+/- glasanje na komentare

poruka: 33
|
čitano: 3.468
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Može doci do zloupotrebe.

Imaš gumbic "prijavi" i post ce biti prijavljen moderatoru koji ga provjeri i odluci šta ce snjim

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare

Vrlo dobra zamisao imas od mene  + Smijeh .Bilo bi dobro da se to napravi i nepotrebnih tema ili prepucavanja bi nestalo odnosno s tim minusima bi se maklo ali samo da nebi krenulo krivim putem da se nebi neka osoba nasla i pocela svima stiskati minuse s time nebi nista postigli.

16 godina
moderator
offline
+/- glasanje na komentare

Izvrsna je ideja, i sami razmišljamo o tome već neko vrijeme, no problem je kako bi to izgledalo u praksi, nije baš tako jednostavno kao što se čini. Dva su osnovna problema - prvo, ljudima se tako nešto ne da, jedva i poruke da prijavljuju; a drugo, pitanje je bi li bilo zlouporabe, kao što je već netko napomenuo.

 

Hvala na sugestiji...

Domagoj
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Meni se isto ne prijavljuju poruke, ali ovo mi se čini puno jednostavnije. Stvar je u jednom kliku.

Pratim Engadget i Digg i tamo ovo sasvim uredno funkcionira. Možda da napravite testni dio foruma za testiranje ovakvih stvari.

We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the universe. That makes us something very special. - Stephen Hawking
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare
Možda bi to samo mogli moderatori raditI?
Viva La Vida
16 godina
protjeran
offline
+/- glasanje na komentare

Tu foru ima vBulletin a SMF ima karmu.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Imam jedan prijedlog. Na forumu poslovni.hr imaju ljepo riješen problem. Može se u postocima izraziti kolko je koji odgovor pametan i ima ocjenu moderatora ako je želi dati. i isto bi bilo ljepo ako bimo na dnu mogli odmah napisat komentar i poslati ga , ako imamo nešto na brzinu reć.

 

Šta vi mislite o tome?

 

Evo stavio sam sliku kao primjer.

Prijedlog Prijedlog
q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: +/- glasanje na komentare
Domagoj kaže...

Izvrsna je ideja, i sami razmišljamo o tome već neko vrijeme, no problem je kako bi to izgledalo u praksi, nije baš tako jednostavno kao što se čini. Dva su osnovna problema - prvo, ljudima se tako nešto ne da, jedva i poruke da prijavljuju; a drugo, pitanje je bi li bilo zlouporabe, kao što je već netko napomenuo.

 

Hvala na sugestiji...

vjeko kaže...

Meni se isto ne prijavljuju poruke, ali ovo mi se čini puno jednostavnije. Stvar je u jednom kliku.

Pratim Engadget i Digg i tamo ovo sasvim uredno funkcionira. Možda da napravite testni dio foruma za testiranje ovakvih stvari.

Tako je, puno je jednostavnije samo stisnuti minus, bez da imaš osjećaj da si s nekim komunicirao. Stvar je brza, direktna, jednostavna i elegantna, čini mi se kao dobra ideja.

A što se tiče zloupotrebe... Prije bi rekao da bi se jasno istaknulo kakav je forum, tj. profil ljudi koji ga posjećuju, obzirom da se ideja svodi na glasanje većine.

EDIT: Osim toga, broj pluseva i minuseva bi se mogao upotrijebiti i u obrnutom smjeru - mogli bi konačno dobiti kakvu-takvu ocjenu tko daje kvalitetne odgovore, a tko... Ne. =)
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2008 18:07 (Veliki Brat).
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Koliko god autor imao pametni post i ideje, ima drugih autora koji će kliknuti minus čisto zato jer se ne slažu. Sa time možeš zaboraviti na objektivne +/- ocjenjivanje. Također, kad bi to samo moderatori mogli raditi to bi sve prešlo u kaos nakon 10 dana i to samo zbog autora koji su dobili minuse("Zašto sam dobio minus? Zašto je on dobio plus a ja ne?" itd.).

Μολὼν λαβέ! "Swift as the Wind, Silent as a Forest, Fierce as Fire and Immovable as a Mountain."
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

A zašto ne bi imali nešto poput "reputacije" samog korisnika?

I samo možeš dati samo jedan plus jednom u npr. 1 danu, a recimo kartoni daju minuse...

 

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Ja ne kuzim cemu ce vam to....

Uvijek ce bit spama i onih koji misle da moraju na forumu imat što vec broj postova i da forum sluzi sa nabijanje postova. Dok se neki osjecaju duznim da ostave svoj post u skoro svakoj temi.

Isto tako i ovaj sistem sa davanjem reputacije je bzvz jer uvijek ce bit oni koji ce te gnjavit preko PM ajde daj mi + ili ne znam glas itd...

Jednostavno nekima je vazno imat što vec broj postova i dobivat "plusice" iz meni nerazumljivih i neutvrđenih razloga.

 

Rađe sredite sva pravila kako treba, postrozite kriterij i nemojte se bojat pokazat autoritet. Po mogucnosti uvedite i neki IQ test prilikom registracije :D i za sve sadašnje korisnike, a koji ne prođu ban Belji se

Prije cete se tako riješti nepozeljenih korisnika nego ignoriranjem, i to na nacin da mu sakrijete poruku. Takvima nije problem napisat novi bespotreban spam Namigiva

MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Je neko razmotrio moj prijedlog? mislim da je dosta dobar.

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2008 20:30 (pajic3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare
pajic3 kaže...

Je neko razmotrio moj prijedlog? mislim da je dosta dobar.

 Pa svakome je njegov komentar najbolji...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Kažu da škola nije ztvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina...
16 godina
offline
RE: +/- glasanje na komentare
niki kaže...

A zašto ne bi imali nešto poput "reputacije" samog korisnika?

I samo možeš dati samo jedan plus jednom u npr. 1 danu, a recimo kartoni daju minuse...

 

 e odlican ideja reputacija ali ne da bude ogranicenje na 1rep po danu vec 1rep po  postu znaci isti korisnik nemoze dat 2rep na isti odgovor.
i onda imena ne dobivamo vise po broju poruka nego po broju reputacija ;)
manje spama vise tocnih i kvalitetnijih odgovora :)
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare
unknown kaže...
Možda bi to samo mogli moderatori raditI?
Misliš oba? :D

Ont, dobra ideja, mogli bi sprječit zloupotrebu tako da stavite samo +.
- ionako nema nekog smisla, osim u slučajevima kad treba prijaviti post, za što već postoji funkcija.
16 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare
vjeko kaže...

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

 Meni je osobno ovaj prijedlog potpuno glup.
Evo par razloga:
1. Ono što je tebi bezvezno, nekome je koristan savjet. (flejmanje naravno treba brisat - ali ima odličnih postova koji su slučajno (ili namjerno) skrenuli u offtopic, ali to im ne umanjuje korisnost i vrijednost)
2. Neki jednostavno (npr. ja) želim vidjet sve postove ma kakvi oni bili
3. I već prije navedeno - neki bi se uvrijedili pa srali i spamali kako sam ja dobio to.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
offline
+/- glasanje na komentare

Neće to funkcionirati iako izvrsna zamisao. Doći će neki ljudi, logirati se na deset sekundi, svima podjeliti minuse i otići i onda će uživati u nekakvom prividnom osjećaju vlastite nadmoći. Isto tako netko može vrijeđati i pisati gluposti, pa da se nađu neki ljudi koji ćemu davati pluseve jer im je to svojevrsna zabava i pokazuju neki svoj inat. Jednom rječju nemoguće

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

odlicna ideja. ukoliko se primjeti da netko to zloupotrebljava kartoncic :)

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Ideja je dobra, ali mislim da ova opcija ocjenjivanja treba biti dostupna samo onome koji je postavio temu. Jer onaj koji ima neko pitanje treba sam odlučiti dal mu je nečiji post pomogao ili ne.

 

 

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
+/- glasanje na komentare

I mogli bi uvest da samo oni koji imaju vise od XXX postova mogu glasat(X- neki broj), jer da se nebi neki bezveze registrirali i glasali i sl.,
i mozete dodat nesto kao ovo: Ovaj post je pomogao 10%, a ako je 0% nek nista nepise. to je samo primjer, napisite nesto bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

Ma pustite se vi politike. To +/- je dobra ideja ali ne bu to zaživilo.  Zar je bitno što piše na forumu? Reputaciju si sam gradiš u očima pravih forumaša. A spammere pustite. Zar vam je bitno kakvu reputaciju imate kod njih?

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare
markoal kaže...

I mogli bi uvest da samo oni koji imaju vise od XXX postova mogu glasat(X- neki broj), jer da se nebi neki bezveze registrirali i glasali i sl.,
i mozete dodat nesto kao ovo: Ovaj post je pomogao 10%, a ako je 0% nek nista nepise. to je samo primjer, napisite nesto bolje.

 A nebi pomoglo ni to da je potreban određeni broj postova za glasanje pošto ima brdo spamera kojiimaju 200, 300 postova. Tak da to baš i nema smisla.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

ma, nebu to proslu na forumu..

jednostavan je razlog: ima previse noobova koji bi sebi dizali reputaciju.. bas kao i sto sada bespotrebno na sve nacine dizu broj posteva...

 

 

 

http://zupadesigns.com http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare
vjeko kaže...

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

 Ideja na prvi pogled nije loša ali pogledaj neki bi ljudi namjerno klikali na minus a dobar post i tako bi nestajali dobri postovi prema tome nebi licilo ni nasto da se to uvede...
Pozdrav
Potpisujem...
16 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare
ProG kaže...
vjeko kaže...

Pretpostavimo da ima neka tema i na tu temu nekih 10 komentara. Od tih 10 komentara 4 su bezvezna koja nemaju nikakve veze sa temom. I onda samo klikneš na "minus" i nakon određenog broja klika na "minus" komentar se skriva. Slično kao "digg.com". Sugestija...

 Ideja na prvi pogled nije loša ali pogledaj neki bi ljudi namjerno klikali na minus a dobar post i tako bi nestajali dobri postovi prema tome nebi licilo ni nasto da se to uvede...
Pozdrav
 Da, ovo bi bilo posebno dobro u temama tipa Xbox vs PS :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: +/- glasanje na komentare

Još nešto samo da kazem kada bi se ovo uvelo onda bi trebali sve maknuti moderatore sa njihove duznosti, jer im preuzima posao +/- Namigiva

Potpisujem...
16 godina
neaktivan
offline
+/- glasanje na komentare

a opet nasli bi se neki trollovi koji bi sve te minuse poklikali :D

jučer sam overclockal WC-papir :P :P :P
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: +/- glasanje na komentare
Domagoj kaže...

Izvrsna je ideja, i sami razmišljamo o tome već neko vrijeme, no problem je kako bi to izgledalo u praksi, nije baš tako jednostavno kao što se čini. Dva su osnovna problema - prvo, ljudima se tako nešto ne da, jedva i poruke da prijavljuju; a drugo, pitanje je bi li bilo zlouporabe, kao što je već netko napomenuo.

 

Hvala na sugestiji...

Sudjelovao sam za vrijeme jednog beta testiranja na forumu koji je imao tu opciju, isto tako je došlo do zlouporabe. Međutim, admini su uveli sankcije za takve korisnike, tako da je svatko tko je bespotrebno označavao postove plusom ili minusom dobio zabranu korištenja te funkcije a u krajnjem slučaju i ban.

Mislim da je to izvedivo, doduše ne znam koliko vremena ili posla iziskuje. Uz ispravnu kontrolu i objašnjenje da će se zloupotreba sankcionirati mislim da bi funkcioniralo odlično.

A što se tiče toga jel se ljudima da, znam da se meni da. Rađe stisnem minusić nego svaki puta kada čitam temu vidim komentare tipa 'potpisujem' i sl.
www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community
15 godina
offline
+/- glasanje na komentare

Ideja je čist OK. Kod frenda na forumu je bila ta opcija,+/- za karmu. Postojalo je ograničenje,1 klick na svakog korisnika dnevno.

 

Znači,nije postojala mogućnost mahnitog pumpanja nečije karme od ostalih usera,osim ako nisu baš svi  tom useru stiskali +/-.

 

U praksi,stvar je izgledala ponešto drugačije....kako nas je bilo malo na forumu,iz za*ebancije smo frend i ja svaki dan jedan drugome

stiskali +(kad smo jedino on i ja dolazili tamo svakodnevno LoL)....no,taj forum je i tak propao pa to nije niti bitnoSmijeh

E5200/OC@3.75Mhz,GIGABYTE P-35 DS3-L,2Gb DDR2 Kingmax/OC@900Mhz,Gigabyte Radeon 4850 512Mb DDR3&Zalman cooler,HDD Seagate 320&500Gb Sata2,2x DVD Rom LG 18x,Fortron Bluestorm2 500W,Chieftec medium tower 2x120mm fan,5x92 mm fan,Lcd LG 19"-1440x900.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice