Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.755.666
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Inace kad smo kod tog 5ghz wifija jbt pa to meni ne radi na 80% uređaja...

 

Koja je u biti razlika ako i na 2.4 imam full bandwith?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako se ne varam bliže je kvaliteti LAN-a pa je bolji za online play i ako strimaš igre.
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

da puno je brze preko 5 Ghz, usporedi recimo samo download i upload na PC preko 2.4 i 5 Ghz, pa ces vidjet, pogotovo ako imas puno zidova u kuci i nekih ajmo rec prepreka, zato je bolji 5 Ghz definitivno.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

Inace kad smo kod tog 5ghz wifija jbt pa to meni ne radi na 80% uređaja...

 

Koja je u biti razlika ako i na 2.4 imam full bandwith?

Ja imam 5ghz na svim uredjajima osim printeru.

Ogromna je razlika u brzini,ako to kod tebe nije slucaj znaci da ti je ruter neispravan.

U biti 99% problema koji se pojave ispadne da ekipa ima neispravan ruter ili je problem u postavkama istoga pa svaki pocetak rijesavanja problema treba krenut od rutera i pruzitelja internet usluge.

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

pa cek jel vi imate optiku ili bakar?

 

Imam 40mbita optiku i na 2.4ghz mi je max brzina..kaj bi dobio s 5? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nista, evenutalno manju zagusenost u tom spektru ako zivis u zgradi.

9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Tako je manja zagusenost s vjerojatno i puno puno manji PING, ja sam na adsl tj VDSL imam MAX2 paket nekih 60 Mbps download, na 5 Ghz mrezi radi puno bolje i brze nego na 2.4 i wifi i download opcenito,tako da obratiti paznju na to i probat prebacit tko god moze, ja sam isto uvjeren da je to routera od t srota, tako da cu vjerojatno investirat u neki dobar wifi 6 router oko 1000 kn i spojit ih u bridge  preko lan kabla , pogotovo kad znamo da ps5 ima wifi 6, a i asus je sada izbacio nove routere kompatibilne bas za PS5, kod mene je i inace los signal opcenito podrucje tako da sto god mogu unprijedit probam.....jbg, to je tako kad nas muzu svi, a usluge su im za kur..c 

 

nesto tipa ovak mozda ne tolko skupo ali mislim da bi radilo puno bolje 

 

https://edigital.hr/router/asus-ax5400-mbps-rt-ax82u-router-p809409

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 12:45 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...
Barracuda727 kaže...

Ugl nasao problem u postavkama routera, odijelio 2,4 i 5 Ghz i ps5 je pronasao  5 Ghz ali kad se spoji uzasna je veza u kbps se mjeri,dok recimo PS4 Pro kad se spojio imao je bolji dowload nego na 2,4 Ghz, kaj bi to trebalo znaciti da PS5 ima losiju wireless karticu nego PS4 Pro......

 Ne bi te htio plašiti, al ovo stvaro zvuči ko hardverski problem...

 

P.S. Jesi probao vraćanje na tvorničke postavke?

 Vidio sam na YT IGN-ov videa da sony mozda radi na reviziji ps5 radi tih problema. Sad, koliko je to za vjerovat...

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Barracuda727 kaže...

Tako je manja zagusenost s vjerojatno i puno puno manji PING, ja sam na adsl tj VDSL imam MAX2 paket nekih 60 Mbps download, na 5 Ghz mrezi radi puno bolje i brze nego na 2.4 i wifi i download opcenito,tako da obratiti paznju na to i probat prebacit tko god moze, ja sam isto uvjeren da je to routera od t srota, tako da cu vjerojatno investirat u neki dobar wifi 6 router oko 1000 kn i spojit ih u bridge  preko lan kabla , pogotovo kad znamo da ps5 ima wifi 6, a i asus je sada izbacio nove routere kompatibilne bas za PS5, kod mene je i inace los signal opcenito podrucje tako da sto god mogu unprijedit probam.....jbg, to je tako kad nas muzu svi, a usluge su im za kur..c 

 

nesto tipa ovak mozda ne tolko skupo ali mislim da bi radilo puno bolje 

 

https://edigital.hr/router/asus-ax5400-mbps-rt-ax82u-router-p809409

 iskreno nije mi jasna ekipa ko ti, ak vec oces max peroformanse di je problem spojit zicom? jbt ja imam valjda 50m utp kabla provucenog po kuci jel mi wifi ne dolazi u obzir za nista osim za mobitel

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Barracuda727 kaže...

Tako je manja zagusenost s vjerojatno i puno puno manji PING, ja sam na adsl tj VDSL imam MAX2 paket nekih 60 Mbps download, na 5 Ghz mrezi radi puno bolje i brze nego na 2.4 i wifi i download opcenito,tako da obratiti paznju na to i probat prebacit tko god moze, ja sam isto uvjeren da je to routera od t srota, tako da cu vjerojatno investirat u neki dobar wifi 6 router oko 1000 kn i spojit ih u bridge  preko lan kabla , pogotovo kad znamo da ps5 ima wifi 6, a i asus je sada izbacio nove routere kompatibilne bas za PS5, kod mene je i inace los signal opcenito podrucje tako da sto god mogu unprijedit probam.....jbg, to je tako kad nas muzu svi, a usluge su im za kur..c 

 

nesto tipa ovak mozda ne tolko skupo ali mislim da bi radilo puno bolje 

 

https://edigital.hr/router/asus-ax5400-mbps-rt-ax82u-router-p809409

Baci oko na Xiaomi routere, imaju vrhunski WiFi6 AX3600 model, prava zvijer i sada je na akciji kod svijet medija, a cijena je odlična 699kn. Mislim da sa tom cijenom nema konkurencije.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/router-xiaomi-mi-aiot-ax3600-wi-fi-6/101615

 

https://www.mi.com/global/mi-aiot-router-ax3600/

 

Manje zahtjevni korisnici imaju jako dobar AC2350 model, za samo 340kn, 7 antena, odličan signal i pokrivenost. Ovaj model je WiFi 5.

 

https://mi.hr/mi-aiot-router-ac2350

9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Hvala pogledat cu za Xiaomi uredaje,dosta dobra cijena,tj odlicna,a sto se tice utp kabla i razvlacenja po kuci imao sam i takvu situaciju preko 40 metara kabla, ali prilikom uredenja kuce maknuo sam sve nepotrebne kablove i sad hocu samo odlican wifi po kuci, cak mi je i pc spojen samo na wifi preko asusove wireless kartice sa 4 antene kao i 2 TV-a svi wifi, dobro kod njih je malo slabiji signal  tu nemam problema, nemam vise volje za te kablove pa kanalice i gluposti, 21.stoljece, hocu wifi i gotovo,jbg....lol.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Play Station 5
Ne mogu više nigdje naći, nešto ste pisali za bolji haptic feedback u miles Morales.
Nešto da treba u postavkama promijeniti?
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam upalio jace vibracije u postavkama pristupačnosti... Po defaultu su mi bile preslabe
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Preko US accounta sam kupio Borderlands 2 a igram ga preko HR accounta na kojem nemam PS+. 

 

Sad igram i lik mi se uključi u igru, na neku foru sam upalio LAN public. Kaj nije da se ne može igrat online ak nemam pretplatu? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Preko US accounta sam kupio Borderlands 2 a igram ga preko HR accounta na kojem nemam PS+. 

 

Sad igram i lik mi se uključi u igru, na neku foru sam upalio LAN public. Kaj nije da se ne može igrat online ak nemam pretplatu? 

 Ako imaš pretplatu na US accountu, možes igrati online na HR accountu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zato sto se ps plus djeli s tvoje primarne konzole (računa) na tvoj HR Account i na njemu mozes igrati online.
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Thx, kaj onda ne mogu samo kupovat igre na akciji? Uzeo B2 za cca 10$ i onda skužim da je kod nas bio za 75kn. Dal se te akcije odnose na cijeli svijet ili na regije? Tipa dal onda recimo u njemačkoj nije bio B2 na akciji.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Akcije su po regijama. Nekad su jeftinije igre u US a nekad u Europi.
Recimo Nba21 je 4£ u UK, 10€ u Europi i 10$ u Americi. Kupis gdje ti je jeftinije.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Thx, kaj onda ne mogu samo kupovat igre na akciji? Uzeo B2 za cca 10$ i onda skužim da je kod nas bio za 75kn. Dal se te akcije odnose na cijeli svijet ili na regije? Tipa dal onda recimo u njemačkoj nije bio B2 na akciji.

 Akcije su po regijama ali nekako se to u zadnje vrijeme počelo izjednačavati i iste igre su većinom na popustu u Europi i US. Prije su bili totalno drugačiji saleovi na oba storea, danas je sve više manje isto. Ali igre te ispadnu jeftinije na US storeu kad preračunaš.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

NAPOKON preuzeo konzolu nakon 3mj i 6 dana mukotrpnog čekanja :)

 

Prezadovoljan,zasad sam samo igrao Astro Playroom(maloprije platinirao),haptičke vibracije i adaptivni triggeri su nova budućnost gaminga,prvi put kad sam pokrenio Astro i kad je robotić počeo skakutat po start screenu po slovima ASTRO PLAYROOM osmijeh od uha do uha,nisam mislio da je nešto tako moguće osjetit na kontroloru :DD.

Dualsense je najudobniji gamepad koji sam ikad probao.

 

Nečujna,ko da je nema u sobi,otvorio sam plastiku od konzole i imam ventilator sa 24 krilca(malo tiša verzija nego sa 17) :)

Večeras igram Last Guardian,pa skidam neke nove igre polako i uživanje! Nez od kud bi počeo šta se tiče igara?

 

 NEXT GEN IS HERE 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 18:22 (lukaXXkralj).
 
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Konzola je cudo. Rekao bih da je napokon sazrela dovoljno da se fokusiraju na bitne stvari, umjesto da love 2 ekstra fpsa iz nekih cudnih procesorskih arhitektura. Najvise me boli sto imam 1440p monitor, koji im je k sa tim bio? Ionako im pola ovih igara se rendera 1440p pa se upscalea na 4k, nevjerovatno.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja uzeo danas Cyberpunk za ps4 iako sam platio i pc verziju 60eu na launchu igre.

Na rtx3080 imam raytrace itd ali sta god da napravim igra ima ogromne oscilacije u framerateu tojest uzasno je neoptimizirana.

Sa druge strane ova ps4 verzija nema raytrace ali je smooth 60fps pa cu eto napokon i zaigrat i odigrat kako treba.

Sad ce netko rec...zasto nisi iskljucio sav raytrace i igrao na pcu....zato jer ne zelim radit tolike kompromise sa rtx3080,nisam ju kupio da moram sve iskljucit za 60fps.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ja uzeo danas Cyberpunk za ps4 iako sam platio i pc verziju 60eu na launchu igre.

Na rtx3080 imam raytrace itd ali sta god da napravim igra ima ogromne oscilacije u framerateu tojest uzasno je neoptimizirana.

Sa druge strane ova ps4 verzija nema raytrace ali je smooth 60fps pa cu eto napokon i zaigrat i odigrat kako treba.

Sad ce netko rec...zasto nisi iskljucio sav raytrace i igrao na pcu....zato jer ne zelim radit tolike kompromise sa rtx3080,nisam ju kupio da moram sve iskljucit za 60fps.

 

 Sacekaj next gen upgrade za konzole, isplatiti ce se sigurno jer ps4 verzija izgleda ocajno i na ps5.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja uzeo danas Cyberpunk za ps4 iako sam platio i pc verziju 60eu na launchu igre.

Na rtx3080 imam raytrace itd ali sta god da napravim igra ima ogromne oscilacije u framerateu tojest uzasno je neoptimizirana.

Sa druge strane ova ps4 verzija nema raytrace ali je smooth 60fps pa cu eto napokon i zaigrat i odigrat kako treba.

Sad ce netko rec...zasto nisi iskljucio sav raytrace i igrao na pcu....zato jer ne zelim radit tolike kompromise sa rtx3080,nisam ju kupio da moram sve iskljucit za 60fps.

 

 Sacekaj next gen upgrade za konzole, isplatiti ce se sigurno jer ps4 verzija izgleda ocajno i na ps5.

Ma ne izgleda uopce ocajno evo bas igram i za sad nisam naisao na glicheve a u pc verziji upalim i nakon svih patcheva bude glich kaos.

Ali vjerovatno cu sacekat jer sam full u Outher Worlds na XsX a ne zelim dvije tako velike igre odjednom igrat.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja uzeo danas Cyberpunk za ps4 iako sam platio i pc verziju 60eu na launchu igre.

Na rtx3080 imam raytrace itd ali sta god da napravim igra ima ogromne oscilacije u framerateu tojest uzasno je neoptimizirana.

Sa druge strane ova ps4 verzija nema raytrace ali je smooth 60fps pa cu eto napokon i zaigrat i odigrat kako treba.

Sad ce netko rec...zasto nisi iskljucio sav raytrace i igrao na pcu....zato jer ne zelim radit tolike kompromise sa rtx3080,nisam ju kupio da moram sve iskljucit za 60fps.

 

 Sacekaj next gen upgrade za konzole, isplatiti ce se sigurno jer ps4 verzija izgleda ocajno i na ps5.

Ma ne izgleda uopce ocajno evo bas igram i za sad nisam naisao na glicheve a u pc verziji upalim i nakon svih patcheva bude glich kaos.

Ali vjerovatno cu sacekat jer sam full u Outher Worlds na XsX a ne zelim dvije tako velike igre odjednom igrat.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ja uzeo danas Cyberpunk za ps4 iako sam platio i pc verziju 60eu na launchu igre.

Na rtx3080 imam raytrace itd ali sta god da napravim igra ima ogromne oscilacije u framerateu tojest uzasno je neoptimizirana.

Sa druge strane ova ps4 verzija nema raytrace ali je smooth 60fps pa cu eto napokon i zaigrat i odigrat kako treba.

Sad ce netko rec...zasto nisi iskljucio sav raytrace i igrao na pcu....zato jer ne zelim radit tolike kompromise sa rtx3080,nisam ju kupio da moram sve iskljucit za 60fps.

 

 Treba ti dobar 8/16 cpu za cyberpunk.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
MEGATAMA kaže...

Ja uzeo danas Cyberpunk za ps4 iako sam platio i pc verziju 60eu na launchu igre.

Na rtx3080 imam raytrace itd ali sta god da napravim igra ima ogromne oscilacije u framerateu tojest uzasno je neoptimizirana.

Sa druge strane ova ps4 verzija nema raytrace ali je smooth 60fps pa cu eto napokon i zaigrat i odigrat kako treba.

Sad ce netko rec...zasto nisi iskljucio sav raytrace i igrao na pcu....zato jer ne zelim radit tolike kompromise sa rtx3080,nisam ju kupio da moram sve iskljucit za 60fps.

 

 Treba ti dobar 8/16 cpu za cyberpunk.

Na 4k je limitirajuci faktor vise GPU nego CPU ali sve je to nebitno jer je CP u pc verziji neoptimizirano smece.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
meni radi sasvim dobro.
13 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Da si in 100 eura za tu izliku od igre ne mogu virovat, igra cak i da je tehnicki ispeglana nije AAA igra osim sta glumi keanu. Vise je Sleeping Dogs nego GTA tj. nije ni blizu GTA.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pocela je PS Plus akcija u trgovinama
355KN: https://infomark.hr/proizvod/playstation-5/playstation-5-psn-bonovi/psn-plus-12-mjeseci/

Danas je biti i na PS Storeu
(Vjerojatno oko 25% off)

Svi vi koji kupujete za Hr račune, nećete imati drugu akciju do crnog petka. Za US račune se može kupiti svakodnevno za 30-50% off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice