Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.541
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
quickr kaže...
BeLLicus kaže...
mar123 kaže...
Dermentor kaže...
mar123 kaže...
crorockycro kaže...

Koliko se isplati PS+ Extra, razmisljam da dignem sad dok je jos 35% s obzirom da mi vrijedi 280 dana. Samo nisam siguran treba li mi :')

 

EDIT: Ne znam zašto sam uopće pitao, za 20 eura se isplati itekako s obzirom da me minimum bar 5 naslova bas zanima

 meni se super isplati. par godina prije izlaska ps5 sam prodao ps4 i propustio sve te igre koje su izasle u tih par godina, sad na extra pretplati ih je hrpa dzabe. 

 Radi se noćna? 😁

ma GOW ragnarok me drzi budnim do jutarnjih sati ovih dana(godisnji). polako se blizim kraju, a onda slijedi maraton na ghost of tsushima. 

 Ajok, Gow Ragnarok, Pa Ghost Of Tsushima, Horizon Forbidden West, Demon Souls čeka me 200 250 sati singleplayer uživanja u ovim masterpiecima kad stigne konzola.

 Tko bebu čuva?

 Beba više nije mala beba, još malo godinu dana, sad se sam igra. Pa se tata ode igrati isto na konzoli :D

10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni je FW tako u banani sad kad su dodali za svaku kiflu novi coil, element za oružja u brdo varijacija, svaka za posebnu namjenu. Jebeno su napravili kaj se možeš popet svugdje, bolja grafika i gameplay al ne da mi se igrat i non stop jebat sa 50 raznih hunter lukova i strijela. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Meni je FW tako u banani sad kad su dodali za svaku kiflu novi coil, element za oružja u brdo varijacija, svaka za posebnu namjenu. Jebeno su napravili kaj se možeš popet svugdje, bolja grafika i gameplay al ne da mi se igrat i non stop jebat sa 50 raznih hunter lukova i strijela. 

 

Pa da, previše je toga. Završio sam igru bez da sam koristio 80% tipova oružja i skoro niti jedan od 500 coilova.

Da su maknuli cijeli inventory, craftanje i lootanje igra bi bila samo bolja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...

 Ajok, Gow Ragnarok, Pa Ghost Of Tsushima, Horizon Forbidden West, Demon Souls čeka me 200 250 sati singleplayer uživanja u ovim masterpiecima kad stigne konzola.

 Uspio sam se suzdržat i preći možda 30% GoW-a na PS4, isplatilo se maksimalno, na petici je stvarno čudo i sad kad upalim nešto na Ps4 ne mogu vjerovat kolika je razlika (plus sam otkrio da mi TV uopce nije toliko loš nego je jako loše skalirao Full HD sliku na 4k zaslonu - iako sam to mogao zaključit dok sam gledao filmove...) U biti GoW pa onda na Demon's Souls :)))

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Znam da sam pročitao negdje u temi al jednostavno ne nalazim. Hdmi koji dolazi sa plejkom mi je prekratak. Treba mi 2 metra pa molim preporuku za nekaj provjereno. Tnx

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Izgleda da je konacno riješen problem da mi iz rest moda ako imam uključen net ili power on usb zbloka PS5 sa ovim zadnjim updateom. Na svakom updateu probm i sad finaly radi kako treba.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Imaš tražilicu pa tamo prvo vidi - https://m.bug.hr/pretraga/?q=hdmi+kabel+ps5
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
audiofonik kaže...

Znam da sam pročitao negdje u temi al jednostavno ne nalazim. Hdmi koji dolazi sa plejkom mi je prekratak. Treba mi 2 metra pa molim preporuku za nekaj provjereno. Tnx

 https://www.mall.hr/kablovi-hdmi/ugreen-8k-ultra-hdmi-2-1-kabel-3m

 

Ja sam uzeo ovog, funkcionira 4K 120hz preko PC-a.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kako kupiti ea play? Iako sam kupio bon (35 kn) i prebacio na ps5 na taj način ne može.
Vjerojatno jer traži da ukucam karticu, a to zbog kuna/euro situacije odbija.
Ima neka stranica gdje se može kupiti ea play za ps5 ili?


Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

tek sam danas primjetio da je sony konačno u updateu ubacio to da vidimo koliko smo sati igrali igru odmah u pregledniku. Znači čim prelaziš kroz igre odmah se prikazuje u donjem desnom kutu koliko posto imaš trofeja i koliko si sveukupno igrao igru. Stvarno ne shvaćam zašto nešto toliko jednostavno nije bilo i ranije implementirano.

 

Kužim da je mnogima svejedno, ali osobno volim kad odmah piše koliko sam sati igrao nešto

 

edit: u donjem desnom kutu

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 21:37 (Cansee).
Moj PC  
14 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pozdrav
Imam problema spajanja ps5 na ps network
Dakle pokušavam bežično i žično spajat uvijek mi radi iste probleme..On je spojen na internet al ne na ps network.
Inače imam optički internet..i routeri su spojeni u mesh..I iz tog mesha spojen direktno s lan kabelom na plejku..
Problem rješavam da mobitelom se spojin na kucnu mreźu i onda upalim hotspot na mobitelu i povezem se s plejkom na njega..I radi..Uvijek bez problema

Javio sam se isp-u inače fibetnet koji su mi dodjelili javnu ip adresu i radilo je skroz okej jedno 10-15dana da bi opet bili isti problemi..
Jel moguce da ruter blokira spajanje plejke na ps network ili isp blokira pristup..Postavit cu isto pitanje u mrežnom odjelu..mozda su ipak ni vise advanced korisnici sta se tice rukovanja sa mrežom
Uglavnom svaki savjet je dobrodošao
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

tek sam danas primjetio da je sony konačno u updateu ubacio to da vidimo koliko smo sati igrali igru odmah u pregledniku. Znači čim prelaziš kroz igre odmah se prikazuje u donjem lijevom kutu koliko posto imaš trofeja i koliko si sveukupno igrao igru. Stvarno ne shvaćam zašto nešto toliko jednostavno nije bilo i ranije implementirano.

 

Kužim da je mnogima svejedno, ali osobno volim kad odmah piše koliko sam sati igrao nešto

ja imam neki poremecaj da za sve volim vodit statistiku u zivotu i oduvijek sam se pitao zasto tako jednostavna stvar nije implementirana u doslovno svaki servis. 

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,

zadnje 2 godine sam uzimao US PS plus pretplatu, no sada kako mi je isteklo vidim da nema vise popusta na bon kao prije i kosta skoro kao u HR. Isplati li se nastaviti sa US pretplatom zbog potencijalno boljih popusta na igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

pa siguran sam da već imaju radnu verziju PS6, samo čekaju pravo vrijeme da ju plasiraju na tržište.

 

Zna se da prvog dana izlaska nove konzole na tržište oni odmah kreću u razvoj slijedeće verzije. Nešto nešto naučili su greške Atarija 2600 koji je posve nespreman plasirao 5200 što je rezultiralo tome da u to vrijeme izuzetno moćna kompanija propadne i bankrotira.

 

Jedino što ono ... već sad imamo 4K, raytracing i HDR (ne u 120 a niti 60 ali ...), biti će teško uvjeriti se zbog čega točno bi trebalo PS5 kroz 4-5 godina smatrati zastarjelom tehnologijom...

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Da imaju radnu verziju konzole na hardveru koji jos ni ne postoji,lol.

Prvo moraju njihovi partneri(AMD itd) razvit i proizvest taj hardver 🥂

 

pa recimo ... imaju postojeće procesore i grafičke kartice te OS na kojima vrte linux te nekakve grafičke benchmarke isl. kojima mjere što god trebaju mjeriti. Kad budu sigurni da je to-to što žele, ide se kod partnera u razvoj procesora i kartice specifične za PS6...

uostalom, zašto misliš da nemaju već cca 1000 jedinica proizvedenog hardvera koje testiraju interno? Pa neće dati 1 godinu prije izlaska konzole da im naprave sve što treba...

 

PS4 je izašao 2013., a znamo iz intervjuova Jima Ryana i Marka Cernyja (https://www.gq-magazine.co.uk/culture/article/jim-ryan-playstation-5-interview i https://www.wired.com/story/exclusive-sony-next-gen-console/) da je razvoj PS5 počeo u 2015., što znači skoro dvije godine nakon releasea PS4. To znači da su sada tek na samim počecima tog procesa za PS6 (dobivanje feedbacka od development studija koji su im najveći problemi i bottleneckovi sa PS5 te planiranje oko toga koje će to next gen iskustvo PS6 nuditi i koji hardver bi bio potreban za to) tako da definitivno nemaju nikakve konkretne radne verzije trenutno. Znamo da su za PS4 konkretizirali hardware specifikaciju 2010. (https://www.engadget.com/2013-11-13-playstation-4-interview-launch-ps4.html) te su onda počeli s konkretnim razvojem po tim specifikacijama, dakle 4 godine nakon izlaska PS3 - trenutno još uvijek nisu prošle 4 godine od izlaska PS5, tako da ne očekujem da će imati ikakve "radne verzije" PS6 prije druge polovice iduće godine.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

tek sam danas primjetio da je sony konačno u updateu ubacio to da vidimo koliko smo sati igrali igru odmah u pregledniku. Znači čim prelaziš kroz igre odmah se prikazuje u donjem desnom kutu koliko posto imaš trofeja i koliko si sveukupno igrao igru. Stvarno ne shvaćam zašto nešto toliko jednostavno nije bilo i ranije implementirano.

 

Kužim da je mnogima svejedno, ali osobno volim kad odmah piše koliko sam sati igrao nešto

 

edit: u donjem desnom kutu

 Haha, hvala za info. Meni je to isto bitno i nisam do sada skužio. Ja isto volim znati koliko sam neku igru igrao, pogotovo kada igra nema tajmer u sebi. One PS fore na kraju godine gdje dobiješ report nisu nimalo vjerodostojne, tako da je ovo sada super stvar. 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
Pozdrav
Imam problema spajanja ps5 na ps network
Dakle pokušavam bežično i žično spajat uvijek mi radi iste probleme..On je spojen na internet al ne na ps network.
Inače imam optički internet..i routeri su spojeni u mesh..I iz tog mesha spojen direktno s lan kabelom na plejku..

 Definiraj 'spojen na internet', kako to zaključuješ? što točno od internet usluga radi onda na playstationu?

Također definiraj jesi li spojio bežično pa je isti problem ili si samo pokušavao spojiti bežično a nisi uspio. potrebna je preciznost ako očekuješ pomoć.

Pomoglo bi staviti detalje mrežnih postavki routera/mesha (ip postavke) i playstationa, ovako možemo samo pogađati što je sve krivo napravljeno, bilo od tebe (vjerojatnije) ili providera (donekle vjerojatno ali manje). 

Što se tiče mesha kao je podešen taj port na koji si spojio kabelom ps5? kod nekih mesheva taj port može biti podešen za proslijeđivanje osnovne mreže putem kabela, dakle kao switch, ali nekad može biti podešen i kao backhaul, tj. kao dolazni link za osnovnu mrežu koju onda proslijeđuješ na wifi uređaje putem mesha...u ovoj drugoj varijanti ne bi radila veza na playstationu već bi na tom portu trebao biti dolaz sa routera

 

 

 

 

trube kaže...

Problem rješavam da mobitelom se spojin na kucnu mreźu i onda upalim hotspot na mobitelu i povezem se s plejkom na njega..I radi..Uvijek bez problema

 

Kad upališ hotspot gasi se bežična veza mobitela prema kućnoj mreži i pale se podatkovni podaci, tj. mobilna podatkovna veza prema davatelju mobilne usluge. U biti na taj način dijeliš mobilnu podatkovnu vezu tj link prema internetu prema playstationu. Nije ni čudo da to radi ali trebaš znati da tako potpuno zaobilaziš kućnu fiksnu uslugu i njenu wifi mrežu.

 

 

trube kaže...

Javio sam se isp-u inače fibetnet koji su mi dodjelili javnu ip adresu i radilo je skroz okej jedno 10-15dana da bi opet bili isti problemi..

 

ovo počinje mirišati na to da je nešto problem i u postavkama operatera...počni ako želiš pomoć davati precizne informacije o stanju, dakle parametri kućne mreže koji se odnose na IP adrese, DNS postavke (nipošto wifi lozinku i naziv mreže), također mrežni parametri na playstationu, opet uključujući DNS postavke jer inače možemo samo nagađati. Isto vrijedi i za to spominjanje da je ISP nešto napravio, preopćenito je.  Javnu IP adresu bi inače trebao dobiti svakih 24 sata, osim ako operater koristi CG NAT kad ne dobiješ pravu jiavnu IP adresu...Ubuduće zapiši točno što je rađeno i prenesi ovdje uz pitanje.

Iskreno čini mi se kad bi ti i dali neke savjete da ne bi znao kako to napraviti, možda bolje da platiš nekom da ti podesi ili ak si dobar s nekim tko se dovoiojno razumije u te stvari da ga častiš pivom i ćevapima da ti to napravi...Uvijek možeš ponovo kontaktirati davatelja usluge i provjeritzi je li nešto kod njih ali sumnjam ako ti rade ostali uređaji na istoj usluzi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 10:59 (Maat).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Podrav,evo dostavljam tražene podatke

Na prvoj slici vidjet ćeš spajanje ps5 na ruter putem wifi,kao šta je i vidit spojeno je na internet no ne i na uslugu ps network,piše checking i nakon nekog vremena failed,neki put se čak i stigne povezat

al kratkog je to trajanja,piše signed in,provjerim 5 min kasnije i onda opet checking pa failed 

 

Na drugoj slici uočavamo da je mobitel spojen na wifi,a ne na mobilnu mrežu te je uključena opcija mobile hotspot kako bih djelio tu mrežu na ps5

 

Na trećoj slici je ps5 spojen na mobitel,te mi se uredno logira svaki put na servis ps network

 

Dakle pitanje je šta mobitel šalje drugačije nego ruter,da se odmah spoji na ps network,jer iste mreže su u pitanju,samo mobitel uspijeva spojit plejku na ps network,a kad idem direktno spajanje preko rutera onda ne radi

Neki trik je možda u ip adresi,dns serveru,al čuj to su sve moja nagađanja jer nisam neki poznavaoc mreža,znam čisto osnove

 

Spajanje plejke na ruter je odrađeno na automatic modu,dakle automatski vuče postavke,pokušavao sam mjenjat dns u 8.8.8.8 i 8.8.4.4 al i dalje ne radi

 

Ovo su podaci iz rutera na kojeg se spajam

IP Address: 185.254.254.69
Subnet Mask: 255.255.255.255
Default Gateway: 10.10.0.1
Primary DNS: 185.254.254.1
Secondary DNS: 185.254.255.35

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 11:26 (trube).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...

Podrav,evo dostavljam tražene podatke

Na prvoj slici vidjet ćeš spajanje ps5 na ruter putem wifi,kao šta je i vidit spojeno je na internet no ne i na uslugu ps network,piše checking i nakon nekog vremena failed,neki put se čak i stigne povezat

al kratkog je to trajanja,piše signed in,provjerim 5 min kasnije i onda opet checking pa failed 

 

Na drugoj slici uočavamo da je mobitel spojen na wifi,a ne na mobilnu mrežu te je uključena opcija mobile hotspot kako bih djelio tu mrežu na ps5

 

Na trećoj slici je ps5 spojen na mobitel,te mi se uredno logira svaki put na servis ps network

 

Dakle pitanje je šta mobitel šalje drugačije nego ruter,da se odmah spoji na ps network,jer iste mreže su u pitanju,samo mobitel uspijeva spojit plejku na ps network,a kad idem direktno spajanje preko rutera onda ne radi

Neki trik je možda u ip adresi,dns serveru,al čuj to su sve moja nagađanja jer nisam neki poznavaoc mreža,znam čisto osnove

 

Spajanje plejke na ruter je odrađeno na automatic modu,dakle automatski vuče postavke,pokušavao sam mjenjat dns u 8.8.8.8 i 8.8.4.4 al i dalje ne radi

 

Ovo su podaci iz rutera na kojeg se spajam

IP Address: 185.254.254.69
Subnet Mask: 255.255.255.255
Default Gateway: 10.10.0.1
Primary DNS: 185.254.254.1
Secondary DNS: 185.254.255.35

 

 

 

Provjeri ti opet s operaterom. Ako ti je micanje sa CG-NATa pomoglo prvi put, možda su oni nešto zeznuli pa te vratili nazad.

PSN je jako osjetljiva biljčica.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

 Haha, hvala za info. Meni je to isto bitno i nisam do sada skužio. Ja isto volim znati koliko sam neku igru igrao, pogotovo kada igra nema tajmer u sebi. One PS fore na kraju godine gdje dobiješ report nisu nimalo vjerodostojne, tako da je ovo sada super stvar. 

Mislim da nije ni ovo nimalo vjerodostojno, ne znam kak oni to prate ali...Za GoW mi piše 31 sat, in-game se također prati vrijeme igranja (piše kod svakog save-a) i tamo je 40 sati. Miles Morales isto definitivno nije točno, piše 3 sata, a igra je platinirana.

 

Zgodno da su uveli, ali ima li uopće smisla ako nije točno?

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...
Vandit kaže...

 Haha, hvala za info. Meni je to isto bitno i nisam do sada skužio. Ja isto volim znati koliko sam neku igru igrao, pogotovo kada igra nema tajmer u sebi. One PS fore na kraju godine gdje dobiješ report nisu nimalo vjerodostojne, tako da je ovo sada super stvar. 

Mislim da nije ni ovo nimalo vjerodostojno, ne znam kak oni to prate ali...Za GoW mi piše 31 sat, in-game se također prati vrijeme igranja (piše kod svakog save-a) i tamo je 40 sati. Miles Morales isto definitivno nije točno, piše 3 sata, a igra je platinirana.

 

Zgodno da su uveli, ali ima li uopće smisla ako nije točno?

 

možda je stvar različitog načina mjerenja. Igra možda mjeri samo vrijeme koje si proveo igrajući, a konzola sve vrijeme koje ti je bila igra upaljena. Naprimjer možda si taman pokrenuo igru i sjetio se da nisi nešto obavio pa se vratio, igra bila upaljena 20 minuta ali zapravo je nisi igrao. Konzola onda broji to sve kao igranje, a igra možda ne. Igra možda i ne broji vrijeme koliko ti je bilo pauzirano.

 

Možda sam u krivu, ali ako je netočno onda stvarno nema smisla

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...

Podrav,evo dostavljam tražene podatke

Na prvoj slici vidjet ćeš spajanje ps5 na ruter putem wifi,kao šta je i vidit spojeno je na internet no ne i na uslugu ps network,piše checking i nakon nekog vremena failed,neki put se čak i stigne povezat

al kratkog je to trajanja,piše signed in,provjerim 5 min kasnije i onda opet checking pa failed 

 

 Zaboravio sam pitati kakav je smještaj PS5 u odnosu na router ili mesh node, na što se već spoji putem wifi, koja je udaljenost? Ne valja ni ako je jako blizu tipa unutar pola metra, bolje malo odmaknuti. moguće da postoji nešto što ometa signal između uređaja donekle ili da je toliko preblizu da preoptereti jačinom signala. Je li mesh tvoj vlastiti ili isto pod upravljanjem operatera? kako je mesh podešen, u routing mode ili kao osnovno proširenje mreže a router odrađuje DHCP i routing?

 

trube kaže...

 

Na drugoj slici uočavamo da je mobitel spojen na wifi,a ne na mobilnu mrežu te je uključena opcija mobile hotspot kako bih djelio tu mrežu na ps5

 

Na trećoj slici je ps5 spojen na mobitel,te mi se uredno logira svaki put na servis ps network

 

Dakle pitanje je šta mobitel šalje drugačije nego ruter,da se odmah spoji na ps network,jer iste mreže su u pitanju,samo mobitel uspijeva spojit plejku na ps network,a kad idem direktno spajanje preko rutera onda ne radi

Neki trik je možda u ip adresi,dns serveru,al čuj to su sve moja nagađanja jer nisam neki poznavaoc mreža,znam čisto osnove

 

 Pogledaj detalje na ps5 pod 'view connection status' za oba načina spajanja i izravno wifi i putem mobitela pa usporedi što je različito. tnx za ispravak za hotspot, još nisam vidio mob na kojem se može shareati lokalna wifi veza na taj način, lijepa funkcionalnost.

to spajanjem wifi na router, možeš li provjeriti u sučelju routera ili mesha spajaš li se sa ps5 baš na router ili neki od mesh nodeova te probati spajanje na drugi node ili privremeno za test ugasiti taj node ako je node u pitanju, ili ga malo dislocirati...

 

 

 

trube kaže...

 

Ovo su podaci iz rutera na kojeg se spajam

IP Address: 185.254.254.69
Subnet Mask: 255.255.255.255
Default Gateway: 10.10.0.1
Primary DNS: 185.254.254.1
Secondary DNS: 185.254.255.35

 

 

 ovo  prvo bi trebala biti WAN IP adresa.

što je ovaj gateway kod tebe lokalno, je li to lokalna ip adresa routera ili mesha? sa čega si to pročitao? Pitanje je i kako je mesh složen, ima li nekakav routing uključen (to je problem zbog dodatnog natiranja) ili samo ekstenziju wifi mreže? 

Gledao sam na stranicama tvog operatera, piše da isporučuju jednu javnu ipv4 adresu koju izdaju svaka 24h tako da zapravo ne bi trebalo biti CG NATa, a i ta IP adresa koju si naveo jest javna ipv4 adresa.

 

Najbolje na privatne poruke da nastavimo da ne spamamo temu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 13:26 (Maat).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Slažem se detalji su ti u poruci razgovor nastavljamo sutra..moram na posao..radim popodne

Hvala ti na svemu

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...
robogo kaže...
Disk i digitalna igra su dva različita entiteta u OS-u konzole, tako da se - ne može.

Kakvog to smisla ima? Ako uz PS+ dobiš i pohranu save-ova u cloudu, igraš na disku, prodaš, kasnije kupiš digitalno i naivno misliš da ćeš moći nastaviti pošto se pohranjuje na could...I onda ti sve sjebu.

 

Ako je tako onda je to totalno bezveze, možda je problem da trenutno imam obje verzije instalirane.

 

Jel si uspio ovo?

 

Nedavno su to riješili:

https://www.hcl.hr/vijest/potajno-rijesen-stari-problem-mucio-neke-vlasnike-playstationa-5-199802/

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
Pozdrav
Imam problema spajanja ps5 na ps network
Dakle pokušavam bežično i žično spajat uvijek mi radi iste probleme..On je spojen na internet al ne na ps network.
Inače imam optički internet..i routeri su spojeni u mesh..I iz tog mesha spojen direktno s lan kabelom na plejku..
Problem rješavam da mobitelom se spojin na kucnu mreźu i onda upalim hotspot na mobitelu i povezem se s plejkom na njega..I radi..Uvijek bez problema

Javio sam se isp-u inače fibetnet koji su mi dodjelili javnu ip adresu i radilo je skroz okej jedno 10-15dana da bi opet bili isti problemi..
Jel moguce da ruter blokira spajanje plejke na ps network ili isp blokira pristup..Postavit cu isto pitanje u mrežnom odjelu..mozda su ipak ni vise advanced korisnici sta se tice rukovanja sa mrežom
Uglavnom svaki savjet je dobrodošao
Hvala

 

Da li ti je enablean uPnP na routeru? Taj servis dinamički otvara portove po potrebi i must have je ako očekuješ da ti konzola radi normalno na Internetu. Jedina alternativa uPnP-u je ručni port forwarding (previše zajebancije) ili da staviš PS5 u DMZ (PC nikad ne smije ići u DMZ sigurnosti radi).

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...

 Pogledaj detalje na ps5 pod 'view connection status' za oba načina spajanja i izravno wifi i putem mobitela pa usporedi što je različito. tnx za ispravak za hotspot, još nisam vidio mob na kojem se može shareati lokalna wifi veza na taj način, lijepa funkcionalnost.

to spajanjem wifi na router, možeš li provjeriti u sučelju routera ili mesha spajaš li se sa ps5 baš na router ili neki od mesh nodeova te probati spajanje na drugi node ili privremeno za test ugasiti taj node ako je node u pitanju, ili ga malo dislocirati...

 

 

To je izgleda nova fora na Samsunzima. Nisam ni ja primjetio prije nego ste sad počeli pričati o tome. Ranije je paljenje mobile hotspota gasilo WiFi, a sad ga ostavlja i sharea.

Tako da možeš cijelo vrijeme imati upaljen Mobile Hotspot kako bi drugi uređaj bio stalno spojen na internet preko tvog moba, bez obzira di si.

Fora.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

možda je stvar različitog načina mjerenja. Igra možda mjeri samo vrijeme koje si proveo igrajući, a konzola sve vrijeme koje ti je bila igra upaljena. Naprimjer možda si taman pokrenuo igru i sjetio se da nisi nešto obavio pa se vratio, igra bila upaljena 20 minuta ali zapravo je nisi igrao. Konzola onda broji to sve kao igranje, a igra možda ne. Igra možda i ne broji vrijeme koliko ti je bilo pauzirano.

 

Možda sam u krivu, ali ako je netočno onda stvarno nema smisla

Ovo kaj si naveo bi imalo smisla kad bi vrijeme koje konzola mjeri bilo veće od onog u igri, ali kod mene je suprotno...A 3h sa Spidermana nema nikakvog smisla.

 

Proletio sam i kroz stare PS4 igre, pošto se sad može vidjeti koliko vremena si igrao. Rekao bih da za dosta igara vrijeme navedeno nije ni blizu točno.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Maat kaže...

 Pogledaj detalje na ps5 pod 'view connection status' za oba načina spajanja i izravno wifi i putem mobitela pa usporedi što je različito. tnx za ispravak za hotspot, još nisam vidio mob na kojem se može shareati lokalna wifi veza na taj način, lijepa funkcionalnost.

to spajanjem wifi na router, možeš li provjeriti u sučelju routera ili mesha spajaš li se sa ps5 baš na router ili neki od mesh nodeova te probati spajanje na drugi node ili privremeno za test ugasiti taj node ako je node u pitanju, ili ga malo dislocirati...

 

 

To je izgleda nova fora na Samsunzima. Nisam ni ja primjetio prije nego ste sad počeli pričati o tome. Ranije je paljenje mobile hotspota gasilo WiFi, a sad ga ostavlja i sharea.

Tako da možeš cijelo vrijeme imati upaljen Mobile Hotspot kako bi drugi uređaj bio stalno spojen na internet preko tvog moba, bez obzira di si.

Fora.

imam to na xiaomiju vec sigurno godinu dvije kao mogucnost.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...

imam to na xiaomiju vec sigurno godinu dvije kao mogucnost.

 

Ma ono, da nije danas spomenuto ne bih ni znao da postoji. Niti mi je ikad trebalo shareati WiFi pristup preko WiFia.

Poanta je da spajaš uređaje na mobile hotspot kad nemaš wifi pristup, inače bi se svaki od njih mogao spojiti sam na taj wifi.

Ima jednu dvije korisne primjene, ali ništa što bi bilo revolucionarno bitno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Trenutno sam na poslu..budem provjerio kad završim smjenu na 11 navečer..Čak mi je tehničar danas napravio port forwarding i neke portove otvorio kako smo uspjeli nać na internetu al svejedno ne radi

Log in to your router’s web interface through a web browser.
Navigate to the section on port forwarding, which is often placed under Advanced settings.
Enter the IP address of your PS5.
Connect TCP ports 80, 443, 3478, 3479, and 3480.
Type On UDP, type 3478, 3479, 49152 to 65535.
Save the settings.
Reboot your router.

vjv je neka bezvezarija u pitanju..
Posto sam totalni noob ne kuzim vise sve te pojmove..ip adresa..dns..mac adresa..al danas cu napravit konekciju test sa spajanjem na ruter (koja ne radi) i spajanja na mobitel ( koja radi) pa cemo usporedit podatke dobivene od toga
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Da je upnp ili port forward potreban onda gotovo sigurno ne bi radilo ni dok je ps5 spojen preko hotspota pod uvjetom da je taj hotspot proslijedjivanje iste wifi mreze, sa istog routera ili mesh nodea na koji je spojen mobitel.  

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice