Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.739
|
čitano: 4.910.155
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mene je sramota reci da nikad nisam igrao Super Mario igru 🥺
Nikad nisam imao Nintendo konzolu, bas bih htio odigrati neki 3D Mario naslov ili zeldu. Problem je sto osim te dvije franšize i eventualno pokemone, ne vidim dovoljno razloga da opravdam kupnju konzole.

 Zašto bi kupovao konzolu za te igre? Imaš MAME emulator i RetroArch, skineš ROM i igraš.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mene je sramota reci da nikad nisam igrao Super Mario igru 🥺
Nikad nisam imao Nintendo konzolu, bas bih htio odigrati neki 3D Mario naslov ili zeldu. Problem je sto osim te dvije franšize i eventualno pokemone, ne vidim dovoljno razloga da opravdam kupnju konzole.

zasto ne?

pa radi ps5 ekskluziva se kupuje playstation, isto tako ide i za nintendo

 

ja sam ga kupio radi zelde koja je meni precjenjena,  ali ima veliki fanbase. takoder pokemoni/fire emblem/xenoblade, shin megani tensei i slicni jrpgi koji se super igraju u handheldu.

super mario igre me vise ne interesiraju, kao i ostali platformeri. kao kucna kozola mi je losa konzola, ali za igranje u prijevozu, ubijanje vremena u nocne smjeni je dusu dalo

 

kupis polovno za recimo 1500-1800 i predes igre koje te zanimaju i prodas dalje i ispadne te kao da si ju rentao par mjeseci da se izgustas

 

kada predes nekiu igru na 720p i 30 fpsa i vratis se na ps5 na 4k60hz grafiku sve ti izgleda kao space shuttle :D

 

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Jarvan kaže...

 

 

Slika je odlična, neznam što koriste za AA ali igra nema nijednog nazubljenog ruba na 65" TV.

 

Veselim se Medal of Honoru ako ga ikad stave u library.

 

koriste emulaciju, vjerojatno neki fork epsxe ili slicno.

 

nema nazubljenosti jer upscsleaju poligone na 4K umjesto na originalnih 240P

 

 

gledao sam sad video, oprosti tebi to dobro izgleda? :)))

osim radi vracanja u doba djetinjstva (meni osobno nes i snes), ne bih to mogao igrati duze od 3 minute.

 O čem pričaš, grafika je "top notch" za svoje vrijeme, i izgleda 3 puta bolje sad nego što je prije izgledala radi odlične emulacije. To ne znači da su drugi modeli i teksture, ali svejedno je bolja prezentacija nego na starom 65cm CRT TV-u i PSX.

Ono što je problem su kontrole.

 

Ako komentiraš grafiku iz dječje perspektive, da je "loša", da loša je, starija je od tebe.

 

I da, planiram sutra proći SF1, 2, 3 . Sve tri se mogu srediti za jedan dan. Nadam se da neće dolaziti prerano gosti koje je žena najavila da mogu se primiti toga.

10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Počeo sam igrat Returnal neki dan, igrica mi je je be no pretamna. Sa svim sam se postavkama igrao al doslovce opal sam s platforme i zginul jer mi je bilo premračno. Mogu posvjetlit al gubim onda i kontrast i boje i na kraju, to nije to. Kod Ghost of Tshushima sam imao sličan problem al sam to riješio gašenjem HGiG moda. 

 

Na konzoli su postavke sve na auto, na CX isto kak bi trebalo bit. Kod svjetlih scena nema problema al čim je neka mračnija, doslovce ne ništa ne vidi u mraku. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Počeo sam igrat Returnal neki dan, igrica mi je je be no pretamna. Sa svim sam se postavkama igrao al doslovce opal sam s platforme i zginul jer mi je bilo premračno. Mogu posvjetlit al gubim onda i kontrast i boje i na kraju, to nije to. Kod Ghost of Tshushima sam imao sličan problem al sam to riješio gašenjem HGiG moda. 

 

Na konzoli su postavke sve na auto, na CX isto kak bi trebalo bit. Kod svjetlih scena nema problema al čim je neka mračnija, doslovce ne ništa ne vidi u mraku. 

 

Upali flashlight :-) 

 

Jesi kalibrirao HDR na LG CXu tako da je crna skroz na minimumu, a ne onako kako ti PS5 dijalog preporuča da je znak jedva vidljiv?

Moraš crnu na OLEDu nafrljit skroz na nulu, jer izgubiš hrpu nijansi sive do stvarne crne.

Iako nisam siguran da će ti to pomoći, sigurno je neki drugi problem kad je sve tako pretamno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 21:14 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Počeo sam igrat Returnal neki dan, igrica mi je je be no pretamna. Sa svim sam se postavkama igrao al doslovce opal sam s platforme i zginul jer mi je bilo premračno. Mogu posvjetlit al gubim onda i kontrast i boje i na kraju, to nije to. Kod Ghost of Tshushima sam imao sličan problem al sam to riješio gašenjem HGiG moda. 

 

Na konzoli su postavke sve na auto, na CX isto kak bi trebalo bit. Kod svjetlih scena nema problema al čim je neka mračnija, doslovce ne ništa ne vidi u mraku. 

Ovo nije normalno,igra ne izgleda tako.

Nisam naisao niti na jedan dio gdje se ne vidi sve.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako je pretamno pogledaj postavke kontrasta i hdr. Ne diraj svjetlinu, ako kontrast nije podesen ne pomaže svjetlina.
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Hmm sad mi je sinulo, ak sam okinuo SS i slika je takva, onda je do postavki na samoj konzoli. Nemrem okinut screenshot da ulovi kak sam na telki stavio sliku crnobijelo jel 

 

Na redditu sam našao nešto, treba na konzoli poštelat hdr nešto 14 14 0, moram vidjet sad, odoše svi na spavanje pa mogu igrat.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gemmy kaže...

nostalgija je zajebana

 

ja isto mislio da zelim igrat diabla 2 kada je izasao remastered, i na kraju pocnem i kazem pa kako to da mi je prije bila super a sada meh

 

Pričaj mi, kupio isto Diabla 2 Resurrected prošli tjedan za 13 eura na Battle.netu. Igrao sam dva-tri sata i kao budem ja to po mogućnosti završio sad na godišnjem tijekom praznika. Nisam ga pokrenuo od onda. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...

Pričaj mi, kupio isto Diabla 2 Resurrected prošli tjedan za 13 eura na Battle.netu. Igrao sam dva-tri sata i kao budem ja to po mogućnosti završio sad na godišnjem tijekom praznika. Nisam ga pokrenuo od onda. 

 

Meni je u zadnje vrijeme to tako sa skoro svakom igrom.

Moram naći novi hobi :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da. Dode do zasicenja pa ides radit nes drugo, pa ce ti onda kasnije se vratiti gust. Vjerovatno :p

Imam hrpu dobrih igri na backlogu i pocnem igrat sat dva i prestanem. Jedino konstanta je online di me ekipa vuce da igram par puta tjedno kada se uspijemo skupit.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Q-Tip kaže...

Pričaj mi, kupio isto Diabla 2 Resurrected prošli tjedan za 13 eura na Battle.netu. Igrao sam dva-tri sata i kao budem ja to po mogućnosti završio sad na godišnjem tijekom praznika. Nisam ga pokrenuo od onda. 

 

Meni je u zadnje vrijeme to tako sa skoro svakom igrom.

Moram naći novi hobi :-)

 Tak si i ja često mislim, ali uvijek se dogodi nešto što mi vrati barem malo vjere u današnji gaming. Ove godine je to Vampire Survivors. 5 eura za sate zaraznog gameplaya. Di ćeš bolje.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Industrija je zaglavila u fantasy rpgovima, zombi apokalipsama i pucačinama iz prvog lica...ne sjećam se kad sam zadnji put uživao u nekoj igri...Rocket League valjda...znam da ima dobrih indie igara tipa Hollow Knight, ali se nemogu natjerati da na konzoli nove generacije igram tako nešto.

Sve više mislim uzeti switch i igrati one Super Mario igre jer mi se čini da tamo još uvijek postoji ideja da igra treba biti zabavna prije svega.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 12:25 (m77).
 
3 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

 Tak si i ja često mislim, ali uvijek se dogodi nešto što mi vrati barem malo vjere u današnji gaming. Ove godine je to Vampire Survivors. 5 eura za sate zaraznog gameplaya. Di ćeš bolje.

 

Bome je, razvaljivao sam to danima na Steam Decku. Gušt je. Pokazao sam frendu, veli on jel sam normalan, šta je to. Reko ne mogu ti opisati, moraš sam ući u to :-)

Takve male igre me razvesele uvijek, sad ciljam Rogue Legacy 2.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
m77 kaže...
Industrija je zaglavila u fantasy rpgovima, zombi apokalipsama i pucačinama iz prvog lica...ne sjećam se kad sam zadnji put uživao u nekoj igri...Rocket League valjda...znam da ima dobrih indie igara tipa Hollow Knight, ali se nemogu natjerati da na konzoli nove generacije igram tako nešto.

Sve više mislim uzeti switch i igrati one Super Mario igre jer mi se čini da tamo još uvijek postoji ideja da igra treba biti zabavna prije svega.

 

Metroid Dread je jedna od najboljih Switch igara što sam igrao već dugo vremena.

Može se zaigrati i u Yuzu emulatoru i odigrati cijela i na PCu (ja igrao na SteamDecku iako imam original na Switchu).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Hexfire kaže...

 Tak si i ja često mislim, ali uvijek se dogodi nešto što mi vrati barem malo vjere u današnji gaming. Ove godine je to Vampire Survivors. 5 eura za sate zaraznog gameplaya. Di ćeš bolje.

 

Bome je, razvaljivao sam to danima na Steam Decku. Gušt je. Pokazao sam frendu, veli on jel sam normalan, šta je to. Reko ne mogu ti opisati, moraš sam ući u to :-)

Takve male igre me razvesele uvijek, sad ciljam Rogue Legacy 2.

 Pa to si mogao i na Spektrumu igrati.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 13:21 (hummer0).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

 Pa to si mogao i na Spektrumu igrati.

 

 

Ne kužim što želiš reći? :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
m77 kaže...
Industrija je zaglavila u fantasy rpgovima, zombi apokalipsama i pucačinama iz prvog lica...ne sjećam se kad sam zadnji put uživao u nekoj igri...Rocket League valjda...znam da ima dobrih indie igara tipa Hollow Knight, ali se nemogu natjerati da na konzoli nove generacije igram tako nešto.

Sve više mislim uzeti switch i igrati one Super Mario igre jer mi se čini da tamo još uvijek postoji ideja da igra treba biti zabavna prije svega.

 i super da je zaglavila jer obozavam fantasy RPG igre, samo nek ih stancaju

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da si star.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
hummer0 kaže...

 Pa to si mogao i na Spektrumu igrati.

 

 

Ne kužim što želiš reći? :-)

 Evo nakon što sam se okupao ni ja se više ne mogu sjetiti.  (Šalim se)

Ma htio sam reći da izgleda kao igra iz doba ZX Spectruma , ali vjerovatno je zabavna.

https://www.google.com/search?q=sinclar+spectrum&oq=sinclar+spectrum&aqs=chrome..69i57j0i13i512j0i13i30l2j0i22i30l6.5444j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 22:10 (hummer0).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pitanje,kupio ps5 u 7mje 2021. U mall.hr.

Prije neki dan mi kontroler poceo vuci u lijevo. Kako sa garancijom?

Gdje se javiti?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
lange kaže...

Pitanje,kupio ps5 u 7mje 2021. U mall.hr.

Prije neki dan mi kontroler poceo vuci u lijevo. Kako sa garancijom?

Gdje se javiti?

 

 lange 

Trebaš se javiti u Sancta Domenicu tako je bilo prije ne znam jel još uvijek odeš u neki njihov dućan i zamjeniš kontroler samo kažeš da drifta.

Sad vidim da je u pitanju 2021 nisam siguran jel vrijedi 1 godinu ili 2 godine. Mislim da je 2 godine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2023 12:53 (hummer0).
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lange kaže...

Pitanje,kupio ps5 u 7mje 2021. U mall.hr.

Prije neki dan mi kontroler poceo vuci u lijevo. Kako sa garancijom?

Gdje se javiti?

 

sancta

 

uzmi račun, gamepad

 

neće ti ga zamjeniti odmah, radi onih pametnjakovića, koji su nosili na početku, ispravne, samo da bi dobili nove...

 

dobit ćeš ga za 2 tjedna, novog u kutiji sa novim računom i novom garancijom od 2 godine...

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lange kaže...

Pitanje,kupio ps5 u 7mje 2021. U mall.hr.

Prije neki dan mi kontroler poceo vuci u lijevo. Kako sa garancijom?

Gdje se javiti?

 

Ljudi su to toliko zloupotrijebili(Hr klasika) da vise nikome ne mjenjaju na "rijec" 🥂🥂🥂

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ok.tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Znači kad ću kupiti PS5 najbolje da odmah uzmem i dodatni kontroler ili dva. Postoji li kakva revizija tih kontrolera ili je to jednostavno pitanje sreće?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

Znači kad ću kupiti PS5 najbolje da odmah uzmem i dodatni kontroler ili dva. Postoji li kakva revizija tih kontrolera ili je to jednostavno pitanje sreće?

Vec smo pisali o tome,ja imam ova dva gamepada od kad je izasao Ps5 i oko 2000 sati igre sto znaci oko 1000 sati po gamepadu.

Rade savrseno kao prvog dana,to izgleda najvise problema ima u Hr jer da je globalno situacija kao u Hr gdje ekipa ide mjenjat po novi svakih par mjeseci....

ALI sve je to jako utihnulo od kada se ti vraceni gamepadovi testiraju....lako je izvuc zakljucak.

Naravno uvjek ima i stvarnih slucajeva poput mojih jojcona za NS,oba prodriftala a koristio sam ih malo jer imam i dva Pro gamepada za NS.

 

I na kraju moram rec da sam iznenadjen da ces ti kupit PS5 uzevsi u obzir sve sto sam vidio u Xbox temi 🥂

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

Znači kad ću kupiti PS5 najbolje da odmah uzmem i dodatni kontroler ili dva. Postoji li kakva revizija tih kontrolera ili je to jednostavno pitanje sreće?

 

Oni noviji kontroleri u boji su novija revizija.

https://www.tomsguide.com/news/new-ps5-dualsense-controller-adds-hidden-upgrades-heres-how-to-spot-one

 

The first wave of DualSense controllers have an FCC ID that ends in the number 1, whereas the FCC ID on the redesigned controllers ends in the letter A.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prvi val t com konzola je imao stari kontroler (logicno), dalje su svi kontroleri koje sam vidio nova revizija.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Imali su dobre popuste na ove nove boje ali nema mi smisla kupovat pored ova dva,spustali su cijenu cak i na 40eu...ovisno koja boja je bila u pitanju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice