Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.305
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SaintGriz kaže...
hummer0 kaže...

https://www.hcl.hr/vijest/potajno-rijesen-stari-problem-mucio-neke-vlasnike-playstationa-5-199802/

 

Nakon više od dvije godine riješen je problem PlayStation 5 konzole koja je tražila optički disk za igranje digitalnih verzija igara koje se dobiju uz PS Plus.

 Jel to znači da su i save game fileovi kompatibilni?

 Piše da bi trebali biti. Vidjećemo.

14 godina
online
Re: Sony Play Station 5
x360gamer kaže...
Pozdrav!
Frend je kupio PS5.
Htio bi da podijelimo ps+, koji ja imam do kraja godine aktiviran. Pitanje, dali se može što desiti (ban) ako mu sheram acc?
Kako to napraviti (znam da je bilo već 100x objašnjeno, ali da ne tražim)?
Dali će moći normalno ps katalog od 20 igrica claimat posto ih ja imam odavno - znam da su i to bili kojekakvi problemi prije s bananjem acca?

 Itko?

13 godina
offline
Re: Sony Play Station 5
x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Pozdrav!
Frend je kupio PS5.
Htio bi da podijelimo ps+, koji ja imam do kraja godine aktiviran. Pitanje, dali se može što desiti (ban) ako mu sheram acc?
Kako to napraviti (znam da je bilo već 100x objašnjeno, ali da ne tražim)?
Dali će moći normalno ps katalog od 20 igrica claimat posto ih ja imam odavno - znam da su i to bili kojekakvi problemi prije s bananjem acca?

 Itko?

 Mislim da nema bana jedino je bilo problema oko tih 20 igara nešto su spominjali u početku da će banat te koji dijele te igre.

Valjda će ti se javiti netko sa boljom informacijom. Ja djelim sa kumom koji je na PS4 pa nisam relevantan. 

15 godina
offline
Re: Sony Play Station 5
x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Pozdrav!
Frend je kupio PS5.
Htio bi da podijelimo ps+, koji ja imam do kraja godine aktiviran. Pitanje, dali se može što desiti (ban) ako mu sheram acc?
Kako to napraviti (znam da je bilo već 100x objašnjeno, ali da ne tražim)?
Dali će moći normalno ps katalog od 20 igrica claimat posto ih ja imam odavno - znam da su i to bili kojekakvi problemi prije s bananjem acca?

 Itko?

 Pa samo se ulogiras na 2 konzole...mozes sta oces.

 

I onda na jednoj stavi da shareas library s drugima, pa kad jedan igra online moze i drugi samo s druge konzole i drugog acc

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2023 5:03 (Mitch).
14 godina
online
Re: Sony Play Station 5
Mitch kaže...
x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Pozdrav!
Frend je kupio PS5.
Htio bi da podijelimo ps+, koji ja imam do kraja godine aktiviran. Pitanje, dali se može što desiti (ban) ako mu sheram acc?
Kako to napraviti (znam da je bilo već 100x objašnjeno, ali da ne tražim)?
Dali će moći normalno ps katalog od 20 igrica claimat posto ih ja imam odavno - znam da su i to bili kojekakvi problemi prije s bananjem acca?

 Itko?

 Pa samo se ulogiras na 2 konzole...mozes sta oces.

 

I onda na jednoj stavi da shareas library s drugima, pa kad jedan igra online moze i drugi samo s druge konzole i drugog acc

 Znači, može onda i frend uzeti ps collection?

Ili zapravo će imati "moje" / te koje sam ja dodao u library i sad ću mu ih dijeliti, ako sam dobro shvatio?

 

Također, pretpostavljam da ne treba apsolutno ništa dirati na mojem profilu - u vidu trofeja, napredka u igrama itd - tu mi ništa ne može zahebati?

Kako kad želi(mo) mjesečne gratis igre claimat? Opet ih ja s svog acc claimam, a on ih dobije od mene ili ih može i on claimat?

Ako se odluči kupiti neku igru digitalnu - opet ja moram pa mu sheram (pošto sam glavni acc/dajem ps+) ili može on na svoj acc kupiti pa sherati meni?

 

Hvala

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ako sheras s nekim, on se treba logirat u tvoj accout i stavit skidat igru, i kada se skine moze igrat na svom accountu

super je sta mozete igrat oboje istu igru online u isto vrijeme kao fifa/nba

i nekada ti se javi kao lokot da nemos igrat, i onda samo ides u postavke i ima neka opcija refresh lisences i nakon minute mozes opet igrat

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako on kupi igru kod sebe ti samo odes sa svoje konzole na njegov profil i stavis je skidat. Vratis se poslije toga na svoj profil i to je to. Tak vrijedi i za njega dok on hoce tvoje igre.
PSN:Dacho_223
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...

ako sheras s nekim, on se treba logirat u tvoj accout i stavit skidat igru, i kada se skine moze igrat na svom accountu

super je sta mozete igrat oboje istu igru online u isto vrijeme kao fifa/nba

i nekada ti se javi kao lokot da nemos igrat, i onda samo ides u postavke i ima neka opcija refresh lisences i nakon minute mozes opet igrat

 Netočno. Restore licenses se koristi u druge svrhe.

 

Da bi on igrao na svojem accountu konzola mu mora biti primary. Odnosno opcija CONSOLE SHARING AND OFFLINE PLAY na PS5.

 

Dakle, možete igrat dvojica istovremeno no jedan mora u tom slučaju igrati sa accounta na kojem imate igre ili psplus ukoliko drugi igra sa nekog svojeg acca ali ima ukljucenu gore navedenu opciju.

 

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...
Gemmy kaže...

ako sheras s nekim, on se treba logirat u tvoj accout i stavit skidat igru, i kada se skine moze igrat na svom accountu

super je sta mozete igrat oboje istu igru online u isto vrijeme kao fifa/nba

i nekada ti se javi kao lokot da nemos igrat, i onda samo ides u postavke i ima neka opcija refresh lisences i nakon minute mozes opet igrat

 Netočno. Restore licenses se koristi u druge svrhe.

 

Da bi on igrao na svojem accountu konzola mu mora biti primary. Odnosno opcija CONSOLE SHARING AND OFFLINE PLAY na PS5.

 

Dakle, možete igrat dvojica istovremeno no jedan mora u tom slučaju igrati sa accounta na kojem imate igre ili psplus ukoliko drugi igra sa nekog svojeg acca ali ima ukljucenu gore navedenu opciju.

 

 

 Da^.

 

Cak mislim i da onda mozes s drugog acc i skinut igre makar ih ovaj jos nije skinuo

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne, igre možeš skidati isključivo sa računa gdje je igra kupljena ili aktivna pretplata u ovom slučaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

Ne, igre možeš skidati isključivo sa računa gdje je igra kupljena ili aktivna pretplata u ovom slučaju.

A moguce onda da mi je bio auto-download za pre-ordere...jer frend je imao skinuto prije mene (a ja sam vlasnik)

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

A cuj, o tome se vec prilikom izlaska dosta polemiziralo.... Isto vrijedi i za ps4.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Hvala svima na odgovorima.
Međutim, molim da napišite kako onda da frend ima moju pretplatu i library?
Trenutno se on ulogirao na njegov PS5 s mojim acc.
Dali ja trebam isto na svojem PS5 s njegovim?
On je omogućio nekakvu opciju "offline share and play" (ne znam jel točno napisano).

Molim vas postupak što točno i kako napraviti?

Također, kako da on igra sad sve moje igre i ima ps+ na svojem acc, bez da mi dr*a po mojem acc i trofejima?

Također, dali je ovo legalno, pošto čitam na Sony str da nije? Makar znam da ovdje više puta sam pročitao da netko s nekim po pola kupuje igre?
Gogy ako se ne varam i još jedan član.

E da, do kad vrijedi ps+ collection of 20 igara? Tako da frend to claima. I što više Sony ne daje par dana free ps+ nakon što se napravi novi acc? Frend kaže da nije to dobio, to mi je čudno. Sad će trebati onda kupiti bar 30 dana ps+ da uzme kolekciju zauvijek...
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x360gamer kaže...
Hvala svima na odgovorima.
Međutim, molim da napišite kako onda da frend ima moju pretplatu i library?
Trenutno se on ulogirao na njegov PS5 s mojim acc.
Dali ja trebam isto na svojem PS5 s njegovim?
On je omogućio nekakvu opciju "offline share and play" (ne znam jel točno napisano).

Molim vas postupak što točno i kako napraviti?

Također, kako da on igra sad sve moje igre i ima ps+ na svojem acc, bez da mi dr*a po mojem acc i trofejima?

Također, dali je ovo legalno, pošto čitam na Sony str da nije? Makar znam da ovdje više puta sam pročitao da netko s nekim po pola kupuje igre?
Gogy ako se ne varam i još jedan član.

E da, do kad vrijedi ps+ collection of 20 igara? Tako da frend to claima. I što više Sony ne daje par dana free ps+ nakon što se napravi novi acc? Frend kaže da nije to dobio, to mi je čudno. Sad će trebati onda kupiti bar 30 dana ps+ da uzme kolekciju zauvijek...

 Napisao sam ti to 3 posta iznad.

 

Logično da ima library na svojen accu jer je tvoj account sada PRIMARNI na njegovoj konzoli. Ti možeš igrati iskljucivo preko svog accounta sada.

 

On se ulogira u tvoj i stavi skidat što želi a potom igra sa svojeg ili nekog 3. nebitno, dokle god je opcija console sharing aktivna na njegovom ps5 za tvoj acc.

 

Nema tu znanstvene fantastike, nije ilegalno, igrajte i to je to.

Sama ta opcija je napravljena radi sheranja kao i što naziv govori. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

 Napisao sam ti to 3 posta iznad.

 

Logično da ima library na svojen accu jer je tvoj account sada PRIMARNI na njegovoj konzoli. Ti možeš igrati iskljucivo preko svog accounta sada.

 

On se ulogira u tvoj i stavi skidat što želi a potom igra sa svojeg ili nekog 3. nebitno, dokle god je opcija console sharing aktivna na njegovom ps5 za tvoj acc.

 

Nema tu znanstvene fantastike, nije ilegalno, igrajte i to je to.

Sama ta opcija je napravljena radi sheranja kao i što naziv govori. 

 

Ne, nego je frendova KONZOLA primarna za njegov account.

I dalje se petljamo s tom terminologijom :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Koliko se isplati PS+ Extra, razmisljam da dignem sad dok je jos 35% s obzirom da mi vrijedi 280 dana. Samo nisam siguran treba li mi :')

 

EDIT: Ne znam zašto sam uopće pitao, za 20 eura se isplati itekako s obzirom da me minimum bar 5 naslova bas zanima

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 0:49 (crorockycro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
crorockycro kaže...

Koliko se isplati PS+ Extra, razmisljam da dignem sad dok je jos 35% s obzirom da mi vrijedi 280 dana. Samo nisam siguran treba li mi :')

 

EDIT: Ne znam zašto sam uopće pitao, za 20 eura se isplati itekako s obzirom da me minimum bar 5 naslova bas zanima

 meni se super isplati. par godina prije izlaska ps5 sam prodao ps4 i propustio sve te igre koje su izasle u tih par godina, sad na extra pretplati ih je hrpa dzabe. 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...
crorockycro kaže...

Koliko se isplati PS+ Extra, razmisljam da dignem sad dok je jos 35% s obzirom da mi vrijedi 280 dana. Samo nisam siguran treba li mi :')

 

EDIT: Ne znam zašto sam uopće pitao, za 20 eura se isplati itekako s obzirom da me minimum bar 5 naslova bas zanima

 meni se super isplati. par godina prije izlaska ps5 sam prodao ps4 i propustio sve te igre koje su izasle u tih par godina, sad na extra pretplati ih je hrpa dzabe. 

 Radi se noćna? 😁

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Čini se kako će PlayStation 5 imati "kratki" životni vijek - PlayStation 6 izlazi 2027! 

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Čini se kako će PlayStation 5 imati "kratki" životni vijek - PlayStation 6 izlazi 2027! 

 Source "Trust me bro!"

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Čini se kako će PlayStation 5 imati "kratki" životni vijek - PlayStation 6 izlazi 2027! 

 Ček a koji to Play Station je imao duži vijek od 6-7 godina? 

 

Play Station 1994

Play Station 2 2000

Play Station 3 2006

Play Station 4 2013

Play Station 5 2020

 

Tako da ti komentar nema smisla. Premda je potpuno logično da konzola dođe negdje tokom 2027 godine...  Ako uzmemo u obzir izlaske zadnjih 5 Play Stationa, dolazili su u razmaku od 6 do 7 godina. 

10 godina
suspendiran
offline
Sony PlayStation 5

pa siguran sam da već imaju radnu verziju PS6, samo čekaju pravo vrijeme da ju plasiraju na tržište.

 

Zna se da prvog dana izlaska nove konzole na tržište oni odmah kreću u razvoj slijedeće verzije. Nešto nešto naučili su greške Atarija 2600 koji je posve nespreman plasirao 5200 što je rezultiralo tome da u to vrijeme izuzetno moćna kompanija propadne i bankrotira.

 

Jedino što ono ... već sad imamo 4K, raytracing i HDR (ne u 120 a niti 60 ali ...), biti će teško uvjeriti se zbog čega točno bi trebalo PS5 kroz 4-5 godina smatrati zastarjelom tehnologijom...

Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Čini se kako će PlayStation 5 imati "kratki" životni vijek - PlayStation 6 izlazi 2027! 

 Pa svaka PS generacija traje 6 ili 7 godina. To mogu i sam pretpostaviti da novi dolazi 2027.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

S time da je sad moguć nastavak prakse o međugeneraciji tj. pro verziji.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Čini se kako će PlayStation 5 imati "kratki" životni vijek - PlayStation 6 izlazi 2027! 

Pa konzole tradicionalno imaju vijek 5-7 godina,ovisno o uspijehu.

I onda jos 2-3 godine unutar nextgen trzista imaju podrsku.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

pa siguran sam da već imaju radnu verziju PS6, samo čekaju pravo vrijeme da ju plasiraju na tržište.

 

Zna se da prvog dana izlaska nove konzole na tržište oni odmah kreću u razvoj slijedeće verzije. Nešto nešto naučili su greške Atarija 2600 koji je posve nespreman plasirao 5200 što je rezultiralo tome da u to vrijeme izuzetno moćna kompanija propadne i bankrotira.

 

Jedino što ono ... već sad imamo 4K, raytracing i HDR (ne u 120 a niti 60 ali ...), biti će teško uvjeriti se zbog čega točno bi trebalo PS5 kroz 4-5 godina smatrati zastarjelom tehnologijom...

Da imaju radnu verziju konzole na hardveru koji jos ni ne postoji,lol.

Prvo moraju njihovi partneri(AMD itd) razvit i proizvest taj hardver 🥂

10 godina
suspendiran
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Da imaju radnu verziju konzole na hardveru koji jos ni ne postoji,lol.

Prvo moraju njihovi partneri(AMD itd) razvit i proizvest taj hardver 🥂

 

pa recimo ... imaju postojeće procesore i grafičke kartice te OS na kojima vrte linux te nekakve grafičke benchmarke isl. kojima mjere što god trebaju mjeriti. Kad budu sigurni da je to-to što žele, ide se kod partnera u razvoj procesora i kartice specifične za PS6...

uostalom, zašto misliš da nemaju već cca 1000 jedinica proizvedenog hardvera koje testiraju interno? Pa neće dati 1 godinu prije izlaska konzole da im naprave sve što treba...

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Dermentor kaže...
mar123 kaže...
crorockycro kaže...

Koliko se isplati PS+ Extra, razmisljam da dignem sad dok je jos 35% s obzirom da mi vrijedi 280 dana. Samo nisam siguran treba li mi :')

 

EDIT: Ne znam zašto sam uopće pitao, za 20 eura se isplati itekako s obzirom da me minimum bar 5 naslova bas zanima

 meni se super isplati. par godina prije izlaska ps5 sam prodao ps4 i propustio sve te igre koje su izasle u tih par godina, sad na extra pretplati ih je hrpa dzabe. 

 Radi se noćna? 😁

ma GOW ragnarok me drzi budnim do jutarnjih sati ovih dana(godisnji). polako se blizim kraju, a onda slijedi maraton na ghost of tsushima. 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...
Dermentor kaže...
mar123 kaže...
crorockycro kaže...

Koliko se isplati PS+ Extra, razmisljam da dignem sad dok je jos 35% s obzirom da mi vrijedi 280 dana. Samo nisam siguran treba li mi :')

 

EDIT: Ne znam zašto sam uopće pitao, za 20 eura se isplati itekako s obzirom da me minimum bar 5 naslova bas zanima

 meni se super isplati. par godina prije izlaska ps5 sam prodao ps4 i propustio sve te igre koje su izasle u tih par godina, sad na extra pretplati ih je hrpa dzabe. 

 Radi se noćna? 😁

ma GOW ragnarok me drzi budnim do jutarnjih sati ovih dana(godisnji). polako se blizim kraju, a onda slijedi maraton na ghost of tsushima. 

 Ajok, Gow Ragnarok, Pa Ghost Of Tsushima, Horizon Forbidden West, Demon Souls čeka me 200 250 sati singleplayer uživanja u ovim masterpiecima kad stigne konzola.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...
mar123 kaže...
Dermentor kaže...
mar123 kaže...
crorockycro kaže...

Koliko se isplati PS+ Extra, razmisljam da dignem sad dok je jos 35% s obzirom da mi vrijedi 280 dana. Samo nisam siguran treba li mi :')

 

EDIT: Ne znam zašto sam uopće pitao, za 20 eura se isplati itekako s obzirom da me minimum bar 5 naslova bas zanima

 meni se super isplati. par godina prije izlaska ps5 sam prodao ps4 i propustio sve te igre koje su izasle u tih par godina, sad na extra pretplati ih je hrpa dzabe. 

 Radi se noćna? 😁

ma GOW ragnarok me drzi budnim do jutarnjih sati ovih dana(godisnji). polako se blizim kraju, a onda slijedi maraton na ghost of tsushima. 

 Ajok, Gow Ragnarok, Pa Ghost Of Tsushima, Horizon Forbidden West, Demon Souls čeka me 200 250 sati singleplayer uživanja u ovim masterpiecima kad stigne konzola.

 Tko bebu čuva?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice