaku da ti spremi visu i doda alipay account. Nema nikakave provjere niti dodatnih troskova, klasika kao i kod drugih stranica. Kreiraš acc, dodaš svoje podatke za shipping i to je to.

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...

Ave. Mogu li na aliexpresu platiti visom bez da kreiram i koristim onaj alipay ? Ide li kakva provjera ili neka dodatna verifikacija ili troskovi za prvu kupovinu na aliexpresu ?

Trebalo bi se moći - Visa je na popisu.

 

Ne znam kako to točno funkcionira - nisam probao, plaćam putem Maestroa Zagrebačke banke (kod plaćanja traži me OTB broj koji dobijem preko Zabinog tokena na mobitelu).

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Hvala @stux za brz i precizan odgovor.

Znam da bum se načekao da item dojaši do mene, ali cjene su mi znatno nize nego na ebayu ili amazonu za isti item pa idem probati ...

@mbaksa

Pa i ja sam u zabi, i imam sve njihove kartice ( maestro, master, visa ) , no jedino mi je visa vezana uz devizni racun pa bi platio njome da izbjegnem trosak konverzije. I visa mi je debitna ( a ove druge su kreditne ) pa je i to razlog zakaj bih njome platio ( da smanjim mogućnost rizika jer debitna nemre u minus a kreditna moze u mojoj lepezi kod zabe ). No verifikacija tokenom je isto dobar zastitni faktor pa mozda i maestrom platim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 1:26 (bunker).
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...
Znam da bum se načekao da item dojaši do mene, ali cjene su mi znatno nize nego na ebayu ili amazonu za isti item pa idem probati ...

Kod stvari koje ja kupujem cijene su niže nekad na jednom, nekad na drugom, ali da - čini mi se da su ćešće niže na AliExpressu. No, od eBaya sam uglavnom odustao (mislim da mi je omjer narudžbi 10:1 do 15:1 u korist AliExpressa) ne nužno zbog cijena, nego zato jer eBay jednostavno puno lošije funkcionira, zato jer je kategorizacija proizvoda na eBayu katastrofa, zato jer prodavači na AliExpressu vrlo često sami daju tracking broj (čak i ako je proizvod dosta jeftin), te jer su u zadnje vrijeme na eBayu prodavači jako počeli manipulirati s listinzima, uparujući jeftin i skupi proizvod koji nemaju previše veze jedan s drugim, u isti listing.

 

Meni je zapravo nevjerojatno koliko je AliExpress efektniji, funkcionalniji, moderniji sajt u odnosu na eBay. Ono, kao čudno je što AliExpress eBayu "krade" mušterije, a na eBay i dalje postoji hrpa zamjerki kojih nemam na AliExpress.

 

bunker kaže...
Pa i ja sam u zabi, i imam sve njihove kartice ( maestro, master, visa ) , no jedino mi je visa vezana uz devizni racun pa bi platio njome da izbjegnem trosak konverzije.

Baš sam gledao koliko su mi računali na maestru jedan dolar 31.3. - računali su ga 6,2 kune, a tečaj je na taj dan bio 6,03 srednji, 6,05 prodajni.

 

bunker kaže...
I visa mi je debitna ( a ove druge su kreditne )

Pod "debitna" misliš na Visa Electron? Oni koji podržavaju plaćanje Visom ne podržavaju nužno i Visa Electronom. Ne znam kakva je situacija s AliExpressom po tom pitanju...

 

bunker kaže...
da smanjim mogućnost rizika jer debitna nemre u minus a kreditna moze u mojoj lepezi kod zabe

Da, kreditne su zeznute što se toga tiče. Zbog toga sam AmEx koristio isključivo preko PayPala kod kupovanja iz inozemstva.

 

Maesto može u minus ako imaš lepezu, ne može ako nemaš. No ionako ti nitko ne može samo tako uzeti pare s njega - treba imat token da bi ti mogao uzeti pare - brojevi s kartice mu ne korsite.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 1:51 (mbaksa).
14 godina
moderator
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Koristim visu electron od Zagrebačke banke (žiro račun) za sva online plaćanja već godinama i nemam nikakvih problema ni s aliexpressom ni paypalom. Radi na svim stanicama koje sam koristio, a da nemaju paypal.

 

Počeo sam ju koristiti zbog sigurnosti, žiro račun nema minus i može ti u slučaju problema uzeti samo koliko imaš gore, te na njoj ne držim više novaca nego mi je potrebno. Kad ponestane, u tri klika si prebacim sa tekućeg računa koliko želim.

 

Btw.

I ja u zadnje vrijeme samo aliexpress, većinom je jeftinije od ebaya i u 95% slučajeva dobijem tracking broj, čak i za stvari od $1. Kod ebaya tracking dobijem u 5% slučajeva ako kupujem jeftine stvari.

I zanimljivo je da kad mi šalju sa trackingom nikad ne moram platiti poštaru one 4,5KN pa je i tu ušteda. Pogotovo jer stvarno puno naručujem.

 

Da ne pričam koliko je (bar meni) stranica bolja za korištenje.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 7:27 (XXX-Man).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

I meni se sviđa kako posluje Aliexpress. Poslali mi paket iz Kine prije 13 dana i dali uredan tracking broj. jučer stiže mail da je stigao u HR, danas novi mail da mi je u lokalnoj pošti a izabrao sam obični shipping bez dodatnog plaćanja. To nisam doživio od ebaya, kojega ću mislim sve više izbjegavati i kupovati od tamo ako bude baš krajnja nužda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 9:36 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
XXX-Man kaže...

Koristim visu electron od Zagrebačke banke (žiro račun) za sva online plaćanja već godinama i nemam nikakvih problema ni s aliexpressom ni paypalom. Radi na svim stanicama koje sam koristio, a da nemaju paypal.

 

Počeo sam ju koristiti zbog sigurnosti, žiro račun nema minus i može ti u slučaju problema uzeti samo koliko imaš gore, te na njoj ne držim više novaca nego mi je potrebno. Kad ponestane, u tri klika si prebacim sa tekućeg računa koliko želim.

Ja ne mogu u minus ni na Maestru tak da mi se isto hvata. 

 

Kad se Visa Electron koristi na AliExpressu, kak to funkcionira? Ide autentifikacija putem tokena kao kad se koristi Maestro ili je dovoljno upisati brojeve s kartice?

14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

mbaksa E to je tvoj problem 

 

Autentifikacije ide preko ona 3 broja sa zadnje strane, tj. broj kartice + datum isteka + ta 3 broja.

Za žiro račun nema tokena.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
XXX-Man kaže...

Autentifikacije ide preko ona 3 broja sa zadnje strane, tj. broj kartice + datum isteka + ta 3 broja.

Za žiro račun nema tokena.

Ostajem onda na maestru. Sigurnije je.  

14 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Ostajem onda na maestru. Sigurnije je.  

 U tvom slučaju je to bolji izbor :)

 

Ja se ne brinem previše oko sigurnosti jer nemam na toj kartici nikad toliko love da bi me boljelo ostati bez toga...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Danas sam odradio kupnju na aliexpresu. Platio visa electron karticom koja je od deviznog racuna, nije bilo upita za potvrdu tokenom. Za par minuta je cifra već bila skinuta sa deviznog računa, i u mom aliexpres profilu piše nekaj u stilu da je sad u fazi pakiranja i slanja od strane prodavatelja. Pise tamo i neki rok u kojem će sve biti automatizmom ponisteno ako prodavatelj neposalje paket, mislim da je pisalo 11 dana....

Uglavnom, zadovoljan sam, shiping je free a na amazonu me znalo oderati 8 eura za postarinu plus ona razlika u porezu. Na aliexpresu sam platio tocno kolika je cjena itema ( sitnica nekakva od 12 dolara ) pa se nadam da mi nebu prilikom dostave jos ispali neki troskovi. Jedino me zaba naravno oplela po najnepovoljnijem tecaju za konverziju dolara u eure koji su mi bili na deviznom racunu.

Jos jednom hvala svima na brzim i kvalitetnim savjetima.
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...
Uglavnom, zadovoljan sam, shiping je free a na amazonu me znalo oderati 8 eura za postarinu

Zato jer u tih 8 eura za slanje iz SAD-a plaćaš besplatno slanje iz Kine.  Slava poštanskom sustavu! 

 

bunker kaže...
Na aliexpresu sam platio tocno kolika je cjena itema ( sitnica nekakva od 12 dolara ) pa se nadam da mi nebu prilikom dostave jos ispali neki troskovi.

Pročitaj: https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

bunker kaže...
Jedino me zaba naravno oplela po najnepovoljnijem tecaju za konverziju dolara u eure koji su mi bili na deviznom racunu.

Koliko ti je onda jedan USD ispao? Moguće je da onda nema koristi od korištenja deviznog računa, osim ako ne plaćaš u eurima.

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pogledaću ujutro kad popalim makine pa da tocne brojke izbacim.

Na amazonu sam kupovao na amazon.de i prodavatelj je bio bas amazon , i postarina je bila 8 eura i razlika jos od njemackog do naseg pdva ( 6% ) a item je bio stotinjak eura vrijednosti.

Znam za granicu od 22 eura ....
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...

Koliko ti je onda jedan USD ispao? Moguće je da onda nema koristi od korištenja deviznog računa, osim ako ne plaćaš u eurima.

 

evo kako je to zaba obračunala :

16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...
mbaksa kaže...

Koliko ti je onda jedan USD ispao? Moguće je da onda nema koristi od korištenja deviznog računa, osim ako ne plaćaš u eurima.

 

evo kako je to zaba obračunala :

Znači, otprilike ista cifra za USD-HRK kao u mom slučaju!

 

Što sad to znači u tvom slučaju, s obzirom da se radi o deviznom računu? Prvo su USD konvertirali u HRK i onda HRK u EUR?!

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Za tih 12,54 dolara mi je sa deviznog skinuto 10,2 eura, tako da vjerojatno ide takva dupla konverzija.
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
bunker kaže...
Za tih 12,54 dolara mi je sa deviznog skinuto 10,2 eura, tako da vjerojatno ide takva dupla konverzija.

Hm, vidi ovo: https://www.zaba.hr/home/tecajna - ZaBa ima svoju tečajnu listu. Mada se valute ne poklapaju s onim što tebi piše u transakciji, a i kad se pokuša proračunati, dobije se 10,58 eura, a ne 10,2. Vrag si ga zna kako točno to oni preračunavaju.

 

Dvostruka konverzija znači da onda tu u osnovi nisi baš nešto mnogo profitirao, ako išta.

10 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Na tu zabinu deviznu mos stavljat bilo koju valutu ali taj racun je u eurima. Tj kod placanja uvik pritvara prvo tu valutu u eure pa eure u valutu u kojoj naplacuje. Ugl znaci mos cak zavrsit s trostrukom konverzijom ako si pribacija kune s tekuceg u recimo dolare. Meni i tu pari tekuci bolje rjesenje.
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja
Pitanjce.
Naručio sam nekakav dremel sa Aliexpressa ima već skoro 2 tjedna i još ga nisu ni poslali. Već mi je malo dopyzdilo čekati.

Kako ide otkazivanje narudžbe? Dobije li se refund automatski ili se treba sa sellerom dogovoriti?
Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
dv14 kaže...
Kako ide otkazivanje narudžbe? Dobije li se refund automatski ili se treba sa sellerom dogovoriti?

Prodavač mora pristati na otkazivanje narudžbe (eventualno ako postoji automatsko otkazivanje, onda neki to imaju uključeno). Uglavnom, nitko ne pravi problem oko toga.

 

Jedino, ja sam jednom pokušao otkazati, jer sam krivo naručio (nakon pokušaja otkazivanja naručio sam isti proizvod s drugom opciju), no rekli su da su već poslali pa nisu pristali na otkazivanje. Nakon toga sam otkazao ovu novu naruždbu, a tu su uredno poništili.

 

Čini mi se da prodavači na AliExpressu u prosjeku više izlaze u susret nego na eBayu, vjerojatno zato jer su zvjezdice transparentnije i jer možeš ocijeniti svaki proizvod.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ne kužim zakaj ne stavite više valuta na devizni? Ja po potrebi imam €, $ i £, ovisi otkud naručujem, bolje i to nego da me rokaju s kojekakvim nepotrebnim konverzijama.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Ne kužim zakaj ne stavite više valuta na devizni? Ja po potrebi imam €, $ i £, ovisi otkud naručujem, bolje i to nego da me rokaju s kojekakvim nepotrebnim konverzijama.

A kak stavljaš druge valute gore? Donosiš keš u banku? Il tvoja banka ima bolje tečajeve nego Zaba? Mislim, kad kupuješ u kunama, to je u osnovi ko da si od banke kupio dolare, eure ili što ti već treba za određenu transakciju.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pa da, znači po potrebi kupim valutu koja mi treba. Imam erste, vjerujem da su razlike u odnosu na zabu zanemarive. Možda sam u krivu ali sam mišljenja da bolje prođem npr ako idem kupit svaki put valutu koja mi treba nego da imam stalno € i kupujem od Kineza u $. Ili? :D
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
kbenzema kaže...
Pa da, znači po potrebi kupim valutu koja mi treba. Imam erste, vjerujem da su razlike u odnosu na zabu zanemarive.

Ja sam prelijen da tražim dobru mjenjačnicu i odlazim u banku polagati lovu. 

 

kbenzema kaže...
Možda sam u krivu ali sam mišljenja da bolje prođem npr ako idem kupit svaki put valutu koja mi treba nego da imam stalno € i kupujem od Kineza u $. Ili? :D

Ako dolare uspiješ kupiti po dobrom tečaju, dakako da bolje prođeš. 

7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

@mbaksa

Pa čim su banke u igri, naravno da će oni uvjek uzeti svoj dio kolača.

Mislim da je svejedno koju bih valutu drzao na deviznom racunu, jer mi je sluzbenica banke rekla da uvjek prvo konvertiraju u eure ( osim naravno ako racun dodje u eurima ). A kako su mi primanja u kunama, opet banka dobi svoje kada mjenjam kune u eure, dolare ili bilo koju valutu.

Bankovne dazbine bi izbjegao jedino da kinez prima uplate u kunama.... 😊

No nezalim se. Nek svi rade i dobro zaradjuju i zamašnjak će zarotirati ciklus...

Aliexpres mi se dopao u ovom dosadasnjem djelu ( jednostavnost, preglednost, cjene.. ) a sad bum vidio ostatak priče ( brzina dostave i ostalo... )

😊
9 godina
odjavljen
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mbaksa kaže...
kbenzema kaže...
Pa da, znači po potrebi kupim valutu koja mi treba. Imam erste, vjerujem da su razlike u odnosu na zabu zanemarive.

Ja sam prelijen da tražim dobru mjenjačnicu i odlazim u banku polagati lovu. 

 

 

Pa nejdem u banku  Imam erste netbanking i visu electron. Idem kupit npr masku za mob vrijednosti 3$, spojim se na netbanking i kupim 5-6$, mislim tak radim odavno. Prvo sam mislio da mogu imat samo €, al su mi selleri prilikom refunda znali vraćat u gbp, cad, aud, i meni se to automatski na deviznom pojavilo u toj valuti, pa sam skužio da mogu imat i druge valute te sam se dalje nastavio držat samo ove 3 najjače valuate, s tim najviše baratam. Vi u drugim bankama očito imate neki drugi sistem ili su u pitanju druge kartice, ne znam. 

 

Uvijek vidim po kojem tečaju kupujem tak da mislim da je to jedino di me oderu, al na to nemrem utjecat. Nije da kupujem na tisuće pa da imam neku osjetnu razliku u odnosu na druge banke/mjenjačnice, tak da mi je to zanemarivo. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 6:35 (kbenzema).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice