Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.328
|
čitano: 5.221.064
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

 

Vidim i u SD se može prednaručiti, bez mogućnosti obročnog plaćanja naravno. 

 Bez brige, kada starta prodaja početkom 11 mjeseca konzola ide na 849 eura i bit će je tada moguće kupiti na rate. Sada im nije interesantno po ovoj cijenini prodavati na rate. Prava prodaja kreće kada ubace na 36 rata ali za 50 eura više. Isplativije im je a mi se od te ponude ne znamo obraniti.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
doktor1 kaže...

Za svoj PS5 disk star 4 mjeseca ću dobit 450 eura, (već riješeno), dobio od žene za rođendan disk drive koji će biti za PRO, tako da ću još nadoplatit 350 eura i imam PRO.

A i da dam više ne opterećujem se. Vidim da se internet više opterećuje kada netko odluči kupit nešto, kao da se toj osobi uzima iz džepa.

 

Fino ćeš nekog oderati onda s obzirom da se novi Slim modeli sa čitačem nađu za 500 eura.

Ja svoj da idem sada prodavati, zadnja revizija fat verzije sa čitačem, još godinu dana pod garancijom, sumnjam da bih dobio više od 350-400 eura da ga prodajem bez dodataka.

Nisam stekao dojam da se netko opterećuje, nego neki ljudi imaju stav da neće pasti na marketing velikih korporacija kao što je Sony pa manično izvaliti za preorder koju god cifru oni stavili.

Za skoro 100% veću cijenu od base modela očekujem toliko bolju i izvedbu, a ne ovo što su najavili, no vidjet ćemo kada izađe kako će sve to izgledati, a valjda ćete i vi koji kupite podjeliti s nama partibrejkerima dojmove 

 

Ja ću oderati nekog za 450 eura za PS5 Slim sa diskom star četiri mjeseca, a ti u svom postu spominješ 400 eura za svoj FAT model? Kako to?

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Imaš kod svijet medija za uzeti na rate Ps5 pro ako te zanima još ;)

 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
doktor1 kaže...
lobotomac90 kaže...
doktor1 kaže...

Za svoj PS5 disk star 4 mjeseca ću dobit 450 eura, (već riješeno), dobio od žene za rođendan disk drive koji će biti za PRO, tako da ću još nadoplatit 350 eura i imam PRO.

A i da dam više ne opterećujem se. Vidim da se internet više opterećuje kada netko odluči kupit nešto, kao da se toj osobi uzima iz džepa.

 

Fino ćeš nekog oderati onda s obzirom da se novi Slim modeli sa čitačem nađu za 500 eura.

Ja svoj da idem sada prodavati, zadnja revizija fat verzije sa čitačem, još godinu dana pod garancijom, sumnjam da bih dobio više od 350-400 eura da ga prodajem bez dodataka.

Nisam stekao dojam da se netko opterećuje, nego neki ljudi imaju stav da neće pasti na marketing velikih korporacija kao što je Sony pa manično izvaliti za preorder koju god cifru oni stavili.

Za skoro 100% veću cijenu od base modela očekujem toliko bolju i izvedbu, a ne ovo što su najavili, no vidjet ćemo kada izađe kako će sve to izgledati, a valjda ćete i vi koji kupite podjeliti s nama partibrejkerima dojmove 

 

Ja ću oderati nekog za 450 eura za PS5 Slim sa diskom star četiri mjeseca, a ti u svom postu spominješ 400 eura za svoj FAT model? Kako to?

 

Prva stvar da ja svoj ne prodajem, a druga stvar je da sam napisao da sumnjam da bi dobio više od 350-400 da ga prodajem, a ne da bih ga prodao za 400.

Ja bih uvijek prije dao 50 eura više za novo, druga stvar da je razlika 100-150 eura.

Btw moj fat puni krajem godine tek godinu dana, pa ne znam sad koliko više love vrijedi tvoj slim , a da ne spominjem još zujanje na koje su se pojedinci i na ovom forumu žalili  kod slim modela 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2024 20:53 (lobotomac90).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam danas shvatio da vjerojatno više nikad neću igrati igre sa diska. Zaželio se odigrati opet Ghost of Tsushima nakon što su najavili novu igru, stavim disk unutra i instalacija i kopiranje traje pola sata.

S obzirom da imam 1 Gbit Internet, da sam tu istu igru kupio digitalno igrao bi ju za manje od 10 minuta. Nisam dugo nešto pokrenuo sa diska pa sam i zaboravio koliko je sporo. Za nekoga tko ima spor internet ok, ali opet moraš skidati update.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2024 21:52 (antimadridista).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Ja sam danas shvatio da vjerojatno više nikad neću igrati igre sa diska. Zaželio se odigrati opet Ghost of Tsushima nakon što su najavili novu igru, stavim disk unutra i instalacija i kopiranje traje pola sata.

S obzirom da imam 1 Gbit Internet, da sam tu istu igru kupio digitalno igrao bi ju za manje od 10 minuta. Nisam dugo nešto pokrenuo sa diska pa sam i zaboravio koliko je sporo. Za nekoga tko ima spor internet ok, ali opet moraš skidati update.

Da, ali digitalne igre ne možeš mijenjati. Ok, jasno mi je da neki čuvaju igre za kolekciju, ali i u tom slučaju mi se čini da je fizički disk bolji od digitalne verzije.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa je, nisam rekao da nema prednosti ali ja recimo nisam kolekcionar. A igre i ako ih kupim na disku ne mijenjam nego ostavim sve što kupim.
Isto tako je konzola valjda pet puta glasnija kad je disk unutra. Baš preglasno bude, bar na launch modelu koji imam.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bas... ja i na ps4 i na ps5 ne znam da li sam par puta ubacio koju blue ray igru...

Sve kupujem na nasem ili na indijskom ps storeu...

 

A da se jos natezem sa zamjenama na njuskalu/marketplaceu... gubljenje vremena i zivciranje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Ja sam danas shvatio da vjerojatno više nikad neću igrati igre sa diska. Zaželio se odigrati opet Ghost of Tsushima nakon što su najavili novu igru, stavim disk unutra i instalacija i kopiranje traje pola sata.

S obzirom da imam 1 Gbit Internet, da sam tu istu igru kupio digitalno igrao bi ju za manje od 10 minuta. Nisam dugo nešto pokrenuo sa diska pa sam i zaboravio koliko je sporo. Za nekoga tko ima spor internet ok, ali opet moraš skidati update.

 Također, ako mi igra nije spremna za 10 min, bacim disk odmah...nisam lud da čekam pola sata, kupim ju opet digitalno i igram 60h i 20 min, a ovako bi imao vremena igrati samo 60h. Kužiš, da barem možeš otići kuhati kavu, prat zube ili stavit instalirati noć prije, ali baš moraš gledati u postotak instalacije inače se neće pokrenuti.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...
antimadridista kaže...
Ja sam danas shvatio da vjerojatno više nikad neću igrati igre sa diska. Zaželio se odigrati opet Ghost of Tsushima nakon što su najavili novu igru, stavim disk unutra i instalacija i kopiranje traje pola sata.

S obzirom da imam 1 Gbit Internet, da sam tu istu igru kupio digitalno igrao bi ju za manje od 10 minuta. Nisam dugo nešto pokrenuo sa diska pa sam i zaboravio koliko je sporo. Za nekoga tko ima spor internet ok, ali opet moraš skidati update.

 Također, ako mi igra nije spremna za 10 min, bacim disk odmah...nisam lud da čekam pola sata, kupim ju opet digitalno i igram 60h i 20 min, a ovako bi imao vremena igrati samo 60h. Kužiš, da barem možeš otići kuhati kavu, prat zube ili stavit instalirati noć prije, ali baš moraš gledati u postotak instalacije inače se neće pokrenuti.

 

Bar čuješ kad je instalacija gotova jer disk prestane zujati :-D

Kad skidaš digitalno, nemaš pojma jer je tišina.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

I mene nervira što se čuje disk, pogotovo prilikom paljenja kada mi ostane u konzoli, a to ja manje više stalno 

A opet s druge strane mi je full koristan čitač jer mijenjam igre konstantno, ovako bi potrošio gro love na igre koje ću jednom odigrati i to je to, poslije samo stoje u libraryju.

Digitalno pazarim eventualno na nekoj dobroj akciji, evo recimo Hogwarts Legacy sam prije koji tjedan tako uzeo za 23 eura, to mi recimo nije niti najmanje žao, ali dati 70-80 eura pa da odigram 20-30 sati i onda da stoji na accountu mi je bacanje love.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 8:13 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sancta Domenica ima bizarnu politiku da neke stvari daje na 24 rate, dok neke ne možeš uzeti na nikakve rate. PS5 je jedna od tih stvari, tako da me ne bi čudilo da nema nikakvih rata niti za Pro.

 

Inače, ja sam licemjer, tu sam srao po PS5 Pro a sad razmišljam da ga uzmem. Razmišljao sam da si uzmem kakav gaming laptop, međutim kad pogledam količinu buke i cijenu koja je 3xPS5 Pro, pitam se koji je smisao toga. Desktop mi nažalost nije opcija.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Ja sam danas shvatio da vjerojatno više nikad neću igrati igre sa diska. Zaželio se odigrati opet Ghost of Tsushima nakon što su najavili novu igru, stavim disk unutra i instalacija i kopiranje traje pola sata.

S obzirom da imam 1 Gbit Internet, da sam tu istu igru kupio digitalno igrao bi ju za manje od 10 minuta. Nisam dugo nešto pokrenuo sa diska pa sam i zaboravio koliko je sporo. Za nekoga tko ima spor internet ok, ali opet moraš skidati update.

Kad omoguće prodaju igara s accounta (a neće nikad), ja ću se prebacit na digitalne igre i to sa svojih jadnih 40 Mbit/sec.

 

Kupio sam ravno jednu igru digitalno, i to samo zato jer nije bilo fizičke verzije. Nije mi jasno kak je ljudima OK da ne mogu napravit s igrom koju su "kupili"/platilli kaj žele.

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

imate u Zeldi ovih retro stvarčica

 

https://www.zelda.hr/playstation-5/playstation-5-oprema

Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...
antimadridista kaže...
Ja sam danas shvatio da vjerojatno više nikad neću igrati igre sa diska. Zaželio se odigrati opet Ghost of Tsushima nakon što su najavili novu igru, stavim disk unutra i instalacija i kopiranje traje pola sata.

S obzirom da imam 1 Gbit Internet, da sam tu istu igru kupio digitalno igrao bi ju za manje od 10 minuta. Nisam dugo nešto pokrenuo sa diska pa sam i zaboravio koliko je sporo. Za nekoga tko ima spor internet ok, ali opet moraš skidati update.

Kad omoguće prodaju igara s accounta (a neće nikad), ja ću se prebacit na digitalne igre i to sa svojih jadnih 40 Mbit/sec.

 

Kupio sam ravno jednu igru digitalno, i to samo zato jer nije bilo fizičke verzije. Nije mi jasno kak je ljudima OK da ne mogu napravit s igrom koju su "kupili"/platilli kaj žele.

Nije mi jasno kak ljudi nemogu shvatiti da su ljudi različiti i da im odgovaraju različite stvari.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Sancta Domenica ima bizarnu politiku da neke stvari daje na 24 rate, dok neke ne možeš uzeti na nikakve rate. PS5 je jedna od tih stvari, tako da me ne bi čudilo da nema nikakvih rata niti za Pro.

 

Inače, ja sam licemjer, tu sam srao po PS5 Pro a sad razmišljam da ga uzmem. Razmišljao sam da si uzmem kakav gaming laptop, međutim kad pogledam količinu buke i cijenu koja je 3xPS5 Pro, pitam se koji je smisao toga. Desktop mi nažalost nije opcija.

 

Ma gaming laptopi su bacanje novca. Em se pregrijava, em ne možeš mijenjat dijelove ako nešto rikne. To je baš ono nužno zlo ako se non stop nekud seljakaš i nemaš mjesto za gejmanje.

Desktopi su jedini way to go za PC gaming.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Koliko vas je na kraju uzelo PS5 Slim 30th? 

PSN: Chov1ch
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Kad omoguće prodaju igara s accounta (a neće nikad), ja ću se prebacit na digitalne igre i to sa svojih jadnih 40 Mbit/sec.

 

Kupio sam ravno jednu igru digitalno, i to samo zato jer nije bilo fizičke verzije. Nije mi jasno kak je ljudima OK da ne mogu napravit s igrom koju su "kupili"/platilli kaj žele.

 

Logika ti nije ok, jer generalno to što si nešto platio ne znači i da imaš pravo i možeš raditi s tim što hoćeš.

 

Svi znamo da je prodaja igara nekima ok, a nekima nije. Tako da pokušaj razumjeti i druge ljude.

A nekima od nas što smo stariji (i koji smo prošli skupljanje raznoraznih analognih i digitalnih medija i tehnologija) fizičke kopije sve manje imaju smisla.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 13:32 (Bitanga).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kupljen PS5 Pro, moja prva konzola! Uzea san i ovaj limited controller od 70ak eura al san primjetia da imaju u ponudi i neki dual edge kako vec i kosta preko 200€.. zasto? Jel taj sam igra? Sta mi jos od dodatne opreme preporucujete? Mogu li odma nekako kreirat account i pocet trazit akcije ili moran cekat da mi dode PS?

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Ja sam danas shvatio da vjerojatno više nikad neću igrati igre sa diska. Zaželio se odigrati opet Ghost of Tsushima nakon što su najavili novu igru, stavim disk unutra i instalacija i kopiranje traje pola sata.

S obzirom da imam 1 Gbit Internet, da sam tu istu igru kupio digitalno igrao bi ju za manje od 10 minuta. Nisam dugo nešto pokrenuo sa diska pa sam i zaboravio koliko je sporo. Za nekoga tko ima spor internet ok, ali opet moraš skidati update.

Ovo mi je malo čudno. Najduže što sam čekao na igranje nove igre s diska je bilo nekih 10 minuta, s time da je jedno 7 od tih 10 otišlo na download updatea za igru. I to na 300 Mbit vezi.

 

Zikko kaže...

Kupljen PS5 Pro, moja prva konzola! Uzea san i ovaj limited controller od 70ak eura al san primjetia da imaju u ponudi i neki dual edge kako vec i kosta preko 200€.. zasto? Jel taj sam igra? Sta mi jos od dodatne opreme preporucujete? Mogu li odma nekako kreirat account i pocet trazit akcije ili moran cekat da mi dode PS?

store.playstation.com i kreni. Kad stigne PS, samo se ulogiraš s istim mailom i passwordom. Barem je tako bilo davno za vrijeme PS4, ne znam jesu li štogod mijenjali u međuvremenu.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 12:27 (robogo).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zikko kaže...

Kupljen PS5 Pro, moja prva konzola! Uzea san i ovaj limited controller od 70ak eura al san primjetia da imaju u ponudi i neki dual edge kako vec i kosta preko 200€.. zasto? Jel taj sam igra? Sta mi jos od dodatne opreme preporucujete? Mogu li odma nekako kreirat account i pocet trazit akcije ili moran cekat da mi dode PS?

 Disk drive 

 

 

Pa vidjet ćeš s vremenom što ti stvarno treba. Punjač za kontrolere je čest dodatak, pripadajuće slušalice, dodatni kontroler. Edge košta 200€ jer može. Dal ga je itko pri zdravoj pameti kupio, ne znam.

 

Možeš već sad napraviti Playstation account i kupiti igre. Kad dođe konzola, ulogiraš se s tim accountom i skineš ih.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam uzeo DualSense Edge prošle zime na nekoj akciji za cca 180 eura i meni je top, iako svakako ne vrijedi te pare, ali nisam zažalio :P

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zikko kaže...

Kupljen PS5 Pro, moja prva konzola! Uzea san i ovaj limited controller od 70ak eura al san primjetia da imaju u ponudi i neki dual edge kako vec i kosta preko 200€.. zasto? Jel taj sam igra? Sta mi jos od dodatne opreme preporucujete? Mogu li odma nekako kreirat account i pocet trazit akcije ili moran cekat da mi dode PS?

 Edge je napredna verzija standardnog kontrolera, ima dodatne tipke, mozes raditi profile, dodatno ga podesiti, mijenjati triggere , gljive i sl. Za početak ti ne treba, ali fora ako imaš viška love.

Instaliraj si  PS App na mobitel , otvori account i tamo normalno kupuj, kasnije samo linkaš konzolu preko appa i odradiš download kupljenih igara. 

Imaš sad dobra  akcija na storeu pa obavezno pogledaj, ima povoljno dosta  dobrih naslova, pogotovo ako neke starije nisi već odigrao

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Sancta Domenica ima bizarnu politiku da neke stvari daje na 24 rate, dok neke ne možeš uzeti na nikakve rate. PS5 je jedna od tih stvari, tako da me ne bi čudilo da nema nikakvih rata niti za Pro.

 

Inače, ja sam licemjer, tu sam srao po PS5 Pro a sad razmišljam da ga uzmem. Razmišljao sam da si uzmem kakav gaming laptop, međutim kad pogledam količinu buke i cijenu koja je 3xPS5 Pro, pitam se koji je smisao toga. Desktop mi nažalost nije opcija.

Kada je PS5 tek izašao, odmah sam ga nabavio. Međutim, nakon što je Microsoft lansirao Game Pass i preuzeo Bethesdu i Obsidian, odlučio sam preći na Xbox. Iskreno, danas mi je malo žao zbog toga jer još uvijek čekam igre poput *The Outer Worlds 2* i *The Elder Scrolls 6*.

 

Inače, više sam PC gamer, ali zbog cijena komponenti tijekom pandemije odustao sam od nadogradnje PC-a. Plani je bio pričekati PS5 Pro i nastaviti priču na njemu. No, sada kad je PS5 Pro predstavljen, osim povećanja cijene, nije me impresionirala "nadogradnja". Možda griješim, možda je Sony loše iskomunicirao mogućnosti nove konzole – vrijeme će pokazati.

 

Kada uzmem u obzir da me PlayStation s diskom i stalkom košta oko 1000 eura, a možda će iduće četiri godine jedva vrtjeti igre u 60 FPS-a, računica mi je jasna. Za oko 2000 eura mogu složiti PC koji će trajati duplo duže i vrtjeti igre na ultra postavkama s više od 60 FPS-a, a uz to su i igre na PC-u jeftinije.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

S obzirom da nemamo  pro limited, uzeo sam onda barem edge kontroler limited za utjehu :) 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 12:52 (Pixel).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moze li se VPN-at (ili nesto slicno) u neku drugu zemlju i tako jeftinije nabavit digitalne igre? :)

Mogu li se igre dodat na neku wishlistu pa da dobijen obavijest kad bude na saleu?

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 14:29 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zikko kaže...

Moze li se VPN-at (ili nesto slicno) u neku drugu zemlju i tako jeftinije nabavit digitalne igre? :)

Mogu li se igre dodat na neku wishlistu pa da dobijen obavijest kad bude na saleu?

 Zikko

Da možeš napraviti US acc. navodno je Indijski acc najjeftiniji ne znam jel još uvijek netko će ti tu odgovoriti.

Uglavnom možeš dosta jeftinije proći. Za to ne treba VPN nego moraš kupiti bon baš za njihov store.

Jedino što ne možeš plaćati PayPal-om.

Ako imaš frenda možeš sa njim dijeliti troškove pa kupite igru zajedno po pola isto tako se može kupiti i PSN pretplata.

Možete je u isto vrijeme igrati.

Ako voliš nogomet eFootball je besplatan i ne treba ti pretplata za igranje online sa frendom sad su ga popravili.

Ja isto tako kupujem od čovjeka digitalne igre koje su jeftinije nego na PSN storu sve radi super.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 14:56 (hummer0).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Slagalica 👀

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igra ko Tekken 8?
Kakav je?

Trenutno je na Deal of the Week i košta 45€
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 17:28 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako si fan fighting igara nemaš se što misliti, jako dobra igra. Dosta bolja od Tekken 7. Vjerojatno najbolji Tekken još tamo od trice.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice